De revolutie in Griekenland. LCID5CH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 8 Maart I935 PARLEMENTAIR OVERZICHT KERK- EN SCHOOLNIEUWS. THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. VRAGENRUBRIEK. TWEEDE KAMER. BEGROOTING VAN HET VERKEERSFONDS. Het debat over de begrooting van het Verkeersfonds had onder bijzondere om standigheden plaats, waarop door meer dan a spreker is gewezen. In de eerste plaats is de nieuwe Minister van Waterstaat nog niet benoeemd h(j immers is allereerst voor deze begrooting verantwoordelijk en in de tweede Dlaats is er wel. door instelling van het Verkeers- fonds zélf, besloten tot coördinatie van het verkeer, maar bepaalde en concrete plannen daaromtrent komen in deze be grooting nog niet voor. Over dit laatste hebben verschillende sprekers hun teleurstelling betuigd, maar het is inderdaad de vraag, of dit wel ge heel billijk is. Verschillende sprekers, zeggen wij. Want er stonden er als steeds, weer heel wat in een lange rij te wachten, om over deze begrooting het woord te voeren en hun lievelingswenschen te uiten. Het is on doenlijk die alle op te sommen, ondoen lijk zoowel wat de sprekers als wat de on derwerpen betreft. De laatste waren van algemeenen en van bijzonderen aard. Als een belangrijke opmerking van algemee nen aard (er waren sprekers, die ver klaarden met een debat liever te wachten, tot de nieuwe Minister er zou zijn, of de plannen tot verkeerscoördinatie bekend waren) beschouwen wij de stelling, ook thans weer. evenals bij vorige gelegenhe den. te berde gebracht, dat het niet aan gaat het geheele verkeer en de verkeers- polltiek te beschouwen uit het oogpunt van het spoorweg-belang. Voor de spoor wegen behoefde niet alles te wijken, be toogde men, en men vestigde er zelfs de aandacht op. dat sommige verkeersmaat regelen (b.v kanalen-aanleg) de tendenz hadden, het spoorweg-tekort te doen stij gen, omdat zij het spoorweg-vervoer zou den verminderen. In aansluiting hieraan werd de Regeering uitgenoodigd een over zicht te geven van wat voor elk der ver- keers-mlddelen afzonderlijk wordt be steed; daaraan heeft men meer meende men dan aan een algemeen totaal. Na tuurlijk vonden al die verkeersmiddelen afzonderlijk ook weer hun eigen verdedi gers: de auto en de auto-bus. de binnen scheepvaart. de tram, enfin, het klonk eigenlijk of men het debat van het vorige jaar over deze onderwerpen aan het her halen was. Het spreekt vanzelf, dat ook nu weer door verscheidene afgevaardigden op krachtigen toon het liedje van wegen aanleg en wegen-verbetering gezongen werd. het oudje liedje van de primaire, de secundaire en de tertiaire wegen. Aan den eenen kant vroeg men waar om er zoo weinig door middel van het Werkfonds aan wegenverbetering werd ge daan; aan den anderen kant klaagde men. dat men af en toe heel wat zuini ger bij wegen-aanleg zou kunnen en moeten zijn, b.v. ten aanzien van de rij wielpaden. De weg Rotterdam-Den Haag (zei men) is veel te royaal opgezet. Ook gaf men weer allerlei wenken met be trekking tot een verdere bezuiniging bij de spoorwegen: uit de jongste mededee- llngen der directie is gebleken, dat op een tekort van 68 millioen (in 1934 werd 68 millioen minder ontvangen dan in 1929!) reeds 35 millioen door bezuiniging gevon den is. Men meende dat door een vermin dering van vaste lasten nog wel een deel van het verlies zou kunnen worden ge dekt. Minister Oud, die de begrooting verde digde. heeft gezegd niet op principieele vragen te zullen ingaan, omdat dit de taak zal zijn van den nieuw te benoemen Mi nister van Waterstaat. Men moet echter, meende hij, de begrooting niet zien als één van 't geheele verkeer: zij wil slechts een algemeen overzicht geven. Intusschen zullen allerlei punten uit het debat eerst later aan de orde kunnen komen. De voortgang der techniek moet bezien wor den in het algemeen belang van de ver keersmiddelen, doch de Minister stelde uitdrukkelijk op den voorgrond, dat de spoorwegen natuurlijk niet gemist kunnen worden en ook daarom met hun belangen rekening gehouden dient te worden. Al- geheele vrijheid van verkeer kan er ech ter niet zijn. want aldus de Minister dit zou beteekenen dat de particuliere verkeers- en vervoermiddelen het voor- deellgste gedeelte zouden binnenhalen en de rest, met de risico's, aan de publieke verkeersmiddelen zouden overlaten. Daar om was en is ordening van het verkeer noodzakelijk. Uitdrukkelijk heeft de Mi nister er op gewezen, dat er reeds aan merkelijke bezuinigingen bij de spoorwe gen zijn ingevoerd, maar daartegenover bleven staan de steeds maar dalende ont vangsten. Wat de bestelling van 14 Douglas-vlieg- tuigen in het buitenland betreft merkte mr. Oud op dat dit niet anders kon omdat de Nederlandsche fabriek ze niet tijdig kon afleveren Er is bij deze fabriek, zeide hij, een voortdurende achterstand bij de uitvoering van haar opdrachten. Waarom breidt zij zich niet uit? Overigens reserveerde de Minister, ge lijk gezegd, het antwoord op tal van pun ten voor den nieuwen bewindsman. Na nog eenlg debat bij de afdeelingen is de begrooting goedgekeurd. Vervolgens is de Kamer de begrooting van het landbouwcrisisfonds gaan behan delen. De heer Van der Sluis (S.D.) voelde als groote grief, dat honderd van de twee honderd millioen, die jaarlijks aan den landbouw tot steun wordt gegeven, terecht komt bij hypotheekhouders en pachthee- ren. Hij wil er desnoods nog honderd mil lioen bijgegeven zien, mits een onpartijdige commissie de pacht gaat vaststellen en de pachter het recht van continuatie krijge en mits voorts een hypotheekwet tot stand kome met een verbod van onredelijke exe cuties en een verlaging van de hypotheek rente tot een redelijk peil. De heer Weitkamp iC.H I gaf een warme verdediging van den landbouwsteun tegen hen. volgens wie er geleidelijk een eind aan moet komen. En de heer Louwes (Lib stelde in het licht, welk een groot verschil er is tusschen PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 10 MAART. BEN rilUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorin, halftlen, ds. 3teshaar; nam 6 uur, de heer Van Grie ken, cand. te Rotterdam Geref. Gem.; Voorm. halftlen en nam. 2 en 6 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. J. Rottenberg van Sche- veningen. Geref. Kerk: Voorm. halftlen (Voorb. H A.) en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. J Dikboom. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur. leesdlenst. BOSKOOP. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk:. Voorm. 10 en nam. 6 uur ds Petersen. Chr Geref Kerk: Voorm, halftlen en nam. 6 uur, ds. BUdemast. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Van Leeuwen van Utrecht. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdlenst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Mevers van Utrecht; nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, de heer Pol, cand. te Rijsoord. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Verwaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam 6 uur, ds. Warmolts Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Meijerlng. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.) en nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Tichelaar; nam. 5 uur, de heer Slderlus van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem Voorm. halftlen en nam. 4 uur. ds. Ligtenberg. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.15 uur, ds. Van Wijngaarden, van Oude-Wetering. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Heemskerk van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdlenst; nam. halfzeven, ds. Moolhuizen van Aar- ian derveen. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Nienhuis. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdlenst. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (Jeugd dienst), dr. K J. Brouwer. Pauluskerk. Voorm. 10 uur, ds. Henne- mann; .nam. 5 uur, ds. Jansen Schoon hoven. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. 6.45 uur (Dankz.), ds. Oeerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie. ds. Van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bidstond gewas), ds. Krijkamp. Geref Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, de heer Schouwink van Naaldwijk. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, pastor v. der Woude; Zondagvoorm. 10.15 uur en nam. halfzeven, dienst; Maandag- nam. 8 uur. pastor Van der Woude. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. de heer Ooms van Amsterdam; nam. halfze ven, ds. Hoeufft, van Velsen Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Warnlnk. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. V: UR—LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Vroeg-ln-de-Weij; nam. 6 uur, ds. Ossen brug van Gouderak. de loonen der landarbeiders en die der stadsarbeiders. zelfs al werken de laatsten bij de werkverruiming op het platteland. Individueelen steun aan den landbouw, naar gelang van den welstand van den boer, achtte hij onmogelijk. Hij «vilde, dat de minister particuliere ondernemers en boerencoöperaties gelijk zou behandelen, en gaf te kennen, dat z.i. de Nederlandsche bietsuiker niet aan de Indische rietsuiker mag worden opgeofferd. HAGENAAR. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grlsnlgt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, dr. Hon- ders; nam. hallzes, ds. Ten Kate. Klevletkerk: Voorm. 10.05 uur, dienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35, ds. H. H. Dorgelo van Naarden. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Van Woerden van Zwammerdam; nam. halfzeven, ds Van Apeldoorn van Leidén. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. ZWAMMERDAM. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 9.45 uur, de heer H. A. ten Bruggencate, prop. te Voor burg. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Enschedé (als hulppred.) A. Oskamp, voorg. van de ver. „Christen dom" aldaar. Bedankt: Voor Raamsdonk L. Knier te Blrdaard. o GEREF. KERKEN IN HERSTELD VERBAND. Ter jongste vergadering van de classis van de Geref kerken in Hersteld Verband kwam ter tafel een voorstel van ds. H C. v. d. Brink, em. predikant dier kerken dat bedoelde uit te spreken dat volgens de H. Schrift en de daarop gegronde belijdenis Jezus Christus als het Hoofd der gemeente en het Lam Gods door Zijn volkomen ge hoorzaamheid en genoegdoening de ver zoening onzer zonden en die van de ge heele wereld heeft tot stand gebracht, waarom deze centrale waarheid, die het hart van het Evangelie der Schirft en de eenige grond der zaligheid is niet door andere opvattingen mag verzwegen noch vervangen maar voortdurend in duidelijke bewoordingen moet. gepredikt worden. De classis heeft het verzoek van ds. v. d. Brink niet ontvankelijk verklaard. Thans heeft ds v. d. Brink aan de kerken in H V. een schrijven gezonden, waarin hij voor stelt aan de classis revisie van haar be slissing te verzoeken De kerkeraad van Bussum heeft naar wij vernemen na een zeer breede discussie uitgesproken als zijn meening „dat nèch revisie nöch weigering daarvan op de zuiverheid der Evangelieprediking eenigen invloed zal kunnen uitoefenen. Anderzijds acht de kerkeraad het zeer noodzakelijk dat een Instantie in het leven geroepen wordt van een permanent karakter welke studie zal hebben te maken van de pro blemen door ds. v. d. Brink aan de orde gesteld en van andere, voor ons kerkelijk leven eveneens hoogs-tbelanzrijke proble men, om daardoor, zoo mogelijk, te komen tot het aangeven van beoaalde richtlijnen ln ons kerkelijk leven". De kerkeraad be sloot in dezen geest een voorstel bij de classis in te dienen, .en daarvan een af schrift te zenden aan alle kerken en aan ds. H. C. v. d. Brink. o Ds. J. D. J. IDENBURG t ln het Dlaconessenhuis te Haarlem is in den ouderdom van 85 jaar overleden ds. J D. J. Idenburg, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gem te Amsterdam, een Jongere broeder van den pas ontslapen Staatsraad. Nog steeds onzekerheid - Bulgarije wordt onrustig. PROF. HIJMANS VAN DEN BERGH 40 JAAR ARTS. Heden is het 40 Jaar geleden, dat aan prof. dr. A. A. Hijmans van den Bergh te Utrecht, het artsdiploma werd uitgereikt. Door zijn assistenten en oud-assistenten zal morgenmiddag 4 uur in de Collegezaal van de Interne Kliniek van het Stads- en Academisch Ziekenhuis dit 40-jarig jubi leum worden herdacht. Over het verloop der revolutie blijft ln wezen de grootste onzekerheid bestaan, daar de berichten in flagrante tegenspraak tot elkaar staan Volgens offlcieele berich ten hebben de onstandeilngen gebrek aan munitie etc.. volgens andere lezing is het juist omgekeerd. Volgens Athene is het leger van Kandylis hetgeen door de weersomstandigheden als sneeuwval be lemmerd langzaam in opmarech. volgens berichten uit Zuld-Slavlë zouden de op standelingen reeds geheel Thracle hebben bezet. Dede-Agatsi Xanthl. Seres. Suemuer Dsjlna en Cavalla zijn in handen der op standelingen. die thans zouden opdringen in de richting van Salonikl ln den middag zouden de opstandelingen na een langdurige voorbereiding door de artillerie aan de rivier Stroema tot den aanval zijn overgegaan. Wat nu waar is? Het. uitblijven van overwlnningsberichten uit Athene doet echter vermoeden dat de regeering weinig in het voordeel is! Na de bezetting van Mytilene door de opstandelingen zijn thans ook de eilanden Chios en 8amos door den kruiser ..Aweroff" en twee torpedobooten der opstandelingen bezet. Dit doet zien dat op de eilanden de opstandelingen in het voordeel zijn. al noemt de regeering deze bezetting van geen waarde De Politica is van meening. dat de krachten van regeering en Venizelos nog altlid gelijk zijn. De opstandelingen zijn in N Griekenland met een mobilisatie be gonnen. de regeering in het centrum van het land. De rebellen beschikken ook over vol doende wapenen en munitie aangezien de goed voorziene depots te Seres. Cavalla en Dedeagatsj in hun handen zijn gevallen. Anderzijds stuurt de regeering vele reservisten weer naar huls aangezien zij niet betrouwbaar worden geacht. Ook voert Venizelos drukke propaganda tegen de regeering Boven Athene heeft hij strooibiljetten laten uitwerpen, waarin het volk wordt opgeroepen teen de regeering. Geruchten over communlstlsohe actie te Athene zUn nog niet bevestigd. Generaal Piastiras is uit Brlndlsl te Venetië aangekomen. Hij zal trachten of het van hieruit hem zal gelukken, hetzij per boot. hetzij per Orient-express, naar Griekenland te komen. Det Grleksche regeering heeft de Itall- aansche officieel medegedeeld, dat gene raal Piastiras zich op Itallaansch gebied bevindt en haar verzocht, dat zii het hem onmogelijk zal maken, om naar Grieken land te vertrekken Volgens het Atheensche blad Prola heeft de Itallaansche regeering dit verzoek Ingewilligd. Het lacht Imperia van Imperial Airways dat bii Kreta was gestatlonneerd is met bijzonder verlof uit de Kretenzer wateren vertrokken. De gezagvoerder deelt mede. dat twee regeerlngsvliegtuigen tijdens den vlieger aanval de vorge week door de Aweroff ztln neergehaald. Den zelfden dag zouden twee schepeün. gen van de Aweroff zijn gedood door een op den kruiser geworpen bom. De gezagvoerder van de Imperia heeft in een interview met den vertegenwoor diger van Reuter te Alexandrië verklaard, dat de geheele bevolking van Kreta zich vellle gevoelt en bereid is Venizelos tot het einde te steunen Indien de opstande- lngen in Macedonië de nederlaag zouden Utden aldus de gezagvoerder van de lm- perla. zou Venizelos voornemens zijn Kreta tot onafhankelijken staat te proclameeren en zich ln deze aangelegenheid tot den Volkenbond wenden Onrust ln Bulgarije. Naar met beslistheid bekend wordt, zijn ln Bulgarije de reservisten, die In October van het vorige jaar na volbrachten mili tairen diensttijd met groot verlof zijn gezonden, weer onder de wapenen ge- roepen. Het verluidt, dat deze maatregel ten doel heeft de door de overplaatsing van verschillende eenheden naar de Grleksche grens ontstane leemten aan tc vullen. De permanente vertegenwoordiger van Bulgarije, ie Genève, Antonoff, heeft gistermiddag den secretaris-generaal vsn den Volkenbond gewezen op zekere geva ren. welke volgens de Bulgaarsche opvat- tingen zijn ontstaan door de mill- talre voorbereidingen van Turkije en Thraclë. Men kan in de geheele provincie een koortsachtige activiteit constateeren, zoo als aan den vooravond van eer. oorlog en men spreekt ln Oost-Thracië onder de troepen en onder de bevobdng openlijk van een offensief, waardoor Zuld-Bulgarlje binnen 24 uur zou kunnen worden bezet Ten slotte wees de Bulgaarsche verte genwoordiger er nog op, dat !n de Turk- sche pers tegen Bulgarije wordt opge hitst. De Turksche gezant te Bern en per manente vertegenwoordiger bij den Vol kenbond, Kemal Hoesnl, heeft naar aan leiding hiervan tegenover de internatio nale pers en den secretaris-generaal van den Volkenbond gelijkluidende verklarin gen afgelegd, volgens welke de stap van den Bulgaarschen vertegenwoordiger bij den Volkenbond in de offlcieele Turksche kringen te Genève sterke verbazing heelt gewekt. Noch Turkije, noch een der buur staten heeft oorlogszuchtige of ook slechts onvriendelijke bedoelingen jegens Bulga rije. Bulgarije heeft aan de Grleksche grens militaire maatregelen genomen en Turkije heeft als lid van den Balkanboncl en als partner in de Grieksch-Turksche Entente tegenover deze maatregelen niet onverschillig kunnen blijven. Turkije treedt onder alle omstandigheden op voor den terrltorlalen status quo, welke door het Balkan-pact wordt gewaarborgd. Volgens het weekblad „Handelsbelan gen" werden gedurende de maand Februari bij de gezamenlijke Griffies in Nederland gedeponeerd: 178 credlteurenlljsten met een totaal passief van f. 1.971.669,11, waar van preferent f 323.509,77'/». Sedert Januari 1935 werden in totaal gedeponeerd: 353 crediteurenlij sten met een totaal passief van f. 7.696,750,74, waarvan preferent t. 902.263,03'/». Uitgesproken: D. J. Somsen, handelende onder den naam. Magazijn „De Zon", Voorstraat 3a, Katwijk aan Zee. Rechter-comm.: mr. H. W. E. Klomp. Cur.: mr. W. de Clercq, Lan- gebrug 8a, Leiden. 29. Schrik niet te erg van wat Je hier nu ziet! Zóóiets ver wachtte Thijs je niet! De angst snijdt door hem heen, zoowel door 't merg als door het been Hij wilde juist daar op die grot af gaan en nu komt dit plots om dien hoek vandaan een draak! Een kop, heel woest en groot, twee slagtanden ontbloot en uit die open muil blaast hij een damp, vol gif en vuil! HIJ ziet Thijsje dreigend aan, die van de schrik stokstijf blijft staan, maar 't liefst er was vandoor gegaan, en komt dan lang zaam uit zijn hoek vandaan.... Of Thijs nu door die draak wordt overmand misschien zie Je het morgen ln de krant. RECTIFICATIE. Abonné te K. Waar ons antwoord van gisteren verwarring zou kunnen slichten, zijn ter overvloede nog eens verklaard, dat voor de knipselprijsvraag alleen gel den de advertenties voorkomende onder het hoofd „Knipselprijsvraag", die alle zijn verwerkt in de genummerde drie hoekjes. W. C. te O. De personeele belasting bedraagt zonder kinderaftrek in totaal f. 19,20. De inkomstenbel. der Inwonenden le f. 38,68, 2e f. 12,60 en de 3e vrij. BIJ de berekening werd aangenomen ongehuwd en dat er drie in gezinsverband samenwonende belastingschuldigen zijn. K. J. S. te L. Van het door U opgege ven inkomen zult U vermoedelijk over het belastingjaar 1935/36 alleen Gemeente fondsbelasting moeten betalen. Bedraagt het Inkomen minder dan f. 800 dan is men geen rijksinkomstenbelasting verschuldigd. H. S. te L. U kunt gedeeltelijke ont heffing vragen. Het verzoek moet schrif telijk bij Burgemeester en Wethouders worden Ingediend. G. v. O., te L. De termyn van aan gifte ls acht maanden na het overlijden. De helft der goederen van de ouders vormt de nalatenschap. Het wettelijk erf deel bedraagt een vierde gedeelte van de nagelaten goederen. De rechtsvordering verjaart na dertig jaar. Wed. K.r te L. Als u geen kinderen ln leven hebt, is u wetteiyk niet meer ver plicht in het onderhoud van de schoon ouders te voorzien. D. K, te N. Het gewone onderhoud van het pand komt voor rekening van den vruchtgebruiker. W. F. J te L. Als er geen verzet tegen de uitdeelingslijst wordt gedaan, zal wel spoedig het bedrag aan u worden uitgekeerd. J. D„ te L Als hy gehuwd is. MS® u toch nog verplicht, zoo nood!?, ln het onderhoud te voorzien. H. J. v. N. te L. De Apollo-hal be vindt zich aan de Apollolaan ln Amster dam (Zuid), tusschen den Stadlonweg en het Olymplaplein. Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede bet stadsrumoer te bestrijden. t-i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10