THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. iJiiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 Maart 1935 W. WOLLEN SHAWLS UIT DE RIJNSTREEK. Bet programma werd geopend met .welspel van den heer Carel Pleysier, die op het mooie kerkorgel voordroeg variaties over „Est-ce-Mars" van J. P. Sweelinck, Met stille aandacht werd zijn technisch op hoog peil staande orgelspel gevolgd, jtjn aanslag en registratie waren hlerlïi uitstekend en hebben ons meer bekoord ilin ln de vertolking van de Fantasie en Puga In C. kl. terts van Joh. Seb. Bach. Vooral qua aanslag wordt ln het laatste heel wat meer geëischt dan ln het eerste, got koor zong na het eerste orgelspel i capella een tweetal oud-Nederlandsche iederen en gal, vooral met het eerste, jjom nu met zang", een bewijs van lófde voorbereiding en ernstige studie. Zuiver en met gevoel ls dit gezongen. Minder gelukkig was het koor met „Heer jtaus heeft een hofken", waarin het aan oorrecte samenzang wel even haperde. De directeur, de heer Aart Smink is met zijn loor op den goeden weg en zal bemerkt hebben dat aan dit euvel wel uiterste zorg moet worden besteed. Als bijzonder geslaagd te beschouwen was het „Laudate Dominum" van W. A. Mozart Als soliste trad hierbij op mej. Annie Smlnk. Met haar mooie zuivere stem en boelen de voordracht heeft zij ons zeer bekoord. Was het koor ln het eerste gedeelte wat echerp ln verhouding tot de soliste, in het tweede gedeelte was er een veel betere harmonie. De begeleiding op den vleugel was in goede handen bij den heer Pleysier. Namens de vereeniging heeft de heer v. d. Meene voor de pauze de soliste een welverdiende bloemenhulde aangeboden niet warme woorden van dank. Zee: verdienstelijk zong het koor nog vóór de pauze „Kyrie Eleison" en „Agnus Del" van Ludwig von Beethoven. Het verdere gedeelte van den zang was gewijd aan dank en jubeluiting, n.l. in de „Hymne" van W. A. Mozart waarin Gode dank wordt gezongen voor de schep ping van de aarde, waarin de lofzang weer klinkt Ps. 150 van César Franck en „Gott- helt! Dlr sei Preis und Ehre" van W. A. Mozart brengen lof aan God voor Zijn luister en roem en wondervolle daden, door alle volkeren op aarde. Aan het einde van den avond sprak ds. Jansen Schoonhoven als eere-voorzitter dank aan leden en directeur, waarna be- tloten werd met het zingen van Gez. 96. RIJNSBURG. 12'/:-jarig jubileum Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank alhier herdacht haar 12','i-jarlg bestaan. Aan de leestverg. ging de gewone ledenverg. voor al, Deze werd met een kort openingswoord door den voorzitter, en heer T. Kralt, ge opend. De secretaris, de heer G. v. Delft las daarna de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Aanbieding rekening en balans 1934 ge- ichledde door den voorzitter, die elk on derdeel en elke post uitvoerig toelichtte. De balans sloot aan inkomsten en uit gaven met een bedrag van f. 713.398,27. In 1934 is een winst gemaakt van 1.4.745.86. Besloten wordt deze winst aan de reserve toe te voegen, waardoor deze laatste stijgt tot ruim f. 50.000. Balans, winst- en verliesrekening wer den daarna goedgekeurd. Tot lid van het bestuur worden bij acclamatie herkozen de aftredende hee- ren G. v. Delft, tot lid van den raad van toezicht, de heer heer W. v. Tilburg, en tot plaatsverv. bestuursleden de heeren Jac. v. d. Eljkel Gz. en J. v. d. Eijkel Wz. allen eveneens aftredend. Hierna werd de verg. voortgezet, even wel ln den vorm van een feestvergadering. De heer Kralt heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom, ln het bijzonder den Burg. en vele anderen. Daarna ging hij voor in gebed, las ge deelten van Jeremia 32, waarna onder begeleiding van het muziekgezelschap .Wilhelmina" gezongen werd Ps. 42 vers 4 en 5. Aan het voorgelezen schriftgedeelte ver bond de voorzitter een inleidend woord, waarin gewezen werd op de moeilijke tij den, welke ook in Israels dagen werden doorleefd. Ook toen was veel waardeloos. Spr. besloot met allen op te wekken niet ie versagen, doch met hoop op de toe komst alles in het werk te stellen om de instelling te doen groeien en bloeien. De heer G. v. Delft bracht daarna het jaarverslag uit. Hierin werd o.a. in gevoel volle woorden het overlijden van den heer I den Haan, lid van den Raad van Toe licht herdacht. Komend tot het verslag over 1934 wees spr. op de vele moeilijkheden, welke zich in het afgeloopen jaar hebben voorge daan en ook de Boerenleenbank niet zijn 'oorbijgegaan. Bijzondere waakzaamheid is thans ge boden. Eenlge verliezen zijn geleden, doch bet weerstandsvermogen en het vertrou wen ln de instelling bleken ongeschokt Ie zijn. Eenige renteverlaging voor credietne- mers kon worden toegestaan. Het leden- eantal bleef ongewijzigd n.l. 379. Het verslag eindigde met den wensch, dat onder Gods zegen bestuur en leden h nauw verband mogen blijven samen-" verken. Hierna hield de voorz. zijn her denkingsrede, waarin allereerst gewezen *erd op de noodzaak en de oorzaak van. de oprichting van de Boerenleenbank. De bjtodzaak ontstond vooral door de uitbrei ding van de veiling .Flora". Vele bijzonderheden werden medege deeld uit de 12'/i jaar, dat de bank be staat; gewezen werd o.a. op de opbou- *ende kraoht, welke van haar is uitge laat]. De kassier, de heer Jac. Kromhout, bracht een uitvoerig financieel jaarver- Vas uit. Daaruit bleek, dat de omzet lrt '•34 pl.m, 5'/! millioen bedroeg. Aange drongen werd op het aanvragen van spaar- bnsjes, waardoor de spaarzin wordt opge dekt. Ook hij wierp een terugblik over de «teloopen 12'/i jaar en het ontstaan der kaiffeiseibanken in 1846. Dok dit verslag eindigde met Gods on tbaren zegen in te roepen voor het wel- wn der vereeniging. De Burgemeester bracht de gelukwen sen van het Gemeentebestuur over. er Jt wijzend hoe door de instelling van de boerenleenbank het nemen van woeker- kote en het betalen van hooge onkosten J voorkomen Ook wees hij op het groote 'at van de Spaarbank en het groote re- •deve-kapltaal Hulde werd gebracht aan «f Bestuur van de bank en aan allen. „e op eenigerlel wijze daarin leiding Saven, Ds. Broekstra, als oudste der plaatse lijke predikanten toonde het verband aan tusschen het geestelijk leven en de stoffe lijke elschen, welke het leven elscht. Tus schen belden bestaat een nauw verband en beiden zijn eigendom van den Schep per. De Boerenleenbank heeft veel geva ren voorkomen Ook hij bood zijn gelukwenschen aan. De heer P. van Delft, lid van het be stuur, deelde dan op vaak humoristische wijze mede. hoe men vroeger trachtte een credlet te verkrijgen. Ten slotte sprak no taris Eerdbeek van Katwijk bij wien eer tijds de akte van oprichting was gepas seerd en die sindsdien ln nauwe relatie met de bank heeft gestaan. Ook hij Juichte de oprichting toe en wenschte de Instel ling alle goeds toe. Nadat de voorz. allen had dank ge bracht werd gelezen Mattheus 6 2534 en de vergadering door ds. Peter met dankgebed gesloten. Auto rijdt een winkel binnen. Op den hoek HeerenwegTramstraat raakte de bestuurder van een Ford, de macht over zijn stuur kwlj.t en reed den winkel van den heer Jac. T. binnen, waar door de voordeur geheel vernield werd en de toonbank beschadigd. Aan het hulppostkantoor alhier had den gedurende de maand Februari 80 inlagen plaats tot een bedrag van f. 6065.13 35 terugbetalingen tot f2495.85 en 614 giro-stortingen. Naar aanleiding van ons verslag be treffende de bijeenkomst der Herv. Ger. Staatspartij, verzoekt de heer G. v. Eg- mond ons mede te deelen. dat niet hij doch de heer v. Egmond Jac.zn. in be doeld verslag ls bedoeld. o SASSENHEIM. Geslaagd uitstapje. De werkloozen van het ontspanning- lokaal Concordia maakten per fiets een uitstapje naar Den Haag. waar zij werden ontvangen en rondgeleid door den Chr. Haagschen Besturenbond. Verschillende groepen werden gevormd en zoo bezich tigde men: het Mauritshuis, Eerste en Tweede Kamer, Gevangenpoort, Panorama Mesdag en niet te vergeten de Bijenkorf. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. Raadsagenda. De gemeenteraad ls door den loco-burge meester, weth. Warnaar bijeengeroepen op Dinsdag 12 Maart, 's middags halfdrie ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Behandeling verzoek omtrent landhuren 4 Benoeming leden hoofdstembureau - 5. Benoeming leden schattingscommissie 6. Wijz. en aan vulling begrooting 1934 7. Behandeling voorstel omtrent stempelen 'werkloozen 8. Verordening heffing en Invordering schoolgelden 9. Idem 10. Aanvulling ambtenarenreglement. De postbestelling. Door de bewoners van de Berkenlaan is aan den directeur van het postkantoor al hier verzocht, maatregelen te willen nemen, opdat dezen ook in de avond bestelling worden opgenomen en zij dus 3 maal per dag post ontvangen. Stcrt. no. 47 bevat de acte van oprich ting der N.V. Peereboom's Chemische Be drijven alhier. VALKENBURG. Jaarvergadering Burgerwacht. De voorz. de heer M. H. v. Stijn opende met een hartelijk welkom. De secr. de heer P. Noort las de notulen en bracht het jaar verslag uit. De penningmeester beschikte over een batig saldo, toch zal zuinigheid geboden zijn aangezien de gemeente geen subsidie meer geeft. Bij de bestuursverkie zing werden de voorz. M. H. van Stijn en de heer G. Oosterlee herkozen. Het bestuur stelde voor, dat de leden, om aan de wed strijd te kunnen deelnemen, vijfmaal ln plaats van driemaal ln het duin geschoten moeten hebben, hetgeen ook werd aange nomen. Na de rondvraag sluiting. VEUR—LEIDSCHENDAM. In de vergadering van de R.K. Kies- Ver. werden na uitvoerige discussie, waar aan ook pastoor Kammers deelnam en men zich unaniem uitsprak tegen de samenvoeging van Stompwljk en Veur, aangewezen voor de z.g. dubbele raad, de heeren D. P. v. d. Berg, Th. J. Blokland, W. G-. Blonk, C. van Boheemen, H. J. Mol, G. van Veen en Jac. van Veen, als reserve de heeren A. Langeveld, C. M. v. d. Heyden en H. J. v. d. Helm. Door de S.D.A.P. zullen candidaat gesteld worden voor: Stompwljk: Dubbele Raad Wiegel; Gemeenteraad Bloemheuvel aftr.)voor Veur: Dubbele Raad Oehle; Gemeenteraad: Kerkhof f. WARMOND. Vergadering ingelanden Zwanenburger polder. In hotel ,.De Zon" vond de alg. jaar vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van den Zwanenburgerpolder, onder leldlg van den heer P. M. Neder- burgh. Van de 93 stemmen die in totaal kunnen worden uitgebracht waren er 82 vertegenwoordigd. Na een openingswoord van den voorzitter, werden door den secre taris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen, welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. Overgegaan werd tot vaststelling van de rekening over het afgeloopen jaar. waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f. 2627.18 en de uitgaven f. 1864,18 zoodat een batig slot te boeken viel van f. 763. De vaststelling der begrooting gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f. 2460,18, terwijl besloten werd de omslag voor 1935 te bepalen op f. 6 per HA. Uitvoerige discussies werden gevoerd over enkele onderwerpen die de convocatie niet vermeldde. De heer van Schie zeide dat dit de laatste keer is, dat de vergade ring door den heer Nederburgh zal worden gepresideerd, omdat .deze, wegens het be reiken van den vastgestelden leeftijds grens niet meer herkiesbaar is. Spr. dankte hem namens alle Ingelanden voor alles wat hij gedurende zijn 24-jarig voor zitterschap voor den polder heeft gedaan De namen Nederburgh en v. d. Wilk wor den steeds met eere genoemd en zijn onafscheidelijk van het wel en wee van den Zwanenburgerpolder. Met groote toe wijding en onpartijdigheid hebt gij steeds de belangen van den polder voorgestaan; wij betreuren bet dat de polderwetten U tot heengaan nopen. De leden hebben ge meend U een klein stoffelijk bewijs van dank te moeten aanbieden in den vorm van een groote foto ln. lijst van den beken den Zwanenburger molen. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een nieu wen voorzitter waarbij bleek, dat als zoo danig was gekozen de heer A. Nederburgh De afgetreden voorzitter zelde aange naam getroffen te zijn door de niet ver wachte huldiging en bracht de ingelanden hiervoor hartelijk dank. HIJ gaf de ver zekering dat de Zwanenburger molen ln beeld, voor hem wel een zeer treffend aan denken was Meer dan 85 jaar aldus spi. heeft een Nederburgh of v. d. Wilk aan het hoofd van den polder gestaan; spr. noemde het een voorrecht dat thans zijn zoon zijn plaats weer ln kon nemen en hij hem als zoodanig kon installeeren. RECLAME- 695 ano Kalfssoep... iets fijns! 30. De draak ls wel verschriklijk groot van kwaadheid op het arme Thijsje wordt hij roodNog even blijft hij staan en ziet de kleine beer nog loerend aan. Nu Thijs het heele monsterlijke dier zien kan, ziet hij tot zijn schrik op de hoornen rug ook inog een man Het is de kobold Ges, die met zijn draak Panopoclès de buit der diefstallen bewaakt, en toeziet, dat geen mensch er aan raakt. Voorzichtig brengt de kobold nu een fluitje aan zijn mond en sidderend valt Thijsje op den grond; hij denkt „Nu zal hij het signaal gaan blazen, waarop de draak op me aan zal komen razen". Maar terwijl hij van de angst nu beeft, bemerkt hij plots dat hij de fluit van kobold Gies nog in zijn handen heeft! - RECLAME. VOOU EEN KOOPJE 727 19, 32, 45, 69, 79, 98, 1.25 De nleuw-benoemde voorzitter deed de toezegging dat hij zijn beste krachten aan de hem toevertrouwde taak zal geven en riep daartoe aller medewerking in. Hierna had de openbare verpachting van het polder-vischwater plaats, waarvoor zeer veel' belangstelling bleek te zijn. Besloten werd nog niet tot verpachting over te gaan. Hierna volgde sluiting dezer zeer geani meerde bijeenkomst. Verg. Ingelanden van den Klinkenbergerpolder. Onder voorzitterschap van den heer J. K. Heyl had een algem. verg. plaats van stemgerechtigde ingelanden van den Klin kenbergerpolder. Nadat door den secr. den heer J. C. van der Voet de notulen der vorige verg. waren voorgelezen, welke on der dankzegging werden vastgesteld, bracht de Penningmeester zijn flnancieele verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat de Inkomsten hadden bedragen f. 1698.44 en de uitgaven f. 1055.37, zoodat een batig slot te boeken viel van f. 643.07. De omslag had over het afgeloopen jaar bedragen f 8 per H.A. De rekening van het fonds tot Instandhouding van den molen beliep aan inkomsten een bedrag van f. 51.54 en aan uitgaven een uitgaven een bedrag van f. 8.50, aldus een batig slot van f. 43.04. In behandeling kwam hierna de begrooting voor het jaar 1935, waarbij de Inkomsten en uitgaven werden vastgesteld op f. 1541.42, terwijl de omslag gehand haafd bleef op f. 8 per HA. Naar aanleiding van de bekende missive van het Provin ciaal best. van Zuld-Holl. betreffende de jaarwedden van het best., den secr. en den penningm., werd met algem. st. besloten de bestaande salaris-regeling ongewijzigd te laten. De voorz. deed wederom vrijwillig afstand van de helft van zijn salaris ten behoeve van de polder-kas. Besloten werd aan de N.V. Elec. bedrijf Hillegom, Lisse en Sassenheim te verzoeken de kabelhuur te verlagen. Ook zal nogmaals een schrijven gericht worden aan het Gemeentebest. te Oegstgeest om de Lage Oude Dam behoor lijk begaanbaar te maken. Overgegaan werd nu tot verkiezing van een bestuurslid wegens aftr. van den heer G. Ciggaar Fzn. te Sassenheim, die met 35 van de 40 uitge brachte stemmen als zoodanig werd her kozen. Nadat nog eenige zaken van huis- houdelijken aard waren afgehandeld sloot de voorz. De keuring voor den dienstplicht der ingeschrevenen lichting 1936 uit deze ge meente, zal plaats vinden te Sassenheim in het K.S.A.-gebouw op 25 Maart a.s. des n.m. 2 uur. Voor het komende tijdvak zijn alhier totaal uitgereikt 105 vleeschkaarten, met een totaal van 213 K.G. p. w. Het blijkt, dat dit vleesch weer zeer goed Ingang ge vonden heeft. Gedurende de maand Februari is door 544 verbruikers aan water verbruikt 2605 M3„ terwijl over dezelfde maand in 1934 door hetzelfde aantal verbruikers is ver bruikt 3130 M3. WASSENAAR. Bij Kon. besluit is aan den heer G. D. van Es. Gips, consul van Polen te Dor drecht, wonende alhier, verlof verleend tot het aannemen van het Officierskruis der Orde van het Herstelde Polen (Polo- nia Restituta). ZOETERWOUDE. Sluiting Werkloozen-Tehuis. Wegéns het mooie weer en ook wegens gebrek aan finantién is het werkloozen- tehuis vandaag met stillen trom wec-r ge sloten. We mogen wel zeggen, dat de werkloozen daar een echt tehuis hebben gevonden, er heerschte altijd een prettige stemming en men zocht zijn vermaak in kaarten, dammen, biljarten, lezen enz. Eén of tweemaal ln de week werden er lichtbeelden of lezingen gegeven, die altijd met grooten aandacht werden gevolgd. Allen die, in welken vorm ook, hun me dewerking hebben verleend, en dat waren er velen, past een hartelijk woorci van dank. Geen nachtverlichting aan den Hooge Rijndijk. In de raadsvergadering van 30 Januari j.l. nam de raad een besluit om des nachts aan den Hooge Rijndijk geen straatver lichting meer te doen branden, zulks uit zuinigheidsmotieven. De burgemeester achtte dit besluit in strijd met het alge meen belang en droeg het aan de Kroon ter vernietiging voor. Aangezien de wet telijke termijn, binnen welke de schorsing van dat besluit door de Kroon moest zijn bevolen, ls verstreken zonder dat schor sing heeft plaats gehad, is thans de nacht verlichting aan den Hooge Rijndijk ge staakt. Bij de politie alhier is aangifte ge daan dat bij de Ned. Herv. Kerk op 't Dorp alhier een zestiental ruiten zijn vernield, vermoedelijk door baldadige jeugd. De politie stelt een onderzoek ln. Het gebeurt den laatsten tijd her haaldelijk dat de lantaarnpalen worden stuk gereden. Thans was het wederom een auto uit Rotterdam die een lantaarnpaal bij den hoek aan het Westeinde omver reed, Door het vlugge optreden der politie is het mogen gelukken den dader, die in middels was doorgereden, bij achtervolging op te sporen en ln te halen. ALPHEN. Huisvlijttentoonstelling. Naar wij vernemen zal de door het werkcomité van het pl. crisiscomité te organlseeren huisvlijttentoonstelling, welke zal worden gehouden ln het Nut, een keu rige collectie en Inzending bevatten van werkstukken vervaardigd door de werk loozen van den Chr. Besturenbond onder leiding van den heer G. A. Jasperse. Tevens vernemen wij dat de tentoonstel ling zal worden gehouden op 1, 2, 3 en 4 April a.s. Jaarvergadering Chr.-Hist. Kiesvereen. De C.-H. kiesver. „Groen van Frinsterer" kwam In jaarverg bijeen. De verg. die werd gehouden in het wijkgeb. „Bethel", stond onder leiding van den heer C. Ko ren, 2e voorz. Deze opende de verg. met gebed en schriftlezing. Vervolgens heette de voorz. allen aanwezigen hartelijk wel kom, deed mededeeling van de verhinde ring van een tweetal bestuursleden en wekte de leden op tot getrouwheid aan de ginselen, vooral met het oog op de a.s. verkiezingen. De secr., de heer M. v. Vol lenhoven verkreeg hierna gelegenheid tot het uitbrengen der notulen die onveran derd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag van secr. en penning meester viel niet bijzonder veel te vermel den. Het afgeloopen jaar kon met een ba tig saldo worden gesloten. De kascommls- sie had boeken en bescheiden in orde be vonden, zoodat den penningm. décharge kon wc "den verleend. Na benoeming der kascomm. voor het volgende jaar, moest worden overgegaan tot bestuursverk. Aftr. waren o.m. de heeren ir. Bos en J. West maas. die beiden werden herkozen. Tevens moest nog worden voorzien in de benoe ming van een bestuurslid door het be danken van den heer P. N. de Kwaadste- niet. In deze vacature werd voorzien door de benoeming van den heer A. Kroon (voorz. der Ohr.-Hist. Jongerengroep). Hierna volgde vaststelling der voorloopige groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Ingekomen waren een tweetal lijsten. Na eenige bespreking werd de lijst met de aftr. en een twaalftal andere leden vast gesteld. Tot 23 Maart a.s. zal alsnog gele genheid bestaan lijsten met candidaten in te leveren. Het is de bedoeling met een lijst met een twaalftal candidaten uit te komen. No. 4 dezer lijst zal vermoedelijk voor Aarlanderveen worden gereserveerd. Hierna kwam in bespreking de op 3 April a.s. te Amsterdam te houden algem. jaar vergadering van de Unie. Na nog de a.s. Prov. Statenverkiezing te hebben bespro ken en de hiervoor te voeren propaganda, waarbij o.a. werd medegedeeld dat op den avond voor de verkiezing een twee tal bekende sprekers zullen optreden, volgde sluiting en ging de heer C. A. Bos voor in dankgebed. Uitvoering Chr. Muziekvereen. „Arti et Religioni". In de geheel bezette kerkzaal der Mar tha-stichting, gaf de Chr. Muziekvereen. „Arti et Religioni" haar jaarlijksche uit voering, met medewerking van een mu- ziek-ensemble der Martha-stichting. De avond werd geopend met gemeenschappe lijk zingen van Ps. 33 1 en gebed. De heer Evers heette, door ontstentenis van den voorz. en ds. Voors, den aanwezigen hartelijk welkom, bracht in zijn openings woord dank aan het bestuur der Martha- stichting voor het weer beschikbaar stel len der kerkzaal en deed tevens een be roep op de offervaardigheid van de aan wezigen gelet op den financieelen toe stand der vereeniging. Het programma werd hierop geopend door de ver. met het spelen van de K.L.M.-marsch van W. Schootemeyer, welke zeer verdienstelijk ten gehoore werd gebracht. Hierop v%lgde een ouverture van Suppé en het Eere zij God van F. Mendelssohn, welke eveneens goed en zuiver werden vertolkt. Door het genoemde muziek-ensemble der Martha- stichting bestaande uit een strijkorkest, orgel en piano werden nu verschillende nummers gespeeld. Bijzondere vermelding verdient de uitvoering der klndersympho- nie van J Haydn, uitgevoerd door ge noemd strijkorkest en fluitclub der Mar tha-stichting. Deze uitvoering was schit terend en ontlokte een daverend applaus. Na nog de ouverture Titus van W. A. Mo zart gespeeld, te hebber), werd gepauzeerd. In de pauze werden door enkele dames speldjes verkocht ter versterking van de kas der ver., welke1 Collecte door den heer Evers hartelijk werd aanbevolen. Direct na de pauze volgde een keurige taptoe (militaire fantasie) van A. J. Roeien, wat door Arti zuiver werd weergegeven. Nadat nog genoemd orkest had gespeeld „Eine klein Nachtmusik" van Mozart, sloot Arti het programma met „Passing of the regi ments" imarsch-potpourri) van A. Win ter. Zoowel Arti als genoemd muziek-en semble. dank zij den bekwamen dirigent den heer W. J Smolders, door wien het geheel werd gedirigeerd, hebben de aan wezigen doen genieten van een moolen muziekavond. Tenslotte werd dank gebracht aan di recteur en leden en in bijzonder aan ge noemd ensemble. Na gebed werd besloten met het gemeenschappelijk zingen van Gez. 12 1. Gevolgen van het verkeer. Op den Steekterweg onder onze ge meente werd de wielrijder, de koopman W., uit Zwammerdam aangereden door een ï>ersonenauto, bestuurd door F. S. uit Maartensdijk. De man bekwam een ern stige hersenschudding en een rechter schouderfractuur. Dr. H. verleende de eerste hulp en liet de man për ziekenauto van de garage Vreeswijk overbrengen naar zijn woonplaats. Op advies van dr. Schr. werd de man later overgebracht naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onder zoek in. Gouden echtpaar. 26 Maart a.s. hopen onze plaatsgenooten het echtpaar Reinier de Jager en Jannetje Middelkoop, wonende Hoorn, hun gouden huwelijksfeest te vieren. De heer G. v Eyck alhier wist in den polder, behalve een groote hoeveel heid visch, een snoek van 15 pond te ver schalken! Een mooie buit. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7