IIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 15 Februari 1935 UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. ALPHEN. Westlander gezonken. Tengevolge van den storm en groote wllslag. die daardoor ontstond ts vlak loorblj 's Molenaars een Westlander, ge- Wen met grint van den schipper V. In ien Rijn gezonken. De opvarenden wisten dcli bijtijds ln veiligheid te stellen. Het jdieepje werd 's avonds door de fa. Kern- pets gelicht. Vergadering „St. Damianus." De R.K. Ver. tot Ziekenverpleging St. Djmianus kwam in de St. Jozefzaal bijeen, uder leiding van den voorzitter den heer I m. v. d. Zant. Na opening werden de notulen onver- mderd vastgesteld. De ontvangsten en uit aten hebben bedragen f. 2792.70. Het jtaal bezit der ver. Is f. 3011.79, waarvan en bedrag van f. 311 op de reserve- Ikenlng is geplaatst. Ook het verslag van den secretaris was nümistisch gestemd. Op 31 Dec. 1934 be- ioeg het ledenaantal 1480; 16 patiënten leken 348 verpleegdagen te hebben gehad q 12 222. ^controlecommissie had boeken en be- chelden in orde bevonden, zoodat den ainlngmeester den heer C. L. P. Jan- iaat onder dankzegging décharge werd «leend. Van den heer J. Verkley was bericht inkomen dat hij bedankte als bestuurs- id. De aftr. bestuursleden de heeren W. W. i Leeuweh; A. F. Ruyssenaars en G. Bruy- cis werden bij acclamatie herkozen. Tot ld der controlecommissie werd benoemd ie heer B. Rombouts. Na rondvraag volgde sluiting. Groote hoeveelheid ongedekt vet inbeslag genomen. Door de politie werd langs den Ouds- loomsche weg zekere P. J. H. aangehou- len, die plra. 40 K.G. vet bleek te vervoe- tn, die niet waren gebandoroleerd of ge kit door een geleideblljet. Na deze aan- puding en ontdekking kwam het de lolitie voor dat H., die handelt in kaas en «n pakhuis heeft in de Rulterstraat, ook laar nog wel voorraad kon hebben opge- iigen. Bij onderzoek werd zulks be waar- »ld. In eenige kisten, etc. werd n.l. nog en groote hoeveelheid vet aangetroffen. Ook dit werd inbeslag genomen en over bracht naar het politiebureau; H. tegen tien proces-verbaal werd opgemaakt, gaf ik lezing aan de politie voor dat hij de obeslag genomen partij vet ongeveer P/2 iar geleden had gekocht van een onbe- end persoon, terwijl hij nu trachtte een manaer voor een laag prijsje van de hand Ie doen. Of het vet al of niet nog voor nnsumptle geschikt is. zal mede nog wor- !en onderzocht. Ouderavond der Chr. School. In Het gebouw Bethel" werd vanwege de Chr. School J. v. Nieuwenhulsstr., hoofd de heer H. A. v. d. Kemp, een ouderavond Behouden. De belangstelling was zeer poot, De voorzitter der schoolvereeniging ds. Stehouwer, sprak na gebed een kort penlngswoord. De heer H. A. v. d. Kemp Leid een z.g. openbare les waarbij hij den ónderen vragen stelde, die door hen wer- ien beantwoord, afgewisseld door aardige mizlekstukjes en samenspraken. De onderwijzer de heer de Wijs hield een keurig referaat over: „Opmerkzaamheid", waarbij deze er op wees hoe deze opmerk- namheid bij de kinderen zoowel door het onderwijzend personeel als de ouders zelve moet worden opgewekt. Na de pauze be- ichtigde men het werk der leerlingen. Stehouwer sloot deze geslaagde trond, Loop der Bevolking. Ingekomen: van Beemster, Gerrit de landarbeider, Zeilmakerstr. 17 v. Oorinchem, Pieter de Haas en gezin, be drijfsleider, Woubrugscheweg 72e van Wassenaar, Johanna M. A. van der Zon, dienstbode. Hoorn 306; van Jaarsveld, Pieter van Driel en gezin, slager, Hooft- straat 164. Vertrokken: naar 's Gravenhage, Lunte- ünstraat 69, Paul J. Wletsema, zonder be- 'oep; naar Pijnacker, Delfgauw E 182, Arie ws, bakkersknecht; naar Lisse, Rover- broekpolder, Hermanus H. J. Flnkenflügel, landarbeider; naar Utrecht, Nieuwe Dracht, Helena M. Relnink, religleuse; n. Wassenaar, Molenplein 14, Jacob Barre- 'eld en echtgenoote, metselaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonlus Johannes, z. v. J. Zaunbrecher en J. Kleljn Slmon Ge- 'ard, z. V. G. de Ritter en T. Sampimon Maartje, d. v. G. Groenendijk en A. van Donk Cornells, z. v. A. Vonk en J. Bak te Anthonius Adrianus, z. v. A. van "ijk en M. v. Leeuwen' Aart, z. v. C. van der Plas en W. Uittenboogaard Johan, z. v. R. J. Hobé en J. G. van Dom- selaar Cornells, z. v. H. Rijnsburger en Wagenaar. Gehuwd: Lourens van Lienden 22 j. en Hulda Bartel 25 Simon van 't Wout 25 j. en Adriana Goedhart 24 j. Overleden: Trijntje de Best, 51 j., echt- tenoote van Gerrit Buis Willem Con stant van de Ree, 72 j. "e heer Smeenk over „Regeeren ln Crisistijd". In de geheel gevulde zaal van „Con- cordia", hield de A.R. Kiesver. „Nederland 1Oranje" een openbare vergadering; als Pt trad op de heer C. Smeenk, lid der aweede Kamer te Arnhem. Jr.'oorzitter de heer W. J. v. d. Brink wnde. „Regeeren in Crisistijd" was het .Merwerp van den spreker. Regeeren is «'moeilijk, vooral in deze dagen, aldus weker. Zien wij terug naar de vorige cri- oor? £e tachtiger jaren, dan blijkt dat de ™wak toen gunstiger was dan thans. Na inr °„vera'c'lt van het Gildewezen, noemde (Ln» 18e eeuw de eeuw van de ultvin- „ifj e.b.de 19e eeuw de tijd van geweldige niblr ng der industrie, waarover spr. ""voerig uitwijdde. ju? 8evolgen, die na den oorlog zijn ont- economische oorlog; tolmuren zen van het buitenland kunnen wij niet op: want deze zijn zoodanig, dat daarvan boeren en arbeiders niet kunnen leven. Waren er geen steunmaatregelen voor de landbouw, de werkloosheid op het platte land zou veel grooter zijn. Deze steun had de regeering liever niet genomen, maar wij moesten land en tuinbouw voor den ondergang behoeden. Het afzetgebied als boter naar Engeland waarop de regeering 4 millioen bijpast moeten wij niet prijs geven. De moeilijkheden zijn vele, want omzetting van een bedrijf in veeteelt ln akkerbouw is zeker niet gemakkelijk. Dat de regeering ingrijpt ln de veeteelt is principieel niet af te keuren. De boer regelt opgroeien van zijn beesten of vroeg slachten, want hij heeft daarover het be schikkingsrecht. Nu echter alles is vast- geloopen, treedt de regeering hier regelend op Deze algemeene lijn is een zegen ge bleken voor land en volk. Spr. toonde aan, dat kapitaalvorming niet gemist kan wor den; zelfs een soclalistische-regeerings- vorm zou daar niet buiten kunnen. Met de opwekking trouw te blijven aan de eeuwige onveranderlijke beginselen van Gods Woord besloot spr. zijn gloedvolle rede. Na een zeer uitvoerige gedaohtenwisse- ling, waarin spr. aantoonde, dat vele maatregelen den enkeling onjuist of on rechtvaardig voorkomen, maar dat deze ln het verband met het geheet toch niet ge mist kunnen worden, sloot de heer Smeenk met dankgebed. JpeHjltni zyn niet gering. Vele lan '~~in zich toe op het agrarisch-pro- wlj moeten uitvoeren. Tusschen Mkt::""en van het ruilverkeer moet er ""er evenwicht zijn. Maar tegen de prjj- BODEGRAVEN. Uitvoering Gymn.ver. „Hercules". In Hotel van Haaften werd de eerste uitvoering gehouden van de Gymnastiek- vereen. „Hercules". In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer A. W. v. d. Kleijn den overleden tweeden voorzitter, de heer A. M. Vink, wiens verlies voor de vereen, nog steeds meer wordt gevoeld. Hierna volgde de uitvoering zelf, die een waar succes werd. De directeur de heer W. Ros uit Rotterdam wist een vlotte afwik keling der nummers te verkrijgen. Er was uitnemend getraind. Toch werd het half- twaalf eer het offlcieele programma was beëindigd. Het Zwembad blijft. De alg. vergadering van aandeelhouders van de zweminrichting „Rijnstroom" is nog nooit zoo belangrijk geweest als thans. Het bestuur had behalve de gewone zaken op de agenda geplaatst een bespreking van de vraag of de inrichting weer geopend moest worden of niet. Naar de voorzitter de heer P. H. v. Ingen mededeelde, was er verschil van meening hierover ln het be stuur. De secr. pleitte voor behoud, de rest van het bestuur voor opheffing. Oorzaak daarvan is de geringe waardeering voor het werk der inrichting in den Raad, de subsidieverlaging, die bijna alleen het zwembad kreeg en de grievende opmer kingen over den toestand van het water, n.b. door menschen, die nog nooit een voet in het bad hebben gezet. Uit offlcieele on derzoekingen werd bewezen, dat het water uitstekend is om te zwemmen en geen en kele gevaar oplevert; Bovendien is de flnancieele toestand veel verslechterd omdat men f. 50 subsidie mist en bovendien nog f. 21.50 moet betalen aan de Provincie voor de concessie. Thans is de flnancieele toestand gunstig en kan men beter liquideeren, dan met een tekort. De secretaris de heer Batelaan, erkende al de grieven, maar wilde daaraan de con clusie van sluiting niet verbinden. De in richting is goed het water in orde, er wordt druk gebruik van gemaakt en nu mag men niet zonder noodzaak, een bad, dat sinds 1888 bestaat, opheffen. De geheele vergadering ging met deze gedachtengang accoord. Het bad moet blijven anders gaan de Jongens toch zwem men en gebeuren er ongelukken. Na lange besprekingen bleek de voorzitter bereid nog voor 1 jaar aan te blijven, wanneer ook de heer Verboom dat deed. Onder zwaren aandrang bezweek deze tenslotte en wprd voorloopig voor den a.s. zomer het behoud van het bad verzekerd. Hoewel men een mooi nieuw bad met opgepompt water zou waardeeren. bleek geen der vergaderden te verwachten dat het er komt. Uit de Jaarverslagen bleek dat het bad in 1934 gunstig is geëxploiteerd. Inplaats van het jarenlange nadeelig saldo is thans een voordeellg saldo gekomen. De op brengst der abonnementen steeg met 20%. Burgerlijke Stand. Geboren: Alberta Phlllppina, dochter van E. van Waveren en A. Batelaan Petronella, dochter van C. Baas en T. T. C. Fronchet. Ondertrouwd: P. Boef 24 jaar en E. Huisman 24 jaar. Loop der Bevolking. GevestigdM. Pak, fabrieksarbeider van Boskoop; H. Ruardy en gezin, koopman van Alphen; A. G. M. Vermeulen, dienst bode van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: C. A. v. Donk, veehouder naar Rietveld; M. W. van Donk. z. b. naar Rietveld, Gevonden: 1 belastingmerk, 1 deken van een auto, 1 hakmes, 1 blauwe Alpino pet. De laatste dag van den bazaar, welke gehouden is ten bate der Chr. Wijkverple ging, is een zeer groot succes geworden. Ds. Dam sprak 't sluitingswoord en dank te hartelijk voor de groote mate van me dewerking, welke men allerwegen had on dervonden. Vervolgens zong het dames koortje van den Chr. Vrouwenbond nog enkele liederen. Een voorlooplge telling van de ontvangsten wees aan dat bruto plm. f. 1500 was ontvangen. Dit bedrag overtreft de verwachtingen. Tot onderwijzer aan de Chr. Mulo- school, hoofd de heer P. Maaskant, is be noemd de heer C. Burggraaf te Barneveld. Voor een goed gevulde zaai ln hotel „Klaassen" had een propaganda-avond plaats, uitgeschreven door het plaatselijk bestuur van de V.A.R.A. Naast vele attrac ties trad ook op de bekende zanger Albert de Booij. Een geanimeerd bal volgde tot besluit. Door de politie werd een 20-tal jon gens betrapt, die op het dak geklommen waren van het veilingsgebouw, alwaar zij door den glazen koepel de bioscoopvoor stelling die in het gebouw werd gegeven gratis konden volgen. De politie constateerde tevens, dat zij eenige ruiten hadden gebroken, welke zij zullen moeten betalen. B. en W. hebben den dag, waarop zoo noodlg de stemming voor de verkiezing van de leden van den Raad, zal worden gehouden, bepaald op Woensdag 26 Juni e.k. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Allda Elizabeth, d. v. Abra ham van der Voorst en Neeltje Duiker Alberdina Neeltje, d. v. Abraham van der Voorst ep Neeltje Duiker Beatrix Kla- zina, d. v. Hendrik Wille en Annetje Dor- repaal Floris, z. v. Jacob van Veen en Maria Cornelia Verboom. Pieter, z. v. Gerrit de Jong en Neeltje Ettinger Bastlaan Dirk, z. v. Johan de Wit en Geesje Schoneville. In de Ned. Herv. School werd een druk bezochte ouderavond gehouden. De avond werd geopend door ds. Odé, waar na het hoofd der school de heer A. Mieog sprak over „De verhouding van de kinde ren onderling. De heer C. Stroo behan delde „Liefde in de Opvoeding". Mej. A. A. de Raad „De Iste schooldag". De heer J. v. d. Sterre sprak over „Bidden door ouders en kinderen". In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd waarvan een ruim ge bruik werd gemaakt. De avond werd afge wisseld door orgel en vioolspel. LEIDERDORP. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Ket, Hoofdstr. 194 inw. J. J. Sollie en gezin, Koningstr, 73 Wed. M. J. SchoulsVerkoek en gezin, Mei- doornstr. 6 J. A. Schouls en gezMed- doornstr. 4 W, Quik, Hoofdstr. 242 inw. H. J. v. Houten, Jaagdpad 68 A. Schöttelndreler, v. d. Valk, Boumanweg 20. Vertrokken: P. Groenhart en gez. n. Lisse, Emmastr. 4 M, A. de Graaff n. Moercapelle No. 89 J, v. d. MelJ naar Oegstgeest, H Morschweg 28 C. v. d. Bijl n. Delft, H. de Grootstr. 47 J. War- naar en gez. naar 's-Gravenhage, Beek laan 114 P. H. Mooten naar Leiden, Atjehstr 6 G. de Haas n. Zoeterwoude, H. Rijndijk F 144 P. V. d. Meer en gez. naar Leiden, Utr. Jaagpad 53 A. v. Fruchten naar Leiden, Zonneveldstr. 7 N. C. v. Malssen naar Nijmegen, Neer bosch K. Zweegman en gez. naar Leiden Vrouwenkerkhof 12a Wed. M. Smitte- naar en gez. naar Lelden, H. Rijndijk 53 L.' J. v. Dijk en gez., naar Leiden, Bilderdijkstr. 17 G. Chr. Anker en gezin naar N.O.I. Borneo Balikpapan. BOSKOOP. De gasprijs verlaagd. De raad dezer gemeente besloot in zijn vergadering van gisteravond op voorstel van B. en W. om over te gaan tot verla ging van den gasprijs met 1 cent per M3. en dit te brengen op 8 ct„ en voor munt- gas op 9 cent per M3. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert Klaas, Z. van J. C. Verkalk en N. J. Potuijt. Geboren: Willem, z. v. G. de Rooij en M Stigter. Gehuwd: L. Lycklema 22 J., te Wllnis, en J. A. Voshart 23 j. G. van Veen 28 J„ te Mijdrecht, en A, J. Voshart, 24 j. Overleden: L. K. Verkalk 4 d. CONSECRATIE DER NIEUWE R.K. KERK Rede van monseigneur J. D. J. Aengenent Gisteren werd de nieuw gebouwde R.K. Kerk door mgr. J. D. J. Aengenent, bis schop van Haarlem, geconsacreerd. De plechtigheden namen om halfacht een aanvang met de wijding van de buiten muren; en om 9 uur werden de reliquien in processie overgebracht van dc oude naar de nieuwe kerk. Hierbij fungeerde ais diaken pastoor Moons uit Zevenhoven, als subdiaken pastoor J. N. Omtzigt uit Aar-' landerveen, ad mltram rector Huibers uit Bodegraven, thuriferaruis kapelaan W. B. Hermans uit Noorden, ad librun kapelaan van Teijlingen udt Bodegraven, ad baculum kapelaan Kossen uit Alphen aan den Rijn. Bij de pontificale Hoogmis assisteerden als presbijter assistent deken J. M. Hellegers uit Alphen aan den Rijn, verder pastoor H. P. A, van Dijk (oud-pastoor van Nieuwkoop), pastoor H. J. G. van Baaren uit Oudorp (oud-kapelaan van Nieuwkoop) pastoor A. W. J. Lühn uit Bodegraven en Pastoor W, J. A. J. Borsboom uit Noorden, de laatsten als diiaken en subdiaken. Als cantores fungeerden de Eerw. heeren Nicolaas, kapelaan te Nieuwveen en Steur, kapelaan te Bovenkerk, als cermoniarls de heer H. W. Agterof, secretaris van het Bisdom. In het priesterkoor hadden plaats pastoor Th. P. Blom van hier, pastoor F. A. M. Lucassen uit den Haag (oud-kapelaan van Nieuwkoop, rector J. Bots uit Amster dam (geboren Nleuwkoper) en pastoor J. W. J. van Kampenhout uit Nije—Zegveld. In de kerk waarin alle ruimte bezet was waren aanwezig behalve het kerkbestuur de aannemers, opzichter en allen, die op eenlgerlel wijze bij den bouw betrokken waren geweest. Na de Hoogmis hield de Bisschop vanaf het priesterkoor, voorzien van mijther en staf en omringd door alle aanwezige geestelijken een korte predikatie. Mgr. wenschte de parochie geluk met den dag waarop een lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan, waarop een nieuw kerkgebouw aan God is toege wijd. Dezen dag is de kroon gezet op het werk om God een nieuwe woning te be reiden. om Hem daarin eerbied, hulde en liefde te brengen. Voor het eerst Is hier het H. Misoffer opgedragen en ls de God- mensch hier nedergedaald om zijn ge zegende handen op te heffen tot oen Hemclschen vader om ons van onze zon den vrij te pleiten. Van nu af aan zal voor ons en voor onze verre na umellngen hier het H. offer worden opgedragen. Uit den introïtus van dezen dag rele veerde spr. met welke gevoelens behoort te worden opgegaan naar het huls van God, met een gevoel van eerbiedige vrees en van kinderlijken trouw. Ontzagwek kend is deze plaats, want dit is het huis van God, waarvoor wij heilige vrees moe ten hebben, doch veel meer nog kinder lijke blijheid en liefde, omdat God hier woont met al zijn glorie, goedheid en barmhartigheid en daarom; „hoe lieflijk is Uw woning!" God ls overal ln en boven de aarde, doordringt het diepste van onze vezelen en overal houdt God onze hand vast, doch wij noemen de kerk het huis van God ten le omdat God leder kerkgebouw meer bijzonder uitverkiest om onophoudelijk daarin zijn zegen uit te deelen. Hij woont daar op een gansch bijzondere wijze; ten 2e omdat Hij hier niet alleen woont als God, doch ook met zijn menschheid, met zijn ziel en lichaam, zooals Hij gewandeld heeft op aarde, hier vertoeft Hij ln het tabernakel in het H. Sacrament des Altaars en roept vandaar uit ons voort durend toe: „komt allen tot Mij en ik zal U verkwikken". God is hier alleen om goed te doen, weldaden uit te deelen en zegeningen te verspreiden. Alles wat Ge hier ziet, spreekt van Gods goedheid. Het doopvont, waarin we gereinigd worden van alle zondensmet en het recht verwerven op de zaligheid, de biechtstoel spreekt van Gods goedheid en grenzenlooze liefde, waarin Hij met open armen genade en liefde verstrekt, de preekstoel vanwaar voortdurend verkon digd wordt hoe God is onze liefdevolle vader, die niets liever verlangt, dan dat wij ln eeuwigheid zijn zaligheid genieten zullen, het altaar, van waar steeds uitgaat één roep van Gods liefde en goedheid en het tabernakel van waar ons voortdurend de stem toeroept tot Hem te komen. Spr. wenschte de parochie geluk met deze nieuwe tempel en gedenkt dankbaar aller medewerking. Gij hebt dit gebouw gesticht, doch veel eer kan gezegd worden dat God dit gebouw in zijn goedheid voor U gesticht heeft. Spr, achtte zich over tuigd. dat de parochie dikwijls zal opgaan met heilig vreese en kinderlijk vertrouwen, en hoopte daarvan een nieuwe ontwikke ling en bekrachtiging van het Godsdienstig leven in deze parochie. Bij den 27-Jarigen E S. alhier is de besmettelijke ziekte febrls typhoidea ge constateerd. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD, De belastingen Het onbewoonbaar- verklaren van huizen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen Na opening door den burgemeester J. W, Geesink met gebed, werden de no tulen goedgekeurd. De voorzitter wenschte weth. Hogervorst geluk met zijn 75sten verjaardag. De voorzitter zeide dat de kas van den ontvanger in orde ls bevonden. Voorschotten werden toegestaan aan de de R.K. school en de Chr. school. Ingeko men was o.a. een schrijven van Ged, Sta ten dat zij geen goedkeuring geven aan het besluit, om f. 150 voor motortoelage aan den hulpkeurmeester. Ged. Staten meenen dat dit bedrag hooger moet zijn. De raad besloot om bij den Kroon ln beroep te gaan. Een breedvoerige bespreking volgde over een voorstel van Ged. Staten ter wij ziging van de belastingen, die nog zwaar der zullen drukken dan tot nu toe was. De heer Plomo was sterk gekant tegen de besluiten van Ged. Staten. Hij vroeg zich af. wat hiervan terecht moet komen. Het stembureau werd samengesteld als volgt: de heeren C. Hogervorst. W. J. Rij laarsdam en H. S Ran. De voorzitter deel de mede, dat er ingevolve de vleeschkeu- rlngsdienst vóór 1936 een gebouwtje moet geplaatst worden voor de doode beesten, die bestemd zijn voor de verbrand-instel ling. In de noodslachtplaats kunnen zij niet geborgen worden met het oog op besmettingsgevaar. Volgde het punt onbe woonbaarverklaring perceelen 234 en 235, eigenaar de heer C J. M. Speet. Ds voor zitter deelde mede dat zy niet aan de elschen der woningwet voldoen. B. en W. stellen voor om de huizen onbewoonbaar te verklaren; ln perceel 235 moet een groot aantal kinderen op een te kleine zolder slapen, Weth. Hogervorst zeide dat de hulsbaas aan dit laatste niets kan doen; dan moes ten de huurders maar een ruimere woning zoeken. De heer Bokkesteijn meende dat, wanneer er sprake is van voldoen aan de elschen van de woningwet, men van Kat tenburg af genoeg huizen kan afkeuren. Tenslotte werd besloten om aan den heer C. J. M Speet een schrijven te richten met het verzoek perceel 235 in dezelfde conditie te brengen als 234 en wel vóór 1 Juli a.s. De heer de Geus vroeg bij de rondvraag of B. en W. niet kunnen aandringen op verbetering van de Muggenlaan en de oude Molenkade. De voorzitter merkte op, dat bedoelde kade op de legger van voetpaden staat; by den polder zullen stappen worden gedaan tot verbetering. De heer Plomp klaagt over het hooge ikostencijfer voor de gemeente met betrekking tot den brand bij Ran. Spr. zou in de toekomst een andere organisatie willen zien. Spr. kan geen vaste U1nen aangeven, maar de brand meesters kunnen een en ander in over weging nemen De voorzitter zeide. dat B. en W. reeds besloten hebben om by geval van brand het loon der spuitgasten voor de eerste 4 uur op 75 ct. per uur en daar na op 50 ct. per uur te stellen. Hierna sluiting. De steun aan de hagelslachtoffers. Eenigen tyd geleden meldden wy, dat de totale uitkeering uit, het gevormde hagel- schadefonds voor de Nieuwveensche tuin ders f. 250 bedroeg welk bedrag werd afge dragen aan het N.C.C.. waarvoor het pi. crisis-comité terug ontving f450 aan goe deren Reeds heeft de uitdeeling aan een 20 tuinders plaats gehad: deze omvatte: 140 mud eierkolen (7 mud ieder) 10 wollen dekens. 14 werkbroeken. 7 paar werk schoenen. 12 kinderpakjes, 100 knotten sajet. 10 hemdrokken 10 onderpantalons, 6 paar kinderschoenen en 12 truien. Door het fonds van de olaatseiyke Boerenleen bank is f. 2000 onder de getroffen leden verdeeld. (Bulten verantwoordelijkheid der ReÉA Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet, teruggegeven. DE NIEUWE AMBTSWONING VOOR DEN BURGEMEESTER VAN HAZERSWOUDE. Naar aanleiding van het Raadsverslag van de Gemeenteraadszitting van Hazers- woude van 11 Februari j.l. verzoeken wy eenige plaatsruimte ln uw veelgelezen blad. Het zal ongetwyfeld de aandacht van velen getrokken hebben dat de Gemeente raad haar besluit, in een zeer recente ver gadering genomen, om de woning naast het Raadhuis te bestemmen tot Ambts woning van den Burgemeester weer heeft vernietigd en thans heeft besloten over te gaan tot het bouwen van een nieuwe woning, waarvan de kosten zullen bedra gen inclusief centrale verwarming plm. f. 8300. Men zou mogen aannemen, dat voor een zoo spoedige vernietiging van een pasge nomen besluit wel ernstige redenen aan wezig moesten zltn te meer daar één der wethouders opmerkte, dat de financiën der Gemeente een dergelyke uitgave niet toelaten. Maar.voor zoover men kan nagaan, zyn persooniyke sympathie en antipathie de eenige motieven. Om eenige ontevreden menschen ter wille te zijn. wordt, een raadsbesluit vernletied en wordt de Ge meente op dergelijke hooee kosten gejaagd wat zeker onder deze tijdsomstandigheden ongeoorloofd schynt Vooral in dezen tijd hebben we behoefte aan een vastberaden houdinv van ieder Bestuurscollege en doet een dergelyke handelswijze w»l even het gevoel bij ons opkomen dat de Gemeenteraad hiermede een deel van haar Drestlze heeft ingeboet. U dan>end voor de verleende plaats- ru'^nt- Hoogachtend, F"-'-" Ingezetenen van Hazerswoude. Loop der bevolking- Gevestigd: A. Pante. van Haarlem P. v. Leeuwen, van Haarlem M. H. OUe, van Amsterdam J. Hazendonk. van, Zevenhulzen M. A. Kroes, van Ermelo- Nunspeet Vertrokken: C. Th. de Frankrijker, naar A'dam M. H. Janmaat, naar A'dam C. M. v. d. Berg naar Hazerswoude G. v. Commenee. naar Bloemendaal. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Cornelia, z. van Her manus Verkerk en Gerritje Verduin Marletje, d. van H. R Baas en J. P. Zek- veld Louise Cornelia, d. van K. Mor- sink en P. N. Zemel. Overleden: Geertje Schotvanger wed. v. L. v. d. Oord. 69 Jaar. Ondertrouwd: M v. Vliet en A. W. Jansen. Door de fa. v. Dyk en Visser is aan besteed het schilderwerk van de uitbrei ding der Johanna-stichting alhier. Behou dens goedkeuring van den architect is het werk gegund aan den laagsten Inschrijver Abr. v. Poelgeest alhier voor f. 3060. Aan de firma Wed. Spüker is opgedra gen. het bouwen van een woonhuis voor rekening van D. v. Leeuwen Lz. alhier. Woensdag 20 Febr. a.s. zal des v.m. te 8 uur gelegenheid zyn tot inenting ten huize van dr. Nout. ROELOFARENDSVEEN. Opvoering treurspel „Thomas More". De tooneelclub der Gezellenvereeniging alhier voerde gedurende drie avonden met groot succes het mooie treurspel van den grooten Thomas More op. De vice-praeses sprak over de historische beteekenis van den hoofdpersoon. Het publiek, dat ln grooten getale was opgekomen, leefde in ademlooze stilte met het spel mede. Een woord van lof mag niet onthouden worden aan de spelers, zooals Hendrik VIII, Tho mas More, Fisher, Cromwell en de zoon van Thomas More, John. De décors gaven leven aan de vyf verschillende bedrijven. De vice-praeses dankte spelers en publiek. Spreker zeide, dat vele personen uit andere plaatsen hun toezegging hebben gedaan, om Vrijdagavond dit spel by te wonen. De vioolclub verleende tydens de pauze hare medewerking. WADDINXVEEN. De Werkverschaffingsplannen uitgesteld. Het is bekend, dat sedert Augustus 1.1. plannen aanhangig zyn om in overleg met de polderbesturen te komen tot werk verschaffing aan de werkloozen. Naar wij vernemen is thans de goedkeuring op deze plannen verkregen en zou wellicht binnen een paar weken met de uitvoering kunnen worden aangevangen. Nu zyn echter ln verband met het Jaargetijde weer zooveel practische bezwaren gerezen, dat het gewenscht wordt geacht de werk zaamheden uit te stellen tot het komen de najaar. Er zal nu in de eerste maanden niets van kunnen komen. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elis, z. v. E. van der Horst en J. A. Schijf Adriana Alida Truus, d. v. C. van der Zwan en T. Groeneveld. Overleden: Wilhelmina van der Neut, 61 j., echtgenoote van K. J. Strookman. Wederom hebben bloeddorstige hon den huis gehouden onder de schapen in den polder Vierambacht. Thans waren het de schapen van den veehouder L. aan den Woudschedijk, waarvan er twee zijn gedood. Het vleesch werd voor de con sumptie voorwaardelijk goedgekeurd. 3—4

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15