lilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 7 Maart 1935 IAAT/IE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. SPORT. MARKT WEERBERICHT. Barometeritand. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 3 uur: 779. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Ij. h. Kon. Ned. Meteorol. Lust. te De Bildt. Hoogste stand 778.4 te Helslngfors. Laagste stand 742.5 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 8 Maart: Meest zwakjke wind uit Oostelijke rich- Ling. Nevelig tot licht bewolkt. Waarschijn lijk droog weer. In 't Oosten lichte tot I matige vorst des nachts, overdag om het I vriespunt. In 't Westen lichte vorst 1 's nachts, overdag iets kouder. buitenlandsch weekbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De gisteren over Duitschland gelegen I lecundaire trok vrij snel Zuidoostwaarts I et. Zij werd gevolgd door flinke stijgingen van de barometer en waar ook in het hooge druk gebied nabij het Kanaal en over Zuid Finland de luchtdruk toenam, kwam een verbinding van deze beide maxima tot itand. Een machtig hooge druk gebied strekt I rich thans van de Golf van Biscaje tot de Botnische Golf uit. Het opklarende weer deed in Duitschland tot dicht aan onze Oostgrens de vorst tot streng toenemen. Ook in ons land, Frankrijk en over de I Brltsche Eilanden werd het kouder, ter- I wijl over Scandinavië, waar nog zeer I tware vorst voorkomt, de temperatuur ge- middeld weinig veranderde. Over IJsland, waar de depressietoestand I lanhield, werd het warmer, eveneens over Shetlands en de Faroer. Slechts over West IJsland komen krachtige winden voor. Overigens brengt de hooge druk toestand overal rustig weer. Voor de komende dagen mag op wat I toenemende vorst des nachts gerekend waiden, met overdag waarschijnlijk vrij lonnlg weer. luchttemperatuur. 9 uur voorm. 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 's mtdd.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 3 uur nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.} hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Voorm. te 5.45 uur; nam. te 6.08 uur. licht op voor fietsers e.a. .Donderdag van 6.18 u. n.m. tot 6.03 u. v.m. maans- op- en ondergang. 7 Maart: op: 6.59 u.; onder 21.43 u. TRAM LOOPT UIT DE RAILS. Hedenmiddag: omstreeks een uur ont stond er op de Hoogewoerd een stagnatie in het verkeer, doordat een tramwagen ter hoogte van de Koenesteeg derailleerde De oorzaak moet gezocht worden in het lelt. dat van de wissel, welke voordien juist was schoongemaakt, een tong braK. Het duurde ongeveer drie kwartier, voor dat de dienst weer normaal functioneerde. In dien tusschentijd moesten de passa giers aan weerszijden overstappen. DE POSTVLUCHTEN. Daar de reparatie van de „Kwartel", welke gisteren te Palembang met een klein defect is opgehouden, langer bleek te duren dan aanvankelijk vermeend was, ls de „Oehoe" heden om kwart, over 12 met passagiers en post naar Holland vertrok, ken. De „Kwartel" zal waarschijnlijk mor sen worden gerepareerd en daarna naar Bandoeng terugkeeren. Hedenmorgen te 6.29 uur is het KX.M.- vliegtuig „Havik" van Schiphol naar Indië vertrokken. Er bevinden zich aan boord twee passagiers, respectievelijk voor Rome en Singapore. Het vliegtuig, dat in ver- tand met den toestand in Griekenland als eerste de gewijzigde route zal volgen, ver voert verder 312.612 KG. post en 36.299 KG. pakiketpost. De overige lading be draagt 115.60 K.G. 70ste VERJJAARDIG VAN DEN HEER MULIER. In verband met het feit, dat de heer Muller, tc Den Haag, oprichter en eere voorzitter van den K.N.V.B., den lOden Maart a.s. zijn 70sten verjaardag viert, is ven huidiglngs-comlté gevormd, bestaande ,J't de heeren mr. P. Droogleever Fortuyn, voorzitter, Jasper Warner, ir. J. W. Kips, dr. J. W. van Prooye, dr. C. van Spoelder hi A. J. staal, secretaris. Genoemd comité deelt ons mede, dat a.s. Zaterdagmiddag 9 dezer een receptie zal worden gehouden 'an drie tot vijf uur in hotel „De Witte Brug" te 's-Gravenbage. Bij deze gelegenheid zal den jubilaris ton door den kunstschilder P. van der Hem «schilderd portret worden aangeboden. DE N. S. B.-VERGADERING TE ZAANDAM. Hedenmiddag ls het getimmerte in den tuin van café „De Jonge Prins" aan de Westzijde te Zaandam, dat dienst zou moeten doen voor een morgen te houden vergadering der N. S. B., en hetwelk was opgericht om meer vergaderruimte te hebben, vanwege het gemeentebestuur af gebroken. Dit geschiedde, omdat de zaalverhuur ders hadden geweigerd aan de lastgeving van B. en W. tot slooping gevolg te geven. Incidenten vonden niet plaats. o NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND. De Nederlandsche Aannemersbond hield te Amsterdam een algemeene ledenverga dering onder leiding van den heer Ir. D. Thijssen. Deze herinnerde er aan dat de Bond reeds enkele jaren bezig is de werken, welke „ln werkverschaffing" worden uit gevoerd en die thans met voorbijgaan met de aannemers door de Ned. Heidemaat schappij en soortgelijke lichamen worden tot stand gebracht, te doen aanbesteden teneinde op die wijze het verloren terrein dat des aannemers is, te herwinnen. Van den kant der besteders (openbare be sturen) worden groote bezwaren daartegen aangevoerd. Een dier bezwaren is de op- zetkwestle. De Bond heeft zich nimmer met deze privé-zaak der leden ingelaten. Thans echter, nu men het hoofdbestuur verwijt dat de leden bij werkverschafflngs- werken een bedrag „opzetten" en men van de zijde der openbare besturen te ken nen geeft, dat die werken mede daarom niet kunnen worden aanbesteed en dus niet voor uitvoering door een aannemer in aanmerking komen, wenscht het be stuur dit onder de aandacht van de leden te brengen. Wil de moeite om deze werkverschaf- fingswerken te redden voor de aannemers eenige vrucht afwerpen, dan ls het hoofd bestuur van meening, dat gegadigden zich behooren te onthouden van het deel nemen aan opzet-contracten. Het hoofdbestuur stelde daarom voor de volgende motie aan te nemen. De Nederlandsche Aannemersbond, van oordeel, dat door de Overheid talrijke wer ken, welke voorheen aan aannemers wer den opgedragen, thans ln werkverschaf fing buiten de aannemers om worden uit gevoerd; van oordeel, dat deze werken wederom aan de Nederlandsche aannemers behoo ren te worden opgedragen; noodigt het Hoofdbestuur uit, alle stappen te doen, welke daartoe kunnen lelden; gehoord het bezwaar, door de Overheid ln dit verband aangevoerd; spreekt als zijn meening uit, dat de leden zich hebben te onthouden van deel neming aan zgn. „opzetcontracten" bij het aanbesteden van werken van werk verschaffing, en eischt: dat de leden daaraan niet zullen deel nemen, en met alle kracht zich daartegen zullen verzetten. Een der leden meende dat een opzet- overeenkomst niet immoreel ls en een ge oorloofd middel om ten minste 'n gedeelte van de onkosten goed te maken. Spr. meende dat men zich niet tegen afschaf fen van „opzetten" moest verzetten. De motie werd daarop met algemeene stem men aangenomen. De vergadering hield zich verder bezig met statutenten-wijziging om daardoor te komen tot een fusie met den Patroons bond in de Bouwvakken. o DE BRAND TE SCHIEDAM. De winkelier gearresteerd. In verband met den brand, die gister avond in het perceel Hoogstraat 109, te Schiedam, het magazijn van radio-arti kelen van den heer B. heeft gewoed, is hedenmorgen de winkelier onder verden king van brandstichting door de politie aangehouden. Op het hoofdbureau van politie werd den heer B door den waar nemend commissaris, den hoofdinspecteur Dasoul, een verhoor afgenomen. Omtrent het resultaat van dit verhoor wenscht de politie ons geen inlichtingen te ver strekken. Wij vernemen verder nog. dat de be woners van de aangrenzende 'hulzen, die schade tengevolge van den brand hebben geleden, niet verzekerd waren. VRACHTAUTO TEGEN ELECTRISCHE TRAM. Een chauffeur zwaar- en een knecht licht gewond. Hedenmorgen om kwart vóór tien ls met de tram van halftien uit Middelburg een ernstig ongeluk gebeurd. Voorbij Souburg, ter hoogte van het vliegveld, werd de tram aangereden door een vrachtauto van de firma Minderhoud uit Vlissingen. Deze wagen, bestuurd door A. Minderhoud,'was bij het passeeren van een andere 'auto ten gevolge van de gladheid van het wegdek geslipt. De gevolgen waren zeer ernstig. De tram vloog uit de rails, terwijl de vracht auto over den kop ging Beide inzittenden werden uit den wagen geslingerd. De be stuurder werd zwaar gewond onder de auto vandaan gehaald Zijn knecht, J. Vermeulen, die eveneens gewond was, was er minder ernstig aan toe. Beiden werden naar het ziekenhuis te Vlissingen vervoerd. De trambestuurder en de passagiers van de tram bleven ongedeerd. NEDERLANDSCH-BELGISCHE OVEREENKOMST GETEEKEND. Naar ons ter oore komt, ls de Neder- landsch-Belgische handelsovereenkomst hedenochtend ln Brussel door den heer Lamping, directeur der Handelsaccoorden en door den vertegenwoordiger der Bel gische Regeering onderteekend. UIT NED. OOST-INDIE. de suiker. SEMARANG, 7 Maart. (Aneta). „De Locomotief" verneemt, dat de Volksraads leden Prawato en Soetardjo bij den Volks raad een voorstel indienden, om gebruik te maken van het petitie-recht dat de Volksraad bezit, op grond van artikel 68 der Ned.-Indlsche Staatsregeling, teneinde der Koningin en den Staten-Generaal te verzoeken het Regeerings-lngrijpen ln de suikerindustrie na April 1936 na te laten, althans den suikerverkoop niet aan ban den te leggen, aangezien het ingrijpen der Regeering uiterst schadelijk zou zijn voor de Java-sulker-industrle, den handel en de Inheemsche bevolking. POSTHUISCOMMANDANT VERMOORD. SOERABAJA, 7 Maart (Aneta). Een posthuiscommandant van de Cultuur- politie op de onderneming Kalibendo (Noord-Banjoewangi) is door koffiedieven, die hij op heeterdaad betrapte, vermoord. De daders zijn gearresteerd en legden een bekentenis af. theefabriek in siantar afgebrand. Moedige daad van Colijn Jr. MEDAN, 7 Maart (Aneta). De thee fabriek van de onderneming Permanan- gan van het Ned-Indlsche Landbouw- Syndicaat, ls gisteravond afgebrand De administrateur van de onderneming, mr. F. Colijn, een zoor. van den Minister van Koloniën, heeft met eigen levens gevaar het kantoorarchief gered De oor zaak van den brand is onbekend. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt De fabriek Permanangan was gebouwd ln het Jaar 1920; de bouwkosten bedroegen anderhalf millioen gulden. Het was ln dien tijd de grootste theefabriek ter wereld. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. de moord op sara beugeltas. Het drama op het Waterlooplein te Amsterdam. Op 28 Augustus van het vorige jaar werd Amsterdam opgeschrikt door een afschuwelijk misdrijf. In een bananenpak- huls aan het Waterlooplein vond de recherche het lijkje van het meisje Sara Beugeltas. Het kind werd sedert den vori- gen dag vermist. Men trof het lijkje aan, verborgen ln een groote bananenkist, welke voor een deel met stroo was gevuld. Het kind was het slachtoffer geworden van een individu die het den vorigen middag in de loods had gelokt. Denzelfden dag, kort nadat het stoffe lijk overschot door een rechercheur was gevonden, heeft de politie den 21-jarlgen pakhuisknecht E. P. gearresteerd. Aanvankelijk ontkende de man hard nekkig, korten tijid later legde hij een be kentenis af, waar hij echter in het Huis van Bewaring weer op terug kwam Vandaag stond de pakhuisknecht terecht v. d. Rechtb. te A'dam, gepresld. door mr. C. Briët. Rechters zijn mr. de Gaay Fort man en Weltjens. Het O. M. wordt waar genomen door den subs.-officier van Justitie mr. Bosch. Als verdediger treedt op-mr. Th. Eskens. Te tien uur begint de zitting, de acht tien getuigen zijn tegenwoordig als tus- schen twee rijksveldwachters de verdachte wordt binnengebracht. Hij ls een tenger gebouwde man, klein van postuur. Zijn gezicht is bleek en hij kijkt onrustig de zaai rond. Verder zijn er weinig uiterlijke kenteekenen van onrust bij hem waar te nemen. Een oogenblik later komt de recht bank binnen. Verdachte staat op.. Dan leest de Officier van Justitie de dagvaarding voor, nadat de President zijn naam, woonplaats en leeftijd heeft ge vraagd. Aarzelend en toonloos ant woordt hij. De behandeling dezer zaak heeft plaats met gesloten deuren. Door de psychiaters dr. Bakker en dr. Overbeek is een uitvoerig psychiatrisch rapport uitgebracht, waarin tot vermin derde toerekeningsvatbaarheid wordt ge concludeerd. Behalve de psychiaters zijn als deskundigen gedagvaard dr. Hammer, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden en dr. C. J. van Ledden Hulsebosch, de politle-schei- kundige. De officier van justitie requireerde levenslange gevangenisstraf. De officier zeide dat de verdachte een gevaarlijk mensch is, die, indien hij even tueel in vrijheid zou worden gesteld, een blijvend gevaar voor de maatschappij zou opleveren. Uitspraak 21 Maart. HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep stond terecht I. N. B. uit Amsterdam, uit anderen hoofde gedeti neerd (schuldheling)die door den Politie rechter is veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf omdat hij op 3 Oct. j.l. te Leiden het publiek gelegenheid tot hazard spel heeft gegeven. De adv.-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak 20 Maart. In de zaak tegen M„ H„ L„ B„ L. en I K. allen uit Amsterdam, die terecht hebben gestaan wegens diefstal van ongeveer 25 stoelen ten nadeele van een zekeren van V. uit Rijnsburg, gepleegd na afloop van de begrafenis van Z.K.H. Prins Hendrik, op den Rijswljkschen weg te Den Haag, achtte het Hof het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen. Het sprak den vader en zijn 5 zoons vrij. De 29-jarige M. L. S„ uit Leiden, was door den Politierechter veroordeeld tot 3 maan den gev.straf wegens bedriegelijke bank breuk en verduistering. Verdachte had gelden, toebehoorende aan zijn faillisse ment, achter gehouden en bovendien een motorijwiel, hetwelk verd. in huurkoop had, verduisterd. Op een vraag van den president waarom hij in hooger beroep was gekomen, deelde verd. mede, dat hij niet de bedoeling heeft gehad om zijn crediteu ren te benadeelen. waarop de President hem mededeelde, dat hij zeer onfatsoenlijk heeft gehandeld tegenover zijn curator. Verdachte verzocht een voorwaardelijke straf. De advocaat-generaal Mr. Vermeulen vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak 20 Maart. Gisteren werd gemeld dat H. K. G te Wassenaar was veroordeeld tot 7 maan den voorw. Dit moet zijn: één maand voorwaardelijk. haagsche rechtbank. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen c. w. k. uit Amsterdam. Verdachte had in den avond van 1 Dec. j.l. te Oegst- geest ln de bocht nabij het Gesticht En degeest te veel links gereden, waardoor hi) met z'n autobus tegen een andere autobus ls opgereden, en een passagier bloedend werd gewond. De officier van justitie had geëlscht f. 50 subs. 50 dagen hechtenis. De Rechtbank sprak verdachte vrij. De chauffeur J. v. O. uit Amsterdam, heeft op 27 Aug. op den Veurscheweg te Voorschoten den wielrijder C. uit Voorschoten aangereden, toen deze daar per rijwiel reed. C. kwam in een sloot te recht. De off. had geëlscht f. 250 subs. 100 d. hechtenis. De Rechtbank sprak verdachte vrij. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSHE TE ANTWERPEN. De stand van hedenochtend. Omstreeks 1 uur hedennacht ls de ren ner Van Vlockhoven te Antwerpen ver moedelijk door vermoeienis gevallen. Toen hij roerloos bleef liggen werd hij wegge dragen. Twintig minuten later kwam hij echter weer in de baan Geen minuut later sprong de voorband van Branspennlnx. die in groote snelheid was. Ook hij bleef liggen en moest worden weggedragen. Hij kreeg een half uur neu tralisatie. Om half twee ln den nacht was de stand 1 LonckeBuysse 151 punten. 2. HamerlinckBilliet 61 punten. 3. SmetsMartin 50 punten. 4. HuysBonduel 24 punten. Op 1 ronde: 5. PijnenburgWals 226 punten 6. Schoen—Lohmann 133 punten. 7. CharlierDeneef 95 punten. 8. VerreyckenHaezendonckx 36 punten. 9. Van VlockhovenVan Buggenhout 34 punten. 10. BroccardoGuimbretiere 25 punten. Op 2 ronden: 11. GuerraVan Nevele 77 punten. 12 BraspenninxVan Hout 37 punten. Op 10 ronden: 13. RaesMeerschaert 67 punten. 14 ZimsKuester 29 punten. 15 Van der Horst—Van Hoek 49 punten. Op 14 ronden: 16. MertensMortelmans 14 punten. De sprints van 3 uur in den nacht wer den gewonnen door Pijnenburg. Lohmann, Pijnenburg. Wals en Schoen. In het verdere verloop van den nacht bleef het rustig en ln den stand kwam geen wijziging meer Bij de sprints hadden de volgende koppels hun puntenaantal verhoogd: LonckeBuysse 152 punten, PijnenburgWals 239 punten Schoen Lohmann 144 punten, CharlierDeneef 100 punten, Verreycken—Haezendonckx 40 punten. GuerraVan Nevele 79 pun ten. RaesMeerschaert 71 punten. Zims Kuester 35 punten en Van der Horst Van der Hoek 53 punten. Om 5 uur hedenochtend waren afgelegd in 127 uur 3087.500 Meter Op dat tijdstip mochten alle renners de baan verlaten om tot negen uur heden ochtend uit te rusten voor den strijd op den laatsten dag. AMSTERDAM, 7 Maart 1935. Prijshoudende markt. Industrieele fond sen vaster. Cultuur-aand. weinig veran derd. Petroleums en Scheepvaarten iets hooger. Amer fondsen ongeanimeerd. Dultsche obligaties vast. Ned. Staatsfond sen eerder iets zwakker. Hoe nerveus men overal in beurskringen ls, bleek gisteren na het slot van de beurs, toen een verkeerd uitgelegde verklaring van Roosevelt leidde tot een scherpe da ling van den koers van den dollar, een krachtig herstel van het Pond en een scherpe koersstijging in Wallstreet en op de Amerikaansche goederenmarkten. Men meende nj uit enkele woorden van den Amerikaanschen president te moeten op maken. dat de schuldenlasten, uitgedrukt in gedevalueerde dollars, z.l. nog steeds te zwaar waren en hieruit trok men de con clusie. dat een verdere waardeverminde ring zou plaats vinden. Men meent dat Roosevelt de bedoeling heeft gehad een waarschuwend woord te doen hooren aan het adres der Brltsche regeering om den koers van het Pond niet verder te doen zakken, daar de Amerikaansche auto riteiten, een dergelijke geste met vergel dingsmaatregelen zouden moeten beant woorden. In leder geval werd later door het Witte Huis verklaard, dat men in de woorden van den president geen wijziging mocht zien, dat de dollar opnieuw in waarde zal worden verlaagd Onder dergelijke omstandigheden ls het niet te verwachten, dat het publiek veel animo voor den beurshandel aan den dag zou leggen. De geheele economische, mone taire en politieke situatie is wederom zoo onzeker geworden dat niemand iets durft ondernemen De markt is dientengevolge uiterst gevoelig geworden en slechts gering aanbod of vraag geeft aanleiding tot vrij belangrijke verschillen. De omzetten op de A'damsche fondsen- markt waren tot minimale afzetten inge krompen. De algemeene onzekerheid deed zich in sterke mate gevoelen, hoewel vraag en aanbod elkaar ln evenwicht hiel den, waardoor geen koersverschillen van beteekenls voorkwamen. Van de Industr. fondsen was eenige vraag voor Philips, waarbij de eerste koersen eenigszins ge forceerd karakter droegen. Later ging het avance weer verloren. Unilevers waren goed prijshoudend. Aku's bleven op peil. De handel was onbeteeke- nend. Petroleums werden op kleine schaal verhandeld. Kon. Olies zetten op het slot- peil van gisteren ln doch in het verder verloop trok de noteering een fractie aan. Amerik. soorten nauwelijks prijshoudend. Rubbers nauwelijks eenige wijziging. Sui kerwaarden eenigszins verdeeld. De koers verschillen hadden weinig te beteekenen. H.VA.'s waren prijshoudend. Ned. Sul» ker Unie waren daarentegen aan den luie* kant. Tabakken vrijwel verwaarloosd met onveranderde noteeringen. Scheepvaarten Stjl, Ned. Scheepvaart Unies verkeerden eenigszins ln herstel. Mijnen waren ver waarloosd. Amerik. fondsen ongeanimeerd. Dultsche obligaties waren vaster. Young- leening steeg na de scherpe daling van gisteren 4W/o. Nederlandsche belegglngsmarkt neigde tot reactie. De verliezen bleven beperkt. De wisselmarkt was rustiger. Het Pond schommelde van f. 6.90 a f. 6.91. De dollar die gisteren na beurs tot f. 1.45 was ge daald, herstelde zich later weer tot f. 1.45 5/8 a f. 1.45 3/4. De Fransche franc was flauw en daalde tot 9.73. Ook de andere goudvaluta waren gedrukt. WISSELKOERSEN. Engeland 6.911/2 (6.91); Duitschland 59.38 (59.38 1/2); Frankrijk 9.73 1/2 (9.74); België 34.44 1/2 (34.46); Zwitserland 49.91Vi (47 96); Denemarken 30.85 (30.85) Zweden 35.65 (35.65); Noorwegen 34.75 (34.75); New-York 1.45 3/4 (1.45 9/16). Prolongatie 1 pCt. Tusscben haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 6 Maart 1935. Melkveiling „Lei den". Week 10 tot 16 Maart 1935. Consump- tiemelk 1ste klas 5.75. 2de klas 5 50, 3de klas 5 25. Industriemelk 3.30 tot 3.50 Rotterdamsche Combinatie Federatie- prijs. Melk voor industriedoeleinden. Week 3 tot 9 Maart 1935 f 3.55 LEIDEN, 6 Maart. Roodekool f 5.40 17.80 Savoyekool f 1.105.30. Groenekool f. 1.80—2.50. Pieterselie f 2.20—2.40. Prei f 0.802. Radijs f 5.406.80. Kropsalade f 1.605.90 Selderie f0.601.10. Knolsel- derie f3.10—3.20 per 100 stuks. Kroten f 0.60—1.10. Kroten, gekookt 12—5. Wit loof f 112. Boerenkool f 24. Spinazie f 9—23. Uien f 1.70—3.10. Wortelen f 1.10- 7.30. Spruiten I f5—11. n f 2—6. Andijvie f 13—18 p. 100 K.G. BARNEVELD, 7 Maart. Kierenmarkt. Aangevoerd 1.290.000 eieren. Prijs f. 2.20— 2.75 per 100 stuks. Handel traag. BENTHUIZEN, 5 Maart. Anvoer 3981 kippeneieren, prijs f. 2.25—3 05; 47 eend eleren f. 2.152.45 per 100; knolrapen 1l'/t ets. per stuk; gr. boonenplanten 32 ets. per 100; kroten 3 ets. per kilo GOUDA, 7 Maart. Veemarkt. Aange voerd ln totaal 1636 stuks, waarvan 3S slachtvarkens. Prijzen: Vette 1818'/i ct. per pond. Londensche 1415 ct., levend met 2°,'« korting. 134 crisisrunderen, prij zen als v. week. 335 magere varkens, 20 26 per stuk. 606 biggen 1014. Geldersche biggen 1417. 6 runderen 125170. 639 nuchtere kalveren 2.504.50 5 bokken en geiten 26. Handel redelijk. Algemeene markt: 107 part. kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk 1718, 2e kw. idem 1516. Han del flauw. 819 ponden boter. Goeboter 65 —70 p. p. Weiboter 60—65. Handel vlug. 125.000 stuks eieren, Kipeieren 22.50 p. 100 stuks. Eendeleren 1.75—2. Handel ma tig. Coop. Zuid-Hollandsche Elerveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Veilingsbericht van: Aanvoer 112.500 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 2.10—2.20 58/60 K.G. 2.20— 2.30. 60/62 K.G. 2.30—2.40. 62/66 K.G. 2.30 —2.60. Bruine 58/68 K.G. 2.20—2.80. Kleine eieren 22.10 p. 100 st. Aanvoer 1000 een deneieren. Prijzen: 1.601.80 p. 100 st. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Maart. - Waschpeen per kist van 20 K.G. f 11.35: kroten per kist f. 0.120.20; roode kool I per 100 f. 12.60—22; gele kool f. 1.70—2 30; boerenkool p. kist f. 0.140.17; spruiten per KG. f. 0.10—0.12; witlof p. KG. f.0.06— 0.11: uien per 100 KG. f. 2.603. RIJNSBURG. 6 Maart. Bloemenhandel. Bloemenveiling Flora, aanvoer groot. Be steed werd voor: Narcissen per bos: Cos ters 610 ct. Victoria 612. Surprise 59. Alfred 1113. Watkin 68. Ornatus 40 45 ct. per 100. Hyacinthen per 100: Ger trude f2.20—2.30. Blauw f 1.40—1.60. Bis marck f.2—2.30. Maitre f. 1.50—1.70. Idem per bos: Blauw 811 ct. Rose 9—12. Wit 8—10 ct. Diversen: Anemonen f2.703 50 p. 100. Lelietjes van Dalen f2.202.80. Se ringen 2028 ct. p. bos. Freesla's 1214 ct. Tulpen per dozijn: Murillo 1517 ct. Pr. van Oostenrijk 1421. Bartlgon 2030. Electra 1926. Mr. v. d. Hoeff 1925. Cop land 17—25. Ibis 12—18. Victoir 17—31. Theeroos 1722. Couronne d'Or 1525. Moore 914. La Reine 814. Pit 1828. Azalea 1323. El Toreador 2125. Valk 1322. Tournesol 1516. Canada 2124. Dorus Rijkers 3540. Flamingo 816. Brillant 1217. Prosperity 914. Schlegel 1214. Vuurbaak 2427. Gele Prïhs 21 28 Max Klngley 12—20. Le Notre 22—28. Rijzende Zon 2328. Titlaan 1521. Gen. de Wet 2834. Albino 4550. Couleur Car dinal 1923. Sanders 1718. Elisabeth 31 -45. Rauwerhoff 1922. Grand Due 38 tl. Tubbergen 1718. Progression 1416. Mozart 1920 ct. VEUR, 5 Maart. Eierenveiling in het café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 40.429, 39 772 kippeneieren van f. 2.40 tot f3.00, 630 eendeneieren van f2.00 tot f. 2.25, 27 ganzeneieren van 7, 76 kippen van f. 0.40 tot f. 1.05, 15 eenden van f. 0.40 tot 1.0.70, 85 konijnen van f. 0.40 tot f. 2.00 33 duiven van f. 0.10 tot f. 0.28 per stuk. VEUR, 6 Maart. Kropsla le srt. f. 4 6.50, idem 2e srt. f. 23.50; Stoofsla per K.G. f. 0.150.20Andijvie per K.G. f.0.14 —16; Spinazie 4 K.G. f. 0.72—090; Prei f. 1 20—3.10; Seldery f. 0.40—0.70. VOORSCHOTEN, 6 Maart. Kippeneieren f. 2.503.40 per 100; eendeneieren f. 2.20 per 100; ganzeneieren 6—8 ct. per stuk; kalkoeneleren 6 ct. per stuk; duiven 9 ct. per stuk; klpppen 1885 ct. per stuk; konijnen 3570 ct. per stuk. WADDINXVEEN, 6 Mrt. Eierenveiling. Aanvoer 1632 eieren. Prijs kipeieren f. 2.20 2.90; Eendeneieren f 2.352.55 p. 100 st. WESTLAND, 7 Maart. Veilingen v. d. Bond Westland, Binnen land van 6 Maart. Dunsel 10—26 ct.; spinazie 621 et.; ■Uitlof 6—11 ct.; stoofperen 7—19 ct per KG.; schorseneeren f. 2.30—3 per 100 KG bloemkool f 2—8; sla 1.1—2.80: eieren f. 2.70—3.60 per 100; kelen f 0.601.55; peterselie f. 0.40—1.70; prei f. 0.80—2.70; radijs f. 1.40^.40; selderit f. 0.40—1.30: rhabarber f. 4.50—8 per 100 bos: andijvie 1673 ct.; kroten 55 ct.; spruiten f. 0.60— 1.15; boerekool 10—30 ct. per kist. 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3