flDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 9 Februari 1935 LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. der loon" en BEURSOVERZICHT. ONZE TELEFOONNUMMERS: MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. listermlddag 3 uur: 768. [edenmlddag 2 uui: 768. ft telegrafisch weerbericht Kon. Ned. Meteorol. lost, te De Blldt. iogste stand 776.3 te Reval. ugste stand 727.te Janmayen. irwachtmg tot den avond van 10 Febr.: pakke tot matige Oostelijke tot Noor- jke wind. Half- tot zwaarbewolkt, ialg of geen sneeuw. Matige tot lichte ii des nachts. Overdag lichte vorst tot iperatuur om het vriespunt. btjltenlandsch weerbericht. isgedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Khooge druk nam ln 't Westen iets af, het Noord-Oosten toe. In het hooge iden volgt de eene diepe depressie de jere op en vertoont de barometer snelle groote veranderingen. De depressie in Zuiden blijft echter stationnair, zoo- de krachtige strooming van zeer koude uit Oost-Europa over Duitschland en ckrijk naar de Golf van Biscaye en inje aanhoudt. Aan de Baskische kust ncht sneeuwstorm met temperaturen bet vriespunt. In de Duitsche middel- ergten werd de vorst zeer streng en Iden de topstations temperaturen van tot —20 graden. Volgens de vlieg- waamenüngen is het op 5000 M. thans I meer beneden 30 gr. Langs de rsche kust blijven de temperaturen g, terwijl Zuid-JNoorwegen en Midden- Kien tijdelijk vorstvrij werden, keerde g in het Noorden van Scandinavië de it terug. Het is te voorzien dat de it-toestand over 'het vasteland aan- den zal in het Zuidelijk en Oostelijk van ons land. luchttemperatuur. lagste temp. 4 gr. c. (25 gr. F.), uurvoorm.: gr. C. (27 gT. F.l. 'uur 's mldd.: —1 gr, c. (30 gr. f.). ogwatertuden te katwijk zee. Voor Zondag. term. te 8 u. 28 min.; nam. te 8 u. 57 m. Voor Maandag, term. te 9 u. 23 min.; nam. te 10 uur. UCHT op voor fietsers ej». «terdag: 5.30 n.m. tot 6.58 van. 5.32 n.m. tot 6.56 v.m. M4ANS- op- en ondergang. Tebr. op: 9 u. 17; onder: 0 u. 12. "Febr. op; 9 u. 42; onder: 1 u. 34. DE CRITIEKE TOESTAND IN DE MIJNINDUSTRIE. Ned. Mijnwerkersbond adresseert aan den minister-president. tow den Alg. Ned. Mijnwerkersbond ls Ti uitvoerig adres gericht tot den mt- ta-president, thans tijdelijk ook mi kt van waterstaat. In dit adres wordt Wh herinnerd, dat de Nederlandsche IWerkersbond zich op 16 Juk 1934 met 'schrijven tot den ministerraad heeft lend, waarin de wanhopige toestand ln mijnbouw wordt geschetst en er op t!r Bewezen, dat de inkomsten der mijn- ItntS,111 d'e mabe waren gedaald, dat im tot diepe armoede vervielen en [:ere. loonsverlaging niet te dragen was. "it verband verzocht de Nederland- Mijnwerkersbond een regelings- ucraoek naar den toestand in de myn- SÜH Tot dusverre heeft het gevraagde e?hter nog niet plaats gehad. iW is de toestand in de mijn- NjBcne nog moeilijker geworden, het vexzuimdiensten is sterk toegeno- "...de inkomsten der mijnwerkers Ntl-j verlaagd, waardoor een nood- «tand is ingetreden. iw!S u bovendien door de particuliere »epSSernemers loonovereenkamst edwof j 0(511 het hoofdbestuur van den ENORME FABRIEKSBRAND TE LEIDERDORP. ïdftril j nooicioesuuur van uen ,'hnhschen Mijnwerkersbond kan iktrnit??sovereento°msten aangaan, die de :uliere de mijnwerkers op de par- ]v J .hjonen nog verder doen dalen. miiJ ernstige moeilijkheden in oofdwl hMrie dreigen, verzoekt het vestuur van den Nederlandschen ifletznot a^es van 16 Juli 1934 gevraagde sn in f i™ans ten spoedigste te willen r liiw-tn. j en druk uit te oefenen op btjehti^i Particuliere mijnen om in van de resultaten van dit ;'lh het 'herzoek en. inste hirectii «achtin, Net hSf??koinst terug te nemen. 'Mie rmrf vertrouwt, dat een milniT,^7e??elc ,n^ar den toestand van er boe 28leiden, dat er tg va- Jh Worden getroffen, die sanee- ilge euiienh bb ngr^l£e industrie ge" het gebouw door het vuur totaal verwoest. Hedenmorgen iets vóór halfelf is door tot nu toe onbekende oorzaak een enorme brand uitgebroken in de fabrieksgebouwen der voormalige olieslagerij Sillevis en Rut ten, staande aan den v. d. Valk Bouman- weg te Leiderdorp, waarin sinds Mei 1934 gevestigd was de N.V. Ned. Fabriek van Vulmaterialen „Nedervul", waarvan direc teuren zijn de heeren E. de Spetter en Is. de Raai. Het uit vier verdiepingen be staande gebouw, dat een oppervlakte be slaat van pl.m. 6500 vierk. M., lag volge- stapeld met vodden, lompen en afval uit confectiefabrieken, welk materiaal ver werkt werd tot vulsel van matrassen, kus sens, peluwen e.d. Het spreekt vanzelf, dat dit uiterst brandbare materiaal een gewil lige prooi der vlammen was: ln een oog wenk stond dan ook het gansche gebouw in lichte laaie. Toen wij zéér kort na het uitbreken van den brand op het terrein aankwamen, sloegen de vlammen reeds zeer hoog op en was de fabriek één laaiende vuurzee. De brandweer uit Leiderdorp was reeds met twee handspuiten en één spuit op de waterleiding aanwezig, evenals die uit Lei den met de groote motorspuit. In totaal werd met 11 stralen de vuurzee aangetast, doch het bleek onmiddellijk, dat wat de fabriek zelf betrof, hier niets meer te red den viel. Met alle macht werd het blus- schingswerk dan ook geconcentreerd op het behoud van het onmiddellijk aan de fabriek grenzende en door de directeuren bewoonde woonhuis, dat door een specialen zwaren brandmuur van de brandende fa briek gescheiden was. Dank zij den feilen gunstigen N.O. wind kon dit woonhuis be houden blijven, hoewel het natuurlijk enorme waterschade bekwam. Al spoedig stonden zelfs de muren der fabriek op Instorten, waarop, toen wij het terrein verlieten, alle kans bestond. De oorzaak van den brand, die op den eersten zolder aan de achterzijde der fa briek ontstond, ligt, gelijk gezegd, nog ge heel in het duister. Omtrent de schade kon men ons geen cijfer mededeelen. Alles is evenwel op beurspolls verzekerd. De eigenaren hadden echter, alvorens zij toestemming kregen zich te verzekeren, aan zeer strenge elschen moeten voldoen. Natuurlijk trok deze fellaalende brand, die van heinde en ver zichtbaar was. overweldigende belang stelling. De honderden toeschouwers wer den door de Lelderdorpsche politie op een eerbiedigen afstand gehouden, hetgeen ook met het oog op de veiligheid der kijk- lustigen, vereischt was. daar het branden de materiaal aangewakkerd door de wind vlagen, naar alle kanten vloog en meer malen neerviel op hen. die zich in de na bijheid van bet gebouw moesten wagen. Qp het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de beide directeuren der N.V. „Nedervul", die het gebouw en het woonhuis gehuurd hadden van den even eens aanwezigen heer Sillevis, voorts bur gemeester Brug van Leiderdorp en de beide wethouders dier gemeente de heeren Splin ter en Los. de brigade-commandant der Rfiksveldwacht.en de commandant der Leidsche brandweer de heer van Lith. Het was een indrukwekkend gezicht de roode vuurzee te zien oplichten: achter de muren van de in 1880 gebouwde fabriek kookten en gistten de vlammen, terwijl ook ln den Rijn een groote schuit met brandende vodden lag, die men in allerijl van het fabrieksgebouw had weggesleept. Op het oogenbllk dat wij dit schrijven is de vuurzee reeds aanmerkelijk getem perd. Van het bekende uit 4 verdiepingen bestaande gebouw is niet veel meer over gebleven dan een kale ruïne. Velen volgen nog steeds het verloOp van dezen even plotseling opgelaaiden als onverwachten brand, waardoor, naar wij vernemen, 50 man personeel werkloos wordt. EEN STATIONSAMBTENAAR DOOD GEREDEN. Hedenmorgen vond treinpersoneel op de spoorbaan van het station Gouda het lijk van den Statïonsambtenaar en d.d. Sta tionschef de heer v. d. Voort. Waarschijn lijk is de heer van der Voort door den sneltrein van Den Haag overreden en op slag gedood. BELASTINGVERLAGING IN OIRSCHOT. Als bijzonderheid in de tegenwoordige tijdsomstandigheden kan worden vermeld, dat in de gemeente Oirschot de belastin gen voor 1935 belangrijk zijn verlaagd. Volgens de onlangs goedgekeurde raads besluiten zullen nl. in die gemeente de opcenten-gemeentefondsbelastlng over 1935 worden verlaagd met 75 en de opcenten op de personeele belasting met 45. Opmerkelijk ls ook, dat deze gemeente van ruim 5000 inwoners slechts een schul denlast heeft van ongeveer f. 95.000. ROOFOVERVAL TE LOON OP ZAND. In den afgeloopen nacht is een roof overval gepleegd in een alleenstaande boerderij op het Land van Kleef te Loon op Zand, bewoond door den 70-jarigen landbouwer W. Verhoeven. Vier mannen, waarvan 2 gemaskerd, hebben zich door uitsnijding van een raam ln de keuken toegang tot de woning verschaft. Zij zijn toen doorgedrongen tot de slaapkamer van den landbouwer, die niets bemerkte. De bandieten drukten hem een prop in den mond en bonden hem aan handen en voeten. Zij hebben daarna het huis door zocht en zelfs het licht aangestoken. Zij werden niet gestoord daar de boerderij ge heel alleen staat. Twee uur lang hebben zij gezocht en zijn zij heengegaan met f. 300 aan con tanten. Het Slachtoffer slaagde er na hun vertrek in den prop uit den mond te halen, doch van de touwen kon hij zich niet bevrijden. Eerst hedenmorgen hoorde een voorbijganger hem. Tot nog toe ont breekt van de daders elk spoor. HAARLEMMERMEER. De heer J. Suljk, hoofd van de Chr. school aan den Sloterweg is ln gelijke betrekking benoemd aan de Chr. school te Muiden (N.H.). HILLEGOM. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Dinsdag a.s. in openbare vergadering bijeen, 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 4. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening ex artikel 122 der gemeente (ver ordening jachtakten.) 5. Voorstel tot verlaging der Haven- en Kadegelden. 6. Voorstel tot wijziging der Legesver ordening. 7. Benoeming leden stembureaux. 8. Voorstel tot wijziging van de hef- rlngsverordening schoolgeld. 9. Voorstel inzake voorziening omtrent het afsluiten van wegen. 10. Vaststelling van de begrooting voor het dienstjaar 1935: Burgerlijk Armbe stuur; Gasbedrijf; Waterbedrijf; Slacht- bedrijf; Btjd en Zweminrichting; Open bare Werken; Gemeente. 11. Mededeelingen. De R.K. Kiesver. heeft een druk be zochte vergadering gehouden, waarin mr. dr. Kortenhorst sprak over de „Katholieke Staatkunde". Spr. wees op de beteekenis van de Prov. Staten, Ged. Staten en Eerste Kamer. De verkiezing voor de Prov. Staten ls dit jaar van te meer beteekenis, nu de N.S.B. daar aan zal meedoen. De taktiek der tegen standers zal zijn: vóór of tegen Colijn. Het wegzenden van het kabinet Colijn zou ontwrichting der politiek zijn en kpren op den molen der N.S.B. Wat de Katholieke Partij voor de Katholieke belangen deed ls breedvoerig belicht, Na de luid toege juichte rede volgde gedachtenwisseling. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagde Jaarvergadering J.V. op G.G. De Jongelingsvereen. op Gi G. „Pred. 12 vrs 1 a" hield haar jaarvergadering ln de zaal der Geref. Kerk. De eere-voorz., ds. K. Meijering, opende, liet zingen Ps. 119 vrs 53 en ging voor in gebed, waarna gelezen werd een gedeelte van Ps. 119. Gewezen werd op het groote belang van het werk, dat door de vereeniging wordt verricht. Wysheid te putten uit God's Woord voor alle terreinen van het leven. Spr. zette dit nader uiteen aan de hand van het voorgelezen Schriftgedeelte. Hierna bracht de secretaris, de heer W. Botermans, het jaarverslag uit. 31 maal werd in het afgeloopen jaar vergaderd, 2 maal gecombineerd met de M.V, Het le dental is iets teruggegaan en bedraagt tharis 32. De penningmeester, de heer P. v. d. Perk Jz. bracht financieel verslag uit. De inkomsten bedroegen f. 310,68; de uitgaven f. 235,20; batig saldo f. 75,48. Uit het verslag van den bibliothecaris bleek dat de bibliotheek 113 studieboeken bevat. Na een keurige voordracht van H. Min- nee, behandelde ir. C. Zuyderduyn „Het Verbond der Werken": le. de waarachtig heid van het bestaan: 2e. de openbaring van het werkverband. Na een korte be spreking volgde memorisatie door een vyf- tal leden der vereeniging. Afgevaardigden van den Ring. de Geref. Meisjesver., de Berv. J. V., de Knapenver., de Geref. Mannenver. en den Kerkeraad der Geref. Kerk brachten gelukwenschen over R. van Delft hield een Inleiding over „De Staatsvorm". Ook dit onderwerp getuigde van het degelijke werk, dat op de vereeni ging wordt geleverd. Was het punt memo risatie reeds een succes geweest, niet min der was dit het geval met de improvisa ties rreor een zestal leden. Het geheel werd afgewisseld door mooie voordrachten. De 2e voorzitter, de heer C. A. v. d.. Gugten, sprak een slotwoord, waarna de geslaagde jaarvergadering met dankgebed werd gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering der C. J. M. V. Padvinders. In de Zaal voor Prot. Belangen had voor een talrijk publiek deze uitvoering plaats. De opening had plaats dobr den hoofdkwartier-commissaris ds. W. M. A. Kalkman. Deze liet zingen Ps. 138 1 en ging voor in gebed, De voorzitter van de Julianagroep dr. C, Steinz heette den burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, welkom, den districts-commlssaris Delgorge uit Den Haag en de heeren Questroo en Stokhuy- zen uit Leiden; ook de afdeeling Lisse was ruim vertegenwoordigd. Er zyn twee nieuwe leiders gekomen aldus spr., n.l. de heeren Van der Maaden en Ravensbergen. Wij zijn biy dergeiyke leiders gekregen te hebben. In den afgeloopen zomer is de boot voor de zeeverkenners te water ge laten. Aan de landverkenners is een tent beloofd, wanneer zy dezen zomer gaan kampeeren. wy hopen, dat dit jaar alle schuld afbetaald zal worden; by onzen serleuzen pennengmeester den heer Jon ker is alles in goede handen. Spr. bracht een woord van dank aan Akela Okma, die wegens huweiyk vertrok en zooveel voor de kleine jongens gedaan heeft. Onder leiding van den heer A. Visser UIT NED. OOST-INDIE. INHEEMSCHE POLITIEKE PARTIJEN. BUITENZORG, 8 Febr. (Aneta). - Het Hoofdbestuur van de Partai Indonesia deelt mede. dat de Partai Indonesia by referendum besloten heeft zich uit de P.P.P.K.I. terug te trekken teneinde laatst genoemde vereeniging, welke tengevolge van het beperkte vergaderrecht. op de Partai Indonesia toegepast, geen vrijheid meer heeft om politieke actie te voeren, in de gelegenheid te stellen haar politieke actie voort te zetten. gaven de welpen eenige demonstraties, ge volgd door demonstraties van de landver kenners onder leiding van den heer H. V. d. Maaden. Al deze kranige prestaties wer den zeer op prijs gesteld. Na de pauze volgde de groote revue: „De avonturen van Koning Amarito", in 12 tafereelen met ongeveer 50- medewerkers en een orkest bestaande uit mevr. Steinz, dr. Steinz, gebr. A. en P. van Dyk, A. v. d. Plas. Dit geestige stuk, met nu en dan rake zetten op plaatselyke toestanden, werd in elkander gezet door den heer v. d. Maaden, die,zelf in deze, revue de rol van koning Amarito vervulde: de heer A. Vis ser had de tweede hoofdrol, nl. die van zyn minister. De inhoud is, dat koning Amarito na eenige 'jaren van ingespannen arbeid weer eens vacantie noodig heeft; hy gaat ln gezelschap yan zijn minister nog eens naar Holland n&ar de badplaats Katwijk aan Zee. Doordat de minister zyn beurs verliest raken beiden in verlegen heid. Zy probeeren nu zoo goed mogehjk van hun vacantie te genieten door zélf hun boterham te verdienen, wat 'zy op verschillende manieren beproeven', niet altyd gelukt hun dit even goed. De aar dige tafereeltjes met pakkende muziek en de vroolijke wysjes boeiden. Het geheel ls schitterend geslaagd; het orkest gaf verdlensteiyke muziek. Na afloop kwamen alle spelers voor het voetlicht, benevens het orkest. Een luide ovatie werd gebracht aan de heeren v. d. Maaden, Visser en mevr. Steinz, die aan de piano begeleidde. Het trio werd met bloemen verrast. Dr. Steinz dankte de heeren V. d. Maa den en Visser, de orkestleden, en den heer Brouwer ten wiens huize gerepeteerd werd Tenslotte zong men staande twee cou pletten van het „Wilhelmus". Het is een prachtig geslaagde avond ge weest! Jaarvergadering der Chr. Hist Kiesver. Bovengenoemde vergadering werd in Casa Cara gehouden onder leiding van den wn. voorzitter den heer L. v. d. Zwan. Deze las Hebr. 12: 1—17 en ging voor in gebed. Spr. deelde mede, dat de heer Vol- beda voor de benoeming tot bestuurslid bedankt heeft en dat daarom nog geen voorzitter gekozen is. Hij hoopte, dat in deze vergadering het bestuur weer voltal lig zou worden, vooral daar met het oog op de komende verkiezingen een actief op treden noodzakelijk is. Een heilstaat is in de sociaal democratie niet te verwachten, aldus ,spr„ evenmin als terugkeer der welvaart door opheffing der politieke partijen door den nationaal- socialisten; dat is voor den Christen niet te aanvaarden. De Christen gelooft in Gods woord en waar dit richtsnoer is en blijft, is Slechts een gemeenschappeiyk be trachten van elkanders belangen mogelijk. De secretaris de heer T. A. Haasnoot las de notulen en het jaarverslag, De pen ningmeester de heer P. van Ryn bracht zijn financieel verslag uit, dat in orde be vonden was. De voorzitter bracht beiden dank, De per. aftr. van de heeren T. A. Haasnoot, P. van Rijn en W. Kulk werden als bestuurslid herkozen, terwijl in de va cature gekozen werd de heer D. v. Beelen. De heer D. Schoonenberg bracht verslag uit van de te Leiden gehouden groeps vergadering. Volgden besprekingen over de te houden propaganda. Gevraagd werd een praatavond te houden over de gemeente politiek. De heer Woldringh v. d. Hoop zeide toe in objectieven zin een uiteenzet ting te willen geven. De voorzitter deelde mede, dat voor de jongerengroep zal op treden de heer Schouwenburg uit Amster dam over„Van het klasse-soclalisme naar het nationaal-socialisme". De heer Kulk eindigde met dankgebed. Ledenvergadering van de Chr. Dem. Unie. De afd. Katwyk van de C.D.U. kwam in huishoudeiyke vergadering byeen. De voor zitter de heer Guyt heette allen welkom. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd de definitieve candidaten- ïyst voor de Prov. Staten vastgesteld, welke luidt als volgt: 1. A. P. Jungcurt, Den Haag 2. J. J. Geitz, Den Haag; 3. H. Steketee, Den Haag; 4, R. v. d. Burg, Gouda; 5. J. G. Schoneveld, Katwijk aan Zee; 6. P. Guyt, Katwyk aan Zee; 7. G. K. Spierenburg, Maassluis; 8. Van der Vlies, Vlaardingen; 9. D. Schneider, Rotterdam; 10. W. Baren- drecht, Waddingsveen. Na bestuursverkiezing werd het bestuur thans samengesteld als volgt: P, Guyt, voorzitter; KI. Haasnoot, secretaris; W. v. d. Bent Jzn., penningmeester; J. G. Scho neveld en P. Plokker. De voorzitter deelde mede, dat er half Maart een openbare ver gadering zal worden gehouden, waar als spreker hoopt op te treden de heer Jung curt uit Den Haag. Na rondvraag sloot de voorzitter met dankgebed. Visscherij -examens. By de in de Visscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zyn ge slaagd: KI. v. d. Plas, Jac, Ouwehand Czn., Dirk v. d. Plas, Arie van Duyvenbode, Maart Berkhey, Joh. v. Duyn, Corn. v. d. Boon, Dirk Aandewiel. Allen zyn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Vlsscheryschool alhier. Ryksgedelegeer- de was kapitein J, H. Götz, lid van de examencommissie voor stuurlieden, J. den H. uit de Tooropstraat deed by de politie aangifte dat te zynen nadeele van een bouwwerk in de Meidoornstraat een zak cement en eenige ongezaagde schroten zyn ontvreemd. De politie stelt een onderzoek ln. LEIDSCHENDAM. Donderdag 14 Februari as. herdenkt de heer J. C. Hilgersom, electricien by de Ned. Spoorwegen alhier, den dag, dat hy vóór 25 jaar by de Ned. Spoorwegen in dienst trad. LISSE. Tot plaatsehjk leider van den B.V.L. is in de plaats van den heer G. van Dyk aangewezen de Gew. Comm. van de B.V.L. de heer J. C. v. Woerden alhier. o WARMOND. Een roeiboot met een paar visschers uit Leiden is door een motorvrachtschip overvaren. Persooniyke ongelukken kwa men niet voor, daar de visschers al zwem mende den oever wisten te bereiken. Zy werden aan boord van het motorschip opgenomen, dat hen meenam naar Leiden. AMSTERDAM, 9 Febr. Verdeelde markt. Oliewaarden gedrukt. Industrieele fondsen onregelmatig. Cul tuurfondsen prijshoudend. Scheepvaarten vast. Amerik. fondsen prijshoudend. Duit sche en Nederlandsche obligaties pryshou- dend. De handel droeg een kalm karakter daaB de onzekerheid omtrent het goud-clausule proces en de positie van de Londensche goederenmarkten tot voorzichtigheid maanden. Daarby zyn de berichten uit Farys niet bijster gunstig. Hieraan was het te wyten dat de iets zwakkere houding van gisteren van Koninklijke heden aanhield. Het fonds opende een fractie lager en daalde toen 1 pet, tot onder het slot van gisteren. De Amérlk. soorten waren ech ter iets hooger. Rubbers openden vast, dank zy de beteré berichten aangaande de Londensche pe- permoeilykheden. Doch deonzekerheid blijft aanhouden, waardoor zich hier later een gedeelteiyke reactie voltrok. Amster dam-Rubbers sloten per saldo 1 pet. boven de vorige slotkoersen. Tabakken waren fractioneel hoogqr. Suikerwaarden onver anderd. Van de Industrieele fondsen zette Aku's na aarzelende opening hun styging voort al bleef de winst. Philips weinig ver anderd. Unilevers zwakker en liepen 1 pet. terug. Ook Calvé-Delft golden iets lager. In Ned. Scheepvaart-Unies ontwikkelde zich een kleine affaire waarby de koers, die gisteren reeds hooger was, tot 36 verbe terde. Ook Alg. Exploraties bleven vast en waren 1 pet. hooger. Amerik. fondsen wa ren stil. De stemming was iets vaster ln navolging van Wallstreet. Duitsche obligaties ondergingen weinig wyziging evenmin als Ned. Staatsfondsen, die ongeveer dezelfde koersen van gisteren bedongen. De handel was uiterst kalm in deze papieren. REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) LEIDEN, 8 Febr. Groentenveiling Roode Kool 2.306.70; Savoye Kool 1.90 5.10; Groene kool 1.103.50; Pieterselie 0.40—2.50; Prei 0.60—3.10; Selderie 0.30— 2.90; Knolselderie 0.703.70 per 100 stuks. Kroten 0.901.60; idem gekookt 2.004. Witloof 2.00—14.Boerenkool 2.00—5. Spinazie 28.0040.Uien 1.503.80; Wortelen 2.306.30; Spruiten I 5.001260; idem II 2.00—7.and. 15—28; nero 0.90 —6.10. LEIDEN, 9 Februari. Botermarkt. Fa- brieksboter prima f. 1.60 per KG.; Boeren- boter prima f. 1.481.50 per K.G, Handel kalm. Turfmarkt van 49 Februari. Aanvoer lange turf 120.000 stuks. Pryzen van f. 8 tot f9 per 1000 stuks. AARLANDERVEEN, 8 Febr. Eierenvei- ling. Kipeieren 2.20—2.80; eendeneierefl 2.50; kaas 1820 ct. per pond. ALPHEN a. d. RIJN, S Febr. Tuinbouw veiling. Spruitkool I £.609.70; Kroten 1.60—2.20; Uien 1.80—2.60 per 100 KG. Seldery 1.102.80 per 100 bos. Andyvie per KG. 0.20. Eierenveiling. Aanvoer 2900 stuks. Klp- elsren 2 003.10; eendeneieren 2.50, per 100 stuks. BOSKOOP, 8 Febr. Rozen per bos: August Noack, 6580 ct. Claudius Pernet 22—30 ct. Butterfly 25—35 ct. Briarcliff 40 ct. Gemengde rozen 2228 ct. Diversen peh bos: Azalia-mollustakken le soort 1— 1.30, id, 2e srt. 4050 ct. Prunustakken le srt. 6574 ct., id. 2e srt. 37—55 ct. Ma» honiablad 1725 ct. Seringen 4574 ct. Balrozen 5073 ct. Rosëa (kers) le srt. 1.80. idem 2e soort 741.25, Puik Paerl p. stuk 801.40. KATWIJK a. d. RIJN. 8 Febr. Wasch- peen per kist f. 0.901.20. Kroten p. kist f. 0.250.35. Andyvie per kist van 6 K.G. f. 0.65—0.79 Selderieknollen f 3.104.60. Roodekool I f 7.10—9.30. Gele kool f 5.70— 7.40. Groene kool p. 100 f 2.40&60. Uien per 100 K.G. f 1.90—2.30. NIEUWKOOP. 8 Februari. Eierenveiling. Aanvoer 2303 eieren. Kipeieren f. 2.20— 2.70 per 100 stuks; eendeieren f. 2.35 per 100 stuks: kaas f. 0.20 per pond; konynen f. 0.60 per stuk. VEUR, 8 Februari. Vrye veiling; 8717 kipeieren; prijs f. 2.403; kippen f. 0.40 1.10; konijnen f. 0.701.50; duiven f. 0.11 tot f. 0.23. WESTLAND. Bloemenveiling van 8 Febr. Anjers 5.808.40, Calla 13.0019.00, Ama- rylli-kelken 21.0022.00, Gerbera 7.40 per 100; Plumosa 3141 ct., Sprengery 2634 cent, Freesia 1623 ct„ Narcissen 1518 cent per bos; Copland 1623 ct., Bartigon 18—28 ct., William Pitt 17—24 ct., Le Notre 2435 ct., Elisabeth 3337 ct., Albino 67 cent, mr. v. d. Hoeff 1620 ct., Murillo 12—16 cent, Prins van Oostenrijk 12—15 cent, Coul. Cardinal 1518 ct„ La Reine 1215 ct., Azalea 1516 ct., Electra 1417 ct„ Vera 23—26 ct. p. dozyn; Clivia 60—85 cent, Azalea 401.00 per pot. WESTLAND. Veiling van den Bond West- land, Export van 8 Febr. Druiven 3068 cent per kilo; andyvie 701.08 per bak; spruiten 751.35 per kist. WESTLAND. Veiling van den Bond Westland, Binnenland van 8 Febr. Druiven 3060 ct., dunsel 719 cent, spinazie 7'/«- 39 cent, witlof 812 ct., stoofperen 814 cent per kilo; roode kool 2,008.00, sav.- kool 2.005.00, groene kool 802.00, eieren 3.203.80 per 100; kelen 801.70, peter selie 802.35, prei 1.403.00. radijs 3.60— 3.90, seldery 301.70, per 100 bos; andij vie 5696 ct., Kroten 2030 ct., rapen 20—25 ct., spruiten 80—1.30, boerekool 11 21 cent per kist. S-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3