Brunhilde's nationale gymnastiek-tournooi r Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 11 Februari 1935 Derde Blad No. 22972 Aspasia zorgde voor een onvergetelijk slot. O herwinningen van mej. Wolzak en van Turnlust en Aspasia. Het het turn-toumool voor dames, dat jsteren in de groote Stadszaal alhier werd Jtiourien, ls de jubileum-viering van minhilde nog niet ten einde. Dit, echter, pet de climax geweest zijn! Deze natio ns wedstrijden, waarbij ln tweeërlei im zelfs het kampioenschap van het ibond op het spel stond, hebben: èn g de prachtige organisatie, èn door de rinemlng van vrijwel alle bekende liters uit ons land, èn door de bul- ijcwoon goede prestaties, alle verwach ten verre overtroffen. ZIJ hebben de icon gezet op Brunhilde's welgeslaagde rienlcingsfeêtijn en zullen hun faam .liragen tot in alle plaatsen, waar het jj.Cl.V. z'n tenten heeft opgeslagen! Hoe :<d herinneren we ons nog die wedstrij- B van vijf jaren geleden, toen Turnlust ilenlngen demonstreerde, die wij tot op j oogenblik nog niet vergeten zijn. Hoe (»nder moet dan wel het werk op iKn Zondag geweest zijn, indien vast ut, dat ieder er door tot enthousiasme nd gebracht en bU het nummer van gasia zelfs de bewondering der zeer skundlge Jury bijna geen grenzen kende, tt was het mooiste", zoo zelde de ver- mdsvoorzltter, dr. Reys, later „wat deze voegde en ervaring-rijke commissie ooit I het gebied van dames-turnen had ge in1" In den vóórmiddag vonden de perso- *le wedstrijden plaats, verdeeld over: ij? oefeningen, brug, paard, paard- prmgen en ringen. Algemeen leider, ienals trouwens na de pauze, was de heer ui Metz, en hij deed het zoo voortreffe- I dat binnen de twee uur alle 49 deel- «msters hun beurt hadden gehad. Uit- ikend werk werd er daarbij geleverd, th eenlg overzicht gedurende den kamp ek helaas niet te verkrijgen, omdat aan ie toestellen tegelijk werd geturnd en de eten-waardeerlng niet voor alle onder den dezelfde was. Opvallend groot was het reeds ln de morgenuren talrijke fcllek de aandacht voor de verrichtingen 0 de K.N.G.V.-kamploene, mej. Wolzak, als met tooverslag telkens weer alle nicht ln de zaal deden verstommen, ettemin was er ook voor vele anderen urne belangstelling en hoe terecht dit u bleek later uit den uitslag. Mej. Wol- k won den eersten prijs, doch slechts deen half punt verschil op mej, Las- hnit, uit Den Haag, die op alle num- «rsiets beter was dan mej. Wolzak, doch gevolge van een ongelukje „door de r? zakte" en daardoor aan dat toestel Ipunt minder kreeg, wat haar juist de «winning heeft gekost! De uitslag luidt: mej. VI. Wolzak, D.O.S., Amsterdam, 1/4 punt; 2. mej, G. Lasschuyt, Donar, a Haag, 77 1/4 punt; 3. mej. L de Betue, ito. Amsterdam, 76 punten; 4. mej. T. Keus, D.O.S., Amsterdam, 73 3/4 punt; mevr. E. Blits, Bato. Amsterdam, 711/4 mt; 6. mej. A. Lüdwig; D.O.S., Amster- 67'/. punt; 7. mej. J. Lüdwig, D.O.S., Mterdam, 66 punten; 8. mej. Fr. van «Wen ,,'s-Gravenhage", Den Haag, 1/4 punt; 9. mej. A. Fieseler, D O.S„ «sterdam, 64 punten; 10. mej. M. Pieters 03, Amsterdam, 64 punten; 11. mej. M. 1 Arkel, Donar, Den Haag, 61 3/4 punt; mevr. L. Weggelaar, Bato, Amsterdam, 1/2 punt; 13. mej. A. Kellenaers, Brun- «e, Leiden 60 3/4 punt. Oe andere Leidsche dames bereikten de feende resultaten: mej. W. Dieben, 60 aten; mej. P. Dieben 58 3/4 punt; mevr. tan der Wilk, 52 punten en mej. B. J, 511/2 punt. tal de personeele wedstrijden was een "tnigingskamp verbonden, waarvoor totaal aantal punten besliste dat door /teste drie turnsters van Iedere ver- tnging verworven was. Dit leidde tot het «ende resultaat. D.O.S Amsterdam, 219 punten; 2. Amsterdam, 208 3/4 punt; 3. Donar, u Haag. 198 3/4 punt; 4. Brunhilde, tien, 179 1/2 punt en 5, Keizer Otto, "Kien, 1731/4 punt. ten stampvolle Stadszaal is na de pauze Ueest drift gebracht door de schitte- y» rhythmische gymnastiek en knots- Uningen ln den strijd om de K.N.G.V.- "npioenschappen. De keurwedstrijden n het verbond zijn nog een geheel «we instelling en Brunhilde genoot de 'deze voor het eerste jaar te mogen ™lseeren! Zij werden gehouden volgens t-6 gereglementeerde eischen en be dden o.m. een scherp afgebakende te trekken tusschen de rhythmische «nastiek en het balleit! Meer en meer het vrouwen-turnen in den laatsten «h „dansen" over te gaan, waarbij de ["tl-onderwijzer even belangrijk is als .Kimleeraar. Wij mochten reeds meer- ~En waarschuwen tegen ,dat gevaar, «feer wij overigens de moderne richting °e gymnastiek ook waardeeren, en Jui- daarom dan ook in hooge mate dit «ven van het Verbond toe, dat de zaak ns zonder twijfel weer in normale en 'gewenschte banen terug zal voeren, resultaten er niet minder effect- behoeven te zijn bewees deze Zon- „r-b, waarop werk geleverd is van door z staande kwaliteit met een climax ySPasla) die weergaloos mag wor- ï«Memdl lotte zeven clubs, die elkaar het ver- - rampioenschap voor rhythmische zouden betwisten, was het l^/vl^he Eclecta niet verschenen. De tciz en hadden zich reeds eenigen wieden voor den wedstrijd terugge- omdat het dans-element in hun nummer de kans op een prijs tot nul deed reduceeren. Zij zouden niettemin toch ko men demonstreeren, maar schreven ten slotte op 't laatste oogenblik toch af. De jublleerende vereen., Brunhilde dus, heeft nu in den loop van den middag zelf voor een demonstratie gezorgd en zU benutte daartoe met uitbundig succes het num mer Niels Bukh, waarover wij met zoo grooten lof getuigden na de uitvoering van vorige week. De wedstrijd dan eindigde ln een ver diende zege van het Rotterdamsche Turn lust, dat onder leiding van den heer Van Velzen, prachtig werk te aanschouwen gaf. Oefenstof en muziek vormden hier één gaaf en buitengewoon fraai geheel, dat een waarlijk magnifieke vertolking vond. Met enorme souplesse en vaardigheid overwon nen de Rotterdamsche dames de grootste moeilijkheden en vergeleken bij de twee voorgaande clubs: Donar en W.I.K., bleek vooral ook het voetenwerk hier uitmun tend verzorgd. Geestig waren daarbij de overgangen tot nieuwe onderdeelen der oefenstof, waarbij men steeds in de oor spronkelijke opstelling terugkeerde! Met 85 punten beloonde de jury Turnlust geens zins te ruim, en de andere ploegen waren dan ook kansloos. De meest ernstige con currente toonde zich Brunhilde, uit Delft, dat een meer bescheiden oefening op keu rige wijze vertolkte en steeds meer de aan dacht te boeien, wist. Dat zij hooger ge plaatst werd dan Kracht en Vlugheid, uit Utrecht, zal niettemin voor menigeen een verrassing geweest zijn. Het werk van deze Utrechtenaren was, naar den vorm, wat ongewoon in den beginne, maar toch stel lig van een groote bekoring en kwalita tief o.l, zeer sterk. Zij kregen thans den derden prijs en zulks nog alleen doordat hun Amsterdamsche naamgenoote, onder leiding van mevr. van Praag, een kwart van haar puntental verloor, aangezien de oefening ook een kwart van den vastge- stelden tijd te vroeg was afgeloopcn. De Amsterdammers zouden anders 75 punten gehad hebben, terwijl de Utrechtenaren met 74 punten den derden prijs ver wierven! De uitslag werd; 1. Turnlust, Rotterdam, 891/2 punt; 2. Brunhilde, Delft, 77 punten; 3. Kracht en Vlugheid, Utrecht, 74 punten; 4. Donar, Den Haag, 64 punten; 5. Kracht en Vlug heid, Amsterdam, 56 punten; 6. W.I.K., Den Haag, 53 1/2 punt. De jury bestond uit de heeren G. Klee- rekoper, Amsterdam, J. H. A. G. Schmitt, Amsterdam, W. Boer, Den Haag en G. v. d. Bergh, Utrecht. De knotsoefeningen werden ingeleid door Turnlust en weer kreeg men den in druk dat een eerste prijs haar deel zou worden. Doch nadat het Amsterdamsche Kracht en Vlugheid haar door een oefe ning met vele mooie groepeeringen en een imponeerend slot dicht terzijde gestreefd was, kwam het Utrechtsche K. en VI. met een knotsoefening: zoo belangwekkend, zoo soepel uitgevoerd, zoo levendig en ef fectvol, dat zij het totaal van Turnlust met drie punten overschreed! Terwijl het jHaagsche Hellas een hoogst bescheiden rol vervulde en D.O.S. uit Amsterdam, met een pittige oefening 77 3/4 punt verwierf, zorgde vervolgens Aspasia voor een slot, dat ongemeen boeiend was! Haar oefening was wel van een zeer apart genre en al bijna direct voelde men dat Turnlust hier haar evenknie gevonden had: een oefe ning, rijk aan fantasie, levendig en vol variatie, en een vertolking, zoo soepel en met zooveel lichaamsbeheersching, dat niemand aan het slot meer twijfelde om trent den uitslag. Als één man rezen de toeschouwers op om Aspasia en haar leid ster: mevr. van der MostLeyerweert, een ovatie te brengen, langduriger en warmer dan wij ooit in de turnwereld hebben mee gemaakt. 95 punten kregen de Rotterdam sche dames! Wat dééd het er toe. Het had den er 90 of 100 kunnen zijn: hoe dan ook, Aspasia had stormenderhand aller sym pathie veroverd. Zij was de ongekroonde koningin van dit gymnastlek-festljn en nog lang na 1935 zullen velen zich den dag herinneren, waarop Aspasia te Leiden voor. de eerste maal het verbonds-kamp- pioenschap kotsoefeningen wonHet slot had niet mooier kunnen zijn! Het volledige resultaat was: 1. Aspasia, Rotterdam, 95 punten; 2. Kracht en Vlugheid, Utrecht, 88 1/4 punt; 3. Turnlust, Rotterdam, 851/4 punt; 4. Kracht en Vlugheid, Amsterdam, 78 3/4 punt: 5. D.O.S., Amsterdam, 77 3/4 punt; 6. Hellas, Den Haag, 67 punten. De jury werd gevormd door mej. Hartog, Zaandam, en de heeren W. Kloosterman, Schiebroek, G. Brand. Schiedam, C. J. Hage, Voorburg en G. Ploeg, Den Haag. Dat deze commissie, zoowel als die voor de rhytmlsche oefeningen, uitsluitend uit geheel ter zake kundigen bestond, moge blijken uit het feit dat alle leden, met slechts een enkele afwijking, voortdurend zonder eenlge ruggespraak, dezelfde cij fers gaven voor de achtereenvolgende oefeningen! De volledige uitslagen-lijst leerde ons dat en het leek ons belangwek kend genoeg om er hier melding van te maken. Dr. Reys, de voorzitter van het verbond, heeft na afloop de prijzen uitgereikt. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat er me dailles waren ontvangen van H.M. de Koningin en HKH. Prinses Juliana, be nevens van het rijkscollege voor Lichame lijke Opvoeding (vertegenwoordigd door jhr. de Ranitz), en over het feit dat de burgemeester van Leiden, mr. Van De Sande Bakhuyzen, zich geruimen tijd on der de toeschouwers had bevonden. Na een woord van hulde aan het jubil erende Brunhilde, dat voor een zoo goede orga nisatie had gezorgd, reikte spr. vervolgens onder geestige bewoordingen de verschil lende prijzen uit. GYMNASTIEK. UITVOERING VAN JEANNE D' ARC In de groote zaal van den Burcht gaf de sportvereeniging Jeanne d' Are, gister avond haar jaarlljksche uitvoering onder de bekwame leiding van den heer G. W. de Jong. De voorzitter der feestcommissie de heer Bekkering sprak het openingswoord, waarin hij welkom heette de talrijke af gevaardigden van de zustervereenigingen en The Melody Boys, die dezen avond het muzikale gedeelte verzorgden. In het programma was plaats gemaakt voor alle leden van groot tot klein, maar zelfs de eenvoudigste oefeningen werden goed afgewerkt. In het bijzonder willen wij de aandacht Vestigen op de oefenin gen van de heeren aan het hoogrek, die terecht zeer veel applaus oogstten, en de rhytmlsche oefeningen door de dames uitgevoerd. Bij deze laatste oefeningen was het vooral het vlotte tempo die dit num mer deed slagen. Na de pauze werd door leden van de vereeniging een tooneelstukje opgevoerd. Het applaus bewees wel dat het spelen den smaak vap het publiek was gevallen. De avond werd gesloten met een gezel lig samenzijn. ZEILEN. DE „PIPA" GEHULDIGD. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE TE WARMOND. (Van onzen Warmondsohen correspondent) Plpa heeft gerepicieerd bij Anjema te Warmond en het bewijs is geleverd, dat Pipa heel veel vrienden heeft, meer dan wij zelfs dachten. Het was een conglome ratie van alles wat houdt van water en watersport, een aaneenschakeling van jong en oud wat Pipa op dezen dag kwam gelukwenschen. Honderden hadden weer en koude getrotseerd om hun Pipa even de hand te kunnen drukken. Niet minder dan 275 personen plaatsen hunne hand- teekenlng ln het felicitatiereglster en, Booals wij terloops vernamen, waren er velen die voor deze gelegenheid afspraken en partijtjes hadden afgezegd. Zou iemand ooit zoo spontaan en zoo welgemeend ge huldigd zijn? Gij hadt van mij, aldus de Voorzitter van de Kaag, de heer van Hoolwerff, een versje verwacht, zooals grootvaders op dezen leeftijd meer ver wachten, maar dat gaat niet door. Het kan niet anders Pipa of je moet je tien jaren vergist hebben. Ga naar den Burgerlijken Stand en men zal je vertellen dat ik ge lijk heb. Ik weet wat jouw leven ls ge weest, ik weet van jouw jeugd, van jouw moeilijke jaren nadien, en als ik dit alles analiseer, dan zeg ik bij mij zelf ,,'t kan niet". Ik heb gelezen van jouw interview in het Leidsch Dagblad. In dit interview heb jij ml) lof toegezwaaid, een lof echter die ik terug breng op jou, want wat zou ik als „Kapi" op het Kaagschip hebben moeten beginnen indien ik jou niet had gehad. IJit schip heb jij ook gestuurd en bestuurd vooral ln drukke en moeilijke dagen als de Kaagweek. Gij hebt steeds gezorgd voor lading en passagiers en dat hebt gij meerdere malen gedaan tegen persoonlijke belangen in. Voor dit alles Pipa, breng Ik je namens alle leden van de Kaag hartelijk dank. Een bewijs hoe je als mensch bemind wordt, hoe je werk als werker voor de Kaag gewaardeerd wordt kan lk je geven door te verklaren dat meer dan twee honderd leden spon taan aan onzen oproep gevolg hebben gegeven om een bijdrage te schenken op dat Jou op dezen dag een passend ge schenk kan worden aangeboden, en wel een geschenk bestaande uit een kamer ameublement in den meest uitgebreiden zin van het woord, zoodat jij later zult kunnen zeggen „al ben ik nu niet op de Kaag, ik zit toch in de Kaag" Onze wel gemeende wensch is Pipa dat jij nog vele lange jaren genoegen van dit geschenk zult mogen hebben, ln de beste gezond heid en naar wij hopen als onmisbare stuwkracht voor onze vereeniging. Een daverend applaus was een bewijs hoe de leden met de woorden van hun Voorzitter instemden. Namens de ingezetenen van Warmond kwam de Burgemeester, Pipa fellciteeren, waarbij hij mededeelde dat geheel Warmond trotsch ls op zijn Pipa, niet het minst op alles wat hij heeft ge daan voor de Kaag, wat toch tevens een groot belang is voor Warmond. Hij sprak den wensch uit dat Pipa nog vele jaren met de zelfde opgewektheid, de zelfde lust en de zelfde ijver voor de Kaag, dus ook voor Warmond zou kunnen blijven werken. Dit alles te verwerken was te veel voor den ouden jongen. Zoo onder ons had hij er zich vermoedelijk met een paar kracht-termen afgemaakt en woorden ge bruikt die voor het openbaar minder ge schikt zijn. Doch thans was hij wel ge dwongen in eenigszins officieelen trant te antwoorden, wellicht een van zijn moei lijkste oogenblikken van zijn leven. Men kon het hem aanzien dat alles wat hier gesproken was, zijn jonge hart toch had aangegrepen en hij bracht dank aan den heer van Hoolwerff en aan het bestuur van de Kaag voor dezen voor hem onver - getelijken dag. Ik ben een beetje uit mijn koers geslagen, aldus Piep en zal dus niet veel leuteren, maar lk dank je allen recht hartelijk en 't is mijn Innigste wensch dat ik nog lang met de tegenwoordige beman ning van het Kaagschip zal mogen samen werken. Lang leve de Kaag! Door den Voorzitter van de Zeilvereeniging ,,de Leede" werd in een kort doch geestige speech aan Pipa nog een mooi geschenk aangeboden, terwijl van de verslaggevers van diverse bladen een groote taart aan wezig was, waarop voorkwamen de por tretten van de aanbieders, Plpa in den kijktoren en als opschrift „Rikketikketlk, rikketikketik, Pipa Hopsa Hoi" Pipa ook wij sluiten onze beste wenschen hierbij in. Wij weten dat gij deze huldiging verdiend hebt, wij weten dat de wereld gebrek heeft aan kerels zooals gij, wij weten dat wij op zulke kerels zuinig moeten zijn. Welnu Plpa: nog vele jaren. ATHLETIEK. KON. NED. ATHLETIEK-UNIE. DE ALGEMEENE VERGADERING TE AMSTERDAM. Onder groote belangstelling vond gister middag ln een der zalen van „Het Park hotel" te Amsterdam de jaarlijksche alge- meene vergadering plaats van de Kon. Ned. Athletlek Unie. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de K.N.A.U., de heer A. J. G. Streng- holt er in de eerste plaats op, dat het afge- loopen jaar, het eerste was na de reorga nisatie van de K.NA.U. en zoodoende, in verband met de vele moeilijkheden, die uit den weg te ruimen waren, zeer moeilijk is geweest. Spr. memoreerde voorts het werk van de T. C. en de aanvulling daarvan door „De Snelvoeters" en wees op de resultaten die onze athleten daarvan ln Turijn bereikt hebben. Wat de propaganda betreft, ook deze is het afgeloopen jaar in nieuwe ba nen geleid en de heer Strengholt wees op het vele werk dat de Pers- en Propaganda Commissie ln het afgeloopen Jaar heeft verricht en bracht daarvoor ln het bijzon der dank aan de heeren Van Pareren en Kamlag. Terugkomende op degenen die veel ln het belang van de athletiekbeweging ge daan hebben en de athletieksport steeds een warm hart toegedragen hebben, noem de spr. wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en werd Z.K.H. staande een oogenblik her dacht. De heer Strengholt deelde voorts nog mede dat het geschil met K.N.G.V. door de prettige wijze van samenwerking tusschen de belde besturen thans ln een dergelijk stadium is gekomen dat spoedig een ac- coord gesloten zal kunnen worden en daar door het geschil geheel geliquideerd zal zijn. Aan den heer Burger, voorzitter van de N.T.C. werd voor de vele verdiensten aan de athletieksport bewezen, de Thompson- beker overhandigd. Aan de orde kwam de kwestie van medi sche sportkeuring. Door Dr. Van Mervenee uit Leeuwarden werd hiervoor een warm pleidooi gehouden, dat groote Instemming bij de aanwezigen verwierf. Er werd over het voorstel van het bestuur veel gedlscuseerd, doch ten slotte werd het met een kleine wijziging aangenomen. De diverse verslagen werden daarop, be houdens kleine opmerkingen goedgekeurd. Een voorstel van het Unlebestuur om die eereleden van de voormalige Provinciale Athletiek Bonden, die daartoe door de Districtsbesturen zijn opgegeven, te benoe men tot lid van verdienste van de K.N A.U. werd met algemeene stemmen aangeno men. Hetzelfde geschiedde met een voor stel van het Uniebestuur en District Zuid- Holland om den heer Bassant tot lid van verdienste te benoemen. Een aantal voorstellen van het Unlebe stuur strekkende tot regeling van de natio nale kampioenschappen, in overleg met de Nationale Technische Commissie werd aangenomen. Door het district Amsterdam was voor gesteld dat als clubkampioene van Neder land zou worden uitgeroepen, die vereeni ging, welke op alle athletleknummers en onderdeelen, waaraan een Nederlandsch kampioenschap is verbonden, de beste prestaties levert, tijdens de kampioen schappen, en de telling hiervoor te doen plaats vinden als bij de Prins Hendrik bekerwedstrijden. Bij de discussie bleek dat dit zeer vele moeilijkheden met zich zou medebrengen en daarop deelde de afge vaardigde van het District Amsterdam mede, dat het voorstel ingetrokken werd. Het voorstel van het Uniebestuur tot in stelling, voorloopig alleen voor 1935, van een competitie voor C-klassers en het daarvoor vastgestelde reglement werd aan genomen. Door het District Zuid-Holland werd aan de vergadering voorgelegd een motie van orde, om de interpellatie van het District Amsterdam over de kwestie J. Zeegers Jr. en J. v. d. Groef, te verwijzen naar de Com missie van Beroep van de K.NA.U. Het werd aangenomen met 35 stemmen voor, één stem tegen en drie blanco. De Interpellatie van het District Amster dam over de kwestie EndatSnelvoeters bracht een langdurige discussie met zich mede. Nadat de heer Strengholt een uit voerige uiteenzetting hieromtrent had ge geven en de verzekering gaf, dat het Unie bestuur alles zal doen in het belang van de dames-athletiek, werden de besprekingen hieromtrent gesloten. Bij de bestuursver kiezing werden de heeren A. J.G. Streng holt en B. Veen bij enkele candidaatstelling als voorzitter en commissaris herkozen. In de vacature voor den aan de beurt van aftreden zijnden heer L. D. H. Broek man, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. H. Leeuwerink te Does burg. Door het bedanken van den heer J. H. E. v. d. Putte in verband met gewijzig- den werkkring, als secretaris van de Natio naal Technische Commissie, werd gekozen de heer Moerman uit Amsterdam. Bij de kwestie van de aanwijzing van het officieel orgaan van de K.NA.U. werd door de vergadering aan 't bestuur mach tiging verleend hieromtrent stappen te on dernemen en later hierover met voorstel len te komen. Nadat nog velen van de gelegenheid ge bruik gemaakt hadden van de rondvraag werd de vergadering, die een zeer vlot ver loop had, te omstreeks vijf uur door den heer Strengholt gesloten. EEN VEELZIJDIGE ESTAFETTE. Athleten, wielrenners, zwemmers, roeiers en ruiters. Dezer dagen is te Amsterdam op aan stichting van het Initiatief Comité Am sterdam een gecombineerde vergadering gehouden van leiders van sportbonden, vereenigingen en vooraanstaande perso nen op sportgebied in de hoofdstad. Be sloten werd in den aanstaanden zomer, waarschijnlijk in Augustus, een nationale omnium-estafette te organiseeren, waar aan deelgenomen kan worden door ploe gen, bestaande uit hardloopers, wielren ners, zwemmers, wherry- en kano-roeiers en ruiters, die voor een parcours van elf trajecten in het Olympisch Stadion star ten en daar ook weer terugkeeren. In het stadion wordt dan tevens een groote sport dag georganiseerd. De netto-opbrengst daarvan wordt afgedragen aan liefdadige instellingen. VELDLOOP „HOU VAST" TE BOSKOOP, Op Zaterdag 16 Februari te halfvijf organiseert „Hou Vast" te Boskoop een jaarlijksche veldloop, op een afstand van circa 3'/t K M. Zoowel de start als de finish ls aan de Zuidkade, achter hotel „Neuf", VOETBAL. EEN MISLUKTE VOETBAL-ZONDAG. De vorst als spelbreker. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de voli gende uitslagen- verkregen: Afdeeling I, 2de klasse A: Blauw Wit— B.F.V. 32; AlcmarlaHilversum 12. 2de klasse B: 't Gooi—T.O.G. 01. Afdeeling II, 2e klasse A: U.V.V.—Emma 2—0. 2e klasse B: Hoek v. HollandS.V.V, 4—3. 4e klasse A: Oranje BI.—L.D.W.S. 22. Afdeeling IH, 1ste klassei Wageningeit Vitesse 44. o Van Overal. Het is merkwaardig, doch telkens wan neer de competitieleider een volledig pro gramma vaststelt, komt de vorst of de regen een spaak in 't wiel steken. Zoo ook gisteren! De velden waren keihard en slechts enkele wedstrijden hebben door gang kunnen vinden. In de 2e klasse A. van afdeeling I won Blauw Wit in het Stadion te Amsterdam, dat door een stroo- bedekklng in goede conditie gehouden was, met 10 van B.F.C. en met een voor sprong van 3 punten zijn de zebra's na 16 wedstrijden vrijwel zeker van het kam pioenschap. In de B-klasse sneuvelde 't Gooi met 10 tegen T.O.G., waardoor zij twee punten achter raakte bij het nu lei dende Zeeburgia. Edo, dat een wedstrijd minder gespeeld heeft, kan hier nog met Zeeburgia gelijk komen, evenals Z.V.V. In afdeeling n speelde U.V.V. voor 2A tegen Emma en de geblokten triomfeer den met 20, zoodat de kampioenskans gehandhaafd bleef. H. V. V. 15 9 1 5 59—28 19 C. V. V, 13 7 3 3 34—28 17 U. V. V. 14 8 1 5 35—30 17 Unitas 14 8 0 6 42-A4 16 Emma 16 6 3 7 31—33 15 D. C. L. 14 6 2 6 29—32 14 Quick 13 5 2 6 25—30 1 2 Alphen 14 5 2 7 26—31 12 B. E. C. 14 5 2 7 26—34 12 Fortuna 11 2 0 9 28—41 4 O. D. S. leidt met drie punten voor sprong op V.D.L. in 2 B. Voor de 4e klasse A heeft L.D.W5. 22 gelijk gespeeld tegen Oranje Blauw, een uitslag, die voor onze stadgenooten eenigs zins teleurstellend is al is er dan geen kampioenskans meer. Postduiven 13 10 1 2 34—23 21 B. T. C. 15 8 5 2 56—29 21 Duno 13 8 1 4 51—44 17 L. D. W. S. 13 7 2 4 44—31 16 Oranje Blauw 13 4 3 6 47—38 12 D. S. O. 14 5 1 8 34—44 11 A. S. C. 12 4 2 6 33—33 10 De Jagers 10 4 1 5 19—18 9 Roodenburg 10 2 2 6 1925 6 Leidsche Boys 13 2 0 11 1672 4 In het geheele land werd slechts één eerste klasse wedstrijd gespeeld. Dat was in Wageningen, waar de club van dien naam gelijk speelde, 44, tegen Vitesse, dat niet minder dan vijf invallers telde. TERLAAK—U.V.S. Het U.V.S.-bestuur verzoekt ons opname van het volgende: Het heeft in verschillende kringen be vreemding gewekt dat het Terlaak-terrein voor den wedstrijd TerlaakU.V.S. niet reeds ln de morgenuren door den consul is afgekeurd. In verband hiermede kunnen wij het volgende mededeelen. Van Terlaak-zijde is aan U.V.S. medegedeeld dat de gesteld heid van het terrein van dien aard was dat doorgang van den wedstrijd verzekerd scheen. De plotseling ingetreden vorst veran derde de situatie en het U.V.S.-bestuur rekende er op dat Zaterdag of gistermor gen bericht van afkeuring zou binnenko men. Toen echter gistermorgen om 10 uur nog geen telegram van afkeuring was ontvan- geen heeft U.V.S. getracht telefonisch verbinding met den consul van het Ter laak-terrein te krijgen, echter tevergeefs. Ook de scheidsrechter de heer Krösschel verklaarde zonder succes contact met den K.N.V.B.-consul gezocht te hebben. Om 11 uur is daarna een bestuurslid van U.V.S. naar het Terlaakveld geweest, waar hij het terrein in onbespeelbaren toestand aantrof. Aangezien het terrein officieel niet was afgekeurd ls het U.V.S.-elftal naar Voor burg getogen. Voor het vertrek is echter zoowel aan de Korevaarstraat (bij de N.Z.H.T.M.-tram- halte) als aan de Douzastraat bij de auto bussen door het U.V.S.-bestuur aan de supporters medegedeeld dat meegaan zoo goed als zeker een vergeefsche reis be- teekende. De zeer talrijke fietsers die uit alle dee- len van de stad vertrokken, heeft U.V.S. natuurlijk niet kunnen bereiken. De schuld ligt hier dus uitsluitend bij den K.N.V.B.-consul van het Terlaakter- rein die het veld ondanks absolute onbe speelbaarheid, toch goedkeurde. Dat de wedstrijd tenslotte niet kon door gaan spreekt vanzelf. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P. C. EN L. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van P. C. en L. haar 5en nederlaagwed strijd tegen een N.R.M.-combinatie. Rust 50 voor N.R.M, Na de pauze werd niet meer gedoelpunt. o C.G.W.—HAECKS. Morgenmiddag te 2 uur speelt op het L.F.C.terrein C.G.W. I tegen Haecks uit Den Haag. De uit-wedstrijd is door C.G W. verloren met 5—1. C.G.W. I is nu volledig. Scheidsrechter ls de heer J, Arnoldus.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9