A STARKENBRUG Sr. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 Maart 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. C. G. Smit - Steenstraat 49 - Telef. 485 De origineele Geldersche worst om te koken steeds voorhanden AGENTSCHAP „LOTISICO" AGENDA. ALPHEN. Jiarverg. C. J. V. „O. D. S." De C.J.V. „Onderzoekt de Schriften" hield in het Nut haar jaarvergadering. De belangstelling was zeer groot. De opening werd verricht door den voorzitter, den heer J. Constandse. Hierna volgde een keurige Bijbelinleiding. Uit de jaarversla gen bleek, dat het leden-aantal belang rijk was vooruitgegaan en ook het finan- cieele gedeelte der vereenlgtng niet slecht was. Ds. J. Stehouwer hield een keurig ge documenteerde rede, die aller belangstel ling verwierf. Spr. wees op het in onzen tijd maar uitzien naar een sterken man. ook in eigen land. opwekkende het niet bij de rardsche sterken te zoeken doch het alléén te verwachten en de knieën te buigen voor God Afwisseling gaven ge meenschappelijk zingen, orgel- en viool spel door de heeren v. d. Kemp en Bouw man en de uitvoering van de voordracht een levensschets getiteld ..Trouw be loond". Ds. De Bruijn sloot de geanimeer de avond. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. In de laatste vergadering der Chr. Hlst. Jongerengroep sprak mej. N. G. W Ger- wrg, alhier, over de verhouding tusschen Kerk en Staat ten tijde van de Hervor ming. In den tijd. welke voorafging aan de Hervorming, gingen al meer en meer stemmen op. ook uit Katholieke kringen (Pierre Dubois, Gulllaume Nogaret, Dante) om de wereldlijke macht geheel van de geestelijke te scheiden. De ondergang van het pausdom wordt voorbereid, zonder di rect de Hervorming in te luiden. De her vormers Luther, Zwlngll en Calvijn gaven elk hun eigen inzichten, welke daarin overeenkwamen, dat de kerk en de staat elk op eigen terrein zouden werken. Lu ther was meer radicaler en vrijer van op vatting ten opzichte van die verhouding, wat tot heden zijn invloed op de toestan den in Duitschland blijft doen gelden. Door de tijdsomstandigheden is het den hervormers in hun vooraanstaande positie niet mogelijk geweest hun denkbeelden geheel in de practijk te handhaven. Bij de te Den Haag gehouden examens typen, slaagden o.a onze plaats- genooten de dames J. van Vliet en R. van Dien, en de heer H J. Drent, allen opge leid aar. de inrichting van den heer G. Klok. alhier. BODEGRAVEN. K. Jennét Op 77 j. leeftijd is overleden de heer K. Jenné, eere-voorzitter van de Ooöp. Boe renleenbank. De heer Jenné, die zich ten gevolge van zijn gezondheidstoestand sinds enkele jaren uit het bedrijf van de Bank heeft moeten terugtrekken, heeft deze jarenlang in verschillende functies en tenslotte als Voorzitter en Directeur uitnemend gediend. De begrafenis vindt plaats Zaterdag a.s. Voor de Alt. Propagandaclub hield de heer P. M. Smit een causerie over den polltleken strijd bij de komende verkie zingen De spr. zette de beteekenis van de Statenverkiezingen uiteen, aangezien daar bij vooral gestreden wordt tegen de hui dige regeering, die bij haar moeilijk werk aller steun noodig heeft, ook al kan de regeering den zwaren crisis niet opheffen. Vervolgens werden de meest naar voren dringende partijen besproken, inzonder heid de N.S.B. en de Staatk. Geref. Partij. Een levendige bespreking volgde op dit referaat. o KOUDEKERK. In de vacature T. Molema ls tot com mandant van de Burgerwacht alhier be noemd de heer A. W. Timmermans te Oegstgeest, werkzaam ter Gemeente-secre tarie alhier. O LEIDERDORP. Bezichtiging van het Raadhuis. Daar verleden Zaterdag van de geboden gelegenheid tot bezichtiging van het raad huis een druk gebruik is gemaakt hebben B en W. besloten het raadhuis morgenmid dag van drie tot vijf uur wederom voor be zichtiging open te stellen. NIEUWKOOP. Zesde Lustrum. De Chr. Meisjesvereen. „Martha" her dacht in de Chr. school op feestelijke wijze haar 30-Jarlg bestaan. De belangstelling was groot; het programma bestond uit een smaakvolle afwisseling van muziek, zang en spel met een goed verzorgd ver slag van de secretaresse over het wei en wee van de vereenlging gedurende de 30 jaren. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier werd benoemd mej. J. C. Visser te St. Annaland. WOUBRUGGE. Op het kruispunt Baan—Voorweg kwam de wielrijder W. in botsing met een auto. Hoewel hij de signalen, door den be stuurder gegeven, hoorde, kon hij zijn rij wiel niet tijdig Inhouden en reed in volle vaart tegen de auto aan. Het rijwiel was gedeeltelijk vernield. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Gljsberta, Adrlana Wllhel- mma Kelder, 47 jaar, echtgenoote van Lambertus Gerardus van Nlekerk (wo nende te Alphen a. d. Rijn.) Ondertrouwd: Frans Schouten, j.m., 30 jaar en Willemina van den Bosch. j.d. 28 J. Getrouwd: Jan de Vos, j.m. 33 jaar, te Zevenhuizen (Z.-H.) en Martijntje van der Smit, j.d., 27 jaar. Van de gelden, destijds door de N.V. Bodegraafsche Waterleiding ter gelegen heid van haar 25-Jarlg bestaan ter be schikking van het Gemeentebestuur ge steld, ls thans onder arme en behoeftige gezinnen in deze gemeente een ultdeeüng van levensmiddelen gehouden. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer gehouden aanbesteding van het aanleggen van wegen en rloleerln- gen op de terreinen van de N.V. Nationaal Grondbezit op de „Schuilhoeve" bi) Schip hol alhier, werd ingeschreven als volgt: B. R. Bijker te Haarlem f 79500; Mij. de Cycloop te Amsterdam f.78500; J. Olden- kamp te Koog a/d. Zaan f. 77400; J. Ame rika te Groningen f. 78200; Fa de Moei te Alkmaar f.75400; C. Versteeg te Groningen f. 74970; Gebr. Hogenblrk te Laren f.71542; R. Rijkelijkhulzen te Amstelveen f. 70999; Fa de Moor en Visser te Schéllingwoude f 69000; W H. Klos te Santpoort f.86200; A. Westerveld te Amterdam f65800; J. v. d. Heiden te Amsterdam f 64839; G. Hulsebos te Bloemendaal f 63729; Fa. v. d. Voorde te Amstelveen f.61400; Gebr. de Graaf te Halfweg f 59120; P. H. van Essen te Half weg f.57433 De gunning werd aangehouden. Uitvoering Muziekvereeniging. De Muziekver. „Wtlhelmlna" uit Abbenes gaf in de zaal café de Groot te Nieuw- vennep. onder groote belangstelling een goedgeslaagde uitvoering. De nummers werden verdienstelijk ten gehoore ge bracht, zoodat het voor de muziekliefheb bers een avond was van waar kunstgenot. Mies Murdel, begeleid door Mr. Cordozo, pianist en accordeonist, de humorist John Redlum en het duo Henri en Marie Orvan zorgden voor de «toodige afwisseling, waar van de aanwezigen naar hartelust genoten hebben Verkooping. Te Nieuwvennep werd een 7-tal perceelen geveild, in eigendom toebehoorende aan de heer P Bakker Perceel I: een woonhuis aan de Jhr. v. d. Pollstraat, kooper H. Duwel te Nleuw-Ven- nep voor f. 1450: Perc. II: een dubbel woon huis aan den Venneperweg. kooper L Bras te Nieuwvennep voor f.2400; Perc. III: een dubbel woonhuis aan den Venneperweg, kooper H van Groningen te Nieuwvennep voor f.2500; Perc. IV: een enkel woonhuis aan den Venneperweg; hiervoor werd door den hypotheekhouder f. 2500 geboden: Perc V: een enkel woonhuis aan den Hoofdweg, kooper G v Groningen voor f.725: Perc. VI: een dubbel woonhuis aan den Hoofdweg, kooper L. Bras voor f. 1205; Perc VII: een aantal hulzen aan den Hoofdweg, kooper G. van Egmond te Aals meer voor f. 3006; Perc. V. VI en VII in combinatie: kooper J. van Andel te Hoofd dorp voor f. 5030. Donchmachlne aangereden. Op den Aalsmeerderdijk stond rechts van den weg een tractor, waarachter ge koppeld een dorschmachine en een wagen met gereedschappen van den heer L. Plot seling werd de dorschmachine aangereden door een achterop komende veeauto en zoodanig beschadigd, dat het noodzakelijk werd geacht de politie in kennis te stellen met het gebeurde, dat een groote conster natie teweeg bracht. WETHOUDER KISTEMAKER. Zijn groote verdiensten voor de gemeente De heer Klaas Kistemaker, weth. van deze gemeente en lid van de Prov. St. van Noord-Holland, is wel een van de meest bekende persoonlijkheden in Haarlemmer meer. Als zoon van wijlen den heer Pleter Kistemaker heeft hij in den Haarlemmer- meerschen gemeenteraad het langst zitting gehad. Van zijn krachtige en martiale figuur is zoowel in als buiten de vergaderzalen van het raadhuis een invloed uitgegaan, die ongetwijfeld, tegenwoordig bij vele ma gistraten zeldzaam wordt aangetroffen. Hoewel het hem aan lust en opgewekt heid tot den arbeid nog geenszins ont breekt wordt het door hem met het oog op zijn hoogen leeftijd en zijn physieke ge steldheid beter geoordeeld voor verschil lende functies te bedanken, teneinde zich meer aan het wethouderschap te kunnen geven. Zoo zal hij zich bij de aanstaande ver kiezing voor de Prov. St. niet meer her kiesbaar stellen en heeft hij gemeend ont slag te moeten nemen als voorz. van de Chr. Hlst Klesvereeniging. Ook de functie van president-kerkvoogd van de Herv. Gem. Haarlemmermeer heeft hij neer gelegd. De belangen van den landbouw en paar denfokkerij in Haarlemmermeer heeft hij vele jaren op uitnemende wijze voorge staan en behartigd en deze hebben nog steeds zijn warme belangstelling. Van de taak die als wethouder op z'n schouders rust zal hij zich moeilijk kunnen los maken Wij kunnen dat volkomen begrijpen. Waar de heer Kistemaker bijna een men- schenleven lang de gemeente met groote trouw aan zijn beginsel heeft gediend, lief en leed met naar heeft gedeeld en haar mede door zijn onschatbare dienstens- heeft zien groeien tot wat zij nu geworden ls, daar is het wethouderschap een deel van zijn ,nven geworden. HILLEGOM. Groot feest van „Jahn". De Chr. Gymnastiek Ver. „Jahn" heeft een uitvoering in Flora gegeven, waarvoor groote belangstelling bestond. Wegens ver hindering van den eere-voorz., opende de voorz. de heer Graper den avond. HIJ her dacht de oprichters der ver. die zich uitge breid heeft met verschillende afd. en groe pen, en het laatst met de afd. oudere hee ren. Het wachten ls nu op oudere dames. Na vioolspel volgden vrije oefeningen voor dames en heeren. De stokoefeningen der jongens en de vrije oefeningen der oudste meisjes vielen ook in den smaak. Veel succes hadden de Jongste meisjes, ka bouters, elfen en feeën met een fantasie, bestaande uit zang en dans met piano begeleiding De Volendammerjongens op klompen, oogstten luid applaus. Een groep dames hield een oefening, die ook bijzonder in den smaak viel, wat eveneens gezegd RECLAME- 629 UW HUIS VOOR FIJNE VLEESCHWAREN moet worden van de gecombineerde oefe ningen van dames en heeren met muzikale begeleiding van mej. Nleuwkamp. Tenslotte lieten de heeren der eerste afd. nog vrije oefeningen zien. De directrice mevr. ZeepvatKünemann, de directeur de heer Nievaart en mej. Nieuwkamp werden gehuldigd met bloe men. Daarna hebben de heeren Leloux en Qranneman voorgedragen, en een revue over de afgeloopen vijf Jaar ten beste ge geven. Het programma vermeldde boven dien nog, na de pauze: werken aan rek en brug. poppen en clownsdans der oudste meisjes, dansje door dames en standen. Deze uitvoering is bijzonder goed geslaagd. De bloembollenbeurs alhier was door 146 personen bezocht. De handel in gla diolen en begonia's was levendig; in pioenen begint deze zicht te ontwikkelen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Nu het eenmaal Maart is en de werk zaamheden in de tuinbouwbedrijven weer gaan aanvangen, voor wat betreft de werkzaamheden als het gereed maken voor de verschillende culturen, gaat ook de aanvoer verminderen; het aantal veilingen zal spoedig van drie op twee per week ge bracht kunnen worden. Het was tot heden een unicum, dat in dezen tijd van het jaar. de aanvoer nog zoo was, dat met twee maal vellen per week niet kon worden vol staan. Behoudens producten als kroten, boerenkool, die bijna niet te verkoopen zijn, brengen de andere artikelen nog een redelijk prijsje op. Wgschpeen bleef goed gevraagd ook al dacht men dat de daling van den prijs van vor. week nog zou blijven aanhouden. Betaald werd per kist van 20 K G. van f 1 tot f 1 40 per kist. Grove win terpeen bracht van f. 1 tot f. 1.20 per 100 K G op. Kroten gaan voor weinig, va- rieerend van f. 0.70tot f. 1 per 100 K G. Roode kool ln de goede kwaliteit wordt iedere veiling duurder, de laatste notee ring was f. 23 per 100. Een prachtige prijs dus. Gele kool gaat minder graag weg. Deze brengt van f. 5.10 tot f. 7.30 in goede kwaliteit op. Uien blijven vrijwel op het zelfde prijsniveau, varieerend van f. 1.90 tot f. 2.60 per 100 KG. naar gelang van kwaliteit. Andijvie raakt op. Wat nog komt brengt van f. 0.50 tot f. 0.64 per kist van 6 K G. op. Spruiten, iets hooger dan vorige weken gaan weer voor f. 6 tot f. 10.50 per 100 K.G. .Witlof, een product wat dit jaar pas kwam ln een kwantum van eenlge be teekenis, brengt van f. 0.09 tot f. 0.14 per K.G. op. De teelt hiervan zal dit seizoen, in tegenstelling met vorig Jaar, toen het best loonend was wel niet uitbreide». De uitkomst was dezen winter allesbehalve goed Groene kooljdfe alleen in meer afwij kende kwaliteit wordt aangevoerd omreden het al te laat in het seizoen is, brengt van f. 1.70 tot f. 2.60 per 100 op. Mr. C. FOCKSTRAAT 12, Katwijk/Zee. MP- 18 MAART BEGINT DE 468ste STAATSLOTERIJ. 604 NOG BRIEFJES VERKRIJGBAAR. KATWIJK AAN ZEE. Baldadigheid. D de B. uit de Voorstraat deed bij de politie aangifte, dat van zijn pakhuis in de Annastraat door A. K. en A. B., beide wonende Duinoord, een aantal ruiten zijn ingegooid. Mevr. v. d. L. van den Boulevard deed evenzoo aangifte van vernieling van eenige ruiten van haar woning. De politie stelt een onderzoek ln. De motorlogger K.W. 58 heeft te Umulden een ongemerkte sloep aange bracht, welke bp de Noordzee was opge- vischt. De motorlogger K.W. 62 kwam te Umuiden binnen met gebroken gaffel en andere schade door stormweer; de motor logger „Vrouw Dirkje" kwam daar binnen met stormschade aan de tuigage, o.m. was de gaffel gebroken. LISSE. Gezamenlijk Jaarfeest Geref. Jeugdvereen. In gebouw „Rehoboth" hielden de 3 pi. Oeref. Jeugdvereeniglngen haar gezamen lijk jaarfeest onder leiding van den eere voorzitter, dr. Th. Ruys Jr. Deze liet zin gen Ps. 25 vrs 6 en ging voor ln gebed. Na lezing van een gedeelte van Ps. 119 sprak dr. Ruys een hartelijk welkom, ln het bijzonder tot de afgevaardigden van vereenlgingen uit Llsse en omgeving, Een kort woord sprak dr. Ruys naar aanleiding van de woorden uit Ps. 119: „Ik zal Uw Woord bewaren." De Jaarverslagen werden uitgebracht door de verschillende vereenlgingen, waarin mededeellng werd gedaan van haar arbeid. De hoofdschotel vormden de inleidingen, geleverd door de M.-V. over „Jacob te Pnlël en zijn ont moeting met Ezau" en „De beteekenis van Chr. Religie voor het maatschappelijk leven" door de Jongel.-Ver, De inleiders hebben zich van hun taak uitstekend ge kweten Een mooie bespreking volgde. De Knapenvereen. bleef met een Inlei ding achterwege, doch had in het leveren der voordrachten in ernst en luim wel het leeuwenaandeel en heeft op deze wijze niet weinig medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Het programma was zeer af wisselend. Ook de zang verhoogde zeer de gezelligheid van dezen avond. Een Interes sant programmapunt was de improvisatie- wedstrijd. Niet allen bleken hierbij ln de wieg gelegd te zijn voorspreekster of spre ker! Een der leden van den Kerkeraad, den heer A. Nagtegaal, voerde tenslotte het woord en bracht gelukwenschen en waar deering over het werk der jeugdvereeni glngen Hij wensche allen God's zegen toe op hun arbeid. Het was reeds laat in den avond toen men huiswaarts keerde Dit feestelijk sa menzijn is ln alle opzichten uitnemend geslaagd en werd met dank aan God be ëindigd. De verjaardagsbus voor de Herv. Kleuterschool heeft ln de maand Februari f. 16.56 opgebracht. Dr. Blok reed met zijn auto nabij het Raadhuis en stak de richtingwijzer uit naar de Bondstraat. Een achter deze rij dende auto merkte niet tijdig dat dr. Blok hem eerst nog wilde laten passeeren. Hij remde, doch schoot door de remmen heen en vloog tegen de auto van dr. Blok, het geen materieele schade veroorzaakte. NOORDWIJK BINNEN. In de woning van den heer S. alhier, ontstond een schoorsteenbrand, welke door omwonenden is gebluscht. OEGSTGEEST. Jaarvergadering „Nederland en Oranje," De A.-R. Kiesver. „Nederland en Oranje" kwam ln jaarvergadering bijeen. De voor zitter. de heer Bonda, opende met gebed en het lezen van enkele schriftgedeelten. Hij herdacht ln gevoelvolle woorden het overlijden van den grooten staatsman Idenburg en wekte allen op zijn voorbeeld van geloof en trouw na te volgen en te be leven. Nadat de notulen en jaarverslagen gelezen waren, volgde vaststelling van de candidatenlijst ,voor den Gemeenteraad welke 10 namen zal bevatten. Door het bestuur ls een groslijst aangeboden, welke door de vergadering werd aangevuld. De eerste 5 namen werden hoofd voor hoofd gekozen, de laatste met puntenstelsel. De vraag werd gesteld, of de geruchten waar heid bevatten, dat samenwerking met de C.-H. partij gevraagd was, en dat dit is afgestuit omdat de A.-R.-party haar can- didaat als No. 1 op de lijst wilde hebben. Het bestuur antwoordde, dat de pogingen om saam te werken reeds ln het eerste stadium zijn mislukt, en toen was over de samenstelling van een lijst nog met geen woord gesproken. Die geruchten zijn dus beslist onwaar ,voor zoover het het tweede gedeelte van de vraag betreft. Hierna werd overgegaan tot stemmen, en werd de lijst als volgt vastgesteld: 1. T. v. Egmond; 2. J. den Ouden; 3. A. T. Kraan; 4. G. J. Visser; 5. C. Vlanen; 6. J. W. Bonda; 7. A. van den Bos; 8. J. van Egmond; 9. L.-Noort; 10. Jac. van Vliet. Hierna had bestuursverkiezing plaats voor één vacature, waarin gekozen werd de heer P. D. de la Saussaye Briët. De vergadering werd door den 2den voorzit ter, den heer Visser, gesloten. Loop der bevolking. Gevestigd; C. J. de Vrind, db. Terwee- weg 114, van Lelden E. F. Bron, II verpl. Endegeest van Lelden M. M. de Mooi) db. de Kempenaerstraat 96 van Rijnsburg A. C. v. d. Meer geb. v. Haestregt, Rijn- geesterstraatweg 24 van Alkemade N. G. W. Knijnenburg Rhijngeesterstr.weg 31 van Heemstede P. C. van Arkel, dir. Chr. H B S. L. v. O. Poelg. 30 van Lelden J. E. de Vreede db. Dulnzichtstr. 31 van Leiden G. Bolk, Laan van Oud-Poel geest 30 van Leiden Gr. Klomp db. Konlnginnelaan 6 van Voorschoten Wed. N. Koudijs geb. Qualm, Duivenvd.str. 35 van Lelden Wed. Taverne geb. Holle beek. de Kempenaerstraat 42, van "Lelden J. Glasbergen, Rijnsburgerweg 68 van Rijnsburg P. Ravensberg db Valken- burgerweg 12 van Den Haag N. A. A. v. d. Spek, hulsjuf. Rhijngeesterstr.weg 4 van Lelden J. v. Rhijn, de Kempenaer straat 64 van Haarlem E. L. Juta Wil- helminapark 3 van Leiden J. P. van Nahuijs db.-de Kempenaerstr. 109 van Leiden M. v. Winkel, db. Nassaulaan 15 van Leiden G. Th. v. Nykerk Endegeest, van Rotterdam J. H. Belgraver en gez. koopm. gal. Nassaulaan 15 van Leiden Tr. S. Went Endegeest van Geervliet M. J. E. Valkenburg geb. Claudemans, L. de Ooi.laan 8 van Rotterdam J. v. d. Kamp Assendelftstraat 20 van Haarlemmermeer J. I. Vorahout, gep. veldw.. Terweeweg 61 van Leiden P. v. d. Meij bloemen- koopm. Valkenburgerweg 16 van Rijnsburg A. Pennenburg db. L. de Col.laan 30 van Leiden Cornelis W. Tieleman, empl. T. en D. Oranjelaan 12 van Noordwijk. Vertrokken: J W. ter Bals. van Gevers- str. 19 naar Delft, W. de Zwijgerstr. 13 J. A. Guykens van Duivenvd.str. 39 naar Wagenlngen, Nassauweg 28 H. H. Wal raven bouwondernemer van W. de Zwljgerl. 45 naar Curacao H. N Ong geb. TJioe van Juffermansstr 31 naar Soerabaja, Ambengerw. 67 El. Ober db. van Konln ginnelaan 11 naar Leiden, Rapenburg 30 L. Haberl. db. van Fred. Hendriklaan 3 naar Noordwijk, Z. Boulevard 22 H. H. Paulis betonwaan boord naar Haarlem mermeer (Rijk) Nw. Meerdijk Th. Taront db. van Oranjel. 30 naar Hengelo (O) Rijtstraat 17 A. G. Kievits en gez. timmerman, van Terweeweg 52 naar Lel- muiden, Oosterweg 254 P. J. H. Ekers NOORDWIJK. Ingekomen ls een adres aan den raad van de N.V. Beurtveer en ExpedltlebcdriJ/f Kooymans en Zonen, houdende verzoek de Verordening op de Haven- en Kade- gelden zoodanig te herzien, dat de tarie ven beduidend worden verlaagd. HEDEN Plantsoen 71: Ledenverg. Ver. Tot Steun", afd. Lelden. 3 uur nam. Stadszaal: De Leldsche Kunstkring voor allen. 8 1/4 uur. Oegstgeest Pauluskerk)Uitvoe- ring Zangvereen. „Debora", 8 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Genootschap „M. S G" Verg. van oud-leerlingen. 8'/t uur nam. Nutsgebouw: Miniatuur-wereldstad. 2-10 uur nam. Zomerlust: Feestavond Leldsche Radio, Vereen., 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De Zegdaagsche". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam „Voorjaarsparade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater. Hoogewoerd 49. Su.njn. „Zwei lm Sonnenscheln". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/I u, nam. „De Witte". Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2</> uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag es nacht geopend voor leden v. h. zlekenlondj „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlsch- markt 8, Telef. 552 en C. van Zijp, Wil- helmlnapark* 8, Oegstgeest, Telef. 274. heler aan boord, naar Haarlemmermeer (RUk) Nw. Meerdijk P. C. Metz geb. Koning, van Pr. Hendrik! 11 naar Den Haag, v. Z. v. Nijeveldstr, 277 G. J. Vonk db. van de Kempenaerstr. 25 naar Sas- senheim, Hoekstr. 23 C. M. v. Steen db. van Nassaulaan 18 naar Zoeterwoude Dorp D. 80 J. A. Schippers II verpl. van de Kempenaerstr. 5 naar Haarlem, Hazepa- terslaan 24 A. Mantowski db. van Geversstr. 69 naar Zoeterwoude H. Rijn dijk 37f H, J. Hesselink, van Warmon- derweg 80 naar Arnhem, v. Pallantstr. 52 J. E. Ouwehand van Regentessel. 63 n. Katwijk, Duinoord 12b Fr. A. Ouwehand van Regentessel. 38 n. Katwijk, Duinoord 12b. Burgerlijke Stand. Overleden: Abraham Wiggers 90 Jaar, de Kempenaerstraat 77. Ondertrouwd: Albert v. d. Meij 28 jaar H. Morschweg 49 alhier en Maartje van der MeU, 25 Jaar wonende te Leiden - Frans van der Meij 30 Jaar wonende alhier H. Morschweg 49 en Maria M. van Bemmel 28 jaar wonende te Leiderdorp. Vergadering Kath. Dem. Partij. In „Het Witte Huis" ls een openb. verg. gehouden, uitgaande van de afd. Leider van de Kath. Dem. Partij. De verg. werd geopend met den Chr. groet door den heer Verkuylen, die daar na allen welkom heette, in 't bijzonder den spr., den heer C. D. Wessellng, partij- secr. van de K.D.P. In zijn inleidend woord zeide spr. dat de K.D.P. in het geheele land een op- marsch maakt. HU gaf hierna het woord aan den heer Wessellng die zijn rede aanving met te wijzen op den plicht van alle ernstig den kende menschen om aan den vooravond van de ophanden zijnde verkiezingen zich een vastomlijnd standpunt te vormen en naar die politieke overtuiging zich bij de stemming uit te spreken. Er staan aldus spr. voor ons land groote belangen op het spel en daarom wilde hij dezen avond spreken over „Neerland's on dergang." Het gaat nu, om Neerland's welvaart of Neerland's ondergang endaar om moet het nu voor ons allen zijn een „gewetensvraag" hoe onze stem wordt uit gebracht en dus niet alleen een recht maar ook een plicht. De verkondiging van een z.g. „katho lieke eenheid" noemde spr. kwakzalvers middelen omdat er geen katholieke een heid is en ook niet kan bestaan. Om dit feit aan te toonen ging spr. terug naar den tijd van Thorbecke en behandelde hij de politieke twistappel ten tijde van Schaepman. Meer dan 12 Jaar geleden werd naast de R K. Staatspartij, de Katholieke Volks partij opgericht, welker democratische be ginselen vanuit België zijn overgeplant naar Nederland. Met felheid bestreed hij de wijze waar op in enkele R.-K. Dagbladen wordt ge tracht om de oude Katholieke e„eenheld" (R.-K. Staatspartij) naar voren te halen. Met schande moest hy bekennen, dat er ln ons land Katholieke geestelijken zijn die lnplaats van ware zielenherders te zijin, optreden als propagandisten voor de Katholieke politieke eenheid. Met ernst keurde hij de gedragingen af van som mige geestelyken in ons land die stelling nemen tegen de K.D.P. Nog nooit is de K.D.P. door de „Hooge" geestelykheld uitgesloten, omdat wij juist voor onze geestelykheld zooveel respect hebben. Gaarne willen wy aldus spr, onze tieke belangen aan de hooge geestelijk heid voorleggen. De regeering Colijn, al dus de R.K. S. P., moet zoolang en krach tig mogeiyk gehandhaafd biyven. Hierte genover zegt de K.D.P., staat bU ons de meening vast dat de politiek van Colijn ons land onherroepeUjk naar den afgrond brengt. Door handhaving van den goud- standaard worden de productiekosten zoo laag mogeiyk neergedrukt. Hiertoe belichtte spr. de groote hulde welke dezen staatsman wordt gebracht in de hooge kringen en stelde daartegenover dat er geen van de talloos vele werkloo- zen behoefte gevoelt om dit voorbeeld te volgen en terecht.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6