DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Maart 1935 THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Sproeten komen vroeg in Sprufol. Bij alle Drogisten. L je N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te m Haag en bij de Coöp. Boerenleenbank ',W zijn gesloten, resp. In 1927 en 1932. j/orm besloten. Voorstel tot het verleenen van een voor- ,t op de vergoeding ingevolge art. 101 L.O.-wet 1920 aan de bijz. scholen, „ilorm besloten, Voorstel tot het verleenen van een cre- t aan B. en W. ten behoeve van het .trekken van voorschotten aan leden de vereeniging „De kleine Zelfstan- m" (tulndersi. Hierdoor zullen dezen in j'at worden gesteld zaad, mest, e.a. aan toopen en hun bedrijf gaande te hou- lets wat anders daar zij voor iverleenlng ln aanmerking komen hen niet mogelijk la. Een en ander 'i slechts geschieden onder bepaalde jrwaarden. Conform besloten. Voorstel tot wijziging der gemeente- jrooting voor het dienstjaar 1935 ln band met het voorafgaande, hetwelk bedrag van f. 2500 verelscht. Conform loten. Voorstel tot Inbaarverklaring vah enkele itvangposten, dienst 1934. Conform be tten. Voorstel tot wijziging van de rekenlng- nt-overeenkomst met de Rotterdam- I Bankvereenlgtng. Conform besloten, 'oorstel tot wijziging van den borgtocht den ex-gemeente-ontvanger G. B ferther. Conform besloten. Prae-advles op 't verzoek van J. Schaap vermindering van landhuur over 1934. en W. meenden dat op grond van ver tillende factoren de huur niet te hoog te achten en gaven in overweging over C verzoek afwijzend te beschikken. De heer v. d. Zwan wees erop, dat we jns niet meer ln normale omstandlg- <den leven en dat hiermede rekening set worden gehouden: hij achtte daar- .j eenlge tegemoetkoming niet onge- mscht. De heer v. Tongeren ondersteun- dit, terwijl de heer v. Rijn 't onjuist Jitte dat door B. en W. de huur in het ae-advies niet te hoog wordt geacht. De voorz. zeide dat de gemeente niet ia allen tijde de risico van particulieren si overnemen, bovendien Is de gemeente ea pachter reeds met een 26°/o verlaging geraoet gekomen. Conform besloten. Voorstel tot het verleenen van dispen se van art. 22 der bouwverordening aan it. Haasnoot Kzn. (uitbreiding der be- ande kistenloods op het veillngsterrein) Idem aan de ver.: „Katwijks Stille rand" (oprichting van een centrale tent tor de Katwljksche Reddingsbrigade op Noorderstrand te Katwijk aan Zee). De heer M. v. d. Bent. vreesde wat het iste punt betreft voor brandgevaar, doch voorz. zeide. dat het gebouw geen be- sdlngen had. De heer Meerbrug uitte nige bezwaren tegen de inrichting van centrale tent, welke bezwaren echter bor den heer Eikelerboom ten deele erlegd werden. Conform werd dan besloten. Voorstel tot wijziging van de raadsbe- aten van 19 Juli '34 (n.l. dat nieuwe onlngen ln .Hieuw Zuid", aan bepaalde utandseischen moeten voldoen), tot ikoop van grond resp. aan M. van der is en Gebrs Verloop. Volgens overge- Sde bouwteekenlng zal er weinig of ets aan de welstandseischen worden in- 'boet. Conform besloten. Prae-advies op het verzoek van C. van ageren om wijziging der verordening op winkelsluiting. B. en W. stelden ln ver- id hiermede voor, den dag voor den (sten Kerstdag en den Oudejaarsdag t: den Zaterdag gellik te stellen. Conform besloten. Voorstel tot het vaststellen eener ven taling op het beschilderen van wegen muren. Dit o.a. om te voorkomen dat en met gevallen te doen krijgt welke tlkomen in strijd zijn met het begrip hoonheid of waartoe de eigenaar aan ïns eigendom dergelijke reclame ls aan bracht geen vergunning heeft gege- 'n of andere gevallen welke men als «cessen kan beschouwen, b.v. in den ver- Nngstijd. Conform besloten. Voorstel tot het vaststellen eener ver- Krsverordening, waardoor verschillende 'palingen welke ln het algemeen betrek- tg hebben op het verkeer op de straten, erden saamgevoegd in een algemeene «rkeersverordening. De heer Guyt verzocht uitstel aangezien eerst een en ander nog eens rustig (nschte te bezien. De voorz. had hier in geen bezwaar, doch verzocht even wie amendementen op de verordening m ook tijdig in te dienen. *Mus werd besloten. Bespreking over de werkverschaffing op (hoek van C. van Tongeren. Deze wees er K dat hij aan werkverschaffing de voor- ir geeft boven steunverleening. 't Is iter moeilijk productieve werken te vin- i Heeft 't college zijn standpunt reeds hpaald inzake werkverschaffing) Een uit den raad, samen dit probleem B, en W. behandelend, zou hij zeer op 1» stellen. Allereerst wilde spr. genoemd ln debat brengen. De objecten zelve ■Men nadien behandeld worden. 1* voorz, zeide, dat het moeilijk is voor 'ffl W. op een en ander „A bout por- een antwoord te geven. Persoonlijk «Pr. van meening dat Indien er ln de ®eente werkelijk objecten voor werk- whaffing waren, B. en W. hier al mede «M aangekomen. Bovendien leenen niet «werken zich ervoor; vandaar ook dat momenteel met de werkverschaffing 'tn lande vast loopt; er zijn n.l. niet objecten. B. en W. wijden tevens afwachten, hoe de, arbeid tegen con- estatie zou loopen. 'Zij hebben echter October van het vorige jaar niets vernomen en gezien het antwoord Alphen van den minister mag men «men dat het van de baan is. Verder ?Pr mededeelen. dat B en W. onder- dingen hebben aangeknoopt met 'sboschbeheer inzake de bebossching «üdduinen en dit te doen uitvoeren in '«ersch Zij hopen het volgend jaar met yiltievf voorstellen te komen, wade twijfel houden B. en W. zich aan- en voor opgaven van werken die even- 1 'n werkverschaffing zouden kunnen «a uitgevoerd. teer v. Tongeren somde dan de vol- objecten op: 'Bebossching van de duinen 7. Verder" "ng der Zuid-bnulevard. 3. begraaf- 4. In orde maken der uitwatering, aven duinreep voor de bebouwde kom van de Gemeente. 6. Nazien der riolee- ring. 7. Wegenverbetering ln de duinen. 8. Aanleg waterpartijen 9. Aanleg militair vliegveld ln verband met de andere mili taire operaties alhier. Voor de Jeugdige werkloozen had spr. ook nog objecten maar 't bovenstaande achtte hij het meest urgent. De heer Guyt was eveneens van meening, dat er iets gedaan moet worden. Op een militair vliegveld is hij echter allerminst gesteld Hoewel zelf zitting hebbend ln de Comm. welke de uitwaterlngs-quaestle moest bestudeeren, had hij er nooit meer iets van vernomen. De heer B. v. d. Bent wees erop, dat reeds 5 Jaar geleden door de Chr. Bestuurdersbond een voorstel ls inge diend Inzake de beplanting der Zuiddui nen. De heer v. Tongeren wees er op, dat hij opzettelijk geen objecten heeft ge noemd waar veel materiaal voor noodlg is De schijn, dat hij geen vertrouwen in 't beleid van B. en W. zou hebben, werpt hij van zich af. Weth. Dubbeldam wees o.a. erop, dat de bebossching van de duinen wordt tegen gewerkt door defensie. Voorts zijn ver schillende plannen van den heer v. Ton geren al meerdere malen ter sprake ge komen en besproken. Weth. Veltkamp zei, dat men de over heid niet als het orakel moet beschouwen dat alles kan oplossen. Er moet ook geld zijn. Bovendien hebben B. en W. over '34 voor f. 24.000.— aan werkverschaffing uit gegeven. 't Financieele evenwicht moet behouden blijven, die moet goed in het oog worden gehouden. De heer van Tongeren verklaarde nog, dat het thans een taak van de Overheid is al moet men er leeningen voor slui ten werkverschaffingsobjecten te zoeken De voorz. zeide dat werkverschaffing duurder is dan steunverleening. Daarom zijn beiden niet op één lijn te stellen. Bovendien heeft Katwijk ln werkelijkheid niet veel werkverschaffingsobjecten. Als eenig nuttig object zag spr. momenteel den aanleg van een begraafplaats. Be treffende de ligging doen zich echter weer moeilijkheden voor. Een en ander zal ech ter nader bekeken worden. Wat dit Jaar aangaat, zijn de zaken tegengeloopen, spr. erkende dit. O.a. komt dit doordat men op den uitslag der contra prestatie heeft gewacht. De rondvraag leverde niet veel belang rijke punten op. De voorz. deelde nog mede, dat er door den dir. van gemeente werken een onderzoek zal worden inge steld naar den toestand van 't plantsoen tje bij het kerkhof. Nadat o.a. de heer Eikelenboom nog had geïnformeerd hoe de gunning voor de helmbeplanting was geschied, ging de raad (pl.m. half 12) in geheime zitting. Jaarverslag Commissie van PI. toezicht op het L. O. Het volgende is aan bovengenoemd ver slag ontleend: De commissie hield in het afgeloopen jaar vier vergaderingen. Het gewone jaarlijksche bezoek aan de scholen werd op bepaalde tijden verrecht. Uit het hierover uitgebrachte rapport bleek, dat alles in goede orde werd bevon den. De commissie maakt de volgende op merkingen 1. Het onderwijs aan de school aan de Weeshuisstraat, hoofd de heer K. Seinstra, ondervindt veel hinder van het rumoer van voorbijrijdende wagens. Door het aan brengen van een ander wegdek vóór deze school ware wellicht hierin verbetering te brengen. 2. Het snoeien der boomen vóór de school aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee hoofd de heer C. v. d. Rhee, welke school met betrekking tot het zonlicht toch al niet gunstig gelegen is, wordt li« uwe voortdurende aandacht aanbevolen. 3. Bij de school aan den Noord wij kerweg te Katwijk aan den Rijn, hoofd de heer W. van Veen, ontbreekt nog steeds één der waarschuwingsborden voor passeerende auto's, terwijl het plaatsen van deze bor den ook bij de school aan de N. Comman deurslaan te Katwijk aan den Rijn, hoofd de heer D. Blansjaar, noodzakelijk wordt geacht. Met voldoening nam de commissie ken nis van het besluit tot stichting van een nieuw gebouw voor de O. L. School te Katwijk aan Zee, waardoor hopenlijk bin nen korten tijd aan een tot nu bestaanden wantoestand een eind zal worden gemaakt. De gezondheidstoestand van de leer lingen en het personeel gaf geen reden tot bijzondere opmerkingen. Geconstateerd kan worden, dat de schoolartsendienst nog steede zeer nuttig werkt en dat de manier, waarop de schoolarts zijn taak vervult, tot volle tevredenheid stemt LISSE. Zilveren Jubileum van den heer Jac. Koning. De heer Jac. Koning mocht het feit herdenken, dat hij 25 jaar in dienstbetrek king is geweest bij de behangers- en stof feerdersfirma A. Tlbboel. alhier. Dit feit is op bescheiden wijze herdacht, hetgeen ge heel naar den aard en het karakter van den Jubilaris is. Zelden treft men ln dezen tijd een zoo eenvoudige werkkracht aan wat karakter en aanleg betreft, maar wiens vakkennis uitnemend is en ook dóór de fa. Tibboel hoog gewaardeerd wordt. Des avonds werd de jubilaris te zijnen huize door den heer Tibboel en zijn belde zoons met dit jubileum gelukgewenscht, waarbij de firma zich niet onbetuigd heeft gelaten De heer Koning was onder den Indruk van dit blijk van waardeering. De heer Tibboel wees er op, dat het ln dezen tijd een groote zegen is te mogen constateeren, dat voorbeeldige trouw van den werknemer den arbeid van dezen siert. De verhouding tusschen de firma en den Jubilaris ls immer' uitnemend ge weest: de samenwerking mag tot voorbeeld aan anderen gesteld worden. Jaarvergadering Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds. Het Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds hield zijn jaarvergadering. De heer A. Tibboel opende er wees op de vele zege ningen, die door middel van het fonds door de leden bij verpleging in het Zie kenhuis kunnen worden genoten. De voorz. deelde mede dat het bestuur nauwlettend toeziet dat er geen willekeur plaats vindt en men niet voor ieder geval lt he' ziekenhuis zich 'aat opnemen. Me degedeeld werd dat de commissarissen om verscb'h-rde redenen "iet aanwezig kon den ziir Een bijzonder woord van dank richtt de voorzitter tot den bode, den heer S. van Voorst die op getrouwe wijze ln deze moeilijke tijden de gelden heeft opgehaald. De heer J. Noorlandt las de notulen der vorige vergaderingen welke vastgesteld werden, alsmede het jaarverslag. De secretaris memoreerde de ernstige ziekte van den secretaris en alg. adjunct, den heer B Kulk. De samenwerking ln den bestuurskring was weer uitstekend. Ook die tusschen bestuur en commissaris sen en accountant was van den meest aangenamen aard. De vraagstukken en moeilijkheden wa ren dit Jaar weer vele en velerlei. De op lossing vond echter steeds plaats tot ge noegen der leden. In verband met de vele zieken moest een ongekend hoog bedrag worden uitgekeerd, waardoor de contribu tie met ingang van 1 Jan. 1935 met 1 cent moest worden verhoogd. Alle tot dusverre genoten emolumenten konden hierdoor ge handhaafd worden. Het aantal leden ging in 1934 weer iets vooruit en bedroeg op 1 Jan. 1935: 2100. Het aantal niet betalende leden beneden 18 jaar ls Iets teruggeloopen. Pogingen werden ln het werk gesteld om te komen tot oprichting van een Ope- ratiefonds. Tot heden hebben 239 perso nen zich opgegeven. Indien de belangstel ling niet grooter wordt, zal de oprichting geen feit kunnen worden. Onder de inwachting van 's Heeren zegen zetten wij ln 1935 ons mooie werk voort. De heer Tibboel sprak een woord van hartelijken dank tot den heer Noorlandt voor zijn door allen gewaardeerden arbeid als secretaris en sprak den wensch uit, dat God hem nog vele jaren sparen moge en hem in staat moge stellen ln het belang onzer vereeniging werkzaam te zijn. De heer A. v. d. Zaal bracht het finan cieel verslag uit, waaruit wij enkele v.n. posten willen noemen: Uitkeeringen aan verpleeggelden e.d. f. 7124.36; vervoer van patiënten naar het ziekenhuis f. 501.35; salaris bode f. 1017.28. Aan contributiën werd ontvangen een bedrag van f. 6493.36; interesten f. 296.94. In totaal werden de ontvangsten door de uitgaven overschre den met een bedrag van f. 2610.84, waar door de reserve met dit bedrag vermin derd moest worden. Het aantal verpleegdagen bedroeg 2127 f. 2.50 en 25 dagen a f.1; operatiekosten f. 247.70; Röntgenfoto's f.85; 1680 dagen extra toeslag f.1680; 16 dagen a f. 0.50 ls f. 8. Ook den penningmeester werd een woord van dank gebracht, evenals den accountant, den heer Verlooy van Heem stede. De bescheiden waren door de com missarissen voor accoord geteekend De aftr. heeren A. Tibboel en B. Kulk weiden als bestuurslid herkozen. De heer Marbus werd bij accl. als commissaris herkozen. Hierna sluiting. De burgemeester dezer gemeente is van zijn bultenlandsche reis teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. VEURLEIDSCHENDAM. Jaarvergadering Eierveilingvercen. In café „Het Blesse Paard" werd de jaarvergadering gehouden van de Eier- veilingsvereeniging. De voorzitter herdacht het overlijden van dén heer Bart van Elzen, die niettegenstaande zijn 70-jarigen leeftijd vele jongeren tot voorbeeld strekte De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Aange voerd zijn totaal 348829 eieren. Geveild is voor f. 9522.71, waarop een winst voor de vereeniging is gemaakt van f383.44. Het kapitaal bedraagt f. 1284.29. Tot lid van de controle-commissie werd gekozen de heer A. Bper, terwijl de aftr. bestuurders herkozen werden. Een tombola besloot de zeer gezellige bijeenkomst. Gecombineerde jaarvergadering. De afd. van den Chr. Nat. Werkmans bond en den Chr Land- en Tuinarbeiders- bond hielden in het Dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk gezamenlijk een jaarver gadering, welke een eenigszins feestelijk karakter droeg. Na een openingswoord werden de Jaarverslagen van secretaris en penningmeester van den Chr. N W.B. goed gekeurd, evenals het verslag van den af gevaardlgde ,den heer Evers, van de verga deringen te Rijswijk, Delft en Schevenin- gen. De controlecommissie adviseerde het beleid van den penningmeester goed te keuren. Tot secretaris werd gekozen de neer Zijlstra en tot 2den penningmeester de heer De Weerd. Ds Vermet werd met zijn echtgenootc Ps. 25 1 toegezongen, waarna deze een kort woord sprak. Goedkeuring volgde van de jaarversla gen van secretaris en penningmeester van den Land. en Tuinarbeidersbond. Tot voorzitter werd gekozen de heer Haagen doorn en tot penningmeester de heer Van Bennekom. Hierop volgde sluiting van deze geani meerde bijeenkomst. Vergadering Verbond van Dietsche Nat. Solidaristen. Door de groep StompwijkVeurVoor burg van het Verbond van Dietsche Nat. Solidaristen was een openbare vergadering belegd, waarin als spr. optrad de Rijks leider Ernst Voorhoeve, met het onderwerp „Verraad! Te Wapen!" De voorzitter wees er op dat het doel is te komen uit de wanorde tot de orde en gerechtigheid. Bij het Verdinase zijn geen voordeelen te halen wel offers te brengen. Wij zijn echter geen fascisten, noch van Hitler noch van Mussert. Onze strijd gaat voor verovering van het volk. daarom is deze goed en rechtvaardig. De heer Voorhoeve wees er op, dat de leuze „Vrijheid, Gelijkheid en Broeder schap er een is van het zwartste volks- verraad. Een volk moet worden beheerscht door de besten. Wanneer men echter een volk gaat tyrannlseeren, dan staat het op en dan wordt de wereld een wildernis en gaat het volk ln wanorde ten onder. Na een uitvoerige beschouwing over het „Vrijheid, Gelijkheid, Broederschap" merkte spr. op, dat daar het volk denkt zelf te regeeren. in werkelijkheid de geld macht regeert; deze vaart wél bij het hui dige regime. Ht volk wordt verdeeld door de partij- organisaties, de geldmarkt vischt gaarne ln troebel water. De politieke partijen ver kochten zich aan deze, waardoor de las tige idealen werden opgeborgen. Thans wordt ons volk beheerscht door hen die groote materieele rijkdommen weten bijeen te garen, ten koste van het volk. In 1830 werd ons ontstolen ons rijk ste cultuurgebied Vlaanderen: wij weer den ons niet. Zóó werd het schoonste deel van Dietschland verlaagd tot het slagveld van Frankrijks Imperialisme. Spr. keurde onze koloniale politiek af, evenals het heerschen van het groot kapitaal over de boeren. Voor den jeugdigen arbeider bestaat geen toekomst. Met het leger is het ook al niet beter gesteld. Van uit 't Zuiden is gekomen de verlos sende roepstem, om „Dietschland en Orde", welke roepstem wij hebben ge volgd, aldus spr. De vergadering werd met het zingen van het tweede vers van het Wilhelmus ge sloten. Onder leiding van den heer C. van der Zijden hield in Café „Het Blesse Paard" de Ver. „Stille Omgang" (buurtschap) een vergadering. Aanwezig was o.m. het hoofd bestuurslid, de heer Bergsma uit Leiden. Pastoor Floor hield een inleiding over de grootheid van God, gezien in de schep ping van het heelal. Daarna sprak spr. over de geschiedenis van het H. Sacrament van Mirakel. Na bespreking van den Om gang van Zaterdag a.s. werd de vergade ring. welke matig was bezocht, gesloten. Ged. Staten hebben vergunning ver leend aan de Tedingerbroekpolder, om de stoomkracht van het gemaal aan den Broekweg. te doen vervangen door een Dieselmotor. RECLAME. »3* 28. Thijs heeft nu den kobold Gies en kobold Gijs zeer snel gevangen - - dat was geheel naar zijn verlangen; ook Arte Baard's lading heeft hij keurig net en juist bijtijds gered. En toch gaat hij nog voort: want ook de vroegere lading moet nog opgespoord. Die hebben de kobolden reeds lang terug gestolen, en is waarschijnlijk in 't gebergte hier verscholen ln een der diepe holen. Thijs heeft dus met vasten tred zijn wand'ling voortgezet. Hoog boven Thijsjes hoofd torenen de bergen op steeds woester wor den nu de rotsen hier en men ziet er plant noch dier. Maar soms, als Thijs eens door eer. sma: ravijr. heen tuurt, ziet hij de zee, vlak ln de buurt. Maar plots, na nog een eindweegs gaan, blijft Thijs verwonderd staan Tegenover hem, waar 'n steile rotswand is, ziet hij iets dat gewis deschuilplaats van de roovers ls; en groote grot, die zich verlies! in duisternis Een deur. er voor. staat open. O, Thijs kijk uit misschien moet jij nu Je nieuwsgierigheid nog duur bekooj^en! het voorjaar, koop tijdig een pot VOORSCHOTEN. Door een vergissing ls de naam van den heer L. J. van Leeuwen, lid van den gemeenteraad, niet geplaatst op de circu laire, die rondgezonden is bij de burgerij alhier, ter inteekening voor het a.s. jubi leum van den burgemeester, ofschoon de heer L. J. van Leeuwen behoort tot de leden van het daartoe gevormd eere comité. o WARMOND. De kampeerverordening. Door Ged. Staten is thans goedgekeurd de verordening tot wijziging van de ver ordening op de heffing van leges ter se cretarie. zoodat te beginnen met het ko mende seizoen voor elke kampeer-vergun ning met een geldigheidsduur van veer tien dagen of minder verschuldigd is f 0.50. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat voor ieder persoon die nu kampeert f 0.50 moet worden betaald omdat iedereen in 't bezit moet zijn van een vergunnings- kaart. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid De keurloonen. Onder leiding van weth. Boïchel ver gaderde de Raad. De bijeenkomst ving aan met de instal latie van het nieuwe lid, de heer L. A. v. d Berg benoemd in de vacature J. H. Kimman. Deze legde de vereischte eeden af en nam zitting. De voorzitter heette den heer van den Berg welkom en hoopte, dat hij, alhoewel de zittingstijd kort ls. om vruchten te kun nen plukken, actief werkzaam mag zijn. De heer van den Berg dankte. Hij zal trachten de belangen der gemeente te be hartigen. Hierna wijdde de voorzitter een woord van afscheid aan het adres van den heer Kimman, die ontslag als raadslid nam. Hij zegde hem dank voor hetgeen hij in het belang der gemeente heeft gedaan en ver klaarde, dat hij hier noode zal worden gemist. Bij de ingekomen stukken waren o.m. enkele adressen om de voorgenomen bouw van een winkelgalerij op de Lus niet toe té staan. Deze gingen naar B en W. om advies. Een voorstel van den heer van Leeuwen betreffende vaststelling van een vent- verordening werd om advies gesteld in handen van de Commissie voor de Politie verordening. De heer van Leeuwen vroeg hieromtrent spoedig advies en gaf mede den wensch te kennen omtrent deze verordening het oor deel te vragen van de contact-commissie uit de beide Middenstandsvereenigingen. De heer Idenburg deed de toezegging, dat de commissie zoo vlug mogelijk zal ad- viseeren. De voorzitter deelde mede. dat de be grootingen van de gemeente en van de be drijven voor 1935 zijn goedgekeurd en verder de verordening op de heffing van 12 opcenten op de gemeèntefondsbelasting. De verordening op de heffing van school geld voor het lager- en U.L.O.-onderwijs werd opnieuw vastgesteld Eveneens werd vastgesteld een verorde ning, houdende aanwijzing van stem lokalen. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om bij de school aan de Bloem- camplaan een rijwielbergplaats te bouwen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling een gesloten bergplaats te bouwen. Hiertegen kwam echter de Inspecteur in verzet orn de groote kosten. Deze adviseerde tot het plaatsen van Ijzeren rijwielhekken. Hiermede konden B. en W. zich uit architectonisch oogpunt niet vereenigen, weshalve opdracht werd gegeven tot een minder kostbare bergruimte. De heer Willt Meijboom had den indruk dat B. en W. slechts noode de aangegeven bezuiniging hadden geaccepteerd. Hij vond dit jammer. De voorzitter wees erop, dat men moet letten op de plaats, waar de school staat. Het gaat niet aan, om de omgeving te ont sieren. De heer Idenburg vond het te betreu ren, dat bij den bouw der school niet vol doende rekening is gehouden met berg ruimte voor rijwielen. Besloten werd tot intrekking van de ver ordeningen op de personeele belasting en tot vaststelling van verorSeningen, hou dende een tarief van heffing naar de grondslagen motorrijtuigen en paarden en tot heffing van 65 opcenten Bij de behandeling der begrooting 1935 was hiertoe reeds in beginsel besloten. Machtiging werd verleend om met de gemeenten liggende in de kuststreek tus schen Hoek van Holland en Wassenaar een regeling aan te gaan omtrent hulp verleening bij brand. Goedgekeurd werd een voordracht, om twee huizen aan het Havenplein, waar in het badhuis is gevestigd, onderhands te verhuren aan de Wassenaarsche Bouw- vereeniging en om de exploitatie van het badhuis aan die vereeniging op te dragen. Vastgesteld werd een verordening, rege lende den werkkring der in te stellen com missie van bijstand voor de gemeente- financlën. De verordening op het beheer der bedrij ven werd opnieuw vastgesteld. Een voorstel tot wijziging der begrooting 1934 en 1935 werd goedgekeurd. Hierna was aan de orde herstemming over het voorstel, houdende wijziging van hei tarief van het keurloon, waaromtrent lr de vorige vergadering de stemmen staakten. Gediscussieerd werd over de vraag, hoe het voorstel, waarover de stemmen staak ten precies luidde. Gemeend werd, dat dit een voorstel van den heer van der Stoel was. die overeen- kömstig het advies van dr. Stuurman aan de Vleeschwarenfabriek van den Berg en Gerzon wilde toestaan versch vleesch te verkoopen. Tot nu toe was dit vei boden, daar de firma reductie op het keurloon geniet. Overeengekomen werd, dat de stemming ging over het voorstel van der S—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7