LElDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 4 Maart 1935 In memoriam dr. Murk Jansen. SPORT. Mr. L. Lietaert Peerbolte, uit Den Haag. bestuurslid van de Anna-kliniek schrijtt ons: Het overlijden van dr. Murk Jansen is voor de samenleving en voor de weten schap een ernstig verlies. Wij wenschen dit gevoelen kortelijks te motiveeren. Allereerst de samenleving. Dr. Murk Jansen was een edel mensch. vrij van het gewone egoïsme: hij gaf zich met zijn groot geloof in God geheel aan de lijdende personen, die zijn hulp vroegen. Duizen den Is hij ten zegen geweest, niet alleen door de hulp ter wegneming van lichame lijke gebreken, maar ook doordat hij met zijn grooten geest ook het geestelijk leven van zijn patiënten begreep en hen dien overeenkomstig behandelde De adeldom van zijn geest kwam tot uiting niet alleen in zijn omgang met vrienden, maar ook en vooral door de wijzen waarop hij met zijn patiënten omging. Een edel man is uit onze samenleving weggenomen. Ook voor de wetenschap is zijn heen gaan een ernstig verlies Oorspronkelijk onderwijzer heeft hij zich met zijn ver standige gaven, groote werkkracht en wetenschappelijken zin ontwikkeld tot een vooraanstaand medicus, die na diep gaand wetenschappelijk onderzoek de orthopaedie los heeft gemaakt van de chirurgie en op wetenschappelijken grond slag haar zelfstandig en met haar eigen karakter in praktijk bracht tot heil van duizenden. De bekroning van zijn stoere werk was de stichting van de Anna- kliniek voor orthopaedie. die hij tot stand heeft gebracht met een groot offer van hetgeen hij met zijn arbeid voor dat doel aan stoffelijke middelen had bijeen gebracht Soliede werker als hij was, heeft hij die kliniek financieel zeer soliede ge grondvest en door zijn werk en zijn geest heeft de kliniek tot dusver financieel in eene gunstige positie verkeerd. Allen, die de medische wereld wat van nabij kennen, weten, dat het wetenschappelijk werk van dr. Murk Jansen meermalen fel is bestre den; in dien strijd bleef hij steeds groot van karakter en gedegen in wetenschap. Het buitenland heeft hem geëerd. De Nederlandsche Regeering heeft lang ge wacht vóórdat zij zijn groote verdiensten van hart en hoofd erkende, maar zij heeft hem ten slotte toch doen benoemen tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. Over het diepgaande en geestelijk rijke leven van dezen medicus zou zeer veel te zeggen zijn, wanneer het tot in bijzonder heden zou worden geschetst. Wij beslui ten dit zeer beknopte overzicht, waarin wij hebben willen uitspreken dat een man met edel, groot karakter en zeer bijzon dere wetenschappelijke gaven van ons volk ls weggenomen. Dat zijn maanden lang lijden ten einde is gekomen is voor hem een geluk; hij is heengegaan in het volle geloof. Wij. die achterblijven, ge denken hem met eerbied en dankbaarheid, maar betreuren diep zijn gemis. VER. VOOR SCHOOL- EN WERKTUINEN. De jaarvergadering. Zaterdagavond vond ten huize van den voorzitter van bovengenoemde vereeniging, den heer Veendorp de jaarvergadering plaats. In zijn openingswoord wees deze er op, dat er in het afgeloopen jaar weinig bijzonders is gebeurd. Men had haast geen winter en kon dus weer spoedig aan den gang gaan. Spr. hoopte, dat het komende Jaar even goede resultaten zou afwerpen als het voorgaande. De secretaris, de heer Herfkens las de notulen der vorige jaar vergadering, die na een enkele opmerking onder dank werden vastgesteld. Uit de in gekomen stukken bleek, dat de gemeente op de subsidie voor 1935 wederom een kor ting van 10 °/o heelt toegepast. De heer Herfkens las hierop het jaar verslag, waaruit wij vermelden, dat er wederom met succes getuind is. Er waren 454 liefhebbers, waarvan er 348 geplaatst zijn. De animo blijkt dus groot. De kin deren hebben hun best gedaan. Dank werd o.a. gebracht aan den heer P. Wakka en zeer bijzonder aan de afgetreden voorzit ster mej. dr. de Baat voor haar werk. De heer Veendorp nam haar functie over. 16 April werd met tuinieren begonnen. Ook dit verslag werd onder dank van den voorzitter goedgekeurd. De penningmeester, de heer Gathier bracht het financieel verslag uit: de reke ning sloot aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f. 1301.89. Het batig saldo bedroeg in tegenstelling tot het vorig jaar (f. 523 12) helaas slechts f. 108.68, mede tengevolge van eenige bijzondere uitgaven en subsidieverlaging. Middelen werden be sproken om de uitgaven te drukken, ter- wil men mede uitvoerige discussies hield ter beraming van plannen om de inkom sten te verhoogen. De dalende ontvang sten, tengevolge van vele bedankjes en ver laging der contributies vervulden het be stuur voor de toekomst met zorg. Er is dringend meer geld noodlg; de meeste kinderen betalen slechts f. 0.50 per jaar, hoewel er meerderen zijn, die meer zouden kunnen geven. Het bestuur zal op voorstel van den heer Weyer, trachten door per soonlijk bezoek bij de oudere, de inkomsten op.te voeren. Zij, die de vereeniging kun nen steunen, worden ten sterkste ver zocht, zulks te doen. De kascommissie, bestaande uit de hee- ren Verwey en Kalsbeek, had alle beschei den in orde bevonden. Onder dank van den voorzitter werd ook het financieel verslag goedgekeurd. De heeren Gathier en Verwey werden bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Met de beste wenschen voor een spoedig herstel van het eerelld mej. dr. de Baat, sloot hierop de heer Veendorp deze geani meerde bijeenkomst. Gisteravond tegen 12 uur is de 22- jarige H. J. M. uit Haarlemmermeer, die op den Rijnsburgerweg in een rijdende tram wilde springen, gestruikeld en met zijn linkervoet bekneld geraakt tusschen een baanschuiver en de tram. Het gevolg was, dat dit lichaamsdeel gekneusd werd en de jongeman In het Academisch Zie kenhuis terecht kwam.. Later mocht hij naar zijn woonplaats worden vervoerd. WIJLEN STAATSRAAD IDENBURG HERDACHT. DOOR PROF. MR. J. J. SCHRIEKE. In zijn hedenmorgen gegeven college Ned.-Indisch Staatsrecht heeft prof. mr. J. J. Schrleke wijlen staatsraad -Idenburg herdacht. Hij wierp speciaal het licht op bijzon derheden, welke in de pers minder de aan dacht hebben gehad en die dan ook hem meer bekend zijn uit eigen ervaring en het feit, dat hij persoonlijk daarmede in contact is geweest. De hoofdtaak, waarvoor wijlen mr. Idenburg, die Indië door en door had lee- ren kennen in de 20-jarige periode van 1881 tot 1901. zijn militaire loopbaan, be ëindigend als adjudant van den leger commandant toentertijd een zeer hooge eischen stellende positie zloh gesteld zag als gouverneur-generaal, was het con- solideeren van hetgeen hij als minister van koloniën bevorderd had door het be noemen van de figuur van Van Heutz tot gouverneur-generaal: het maken van Ned.-Indië tot éen geheel met vaste richt lijnen. Daarbij had hij uitvoering te ge ven aan de door hem als minister ontwor pen welvaartspolitiek, uitvloeisel van het eereschuld-probleem van van Deventer, dat hij. zij het slechts gedeeltelijk, tot het zijne had gemaakt en had hij het hoofd te bieden aan zeer speciale moeilijkheden, voortvloeiend uit het le Chineeseh réveil in de uitgeroepen Indische republiek met de poging van de Partij van Douwes Dek ker om Britsch-Indië na te volgen in de politiek van het nationaal congres. Ten derde had hij op te lossen den vorm, waarin de inlandsche beweging, het eerst vertegenwoordigd in de Sarikat Islam, in goede banen kon worden geleld. In de vierde plaats moest hij persoonlijk zijn volle gewicht in de schaal leggen voor de organisatie van den Dienst der Volksge zondheid als gevolg van de uitgebroken pest en de bestrijdingsmaatregelen In groote stijl, die daarvoor noodzakelijk waren. Ten slotte was door de Isolatie van In dië door de geallieerden een zeer zelfstan dig beleid noodlg geworden, omdat men practisch geen contact meer had met het moederland. Hij heeft zloh bijzonder onderscheiden in een beleidvol hanteeren van het ambte lijk apparaat, waarbij een grondige ken nis van de mogelijkheden daarbij eener- zijds, de onmogelijk te forceeren bijzon dere eigenschappen van dat apparaat an derzijds, hem groote resultaten deed be reiken, ook ter voorbereiding van de toe komstige autonomie van Ned.-Indië in zijn Volksraad als anderszins, daarbij op volmaakte wijze bijgestaan door den toen- maligen alg. secretaris, den lateren gou verneur-generaal, thans minister van bui- tenlandsche zaken, jhr. de Graeff. In het bijzonder te bewonderen vielen ook zijn politieke gaven tegenover de zelf- bestuurders in de Vorstenlanden op Java, van wie hij de medewerking en de woning verbetering als pestbestrijdlng op meester lijke wijze verwierf, al weder door een krachtig optreden, waar noodlg militair gesteund, te verbinden aan een minzame houding. Hij stond daarbij zeer onafhankelijk tusschen aan den eenen kant hen, die een harde doorvoering van de hoogheid van het gezag noodzakelijk aohtten en hen, die in zijn beleid een voortzetting van het verfoeide verdeel- en heersch-systeem zagen. Heei in het bijzonder valt daarbij te eeren het groote persoonlijke verant woordelijkheidsgevoel en het volkomen onbaatzuchtig wegcijferen van eigen roem en eer. Wel zeer moeilijk valt het in de geschiedenis van Indië een gaver figuur aan te wijzen, zoo besloot spr. zijn van groote overtuiging getuigend herdenkings woord. o ECHTE DIESELTREDiEN OP HET BAANVAK GOUDA—ALPHEN—LEIDEN. Tijdens de groote planten en bloemen tentoonstelling, welke van 10 tot 24 April te Boskoop zal worden gehouden, zal de Ned. Spoorwegen haar medewerking verleenen door gedurende de tentoonstelling van 9 uur v.m. tot 18 uur n.m. om de 20 minuten echte Dieseltreinen (driewagentrein) te laten loopen naar Alphen aan den Rijn, Lelden en Gouda. Rotterdam. Ook zullen gedurende de tentoonstelling goedkoope plaatsbewijzen worden uitge geven. o TOONEELVEREENIGING „OEFENING BAART KUNST." Een goede avond. Zaterdagavond gaf bovengenoemde ver eeniging voor een goed gevulde zaal in „Zo- merlust" haar 65e uitvoering met bal. Het Jazzband-orkest The Roto Colour Players onder leiding van den heer I. Coster ver leende haar medewerking. De voorzitter, de heer H. W. van Zijp heette alle aanwe zigen welkom in het bijzonder de leden, donateurs(rices) en afgevaardigden der zusterver. Vervolgens deelde spr. mede, dat hij na ongeveer 15 jaar len voorzitter te zijn geweest, deze functie heeft overge dragen aan den heer H. de Vroede en dat het bestuur spr, heeft benoemd tot eere voorzitter. Op deze mededeeling volgde 'n langdurig applaus. Alvorens werd overgegaan tot het af werken van het programma, verhieven zich alle aanwezigen van hun zetels ter wijl de eere-voorzltter, de heer H. W. v. Zijp een „in memoriam" uitsprak bij het overlijden van den heer J. Zandvliet, die de vereeniging ongeveer 39 jaar als souf fleur op voortreffelijke wijze terzijde heeft gestaan. Hierna werd met de uitvoering een aanvang gemaakt. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Als je nog een Moeder hebt", levensschets In 4 bedrijven door Helnrlch Houben. Het stuk werd op goede wijze gespeeld. The Roto Colour Players gaven tusschen de verschillende nummers uitstekende muziek ten beste, Tot slot werd door „O. B. K." opgevoerd „Daniël ln de Leeuwenkuil", een komisch trio het welk de lachspieren danig ln beweging bracht. Een tombola en een bal onder leiding van den heer Evert CasteJein besloten den gezelllgen avond. CARNAVALSFEEST VAN „NUT EN VERMAAK". Een zeer geslaagd bal-masqué. Ook andere vereenigingen organiseerden vorige jaren een bal-masqué, ook zij boek ten successen, zelfs dusdanig, dat het car naval van „Nut en Vermaak" wel eens ln de verdrukking dreigde te komen. Maar, de jeugdige 60-jarige heeft zich toch weten te handhaven en zelfs zoo, dat zij nu wederom ln Leiden alleenheerscheres ls op bal-masqué-gebied. En die alleenheer schappij uit zij niet op bekrompen wijze, want telkenmale komt „Nut en Vermaak" met een avond (en nacht) naar voren, welke klinkt als een klok. Zoo ook Zaterdag weer. Weliswaar was er tegenslag in den vorm van het niet door kunnen gaan der zaalversiering van den heer Lau dit in verband met het feit dat 's morgens vroeg alles al weer ont ruimd moest zijn voor de revue va'n Lou Bandy maar deze tegenslag heeft nie mand ontmoedigd, allerminst het bestuur van „Nut en Vermaak". Dit heeft op prij zenswaardige wijze er nog van gemaakt wat er van te maken viel en het behoeft geen betoog, dat de feestvreugde er geen oogenblik door beïnvloed is. Als onderwerp voor het feest had men ditmaal gekozen „Uit de Filmwereld" „Wat een mogelijkheden voor de gecostumeer- den". zoo schreef men terecht ln het car navalsnummer der vereeniging. Wij schrij ven, wat jammer dat die mogelijkheden en er waren er heel wat door vele gecostumeerden genegeerd zijn. Immers we zagen tal van costuums, welke op zich zelf beschouwd heel verdienstelijk waren, doch die met een bal-masqué dat tot titel had „Uit de Filmwereld" niets had den uit te staan. Gelukkig werd deze te kortkoming, als we het zoo mogen noe men, rijkelijk vergoed door de zonder twij fel velen, die hun vondsten wèl aan het witte doek hadden ontleend. Vondsten, welke vaak zeef goed en zeer origineel waren. Daar was de groep .Sleeke Bet"! Het was alsof zij zoo uit de film was weg- geloopen. Daar was verder een trio uit „De familie van mijn vrouw", uit de „Jantjes" en nog veel meer. We zagen Mae West, Anny Ondra, Watt en half Watt, Mariene Dietrich, Het meisje met den blauwen hoed (zelfs 4 maal) Kniertje niet te vergeten, Cleopatra, Harolds Lloyd, enz., kortom een menigte „sterren", teveel om op te noemen. Vanzelfsprekend ontbraken de noodlge camera-lleden niet. In alle mogelijke va riaties waren ze aanwezig en menige (on)vergetelijke scène werd op de film vastgelegd. Eén cameraman had zelfs twee Jupiterlampen in den vorm van twee aardige meiskes meegebracht. Al was het dan ook niet de bedoeling, ook buiten het opgegeven onderwerp bespeurden we aardige groepen en enkelingen. Vooral de Luciferskoning verdient vermelding. Drie charmante vliegeniersters maakten furore, hetgeen van den Dood nu niet bepaald kon worden gezegd. Niet zoo, maar zo, diri geerden eenige charmante meisjes, terwijl even verder weer een „Fllt"-groep de zaal vrij hield van insecten. Zoo kunnen we doorgaan, want ln een bonte verscheiden heid trokken de gecostumeerden door de zalen. De jury. bestaande uit mevr. en den heer Verhey van Wijk en mevr. en den heer Driessen had stellig geen gemakkelijke taak. Zij weet zich echïer uitmuntend van hetgeen haar opgedragen was en stelde den volgende uitslag vast: Origineelst: 1ste prijs (groep), Bleeke Bet; 2de pr. Kamermann met schijnwer pers; 1ste prijs (paar), Watt en half Watt; 1ste prijs (dame), 't meisje met den blauwen hoed; 2de prijs. Mariene Dietrich; 3de prijs, Martha Eggerth; 4de prijs, De Regimentsdochter; 1ste prijs (heer), Johan Kaart; 2de prijs, Kameraman; 3de prijs, Feiuaansche Schoolmeester. Mooiste: 1ste prijs (groep), Mae West; 2de prijs, Nederl. fabrikaat; 1ste prijs (paar), Hongaarsch danspaar; 2de prijs, Spanjaarden; 1ste prijs (dame), Greta Garbo; 2de prijs, Mae West; 3de prijs, Cleopatra; 1ste prijs (Heer) 't Spook uit de Opera; 2de pr. Mexicaan. Geestigste: 1ste pr. (groep), De Jantjes; 2de prijs. De familie van mijn vrouw; 1ste prijs (paar-), Filmland: 1ste prijs (dame) Annny Ondra; 2de prijs, Kniertje; 3de pr. Amerikaansche Jockey; 1ste prijs (heer), Luciferskoning; 2de prijs Harold Lloyd. Na de prijsuitreiking werd het feest ln volle glorie voortgezet en het was reeds vroeg ln den morgen toen voor velen nog te vroeg het einde kwam. „Nut en Vermaak" kan wederom op een zeer geslaagd carnaval terugzien o- CHR. HIST. UNIE. Kamerkring Leiden. De Kamerkring Leiden der Chr. Hlst. Unie hield Zaterdagmiddag in het Nutsge- bouw alhier zijn Jaarvergadering, Voor deze bijeenkomst bestond flinke belang stelling, De voorzitter van den Kamer kring, de heer Jac. Wilbrink heette allen, na lezing van 1 Cor. 1 vrs 18—31, hartelijk welkom, waarna hij wees op den moei lijken tijd, waarin wij leven en op de pro paganda van de N.S.B. Tegenover deze be weging e.a., die het alleen van den Staat en den mensch verwachten, staan de Prot. Chr. partijen, die ook nog veel te veel ver deeld zijn. Lezen wij redevoeringen van de H.G.S. en Chr. Dem. Unie, aldus spr., dan merken wij daaruit op, dat hierin niet po sitief het christelijke beginsel op den voorgrond wordt gesteld, maar'sterk stel ling wordt genomen tegen de A.-R. en Chr. Historlschen. Men leeft van de af- brèkende critiek. Onze taak hiertegenover is met veel trouw en toewijding, ja zelfs met opoffering van financleele offers, de beginselen van de Unie, die gegrond zijn op God's Woord naar voren te brengen. Hoofddoel van deze samenkomst zal zijn. onze organisatie te versterken. Hartelijk heette de heer Wilbrink den spreker van dezen middag, den heer J. Reyers, burgemeester van Kamerlk en Zegveld, welkom, hem tevens nog harte lijk gelukwenschende met zijn benoeming tot burgemeester. Na lezing van de notulen bracht de se cretaris, de heer C. E. Klink van Voorburg het jaarverslag uit. Naast sombere op merkingen werd door hem opgewekt tot beginseltrouw. Het jaarverslag werd na eenige discus sie goedgekeurd. Een voorstel van de afd. Hilllgersberg, om het aantal bestuursleden uit te brei den, zal door het bestuur nader worden onderzocht. De aftredende bestuursleden, de heeren Van Leeuwen uit Nootdorp en Wilbrink en prof. dr. de Zwaan uit Lelden werden herkozen. Na de pauze sprak de heer Jos. Reyen uit Kamerlk. Spr. wilde beginnen met te vragen, of de zuigkracht en de geestdrift voor de Chr. politieke beginselen aan het verminderen zijn. Hebben wij dan geen vasten grond onder de voeten, gebaseerd op het eeuwigheidsbeginsel, om uit de moeilijkheden te komen? De vaste grond wordt alleen ln het Kruis gevonden, zon der het Kruis (offer) is geen uitzicht meer. Inderdaad ls er te vreezen, dat het geestelijk inzicht, als vasten grond van alle beschouwingen, verdwenen is, en dat het menschelijk egoïsme, de machtswel lust, het vrijheidsbeginsel, ln slechten zin genomen, de overhand neemt. Ontplooiing van de persoonlijke vrijheid van elk mensch, los gemaakt van de geestelijke banden, loopt uit op een chaos: elk zede lijk gebod gaat verloren, geweld tegenover liefde egoïsme tegenover de gemeen schapsgedachte, klassegroep tegen klasse- groep. Alleen het Christendom kan ons hier uiteindelijk boven uit helpen. De groote menschenmassa ls beu van het li berale vrijheidsidee, ook beu van het Marxisme, dat alleen uitliep op een strijd voor meer of minder loon. Het materieele mag niet op den voorgrond staan, meer en meer nemen de geestelijke vragen ln belangrijkheid toe. Het fascisme houdt nu de geesten bezig: men verwacht daar een ommekeer van, zoodat de economische en staatkundige verwarring tot stand komt. Men wijst op de resultaten ln Duitschland en Italië, maar de bultenlandsche pers daar geeft geen behoorlijk beeld van wat daar geschiedt, de pers is daar gemuil korfd. Verder treft het. dat Italië zich meer richt naar Frankrijk en Engeland dan naar het fascistische Duitschland. Gerechtigheid, bulten Jezus Christus, zal niet bestaan op aarde, welke regeerders er ook mogen komen. Gemeenschap, offer, solidariteit moeten gevolg zijn van een be ginsel, dat levende kracht heeft. Welk be ginsel drijft de fascistische partijen? Uit voerig stond spr. stil bij diverse op den voorgrond komende vraagstukken: Ko ningschap, kiesrecht, kerk, onderwijs, zen ding, jeugd, opvoeding. Alleen ln het Chr. geloof Ugt uiteindelijk de opstanding van het Nederl. Volk; daarom erkent de Unie ook dat ons volk een Christelijk volk is, en pleit ook voor de erkenning van de Christelijke beginselen. Er ls een strijd tusschen afgrond en Kruis. Het Kruis zal eens de duisternis van den afgrond over winnen, maar het zal niet zonder strijd voor de belijdenis van het Kruis geschie den. Er ls schuld, aldus eindigde spr., bij het Christendom, breede massa's zijn af gestorven van Kerk en Christendom; maar het oprechte geloof van een kleine schaar kan wonderen verrichten, tot redding van het gansche volk. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Chemische fabriek van Sim- pleslte producten, Lammenschansweg 10, Leiden. Bij vonnis van den Kantonrechter te Leiden, den len Febr. 1935 ls bevolen, dat de Inschrijving ln het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Lelden van de Che mische Fabriek van Slmplesite Producten No. 6370 worde gewijzigd ln dier voege, dat de d.d. 19 en 20 November 1934 daar onder geschreven toevoegingen, bij re quest* bedoeld, daaruit worden verwijderd door doorhaling, aan welk bevel ls vol daan. Opheffing: Gebr. Zandbergen, Burcht straat 5, Rijnsburg. Bloemenhandel. ■o- De wachtmeester J. Bloebaum van het 6e Reg. Veld-Artillerie alhier is over geplaatst bi) het 2e Reg. Veld-Artlllerle te Den Haag. Met ingang van 15 Maart a.s. wordt de arbeider-telegrafist der Ned. Spoor wegen H. Roelandse overgeplaatst van het station alhier naar Goes. Op ultnoodiging van de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", afd. Lelden zal de heer H. Th. de Booy, oud marine-officier mor genavond in de Stadszaal een lezing hou den over „De spanning ln het Verre Oosten." Het bestuur van de Juridische Fa culteit van Leldsche studenten heeft zich voor het jaar 1935 als volgt samengesteld: W. H. Vermaas, praeses. E, W. de Jonge, ab-actls. D, P. Dirkzwager, quaestor. R. T. M. van der Lugt, assessor I. Mej. E. van Tricht, assessor II. De sub-conmlssle ontwikkeling en ontspanning van het Leldsch Crisis-Comité deelt de werkloozen mede, dat er nog eenige plaatsen open zijn voor hen, die den vakcursus in electro-technlek en radio- bedrijf willen bijwonen. Aanmelding aan het Leldsche Volkshuis vanaf Dinsdag en volgende dagen van 1012 uur v.m, Gistermorgen ls de 64-jarige mej. M. H. F. geb. S. bij het oversteken van den Hooge Rijndijk, volgens ooggetuigen door eigen onvoorzichtigheid, aangereden door een personenauto, waardoor zij het linker- onderbeen brak en naar het Academisch Ziekenhuis moest worden vervoerd. Zaterdagmiddag is de 2-jarlge J. van W. tmet den middelvinger van haar rech terhandje bekneld geraakt tusschen een kamerdeur, waardoor de top vrijwel werd afgekneM en de kleine door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis moest Worden overgebracht. Bij de politie ls een onbeheerd gevon den rijwiel te bevragen. In de Stedelijke Werklnrlnchtlng wa ren opgenomen: Maandag 25 Febr,, 59; Dinsdag 28 Febr., 62; Woensdag 27 Febr., 62; Donderdag 28 Febr., 60; Vrijdag 1 Maart 65; Zaterdag 2 Maart 63 volwassen personen. VOETBAL. BOSK. BOYS n—MOORDRECHT H Het 2e elftal van De Boys, dat Moor drecht 2 op bezoek kreeg, heeft het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, 11. Daar De Boys overwegend ster- ker waren dan de Moordrechtenaren, had een kleine overwinning der Boys dt' ver- houding beter weergegeven. SCHERMEN. FRAAI SUCCES D. GIJSBERTI HODENPIJL. NATIONAAL DEGENKAMPIOEN VOOR PROFESSEURS. In de bovenzaal van café-restaurant „National" te Arnhem, werd gisteren ver- schermd het kampioenschap voor Neder land op degen voor professeurs. Jammer was het dat niet alle aanwe zige profs- aan dezen belangrijken strijd deelnamen en dat de titelhouder '34, Paoli niet kon uitkomen. Deelneming van den militairen kampioen '35 (v. Mierloo) ver goedde echter veel. De jury, welke samen gesteld was uit professeurs, leidde correct, terwijl beurtelings met de leiding waren belast, de heeren Sjerp en Mastbooms (België). De openingepartij werd getrokken tu6- schen Stam (Den Helder) en Gljsbertl (Leiden), welke door laatstgenoemde met 31 werd gewonnen. Hierop volgde een 3—1 overwinning van Van Mierloo op Carels (Arnhem) en een 3—2 zege van Leek (Haag) op Kuit (Breda) Op de helft van den wedstrijd waren al leen Gljsbertl en v. Mierloo nog ongesla gen en was het te verwachten, dat het om de, zoozeer begeerde, plaats zou gaan tusschen deze twee. Hierna volgde een ver rassing daar v. Mierloo en match nu! trok tegen Stam. Gljsbertl verloor echtef met 32 van Leek en hierdoor stegen de kansen van v. Mierloo, daar voor een match nul één punt werd toegekend en voor een verloren partij 0 punten. In de beslissende partij tusschen v. Mierloo en Gljsbertl wist onze stadgenoot evenwel met 32 te winnen en daarmede du® beslag te leggen op 'het kampioenschap. De uitslag luidt: 1. Gljsbertl (Leiden); 2. v. Mierloo (Amersfoort); 3. Leek (Den Haag); 4, Stam (Helder); 5. Carels (Arnhem) 6. Kult (Breda). Na afloop reikte de heer Sjerp als voor zitter van den bond met een toepasselijk woord de prijzen uit, daarbij ln het bij zonder hulde brengende aan den heer Gljsbertl, die een waarlijk zeer fraaie prestatie heeft geleverd. o WIELRENNEN. ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Ook Jan van Kempen ls te Antwerpen uitgevallen. Guerra rijdt nu met Van Nevele. Vanmorgen bij de neutralisatie was de stand: 1. BuysseLoncke 66 punten. Op 1 ronde: 2. PijnenburgWals 103 punten; 3. SchönLohmann 46 punten; 4. Van VlockhovenVan Bruggenhout 16 punten. Op 2 ronden: 5. Smets—Martin 16 pun ten. Op 3 ronden: 6. Charller—Deneef 48 punten; 7. BroccardoOuimbretière 12 punten. Op 5 ronden: 8. HaemerUnck—Bllllet 36 punten; 9. Bonduel—Huys 17 punten; 10. ZlmsKlisters 8 punten. Op 6 ronden: 11. Gierra—Van Nevele 22 punten. Op 7 ronden: 12. Haezendonck—Vcr- reyeken 11 punten. Op 9 ronden: 13. RaesMeerschaert 43 punten. Op 12 ronden: 14. Braspennlnx—Van Hout 26 punten. Op 13 ronden: 16. Van der Horst—Van Hoek 30 punten, Op 16 ronden: 16. MertensMortelmans 10 punten. BIJ het ingaan der neutralisatie waren afgelegd 1513.750 K.M. o „SWIFT". Gistermorgen zijn de „Swift"-renners voor het eerst den weg opgegaan ln dit seizoen. Voordat zulks echter zou gebeuren werden aan het clublokaal eenige zaken afgehandeld als besluit van het home- train-selzoen. De kamp tusschen de drie Junlorleden H. Koene, W. Mens en G. Groeneweg, die nog een herhallngswedstrijd moesten rijden over 3x1 K.M., is op schitterende wijze door H, Koene gewonnen, die zich ln dit seizoen als een goede jonge kracht voor de wielersport heeft doen kennen. Als 2de plaatste zich W. Mens, als 3de G. Groe neweg. Hierna ls een foto gemaakt van de aan wezige renners en commissieleden, welke met de gewonnen prijzen van dit seizoen tentoongesteld wordt bij de Firma Stoeke, Haarlemmerstraat 4. Aanvankelijk zou er een clubtocht ge reden worden naar Gouda, maar dit is op op verzoek omgezet ln een tralningstocht over ongeveer 30 KM, J, Verschoor, J. Rietbroek, D, J. Tuin en C. v. Amsterdam konden daar echter niet aan deelnemen. Toch vertrokken er vanaf het clublokaal een 16-tal renners. Nadat er gezamenlijk werd weggereden naar de Leiderdorpsche brug, werd daar het sein tot vertrek gegeven. Na ongeveer een goed uur keerde alle renners terug op een na die verkeerd was gereden. Bij aankomst werden opgenomen: J. Riethoven, R. v. Aart, Chr. Vink, A. van Egmond, C. v. Ruiten, C. Gros, J. v. Wezel, P. Blesheuvel, W. Severljnen, W. v, d. Berg. De Junioren, die apart waren weggereden, werden bij aankomst als volgt genoteerd: H. Koene, W. Mens, A. Lodewijks, G. Groe neweg en C, Rijsbergen, A. Hulsebosch was verkeerd gereden. Na afloop kwamen alle renners weer het clublokaal terug, alwaar de prijsuit reiking plaats had van de prijzen, gewon nen in de laatste competitiewedstrijden. A.s, Zondag zullen J. Rietbroek en R- Aart deelnemen aan de wedstrijden Zwolle.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2