|$WCfl MGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 9 Maart 1935 TELEGRAMMEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. VISSCHERIJBERICHTEN. GEVEILDE PERCEELEN. SPORT. MAIKT WEERBERICHT. Barometerstand. I oistermiddag 3 uur: 780. Hedenmiddag 3 uur: 778. telegrafisch weerbericht Jr li. Kon. Ned. Meteorol. InsL te De Blldt. Hoogste Stand 786.5 te Ona. Laagste Stand 753.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 10 Mrt.: Matige, aanvankelijk tijdelijk nog krach- Itige meest Oostelijke wind. Helder tot licht liot half bewolkt. Droog weer. Lichte tot Inatlge vorst 's nachts. Overdag om het Imespunt. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te De Bilt op 9 Maart te 7.55 u. tan alle posten: „Weest op uw hoede". buitenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Het hooge drukgebled versterkte zich in Itjn kern. Verder veranderde in de alge- Ir.eer.c- drukverdeeling weinig. De hier en Idaar vrij krachtige Oostenwinden brachten ■over t geheele Westelijke vasteland toe- Inemende koude, terwijl ook over Engeland los vorst over een groot gebied zijn intrede loeed. De laagste temperaturen komen Itlians nabij Zwitserland voor. Over iDultschland en Golf v. Biscaje vriest het lsatlg. Naar het Westen toe licht. Over Imltsehland kwam in midden en Oosten lienigen sneeuwval, 't toch reeds vrij dikke Laecuwdek versterken. Over IJsland, al- ltaar na eenige daling van de barometer Lsteren overdag de druk thans weer stij- Lend is, zijn de temperaturen hooger ge- LordenOok over Noord-Scandinavië is de Iwmperatuur gestegen en de vorst geheel Iterdwenen. In het Zuiden van Scandinavië I bleef de vorst nog aanhouden. Er is in den thans heerschenden weerstoestand weinig |terandering te wachten. luchttemperatuur. Laagste temp. 4 gr. C. (24 gr. F.) 9 uur voorm.: 3 gr. C. (26 gr. F.) 12 uur 'smidd.: '/i gr. C. (33 gr. F.) ibOOGWATERTIJDEN te katwijk zee. Voor Zondag. Voorm. te 7 u. 14 min.; nam. te 7 u. 86 |mta. Voor Maandag. Voorm. te 7 u. 59 min.; nam. te 8 u. 25 ■min. licht op voor fietsers e.B. Zaterdag: 6.21 nam. tot 5.59 voorm. Zondag; 6.23 nam. tot 5.57 voorm. maans- op- en ondergang. 9 Maait: op: 7 u. 41. 10 Maart: op: 8 u. 12; onder: 0 u. 32. RECLAME- 712 CAHENS KOLENHANDEL DE WALES-SPECIALIST VDVERFSÏR.4 TEL 2697 de onrust op cuba. HAVANA, 9 Maart. (Reuter). Heden- I nacht zijn alhier 18 bommen ontploft. Door een is de chef der politie, Cardenas, Eedood. Deze bom ontplofte n.l. op het I (ogenblik dat Cardenas haar uit een kerk wilde verwijderen. De toestand in Havanna wordt steeds Eevaarlijker. De dagbladen weigerden on eer censuur te verschijnen. Voor de re- Eeerlng van Carlos Mendieta, ziet het er sevaarlijk uit, daar de regeeringsambte- Jiaren in staking zijn gegaan. Het busver- «er is stilgelegd, en de meeste tramweg- erbelders hebben zich bij de beweging eangesloten. De postbeambten hebben vandaag niet gewerkt. Kolonel Batista hw een militaire dictatuur instellen. Het kabinet heeft besloten, om perma nent zitting te houden, zulks in verband het het bestrijden van de staking en re- vclutionnaire bewegingen. ONTPLOFFING in benzine-depót. .LISSABON 9 Maart. (Reuter). In een °enzine-depót te Alcanena heeft gister avond een geweldige ontploffing plaats eehad. Een persoon werd op slag eedood; «ut andere personen verkeeren in levens- lüchthaven door brand verwoest MEXICO, 9 Maart. (Reuter). De «wafjeo" meldt, dat in de luchthaven jkzatlan in den staat Sinalca een brand uitgebroken, die de geheele luchthaven Roestte. Drie vliegtuigen werden even- een prooi der vlammen. Hoe groot de *®ade is kon nog niet worden vastgesteld. DE TOESTAND IN GRIEKENLAND. ATHENE, 9 Maart. (Reuter). In een gis teravond door generaal Kondylis afgeleg de verklaring wordt medegedeeld, dat het slechte weer, gepaard gaande met hevl- gen regen, voortduurt. Een escader van 20 regeerlngsvliegtul- gen is er in geslaagd in Serres het station en troepenconcentraties der opstandelin gen te bombardeeren en verkennlngsvluch ten boven de vlakte van Serres, die groo- tendeels overstroomd is, uit te voeren. Wanneer de regen voortduurt zal de reeds wassende Strymon-rivier buiten haar oevers treden. In de verklaring wordt verder gezegd: „Ons leger is in uitstekende conditie. Wij zullen onze pogingen voortzetten om de Strymon over te steken". Minister-president Tsaldaris legde gis teravond tegenover Journalisten eenige verklaringen over den toestand af „Zoodra het slechte weer zal ophouden, verklaarde de minister-president, zal on middellijk de onderdrukking van de op standige beweging in Macedonië geschie den, wanneer althans intusschen de rebel len zich niet verspreid zullen hebben, het geen ik zeer waarschijnlijk acht. De re geering zal de orde geheel en met zoo weinig mogelijk verliezen herstellen en ditmaal wel zoo definitief, dat in de toe komst de rust van het Grieksche volk ge waarborgd zal zijn. De regeering is trotsch op het vertrouwen, dat zij in het geheele land geniet en ook op de algemeene af keuring, die deze opstand van warhoofden heeft gevonden. SOFIA. 9 Maart. [Reuter). Naar uit Petsjrltsj gemeld wordt, heeft hier te half negen een eskader vanuit Saloniki komen de vliegtuigen, de stad Demirhissar, die zich in handen van de opstandelingen be vindt, gebombardeerd. Ondanks een hevige beschieting der regeerlngsvliegtulgen door de artillerie der opstandelingen konden de vliegtuigen onbeschadigd terugvliegen. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zou voorna melijk slechts materieele schade aange richt zijn. In Thracië zouden de opstandelingen met ongeveer 25.000 vrijwilligers versterkt zijn. Het verluidt bij geruchte, dat deelen der regeeringstroepen naar de opstande lingen zijn overgeloopen. LONDEN, 9 Maart (V.D.) De Engel- sche ochtendbladen bespreken uitvoerig den toestand in Griekenland en in een hoofdartikel oefent de „Times" scherpe critiek op Venizelos. Wat ook het einddoel der opstandelingen moge zijn aldus het blad hun optreden heeft de bezorgdheid met welke de vrienden, nabuurstaten en schuldeischers van Griekenland zijn tegen woordige positie beschouwen, tijdelijk ver sterkt In Engeland beschouwt men den tegenstand van degrondwettelijke regee ring van Griekenland tegen de poging een dictatuur in te stellen, met een sympathie die door de herinnering aan de diensten, die Venizelos tijdens den wereldoorlog aan de zaak der geallieerden heeft bewezen, niet wordt verzwakt. Deze herinnering zal slechts de teleurstelling der vele bewon deraars van dezsn merkwaardigen man over dit tragisch 'einde van n groote lóöp- baan versterken. De diplomatieke medewerker van de .Morning Post" schrijft, dat men in poli tieke kringen in Engeland den toestand in Macedonië in het bijzonder met het oog op den mogelijken invloed daarvan op de andere Balkanstaten als zeer ernstig be schouwt. Men acht het een bijzonder slecht teeken, dat de Grieksche opstand juist is uitgebroken op een tijdstip, dat Grieken land met-het buienland, in het bijzonder met Engeland, in onderhandelingen was getreden over financieelen steun. o brandende kerken in spanje. MADRID. 9 Maart. (V.D.). Uit Ferrol wordt gemeld, dat de kerv van Brion (pro vincie Coruna) door onbekenden in brand is gestoken en tot den grond is afgebrand. Ook de Puertollano (provincie Ciudad Real) hebben in den afgeloopen nacht onbekende daders de kerk in brand ge stoken. Door een goede bestrijding van het vuur, konden de vlammen slechts be trekkelijk weinig schade aanrichten. sneeuw in zuid-italië. ROME, 9 Maart. (Reuter). De nieuwe en voor Italië in dezen tijd van het jaar ongewone koudegplf heeft na de vele regens van den laatsten tijd tot ver naar Zuid-Italië geheel onverwachts nog sneeuw gebracht. De Vesuvius en de hoogten om de Golf van Napels zijn bedekt met sneeuw, terwijl in de nabijheid in de laag vlakten de boomen in bloei staan. Des nachts heeft het zelfs te Napels een weinig gesneeuwd. Op de berghellingen van Midden- en Zuid-Italië is eveneens overal sneeuw ge vallen. Uit Zuid-Italië worden in het bij zonder uit de provincies Bari en Tarente sneeuwbuien gemeld. de arrestatie van aartsbisschop diaz. MEXICO, 9 Maart. (Reuter). Naar thans gemeld wordt is aartsbisschop Diaz Donderdag werkelijk gearresteerd, doch hij is Vrijdagmiddag met zijn begeleiders wederom in vrijheid gesteld, De Aartsbisschop had bij godsdienstige ambtsverrichtingen inbreuk gemaakt op een aantal wetsbepalingen. Het Ministerie van binnenlandsche zaken deelt mede, dat. de autoriteiten hiervan weliswaar kennis droegen, doch niet hebben ingegrepen om den schijn van een verstoring of verhindering van een godsdienstoefening te vermijden. De arrestatie geschiedde daarom bij den terugkeer van den Aartsbisschop naar Mexico. De Aartsbisschop en zijn begeleiders werden geleid voor den onderstaatssecre taris van het ministerie van binnenland sche zaken, die de geestelijken een waar schuwing gaf. de italiaansche troepen verschepingen naar afrika. ROME, 9 Maart. (V. D.). De verschepin gen van troepen naar Afrika duren voort. Uit Turijn vertrokken twee compagnieën militaire spoorwegarbeiders, die te Napels zullen worden ingescheept. Uit Florence vertrokken de officieren van de 19e brigade en het 84ste regiment infanterie met de vaandels van dit regi ment. Verder vertrokken uit dezelfde stad twee bataljons miti-allleurs en hospitaal soldaten met vrachtwagens. Een ondernemend stadgenoot, de heer van der Meer ls op het denkbeeld ge komen om een watertaxibedrijf te explol- teeren, dat een verbinding beoogt te vor men tusschen de Wilhelmina- en de Span- jaardsbrug. Gezien den omweg, welke daarmede be spaard. was, gelooven wij, dat een derge lijke onderneming zal blijken bestaans recht te bezitten. In verband met den gevaarlijken toestand, waarin de fabrieksschoorsteen van de biscuitfabriek ,,Nutrix" zich be vindt, is de scheepvaart door het Gan getje en Nieuwe Rijn verboden en omge legd totdat de schoorsteen zal zijn afge broken. De vlag, welke de Chr. Meisjesvereen. „Wees een Zegen" een dezer dagen ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan werd aangeboden, ls tentoongesteld in de etalage van het borduur-atelier C. Doncker aan de Breestraat 159. Op genoemd ate lier werd bedoelde vlag eveneens ontworpen en vervaardigd. felle brand te oldeboorn. Autogarage en winkel in de asch gelegd. Hedenmorgen is door tot dusver onbe kende oorzaak brand uitgebroken in een kamer, gelegen boven de autogarage van oen heer A. Elgersma in de kom van Ol- deboorn (Friesland). De brand, die door 'n feilen wind werd aangewakkerd, tastte zoowel de autogarage als den daarnaast gelegen manufacturenwinkel eveneens eigendom van den heer Elgersma aan. In korten tijd was de autogarage geheel uitgebrand. Men slaagde erin een autobus uit de garage te halen, doch drie perso nen-auto's verbrandden. Aangezien men vreesde voor uitbreiding werd assistentie gevraagd van de brand weer te Akkrum, Heerenveen en Opster- land. Na l'/i uur was men den brand meester. Zoowel de garage als de zaak in manu facturen brandde totaal uit. Een groote voorraad manufacturen en veel huisraad gingen verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. de uitvoer van visch. De minister van Economische Zaken maakt bekend, dat met ingang van Maan dag 11 Maart 1935 de uitgifte van certi ficaten voor den uitvoer van visch is op gedragen aan de stichting „Nederland- sche Visscherijcentrale". Met Ingang van genoemden datum zul len alle aanvragen van certificaten voor den uitvoer naar België, Duitschland, En geland, Finland en Rcankrijk, voor alle soorten visch en crustaceëen, welke tot dusverre moesten worden ingediend bij den heer W. J. Janssens, inspecteur der visscherijen. Heerengracht 2 te 's-Gra- venhage, behooren te worden gericht tot de „Nederlandsche Visscherijcentrale", Juliana van Stolbergplein 34, te 's-Gra- venhage, tel. No. 720080. De bepalingen op den uitvoer van visch en crustaceëen blij ven overigens ongewijzigd. Aan genoemde Stichting is met ingang van denzelfden datum tevens de admi nistratie opgedragen van de invoercon tingenten, betreffende de verschillende soorten visch, waarvan de invoer in Ne derland boven een bepaald gewicht is ver boden. meubelfabriek te rhenen in de asch gelegd. Hedennacht te omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in de meubelfabriek Rhenen te Rhenen. Door den feilen wind aange wakkerd, was het gebouw spoedig een groote vuurzee en brandden de aanwezige houtvoorraden fel. De vlammen, die uit het drie verdiepingen hooge gebouw sloe gen, waren tot ver in den omtrek te zien. Door de vonkenregen ontstond hier en daar in de omgeving een begin van brand, doch de brandweer, die zeer op haar qui vive was, wist het vuur steeds in de kiem te smoren. Ook de belendende perceelen wist zij te houden. Na ongeveer een uur stortte de voorgevel van het brandende fabrieksgebouw in. De brandweerlieden konden zich in veiligheid stellen. Drie hunner liepen onbeduidende kwetsuren op. De fabriek brandde totaal uit. Slechts een enkel stukje muur staat nog overeind. De voorraden hout gingen mede verlo ren. In de fabriek, waar vroeger ongeveer dertig man werkten, arbeidden reeds se dert geruimen tijd nog vijf a zes man. De brandweer verrichtte haar werkzaamheden onder uiterst moeilijke omstandigheden. Door de vorst bevrooor het bluschwater, wat nogal eens een glijpartij tengevolge had. De belendende perceelen' kregen wa terschade. De schade wordt door verzeke ring gedekt. afwikkeling achterstallige handelsvorderingen op duitsche crediteuren. In de week van 4 tot en met 9 Maart is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 1.000.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deut sche Verrechnungskasse uitstaande vorde ringen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 75110 tot 75332. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 61,8 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. de brug over den moerdijk. De eerste spanning voor de in aanbouw zijnde Moerdijkverkeersbrug zal bij goed weer op 28 Maart a.s. door de N.V. De Witt's Bergings-Mij. te Rotterdam van de werf der firma Penn en Bauduin te Dor drecht worden overgebracht naar het Hollandsch Diep. HEVIGE BRAND TE BLOEMEND AAL. Een perceel geheel, drie andere gedeeltelijk uitgebrand. In den afgeloopen nacht te omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in pand Nr. 155, gelegen aan den Bloemendaalschen- weg te Bloemendaal, waarin het kantoor van de firma Dunlop en Co. is gevestigd. De boven het kantoorgebouw wonende concierge, die alleen thuis was, ontdekte onraad en toen hij ging kijken bleek hem, dat de geheele benedenverdieping in lichte laaie stond. De man wist met moeite, daarbij geassisteerd door omwonenden, langs een balcon het brandende perceel te veriaten. De Bloemendaalsche brand weer was inmiddels gealarmeerd en ver scheen weldra met twee motorspuiten ter plaats. Door den feilen wind aangewak kerd, was het vuur naar de bovenverdie ping overgeslagen, vanwaar het zich e;-» weg baande naar de zolderverdiepingen van .de belendende perceelen, de nummers 157, 153 en 151. De blussching werd zeer bemoeilijkt door de hevige koude, terwijl er tevens slechts zeer weinig druk op de waterleiding stond. Te ongeveer half drie werd ook de hulp van de Haarleinsche brandweer ingeroepen, die met een mo torspuit en een slangenwagen op het ter rein van den brand verscheen. Te onge veer drie uur was men den brand zoo goed als meester. Het pand van de firma Dunlop is vrij wel geheel uitgebrand, terwijl de zolder verdiepingen van de perceelen, bewoond door mevrouw de weduwe Van Zwijn- drecht, den heer Verbiest en het kantoor van de Kennemer Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen, even eens uitbrandden. De oorzaak van den brand moet ver moedelijk gezocht worden in kortsluiting, of een defect aan de oliestookinrichting, welke zich bevond in het sousterrain van het gebouw van de firma Dunlop en Co. Verzekering dekt de schade, die 30 a 40.000 gulden bedraagt. UIT NED. OOST-INDIE. een oud-digoeliaan als opruier. SOLO, 9 Maart. (Aneta). Een door de politie ingesteld onderzoek naar de oor zaak van het verbranden van tabakslood- sen op de onderneming Manang bracht aan het licht, dat achter deze brandstich ting een oud-geïnterneerde uit Boven- Digoel zat. Deze oud-geïnterneerde treedt thans op als doekoen. Hij "beweerde, dat, daar de ondernemingen toch geen geld meer hadden, men alle loodsen maar moest verbranden. De ondernemingen, zoo zeide hij, kunnen dan niets doen, terwijl de be volking meer sawahs krijgt. AMSTERDAM, 9 Maart. Stille markt. Industrieele fondsen en Petroleumwaarden nauwelijks prijshoudend Cultuurfondsen verdeeld. Scehepvaaxtaan- deelen en Mijnwaarden goed prijshoudend. Amerik. fondsen weinig veranderd. Duit- sche obligaties terugloopend. Nederland sche Staatsfondsen onregelmatig. Als gevolg van de onzekere situatie op economisch en politiek gebied in Europa en daarbuiten, was de lust om zaken te doen op den laatsten beursdag van deze week uiterst gering. De koersbeweging was afhankelijk van toevallige orders, zoodat van 'n bepaalde stemming nauwelijks kon worden gespro ken. Van de petroleumwaarden lagen Kon. Olie bij de opening 20" o lager, in verband met eenige verkoopingei door een der bankiershuizen. Toen deze later ophiel den kwam er een zoo goed als volledig herstel. Amerikaansche soorten waren weinig veranderd. Industrieele fondsen stil. Philips open den een fractie hooger, liepen weer terug, doch herstelden zich tenslotte op 't vo rige peil. Aku's waren gedrukt en verloren ongeveer 1%. Unilever's waren prijshou dend. Rubberaandeelen nauwelijks prijs houdend, hetgeen kwam door sterke stij ging van de uitvoer der bevolkingsrubber uit Nederl. Indië. De koersen lagen over het algemeen een fractie lager. Tabakken trokken algemeen wat aan, doch Suiker- waarden ondergingen weinig verandering. De omzet in deze papieren was uiterst gering. Scheepvaartaandeelen bleven op neil, terwijl op de mijnafdeeling Redjangs iets verbeterden. Amerik. fondsen openden een kleinigheid hooger, doch de winsten konden zich niet ten volle handhaven. Duitsche obligaties waren vast. Younglee- ning kwam 2°/o hödger, doch een groot gedeelte der avance ging later weer ver loren. Nederl. Staatsschuld was verdeeld. De 4»/o leeningen waren ln een open hoek aangeboden, ook een toevallige order, waardoor de noteering tot 101 5/8 daalde. Oude Schuld was prijshoudend. Op de wisselmarkt lag het pond prijshoudend op f. 6.98. De dollar onderging weinig wijzi ging op f. 1.45 7/8. LJMUIDEN. 9 Maart. Tarbot per K.G. f. 1.100.64, Tongen per K.G. f. 1.150.63, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 15.50—9. Middelschol f. 18.50 13. Zetschol f. 2515. Kleine Schol f. 19 5.20. Bot f. 53, Schar f. 7.501.30, Tong schar f. 32, Pieterman en Poontjes f. 6.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f, 39— 22 50. Gullen per kist van 50 K.G. f. 13—7, Lengen per stuk f. 2.50, Heilbot per K.G. f. 0.80. Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.70 —1.35 1 Steur van 28 K.G. f. 23.80. Aangevoerd 10 kisten versche haring. Prijzen f. 3.601.30 per kist. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM 94 met f. 1828. IJM. 103 met f. 1644; 20 loggers KW 105 met f. 802 KW 162 met f. 742, KW 5 met f. 713 KW 3 met f, 863, KW 134 met f. 554 KW 48 met f. 688, KW 144 met f. 764 KW 14 met f 533, KW 147 met f 701 KW 42 met f. 627, KW 124 met f. 516 KW 64 met f. 432, KW 22 met f. 739 KW 172 met f. 466, KW 154 met f. 579 KW 177 met f. 600, KW 56 met f. 850. SCH 412 met f. 563. SCH 341 met f. 473, SCH 41 met f. 818. Ten overstaan van notaris A. D. Vijgh: Huis met tuin Roodenburgerstraat 6: in bod f. 5400, kooper de heer J. M. van Dorp q.q. te Leiden voor f. 5550. Hypothecaire schuldvordering groot f. 25.000 op het per ceel Hooge Rijndijk 252: in bod f 16.000» kooper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor f. 16.500. Ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coebergh: Twee perceelen weiland in den Broek polder aan den Broekweg groot 3.54.40 HA. tezamen in bod f. 7450, kooper de heer E. van Starkenburg q.q. voor f7950. Huls met tuin, Heerenstraat 49; in bod f. 3400, kooper de heer I. Neuteboom c.s. te Leiden voor,f. 3650. Huis en erf 2e Ha- verstraat 49: Jn bod f.340, kooper de heer N. v. d. Star c.s. te Leiden voor f 340. Huis en erf Heerensteeg 14: is niet gegund. Ten overstaan van notaris B. J. J. N. Troost: Huizen en erven: Maredijk 135 en 137, Medusastraat 10, 10a, 12, 12a, 14, 14a, 18, 18a, 22, 22a en Waardstraat 2, 4 en 30 zijn qiet gegund. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse Huis Maresingel 60: ln bod f.3100, koo per de heer E. van Starkenburg q.q. voor f. 3300. Huis Vestestraat 142: in bod f 1000, kooper de heer J. van der Mark te Leiden voor f. 1000. Huizen Vestestraat 12g en 130: tezamen na afmijning in bod f.805, kooper de heer D. Stigter q.q. te Leiden voor f825. Winkelpand Aalmarkt 4 is niet gegund. DAMMEN. COMPETITIE NED. DAMBOND DISTRICT DEN HAAG 3e KLASSE B. De volgende wedstrijden zijn gespeeld: P.D.L.V. IH LD.C. S. Klein—H. v. d. Vecht 0—2 v. d. VoetG. v. d. Voort 02 G. v. d. Steld—J. Wijngaarden 02 L. TroostN. Hogervorst 02 C. de JongR. Marbus 02 C. v. d. LeedeK. Bloemendaal 11 J. LangbroekK. Spek 20 J. v. DrunenM. de Koning 02 B. KuiperP. Vervark 0—2 H. v. DrunenA. Bloemendaal 02 3—17 KP.C. I P.D.L.V. II L. de HaanI. v. d, Meulen 20 G. de VinkW. Mohlman 2—0 TouwD. Algera 11 Th. Hals te inJ. G. Snel 0—2 VreekeTh. Booden 0 C. v. VeenS. de Jong 0—2 T, v. BeelenTh. Kersbergen 11 D. de BestH. Eigenbrood 02 A. WamnaarC. Boogerd02 Haak—P. Balkenende 0—2 6—14 Ontwikkeling I T.E.P. I. J. v. d. PoelP. Hollenberg02 A. v. DijkH. de Reus afgebr. N. v. d. Poel—A. Brofstring afgebr. P. C. de Jeu—B. v. d. Kraft 2—0 H. PhilipséJ. v. d. Kraft 0—2 J. Oetelaar—P. Klaver afgebr. M. v. VelzenAlb. Klein afgebr. A. Mooyekind—Jac. v. d. Kraft 20 A. Leuven—J. Valk 20 A. Turk—P. de Raaf afgebr. 6—4 Na de afgebr. partijen zal de uitslag waarschijnlijk 11—9 zijn voor „Ontwikke ling". zoodat „Ontwikkeling" dan op de 3de plaats staat. LEIDEN, 9 Maaxt. Botermarkt. Fabrieks- boter prima f. 1.52 per KG.; Boerenboter prima f. 1.39—1.45 per KG. Handel kalm. Turfmarkt van 4—9 Maart. Lange turf geen aanvoer Prijs f. 8 tot f9 per 1000 stuks. LEIDEN, 8 Maart. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling- Vereen. „Leiden eh Omstreken". Rood kool per 100 stuks f. 17.70; Savoye kool f. 2.50—5.10; Groene kool f. 1.60—1.80; Pieterselie f. 0.90—2.70; Prei f. 1.10—4; Radijs f.5 907.60; Kropsalade f. 1.10 6.20; Selderie f. 0.802.20; Knolselderie f. 1.405.80; Kroten per 100 kilo f. 0.60 tot f.1; Kroten gekookt f.2—4; Witloof f.2 f.13; Boeren kool f.25; Spinazie f.14 25; Uien f. 2.20—3.30; Wortelen f. 1—4.20; Spruiten I f.6—12; Spruiten II f. 3—8; And. f. 1824; Nero f. 0.804.10. AARLANDERVEEN. Eiërenveiling 8 Mrt. Kipeieren f. 2.202.60, eendeneieren f. 1.70 f. 2.10, kaas 1820 ct. per pond, boter 6570 ct. per pond. LISSE. Gladlolenveiling 7 Maart 1935. N.V. Holland's Bloembollenhuis. Mac Laren 14 op 12/14 1.35. 10/12 0.55, 8/10 Early Sunrise 0.65. 0.50, 0.35, 0.15, War 0.50. 0.30, 0.15. 0 08, Prlnceps 0.50, 0.30, 0.14, 0.07, Liebesfeuer 1.50, 0.50 Poolijs 5.75, Beat All 3.50, Ave Maria 3.2.05, 1.50, Orange Blossom 2.—. 1.25, Roi Soleil 0.75, 0.50, 0,30. 0.14, Blériot 0.65. 0.45, 0.20. 0.12, Hailey 0.60. 0.25, 0.15, 0.07, Lilac Wonder 0.80, 0.60, 0.35, 0.15. Jacoba van Beieren 0.80, 0.60, 0.30, 0.10, Schwaben 1.—, 0.65, 0.35, 0.15, Baron Jos Hulot 0.80. 0,35, Red Emperor 0.60, 0.40, 0.15, 0.10, Vir ginia 1.25 0.23, l'Immaculée 0.60, 0.40. 0.20, 0.08, Belinde 0.80, 0.50, 0.25, 0.12, Baron van Wijnbergen 0.45, 0.25, 0.15, 0.07, Flaming Swoard 0.50, 0.35, 0.18. 0.08. Prince of Wales 0.60 0.40, 0.20, Mount Everest 0.75, 0.60, 0.25, America 0.G5, 0.25, Albatros 2.40, 1.90, 1 Diversen: Lil. Auratum best 13Re gale 20 op 3.25, id. 18/20 1.70, ld. 10/18 1.15, id. 14/16 0.85, Lil. Umbellatum 20 op 2.50, id. 18/20 1.60, id. 16/18 1.15, id 14/16 0.70, Arum Cornutum best 3.50, Mnt.bretia in soorten 0.08, Hyacinth Candlcans 18 1.—idem 16 0.65, Lil. Philippinensis 12/14 1.60, idem 10/12 1.25, idem 15 op 3.50. VEUR, 8 Maart. Kropsla le srt. f. 3.50— 6.40, idem 2e srt. f. 2—3.50; Stoofsla ko. f. 0.180.20: Andijvie per ko f. 0.150 16; Spinazie 4 ko. f. 0.74—1.06; Rabarber per 100 bos f. 1.80—3.10; Radijs f. 3.50-^1 60? Prei t: 1.20—2.10; Seldery f. 1—1.60.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3