PERMANENT BOUWCREDIETEN Maatschappij biedt Heerenkleeding aan LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 11 Februari 1935 RADIOPROGRAMMA. k te DEMON MODDERMAN HARTEVELT C° G. VAN DONGEN Hier is een drank van dubbele waarde *L)'icste> van Mozes. Spr. verdeelde zijn Inleiding ln de navolgende punten: gezien van prin cipieel standpunt; gezien van practlsche zijde en gezien van uit het oogpunt van de verhouding tot onze naasten. In het bijzonder wees spr. er op dat de arbeid reeds was geboden bij de schepping voor de zondeval, toen God de mensch opdroeg de aarde te onderhouden. Na de zondeval luidde de opdracht: in het zweet uw aan schijns zult gij eten. Volgens de bijbel moeten de arbeiders hun heer gehoor zaam zijn. doch ook omgekeerd zullen de arbeiders door hun heer moeten worden geacht. Een goed voorbeeld uit de schrift was Boaz met zijn arbeiders, dat kan wor den aangemerkt als een ideaal geheel. Velen schrijven de mindere beste verhou ding van patroon en arbeiders toe aan de machines Deze oorzaak ls evenwel niet geheel Juist, al hoewel de oorzaak hierdoor zeker wordt beïnvloed. Vanzelfsprekend kan de Landbouwwetgeving niet gelijk zijn aan die voor de Industrie De werk wijzen van landbouw en industrie zijn toch geenszins met elkaar te vergelijken. Volgens spr. kan de regeering voor de arbeiders dan ook niet geregeld, doch hoofde blijft de landbouwwetgeving dan hoofde blijft de lanbdouwwetgeving dan ook een verbazend moeilijk punt. De land bouw en landarbeidersorganisaties zoeken dan ook op dit terrein samenwerking om de juiste grondslagen aan te geven voor een wettelijke regeling Deze zal volgens deze organisaties daaruit moeten bestaan, dat de werktijd wordt geregeld naar een maximum aantal uren per jaar Een col lectief arbeidscontract is eveneens niet geheel mogelijk. Tenslotte wees spr. er echter op dat boven alle regelingen, steeds getracht zal moeten worden tot een goede verstandhouding te komen, waardoor veel zal zijn te bereiken. Na afloop van het met aandacht gevolgd referaat volgde een breede en geanimeerde bespreking. Hierna volgde sluiting, nadat nog was meegedeeld dat de laatste vergadering van dit seizoen zal worden gehouden in Maart a s Ter aarde bestelling W. C. van de Ree t Te Middelburg ls Zaterdagmiddag op de alg. begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk oversohot van wijlen den heer W. C. van de Ree. ln leven Corrrespondent der Nederlandsche Bank alhier. Op de begraafplaats waren behalve familieleden en kennissen, aanwezig dr. J. P. Cannegieter, predikant te Oudshoorn en verschillende bestuursleden van de Nuts- spaarbank te dezer plaatse, waarvan de overledene een lange reeks van jaren be stuurslid is geweest. In de wachtkamer sprak eerst dr. J. P. Cannegieter als oud-Mlddelburgsch predi kant, omdat hij komende te Alphen a. d. Rijn bij den overledene met hem zoo menigmaal sprak over diens verleden en dan vanzelf over Middelburg. Want al leefde de heer v. d. Ree steeds met zijn tijd mede, toch sprak hij gaarne over zijn geboorteplaats. Het verwonderde spr. dan ook niet, dat de overledene verlangde te Middelburg te rusten in het familiegraf. Dat doet spr. terug denken aan den vader van den heer v. d Ree. destijds voorzitter van de vereeniging van Vrijz. Herv. te Middelburg, op wie hij uiterlijk niet, doch innerlijk zeer veel geleek. Als predikant van Oudshoorn gemeente Alphen, wees spr. er op, dat de overledene een trouw lid der kerk was; hij bracht hem dank, omdat de overledene ook wist, dat alles gaat volgens een eeuwig plan. Veel heeft de heer v. d. Ree ook gedaan om velen te Alphen financieel sterker te doen zijn; dit o.a. als bestuurslid der spaarbank en als voorzitter van het Nuts Departement. Ten slotte bracht dr. Cannegieter den overledene dank voor wat hij voor velen als medemensch is geweest. De heer mr. A. Korver sprak namens het bestuur van de Spaarbank, om uiting te geven aan de groote vriendschap en de hooge waardeering, die men ln dien kring voor den overledene had, die ongeveer 40 jaar mede bestuurder der spaarbank was. Zijn hand was altijd een bezige, zorgende en verzorgende. Dat zoowel in dagen van vroolljkheid, als de spaarbank hoogtij vierde als ln dagen, dat hard gewerkt moest worden Hij is dan ook al werkend door den dood weggenomen, want rust kende hij niet. Terecht heeft dr. Cannegieter hem dan ook Gode bevolen Zijn persoon, zijn werk zullen te Alphen hoog ln eere worden gehouden Spr. was overtuigd namens den voorzitter der spaarbank, die door zeer hoogen ouder dom niet kon komen en die wellicht 45 jaar met den heer v. d. Ree heeft samen gewerkt, een laatsten groet aan den over ledene te mogen brengen. Ten slotte sprak de heer W. Stokhuizen, dir. der N.V. vii. Johan Stokhuizen en schetste hoe reeds ln zijn jonge Jaren de heer v d. Ree hem met raad bi) stond en hoe hij nu als president-commissaris der N.V in hoog aanzien stond. Hierna ls de kist. die gedekt was door verschillende bloemstukken, terwijl een tweede baar met andere stukken volgde, naar het graf gedragen. Nadat het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde was toevertrouwd, heeft de heer J H. van der Bel, uit Voorburg, neef van den overledene, nog hartelijke woorden namens de familieleden gespro ken en geschetst hoe de heer v d. Ree ook in dien kring in aanzien stond, terwijl hij dank bracht aan allen voor de betoonde belangstelling en de gesproken woorden Onder de bloemstukken was er ook een van het bestuur der spaarbank. Uitvoering der mandolineclub „Onder Ons" De Chr. mandolineclub „Onder Ons" gaf onder leiding van den heer B. Polak in het gebouw „Jonathan" haar jaarlijksche uit voering. De belangstelling voor dezen propaganda-feestavond was zeer groot. De opening werd verricht door den heer Ph. Wij dom, terwijl de heer A. Leynse een propagandawoord sprak. Hierna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering zelve. Afgewisseld door eenlge muzieknummers van de heeren Oppelaar, Blom vlooi en mej. Oppelaar plano, werd over het geheel ook door de mandolineclub goede muziek ten gehoore gebracht. Een keurlgen indruk maakten de uniformen der leden, wat het geheel een leuk aanzien gaf Na afloop van het muzikale programma volgde nog too- neel, waarna de heer Fh. Wijdom den avond sloot.' In verband met het overlijden van den heer W. C. v. d. Ree is het corres pondentschap van de Nederlandsche Bank alhier voorloopig opgeheven. Aan het jaarverslag van de ver. van den H. Vincentlus van Paula, conferentie St. Bonifacius alhier, over de jaren 1933 1934, ontleenen we het volgende: Blijkens den staat van ontvangsten en uitgaven 1934 wordt aangetoond, dat om het tekort over 1933 in te halen, het bestuur genood zaakt was de uitdeelingen belangrijk in te krimpen, hoewel zeer tegen haar wil. Ondanks de bescheiden middelen bleek evenwel ,dat de vereeniging met vrucht is werkfeam geweest en de nood van menigeen heeft gelenigd. Het verslag wordt besloten met een woord van dank aan hen, die steunden. BOSKOOP. Geslaagde Landstormavond. Voor een geheel gevulde zaal van het R.K vereenigingsgebouw aan de Rozen- laan, heeft een druk bezochte propaganda avond plaats gehad van de afd. Boskoop van den B.V.L. Aanwezig waren de bur gemeester, mr. E. P. Verkerk, enkele leden van de ged. Landstorm-commissie uit het verband Gouda met den Officier propa gandist luitenant Van Mechelen. De voorzitter, dr. A. S. Kater, opende met een hartelijk welkom. Sprak er zijn vreugde over uit. dat de belangstelling zoo buitengewoon groot was. Spr. deelde verder mede. dat het eere-voorzitterschap der afd. aan den burgemeester was aan geboden, wat deze gaarne had aanvaard. Spr. vond dat prettig en tevens in het belang der afd. daar er thans contact is tusschen de plaatselijke overheid en de afdeellng. Vervolgens sprak luitenant Van Mechelen een opwekkingwoord, waarin ook hü, zijn vreugde uitsprak over de groote belangstelling van dezen avond. Tot goedmaking van de groote kosten voor dezen avond, werden door een achttal dames programma's te koop aangeboden. Hierop volgde de vertooning van de bekende legerfllm „Sluit de gelederen", die met grootsten aandacht gevolgd werd Alsnu werden door luit. Van Mechelen onder luid applaus eenige Schietbrevetten uitgereikt, o.a aan de heeren Vuijk en D. Jong, als Koningsschutter met bijbehoo- rende zilveren medaille. Vervolgens werden door den burge meester uitgereikt de gewonnen prijzen op de J.l. gehouden schietwedstrijden. Voorts kon men een prachtig natuur- panorama bewonderen, terwijl de heer Dercksen uit Gouda het slotwoord sprak. Door «en tweetal personen, werd dezer dagen alhier als gevonden bij de politie gedeponeerd een reservewiel van een auto. De eigenaar, de heer A. van D. te Zwam- merdam, heeft voor de vinders een be hoorlijke belooning bij de politie achter gelaten. LEIDERDORP. lste Lustrum Herv. Mannenvereeniging. De Herv. Mannenvereeniging hield ter herdenking van het 5-Jarlg bestaan een bijeenkomst ln het lokaal der Ned. Herv. Gem De voorzitter, de heer M. van Winkel, opende en sprak een kort herdenkings woord. Hierna werd door L. van Egmond een inleiding gehouden over Genesis 22. Deze inleiding werd met veel aandacht gevolgd. De gebr. Nagtegaal gaven hierna enkele muzieknummers ten beste, terwijl terwijl door den heer De Groot werd ge declameerd. Na de pauze behandelde ds. G. J Stree- der het onderwerp „Kerk. Gezin en Arbeid" waarna weer muziek en declamatie volg den. De secretaris, de heer v. d. Kwaak, bedankte allen, die voor dezen avond hun medewerking hadden yerleend, waardoor de herdenking van het lste lustrum op zoo uitnemende wijze was geslaagd Ds. Streeder sloot met dankgebed. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Onbewoonbaarverklaring van woningen Stembureaux Een aanvraag van het R.K. Kerkbestuur. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer A. Oskam met kennisgeving. De burgemeester hield een nieuwjaars rede waarin allereerst gewezen werd op de moeilijke tijden, waarna hij mededeelde, dat de jaarwedde van den burgemeester, secretaris en ontvanger thans opnieuw ge regeld zijn en de Kroon alsnog heeft ge vorderd, dat de korting met een geringe geleidelijkheid volledig moet worden toe gepast. Ged. Staten vroegen de meening van den raad om de belooning voor den ambtenaar van den burgerlijken stand belast met de huwelijksvoltrekking terug te brengen van f 2 op f 1 en de overige belooningen in totaal f. 160 op f. 60. Het voorstel van den voorzitter om een verlaging te vragen van niet meer dan 10 pet., aangezien de wed den van de wethouders met niets verlaagd zijn, het presentiegeld van de raadsleden ook slechts met 10 pet. naar beneden ls ge gaan en verlaging nu met resp. 50 en 63 pet. al te rigoureus is, kon alleen genade vinden bij den heer Van Houten. Gelezen werd een rapport van den ge meente-opzichter over een 5-tal woningen in het Zuieinde, genummerd 121 tot en met 125, welke in zoodanigen staat ver- keeren, dat hij adviseert deze onbewoon baar te verklaren. B. en W. achten dit ech ter een bezwaar, omdat deze gezinnen niet zoo gemakkelijk een andere woning zullen vinden, zeker niet tegen zoo lagen prijs. Geen der raadsleden was het hiermede eens en alleen met de stemmen van de wethouders tegen'werden zij onbewoon baar verklaard. Ged. Staten wenschten niet goed te keu ren het besluit om over 1934 en 1935 tel kens f. 500 te onttrekken aan de reserve van het Ontglnningsbedrljf tot dekking voor de jaarlijksche afschrijving van het gemeentehuis, omdat het doel van de reserve nadrukkelijk is vastgelegd en niet is komen vast te staan, dat de jaarlijksche afschrijving van f. 500 niet op andere wijze gevonden kan worden. Besloten werd het besluit in te trekken. Een verzoek van Alphen aan den Rijn om een verhoogde bijdrage voor de boord- voorziening van den Ziendeweg wordt goedgevonden. De vergadering oefent veel erang uit dat de weg wordt opengesteld oor de personenwagens en de gewone vrachtauto's. Overgegaan werd tot de samenstellling van de stembureaux. Het hoofdbureau zal gevormd worden door den burgemeester (ambtshalve) en de heeren A. J. den Har- tog. P. Augustinus, Th. Mourits en P. Stam. Het le stembureau (in het Zuideinde) door den burgemeester (ambtshalve), J. G. Zwart en Alb. van Houten, het 2e door P. Augustinus, A. J. Verhaar en P. Stam en het 3e door A. J. den Hartog, S. Splinter en A. van Wijngaarden. Zeer uitvoerig werd daarna onder de loupe genomen een aanvrage van het R.K. Kerkbestuur ex art. 72 van de L.O. Wet om in verband met den bouw van kerk en pastorie de speelplaats van de meisjes school naar achter te brengen. Aangezien geen jurisprudentie op der gelijke gevallen aanwezig is, had de voor zitter zijn licht opgestoken aan het Dep. van Onderwijs in Den Haag, alwaar men te kennen gaf, dat de aanvrage eventueel voor de Kroon in aanmerking kwam om te worden toegewezen. Eenerzijds wordt nu beweerd, dat de speelplaats volkomen ln orde ls en om dien nieuwbouw de gemeente toch niet op kos ten gejaagd kan worden, anderzijds: als het kerkbestuur daar wettelijk redht op heeft, waarom dan geweigerd? Op dit stramien borduurde men l'/t uur voort, waarna de stemmen staakten. Tegen Inwil liging stemden de heeren Den Hartog. Augustinus. Zwart, Van Wijngaarden en Stam. Een voorstel tot wijziging van een art. van de Politieverordening, om daarmede meer vast te leggen het doel van een elec- trischen kabel voor overbrenging van krachtstroom zonder dat hiervan misbruik gemaakt wordt ten opzichte van het bezi gen van lichtstroom werd met alg. st. goedgekeurd. De openbare vergadering werd nu geslo ten ter bespreking van een voorstel om den post: „ondersteuning aan behoeftlgen" te verhoogen in besloten zitting Des avonds vergaderde men opnieuw, waarbij nu ook de heer Oskam aanwezig was. De voorzitter bracht opnieuw ln stem ming het verzoek van het R.K. Kerk bestuur ingevolge art. 72 van de L.O. Wet voor het verleggen van de speelplaats waarvan thans de Inwilliging wordt gewei gerd met 6 tegen 3 st. Tegen de heeren Van Wijngaarden. Oskam, Stam, Den Har tog. Augustinus en Zwart Tegelijk werd het ontwerp-besluit voor gelezen en goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. WADDINXVEEN. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Januari 1.1. ingelegd f 5406.95, terugbetaald f. 5029.31. Het laat ste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4151. De landbouwer van D. en zijn vrouw, die belden per rijwiel op den weg waren, kwamen te vallen, juist op een oogenblik, dat een vrachtauto naderde ZIJ konden zich Intijds redden, maar beide rijwielen werden zoo goed als geheel door de vracht auto vernield. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Aartje Johanna, d. v. Aalbert Boele en Adrians van den Akker Pleter Paulus, z. v. Willem Both en Annlgje van der Laan Gijsbertus Andrles. z. v. Ja kobus van Wijngaarden en Heintje Lod der Petronella, d. v. Weszel van Beek en Geertrulda Adriana Roor. Overleden: Bastiana Maria van Tol, 6 d., overleden te Lelden. Jaarvergadering „Stille Omgang". Het genootschap van den Stillen Omgang hield alhier haar jaarvergadering. De voorzitter de heer J. J. de Groot, riep het welkom toe inzonderheid tot pastoor A. W. J. Luhn. De secretaris bracht een uit gebreid jaarverslag uit; het ledental be draagt 142. Het financieel verslag van den penning meester den heer P. Scheen, gaf aan dat over 1934 de ontvangsten hadden bedra gen f. 74.70 en de uitgaven f. 41.85, zoodat het batig kassaldo f. 32.85 bedroeg. Vervolgens kwam in bespreking de reis van vorig jaar. Naar aanleiding van het gesprokene, werd ten slotte door het be stuur volledige medewerking toegezegd om alles zoo goed mogelijk te regelen. VOOR DINSDAG 12 FEBRUARI. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending 5.30: VPRO 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15; Gram.pl. 10.30: Stafmuzlek v. h. 5de Reg. Inf. te Amers foort o. 1. v. J. R v. d. Glas 11.00: Kookpraatje door Mevr. R Lotgering-Hil- lebrand 11.30: Vervolg concert 12.30: K. ter Abramoff en zijn orkest en Gram.pl. 1 30: Gram.pl. 2.00: Voordracht door N Knoop 2.30: Vioolrecital E. Lopez- Salzedo. m. m. v. E. Veen (plano) 3 00 4 00: Kniples 4.15: Gram.pl, 4.30: Radlo-Klnderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kinderen 5.30: Halfuur v. d. jeugd o. 1. v. Ds. B. J. Arls 6.00: Gram.pl. 7.00: Dansmuziek door „The Ramblers" o. 1. v. Theo Uden Masman. m. m. v. Annle de Reuver (zang) en C. Haw kins (saxofoon) 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Eerste deel van de revue „Hopla tekst u J. van Tol (uit de Plantage-Schouwen te A'dami 9.20: .Reizen en Liefde" sm van P. Morand, Vertaling: S. J. G. pre„. sela-den Boer 10.00: Omroeporkest o i v. N. Treep m m. v. W. Strienz (bas-tart. ton) 11.00' Vaz Dlas 11.1012.00: Uit Scala. Den Haag: Ph. Wlllebrandts au hls Boys. en het Hongaarsche Ensembla „Fégé Josef". Huizen, 301 M KRO-Programma - 8.009.15 en 10.00: Gram.pl u.30„ 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl., 12.30: Orkestconcert en gram.pl. 2jXr Voor de vrouw 3.004.00: Kniples, 4.15: Zang en gram.pl. 5.00: Orkestcon. eert 5.45: Gram.pl. 6.00: Schlager, muziek 6.407.00: Cursus 7.15: Can serie 7.35: Schlagermuziek 8.00: Va. Dias Schlagermuziek 8.30: Grampl 8.40: Radlotooneel 9.55: Gram.pl. 10 00: Orkestconcert m m. v. violist 10.30: Vaz Dias 10.35: Gram.pl. 10.451 Orkestconcert 11.3012.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Ml genwljding 11.20: Orgelspel S. Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gram.pl] 12.35: L. Voselli's Hongaarsch Orkest 1.20: J. Muscant en het Troxy-Grand-i. kest 2.25: Voor de scholen 4.2Ó Causerie 4.40: Hogben-Trio m. m. v s Scott Turner (sopraan) 5.35. BBC'' dansorkest 0. 1. v. H. Hall 6.50: Ham delconcert 7.10: Fransche les 7.40' Gram.pl 7.50: Lezing 8.20: .Scrap] book for 1921" gevar. Radio-journaal - 9.20: Gram.pl. 9.50: Berichten 10.10 Causerie 10.20: Nieuws uit Amerika- 10.35: Het Boyd Neel Strijkorkest m. m i J. Coxon (sopraan) 11.3512.20: Lei Stone en ztin Band. 6 ■Me lste tho I set ibi J.< Parijs, Radio-Paris, 1648 M. 7.20 ep 8.20: Gram.pl. 12.20: Symphonleconcer 0. 1. v. Labis 9.05: Zang 0. 1. v. Bonnaig 10.50: Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11 201.20: Con eert o. 1. v H. Anderson 2.20—240 Omroeporkest 0. 1. v. Mahler 720 Planorecital 7.35: Radlotooneel 825 Oude volksdansen 9 2010.20: Omroep orkest o. 1. v. L. Gröndahl. Keulen, 456 M. 5.20: Gram.pl. 635 Radiokwintet en vocaal sextet 11.20 Omroepklelnorkest o 1. v. Eysoldt 1.35 Gram.pl. 3.20: Uit Hamburg: Omroep orkest 0. 1. v Maasz en Omroepdansorkesl o. 1. v E. Bolt 6.20: Gram.pl. 730 Omroepklelnorkest uit Berlijn 8.20 .Spuk", klucht van Behr. Regie: C. Baum- garten. Rome. 421 M. 8.05 Concert (viool piano-sopraan-alt 1 9.05. Radlotooneel HiernaDansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 1230: Gram.pl. 12.50: Salonorkest 0. 1, r Walpot 1.502 20, 5.20 en 6.50: Gram- platen 8,20: Omroeporkest 0. 1. v. André 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M,: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. André 1.302.20 5.20: en 6.35: Gram.pl. 6.50: Zang 7.05: Schubertconcert o. 1. v Walpot 8.20: Chopln-programma 9.20: Herden king v. d. 13e verjaardag v d Kroninj van Z.H. Paus Plus XI 10.30—11.15 Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Bet G'wlssenswurm" boerenkomedie met zang, van L. Anzengruber 9.00: Weensch( walsen 9.20 en 10.05: Berichten 10.2011.20: Gram.pl. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EU DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. til Voor Dinsdag 12 Februari. ito. ta m lste programmaHilversum van 8—24 0. 2de programma: Hulzen van 8—24 uur. 3e programma: 8.0511.20: Een d( Dultsche zenders 11.2012 20: Kalund borg 12.20—14.20: Brussel VI. 1420 15.20: Kalundborg 15.2016.50: Kei len 16.5017.20: Stuttgart 17.20- 19.00: Brussel VI 19.00—20.20: Bero- münster 20.20—21.20: Brussel Fr. - 21.20—21.40: diversen 21.40—23.20: Leip zig 23.20afl.: Parijs Radio. 4e programma: 8.05830: Parijs Radii 10.35—11.05: Droitwich 11.0511.20: Londen Reg. 11.20—14.20: Droitwich - 14 20—17.35: Londen Reg 17.351820: Droitwich 18.20—18.50: Keulen 1855 —20.20: Londen Reg. 20.2021.20 Droitwich 21.2022.30: Londen Reg. - 22.30afl.: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geldt old voor het locale Leidsche programma; lu de plaats hiervan omvat programma i der R. O. V. den geheelen dag DaventrJ li lx Wijzigingen voorbehouden. 1. 5^^ T TE HUUR Dame, bewoonster van een groot heerenhuis op eersten stand, biedt te huur aan het daarvan goed onderhouden bovenhuis, bevattende: 5 ka mers, balkon, keuken, W.C. en zolder. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3883a. „KATWUKSCHE ZIEKEHVERPLE6IN6" Leden en begunstigers van bovengen. Ver. worden langs dezen weg uitgenoodigd tot bijwoning van de JAARVER GADERING op Vrijdag 15 Febr. as. in „Casa Cara" te Katwijk a. Zee. Aanv. 7'/i uur Ds. H. MEIJERING, Secr. 6109 In het faillissement van J. P. VAN DER ZWET te Warmond is bepaald lo. dat de schuldvorderin gen moeten worden Ingediend vóór den 8sten Maart 1935; 2o. dat de verificatieverga dering zal worden gehouden op 23 Maart 1935 om 10 uur in het Paleis van Justitie te 's-Gravenhage. 6118 Mr. Tj. D. SCHAPER, Curator. Lelden, 9 Februari 1935. PETR. VERGASSERS zijn regelbaar (Ned. patent) branden 10 uur op 1 L. petr. Prijzen vanaf ft 5.25. Vraagt demonstratie aan huls of franco toezending van geïlL prijscourant. Fa. H. VROOM MORSCHSTR. 2-4-6, Tel. 2739 6098 GALLIA-SYSTEEM het beste wat er is Dames! Uw succes! Onze reclame! MAISON v. d. VLIST BOTERMARKT 3 - TEL. 2806 3866a worden door een kapitaalkrachtige Holl. Instel ling verschaft tegen conlantc voorwaarden. Brieven met volledige omschrijving der bouw plannen en kosten, grondprijs, ligging, be- noodigd kapitaal enz. onder No. 6121 aan het Bnrean van dit Blad. naar maat vanaf Fl. 5. per maand. "Vraagt eens inzage stalencollectie betere genre. Coupeurs bezoeken U door bet geheele land. Brieven onder No. 5402 Bureau van dit Blad. Ijvo V00' St. EMILI0N f. 1.50 per flesch VIN BLANC DE GRAVES f. 1.50, f.1.75 en f. 2. - per flesch WIJNHANDEL, Opgericht 1795 Vertegenwoordiger voor LEIDEN e.o. F. VAN HAARLEM, v. d. Brandelerkade 3' TELEFOON 81. WANNEER ELKE VOETSTAP EEN MARTELING IS DIRECT BAAT! Pédicure Specialist BREESTRAAT 173a. TtL 1320 Spreekuur dagel. 0-12 en 1-8. 5513 6122 Faillissement L. GOEDHART, veehouder te Oegstgeest. De curator ln genoemd faillissement brengt ter ken nis, dat bij beschikking van den Heer Rechter-Commds- saris d.d. 2 Februari 1935 is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen vóór den len Maart 1935 te zijnen kantore moeten zijn ingediend; 2. dat de verificatie-verga dering ls bepaald op Zater dag 18 Maart 1935 des voor- middags 10 uur ln het Palels van Justitie te 's-Giraven- hage aan het Korte Voor hout no. 11. 6132 De Curator; Mr. I'. K. REIJSENBACH DE HAAN. Kantoor: Rapenburg 108. Een drank, die heerlijk smaakt en bovendien een uitstekend voedingsmiddel is. Zij geeft nieuwe energie, wanneer U wat minder „fit" bent. Maak er een gewoonte van, minstens ééns per dag een groote kop Droste Verpleegster Cacao te drinken. Droste Verpleegster Cacao: voedzaam, lekker en voordeeligl Spaart plaatjes voor het album „Java I". 6105 ALTIJD WELKOM! t-IJ

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8