Het Duitsche antwoord op het „accoord van Londen". 75,le Jaargang ZATERDAG 16 FEBRUARI 1935 No. 22977 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Luchtconventie agnvaard - Stilzwijgen over Donau- en Oost-Pact. Het voornaamste Nieuws j van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: SOrts. per regel vóór advertenties uit telden en plaatsen waar agMits6happe>n van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenad ver tent les belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensddgs en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens prttrëeht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.? Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f- 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten" (voor binnenland f. 0.80 per 8 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. De burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat de candidaatstelling 7oor de verkiezing van de leden der Pro vinciale Staten zal plaats hebben op Dins dag 12 Maart a.s. Op dien dag kunnen, voor zooveel den kieskring m (Lelden) betreft, van des voormiddags negen uur tot des namid dags vier uur, bi) den voorzitter van het hooldstembureau van dien kieskring, ter secretarie der gemeente Lelden (Rapen burg 12) lijsten van candldaten worden Ingeleverd. De Inlevering der lijsten moet geschie den persoonlijk door één der onderteeke naars. Formulieren, voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaringen van bewilliging rijn ter secretarie dezer gemeente koste loos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Lelden, 16 Februari 1935. 6461 I TREINVERTRAGING. De trein, welke gisteravond om 22.03 'aar uit Den Haag vertrok en een kwartier later alhier aankwam, kon niet ver der wegens een defecte locomotief. Het duurde een uur alvorens een andere ma chine voor den trein was gerangeerd, ter sijl de reizigers moesten overstappen ln den electrischen trein om hun bestem ming te bereiken. DE DEMPING VAN HET LEVENDAAL. Blijkens een kennisgeving in ons Blad van gisteren wordt Dinsdag 5 Maart aan besteed het dempen van het Levendaal, het verbreeden van een gedeelte van den Zoeterwoudsche Singel en van de Utrecht- sche brug benevens het verlengen van de Oegstgeesterlaan en de Marlënpoelstraat, een en ander met bijkomende werken. Het geduld der omwonenden is ook, nadat de gemeenteraad tot demping had besloten, nog op een zware proef gesteld, maar nu blijken toch alle beletselen uit den weg geruimd en kan het werk binnen kort een aanvang nemen! NUT EN VERMAAK. Wij ontvingen wederom een carnevals- hummer voor Nut en Vermaak's aan- nd feest op 2 Maart. Het bevat tal lun bijzonderheden over dit jaarlijksch festijn en eenlge herinneringen van voor gaande geslaagde carnavalsfeesten. f LEIDSCHE UNIVERSITEITSRAAD. De Universiteitsraad van het Leidsch Oniversiteits-Fonds benoemde ln zijn ver gadering van 8 Februari j.l. tot leden de heeren dr. J. v. d. Hoeven, te Eefde, dr. J. C. J. Bierens de Haan te Amsterdam, jhr. mr. E. C. U. van Doom, te 's-Graven- hage, mr. J. A. A. Fransen van de Putte le Goes, jhr. mr. N. C. de Gijselaar te Wassenaar, jhr. mr. G. A. H. Michiels van Kessenich te Roermond en mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten te Leeuwarden, die tevens tot voorzitter van uen Raad gekozen werd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: D. Kort en Zoon, Dorpsstraat 48, Oegst- geest. Autoschilders. Door uittreding van een vennoot: M. Kort, dd. 1 Jan. 1935, is °e vennootschap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortgezet door: L. Kort, als eenig eigenaar, onder den naam: ™°-Spuitinrichting L. Kort. Uitgeoefend «drijf thans: spuiten, lakken van auto mobielen. INBRAAK. ^'eteravond omstreeks 10 uur bemerkte d i Morschweg-bewoner, die in de onmld- J'Wse nabijht.d woont van de borst- f'^'fabriek der firma Pel, dat aldaar was lten' waarschuwde de politie. brÜ? toen deze arriveerde waren da in- do r^S vermoedelijk drie in getal -- lil/ n ru"" en een Jalousie aan de straat- Et Sprongen en ontvlucht, r® politie stelt een onderzoek in. wordt niets vermist. DE BIOSCOPEN. Casino-Theater Het ls voor een strikt eerlijk recensent niet prettig een min der goed program te moeten signaleeren, maar des te aangenamer is zijn taak, wanneer hij de aandacht op een, laten we het mogen noemen „revanche-pro gramma mag vestigen. Want beide films zijn thans het aankijken waard. „Fraulein, falsch verbunden!" ls een komische rol prent, welke de onbegrensde mogelijk heden van een verkeerde telefoonaanslui ting ten volle benut. Vier elkander nooit gezien hebbende jonge menschen maken Immers een afspraakje op een en dezelfde plaats, op een en hetzelfde uur en merkwaardige coïncidentie met een precies eender herkennlngsteeken. Na tuurlijk leidt dit tot een „verkeerde aan sluiting" en de vroolijke complicaties, die hieruit moeten voortvloeien, schijnen schier onontwarbaar. Dat de „verkeerde aansluiting" zijn uiteindelijke oplossing vindt ln een goede aansluiting voor Im mer, behoeft wel geen nadere vermelding. Magda Schneider en Johanna Riemann spelen dit grappige verhaal van vergis singen op een charmante en vlotte wijze. Sterk hiermee contrasteerend is de sen satiefilm „De Orkaanexpress", waarin al, wat men maar sensationeel kan noemen, vereenlgd is Een inhoudsweergave is vrij wel ondoenlijk, temeer, daar de ontknoo ping van het geval in de tweede serie volgende week zal plaats hebben en we de spanning niet graag willen wegnemen. Luxor-Theater „Flying down to Rio" ls een revue-film met een spoor van ro mantiek, goede „songs" en veel show. Ja: vooral show! Het cabaret in het hotel te Rio de Janeiro lijkt op dat uit de onlangs zoo gunstig ontvangen lilm „Wonderbar" en de Yankiee Clippers zijn daar de artis- ten bij uitnemendheid, die zingen en dansen en musiceeren en een orkaan van jolijt uitstorten over de zich hoogelijk amuseerende toeschouwers. Hun leider, Roger Bond, ls de levenslustige jongeman, die tot over z'n ooren verliefd geworden ls op het knappe, donkeroogige en zwart harige meisje, dat de dochter blijkt te zijn van den Zuid-Amerikaanschen hotel eigenaar, bij wien de band na eenlge omzwerving de openingsvoorstelling komt geven. Een avontuurlijke tocht in een sportvliegtuigje, tezamen met het meisje, heelt hem gelegenheid gegeven zich te verklaren en hem de overtuiging geschonken, dat er ook aan haar zijde meer is dan sympathie. Nog iets anders ontdekte hij echter eveneens, namelijk dat het meisje reeds verloofd is en op het punt staat in het huwelijk te treden. Hiermede is het conflict geschapen, een conflict dat overigens op zeer gemoedelijke wijze verloopt. De beide mededingers blijken boezemvrienden te zijn en zij be ijveren zich tenslotte als in strijd om zich op te offeren en het meisje over te laten aan den anderDat de bandleider dat pleit wint doet nauwelijks ter zake. Hoofd zaak is dat DoloTes del Rio de rol van het meisje speelt met groote verse en overtui ging en dat ook de andere rollen (o.m. door Ginger Rogers en Fred. Astaire) uit stekend zijn bezet. Een grandioze en sprankelende vertolking wordt gegeven van de modedans Carloca en er zijn daarnevens vele liedjes in deze film die prettig ln 't gehoor liggen en die mede het succes vormen van „Flying down te Rio", en film, rijk aan fantasie en voortreffelijk geregisseerd. De directie van het Lido-tlieater heeft ons gisteravond in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met de film „Dood water", welke door haar samenstellers be doeld is als een ernstige poging om een filmwerk te scheppen, dat niet alleen door het gesproken woord Nederlandsch zou zijn, maar vooral door onderwerp en sfeer een nationaal karaktpv zou dragen. In de droogmaking van de Zuiderzee vonden Gerard Rutten e.s. het gewenschte onder werp en de wijze, waarop zij dit gegeven hebben uitgewerkt, vindt in de hooge on derscheiding, welke deze film op de inter nationale tentoonstelling te Venetië ver wierf, een grootere belooning dan het feit Van onze waardeering. Desalniettemin ls het ons goed recht de directie van het Lido-theater onze warme erkentelijkheid te betuigen voor de gebo den gelegenheid deze veelbesproken en -beschreven film door eigen aanschouwing te leeren kennen. „Dood water" is ongetwijfeld een bij zondere film. Niet als spéélfllm. Men ver wachtte in deze rolprent geen schoon heden van het kaliber van een Joan Craw ford of een Ramon Novarro. En evenmin een intrige, welke door geraffineerden op zet de aandacht gespannen houdt. „Dood water" geeft zelfs heel weinig handeling te zien, maar blijft ons toch tot den laatsten meter boeien door de mees terlijke visie van den regisseur Gerard Rutten en van hen, die de camera han teerden. De photografie staat in deze waarlijk nationale film wel op een uitzon derlijk hoog peil. De muzikale Illustraties grootendeels verzorgd door het Concertgebouworkest onder leiding van prof. Willem Mengelberg onderstreept het beeld op uiterst sug- g?stieve wijze. De proloog, waarin middels korte flitsen een overzicht gegeven van den bouw van den afsluitdijk, vormt een passende inleiding tot het elgenbike verhaal, dat ondanks zijn groote soberheid Imponeert door d" voortreffelijke uitbeelding en weer gave. „Dood Water" behoort tot de films, waar van de herinnering ons nog langen tijd zal bij blijven. De eerste indruk in Londen en Parijs. Het antwoord op het communiqué van Londen, dat de Duitsche rijksminister van buitenlandsche zaken, von Neurath, den Engelschen ambassadeur, Sir Eric Phlpps en den Franschen ambassadeur Francois Foncet, heeft gegeven, luidt als volgt: De Duitsche regeering weet zich eens gezind met de Koninklijke Britsche regee ring en met de Fransche régeering ln den oprechten wensch, de beveiliging van den vrede te bevorderen, welks behoud even zeer in het belang van de veiligheid van Duitschland als in het belang van de andere Europeesche staten is. De Duitsche regeering juicht den geest van vertrouwelijke gedachtenwlsseling tusschen afzonderlijke regeeringen, die tot uiting komt in de mededeellngen van de Koninklijke Britsche en de Fransche re geering, toe. Zij zal het haar voorgelegde geheele complex der ln het eerste gedeelte van het communiqué van Londen opgeworpen Europeesche problemen aan een nauw keurige bestudeering onderwerpen. Deze zal evenzeer gedragen worden door den geest van overtuigden vredeswil als door de zorg voor de veiligheid van het Duitsche rijk in zijn aardrijkskundig bij zonder blootgestelde situatie ln het hart van Europa. De Duitsche regeering zal in het blj- zender onderzoeken, met welke middelen het gevaar van dep wedloop kan worden vermeden, dat ontstaan ls door het zich onttrekken van de zwaarbewapende sta ten aan de in verdragen bepaalde ont wapening. Zij is er van overtuigd, dat slechts de in het Engelsch-Fransche communiqué tot uiting komende geest van vrije overeen stemming tusschen souvereine staten kan leiden tot duurzame internationale rege lingen op het gebied der bewapeningen. De Duitsche regeering juicht het voor stel tere, de veiligheid te verhoogen tegen over plotselinge aanvallen uit de lucht door een zoo spoedig mogelijk af te slui ten conventie, die het onmiddellijk ge bruiken van de luchtstrijdkrachten bepaalt van de onderteekenaars ten gunspte van het slachtoffer van een niet-uitgedaag- den luchtaanval. Zij is principieel bereid, haar luchtstrijd krachten te gebruiken als afschrikwek kend middel tegen verstoringen van den vrede. Zij is derhalve geneigd, in vrije overeen stemming met de in aanmerking komen de regeeringen spoedig middelen en we gen te vinden, waarmede een zoodanige conventie kan worden gerealiseerd, welke de grootst mogelijke veiligheid van alle onderteekenaars waarborgt. De Duitsche regeering is van opvatting, dat onderhandelingen in grooteren kring, die niet voldoende voorbereid zijn volgens ervaring en uiteraard wrijvingen met zich meebrengen, die ln het belang van de af sluiting van een zoodanige, in haar uit werking volkomen nieuwe luchtconventie, moeten worden vermeden. Voor de Duitsche regeering deelneemt aan zoodanige onderhandelingen houdt zij het voor wenschelijk, een reeks princi- pieele voorafgaande problemen in afzon derlijke besprekingen met de betrokken regeeringen op te helderen. Zij zou het derhalve toejuichen, wan neer na de voorafgegane Fransch-Engel- sche beraadslagingen, allereerst de Ko ninklijk Britsche regeering als die deel neemster aan de besprekingen van Lon den, die tegelijkertijd garant is van Lo carno, hierover ln directe gedachtenwlsse ling zou willen treden met de Duitsche regeering. De Duitsche regeering is het eens met de Fransche en de Koninklijk Britsche re geering wat betreft de opvatting, dat het afsluiten van een luchtconventie een belangrijke stap zou zijn op den weg naar de solidariteit der Europeesche staten en geschikt kan zijn, om ook de andere Europeesche problemen te brengen tot een alle staten bevredigende oplossing. De indruk te Londen. De tekst van het Duitsche antwoord, wordt door het Foreign Office nauwkeurig bestudeerd. Te Londen onthoudt men zich van officieele commentaren. In politieke kringen meent men echter, dat 't Duitsche antwoord op de Fransche- Britsche voorstellen een poging is om de verschillende punten der verklaring van 3 Februari, die hier als solidair worden beschouwd, van elkander los te maken. Ook laat men doorschemeren, dat de Duitsche poging al zeer geringe kansen op succes heeft. De diplomatieke corrspondent van Reuter schrijft: Het schijnt duidelijk, dat het Duitsche antwoord grondig bestudeerd zal moeten worden, voor men kan uitma ken in hoeverr het kan worden beschouwd als een bevredigend antwoord op het Fransch-Britsche antwoord in zijn geheel. Zoo ja, dan zullen onderhandelingen over het geheele ontwerp worden aange vat, veronderstelt men, maar ln het te genovergestelde geval zal een nieuwe toe stand in het leven geroepen worden, die nieuwe Fransch-Engelsche besprekingen noodzakelijk zal maken. Opmerkingen van Eden. Anthony Eden, de lord-privyseal en as sistent van den Engelschen minister van buitenlandsche zaken, heeft gisteren in een toespraak te Rugby ook het Duitsche antwoord aangeroerd. Hij zei evenwel, dat hij zich tot algemeene opmerkingen zou beperken. Dit was een vervolg op de En gelsch-Fransche besprekingen te Londen en meer vervolgen zijn te wachten. Daar die besprekingen weer gevolgd zijn op de Fransch-Italiaansche besprekingen te Rome en een belangrijke bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond in Decem ber is het heel goed mogelijk, dat zij het kenmerk zullen blijken van een nieuwe en bemoedigender faze in het herstel van Europa. Het doel van deze laze moet het herstel zijn van het vertrouwen in Europa Juist voor het scheppen van dit vertrou wen bestaan de Volkenbond en het collec tieve vredesstelsel, waaraan hij uiting heeft gegeven. Hoewel hij nog altijd in een stadium van evolutie verkeert, is de Volkenbond thans beslist sterker dan een half jaar geleden. De opvatting van het collectieve vredesstelsel is stellig van duur zamen aard geworden. Het is het eenige middel ter vervanging van het machts evenwicht, dat, hoe zuiver ook afgewogen, nooit de definitieve waarborg van den vrede lean zijn. Naarmate ervaring en Invloed wassen, zal de bond steeds vlug ger beter in staat zijn de verantwoorde lijkheden te torsen, die hem worden op- Trianon-theater. - In Trianon gaat deze week als hoofdfilm „Bolero", waarin we den levensloop van den danser Raoul de Baere zien. Raoul, die oorspronkelijk mijn werker ls, voelt dat er dans-talenten ln hem sluimeren en hoewel zijn eerste op treden een groote mislukking wordt, zet hij daarbij financieel gesteund door zijn broer Mike toch door. Dit volhouden wordt met succes bekroond. In Parijs voert hij triomfen, doch als Leona, met wie hij danst, verliefd op hem ^vordt, verwisselt hij deze stad met Londen, waar hij eveneens gevierd wordt. Wanneer Helene, de plaats vervangster van Leona, niet geheel onge voelig blijkt te zijn voor de attenties haar door Lord Coray bewezen, gaat hij ja- loersch zijnde weer naar Parijs terug en opent daar een eigen „cercle". De ope ningsavond belooft heel veel, doch wordt een mislukking, aangezien men meer aan dacht wijdt aan de op til zijnde mobili satie, dan aan het dansen. Hij deelt mede, dat hij voor België zal strijden, hetgeen een storm van enthousiasme ontlokt. Als hij echter Helene vertelt, dat hij er slechts reclame mee beoogt, verlaat deze hem, diep teleurgesteld. De oorlog doet Raoul zijn krachtenverlie'-n ho°wel het hem ver boden is, gaat hij toch weer dansen Op den eersten avond blijkt Annette, zijn partnerin, niet in staat te zijn met hem op te treden. Mike treft Helene die ondertusschen met Lord Clay is gehuwd in de zaal aan en weet haar over te halen nog eenmaal met Raoul te dansen. Dan, na vijf jaar, voeren zij tóch de Bolero uit. Een ieder geraakt in vervoering en als het nummer uit is, blijft het applaus aanhou den, ook als Raoul geheel uitgeput in de kleedkamer den laatsten adem uitblaast. George Raft vertolkt de hoofdrol in deze film en hij doet het niet het minst door zijn beheerscht spel op zeer goede wijze. Treffend beeldt hij den danser uit, die steeds meer succes, steeds meer roem wil verwerven, ook al gaat dit ten slotte ten koste van zichzelve. Indrukwekkend ls de slotscène. Naast hem geven Sally Rand, Frances Drake en Cawl Lombard eveneens zeer bevredigend spel te zien. „Bolero" is stellig een gang naar Trianon waard. Aan deze boeiende hoofdfilm gaat voor de pauze vooraf „Tausend fuer eine Nacht". In deze komische rolprent zijn naamsverwarringen heel normaal. Op 'n zeker oogenblik blijken er zelfs vier heeren Donnersberg tezamen te zijn, waarvan er echter slechts één de ware drager van dien naam is. Vanzelfsprekend komt alles <m°d terecht en bereikt het echtpaar Lauff zijn doel, n.l. dat de dochter een man krijgt, ook al heet deze geen Donnersberg! In het voorprogramma dient vermeld te worden het gekleurde teekenfilmpje: „A little Dutch mill". BINNENLAND. De begrooting van financiën: memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. (2e Blad). Bezuinigingsplannen der regeering (Binnenland, 3e Bladï, Er wordt een proef genomen met weg- verlichting tusschen Amsterdam en Haar lem: memorie van antwoord op de be grooting van Waterstaat. (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND Het Duitsche antwoord op het accoord van Londen gepubliceerd. (Buitenland, le Blad). Motie van vertrouwen voor het kabinet Flandin. (Buitenland, le Blad). Protest van Abessynië tegen de Italiaan- sche mobilisatie. (Buitenland, le Blad). Ernstig vliegongeval bij Messina; 9 slacht offers. (Buiten!. Gemengd, 3e Blad en Tel., le Blad). gelegd, tot hij tenslotte het universeele lidmaatschap heeft bereikt, met welks hulp een vreedzame regeling van alle ge schillen niet langer louter ideaal zal blij ven,- maar een feit zal worden. De indruk te Parijsi De Fransche ministers zullen Dinsdag a.s. onder voorzitterschap van president Lebrun bijeen komen ln een ministerraad, om te beraadslagen over het Duitsche antwoord op de Fransch-Engelsche voor stellen. In Fransche diplomatieke kringen yrtjst .men in verband met het Duitsche ant woord er op, dat de Duitsche nota welis waar niet zoo bevredigend is als men had kunnen verwachten, maar men geeft te vens te bedenken, dat zij slechts 't eerste bedrijf der thans beginnende diplomatieke onderhandelingen vormt. In het algemeen gezien, verklaart men, is het antwoord van Duitschland eerder een communiqué als een diplomatiek do cument. In de nota gaat de rijksregeering op de meeste vraagstukken weliswaar niet in, maar zij verklaart zich ook niet tegen het beginsel der gelijktijdigheid en onaf scheidbaarheid. Wanneer de rijksregeering ook niet verder zinspeelt op het Oostelijk en 't Donau-pact, wil men in diplomatieke kringen te Parijs daaruit opmaken, dat deze beide vragen onderwerpen zullen zijn van gedachtenwisseling tusschen Parijs, Londen en Berlijn, die thans zal beginnen. Het ontbreken van elke verwijzing naar den Volkenbond schrijft men hier daaraan toe, dat de rijksregeering deze vraag eerst als afsluiting van alle andere besprekin gen behandeld zou willen zien. De principieele aanvaarding der lucht conventie, betoogt men verder, is niet ver wonderlijk, daar Berlijn deze overeenkomst met de erkenning en beperking der lucht strijdkrachten verbindt. IJMUIDEN, 15 Februari. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,10—0,75; Griet per kist van 50 K.G. f. 28—11,50; Tongen per K.G. f. 0,800,52; Groote schol per kist van 50 K.G. f. 10—7; Middel schol idem f. 1210; Zetschol idem f. 1914; Kleine schol idem f. 12,505,20; Bot idem f. 5,70 —3,10; Schar idem f. 6,40—4,60; Roggen per 20 stuks f. 8—4,40; Vleeten per stuk f. 3,751,50; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 12; Kleinmiddel schel- visch idem i. 2217; Kleine schelvisch id. f. 1410. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 3817,50: Gullen per kist van 50 K.G. f. 116,50; Lengen per stuk f. 1,600,40; Heilbot per K.G. f. 10,70; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4,50—2.90; Koolvisch per stuk f. 0,540,11; Makreel per kist van 50 K.G. 1. 14. Aangevoerd 56 kisten versche haring. Prijzen 4,204,15 per kist. Aangekomen 7 stoomtrawlers: RO 4-6 met f. 4577; IJM 1 met f 1347; IJM 134 met f. 1320; IJM 147 met i. 1973; IJM 87 met f. 1797; IJM 29 met f. 1328; IJM 97 met f. 1436; en 10 loggers KW 62 met f 102; KW 96 met f. 368; KW 127 met f 1110; KW 45 met f. 726: KW 44 met f. 730: KW 69 met f. 842; KW 28 met f. 515; KW 24 met f 283; KW 161 met f. 776; KW 47 met f. 572. Het „Leidsch Universiteitsblad" (uit gave H. E. Stenfert Kroese's Uitgeversmij. N.V. alhier) heeft een speciaal Universi- teitsfondsnummer uitgegeven, teneinde 'n indruk te vestigen van hetgeen in het af- geloopen jaar in de Leidsche academische wereld omging en ln het blad zijn woord voerder vond. Bij Kon. besluit is benoemd tot re- serve-eerste-luitenant de reserve-tweede luitenant J. Broekema van het 6e reg. veld-artillerie alhier.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1