CORRESPONDENTIE. DE TWEE GETROUWEN. Hartelijk dank voor alle vriendelijke be langstellende vragen, hoe of het met mij gaat. Ik li» nog te bed, maar je ziet het, Ik doe mijh werk voor jullie, maar geen reuzenlange correspondentie, wel korte aparte antwoorden. Lilly van der Leeuw, no^naals hartelijk dank voor het heerlijke baksel. Toen je het Zaterdag bracht, kon ik niet direct zeggen, hoe lekker het was, pas later toen ik er van at, het is heerlijk hoor. Was er een jarige, dat je zoo lekker aan het baksen was. Willy Hartveldt, moet je zóó ver loopen naar school? I>at valt niet mee als het heel slecht weer is. Jo Jansen, Beb Tltulaer en Jarrny van den Berg, zeker mogen jullie samen in zenden; noemt mij allen maar Tante. Nellie en Corrie Warmenhoven, zoo'n iprettigen dag gehad op school? Julhe (mogen wel met Willy Insturen, dan Is het maar 1 postzegel. Toosje en Beppie Bonter, ja dat Is het, Ik ben niet sterk, ben dikwijls ziek en moet heel voorzichtig zijn. Huib en Annie Smit, het raadsel krijgt later eens een beurt. Hennie van der Loo, veel plezier hoor met alle uitvoeringen. Gerda Knoppert, zoo, lig jij net zooals ik, ziek te bed. Wat scheelt er aan? Beterschap. Rietje en Dit Beyen, zoo. leeren jullie op school ook brieven schrijven en vindt je het prettig? Willenden en Willem v. Keeken, zoo kwam je voet onder de kar. Willem? Heb je je erg bezeerd? Kan je niet loopen? Is de wol voor het badpak er al? Rie Oudkhoorn, hoe aardig, dat er nu in de boeken wat wordt geschreven, waar mee het ls gewonnen. Beppie van Kooperen, wat heb Je een aardig postpapier en Je weet er al netjes op te schrijven. Gerrit en Arie Plekkringa, van harte beterschap met den zieke, ik hoop dat hij spoedig thuis mag komen. Henk Groothedde, Je had keurig ge schreven, al was het maar met potlood. Drietal van der Lucht, heerlijk hè zoo'n mooi dik boek, dan hebben jullie heel wat te lezen Jenny van Houten, vreeselijk aardig hè dat raden van den naam van een pop; ik ken dat wel. Carolientje Verbiest, je hebt groot ge lijk, het is alles behalve prettig om zoo dikwijls ziek te zijn; ik moet weer veel geduld hebben. Oor en Henk Bousle, ja wat een storm hè. ik mag wel niet uit, lig hek te bed, maar het is vroolijker om dan een zon netje te zien. Jaap Kruit, ziek geweest? Wat scheelde er aan? En jarig geweest? Nog wel gefeli citeerd. Nico en Margje Liebert, neen het is allesbehalve prettig dat ik weer ziek ben. Jannie Heetveld, je raadsel zal ik be waren. Hennie de l'Ecluse, heel aardig van je om mij niet te willen vermoeien met een langen brief. Geertruida Pelt, je weet ik ben ziek, dus kan geen lange antwoorden gewen. Gemak kelijk hoor zoo'n blocnotes. Je raadsel zal ik bewaren. Leni Groeneveld, je raadsel wordt later eens geplaatst. Jannie v. Biezen, ja dat heeft je moeder goed onthouden. Ik ben ziek en daarom moet ik te bed blijven. Bep v. Niehoff, dacht Je aan school toen je mij schreef? Sientje en Maarten Timmermans, ik heb heusoh genoeg van die spreekwoorden. Eet de kleine zus al van alles mee? Drietal de Geus, aardig hoor om mij niet lang te schrijven om mij niet te vermoeien. Lientje Lefeber, ik vond het~ 's nachts ook naar dat rinkelen van de ramen toen het zoo stormde. Jo Brilman, heerlijk hè al die uitvoe ringen, en dat staat zoo aardig, allen het zelfde pakje aan. Ans en Rietje Vollenga, nog wel gefe liciteerd met Rietjes verjaardag. Hebben jullie veel plezier gehad dien dag? Jan Bink, zeker mag je meedoen. Wat treurig, dat je moeder al zóó lang ziek is. Erg naar voor jullie allen. Willem Harteveld, welja, ga maar trouw meedoen, dat is gezellig. Annie Smittenaar, als je zooveel huis werk hebt, schrijf dan maar geen brief by de raadsels. Mattfaie en Anaiie van der Linden, van harte beterschap hoor Annie. Heel aardig Mlatthle om dat versje voor mij over te schrijven, een aardig gedt<*itje Betsy Stilekelorum vind je het zoo pret tig om naar de vakschool te gaan, ik hoop dat het ie goed zal bevallen. Jltsfce en Marietje van Akker ja die meisjes schreven dat ze jullie kennen. eJ had nog veel te leeren hoor voor school en Zondagsschool. Lientje Oostveen dus je bent al gauw flink gaan lezen in je prijs. Annie v. d. Valk ik wou dat ik net zoo gauw beter was als Jij, maar ik moet veel geduld hebben. Jannie en Frans de Water ja vertel maar of het een goede prettige (jag is geweest. Geertruida Blóte eenige van die raad sels hebben er al eens Ingestaan, maar nog niet aUen Jannie van Kampenhout het ls nooit erg als Je eens een keertje overslaat. Cornells Zwanenburg een heel nette aardige teekening hoor, je doet dat al heel goed voor Je leeftijd. Je wenacfa dat lk de brieven niet op bed behoefde te lezen, is niet vervuld, want ik lig nog to bed. Viertal van Vliet wel toevallig dat 1 Maart de oudste van school gaat en de jongste er dan voor bet eerst naar toe. Wat gaat Aaltje dan doen? thuis helpen? Tlni Deegenaars lk ben nog lang niet beter, moet nog heel veel geduld hebben, ik hoop dat lk weer uit kan, als het voor jaar is. Aafje en Leendert van Haalem ook al ziek geweest? maar gelukkig maar heel kort hè, nu al weer naar school? Vier zusjes Harte velt wat zal dat heer lijk zijn als jullie met 't kleinste zusje mogen gaan rijden, dan zal ieder wel graag een beurt willen hebben. Plet J. Boogaarts dus als dit krantje komt, ben jij aan het feestvieren want dan ls je moeder jarig, wel gefeliciteerd hoor en veel plecier. Jacques Seller ik hoop voor je dat Max niet weg zal loopen en zich aan je zal hechten, dat zal wel als het nog zoo'n jong hondje is. Drietal Smittenaar of het hier gestormd heeft, vraag Je, nu geducht hoor, de ramen rinkelden er van. Jo en Tiel van der Linden gelukkig dat het een goed rapport was, dat is altijd prettig om met mooie cijfers thuis te komen. Meintje van den Berg wat een aardige en practisohe spaarpot lijkt mij dat, ik heb er nog nooit zoo een graden. Pietertje en 8aartje Lagendijk ik lig helaas wel steeds te bed, maar kan toch gelukkig voor jullie werken, maar niet zoo'n ellenlange correspondentie. Corrie Holleman Je raadsel zal lk eens plaatsen, verborgen groente hebben we nog niet gehad. Bep Peter ja helaas ben ik wel ziek. dacht je dat lk voor een grapje of uit luiheid In bed ging liggen. Was Moeders verjaardag een vroolijke dag? Stientje Martijn neen hoor die vergis sing was niet mijn schuld. Heb je een hondenhok vol postpapier? wat beduidt dat? Drietal de Wit aardig dat jullie alle cijfers van de rapporten opschreef, voor mij Is het boek mooi om te lezen? Beb en Wlm Nleboer zeker wil ik wel eens zien hoe je er uit ziet Bep, je doet al zoo'n tijd mee, dus we kennen elkaar al Jaren. Gerda Spiecker wil je mij de oplossing ook sturen, als je een nieuw raadsel Inzendt. Judith de Roode die 2 raadsels kan lk niet weer plaatsen, se hebben er al inge staan. Willy v. d. Horst ik heet heusch geen Tante Joh. waarom dacht je dat? Triny en Hendrientje Blotkamp dat zal heerlijk zijn dezen zomer dat school reisje naar den Haag en Schevenlngen, gaan jullie beiden dan mee. Rietje Laman je anecdote zal ik be waren en plaatsen. Gerrit Nagtegaai houdt je zooveel van sjoelbakken, ik vind het ook heel aardig, mast, lees nu die letters eens hardop, dan hoor je toch: Emma zet thee. Van wie is dat raadsel van een schilder, een timmerman en een moeder over haar zoon? Ik heb een los papier zonder naam, met dat raadsel er op busschen mijn massa papleren Allen hartelijk gegroet doe" Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, van Beuningenstraat 42. „Kinderen, over tien dagen ben ik jarig Jullie moogt 's avonds allemaal komen." Met deze woorden stormde Hilda Ver- lint het kleedlokaal binnen, waar de meesten van haar klasgenootjes bezig waren zich van hoed en mantel te ontdoen. „Allemaal?" vroeg Laura Verboog, het meest Intieme vriendinnetje van Hilda. „Ja, Lau. heusch, de heele klas. Ben jel er soms een beetje jaloersch om, of ben| je bang dat jij niet komen moogt?" „Geen van belde", lachte Laura, „maarl lk vind het vreeselijk aardig van Je moe-| der, dat Je de heele klas moogt vragen." „Ja, bU jullie sou dat niet kunnen. Jel woont in een veel te klein huisje', aei Hetty Boorsma halfluid. ,,'t Is ook de „duiventil", spotte een ander meisje. ,Kn die zijn nooit groot, nietwaar Laura"! Met een boos gezicht wendde Laura Ver-1 boog zich af. .Flauwe schapen", zei zei terwijl haar de tranen ln de oogen| sprongen Hilda was lntusschen druk beaig ge weest met het beantwoorden van vragen] over het feestje dat ae zou geven en hadl zoodoende niets van de kibbelpartij ge-1 merkt. Hrkla Verlint was een eenig kind. Haar| vader had een groote fabriek, waarin heel| wat personeel werkte. Geen wonder dan| ook, dat hij zijn dochtertje dikwijls konl verrassen met geschenken die haar vrien dinnetjes niet konden krijgen. Nu wa] Hilda een heel lief meisje, zoodat haai klasgenootjes veel van haar hielden en haar niet benijdden om haar voorrechten. Op Laura Verboog was de klas echter wil jaloersch. Niet om haar rijkdom, want die bezat Laura niet. Ze was het dochtertje van eenvoudige menschi\die behalve voor haar, nog voor zes andere kinderen te zor gen hadden. Maar Laura werd benijd om de vriendschap die er was, tusschen Hilda en haar. Ze hadden allen wel Hilda's vrien din willen wezen. Doch Hilda toonde zeer| beslist dat ze aan Laura de voorkeur Dat kon vooral Hetty Boorsma niet uit-1 staan. Hetty's ouders waren wel niet zool rijk als de familie Verlint, maar toch vond I Hetty dat zij veel eer in aanmerking konl komen om Hilda s vriendin te zijn, dan| dat „arme" kind van Verboog. Ze kon 't dan ook af en toe niet laten I om, zooals daarstraks, hatelijkheden tegen Laura te zeggen. Het luiden van de schoolbel, maakte nn een einde aan het gesprek der meisjes. Haastig zochten ze haar plaatsen op en volgden zoo goed mogelijk de lessen die er gegeven werden al kostte het ook meer moeite dan anders. „Moeder", zei Laura Verboog dien mid dag, toen ze uit school kwam, „moeder, Hilda geeft volgende week een verj aar- feestje. Ze heeft de heele klas gevraagd." „De heele klas?" vroeg moeder, ,,'t Is nog al wat. Dat kunnen wij niet doen, he kleintje." Vreemd, nu zei moeder precies hetzelfde als Hetty vanmorgen. Maar zooals moeder het zei, kon je er toch niet kwaad om worden. „Toe Laura", zei moeder, „wil jij eerst even zus haar pap voeren? Ze heeft zoo'n honger en ze vindt het zoo prettig als jij haar pap geeft." Laura's' hoofdje was van heel andere dingen vervuld. Ze wilde er zoo graag met moeder over spreken welke jurk ze aan moest doen op Hilda's partijtje. In stilte hoopte ze dat moeder haar een nieuwe jurk zou geven. Maar ze begreep toch wel, dat dat het nu niet het goede oogenbiik was om met moeder te praten. Na schooltijd, als alle kinderen thuis kwamen was het het drukste uurtje van den heelen dag. Nee, ze zou het vanavond maar doen. Du3 begon ze met een vrooüjk gezicht te doen wat moeder van haar gevraagd had. 's Avonds na den maaltijd, toen moeder] alle kinderen reeds naar bed had ge-| bracht vleide Laura zich op een laag] bankje tegen moeders schoot. (Wordt vervolgd.),!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16