LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Maart 1935 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Bescherming tegen griep, DE REGELING VAN DE ARBE1DSVOOR- AARDEN IN DE MEUBELINDUSTRIE. De onderhandelingen tusschen de verte genwoordigers der werkgevers- en werk nemersorganisaties in de meubelindustrie en de behangerij over een nieuwe regeling der arbeidsvoorwaarden, hebben geen be vredigend resultaat opgeleverd en het in grijpen van den Rijksbemiddelaar, onder wiens leiding tweemaal is geconfereerd, heeft niet tot overeenstemming geleld. De collectieve arbeiders-overeenkomst, die de arbeidsvoorwaarden in de meubel industrie en de behangerij regelt, is per 2 Maart jl. afgeloopen. De werkgevers hebben echter nog geen verandering in de ai beidsvoorwaarden aangekondigd. De hoofdbesturen van de drie samen werkende gezellen-organisaties i modem, roomsch-katholiek en christelijk) hebben zich, nu de onderhandelingen zijn vastge- loopen en de collectieve arbeidsovereen komst is beëindigd, beraden over hun aan te nemen houding bij de verdere afwik keling van deze aangelegenheid. De gezellenorganisaties wenschen den contraclioozen toestand, die thans is in getreden, niet bestendigd te zien. Besloten is daarom om met een aantal personeelen van de georganiseerde werk gevers ih overleg te treden over het nemen van uiterste maatregelen. Dit overleg zal in den loop van de volgende week plaats vinden. BESCHERMING VAN NEDERLANDSCHE WAREN. In zijne laatste vergadering heeft de Nijverheidsraad uitvoerig van gedachten gewisseld over de vraag, of het mogelijk zou zijn maatregelen te nemen tegen het streven van buitenlandsche fabrikanten, om hunne waren door het aanbrengen van opschriften of op andere wijze voor Neder- landsche te doen doorgaan. Aan een uit zijn midden benoemde Commissie, be staande uit de heeren mr. L. Broekhuysen, voorzitter; ir. A. H. Ingen Housz. H. B. Peteri, dr. L. G. Kortenhorst en mr H. H. Steneker, leden; mr. J. H. van Schermbeek, secretaris, heeft de Raad opgedragen, om aan de hand van de gehouden beschou wingen deze aangelegenheid nader te onderzoeken en hem daarover van voor lichting te dienen. Dit onderwerp, waarop de Raad reeds vroeger de aandacht van den Minister van Economische Zaken had gevestigd, is opnieuw aan de orde gesteld, omdat de Minister, bij wiens departement het vraagstuk eveneens in studie is, 's Raads meening daarover heeft inge wonnen. Voorts heeft de Raad ter kennis van dienzelfden Minister gebracht een aantal wenschen ten aanzien van de vertegen woordiging van de industrie in de land- bouwcrisiscentralen. om langs dien weg te bereiken, dat bij het nemen van land- bouwerisismaatregelen zooveel mogelijk rekening met de daarbij betrokken industrieele belangen zou worden ge houden. o DE MISLUKKING DER INTERNAT. TARWECONFERENTIE. LONDEN, 7 Maart (VU.). Met uitzon dering van Argentinië hebben de overige gedelegeerden ter internationale tarwe- conferentie zich gisteren accoord verklaard met een uitgewerkt communiqué, waar door 21 belanghebbende regeeringen ervan op de hoogte worden gesteld, dat de con ferentie niet in staat is gebleken overeen stemming te bereiken ten aanzien van de vitale punten betreffende de tarweproduc- tie en de controle op den uitvoer. HET ONDERZOEK NAAR DE POLITIEKE CORRUPTIE TE NEW YORK. NEW YORK, 7 Maart. (V. D.) In ver hand met zijn onderzoek naar de politieke corruptie in New York verklaarde de pro cureur-generaal Dodge gisteren, dat hij iedereen die hem inlichtingen kon ver strekken straffeloosheid beloofde voor overtredingen, door den informator zelf met betrekking tot het medegedeelde be gaan. Dodge verklaarde ten aanzien van deze immuniteit tot het uiterste te willen gaan en te willen luisteren naar eiken bankier of ieder ander, die iets te maken had met den grooten kring van aan cor ruptie doende personen. Inmiddels is het onderzoek naar de loterij-affaire van Dutch Schultz te New York ernstig bemoeilijkt door den moord op een vriend en medeplichtige van den gangster. Het betreft den. automobielfabri kant Jules Martin uit Troy in den staat New York. wiens lijk gisteren in een laken gewikkeld in een sloot aan de buitenkant van Troy werd gevonden. o DE ARRESTATIES IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN. 7 Maart. (Reuter) Omtrent de arrestaties, welke gisteren zijn gemeld, worden tallooze geruchten ver spreid. Sommigen beweren, dat men te doen heeft met communistische, anderen weer met militaire spionnage. terwijl weer an deren verklaren, dat de politie zelf nog niet weet, wat eigenlijk de kwestie is. De zaak is aan het rollen gebracht, doordat bij een huiszoeking in een hotel, in verband met een andere zaak, bij een Amerikaan een tiental valsche passen, brieven in geheimschrift, kaarten en foto's zijn gevonden. In totaal zijn thans 12 personen gearres teerd van verschillende nationaliteit, allen ruim van geld voorzien. Nader wordt gemeld, dat vermoedelijk Bela Kun, de bekende Hongaarsche com munist. de hand in het spel heeft gehad na een geheim bezoek aan Denemarken. VERHOOGING VAN LOONEN IN ZUID-AFRIKA. KAAPSTAD, 7 Maart. (V.D.). De loons- en salarisverlagingen die in de af geloopen depressie-periode voor het per soneel der spoorwegen in Rhodesia waren ingevoerd, zón thans door een verhooging van loonen en salarissen alle ongedaan gemaakt. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid - Beëediging van den gemeente-ontvanger - Verlaging der huren - De heer v. d. Poll tot wethouder benoemd. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. 12 Leden waren aanvankelijk aan wezig. Er was 1 vacature. Na de opening werden door de heeren Beijen, Boer en Leliveld de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer C. B. Batelaan onderzocht en accoord bevonden. De heer Batelaan werd toegelaten en legde de eeden af, waarna hij zitting nam Ter stond daarop volgde de beëediging van den nieuwen gemeente-ontvanger, den heer F. J. Breekveldt uit Schoonhoven. Ook deze legde de eeden af en werd door den voorzitter gecomplimenteerd. Hij dankte voor het vertrouwen, dat men in hem stelde en beloofde zijn beste krachten te zullen geven. Ingekomen was een ont slagname van weth. Huytkar als lid en wethouder Afgewezen werd een verzoek van de Nat Alcoholcommissie, orti het aantal vergunningen te verminderen. Dit bleek nog 2 boven het maximum te zijn. Eveneens werd afgewezen een adres van de koffiehuishouders om verlaging van de hoofdsom voor biljarts, omdat nu door de opcenten het biljart te duur wordt. Aan getoond werd. dat reeds voor korten tijd de personeele belasting voor koffiehuizen tot I/S was verlaagd De Holl. Mij. van Landbouw vroeg een verklaring van de nuttigheid van den ge houden huishoudcursus. Deze verklaring blijkt noodlg te zijn om de 70*/. Rijksver goeding voor den reeds gehouden cursus te verkrijgen. Vroeger was dat niet noodig en daarom was voor dezen cursus gewoon een gemeentesubsidie gevraagd van f. 100 en gekregen. Nu achteraf deze verklaring gevraagd wordt, verzoekt het bestuur die te willen geven. Dan zal de gemeente ech ter 1/3 van de totaalkosten, zijnde f 148,50 moeten dragen. Het voorstel werd zh.s. aangenomen. De woningbouwstichting stelde voor den huurprijs der woningen aan Prinsenstraat en Noordzijde te verlagen met f. 0.25. Mo menteel staan 11 huizen leeg. Besloten is alle huizen grondig te doen opknappen. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Mededeeling werd gedaan van een K. B. waarbij de 1'/» */o salarisverhooging ter vergoeding van de verlaging, ontstaan door de verhooging van den pensioen aftrek, die de Raad aan de secretarie- ambtenaren en den bode, niet heeft willen verleenen, wordt gelast. B en W. stelden voor thans de bedragen, tot een totaal van f. 80.00 te voteeren. De heer v. d. Poll verdedigde dit voorstel, maar wil nu ook de andere gemeenteambtenaren daarin doen deelen. De heer Baars bestreed dat de salarissen niet zoo laag zijn als de mi nister meent. De heer Jongeneel wees op bijbaantjes. Geen der leden verzet zich echter tegen het Voorstel. De voorzitter meende dat men de andere salarissen, dfe niet aan de orde zijn, niet in dit voorstel kan betrekken. Het werd z. h. st. aange nomen. Overgegaan werd hierop tot de benoe ming van een wethouder. Bi) de eerste stemming werden uitge bracht: 1 st. op den heer Baars 5 op den heer C. B Batelaan en 5 op den heer v. d. Poll. 2 in blanco. Bij de volgende stem ming verkreeg de heer Batelaan 5 stem men en de heer v. d. Poll 6. terwijl weer 2 in blanco werden uitgebracht. De heer v. d. Poll bleek dus gekozen te zijn. Deze dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen. Hij achtte de taak moeilijk, voocal na de laatste onaange naamheden in B. en W. maar hoopte met Gods zegen zijn krachten te geven. De voorzitter complimenteerde den nieuwen wethouder wees erop dat de moeilijkheden al veel ouder zijn en achtte deze benoeming een eerste stap tot ver betering. De vergadering werd van halfvier tot bijna halfzes geschorst voor de vast stelling van de notulen van de laatste geheime vergadering. Na heropening werd behandeld een aanschrilven van Ged. Staten om alsnog de gemeente te brengen in de derde klasse van de Gemeentefonds- belasting De heer v. d. Poll bestreeS dit voorstel. Het gevraagde is wettig. Na wat protesten uit dan raad over de houding van Ged Staten werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Met 76 werd verworpen een voorstel Beijen om de opcenten op de gemeentefondsbelasting nu te verlagen tot 55. omdat .Onvoorzien" nu weer f. 1800 hooger wordt. Een voorstel v. d. Poll—Lugtenberg over de instelling van een Burgerlijk Armbe stuur werd aangehouden tot de nieuwe raad erover kan beslissen. Hierna werd de vergadering gesloten STAKING OP CUBA. HAVANA, 7 Maart. (Reuter) De douane-ambtenaren zijn in staking ge gaan. Toevallig zijn op het oogenblik dat zij hun kantoren verlieten vier bommen ontploft, waardoor vijf ambtenaren wer den gewond o.a. ook de chef van de haven politie Hermandez. De burgerlijke ambtenaren bij de depar tementen van financiën, onderwijs en arbeid zijn eveneens in staking. Dit zijn symjjathiestakingén naar aanleiding van de motie van onderwijzers en studenten. Bij het ministerie van financiën is eveneens een bom ontploft. De politie heeft met machinegeweren de menigte uiteengejaagd: hierbij is Vacconcelos, een bekende politieke figuur, licht gewond. Iemand die naast hem zat in de auto is gedood, terwijl de chauffeur en eenlge omstanders gewond werden. NEGEN SCHOLIEREN VERDRONKEN. MOEKDEN, 7 Maart (V.D.). Tengevolge Van den ijsgang op de rivier de Yaloe werd een boot, waarmede vijftien scholie ren de rivier wilden oversteken, door de ijsmassa's geramd. De boot werd ernstig beschadigd en zonk. Voor zoover bekend is, konden slechts zes scholieren red wor den. Negen scholieren vonden den dood door verdrinking. AALSMEER. Nieuwe Weteringbrug. De nieuwe brug. welke de verbinding vormt tusschen de Zijdstraat en Wetering straat, is voor het verkeer opengesteld. Het is 'n hecht en sterk bouwwerk, geheel van beton opgetrokken, wat daar ter plaatse met een druk autoverkeer wel noodzakelijk is. HAARLEMMERMEER. A. R. Bondskiesvereeniging. In de Jeugdkapel naast de Ned. Her vormde Kerk te Hoofddorp hield de A R. Bondskiesver. „Haarlemmermeer" haar jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer S. v. Wijk. Nadat de secretaris en penningmeester hun jaarverslagen hadden uitgebracht, werd de heer van Wijk tot voorzitter her kozen. Hierna werden voorloopige bespre kingen gehouden in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De aftr. raadsleden de heeren P. Ouwer- kerk, J. Biemond, S. van Wijk, J. C. Gehrels, F. H. Bos en L. G. Faas zullen op nieuw gecandideerd worden. De heer v. Wijk bracht verslag uit van de handelingen der A. R. raadsclub en gaf uiting aan de prettige samenwerking, zoo wel onderling als met de Chr. Historische raadsfractie en de goede verhouding tot het college van B. en W. Paardenkeurtng. Omtrent de premiekeuring van heng sten. welke op de keuringsbanen van het gemeentelijk concoursterrein te Hoofddorp gehouden wordt, vernemen wij dat eerst werden voorgebracht de trekpaarden, w.o. enkele nieuwe; het grootste contingent werd door de hengstenvereeniging „Hoofd dorp" geleverd. Later verschenen de tulgpaardhengsten, waarvoor een speciale belangstelling be stond, omdat o.m. ook de hengsten van „Ons Belang", „Rheinson", die op de cen trale keuring te Utrecht den lsten prijs verkreeg en den 4-jarigen stamboekhengst „Bodinus", die voor Haarlemmermeer een groote aanwinst beteekent, werden voor gebracht. Auto verbrand. Gisteravond omstreeks halftien vloog in de Concourslaan te Hoofddorp een per sonenauto van den heer P. te Aalsmeer waarin 4 personen waren gezeten, bij het starten in brand. De brandweer werd ge alarmeerd en was voor het blusschlngs- werk spoedig ter plaatse De inzittenden wisten zich intijds in veiligheid te stellen. Het overschot van de grootendeels ver brande auto werd naar de gemeentewerf gesleept. HILLEGOM. Uitvoering van „Repelsteeltje". Alhier is de kinderoperette .Repel steeltje" opgevoerd doOr kinderen van de kleuterschool, van de lagere school en ouderen, ten bate van de Chr. Kleuter school „Wilhelmina". De zaal van hotel Sistermans was 's middags bij de generale repetitie evenals 's avonds stampvol. De uitvoering stond onder leiding van mej. Leyer, hoofd van de Kleuterschool. Mej. Nieuwkamp begeleidde aan de plano, ter wijl tusschen de acten piano en accordeon- muziek gegeven werd. K.W. Bijenkorf, Katwijk aan Zee LE1DSC3E KAAS, jong, per pond 11 ct. belegen 17 et. ,i oud i» 31 ct. GOUDSCUE 20 13 ct. »i 30 -f- 10 ct. volvet jong 23 ct. m belegen 29 ct. 2 EXTRA-RECLAME-DAGEN Uitsluitend Vrijdag en Zaterdag Heerlijke taaie Bitterkoek, p. pond 33 ct. 9 Holl. Zwitsersche reepen voor 25 ct. Choco Hagelslag, per */s pond 11 ct. Rietsuikerstroop (los), per 2 pond 25 ct. Rietsuikerstroop, per kiloblik 27 ct. Dadels, per pond 8 ct. Heeft U onze Brusselsche Kermis al ge probeerd? Deze is overheerlijk p. p. 25 ct. Onze heerlijke Zandsprits, per pond 29 ct. Cocosbanket, per pond 29 ct. Paul Krugerstraat 28, Zuidstraat 3. 540 BOSKOOP. Jaarvergadering Arboriculture. Bovengenoemde vereeniging hield in een der zalen van hotel „Klaassen" haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer N. Weyer, uit Rotterdam, opende waarna de notulen der 1.1. gehouden vergadering onveranderd vastgesteld werden, evenals de verslagen t.w. van secretaris, penningmeester, hou der informatie-bureau, bibliothecaris, mu seum-commissie en kascommissie. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren: N. Weyer, Rotterdam Th. Brans, J. den Hengst, H. G. Dekens, Boskoop, A. N. Bal lego. Leiden, O. J. Loggers, Ned. Oost- Indië. Als commissarissen werden herko zen de heeren: S. G. A. Doorenbos, direc teur gemeente-plantsoenen en A. J. van Pesch, beiden te Den Haag. In de museum-commissie werden geko zen de heeren: W. de Ruyter, Th. Brans, C. van Groos en M. Splinter allen alhier. Na rondvraag volgde sluiting. Aantal vergunningen en verloven. B. en W. stellen den raad voor om aan de kroon te verzoeken het aantal verloven A voor deze gemeente te bepalen op 5. B en W. deelen mede dat van hen geen voorstel ls te verwachten om de Kroon te verzoeken het maximum aantel vergun ningen bij Kon. besluit van 10 September 1825 op 6 bepaald te verlagen. Naar onze meening aldus B. en W. zijn er. gezien ook het aantal inwoners der gemeente, nu geen redenen aanwezig een verder gaande beperking te vragen. In hotel „Klaassen" vond een open bare vergadering nlaats van de vereenU ging ..Plaatselijk Nut". Na een Inleidend woord, door den voorzitter, verkreeg de heer Kommer Kleijn het woord ter be handeling van enkele voordrachten. Voor de pauze droeg deze voor het 6e bedrijf uit „Joanne" waarmede hij, evenals met de overige door hem gehouden voordrach ten enorm v' succes oogstte; hem viel een hartelijk aDPlaus ten deel. Voor Zondag 10 Maart, zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. WADDINXVEEN. Bij de fa. J. alhier werd door onbe kend gebleven dader(s) een bezoek aan het kantoor gebracht Door opschuiving van een raam kwamen zij binnen, waarna alles dooreen werd gegooid, waarbij een porte- monnaie met ongeveer f. 40 werd mede genomen. De heer J. D. Jansen sprak het wel komstwoord en dankte voor het werk van 3 4 4 maanden aan de voorbereiding. Eer. groep kleuters zong een welkomstliedje, waarna het zangspel aanving. Het koor van meisjes zoowel als de so listen zongen en speelden heel Hef; de costuums waren goed verzorgd, evenals de entourage en de verlichting. De toe schouwers applaudiseerden hartelijk. Vooral de kleuters, de kabouters en de negertjes werden toegejuicht. De pappenverloting bracht f. 50 op. De voorzitter dankte voor de medewerking van velen. Allereerst mej. Leljer, de leid ster, mej Nieuwkamp voor de begeleiding en mej. Rovers voor de hulp. Zij kregen bloemen, de pianist en de accordeonist ontvingen een geschenk en de heer J. H. A. Vooren bood met dank namens de cuders aan mej. Leljer bloemen aan. En Repelsteeltje kreeg een der verlote poppen. Het slot van het leuke kinderspel was en gezongen „tot weerziens". Zeer voldaan ging men huiswaarts. o KATWIJK. GEMEENTERAAD Verstrekking van crediet aan „De kleine zelfstandigen" - Discussie over de werkverschaffing. De raad dezer gemeente kwam bijeen en werd door den burgemeester W. J. Wol- dringh van der Hoop met gebed geopend. De heer Lodder bleek met kennisgeving afwezig te zijn. De notulen der vorige ver gadering werden ongewijzigd goedgekeurd, waarna de voorzitter overging tot het voor lezen der ingekomen stukken. O.a. bevond zich hieronder een subsidie-aanvraag ter bestrijding der tbc. B, en W stelden voor deze in hun handen te stellen. Bij de mededeeling aangaande verleg ging Boulevard, vroeg de heer Guijt en kele inlichtingen. De heer Kolk zou gaarne zien dat de arbeidskrachten van de ar beidsbeurs werden betrokken en wel in de eerste plaats die, welke 't meeste aantal stempeldagen hebben. De heer B. v. d. Bent sloot zich hierbij aan. Punt 3 der agenda vermeldde: benoe ming van een lid der Commissie van Toe zicht op de Openb. Bewaarschool te Kat wijk Rijn, ter voorziening in de vacature ontstaan door per. aftr. van mevr. M. L. H. EerdbeekClaassen. Uitgebraoht werden 15 st. op mevr. M. L. H. EerdbeekClaassen en 1 stem op mevr. W Haasnootvan Vliet, zoodat de eerste gekozen werd. De heer Guijt stelde dan voor om prac- tische redenen eerst punt 16 van de agenda te behandelen, waartegen de voor zitter geen bezwaren had. Dit hield ln het voorstel tot vermeerdering van het aan tal stemdistricten (n.l met 2 te Katwijk aan Zee) en in verband hiermede aanwij zing van 2 nieuwe stemlokalen (t. w. de Hervormde School VII aan de Schoolstr. en de Gemeentezaal aan de Voorstraat). De heer Eikelenboom zag de noodzake lijkheid der uitbreiding niet in. De voorz. antwoordde dat wegens stijging van het aantal stemgerechtigden 't maximum aan tal overschreden was en splitsing wette lijk is voorgeschreven. Conform werd dan besloten. Volgde benoeming van leden der stem bureau en van het hoofdstembureau voor de verkiezing van den gemeenteraad. Voor zoover niet ambtshalve aangewezen, stel den B. en W. de navolgende personen voor: Stemdistrlct I, voorzitter: mr. W. J. Woldringh van der Hoop i ambtshalve) leden: L Kruijt en Jacobus Meijer; plaats vervangende leden: J. Dubbeldam (ambts halve plaatsverv. voorz.); J. van Elk Jr. en Nic. Bos; aanvullingsleden: D. Blans- jaar en W. van Veen. Stemdistrict 2. Voorzitter: H. W. Grim bergen; leden: J. Hueting (plaatsverv. voorz.) en W. van Beelen Czn. Plaatsverv. leden: P. H. Castenmiller, W. Caspers en A. Haasnoot. Aanvullingsleden: J. de Kreek en J. J. Fennes Stemdistrlct 3. Voorzitter: J.-v. d. Perk; leden: C. Bloot (plaatsverv. voorz.) en J. C. Tieleman; plaatsverv. leden: H. P. Bloot, B. G. Lammens en Jer. Varkevlsser Jbzn aanvulllngsledenOhr. J. Minnee en C. Bezemer. Stemdistrict 4. Voorzitter: L. van der Zwan; leden: J Huijsman (plaatsverv. voorz.) en W. Taat; plaatsvervangende le den: A. den Dikken. C. de Best Azn. en A. Pluimgraaf f; aanvullingsleden; L. Z. Lagemaat en A. Haasnoot. Stemdistrlct 5. Voorzitter: W. Kulk; le den: J. H. van Neerbos (plaatsverv. voor zitter) en C. Haasnoot Dzn.; plaatsver vangende leden' P. van der Laan, J. Baalbergen en D. A Burggraaf; aanvul lingsleden: Abr. Ouwehand Dzn. en D. Schoonenberg. Stemdistrict 6: voorzitter: C. v. Tonge ren; leden: W. Verloop (plaatsverv. voor zitter) en F M. M Fornara; plaatsver vangende leden: H. van Hulzen, P. Side- rius en W Haasnoot; aanvulUrvsleden: F. W. de Vries en H J. de Groot. Stemdistrict 7 Voorzitter: B. van der Bent; leden 0 Volbcda (pl.-verv. voor zitter) en P. W. Blaas: plaatsverv. leden: C. den Duik Jasp.zn., M. C. v. d. Lee en HEDEN Den Burcht: Chr. Meisjes Ver. Wees een Zegen. Feestavond 7 3/4 uur. Hooigracht 30: Bijzondere samenkomst Leger des Hells, 8 uur n.m. Stadszaal: Residentie-orkest 8 uur. K a t w ij k-Z e e, GemecntezaalSpr. ds Pop van Monster. 7'/t uur nam. Vrijdag. Plantsoen 71: Ledenverg. Ver. „Tot Steun", afd. Lelden. 3 uur nam. Stadszaal: De Leldsche Kunstkring voor allen. 81/4 uur. Oegstgeest (Pauluskerk): Uitvoe ring Zangvereen. „Debora", 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur oam. „De dubbelganger van Woronzeff." Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat. 8 uur nam, „De familie van mijn vrouw". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „20.000.000 sweethearts." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Thea ter, Steenstraat 39. 8'/s u. nam, ,Nell Gwyn". Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Telef. 552 en C. van Zijp, Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. RECLAME. 586 keelontsteking en verkoudheden BU «po(heken «o drogisten H. Bloot J.Rzn.; aanvullingsleden: J. A. Gesink en D. C. van Leeuwen Sr. Stemdistrict 8. Voorzitter: D. v. Ries- sen; leden: W. van Mels (pl.-verv. voorz.) en J. van Duijn; pl.-verv leden: Jb. den Duik Czn., J. Haasnoot Gzn. en J. R, Bloot; aanvulllngsleden: D. ParlevlietDzn, I en W. van Beelen Wzn. Sr. Stemdistrict 9. Voorzitter; Herm. Parle-I vliet; leden: A. Haasnoot Nzn. (pl.verv. voorz.) en J. Houwaard; pl.-verv. leden: K. I Seinstra, C. den Duik Gzn. en G. E. Haas- I noot; aanvullingsleden: G. de Best J.Azn, en F. A. Haasnoot. Stemdistrict 10. Voorzitter: M. van der Bent; leden: H. de Boer (pl.-verv. voorz.) en P. C. Bloot; plaatsverv. leden: E. A. van Da alen Joh. Parlevliet Lzn. en C. J. Schuitemaker; aanvullingsleden: Abr, Ouwehand Rzn. en L. Parlevliet Jzn. Stemdistrlct 11. Voorzitter: D. F. E. Meerburg; leden: J. A. Collette (plaatsv. voorz.) en N. Haasnoot Thzn.; plaatsver vangende leden: J den Duik Azn., D. J. Kleen en C. den Duik Azn.; aanvulllngs leden: Nic. Taat en B de Kort. Stemdistrict 12 Voorzitter: P. Guijt; le den: A. de Best Kzn.(plaatsverv. voorz.) en J. M. Gerretsen; plaatsverv. leden: N. J. van Duljvenbode en Joh. Verloop Johzn. en T. Meijvogel; aanvullingsleden: Joh. A. de Best J.Azn. en J. Bloot Czn. Hoofdstembureau: de eerstvolgende twee personen treden ambtshalve op) voorzit ter: mr. W. J. Woldringh van der Hoop; pl.-verv. voorz.: J. Dubbeldam; leden: C. A. Veltkamp, H. W. Grimbergen, D. F. E. Meerburg en H. Parlevliet; pl.-verv. leden J. Hueting, C. van Tongeren en D. van Riessen. De heer Guijt was het opgevallen, dat niet alle raadsleden ln de stembureaux zitten, terwijl de heer Hueting het wen- schelijk achtt.e dat in elk stemdistrict een ambtenaar zit Nadat de bezwaren weer legd zijn, wordt een en ander conform besloten. Voorstel van B. en W. om eenigszins tegemoet te komen aan de bezwaren, welke de huidige betaling van het havengeld voor de schippers met zich meebrengt en wel in dier voege, dat het jaarabonnement in vier termijnen kan worden betaald (t.w. vóór of op 1 Jan., 1 Maart, 1 Mei en 1 Juni telkens i/, deel) en voor de half- jaarlijksche abonnementen vóór of op 1 Jan. en 1 Maart, c.q. vóór of op 1 Juli en 1 September, telkens de helft. De heer Parlevliet kan het geen tege moetkoming noemen en wilde liever een andere regeling. De voorzitter antwoordde dat dit moeilijk gaat en de voorgestelde regeling de meest logische ls. De heer Gyyt zou gaarne zien, dat er indirect kwartaalabonnementen werden ingevoerd, hetgeen de voorzitter echter onaanvaard baar acht. De heer v. Tongeren wilde tel kens laten betalen vóór of op 1 Jan-, 1 April, 1 Juli en 1 October, een regeling waarbij de gemeente geen risico heeft al. Na debat trokken B. en W. hun voorstel in, zij zullen t.z.t. met een nieuw voorstel komen. Voorstel tot veststelling van nieuwe ver ordeningen op de heffing en invordering van precariorechten, aangezien het in de praktijk wenschelijk is gebleken dat ver schillende objecten voorheen er buiten vallend in de verordening dienen te wor den opgenomen. De heer Guyt wilde voor het plaatsen van kramen e.a. tot verkoop van waren, een uniformen pr'is von f a 50 per vier*- Meter, hetgeen echter niet veel steun onde-vond Fet 1 n werd verworpen met 6 tegen 10 stemmen- D" zeV?le verordening werd hierop goea- gekeurd. Vo rste! tot bekrachtiging van renre- verlaging van enkele geldleenlngen, wem

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6