HET UITBREIDINGSPLAN |5'te Jaargang WOENSDAG 20 FEBRUARI 1935 No. 22980 STADSNIEUWS. GOEDKEURING DOOR GED. STATEN, BEHOUDENS OP DRIE GEDEELTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30,(As- PW regel voor advertenties uit Ijlden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 36 ets. per regel. Voor zaïkenadvertenties belangrijk Ipgej tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Womsdaigs'en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden t. 2.35 per week t. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Ds. BRESSON ONDERSCHEIDEN. De heer L. G. M. Bresson, Waalsch pre dikant hier ter stede, is door den president der Fransche republiek benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. eerste leidsche hulpbank. De jaarvergadering. In de gisteren gehouden vergadering ran aandeelhouders van de N V. Eerste Leidsche Hulpbank, werd o.m. het jaar- rerslag over 1934 uitgebracht. Wij ontlee- jen er het volgende aan. In 1934 zijn Ingekomen 590 aanvragen (v.j. 614) tot een bedrag van f 118.295.70 (vj. f. 138,370). In totaal werd ln 1934 af gelost een bedrag van f. 84.188.06 en stond oer 31 Dec uit de som van f. 59.459.37. De rekening Reserve-Debiteuren is vermin derd met de rente ad f. 432.52. Aan debi teuren moest worden afgeschreven een tedrag van f. 415. Het uitstaand bedrag ad f. 59.459.37 Is belangrijk lager dan per 31 December 1933. Voorgesteld wordt om een dividend van rVü uit te keeren of f. 911.88. Het saldo jd f. 213.40 gaat over op nieuwe rekening. Daaruit kan dividend-belasting 1934 wor den betaald. De balans sluit per 31 Dec. 1934 met een bedrag van f. 271.532.71. De verlies- en ïlnstrekening idem met f. 5935.82. De verslagen werden goedgekeurd. LEIDSCHE RADIOVEREENIGING. Clubavond. j de opening door den voorzitter sprak feze zijn voldoening uit over de goede op komst en een speciaal woord van welkom uo de heeren Ker en Varekamp, die na mens de B. R. A. een causerie en demon- nratle zouden geven en wel met een aperhet en een occiligraaf. Eerst gaf de leer Ker nog een kleine uiteenzetting van ie B. R. A. en beloofde spoedige toezen ding van het B. R. A- proefnummer ter iennismaklng, hetwelk dan op een volgen den clubavond verkrijgbaar zal zijn. Daarna liet de heer Varekamp zien, welke wmuftige eigenschappen een occiligraaf bedt. Hij toonde de gewone wisselstroom- cune tot de zeer ingewikkelde muzlek- nine, welke de muziek niet alleen Het nooren maar ook deed zien. Speciaal ïordt dat toestel gebruikt voor nieuw ont hielde plannen voor radiolairbpen, welke daardoor een beeld geven van hetgeen de nieuwe lamp wel of niet mag doen. Daarna werd gelegenheid tot vragen stel- «n gegeven. De voorzitter zegde de heeren damens de club hartelijk dank, hetgeen een applaus door de leden werd on- darsteund en sloot met een opwekkend Word aan de introducé's dezen clubavond. nederl. reisvereeniging voor katholieken. Geslaagde feestavond. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Nederl. Reisvereeniging voor Katholieken «n feestavond ln de groote Burchtzaal. Voor den aanvang hield 'n strijkje „Tsas" de aanwezigen aangenaam bezig. De voor- dtter van de Leidsche afdeeling, de heer «hmek opende den feestavond met den Cnr. groet, heette allen en in het bijzon der den geestelijk adviseur, kapelaan [eenders hartelijk welkom. Spreker juich te het ten zeerste toe, dat kap. Leenders «et adviseurschap op zich wilde nemen en Jerz°cht den heer C. J. Lansbergen, gees telijk raadsman van den Bond. kapelaan Leenders te willen installeeren. De cen ttaai adviseur zou trachten bij de vele in signes op kap. Leenders borst, ook dat van de R.-K. Reisvereeniging nog te bevesti gen. Inderdaad gelukte dat en hiermede rilde de centraal adviseur in de eerste Plaats het bestuur en de vereeniging feli- oteeren. Spr. wenscht ook den nieuwen adviseur geluk en hoopt, dat de Kath. Reisvereeniging met kap. Leenders als ad- hseur moge groeien en bloeien. De centraal voorzitter, de heer Stumpel feliciteerde èn vereeniging en adviseur de installatie van kap. Leenders en 'eide het voorts „met bloemen". De nieuw geïnstalleerde adviseur zeide aarzelend het adviseurschap te hebben aanvaard daar veel ander werk, vooral !W) geliefd jeugdwerk, zijn tijd in beslag "eemt. Spr. zal echter zijn beste krachten gaven aan de Reisvereeniging. omdat hij overtuigd is dat geestelijke leiding vooral I°?r den vereeniging als deze zeer nood- rfaelijk is en het werk daaraan gegeven j* heil van velen kan zijn. De spreker ™opte dan ook, dat de R.-K. Reisvereeni- Dhg tot grooten bloei moge komen. Den collecte voor de stille armen bracht hhm f. 17 op. Tijdens het verdere gedeelte van den •vond verscheen Willy Albert ten too- oaale. die met aardig goochelwerk en vele Jahotes het publiek bezighield. Da avond werd besloten met een dansje. Ged. Staten hebben, met uitzondering van drie gedeelten, ten aanzien waarvan goedkeuring wordt onthouden, goedge keurd het door den gemeenteraad van Lel den bij zijn besluiten van 6 November 1933, 26 Januari 1934, 6 Augustus 1934 en 24 Sep tember 1934 vastgestelde uitbreidingsplan voor die gemeente. Uit de overwegingen wordt ontleend, dat Ged. Staten weliswaar van oordeel zijn, dat aan het plan verschillende gebreken kleven, waaronder er zijn van zoodanig be lang, dat een nadere herziening op korten termijn in meer dan een opzicht noodzake lijk is, doch dat zij desondanks meenen, hun goedkeuring aan het plan in het al gemeen niet te moeten onthouden, in de eerste plaats, omdat hun college goeden grond meent te hebben voor zijn verwach ting, dat die noodzakelijke herziening ook bij goedkeuring van het plan binnen niet te langen tijd zal plaats vinden, en in de tweede plaats, omdat het van groot belang is, dat door goedkeuring van het plan voor- zoover mogelijk aan de plaatselijke bouw nijverheid, welke Juist gedurende de laat ste jaren, tijdens de langdurige voorberei ding en behandeling van het plan, bijzon der levendig is geweest, zoo spoedig moge lijk een vaste grondslag wordt gegeven. Ged. Staten hebben evenwel overwegend bezwaar tegen goedkeuring van het plan, voorzoover dit betrekking heeft op de vol gende gronden: a. de gronden, gelegen kn zuidoosten van den spoorweg van Rotterdam naar Amsterdam, en begrensd door de lijn, welke"loopt langs de zuidoostelijke grens van dien spoorweg, van het bij den Stationsweg gelegen kruispunt met de binnengrens van het plan af tot het kruispunt met den noordoostelijken oever der Haarlemmertrekvaart, vervolgens in zuidoostelijke richting dien oever volgt tot de binnengrens van het plan, daarna langs die binnengrens loopt tot de zuidwestzijde van de ln het plan met no. 76 aangeduide straat, daarna dastrale perceel sectie L no. 338, tot de oostelijke grens van het kadastrale per ceel sectie L no. 330, en vervolgens in zuidelijke richting de laatstgenoemde grens tot de binnengrens van het plan, om ten slotte in dezelfde richting die binnengrens te volgen tot het eerstge noemde kruispunt met de zuidoostelijke grens van de spoorbaan Rotterdam Amsterdam b. de gronden, gelegen ten noordoosten van den Maredijk en begrensd door de as van den Maredijk, den zuidoostelijken oever van de Doelwetering, den westelij ken oever der Haarlemmertrekvaart en de noordoostelijke grens der spoorbaan RotterdamAmsterdam c de gronden, gelegen ten westen van de zweminrichting „de Zijl", ten noorden van plantsoen VI en ten zuiden van plantsoen VII. en begrensd door de assen der wegen of weggedeelten, welke het op die gronden ontworpen bouwblok om sluiten. Ten aanzien van de onder a. genoemde gronden is goedkeuring onthouden le. wegens 't ter oplossing van het verkeers- vraagstuk in en om de stad Leiden ten eenenmale onvoldoende tracé der op deze gronden ontworpen straten nos. 69 en 70, in het bijzonder wegens het ontbreken van een voor het doorgaand verkeer on- misbaren weg in het verlengde van het oostelijk gedeelte van straat no. 69 over de spoorbaan naar den Rijnsburgerweg; 2e. wegens de nadere overweging, welke, ook naar het oordeel van B. en W.. noodzake lijk is ten aanzien van het noordelijk ge deelte der hier bedoelde gronden, gelegen tusschen de spoorbaan en den Maredijk. Onthouding van goedkeuring ten aan zien van de onder b. bedoelde gronden is geschied wegens de wijziging, welke de be stemming dezer gronden heeft ondergaan ingevolge het besluit van 6 Augustus 1934. Die wijziging heeft deze gronden aan hun aanvankelijke, althans beoogde bestem ming tot sport- en speelvelden (ijsbanen) onttrokken en strekt tot bestemming daarvan in onderdeden voornamelijk tot bouwterrein en straten. Tegen deze laatste bestemming hebben Ged. Staten overwegende bezwaren. Het coUege heeft bedenkingen tegen de ver kaveling, in zooverre de huizen met de achterzijde naar de Haarlemmertrekvaart zijn geprojecteerd, alsmede tegen het ont breken van aansluiting der straten op nabije hoofdwegen ten oosten van de spoorbaan. Voorts achten Ged. Staten deze bestemming in onderdeden in elk geval voorbarig, aangezien tusschen deze gron den en de bestaande bebouwing nog over grooten afstand maagdelijk terrein ligt, doch het hoofdbezwaar achten zij hierin gelegen, dat deze gronden deel uitmaken en. althans voorlooplg, dienen te blijven uitmaken, van den groenen zoom, die de stad. ln aansluiting aan het groencomplex van den Leidschen Hout en van Poelgeest (gemeente Oegstgeest), aan de noordzij de omsluit. Door deze wijziging zou de onder linge samenhang der genoemde plantsoe nen en recreatiegebieden geheel onnoodig worden verbroken. Ten slotte berust de onthouding der goedkeuring voor de onder c. genoemde gronden op de overweging, dat het op die gronden ontworpen bouwblok een belang rijke verminking zou vormen van het in het plan ontworpen stelsel van plantsoe nen en groene strooken. Oorspronkelijk was op deze gronden een plantsoen ont worpen, dat deel uitmaakte zoowel van de van het zuiden naar het noorden breeder wordende zoogenaamde groene scheg langs de Sumatrastraat als van het groen, dat het plan aan de noordzijde van het oosten naar het westen doorslingert. Het in het vastgestelde plan in de plaats van dat plantsoen voorkomende bouwblok onder breekt de beide genoemde strooken en be lemmert haar functie. Wel hebben B. en W, na bij de beraadslagingen over het ontwerp-plan daarop door de Commissie van advies voor de uitbreidingsplannen in Zuid-Holland te zijn gewezen, hebben toegezegd herstel van deze fout te zullen bevorderen, doch zij hebben bij brief van 6 Juli 1934 medegedeeld, dat door een on willekeurig verzuim aan die toezegging niet is voldaan, dat het plan den raad is aangeboden en door dezen is vastgesteld, zonder dat de aan de Commissie toege zegde wijziging daarin was aangebracht. Voorts schreven B. en W„ dat zij het echter, vooral in de tegenwoordige tijds omstandigheden, met het oog op de ge- meentefinaneiën ernstig zouden betreu ren, indien dit aan de gemeente toebehoo- rende waardevolle perceel bouwgrond, groot ongeveer 4600 M2. met een verkoop waarde van f.9 per M2. weder tot plant soen zou worden bestemd, met het oog waarop zij gaarne, op de gedane toezeg ging zouden willen terugkomen. Ged. Staten hebben evenwel beslist, dat dit verzoek niet kan worden ingewilligd, aangezien het berust op de gedachte, dat de hier bedoelde gronden als het ware van nature bouwterrein zouden zijn, terwijl zij integendeel blijkens hetgeen hierboven overwogen is veeleer van nature, door hun ligging in het geheele groensysteem van het plan, voor bestemming tot plantsoen in aanmerking komen, zoodat bij die be stemming van een uit financieele over wegingen bedenkelijk prijs geven van waardevol bouwterrein geen sprake kan zijn. TWEEDE VOORSTELLING DER FILMLIGA. De tweede voorstelling der Filmliga, die zeker een half uur later begon dan was aangekondigd hiertegen willen wij ern stig waarschuwen! bracht ons in kennis met de pacifistische film „Oekraina" van den jongen Russischen regisseur B. Barnet. Kwamen in vroegere Russische films, op tendentieuze wijze weergegeven, sterk de contrasten tusschen de bezittende en nlet- bezittende klasse of de grootheid der revo lutie naar voren, hier is speciaal het accent gelegd op een suggestieve uitbeelding van de oorlogsverschrikkingen, terwijl daarbij in het bijzonder tot uiting komt, hoezeer de meer edele gevoelens der menschheid bij het uitbreken van een oorlog plotseling wegvallen en vooral bij hen, die niet in de loopgraven meestrijden, maar in de pro vinciesteden leven, de haat opvlamt tegenover den vreemdeling, die jarenlang in volle vriendschap met de menschen samenwoonde Provinciestad Oekraina: zoo men zich nog niet bewust mocht zijn van de afgrij selijke ellende aan het front, deze film toont ze U Wil men het karakter de pri mitieve hartstochten en gevoelens leeren kennen van den Russischen boer of arbei der, deze film brengt er u mee in kennis. De haat vlamt op in het goede hart van hem. die een Duitsch krijgsgevangene in bescherming nam, wanneer hij hoort, dat zijn zoon den vijand ten offer viel. Hij en zijn vrienden ranselen den armen jongen bijna dood: de vijandschap lijkt grooter hier vèr achter het front, dan tusschen de strijders in de loopgraven zelve, die uit eindelijk, wanhopig en geslagen, toenade ring tot elkander zoeken. Provinciestad Oekrainawanneer ge een blik wilt werpen in Russische toestanden: ge zult deze hier wij kunnen niet beoordeelen in hoe verre juist met talent zien weerge geven. De regisseur paste dikwijls de z.g. „contrastmontage" toe: hij ging van de stelling uit. dat géén gebeurtenis uitslui tend tragisch, of uitsluitend comisch is, maar dat deze elementen veelvuldig aamengaan .zoodat hier verschillende ''pi- soden zijn aan te wijzen, waarin op het meest tragische moment, zich onverwacht iets voordoet, dat een glimlach ontlokt Barnet bewees in deze verfilming over uit stekende cineastische begraafdheid en een dikwijls origineele visie te beschikken hoe i we! de spanning door het in sommige dpe len optredende te trage tempo wel ïnboe' In ieder geval mag men van dit veelzijdig' talent, dat de tendenz ..hooghouding van het vredesideaal", zoo gelukkig wist te ver wezenlijken, nog veel verwachten.. KRAAIER- OF RIJNBRUG? Adres aan het college van B. en W. De stadgenoot, die belang stelt ln het wel en wee van de plaats zijner inwoning, zal gisteren in ons Blad hebben gelezen, dat B. en W. bij den raad een voorstel hebben aanhangig gemaakt tot vernieu wing van de Kraaierbrug, waarmede een uitgave van pl.m. f. 45.000.zal zijn ge moeid. In verband met dit voornemen heeft een aantal industriëelen en middenstanders, dat voor hun goederentransport geregeld van deze brug gebruik maakt, een adres gericht tot het college van B. en W., waar in zij op verschillende gronden vernieu wing van de Rijnbrug boven vernieuwing van de Kraaierbrug bepleiten. De afslui ting van de Rijnbrug voor het groote ver keer, waartoe kort geleden in verband met den zwakken toestand is overgegaan, be- teekent voor deze categorie een zeer groot ongerief, dat bij aanneming van het voor stel van B. en W. van langdurigen aard dreigt te worden. Het geheele verkeer komende uit het complex achter de Heerengracht Oostzijde wordt thans gedwongen gebruik te maken van de onmogelijk-hooge steenen brug over de Heerengracht, terwijl het hoek punt Kraaierstraat—Hoogewoerd aan het verkeer met tractors en lange vrachtauto's niet alleen groote moeilijkheden, maar ook gevaren oplevert. Bovendien ligt de Kraaierbrug niet zuiver haaksch ten op zichte van den Nieuwe Rijn, hetgeen den oprit bemoeilijkt. Bij de Rijnbrug is dat wel het geval, terwijl bovendien de bree- dere Rijnstraat een betere aansluiting vormt dan de smalle Kraaierstraat. Ten slotte is de Hoogewoerd ter plaatse waar de Rijnstraat uitmondt belangrijk minder smal dan bij de Kraaierstraat, hetgeen niet enkel het manoeuvreeren met de zware auto's ten goede komt, maar waar door tevens het algemeen verkeer op de Hoogewoerd aanzienlijk gebaat wordt. En dat kan toch zeker geen luxe genoemd worden o DE DIRECTIE DER NED. SPOORWEGEN OP BEZOEK. Gistermiddag heeft de voltallige directie der Nederl. Spoorwegen een bezoek aan het station alhier gebracht. Te ongeveer 12 uur arriveerde de directie per extra- trein uit Utrecht. Nadat onder leiding van den inspecteur van het vervoer, den heer van Meurs uit Amsterdam en den sta tionschef verschillende gebouwen en overwegen bezichtigd waren, vertrok de Directie, nadat de lunch in „Zomerzorg" gebruikt was, weer per extra trein naar Alphen aan den Rijn om vandaar een inspectiereis op de Haarlemmermeerlijnen te maken. Vooraf had de Directie per extra trein in verband met de plannen tot opheffing een bezoek aan het station Hee rensingel gebracht. buurtcommissie-hooigracht. In verband met de a.s. Lustrumfeesten heeft zich ook uit de Hooigracht-bewoners een voorloopige commissie gevormd voor de straatversiering tijdens de Lustrum feesten, die vanaf 29 Juni tot en met 5 Juli a.s. ln onze stad zullen gehouden worden. In deze commissie hebben zitting geno men de heeren J. Splinter, voorzitter; J. Karstens, vice-voorzitter; A. van Duyn, secretaris; J. Brugman, penningmeester; voorts de heeren dr. J. G. van Es, C. H. Fles, A. v. d. Ouweelen, A. v. Putten, not. H. B. Stumpel en J. J. van Weerlee. Aan de bewoners van de Hooigracht zal over enkele dagen een clculatre worden ge zonden, waarin de plannen tot straatver siering zullen worden besproken en de wijze van inzameling der benoodigde gel den zal worden toegelicht. De commissie stelt zich vóór in de eerste helft van Maart een vergadering te hou den met alle buurtbewoners ter bespre king en vaststelling der voorloopige ont worpen plannen. Vertrouwt wordt dat, evenals in 1930. voor de versiering van de Hooigracht onder de bewoners wederom groote be langstelling zal bestaan. Deze straat, die straks met haar dub bele boomenrij en haar groene bladerdak zulk een mooie gelegenheid voor versiering biedt, zal ongetwijfeld tijdens de Lustrum feesten de aandacht van vele Leidenaars en vreemdelingen trekken. handelsregister kamer van koophandel. Wijzigingen: Firma L. van Dam Lange Koppenhink- steeg 6, Leiden. Groothandel in kaas. Ves tiging filiaal Rotterdamscheweg 9 a, Delft o. d. naam „Delftsch Kaashuis." „Zomerlust", Stationsweg 55, Leiden. Koffiehuis. Uittredend Eigenaar: M. Kulk, d.d. 1 Maart 1935. Nieuwe Eigenaresse: L. F Kulk—Spaanderman, Leiden (Huwe- lijksche Voorwaarden Bij bovengenoemd- zaak Is thans ook ondergebracht het Cafe Rest Zomerlust, waarvan mevr. Wed. W. Leliveld—Opgelder, als eigenares is uitge treden. BINNENLAND. Hedenmiddag zijn H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana voor een verblijf van eenige weken naar Zwitserland ver trokken. (Laatste Berichten, le Blad). Behoudens op een drietal punten keuren Ged. Staten het uitbreidingsplan van Lei den goed. (Stadsnieuws, le Blad). De pluimveehouderij en de crisis; een onderhoud met mr. dr. A. A. van Rhijn. (3e Blad). Het reisrapport der K 18. (3e Blad). Tijdelijke sluiting der Haagsche café's en ontslag der musici; de hotels blijven er buiten. (Binnenland, 3e Blad en Laatste Berichten le Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). De officieele opening van het nieuwe Tentoonstellingsgebouw te Boskoop. (3e Blad). BUITENLAND Rond het accoord van Londen. (Buiten land. le Blad). Motie van vertrouwen voor de Belgische regeering na de soc. dem. interpellatie aan genomen. (Buitenland, le Blad). Revisie van het Hauptmann-proees. - (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). DE TOESTAND IN HET SCHOEN MAKERSVAK. De heeren C. Spaanderman, C. v. d. Keur, I. de Moed en L. van Gils, voorzit ter, allen bestuursleden van de schoen- makersvereenigingen „D.V.V." en „Nieuw Leven" hebben zich in een Commissie vereenigd, teneinde in samenwerking met de autoriteiten middelen te beramen om aan de door de crisis getroffen schoen makers tegemoet te komen. VLUGGER REIZEN. Ingaande 23 April a.s. zal het verkeer van Amsterdam en Leiden naar Brussel belangrijk versneld worden en ongeveer een half uur korter worden. De reis naar Brussel zal dan ongeveer ruim 2 uur worden. Deze versnelling komt doordat op 23 April de electrische treinen tusschen Ant werpen en Brussel zullen gaan loopen, waardoor de reis die anders een vol uur duurde tot 25 min. teruggebracht zal worden. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter A, de heer J. P. Steller (Wassenaar); Idem, letter D. de heer E. E. F. Zweers (Terwinselen (L.) idem, letter F. mej. E. A. Baarslag (Den Haag); idem letter L de heer Jap Kie Tjing (Leiden); candidaatsexamen Indisch Recht, de heer P. Schierbeek (den Haag); doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, de heer G. Boschloo (Den Haag.) Tot praeses-collegii van het Leidsch Studentencorps Is bij enkle candidaats- stelling gekozen de heer H. C. Dresselhuys. De verkeersagent M. Bakker zal 5 Maart a.s. den politiedienst met pensioen verlaten. IJMUIDEN, 21 Febr. 1935. Tarbot per K.G. f. 1.20—1; Griet per kist van 50 KG. f. 1.050.60; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 12—8.50: Middelschol per kist van 50 KG. f. 16—12; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2619; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.21—10.50; Bot per kist van 50 KG. f.75; Schar per kist van 50 KG. f. 128; Tongschar per kist van 50 KG. f. 2822; Roggen per 20 stuks f. 14—9; Vleeten per stuk f. 3.20—2.90; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 10.507.50; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 26.5022; Middel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 26—22; Kleinmlddel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 22.50—20; Kleine Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 20—6 80; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.28 10.50; Gullen per kist van 50 KG. f 13 5.20; Lengen per stuk f. 1.50—0.40; Heilbot per KG. f. 10 65; Wijting per kist van 50 KG. f.8 50—2.60; Koolvisch per stuk t. 0.37 0.05; Makreel per kist van 50 KG. f. 15. Aangevoerd 21 kisten versche haring. Prijzen f 4—3.90 p. k. Aangekomen 12 stoomtrawlers: IJM. 76 met f.1443; IJM. 78 met f.2160; IJM. 45 met f.1433; IJM. 21 met f.2060; IJM. 96 met f.2251, IJM. 95 met f.1469; IJM. 133 met f.1743: JM 115 met 1. 1690; IJM 159 met f.1328 IJM 2 met f.2280: IJM 59 met f.2321; IJM. 26 met t. 44111 Kotter BR. 1 met f 633, en 4 loggers: KW. 56 met f.785; KW. 105 met f.687; KW. 172 met f.453; KW. 49 met f.791.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1