iSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 16 Februari 1935 UIT DE OMSTREKEN. Redactie 1507 Directie en Administr. 2500 SCHAKEN. BEURSOVERZICHT. LAND- EN TUINBOUW. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. _;ermiddag 3 uur: 758. fiedenmlddag 2 uur; 751. telegrafisch weerbericht Ik Kou. Ned. Meteorol. Inat. te De Bildt. lEoogste stand 774.3 te La Coruna. bagste stand 729.8 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 17 Febr. Istormachtige tot krachtige Z.W. tot rsteUJken wind. Betrokken tot zwaar rolkt. Af en toe regen. Weinig veran- ring in temperatuur. büitenlandsch weerbericht. degedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. in de algemeene drukverdeeling kwam weinig verandering. In 't Zuiden blijft luchtdruk hoog, terwijl in 't Noorde- le deel de depressie-toestand aanhoudt. Over IJsland, Schotland en Ierland ilt de barometerstand weer flink. Stormachtige tot krachtige winden lien over de Br. eilanden, het Kanaal, Noordzee, ons land, N. en Midden- ankrljk en W. en midden-Dultschland. De Oceanische depressies deden over oot-Brittannië en Ierland en vrijwel 't leele vasteland de tëmperatuur stijgen, re: z.-Frankrljk werd t wat koud, ter- in Scandinavië en W.-Finland de ist toenam. Regenachtig en betrokken weer heerscht er vrijwel het geheele waamemings- Med. Er is in den weerstoestand ten onzent I sleohts weinig verandering te wach- luchttemperatuur. uur voorin.6V« gr. C. (44 gr. F.) 12 uur 's mldd.; 8Vs gr. C. (47 gr. F.) CüGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 3.33 uur; nam. te 3.49 uur. Voor Maandag. Voorm. te 4.06 uur; nam. te 4^1 uur. LICHT op voor fietsers eta. Zaterdag; 5.43 nam. tot 8.45 v.m. Zondag; 5.45 nam. tot 6.43 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Febr, op: 15.19 uur; onder 6.27 uur. 17 Febr. op: 16.29; onder 6.44 uur. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Agatha, .d. v. P. de toot en M. Brouwer Margaretha, d. G. van Saasen' en H.'J.' Ztvaanëveld 'Ma Theodora, d. v. S. P. Warmerdam C. Mesman. Ondertrouwd: J. A. Out en M. Hulken- i'g. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Emma, d. v. C. Barnhoorn en Krslt Antje, d. v. J. van Rijn en A. laasnoot Cornells, z. v. P. Freke en W. Duijvenvoorde Geertje, d. v. H. van "i)n en G. v. d. Plas Florls, z. v. P. Haas en P. Kuijt Dirk, z. v. H. louwaard en C. Ros Maartje Hendrica, P. Q. Roerade en A. v. Duijvenvoorde Cornells, z. v. P. Plokker en K. v. d. u - Helena Maria Adrlana, d. v. J. Th. Paridon en H. M. van Schie Eliza- wth Martina Petronella Gerarda d. v. H. v- Paridon en M. K. A. v. d. Drift. Overleden: Fr. C. Schippers 62 j. echte. E. Oudeman G. J. Burggraaf 41 j., <nt. v. G. Parlevliet. Getrouwd: L. Blonk en M. H. de Kater. SASSENHEIM. Lezing over „De Sterke man". DS. Heeroma van Aalsmeer hield voor de ;M. Geref. Jongelingsver. alhier in de Chr. 'hef. Kerk een rede met bovenstaande ™1. De samenkomst werd geopend met ■«neenschappelljk zingen en het lezen Y Richt, 15, waarna gebed volgde. n dezen ellendigen tijd, aldus spr. vraagt ®f,reld'. „wie zal ons het goede doen De wereld geeft daarop zelf het ant woord en men verwacht het van den ster- 1 n man- De sterke man ziet bijv. Duitsch- n Hitier waarvan men alle goeds «wacht. Al het heilgeroep dat de wereld leidt echter tot zelfvergoding, flww en staatsvergoding. God ver van e die8enen, die hun heil verwachten d™, sterken arm. „De Heer der Heeren 'ons triomfeerenIHet is een moeilijke ?m dit te leeren en op genade te Het iS? terwijl men in benauwdheid is. Hipt teeRent practisch alles verliezen. Ja ut uw vrtenden, doch ook U zelf. aan den dood toe. In dezen weg het geleerd het eeuwige heil te vln- •Jjf: Ueoaalde daarna zlin gehoor bij de ^■ueaenis van Slmson te Lechi en vond daarin drie punten ter overdenking. Sim» son was ln verwikkeling met de Filistijnen. De beroering in Israël ls groot. Zi) scharen zich echter niet achter Simson. Zij door zien niet dat Slmson alles voor hen is en zij verklaren zich met Fillsten één. Zij be- geeren alzoo een valsche vrede. Zli verwit ten Slmson en besluiten hem over te leveren. Slmson laat zich gewillig binden. Slmson ls hier een type. van den Christus. Evenals Simson werd deze in zijn gelaten heid verworpen van zijn eigen volk. Na de smadelljkste vernedering komt echter de hoogste triomfeering. BIJ de nadering der Filistijnen wordt de geest des Heeren vaar dig over hem en verslaat deze Leeuw van Juda 1000 man. Simson wordt echter trotsch op deze overwinning en" viel ln de strik van ziin hoogmoed. Hij zorg en lof lied op zich zelf en wist niet te zingen. Het is Israëis God die krachten geeft. Dezelfde strijd tusschen kerk en wereld bestaat nog. Voor een gevaar van hoog moed staat ieder geloovige nog bloot. De Heer wederstaat de hoovaardigen maar de nederigen geeft hij genade. Het hell was niet van Simson. doch des Heeren. Spr. veronderstelt de terugkomst der vijanden, welk een vernedering zou dit voor Simson geweest zUn. Daar 3traks had de mensch hem gebonden, doch nu God hem zelf bindt, ls hij een nleteling. Simson gevoelt nu dat de kracht van God kwam. En God gaf uitkomst. Het ging hier om de Eere God's. Kent gij ook iets van die vernedering? vraagt spr. Vernedert u voor God's aan gezicht. Uwe hoogheid moet gebroken. I,eert daarom bidden. Tenslotte trok spr. zijn conclusies. De sterkste is enkel IJdelheid, aldus spr. Wij vertrouwen dikwijls op het vleesch, kleu ren en vlaggen. Doch het is IJdelheid. Zet uw vertrouwen op den Heete. Nog ls een Simson. De Sterke God en Vader der eeuwigheid. Het ls de Christus Gods. Het ls de sterke held, die aan Zijn kruis over alles triomfeerde. Verwerpt hem toch niet. Dat wij toch begeeren door Hem geleid te worden. Hij kan ons redden. Wie Hèm aanroept ln den nood, vindt zijn gunst oneindig groot. Hierna volgde sluiting met dankgebed. Zanguitvoering „De Lofstem". In het Herv. Vereeniglngsgebouw gaf de Herv. Zangvereen. „De Lofstem" en het kinderkoor „De juichende Kinderschaar" een goed geslaagde uitvoering; de opkomst was zeer groot. De voorzitter betreurde het, dat de eere-voorzitter, ds. Krijkamp, wegens droeve omstandigheden verhinderd was, deze uitvoeing bij te Wonen Hij sprak zijn vrugde uit over de groote opkomst en zelde dat wegens de groote kosten beslo ten was, het groote en het kinderkoor tesamen een uitvoering te doen geven. Voorts heette hij de afgevaardigden van zustervereenigingen en de secretaris van den Ring hartelijk welkom. Het programma werd vlot afgewerkt op de wijze, zooals wij dat van de Lofstem ge woon zijn. Het kinderkoor lijkt ons in contact te zijn toegenomen; dit gaf verschillende aardige liedje te hooren. Iets nieuws was op het programma aangeduid met vraag- teekens: dit. was hèt' optreden van debu- tantjes gevolgd door eïh tableau; een ep ander bleek zeer in den smaak te vallen. Een hartelijk applaus viel allen ten deel! In <Te pauze werd ter bestrijding der kosten een verloting gehouden. De pianiste mej. Verver uit Lelden werden bloemen aangeboden. Het was een zeer goed ge slaagde uitvoering! Jaarvergadering Ned. R.K. Vrouwenbond. De afd Sassenhelm van den Ned. R.K. Vrouwenbond hield haar j aarlij ksche feest avond ln het K.S.A.-gebouw. De voorzit ster, mevr. van Reisen—Vreeburg sprak haar voldoening uit over de groote op komst. Zij zeide de vele weldoensters dank voor de gaven in het afgeloopen jaar. Doro een groepje dames-dilettanten werd opgevoerd het spel van scherts en luim in 3 bedrijven, getiteld „Overwon nen". Met aandacht werd het stuk ge volgd; een luid applaus volgde na elk be drijf In de pauze werd een verloting gehou den. Den leidsters van het tooneel den dames Alkemade en Rotteveel werd dank gebracht en een bloemenhulde aangebo. den. Het was een prettige avond! Door het Toeslagfonds in hetBloem- bollenbedrljf werd alhier aan 13 gezinnen 1.194 uitbetaald. Door B. en W. is in de plaats van den heer A. Bergman, die bedankt had, tot toegewezen besturslid van de woningbouw- ver. „Vooruitgang" benoemd de heer A. Vogelaar. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ledenverg. Soc. Dem. Vrouwenclub. De afd. van de Soc Dem. Vrouwenclub hield een ledenvergadering. Voor het landelijk congres te Utrecht werden de voorstellen behandeld. Daar mevr. Wibaut wegens hoogen leeftijd af treedt als bondsvoorzitster, zal de afge vaardigde der afd. stemmen op mevr D. de Jong uit Amsterdam en voor een andere vacature op mevr. Bouma uit Den Haag. Tot afgevaardigde werd gekozen mevr. Wiegel en als plaatsverv. mevr Wolde en mej. H. Grootveld. Verder werden als afgevaardigde geko zen naar de Gew. vergadering te Leiden mevrouw Wiegel en van den kadercursus te Den Haag mej. H. Grootveld. Aan de partij-afdeeling zal voor de groslijst van de a.s. raadsverkiezing voor Stompwijk worden gesteld mevr. Visser v. der Linden. Gevonden: Een zak met gereedschap om paarden te scherpen. Adres: Bur. van Politie. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) De oplossing van de driezet van Prze- piorka zal Ik de volgende maal behandelen In het volgende probleem speelt penning en ontpennlng een belangrijke rol. M. SEGERS. Tijdschrift N. S. B. 1934. per Are. Eenvoudiger is het om gemengde kunstmest te gebruiken. In den handel zijn verschillende mengsels waarvan het percentage der er in voorkomende stoffen in cijfers is uitgedrukt. Van een bekend mengsel, n.l. 5-6-8 gebruiken we ongeveer 25 kilo per Are, Kunstmest is een gemak kelijk te gebruiken mestsoort. Vooral in achtertuinen waar alles door het huis moet worden aangevoerd is het heel wat eenvoudiger te gebruiken dan stalmest. Een volgenden keer bespreken we stalmest. VOOR KLEINE TUINEN. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Kdl, Dd3, Ta5 en f8, Lc8 en h2, Pb4 en h4, pi e2, f6 en g5. Zwart: Ke6, Dd7, Tb6 en d8, Lal, Pc2 en c7, pi e3 en f5. De volgende partij is uit den bondswed strijd te Apeldoorn gehouden. De witspeler ls de bekende Gronlngsche speler mr. J. A. Wolthuis v. Amerongen 1. e4 c6 2. d4 d5 3. Pc3 de4: CaroKann. De klassieke weg wordt hier gevolgd. 4 Pe4: Lg5 Volgens KostitschTartakower Gotebórg j 1920. Ook Pf6 of Pd7 word gespeeld. 5. Pg3 Lg6 6. Pf3 PI6 Met Pf3 wordt het punt e5 aangevallen. Zwart moet Pbd7 spelen. Zie voormelde partij. 7. - h4 h6 Beter ls direct Pe5. 8. Pe5 Lh7 9. Le3 Pbd7 10. Lc4 e6 Na Pe5:, de5:, Ddl:t, Tdl:, Pg4 volgt e6. 11. De2 Dc7 Hier overziet zwart de sterke voortzetting van wit Ld6 was beter. 12. P17: Kf7: 13. Lf4 Pe5 Na Df4: is De6: mat. Nu blijkt het ongun stige van Dc7. 14. Le5: Dd7 15. 0-0 Pd5 16. f4 Le7 17. Dg4 Lf6 18. 15 Thg8 Het is wel merkwaardig, hoe slecht zwart door deze vei gissing is komen te staan. 19. Ie6:t De6: Maar wit werkt keurig af. 20. De6: Ke6: 21. Tael Le5: 22. Te5:t,- Kd6 23. Ld5: cd5 24. Pf5t Lf5: 25. Plf5: Tgf8 Met sneltreinvaart het eindspel. 26. Td5i Kc6 27. Kf2 Tad8 28. Tc5t Kb6 29. Ke3 Tf5: 30. Tf5: Td6 31. c4 Tg6 32. Kf3 a5 33. Tb5t Ka6 34. g4 Tc6 35. b3 Tf6t 36. Tf5 Td6 37. d5 opgegeven Het spel kon nog even duren, maar ls glad verloren. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. VOOR KLEINE TUINEN. Grondbewerking en bemesting. Een der eerste werkzaamheden in het vroege voorjaar is het mesten en spitten van onzen tuin. Wanneer de grond niet te nat is en vorst het ons niet belet, maken we hiermede nu een aanvang. Is deze echter nog te nat. dan wachten we nog. daar we anders de structuur van den grond bederven Intusschen kunnen we door het graven van tijdelijke greppeltjes het droog worden van den grond bevor deren Tevens zorgen we voor de noodige meststoffen en bedenken hierbij wel, dat „wie niet mest, mist". Wanneer we voor bemesting gebruik maken van kunstmest hebben we te zorgen dat 4 stoffen, n.l. stikstof fosfor, kali en kalk in den grond worden gebracht. Stikstof kunnen we ne men ln den vorm van Chilisalpeter of van zwavelzure ammoniak, fosfor als superfos faat, of Thomasslakkenmeel kali als patentkali of kallzout en kalk als kalk- mergel of klultkalk. Kalk en kalkbevatten- de stoffen als Thomasslakkenmeel, moe ten niet gelijktijdig worden uitgestrooid met zwavelzure ammoniak, superfosfaat of stalmest, daar hierdoor een deel der stik stof verloren gaat en het superfosfaat in een minderoplosbaren vorm overgaat. Ook mogen we geen kalk uitstrooien bij Rho- dodendrum. Erica of heide. Andromeda of rotsheide. Kalmia of lepelboom Pernettya of andere tot de Ericaceën behoorende planten. Deze kunnen er niet of althans zeer slecht tegen. Daarentegen geven we onze rozen vooral een flinke kalkbemesting Een gift van 30 tot 40 K.G. kalkmergel per Are ls een flinke bemesting. Het Tho masslakkenmeel bevat ongeveer 50 pet. kalk en 14 2tot 17 pet. fosfor. Wanneer we dit gebruiken geven we hiervan 10 tot 14 K.. per Are. We strooien deze meststoffen liefst 4 tot 6 weken voor de bovengenoem de meststoffen uit, dus zoo spoedig moge lijk. Wanneer straks het land gespit is strooien we de andere kunstmeststoffen over den ruw gespitten grond, waarna we deze met een riek of eg door den bovengrond vermengen. Van patentkali gebruiken we 8 tot 10 KG. van super fosfaat 10 tof 14 K.G en van zwavelzure ammoniak 6 tot 8 KG., of inplaats van dit laatste 8 tot 10 K.G. Chilisalpeter, alles Het snoeien van vruchtboomen. Wanneer het niet te hard vriest kun nen we nu ln onzen tuin beginnen met snoeien. Daarvoor hebben wij noodig een snoelschaar, een snoeimes,een snoeibijltje en een boomzaagje. De laatste twee ge reedschappen gebruiken we wanneer dikke takken moeten worden weggenomen. Ver reweg het meeste werk gebeurt met de snoelschaar. Al deze gereedschappen moe ten goed scherp zijn, opdat de te maken wonden gemakkelijk, kunnen genezen. Zaagwonden worden met het mes vlak bij gesneden en om infectie te voorkomen nog besmeerd met teer of boomcarboleum. Be geven we ons eerst eens naar de vrucht boomen. Onze perzikken maken we geheel los van muUr of schutting, waarbij het latwerk tevens goed wordt gereinigd. Wanneer in het hart der boom te veel hout aanwezig is wordt dit geheel of gedeeltelijk weggeno men opdat het evenwicht in de boom be houden blijft. Vervolgens beginnen we van beneden af de gesteltakken der vleugels aan te binden waarna het vruchthout eveneens plat wordt aangebonden. Is er te veel hout dan snijden we het minst gun stig geplaatste weg. Bij de perzik is de zomersnoei het belangrijkst, zoodat bij goed onderhouden hoornen er niet veel te snoeien valt. Vrijwel op gelijke wijze be handelen we onze morelleboomen. De kruisbessen snoeien we vooral flink ruim. Alle houttwijgen knippen we terug tot op de aan de voet geplaatste zwakke kraag- oogen. Grondscheuten worden eveneens geheel weggenomen. Het twijgje dat de verlenging vormt van de gesteltakken snoeien we terug tot op een derde van haar lengte. Bij aalbessen snoeien we het jonge hout terug tot op'twee a drie oogen, terwijl de verlenging der gesteltakken be handeld wordt als bij kruisbessen. Bij oude struiken zullen we soms een laaggeplaatste houttwijg sparen, om deze als vervanger van een oude gesteltak te gebruiken. Rij het snoeien van appels en peren bepalen we ons voornamelijk tot het uitdunnen, opdat voldoende licht en lucht in de boom kan doordringen. Waar te veel hout is ne men we het geheel weg en knippen het niet gedeeltelijk ln. Daardoor immers zou den de ontluikende zij knoppen de kroon nog dichter maken. Bij het uitdunnen ne men we eerst de elkaar kruisende takjes weg en vervolgens letten we vooral op een juiste verdeeling van het aanwezige hout, opdat de kroon of struik evenwichtig blijft. Bij jonge boomen moeten we er vooral om denken dat in de top niet te veel krachtige twijgen aanwezig zijn. Wie goed oplet ziet al spoedig welk hout gemist kan worden. VOOR KLEINE TUINEN. Het gebruik van stalmest. Wanneer we voor bemesting van onzen tuin gebruik maken van stalmest kunnen we daarvoor gebruik maken van koemest zonder strooisel of van de een of andere mestsoort met 'strooisel vermengd. Dit laatste noemen we ruige mest. Is het strooisel in deze mest in verren staat van ontbinding dan sprgken we van rotte mest. Deze mest kan afkomstig zijn van paard, koe, varken of een andere dier soort. Veelal kunnen we mest koopen, die aikomstig is van verschillende diersoorten en dit is voor bemesting van den tuin ook wel het meest wenschelijke. Of we aan ruige of aan rotte mest de voorkeur geven hangt af van de grondsoort. Op stijve kleigrond gebruiken we bij voorkeur ruige en op schrale zandgrond rotte mest. Wan neer we de benoodigde stalmest lang van te voren aankoopen is het wenschelijk om deze aan een hoop te zetten en met een dun aardlaagje af te dekken. Van niet op de juiste wijze bewaarde stalmest gaan heel wat voedingsstoffen verloren, eer stens door uitspoeling bij regenval en ten tweede door vervluchting van stikstof in ammoniakvorm. Wanneer we van stalmest één kubieke meter per Are gebruiken heb ben we behoorlijk gemest en kunnen we een goeden oogst verwachten. De diepte waarop we de stalmest onderwerpen mag hoogstens 1 steek zijn. Op schrale zand grond zullen we de mest dieper onderwer ken dan op zwaren kleigrond. Zoo zullen we ruige mest ook dieper onderwerken dan rotte mest. Mest zonder strooisel, n.l. koemest, moet men ook niet diep onder werken. Waar we deze mest gebruiken kunnen we het beste den grond eerst flink omspitten en ruw in den steek laten lig gen. Daarna wordt de mest aangebracht en met een riek even ondergewerkt. Be halve de reeds gencemde mestsoorten ge bruiken we ook wel compost voor be mesting van onzen tuin. Wanneer we dit zelf voorradig hebben zal het gewoonlijk bestaan uit afval van onzen tuin, dat we aan een hoop hebben gezet. Het zijn dan voornamelijk rottende plantendeelen. Op dezen composthoop mogen geen zieke plantendeelen of onkruidzaden terecht komen, om besmetting te voorkomen. Naast deze compost zullen we ook steeds wat stalmest of kunstmest gebruiken. Het meest aan te bevelen is een behoorlijke bemesting met stalmest, waarnaast dan nog wat kunstmest wordt gebruikt, We ge bruiken dan geen gemengde kunstmest, maar de enkelvoudige stoffen, zoodat we b.v. bladgroenten een extra stikstofbe mesting, peulvruchten een extra fosfor- en kalkbemesting en knol- en wortelge wassen een ruime kalibemesting kunnen geven. Wanneer we zoo mesten zullen we de meeste kans op een ruimen oogst heb ben. AMSTERDAM, 16 Februari. Markt kalm - Petroleumwaarden ea Suikerwaarden vast. Tabakken en Rub- beraandeelen nauwelijks prijshoudend. - Industrieéle londsen goed prijshoudend. ScheepvaartaandeeLeH waren gedrukt - Amerik. fondsen en Duitsche obligaties noteerden hooger - Ned. Staatsfondsen vaster. I Bij den aanvang van de beurs ontstond eenige opschudding in verband met een telegram, dat bij het betrokken admini stratiekantoor was binnengekomen en nog niet was gedecodeerd. Later bleek dit de mededeeling te bevatten dat op de ter reinen van de Mij. goud was aangetroffen. De koers liep toen bij de bekendmaking op tot boven SO"/.. Aandeelen Kon. Olie waren gezocht, op de verwachting, dat de overwegende meerderheid van Flandin in de Fransche Kamer een gunstigen Invloed op de Pa- rljsche beurs zal uitoefenen. Kon. Olie stegen na eenlgen aarzelenden inzet tot boven 46. Suikerwaarden ondergingen een kleine koerswijziging. H.V.A. stegen tot boven 170 °/o. Cultuurbank-aandeelen ondergin gen slechts kleine fluctuaties. - Rubber- - aandeelen ondergingen eenige koers van beteekenis. Tabakken nauwelijks prijshou dend. Van de industrieele fondsen ont moette Philips eenige vraag, hetgeen zich in koersstijging van 2'/« resulteerde. Unilevers stegen weer tot boven 90%. Calvé Delft bleven op peil. A.K.U.-aan- deelen waren prijshoudend. Scheepvaartaandeelen noteerden iets lager. Ned. Scheepvaart-Unie opende zwakker, doch herstelde zich later. Amerikaansche fondsen waren vast. ter wijl ook Duitsche obligaties hooger koer sen konden bedingen. Op de Ned. Staatsfondsenmarkt trad eenig herstel ln. LEIDEN. Botermarkt van 16 Febr. 1935. Fabrieksboter f. 1.60, 290 K.G Boerenbotér prima f. 1.481.55. Handel kalm. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Febr. '35. Aanvoer 120.000 lange turf. Prijzen per 1000 stuks f. 89. LEIDERDORP. 15 Febr. Kippeneieren f 2.50—2.80 p. 100 St. Kaas f 0.16—0.23 p. p. Boter f. 0.80. Kippen f. 0.600.65 p. st. Hanen f. 0.90—1. Konijnen f. 0.401.60. Handel vlug. LEIDEN, 15 Febr. Groentenveiling Roode kool 2.30—8.20; Savoye kool 1.70— 4.60; Groene kool 1.20—3.70; Pieterselie 1.401.90; Prei 0.80—2.50; Kropsalade 1.00—2.80; Selderie 0.701.50; Knolselderie 1.203.40 per 100 stuks. Kroten 0.80—1.30 idem gekookt 2.004.Witloof 3.00 14.—; Boerenkool 2.00—7.—; Spinazie 12.00 —21.—; Uien 1.20—2.60; Wortelen 1.00— 7.30; Spruiten I 3.00—10.—; Spruiten U 300—8.—; Nero 2.90—4.80; and. 15.00— 24.per 100 kilo. BODEGRAVEN, 14 Febr. Eierenveiling Aanvoer 9759 stuks. Prijs kipeieren 1.50 —2.90 voor witte 1.803.30 voor bruine; eendeneiereu 2.202.70; kippen 0.200.35. LISSE. 15 Febr. Uitslag van den Giadio- lenveiling in N.V. Holland's Bloembollen^» huis. Baron v. Wijnbergen 14 op 0.65, 12/14 0.35, 10/12 0.20, 8/10 0.12; Copernicus 1.75, 1.Early Orange 0.55, 0.30, 0.18, 0.08: Early Sunrise 0.70, 0.50, 0.38, 0.20; Maréchal Foch 0.55, 0.30, 0.15, 0.08; Pfit- zers Triumph 3.75, 3.25, 2.0.80; Ame rica 1 0.75, 0.30, 0.15; Golden West 0.55, 0.30, 0.18, Jacoba van Beieren 0.75, 0.45, 0.25, 0.14; Orange Blossom 2.45, Orange Queen 0.55, 0.35, 0.18, 0.10; Red Emperor 0.80, 0.55. 0.25, 0.12;' Roi Soleil 0.90, 0.60, 0.30, 0.16; Mount Eve rest 0.55, 0.28, Schwaben 1.0.70, 0.30, 0.18; War 0.60, 0.35, 0.18, 0.10; Faust 0.75, 0.27, Pink Perfection 0.85, 0.40 0.22 0.12; Liebesfeuer 1.40, 0.6Q, 0.40; Nancy Hanks 0.40, 0.20 0.10; Crimson Glow 0.65, 0.40, 0.18, 0.12. Energie 0.95 0.65 0.25 Yvonne 0.60 0.35 0.18 0.08; Venus 0.70 0.37 0.22 0.12;! Prince of Wales 0.65 0.35 0.20 Virgina 1.40 1.0.25 Perle Brillant 1.75 1.25 0.60 Princes Astrid 0.65 0.40 0.22 Rosette 0.55 0.35 0.16 0.08; llmmaculée 0.65 0.45 0.22 0.12. Trudel Grats 1,80, 0.85, Empress of India 0.80, 0.30, 0.15; Wolfg. v. Goethe 1.20, 0.70, Mevr. v. Konijnenburg 3.2.25, Prof. v. Slogteren 1. 0.55, 0.25, Yellow Hammer 0.85, 0.30, Sweetheart 1.30, 0.80, Rose Pre- cose 1.0 60, 0.30, Odin 0.60, 0.35, 0.18, 0.10; Blériot 0.75, 0.55, 0.26, 0.15; Halley 0.70, 0.40, 0.18, 0.08; Le viathan 0.75, 0.40, Bar. Jos. Hulot 1.20, 0.85, 0.30, 0.15; Brillant 0.80, 0.50, 0.25 Invincible 0.70, 0.40, 0.23, 0.12; White Giant 0.85, 0.30, 0.15; Lilac. Wonder 0.85, 0.60, 0.30. Master Wietse 0.80, 0.35, Souvenir 0.50, 0.22, 0.12. Diversen. Enk. Begonia 3/6 1.60, Crispa Begonia 3/6 1.60, Dubb. Begonia 3/4 1.25, Dubb. Begonia 2/3 0.50. Arym Cornutum 3.00; Arym Cornutum 20op 2.10; Oralis 3.00; idem 20 op 2.10; Oralis Dep- pie 5op 0.11; Anthe Caen 7/8 0,30; idem 6/7 0.20; Montbretia in soorten 0.10; Hya cinth Candicans 18/20 0.80; idem 16/18 0.65; idem 14/16 0.40; Spirêa in soorten 1.50; Lil. Rgale 20op 4.00, idem 18/20 2.25; idem 16/18 1.25. Lll. Umbellatum 20op 2.75. idem 18/20 1.60; idem 16/18 1.15; Lll. Tlg- rlnum 16/18 1.25; idem 14/16 0.75; Croceum 20 op 12.—; Tunifolium 8/10 1.25; Philipi- nensls 12/14 150; idem 10/12 1.Album 18/20 7.80: Rubrum 19op 7.20. NIEUWVEEN, 14 Febr. Aanvoer 1160 kip eieren, prijs f. 2.703.25; eendeieren f.2.50. Kaas per pond 1622 cent; eenden per stuk 45 cent. RIJNZATERWOUDE, 14 Febr. Eierveiling - Aangevoerd 1100 kipeieren, prijs f. 2.50 tot f. 3.00 de 100. Partij eendeieren, prijs f. 2.40 de 100. WESTLAND. Vellingen van den Bond Westland Binnenland van 15 Febr. Drui ven 3070 ct., dunsel 1017 ct„ spinazie 1235 ct., witlof 412 ct., stoofappelen 1026 ct.; stoofperen 812 ct. per K.G., roode kool 2.007.00, savoye 2.004.00 groene kool 802.30, eieren 2.60—3.50 per 100. kelen 80—1.65. peterselie 30l.OO, prei 1.002.50, rabarber 3.508.00, radijs 2.503.50, selderij 3090 ct. per 100 bos, andijvie 40—90 ct„ kroten 1545 ct., ra pen 1035 ct., spruiten 4090 ct., boere- kool 1032 ct. per kist. 8-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3