LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 Maart 1935 SPORT. IAAT/IE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. EERSTE KAMER. TWEEDE KAMER. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. I Gistermiddag 3 uur: 779. I Hedenmiddag 3 uur; ,780. telegrafisch weerbericht It. Kon. Ned. Meteorol. lust. te De Blldt. Hoogste stand 784.6 te Karlsbad. ILaagste stand 756.1 te Janmayen. I Verwachting tot den avond van 9 Maart Izwakke tot matige Oostelijke tot N.O.- 1td. Helder tot half bewolkt. Weinig of i sneeuw. Lichte tot matige vorst des hts, overdag om het vriespunt. bültenlandsch weerbericht. idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. JDe hooge drukking blijft nog toenemen, kral in Scandinavië, waar reeds bijna I mm. bereikt is, en de depressie bij de Hdellandsche Zee houdt stand, zoodat onze omgeving de Oostelijke winden houden. Ten Noorden van de kern van drukking, Is ln Scandinavië door |(iteli(ke winden de vorst sterk afgeno- I en in midden-Scandlnavlë komt hts plaatselijk dool voor. IOok in Duitschland en het Oostzeege- l;d drong eenlge vorst uit de depressie [:jr, zoodat in Duitschland zelfs bij zeer ge barometerstanden lichte sneeuw |il! en de vorst er iets afnam, terwijl die tons land tot matig toenam. Alleen ln ord-Scandinavië waalt het nog storm- rhtig uit Zuid-West. Op de Britsche inden viel plaatselijk vorst in: neer- te van beteekenis is alleen in Scandl- fciiê gevallen. (Ofschoon de uit het Noord-Oosten over- mende bewolking op afneming van de rstkansen zou kunnen wijzen, moet op |ond van de stijging van den luchtdruk t Scandinavië, aanhouden van de vorst siurende de volgende nachten verwacht lorden luchttemperatuur. 19 uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.) 112 uur 'smidd.: 2 gr. C. (36 gr. F.) Iluur nam.: 2 gr. C. (36 gr. F.) pogwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. |Voorm. te 6 u. 29 min.; nam. te 6 u. 51 inuten. LICHT op voor fietsers e.a. - Vrijdag: 6.20 nam. tot 6.01 voorm. 3|. MAANS- op- en ondergang. I(Maart: op: 7 u. 17; onder: 23 u. 10. RECLAME- 624 cahen's kolenhandel de wales-specialist V.D.VERFSTR 4 TEL 2697 be OOST-chineesche spoorweg. I TOKIO. 8 Maart. (Reuter). Naar ver- fit is de overeenkomst inzake de over- »e van den Oost-Chineeschen Spoor- J5K koor- Japan officieus tot stand ge- 1'tMn 22 Maart a.s. zal een en ander "fideel geratificeerd worden. SCHAKEN. bh internationale tournooi te moskou. De uitslag van de 15e ronde. Be 15e r0nde van het internationale IWrnooi te Moskou had' het volgende |!fhltaat: 'isozin wint van Stahlberg. ™Mtyrtsjoek wint van Botwlnnik, Rabinowitsj wint van Vera Menchik. I Laskei remise met Alatortzef. Zielman remise met Capablanca. yllenthal remise met Loewenflsch. remise met Goglidze. hiekhover remise met Rioemin. ..Be partijen Flohr—Romanowski en l'tc—Lissitzin werden gisteren niet uit- I L-seeld, 1 Qrianks ziin nederla'- tegen Bogatyrt- I staat Botwinnik nog op de eerste l;'5'5 wet 10"- punt doch deze Ie' lende wrirkt thans '-eH—'w' 4-or W-s-, 1 je tien nunten hp°ft doch no^ een I i^'wrtij teeen Runnw' waarbij I ':ansen niet slecht staan. Loewenflsch gUsier hebben ieder 9'/: punt en Capa- "Ma 9 punten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het artsexamen eerste deel de heer l. J. van Nlerop JIDen Haag). Bevorderd is tot arts de heer J. p. Kugel (Rotterdam). ——O de candidatenlijst der n.s.B. De Nat. Socialistische Beweging heeft voor de a.s. Statenverkiezingen ln de ge- heele provincie Zuid-Holland de navolgende candldatenlljst Ingediend: 1. H. Oh. Nlje, Voortiurg; 2. M. Baak Jr., Scheveningen; 3. James van Hoey Smith, Rotterdam; 4. R. Brüring, Rotterdam; 5. J. J. M. Meljers, Lelden: 6, J. W. baron van Haersolte van Haerst, Den Haag; 7. J. Rij laarsdam Jr..Bodegraven; 8. dr. F. Bruy- nlng, Dordrecht; 9. N. Oosterbaan, Den Haag; 10. P. Kempeneers, Rotterdam; 11. Dr. L. P. Krantz, Oegstgeest; 12. B. B. H. L. Helnrlch, Overschle; 13. J. H. Scholte, 's-Gravenhage; 14. A. Tims, Zwijndrecht; 15. e. H. Bakker, Gorlnóhem; 16. Ir. W. J. Relchert, Delft; 17. E. H. van den Akker, Wassenaar; 18 W. Moritz, Schiedam; 19. N. Haasnoot, Katwijk aan Zee en 20. C. A. van Beveren Czn., Loosduinen. DE KONINGIN EN DE PRINSES KEEREN DINSDAG TERUG. Na een aangenaam verblijf in Zwitser land hopen HM. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana Dinsdagmorgen 12 Maart weder ln de Residentie terug te keeren. DE NIEUWE MINISTER VAN WATERSTAAT. hedenavond volgt de officieele benoeming. De Staatscourant van hedenavond zal het Kon. Besluit bevatten, waarbij met ingang van 15 Maart Dr. h. CoHJn, eervol wordt ontheven van het beheer ad-interim van het Departement van Waterstaat met dankbetuiging voor de door hem in dezen den lande bewezen diensten, en tot Mi nister van Waterstaat wordt benoemd: Jhr. Ir. O. C. A. van Lith de Jeude, lid van de Provinciale Staten van Utrecht. guus weitzel weer voor de microfoon. Zondagavond te ongeveer 8.10 uur zal de heer Guus Weltzel, die gerulmen tijd voor herstel van zijn' gezondheid ln het buitenland heeft vertoefd, voor het eerst na zijn herstel zijn taak als omroeper van de A.V.R.O. weer hervatten. Een medisch onderzoek heeft n.l. aangetoond, dat Weitzel weer volkomen fit is. Hij zal na een korte toespraak van den heer Vogt in zijn functie worden bevestigd. De omroep-taak zal ln het vervolg ver deeld worden tussohen Guus Weltzel en Frlts Thors. Laatstgenoemde heeft n.l. op lofwaardige wijze Weitzel vervangen, zoo dat ook hij zich bij de luisteraars vele vrienden heeft gemaakt. fabrieksgebouw te baardwijk door brand vernield. In den afgeloopen nacht is het kapitale fabrieksgebouw der Seta-Kousenfabrieken aan het Laageinde te Baardwijk onder Waalwijk geheel ln de asch gelegd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte het vuur met vier stralen op de waterleiding aan doch kon de gewel dige vuurzee niet keeren. Het geheele ge bouw brandde uit. De omliggende huizen waarvan de meesten met riet bedekt wa ren, konden door nat houden gespaard blijven. Het blusschingswerk heeft van middernacht tot in den morgen geduurd. Dit is reeds de vijfde maal dat ln kor ten tijd in deze fabriek brand is uitge broken. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, welke zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. de postvluchten. De „Ijsvogel" (uitreis) is te Bandoeng aangekomen. Aneta meldt uit Batavia: Heden arriveerde hier de „Ijsvogel", welke de laatste machine in de richting Indië ls. die Athene aandeed. De heer Both, gezagvoerder van de „Ijsvogel", deelde mede, dat het geheele vliegveld te Athene onder bewaking stond van ge wapende soldaten, terwijl overal mitrail leurs waren opgesteld Verder werden met bommen beladen vliegtuigep ln gereed heid gehouden. Aanvankelijk weigerden de autoriteiten de toestemming om de „Ijsvogel" te laten vertrekken daar de vrees bestond dat de machine voor een bommenwerper zou worden aangezien en dan door de rebellen zou worden beschoten. „De „IJsvogel" kwam op 1 Maart te Athene aan en kreeg Zaterdagmiddag 2 Maart te 12 uur eerst toestemming om te vertrekken. De reis leverde verder geen bijzonderheden op. Aneta meldt uit Bandoeng: De „Kwartel", die te Palembang is ge repareerd landde om 12 uur te Bandoeng onder leiding van gezagvoerder Geysen- dorffer uit nieuwveen. Voor Zondag zijn vastgesteld: 2 uur: Nieuwveen I—Gouda V; 1 uur: Nlc. Boys II—ODV. II (Nieuwkoop), en half. drie: Nic. Boys I—Oude Trappers (Langeraar). n uit veur-LEIDSCHENDAM. Te Veur-Leldschendam worden Zondag gespeeld: A.V.V. I—V.V.T. (half drie) en A.V.V. .(b)—Wilhelmus (b), .(1 uur)., (Zitting van heden), het tegengaan van lintbebouwing Aan de orde ls het wetsontwerp hou dende bepalingen tot het tegengaan van lintbebouwing. De heer Brlët (a.r.) zegt dat de Rijks waterstaat vooruitloopt op de regeling, zooals die zal zijn na aanneming der wet, volgens art. 9, wat betreft de uitwegen. De Staat maakt zich schuldig aan mo dern despotisme. De heer van den Hoeven (c.h.) is het met den heer Briët eens. Het overmatig opheffen of beperken van eigendoms rechten zonder schadeloosstelling gaat in tegen het rechtsgevoel. Spr. vreest, zijn stem niet aan het wetsontwerp te kun nen geven. De heer Michiels van Kessenich (r.k.) zegt dat deze wet eigenaren langs Rijks wegen rechteloos maakt. Spr. kan het wetsontwerp niet aanvaarden. Eigenaren van landgoederen, villa's en vooral van boerderijen zouden te zwaar worden aan getast in hun rechten. Een andere grief is het ontbreken van een recht op schadevergoeding. Hierna wordt gepauzeerd. amendement suring aangenomen. (Zitting van heden.) Met 48 tegen 41 stemmen werd heden aangenomen het amendement Suring op de wijziging der Ambtenarenwet, dat be oogt, een andere redactie van art. 126, 1ste lid. Naar aanleiding hiervan verzocht mi nister de Wilde de verdere behandeling uit te stellen Aldus wordt besloten Zonder beraadslaging of stemming wer den verder eenige kleine wetsontwerpen goedgekeurd. HET GEDENKTEEKEN VOOR WIJLEN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Naar men weet is er eenigen tijd gele den in de Residentie een comité opge richt, dat zich ten doel stelde fondsen bijeen te brengen, noodig om te kunnen komen tot de oprichting van een Gedenk- teeken voor wijlen H. M. de Koningin- Moeder. De actie van dit comité, dat gevormd werd uit de samenwerkende organisaties ls een groot succes 'geworden, zoodat, naar de voorzitter van hjt comité, de heer K. I. B. A. de Coster ons mededeelde, thans vast staat, dat het- geld bijeen ls en het gedenkteeken voor de zoo zeer beminde Koninklijke Vrouwe binnen afzienbaren tijd ln Den Haag zal verrijzen. Het aanvankelijk voornemen bestond om het Gedenkteeken op 2 Augustus 1935, den verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder, te onthullen. Hiertegen beston den bezwaren en daajqm heeft men be sloten de plechtigheid te doen plaats heb ben In Juli 1936. Het Gedenkteeken zal komen in het Rosarium, en wel op het grasveld in het verlengde van de Jozef Israëlslaan. Deze plaats heeft algemeene instemming ge vonden en ook het gemeentebestuur heeft zich er mede vereenigd. Naar wij vernemen is het personeel van de vroegere Hofhouding te Den Haag van wijlen H. M .de Koningin-Moeder voornemens op Woensdag 20 Maart a.s. den datum van het overlijden van H. M. een krans neer te leggen in het koor van de Nieuwe Kerk te Delft. o De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op f. 1 per KG. UIT NED. OOST-INDIE. ERNSTIGE BONGKREKVERGIFTIGING. Reeds 80 dooden. SEMARANG, 8 Maart. (Aneta). Naar Aneta verneemt heerscht in de buurt van Keboemen een ernstige bongkrekverglftl- ging, welke sedert de tweede helft van de vorige week nu in totaal 80 dooden ge- eischt heeft. De bij een bongkrekmaker aanwezige voorraad is in beslag genomen. Het bestuur waarschuwde de bevolking tegen het gebruik van bongkrek (een soort lekkernij welke uit gedeeltelijk ver zuurde bestanddeelen bestaat). Het ma teriaal is naar Batavia voor laboratorium onderzoek opgezonden. DE BEGROOTINGSCOMMISSIE EN DECENTRALISATIE. BATAVIA, 8 Maart. (Aneta). Nu de Be- grootingscommissie het salarlsvraagstuk voorloopig heeft afgehandeld, bestaat de mogelijkheid dat de decentralisatie en haar gevolgen in vollen omvang nader in beschouwing komen. Omtrent het werkplan voor de begroo- ting-1936 zal op 20 April een vóórverga dering worden gehouden met den Raad van Ned.-Indië en de Begrootingscommts- sie, onder presidium van den Gouver neur-Generaal. De begrootingsvergaderlng ten Palelze zal medio Mei plaats hebben. AARDSCHUrVINGEN. MAKASSAR, 8 Maart (Aneta). De hevige regenval veroorzaakte vele aardschutvin- gen. De verkeersweg MakassarWatam- pone is versperd: ook de verkeersweg MakassarPare Pare is onbegaanbaar, zoodat het verkeer alleen om de Zuid mogelijk is, hetgeen een omweg beteekent van honderden kilometers. Bij Barroe zijn negen huizen door den bandjir mee gesleept, te Lisoe zijn negen hulzen weg geslagen. en te Bontoë zijn twee hulzen weggespoeld, waarbij een vrouw is ver dronken. De passar en de moskee staan onder water. In den Boeloedoewa-weg zijn 5 bruggen weggeslagen. bevolking hulst grootend eels op zolders; veel groot vee en pluimgedierte is verdronken; de visch- vljvers zijn vernield, waarbij alle visch verloren is gegaan. Door d? stormwind is een volksschool vernield. De regens blijven aanhouden: maatregelen tot hulp- yerleening zijn getroffen. zware straffen voor deviezen- smokkelarij. Een Nederlandsch echtpaar veroordeeld. Voor de rechtbank van de Dultsche grensplaats Kleef stond heden het echt paar K. K. uit Arnhem terecht, verdacht van devlezensmokkelarij. Het onderzoek had uitgewezen, dat beiden met behulp van valsche passen in een auto met ge heime bergplaatsen in enkele weken tijd 7000 Mark Nederland hadden weten bin nen te brengen. De man werd veroordeeld tot 5 jaar tuchthuisstraf en 20.000 mark boete en de vrouw tot 2'/i Jaar tuchthuisstraf en 8000 Mark boete. de zaak van de valsche h.v.a.-aandeelen. Beide verdachten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. De Vierde Kamer der Arrondissements- Rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag den 24-Jarigen L. J. P. en den Estlander Dimitri W. wegens poging tot uitlokking van het gebruik van valsche aandeelen tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. Het O.M. had tegen beide verdachten drie jaar gerequireerd. De rechtbank achtte het bewijs geleverd uit de verschillende getuigenverklaringen. Het verweer van de verdedigers op nietig heid van de dagvaarding werd verworpen. Voorts wees de rechtbank de juridische argumenten af, dat hier van poging tot uitlokking geen sprake zou kunnen zijn omdat de verdachten slechts een bestel ling hebben uitgevoerd en de effecten makelaar niet tot eenig misdrijf zou zijn te verleiden, daar hij zich met de politie in verbinding had gesteld en geen deugde lijk object meer zou zijn voor de uitlok king van eenig misdrijf. In November van het vorig jaar waren beide verdachten vanuit Parijs te Amster dam aangekomen. Zij hadden zich ver voegd aan het kantoor van de commis- sionnair in effecten R,, waar het twee tal tweehonderd valsche H.V.A.-aandeelen bracht, welke aandeelen zij te koop had den aangeboden voor 70.000 gulden. Zij hadden reeds geruimen tijd met R. onder handeld en P. had hem verteld, dat hij gemakkelijk valsche aandeelen kon leve ren welke door een Russische combinatie in het buitenland werden vervaardigd. R. had onmiddellijk bij het begin van de onder handelingen de politie in kennis gesteld. De centrale in2ake falsificaties had hem aangeraden op het aanbod ln te gaan en intusschen had de politie haar maatrege len genomen. Toen het tweetal zich dan ook met de valsche aandeelen op het kan toor van R. vervoegde en een gedeelte van het geld was betaald en de aandeelen waren overgegeven aan den commisslon- nair, greep de politie in en werden belde verdachten gearresteerd Het onderzoek in Parijs leverde door de houding van de Parijsche justitie en politie geen resultaat op, hoewel men zeer sterke bewijzen had tegen hoofdpersonen in deze vervalsehingszaak. Naar wij vernemen zullen de belde ver dachten van dit vonnis in hooger beroep gaan.. ——o haagsche politierechter. Terzake van mishandeling stond terecht H H. uit Leiderdorp wegens mishande ling van een zekeren R. op 21 October j.l. aldaar. De officier van Justitie elschte f. 10.— suh 10 dagen hechtenis. Overeen komstig den eisah werd verd. veroordeeld. In de verdachtenbank namen plaats W. J. H. B. en J. M. G. B. uit Lelmuiden wegens verduistering van een hoeveelheid bloem. De officier eischte tegen ieder 3 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd en f. 60.sub. 60 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werden ver dachten veroordeeld. Terzake van het niet opvolgen van een bevel van de Politie stond terecht H. Z. uit Veur. Verdachte had niet gestopt toen hij werd aangesproken door den mare chaussee R. uit Wassenaar. De off. elschte f. 15.sub. 15 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde verd. tot f. 10.— 'sub. 10 dagen hechtenis. Terzake van een dergelijk feit stond terecht G. M. uit Veur. De officier eischte f. 15.— sub. 15 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde verd. overeenkomstig den eisch. de „wilde" autobusdiensten. De Haagsche kantonrechter heeft gis teren bij verstek uitspraak gedaan in de zaak betreffende N. Sgaragehouder, ge dagvaard, omdat hij als ondernemer op 21 November 1934 z.g. wilde autobusdiensten heeft onderhouden. Verdachte is veroordeeld tot drie geld boeten van vijftien gulden of tien dagen hechtenis voor elke boete. AMSTERDAM, 8 Maart. Gisteren heeft de Engelsche minister van financiën, Neville Chamberlin, een verklaring afgelegd omtrent de koers daling van het Pond. Veel nieuwe gezichts punten zijn niet geopend en zooals te ver wachten was. heeft de Minister zich be perkt tot de opmerking, dat de huidige positie van het pond voor Engeland niets bevat, dat aanleiding zou kunnen geven tot ongerustheid. De interne waarde van het Pond ls ongeschokt. Dit laatste nu is voor de wereld niet zoo bijster gunstig, want het beteekent, dat de goederenprijzen zich zullen aanpassen aan de lagere waarde van het Engelsche betaalmiddel. Daarom is het zeker belang rijk te achten, dat de Belgische Minister- President gisteren in de Kamer heeft ver klaard, dat het noodzakelijk is, dat de goudlanden zich met elkaar verstaan ca maatregelen nemen ter bescherming van hun valuta. Men tracht dit te bereiken door een onderlinge overeenkomst der goudbloklanden om eikaars goederen zoo veel mogelijk faciliteiten te verleenen. De wisselmarkt was heden iets rustiger. Het pond verkeerde in herstel, terwijl ook de goudwissels iets hooger waren. Men ver wacht, dat de Engelsche regeering de con trole over het pond weer in handen heeft en zal trachten de fluctuaties zooveel mogelijk te vermijden. De verklaring van Chamberlain over de positie van het Pond maakte een goeden indruk al bevatte zij weinig nieuws. Vast is komen te staan dat deprecatie van het betaalmiddel door de regeering niet werd gewenscht en dat zij gaarne tot stabili satie zal over gaan, zoodra zulks mogelijk is. Het Pond steeg tot f. 6.99, ook de Dollar verbeterde. Fransche francs waren goed van toon. De effectenbeurs was stil. De koersen konden over de geheele linie iets aantrek ken. Van de Industrieels fondsen avan ceerden Philips tot boven 220. De stijging werd geremd door de daling van den uit voer van radio-artikelen. Aku's profiteer den van den grooteren uitvoer van kunst zijde tegen hoogeren prijs. Unilevers waren goed prijshoudend. Oliewaarden waren kalm. De stemming was echter gunstig. Koninklijke werd 2°/o hooger afgedaan De Amerikaansche soorten waren willig. Rubbers verkeerden in herstel. Amsterdam Rubber had 2°/o koerswinst. Enkele minder courante soor ten liepen iets meer op. Tabakken werden hooger afgedaan, doch de verschillen ble ven beperkt. Suikerwaarden waren goed van toon en kwamen over de geheele linie iets hooger. Voor Scheepvaarten bestond eenige vraag. Ned. Scheepvaart-Unies avanceer den ongeveer 1 'k. Amerik. fondsen waren vaster in navolging van Wallstreet. De koerswinsten bleven beperkt. Dultsche obli gaties verkeerden in herstel, speciaal Youngleenlng, die 3 hooger kwamen. Dit werd ln de hand gewerkt doordat Simon's reis naar Berlijn niet definitief van de baan ls. De Nederl. Staatsfondsenmarkt was kalm .De stemming was echter prijshou dend. Dollar-obligaties van Antwerpen ge drukt ln verband met de betalingsmoei lijkheden dier stad. o wisselkoersen. Engeland 6.97 (6.91'/«), Duitschland 59.39 (59.38), Frankrijk 9.73 5/8 (9.731/.), België 34.45 (34.44'/.), Zwitserland 47.87 (49.91'/.) Denemarken 31,07'/. (30.85), Zweden 35.56 (35.65), Noorwegen 34.10 (34.74), New-York 1.46 (1.45 3/4). Prolongatie 1 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 8 Maart Kaasmarkt Aan gevoerd 43 partijen kaas, t.w. 33 partijen Goudsche en 10 partijen Leidsche kaas. Ie soort Goudsche kaas f. 17; idem 2e srt L 1516; le soort Leidsche kaas f. 1619- 2e soort f. 14—15 per 50 K G. Handel kalm LEIDEN, 8 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 729 runderen. 387 kalveren, 1649 schapen, 641 varkens. 9 stieren, prijs 75—220, 38—46 ct. p. KG. handel matig. 227 kalf- en melkkoeien, 85—190, handel stroef. 282 varekoelen 65—145, id. 203 vette ossen en koeien 90—210, 30—53 ct. ld. 8 pinken. 17 vette kalveren, 40—70, 58—72 ct. 370 nuch tere kalveren 3—4'/., handel stug. 100 vette schapen, 1317. handel zeer matig. 649 weldeschapen 812. 900 vette lamme ren 1114. 17 lammeren. 363 mestvarkens 1628. handel redelijk. 478 biggen 10 14'/., handel vlot. 2 paarden. 4 bokken en geiten. BODEGRAVEN, 7 Maart. Uitslag eieren- veiling B.P.K. Aanvoer 15132 stuks kip eleren. Prijs wit f. 2,10—2,30; bruin f. 2.30 tot f. 2,60; eendeleren f. 2,00 tot f. 2,30. HOOFDDORP, 7 Maart Graanbeurs Aanvoer: Rogge f. 7.50; Gerst (cheva lier) en Wintergerst f. 5.50; Haver, Paar- deboonen en Kanariezaad f. 6.50; Duive- boonen f. 8; Bruine boonen f. 11.50; Groene erwten f. 9.50; Vale erwten en Blauw- maanzaad f. 14.50; Geel mosterd en Kar- wijzaad f. 17.50. Alles per 100 K.G. NIEUWKOOP, 7 Maart. Op de eieren- veiling alhier werden aangevoerd 4618 eieren. De prijzen bedroegen: kipeieren f. 2.252.80 per 100 stuks; eendeieren f. 2 2.25; Kaas f. 0.20 per pond. RIJNZATERWOUDE. 7 Maart. Eieren- velling. Aangevoerd 1633 kipeieren. Prijs van f. 2,202,60 de 100. Partij eendeieren, prijs f. 2,30 de 100. Kaas per pond van 10 tot 15 cent. STOMPWIJK, 7 Maart Blesse Paard.; 7895 kipeieren, f. 2.203.10; eendeieren f. 1.702.60; ganseieren f.46. VEUR, 7 Maart. Vrije veiling; 11817 kip eieren f. 2.50—2.90; kippen f.0 400.90; konijnen f. 0.251.80. WESTLAND, 7 Maart. Westlandsche Bloemenveiling. Amer. Anjers f. 7.908.30 per 100; Freesia geel 30 ct.; Plumosa 2627 ct.; Anemonen 13 ct.; Copland 1519 ctBartigon 1721 ct; Pr. Elisabeth 21—22 ct.; Wm. Pltt 16— 17 ct.; Irissen 1924 ct. per bos. ZEVENHOVEN. 7 Maart. Eierenveillng. Aantal eieren 3939. Kippeneieren f. 2.00 3.00; Eendeieren f. 2,002.20. NIEUWVEEN, 7 Maart Aanvoer kipeie ren 2322, prijs per 100 f. 2.202.75. eend eieren aanvoer 365. prijs per 100 f. 1.50— f. 2.10. Kaas per pond 1825 cent, snij koeken 915 cent. WOUBRUGGE 7 Maart Eierenveillng. Aanvoer 2680 eieren Prijs kipeieren f. 2.20- 2.40, eendeieren 2.102.25 per 100 stuks. Kaas 1517 cent per pond. 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3