r IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 18 Februari 1935 LAAT/ÏE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. MARKT WEERBERICHT. Ba rometen tand. Hedenmiddag 3 uur: 765. telegrafisch weerbericht h. Kon. Ned. Meteorol. Inst te De Blldt. Hoogste Stand 772.8 te Dyon. Laagste Stand 726.0 te Seydisljord. Verwachting tot den avond van 19 Febr,: Matige later wellicht toenemende Z.W. it Zuidelijke wind. Nevelig tot zwaar be- olkt. Aanvankelijk weinig of geen regen, its kouder. buitenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Nadat de depressie, die Zaterdag hier te inde zwaren storm bracht, ln Oostelijke ichtlng aftrok, heeft zich de hooge druk ing over Midden-Europa uitgebreid en die itbreldlng zet zich nog in Noordoostelijke ihtlng voort. De nieuwe diepe depressie, It gisteren bij IJsland verscheen, trekt ok Noordoostwaarts en in verband met illngen in het Zuidwesten is een krlm- ende wind te wachten met eenige daling an temperatuur, zonder dat voorlooplg leer dan matige tot krachtlgen wind aarschijnlijk Is. Ondanks de diepe de- Kssies handhaaft zich de strenge vorst i Noord-Scandlnavlëdie vorst heeft zich ills tot over de Oostelijke Oostzee uitge reid. Op de Britsche Eilanden is de tem- eratuur gestegen en begint het weer tachtig uit Zuidwestelijke richtingen te aaien; aan den Noorschen kust waalt het lormachtlg en valt regen en sneeuw; in 'juschland is het meest betrokken met einig regen; in Frankrijk windstil met laatselijk nevel en lichte vorst in het aldwesten. luchttemperatuur. luur voorn.: 6 gr. C. 143 gr. F.l. uur 'smldd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 1 uur nam.: 7 gr. C, (45 gr. F.). ioogvvatertuden TE KATWIJK zee. Voor Dinsdag. m. te 4 u, 35 min.; n.m. te 4 u. 48 min. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 5.47 n.m. tot 6.41 v.m, MAANS- op- en ondergang. 18 Febr.: op: 17 u. 40; onder; 6 u. 58. IRIE PERSONEN DOOR GAS GESTIKT. STUTTGART, 18 Febr. (Reuter). In voorstad Ostheim bij Stuttgart be- lerkte men hedenmorgen, dat tengevolge iuieen lek in de gasleiding de kelders van wee huizen vol gas stonden. De beide 'Nierstukken werden bewoond door een rain en een weduwe. De politie vornd den ader en den 12-jarigen zoon van het ge in reeds overleden, terwijl de moeder en «n 10-jarige zoon bewusteloos waren. De «woonster der andere woning werd even- ens doodgevonden. De overlevenden zijn nar het ziekenhuis overgebracht. SLACHTOFFERS VAN HET GEBERGTE. OBERSTDQRF, 18 Fehr. (Reuter). loewel zij gewaarschuwd waren daalden hterdagmiddag twee skiloopers van de lebelhorn naar het dal af. Onderweg wer- kn zij door een lawine bedolven. Een ërde sküooper, die het voorval had ge- J®, waarschuwde een reddingsbrigade iie erin slaagde een der skiloopers onge ëerd te bergen. De tweede was echter 'anawrgen nog niet uit de sneeuwmassa oeyrijd, zoodat het zekeir is dat hij is om- Eekomen. DE ENGELSCliE ONDERZEEVLOOT LONDEN, 18 Febr. (Reuter). Naar de ►Dally Telegraph" bericht zullen dit Jaar •°or het eerst sedert vele jaren nieuwe onderzeeërs w°rden toegevoegd aan de (kitsch Noordzee-vloot. rot nu toe werden de nieuwe onder- rfïF,5 na hun gereedkomen naar de cie'n Zee of naar China gezon- üi Augustus van dit jaar zal evenwel «n conflict van vijf moderne onderzeeërs Portsmouth worden gestationeerd, tot I havens van het Kanaal zal in 2 0,er 21 onderzeeërs kunnen worden ®hikt, waaronder acht moderne. groote onderzeeërs van de Mlddel- nusche Zeevloot hebben opdracht ont ken naar China te varen. i,°7 z') daar zijn aangekomen zal Enge- Q ,jn de Oost-Aziatische wateren over van 15 moderne onderzeeërs ^nceèrbu" met totaal 120 torPedo" ver- Hedenmiddag omstreeks kwart over twee is op de Steenstraat van een expe ditie-auto van de firma van Z. utt IJmui- den een der achterwielen afgeloopen. Het tramverkeer in de richtingen Haven, Hooge Rijndijk en Den Haag ondervond hierdocy ongeveer 20 minuten vertraging. HET CORPS MARINIERS DEFILEERT. voor h.m. de koningin en prinses juliana. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft hedenochtend te 11 uur op het voorplein van het Huis ten Bosch te Den Haag het defile voor H.M. de Koningin plaats gehad van de twee compagnien mariniers en het detachement van de schoolcompagnle van den motprdienst uit Haarlem, die den Nederlandschen veilig heidsdienst hebben gevormd bij de volks stemming in het Saargebied. De commandant van het korps mari niers, kolonel Dorren en de majoor van Loon van genoemden motordienst waren bij deze plechtigheid aanwezig. De troep stond onder leiding van den kapitein de Bruyne, die ook in het Saarge bied de leiding van de mariniers heeft ge had. Voorts waren aanwezig de Engelsche luitenant Moore, die eveneens deel heeft uitgemaakt van den veiligheidsdienst in het Saai-gebied, als vertegenwoordiger van de Britsche troepen, de vice-admiraal Bau- duln, chef van het Militaire Huls van de Koningin en de generaal-majoor de Jonge van der Haaien, adjudant van H.M. Ter zijde was een ruimte gereserveerd voor genoodigde dames en heeren. militaire en civiele autoriteiten. Het publiek vormde in dichte hagen, den achtergrond van dit plechtig gebeuren. Te 11 uur verschenen H.M. de Koningin (die geheel ln het wit gekleed was) en H.K.H. Prinses Juliana idle een grijzen bontmantel met witten hoed droeg), ver gezeld van eenige leden van de Hofhou ding. Onmiddellijk daarna inspecteerde Hare Majesteit de keurig opgestelde troe pen. De Koningin onderhield zich met ver schillende officieren en vroeg meermalen tijdens deze Inspectie inlichtingen aan mili tairen uit den opgestelden troep. Nadat de inspectie was afgeloopen kwam uit het publiek een herhaald gejuich en geroep: „Leve de Koningin". Met het vaandel voorop hebben de troe pen daarna voor de Koningin en de Prin ses, die intusschen bij den voet van het standbeeld hadden plaats genomen, gede fileerd. Nadat de troepen waren voorbijge trokken, hief het publiek het Wilhelmus aan. Omstreeks half twaalf was de plech tigheid afgeloopen. m De troep heeft vervolgens een marsch door de Residentie ondernomen en is daarbij langs het departement van Defen sie getrokken, waar dé secretaris-generaal de heer C P. van Ginkel, de chef van den Marinestaf, vlce-admiraal De Graaft, de administrateur mr. dr. R. E. Kramer en de luitenant ter zee 2e kl. Brouwer (de minis ter van Defensie was uitstedlg) het voor bijgaan op het bordes van het departe mentsgebouw gadesloegen. o AUTOBOTSING TE HALFWEG. Motor- en Rijwielwet Mt uitdrukkelijk het rijden met °Pen Walpot binnen de bebouwde ('er gemeente. Vier licht gewonden. Omstreeks twee uur in den afgeloopen nacht ls te Halfweg ter hoogte van de kistenfabriek „Fhoenix" een personenauto uit Heemstede die uit de richting Amster dam kwam, ln botsing gekomen met een taxi van een Amsterdamsche auto-ver- huurinrichtlng. die uit tegenovergestelde richting naderde. De botsing was zoo hevig dat beide wagens over den kop sloegen. De taxi bleef met de vier wielen ln de lucht liggen. In dezen auto zaten behalve de bestuurder twee dames en een heer. E>e bestuurder bleef geheel ongedeerd, terwijl de drie andere inzittenden slechts licht gewond werden In den auto uit Heemstede zat slechts één persoon, die eveneens licht werd gewond. De wagen uit Heemstede werd vrijwel geheel vernield en ls opgesleept naar een garage te Halfweg, terwijl de taxi naar Amsterdam ls gebracht. o SLACHTOFFER VAN EEN DEVIEZEN- ZWENDEL AAR. Een 23-jarlge werklooze onderwijzeres uit Amsterdam, die gesolliciteerd had naar een betrekking bit een Nederlandsche familie, welke haar kinderen op een reis door Dultschland geregeld onderwijs wenschte te laten geven, is onlangs door de Duitsche politie gearresteerd omdat zij op haar naam geplaatste cheques had geïnd tot bedragen die ver boven het wettelijk geoorloofde uitgingen. De betrokken familie had tijdig de vluciht genomen. De onderwijzeres, die één maand hechtenis en 150 mark boete tegen zich hoorde eischen. is thans vrij gesproken omdat de rechtbank aannam dat zli het slachtoffer van haar werk gever (een deviezen-zwendelaar) gewor den is. o DE BEZUINIGINGSPLANNEN. Men deelt ons mede dat het bericht be treffende plannen der regeering tot ophef fing van vijf Raden van Arbeid geheel en al onjuist ls. Er ls zelfs geen sprake van. - o LUCHTVERKEER TIJDENS DEN STORM. Alle diensten uitgevoerd. De storm van Zaterdag en Zondag heeft het luchtverkeer niet in zijn geregelden gang belemmerd. Alle inkomende en uit gaande diensten zijn als gewoonlijk uit gevoerd. doch dé vliegtuigen uit Berlijn en Scandinavië, welke tegen den wind op moesten, kwamen natuurlijk met vertra ging binnen. Gisteren was het aantal passkgiers (vooral uit het buitenlandi, die bij storm weer den luchtweg naar Engeland verko zen, zóó talrijk, dat naast den gewonen dienst twee extra vliegtuigen vertrok ken zijn. het dragen van een roode tulp IS verboden. Het kan provoceerend werken. De H. R. heeft heden arrest gewezen inzake 't cassatieberoep van H. P., die wegens het dragen van 'n roode tulp in 't openbaar, in een optocht der S.D.A.p., door de rechtbank te Utrecht ls veroor deeld tot 50 cent boete. De H. R. heeft overwogen, dat het op zichtige van een insigne, n.l. het sterk ln het oog doen vallen van wat men be doelt te toonen, niet enkel behoeft te zijn gelegen ln eigenschappen van het teeken, maar mede kunnen zijn gelegen ln de wijze waarop of de omstandigheden waar onder het wordt gedragen. Dat daarom de Rechter een tulp ln t knoopsgat tengevolge van de grootte van de bloem, terecht als opzichtig heeft kun nen aanmerken. De roode tulp ls door kleur en grootte opvallend en wordt op 1 Mei gedragen in een optocht van een partij die een bepaald staatkundig streven heeft als de S.D.A.P. Zij kan op anders denkenden provoceerend werken. De H. R heeft o.a. op bovengenoemde gronden het beroep verworpen. N.S.B.-INSIGNE NIET VERBODEN. Beslissing van den Hoogen Raad. De Hooge Raad heeft heden arrest ge wezen ln de zaak van den officier van Justitie te Roermond, die cassatie had aangeteekend tegen 't vonnis van de Rechtbank aldaar, waarbij een zekere B is ontslagen van rechtsvervolging van het hem ten laste gelegde, n.l. het dragen van een opzichtig politiek onderscheidings- teeken, i.e. het insigne van de N.S.B. welk insigne B. had gedragen op een openbare zitting der Rechtbank. De H. R heeft overwogen, dat hij en de kantonrechter en de rechtbank van oor deel is, dat uit de van het schildje ge geven omschrijving niet noodzakelijk het opzichtig karakter van het schildje, op zich zelf beschouwd, voortvloeit. De H. R. zegt, dat ook de omstandigheid, waaronder B. 't onderscheidingsteeken droeg, niet zonder meer het onderscheidingsteeken opzichtig maken. Door den officier is aan gevoerd dat 't optreden van verdachte tegenover den rechter voor wien hij te recht stond, in verband met het stand punt dat de regeering tegenover de N.S.B. inneemt, uitdagend moet worden genoemd doch waarbij wordt voorbij gezien, dat de regeering wel haar ambtenaren het lid maatschap van de N.S.B. heeft verboden, doch dat de N.S.B. geen verboden vereeni- glng is. Op deze gronden heeft de H. R. het beroep van den Off. van Justitie ver worpen. o HET PADVINDERSMES. Wegens overtreding van de Wapen wet heeft W. J. D. voor de rechtbank te Haarlem terechtgestaan ln hooger beroep van een vonnis, van den Haarlemschen kantonrechter, die hem had veroordeeld op grond van de Wapenwet wegens het dragen van een padvindersmes. Re recht bank heeft echter D vrijgesproken, tegen welk vonnis de officier van Justitie te Haarlem cassatie aanteekende. De Hooge Raad heeft heden dit cassa tieberoep niet ontvankelijk verklaard. DE POSTVLUCHTEN. De Havik (thuisreis) vloog heden van Bagdad naar Cairo. BEZWAREN TEGEN CONTINGEN TEER ING. Naar aanleiding van verschillende be zwaren. welke den laatsten tijd zijn ge rezen tegen de toepassing van de contin- genteering wordt ons van bevoegde zijde het volgende medegedeeld: De klachten welke zijn geuit tegen de regeling, waarbij de eerste contlngentee- ringsperlode op 3 maanden is bepaald en de daaruit voortvloeiende geringe toewij zing van consenten aan importeurs heb ben den Minister van Economische Zaken aanleiding gegeven na te gaan op welke wijze aan de bezwaren van de Importeurs kan worden tegemoet gekomen. Het is de bedoeling dat het volgende con tingen teeringstijdvak zich over meer dan 3 maanden zal uitstrekken terwijl tevens met de seizoensinvloeden rekening zal worden gehouden. Verschillende belanghebbenden uit de industrie, den importhandel en het win kelbedrijf werden reeds uitgenoodigd voor een bespreking, waarbij aan de hand van de concrete klachten over de technische uitvoering van de contlngenteering zal worden nagegaan in hoeverre het mogelijk zal zhn binnen het raam van de contin- genteering tegemoet te komen aan de be zwaren van het bedrijfsleven. HANDELSVERKEER MET HONGARIJE. Naar verluidt, zullen de onderhande lingen over het handelsverkeer met Hon garije eerst ln den loop van Maart aan vangen. o In de van Zuylen van Nijeveltstraat te Wassenaar werd het 7-jarig zoontje van van K aangereden door een personen-auto bestuurd door H. uit Noordwijk. Het ventje bekwam een beenbreuk en een hersen schudding. Nadat dr. Hubbeltng de eerste hulp had verleend werd het jongetje per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. o UIT NED. OOST-INDIE. DE REGEER1NGSBEMOEIENIS MET DE SUIKERINDUSTRIE. BATAVIA. 18 Febr. (Aneta). De Regee- ringsgemachtigde voor Economische Zaken deelde in den Volksraad mede, dat het huidig sutker-productleapparaat, thans 3 millioen tons groot, tot ongeveer 50°/o moet teruggebracht worden met een reserve voor eventueele situatie-wijziging. De Regeering zal de aanplant in de jaren 1936 tot 1938 bepalen op grond van de afzetcijfers. De centrale verkoopsorganisatie dient te blij ven bestaan. De aanplant voor 1935 is voor- loopig bepaald op 455.000 tons. AALSMEER. De Bloemenhandel. Aan de veilingen ln deze gemeente zijn het nog steeds de seringen, welke het overwegend grootste deel van den aanvoer uitmaken. Enorme massa's dezer bloem takken, in witte en gekleurde variëteiten, worden dagelijks verhandeld, om op de snelst mogelijke wijze naar het binnen- en buitenland verzonden te worden. De Ihandel ln het algemeen echter, is verre van rooskleurig; steeds moeilijker wordt het om afzet voor de bloemproducten tegen eenlgszins loonende prijzen te vinden. Zoo ls het dan ook te begrijpen, dat de door snee-opbrengst veelal voor den bloemist teleurstellend ls. Wat de seringen betreft, de goede kwaliteit Stepman brengt nog een fllnken prijs op, terwijl de Marie Legrage veelal belangrijk lager noteert. De rozen-aanvoer is nu niet groot, doch desondanks worden over de prijzen veel klaagtonen vernomen. De opbrengst van prunus van le kwaliteit viel niet tegen, wat eveneens het geval was met de free- sia's; de variëteit Buterscup bracht zelfs hoogen prijs op. Ook calla's bleken een zeer gewild artikel bij den handel te zijn, evenals Am. anjers, welke tot 16 ct. per stuk werden verkocht. De Japansche ker sen van le kwaliteit waren bepaald duur, n.l. van 6575 c„ terwijl ook de orchideeën tegen hooge prijzen werden verhandeld. De opbrengst der meilelletjes blijft steeds aan den lagen kant. terwijl ook de prijzen der bolbloemen zich in dalende ltjn bewo gen. Van de Rivièra werden nog aange voerd mimosa, sneeuwklokjes, anemonen enz. Het plumosus sntjgroen bracht nog een bevredigenden prijs op. VOORSCHOTEN. Demonstratie met de nieuwe brandspuit. In tegenwoordigheid van B. en W., vele leden van den gemeenteraad, commandant en leden van het brandweercorps, zoowel uit deze, als naburige gemeenten, o.a. de commandant van de brandweer uit Oegst- geest, de heer C. F. W. Rietveld en de heer P. de Graaff. Inspecteur van de afd. Z.- Holland van den Kon. Ned. Brandweer Bond is Zaterdagmiddag op de Molenlaan een demonstratie gegeven met een nieuwe autobrandspuit van de N.V. v/h. J. C. Gee- sink en Zonen, Fabriek van brandweer- materieel te Weesp. Het weer was voor een dergelijke demon stratie nu juist niet zóó gunstig. De straffe wind deed veel afbreuk; daardoor kwam niet geheel tot uiting, waartoe de brand weer met deze autobrandspuit in staat zal kunnen zijn. De nieuwe autobrandspuit is gebouwd op een Fordchassis met 8 cyl. motor en heeft een hoogedruk centrifugaalpomp met een capaciteit van 2400 Liter, terwijl de even tueele opvoerhoogte 60 Meter bedraagt. Zoo noodig kunnen 6 stralen water tegelijk worden gegeven, terwijl 2 zuigbuizen het water kunnen toevoeren Al het materiaal, zooals slangen en mond- en spultstukken is in kastjes opge borgen en op iedere haspel heeft men ter stond de beschikking over 60 Meter slang. Een schuifladder rust boven op de auto; 9 brandweerlieden vinden een zitplaats, zoo dat bij een eventueelen brand, terstond het allereerste noodzakelijke aanwezig is. Voor onze brandweer is deze autobrand spuit een groote verbetering. De motor- spuit, wel bekend o.a. van den stadhuis brand te Lelden heeft nu ongeveer 14 dienstjaren en moest steeds gekoppeld worden aan een andere auto om naar de brand te worden gebracht; ook het ver voeren van de bemanning geschiedde eenigzins primitief. Na afloop van de demonstratie begaf het dag. bestuur der gemeente met de genoo- digden zich naar Hotel Deurloo, waar bur gemeester E, Vernède mededeelde dat nog een kleinigheid moet worden verholpen, alvorens de nieuwe spuit definitief zal wor den afgeleverd. Spr. was ervan overtuigd, dat men een goede keus had gedaan met aan de fa. Geesink te Weesp de leverantie op te dragen. Hij hoopte, dat er zoo min mogelijk gebruik van zou worden gemaakt, maar indien noodig dat deze spuit goede diensten zou bewijzen. Voorts dankte burgemeester E. Vernède den heer P de Graaff. Inspecteur van den Kon. Ned Brandweer Bond voor de groote moeite, die hij zich getroost had advisee- rend op te treden en voor de nuttige wen ken bij het gereedkomen van deze spuit Ten slotte richtte spr. zich tot het brand weercorps, een flink corps mannen, die weten hoe zij hun plicht moeten vervullen en zelfs meer doen dan hun plicht is, aangezien zij er een eer instellen hulp te verleenen. Met een enkel woord herdacht spr. nog het optreden van het corps tijdens den stadhuisbrand te Leiden, waarbij de motorspuit uit Voorschoten, die ln het ver volg voor aanvulling dienst zal doen, de eenige spuit was. die dienst bleef doen. Al was 't slechts een kleine poging in de strenge koude, daarbij hebt gij bewezen, dat op U gerekend kan worden. Deze woor den werden met een dronk bezegeld. ALPHEN. De heffing van besmettelijke ziektegelden. In de raadsvergadering van 22 Oct. 1934 werden vastgesteld verordeningen op de heffing en invordering van besmettelijke ziekte en ziektengelden. De verordening op de heffing geeft den Min. van Binnenl. Za ken aanleiding tot eenige opmerkingen. Ged. St. schrijven daaromtrent dat den Minister de door belanghebbenden te beta len kosten te hoog voorkomenbij een inkomen van f. 1500 tot f2000 moet reeds de helft van de kosten worden vergoéd. Met het oog en mede in het belang van het tot stand brengen, voor zooveel moge lijk, van een uniforme regeling ten aan zien van de door belanghebbenden te be talen kosten, verdient het naar het oordeel van den Minister aanbeveling, het tarief, vervat in art. 4 le lid, te wijzigen als volgt: f. 1000 of meer, doch minder dan f. 1500 met 90 pet.; f.1500f.2000 85 pet.; f.2000 —f.2500 75 pet.; f. 2500—f. 3000 60 pet.; f. 3000—f. 3500 40 pet.; f. 3500—f. 4000 20 pet. Bii een inkomen van f. 4000 of meer is het volle bedrag verschuldigd. Voorts komt het den Minister wensche* lijk voor. dat aan de verordening nog d* bepaling wordt toegevoegd, dat de raad in bijzondere gevallen geheele of gedeeltelijke ontheffing van het te betalen bedrag kan verleenen B en W. hebben tegen deze wij ziging geen bezwaar en stellen den raad voor de destijds vastgestelde verordening in te trekken en deze opnieuw vast te stellen. AMSTERDAM. 18 Febr. Lustelooze markt. Industrleele fondsen. Oliewaarden en Cultuur-aandeelen nauwe lijks prijshoudend. Scheepvaarten en Mij nen prijshoudend. Amerik. fondsen onge animeerd. Duitsche obligaties flauwer. Nederl. Staatsfondsen vast. De beslissing in het goudclausule- proces schijnt heden te zullen komen. Verschillende berichten uit de Vereenlgde Staten melden bepaalde indicaties, die in deze richting wijzen, o.a. het feit, dat de griffier van het Hooggerechtshof Zaterdag geen mededeeling heeft gedaan, dat de uitspraak Maandag niet zou komen, een mededeeling, die hij de twee voorafgaande Zaterdagen wél heeft gedaan, terwijl het bestuur van de New York Stock Exchange opdracht heeft gekregen zich gereed te houden om eventueel onmiddellijk te kun nen ingrijpen. De spanning op de Amsterdamsche beurs was heden dan ook tot het uiterste gestegen en de gesprekken gingen over weinig anders, en de tendenz had er uiter aard van te lijden. Men weet niet, wat er zal gebeuren en al ls men geneigd niet te groote beteekenis te hechten aan die uit spraak, omdat de regeering alle maat regelen zal nemen om een eventueele ongunstige uitspraak te nivelleeren, ver rassingen zijn niet uitgesloten. De markt gaf dan ook blijk van groote onzekerheid. Nu de mogelijkheid dat het Ameri- kaansch Hooggerechtshof vandaag zijn beslissing in het goudclausuleproces zal publiceeren algemeen zeer groot wordt ge acht was de ondernemingslust op de beurs zeer gering, en er ging weinig om. Uit gebrek aan belangstelling leidde tot een lichte koersafbrokkeling. De daling van Oliewaarden werd ln de hand gewerkt door de minder goede ont- wikkelilng van de Amerik. Olieindustrie en het geringe succes van de saneerings- besprekingen. Koninklijke verloren ongeveer 17.. De Amerik soorten waren fractioneel lager. Van de Industrieele fondsen liepen de no teeringen algemeen terug. Aku's, Philips en Unilevers verloren een kleinigheid van hun vorige koers. Van de Cultuur-waarden daalden Rubbers een fractie. De Tabakken kregen verliezen tot 3 "li te boeken. Suikerwaarden nauwelijks prijs houdend en gaven slechts onbeteekenende verschillen te zien. Mijnen waren stil. Alg. Exploraties wer den wat hooger afgedaan. Maxwell waren wederom zeer vast en gaven bovendien eenige omzetten te zién. De noteering kwam boven 60 'la. Soheep- vaart-aandeelen waren prijshoudend. Amerik. fondsen neigden tot reactie. Duitsche obligaties waren flauw. Young- leenlng liep 1 U terug. Ned. Staatsfond sen verkeerden in herstel. De 2Ned. Werkelijke Schuld steeg tot pl.m. 82. De wisselmarkt was eenigsziiis nerveus. In tal van fluctuaties kwam dit tot uiting. Het Pond steeg tot f. 7,24 en liep daarna weer terug. De dollar trok tot f. 1 48 3/8 aan doch kon zich even min handhaven. wisselkoersen. Engeland 7.22 3/4; Duitschland 59.34; Frankrijk 9.75 3/4; België 34.51'/*; Zwitser land 47.89; Denemarken 32.38: Zweden 37.37'/*Noorweg 36.35; New-York 1.48 7/16 Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. AMSTERDAM, 18 Febr. - Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 540 vet/te koeien, waarvan de prijzen waren; le kwal. 57 tot 61, 2e kwal. 48 tot 55, 3e kwal. 40 tot 47 per kg. siachtgew. 103 melk- en kalfkoeien 150 tot 200 p. st. 126 vette kalveiren: 2e kwal. 42 tot 50, 3e kwal. 30 tot 40 p. kg. levend gew. 129 nuchtere kalveren 2.50 tot 5.50 p. stuk. 44 sohapen 12 tot 15 p. St. 557 varkens: vleesohwarkens, wegende van 90 tot 110 kg. 42 tot 43 p. kg. siachtgew. Zware varkens 40 tot 41. vette varkens 39 tot 40 per kg. siachtgew. 41 paarden 80 tót 100 per st. ROTTERDAM, 18 Febr. Veemarkt, Aan voer: 562 vette runderen, 245 vette kal veren, 545 schapen en lammeren. 539 var kens, 17 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: Vette koeien le. kw. 5456, 2e 47 50, 3e 32—38, Vette ossen 4750, 4345, 3840. Vette kalveren 7580, 6065, 45-50 Varkens (levend gew.) 363534. Scha pen 373330. Lammeren 393430. Prijzen per stuk Schapen 16—128. Lam meren 1197. WESTLAND, 16 Februari. Bloemenveiling Copland 1419 ct.; Bartigon 1316 ct.; Pitt 14—19 ct.; Le Notre 19—23 ct.; Pr. Elisabeth 2833 ct.; Mr. v. d. Hoeff 13-15 ct.; Electra 13—14 ct.; Diana 12—14 ct.; Couleur Cardinal 13—15 ct.: Pr. v. Oosten rijk 1315 ct.; Gele Prins 12—15 ct. p. bos. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3