LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 Februari 1935 BURG. STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN. TELEGRAMMEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN^ DUITSCHLAND. Weer een rede ran dr. Schacht. De president van de Rijksbank, dr. Schae die belast is met de leiding van het Rijksministerie van Economische Za ken. heelt te Breslau voor ongeveer 1700 vertegenwoordigers van Silezische bedrij ven het woord gevoerd over „Economisch- politieke kwesties van den tegenwoordlgen tijd". Dr. Schacht heeft bij die gelegenheid om gesproken over het nieuwe plan". Tot een eenvoudige formule terugge bracht. aldus dr. Schacht, is de beteekenis van het nieuwe plan als volgt Niet meer koopen dan men betalen kan en zooveel mogelijk verkoopen Om dat doel te bereiken, het komt feitelijk hierop neer, dat geïmporteerd wordt, wat betaald kan worden zijn de bekende controle- instanties in het leven geroepen, die den geheelen Invoer controleeren Het geheel is gebaseerd op een systeem van het urgente, d wr. minder belangrijke wordt afgewogen tegen artikelen van vitaal belang! Een devaluatie .zooals in andere landen is toegepast, komt niet aan de orde Wij hebben, aldus dr. Schacht, het bewijs ge leverd. dat men ook zonder goed een valuta kan handhaven. Het nieuwe plan heeft ook dit doel. Het moet één ding aantoonen: bctee- kent de Duitsche markt nog iets voor het buitenland of betekent zij niets meer. Zijn 65 millioen verbruikers iets, waarvoor de wereld zich interesseert? De compensatie-affaires, die zoo vaak verkeerd zijn verstaan, hebben den julsten kern. dat n.l het buitenland, dat aan Duitschland zou willen verkoopen. zich thans ook de moeite moet geven te zorgen voor den afzet der Duitsche producten op de wereldmarkt. Er is een geheele reeks artikelen, welke ook kunnen worden ver kocht zonder compensatie-affaires. Wij moeten erkennen, aldus besloot dr. Schacht, dat wij in een tijd van nood lever, en dat wij voor een tiental jaren zullen moeten afzien van de aangename dingen des levens .zooals wij die voor den oorlog hebben gehad. Wij moeten ons bescheiden Inrichten, wanneer wij de toekomst van onze kin deren willen verzekeren Wij bevinden ons op den juisten weg en wij zullen met de natlonaal-socialistische leiding onze positie veroveren, ook al is dat nog zoo moeilijk! Hitier heeft gisteren den nieuwen Ja- panschen gezant, graaf Kintomo Usjakoji, die een persoonlijken brief van den keizer van Japan overhandigde, met het gebrui kelijk ceremonieel ontvangen. Von Neu- rath was bij de ontvangst aanwezig met vele hooge militairen. -o FRANKRIJK. Afbrokkelende meerderheid voor de regeering. De Kamer heeft zich beziggehouden met een socialistlschen aanval op de bezuini gingsverordeningen van het kabinet. De socialisten wilden een bijzondere commis sie instellen, welke een voorstel tot ver werping der bezuinigingsverordeningen aan de Kamer zou kunnen adviseeren. Teneinde dit te voorkomen, stelde mi nister-president Flandin, bij den aanvang der zitting de zg. prealabele kwestie, het geen neerkomt op een eisch, dat de Kamer zou overgaan tot de orde van den dag Flandin betreurde het, de „prealabele kwestie" te moeten stellen, maar het socia listische voorstel bevat, zeide hij, „eener- zijds den eisch tot het instellen van een speciale commissie en geeft anderzijds die commisse reeds een vaste richtlijn. Deze commissie moet zich, volgens de opvatting der socialisten, nog vóór ieder onderzoek uitspreken voor een verwerping van een geheele reeks van bezuinigingsverordenin gen, die tenslotte toch 2.6 milliard francs aan besparingen hebben opgeleverd. De regeering kan niet toelaten, dat deze door het parlement aan de regeering op gedragen maatregelen weer teniet worden gedaan. De bevoegde Kamer-commissies hebben zich reeds beziggehouden met de bezuini gingsverordeningen en de Kamer zal bin nenkort in staat zijn, zich erover uit te spreken. Wanneer men wil. dat het par lement werkt, moeten de rapporten van de bevoegde commissie zonder eenlgen dwang besi>roken worden Tegen dezen normalen gang van zaken heeft de regeering niets in te brengen, wel echter tegen de door de socialisten gevraagde bijzondere com missie. Nadat de betrokken partijen kort haar standpunt tot uiting gebracht hadden, werd het voorstel van Flandin met 318 tegen 262 stemmen door de Kamer aan genomen. De kwestie van vertrouwen was door Flandin niet gesteld. Het betrekkelijk groote aantal stemmen, dat uitgebracht is tegen het door Flandin ingediende voorstel, heeft in de wandel gangen van de Kamer verrassing gewekt en wordt er druk besproken. Naar het schijnt, heeft een aanzienlijk deel der radicaal-socialisten met de so cialisten meegestemd. aangezien in die kringen ontevredenheid heerscht over het deelnemen van Flandin aan de rouwplech- tigheld van 6 Febr. In de Notre Dame. Men verwacht echter niet dat deze ont stemming van een deel der radicaal-socia listen noemenswaardige blnnenlandsch- politleke gevolgen zal hebben. o VEREEN1GDE STATEN. De weermacht. De scheidende chef van den Ameri- kaanschen generalen staf, generaal Mac Arthur, verklaarde in zijn afscheidsrede, dat de desbetreffende commissie van het Huis van Afgevaardigden een gunstig verslag had uitgebracht over het wetsont werp tot uitbreiding van het leger met vijftigduizend man en verhooging van de beschikbare credieten met 400 millioen dollar, teneinde het leger geheel modern uit te rusten Bovendien zal een reserve-corps van 700.000 man worden gevormd. RECLAME- 5932 ENGELAND. De Ierscbe vreemdelingen-wet. Uit Dublin wordt gemeldi dat de wet op de vreemdelingen gisteravond is gepubli ceerd. De wet vonnt een aanhansel op de Iersche burger- en nationaliteitswet, welke Woensdag door den Senaat is aangeno men. De clausule Inzake de vreemdelingen zegt, dat onder Vreemdeling elkeen dient te worden verstaan, die niet burger van den Ierschen Vrijstaat is. Inzake erfenis sen en beschikking over eigendom zullen vreemdelingen dezelfde rechten bezitten als Iersche burgers; echter zijn zekere soorten van bezit, zooals b.v. Iersche schepen, voor hen verboden. De minister van justitie krijgt het recht bepalingen af te kondigen over landing, oponthoud, aanmelding, werkzaamheid enz van vreemdelingen. Het Lagerhuis van den Ierschen Vrij staat zal op 13 Februari opnieuw bijeen komen en het wetsontwerp in tweede lezing behandelen De wet over het Iersche burgerrecht heeft nog geen rechtsgeldig heid» maar zal later gelijk met de wet op de vreemdelingen in kracht treden. De nieuwe^* naatregel wordt beschouwd als een nieuwe stap naar het doel dat de regeering van den Ierschen Vrijstaat zich voor oogen stelt, n.l. volledige onafhanke lijkheid van Engeland. Een clausule van de wet zegt echter, dat de uitvoerende macht het recht moet heb ben aan een vreemdeling dezelfde voor rechten te verleenen als Iersche staats burgers in het betreffende land genieten. In Londen wordt dit zoo opgevat, dat Britsch staatsburgers practisch niet de positie van vreemdelingen zullen innemen, daar de burgers van den Vrijstaat ln alle deelen van het Brltsche rijk evenmin als vreemdelingen behandeld worden. o TSJECHO-SLOWAKIJE. Benesj verdedigt den Volkenbond. In het gebouw van de Duitsche vereeni- ging van volksopvoeding .Urania" te Praag heeft de Tsjecho-Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken, dr. Benesj een rede gehouden over de vraag: „Bevindt de Volkenbond zich inderdaad in een crisis?" Dr. Benesj stelde voorop, dat de buiten landsche politiek van Tsjecho-Slowakije den Volkenbond steeds als een basis voor haar heele activiteit beschouwd heeft. De Duitschers in Tsjecho-Slowakije had den er volgens dr. Benesj belang bij, dat Tsjecho-Slowakije een vredespolitiek voert, dat het zijn betrekkingen tot de buursta ten, vooral tot Duitschland, ln den geest va» een vredelievende samenwerking regelt en alle tusschen Tsjecho-Slowakije en Dutschland bestaande kwesties op vrede lievende wijze oplost. Zoolang hij, dr. Benesj, mede te beslissen heeft over de binnen- en buitenlandsche politiek van den staat, zal hij steeds voor de Geneefsche politiek strijden en haar verdedigen. Vervolgens gaf dr. Benesj een overzicht over de activiteit van den Volkenbond en gaf toe, dat men voor de mislukking der ontwapeningsconferentie geenszins de oogen sluiten kan. De kwestie der ontwa pening zou slechts als internationaal vraag stuk kunnen worde opgelost. Overigens is de ontwapeningsconferentie nog niet ge sloten en de periode van hevigste crisis voor den Volkenbond kan als overwonnen wor den beschouwd Met verwijzing naar de successen van den Volkenbond bij de regeling van de Saarkwestle en het Zuid-Slaviseh-Hon- gaarsche conflict, verklaarde dr. Benesj, dat de balans van den Volkenbond in theo retisch zoowel als ln practisch opzicht be slist als actief moet worden beschouwd. Een zwakke zijde van den Volkenbond is de verhouding van de groote mogendheden tot de kleine staten. In den tusschen de groote mogendheden en de kleine staten gevoerden strijd voor en tegen de democra tie wordt aan belde zijden overdreven. Een zuivere Internationale democratie ook ln den Volkenbond te willen doorvoeren, zou leiden tot een bedreiging van zijn bestaan. Dit beteekent evenwel niet, dat men over de belangen der kleine staten zonder hun toestemming beslisen moet. De vraag, of de Volkenbond zich ln een crisis bevindt, dient ontkennend beant woord te worden. Het ontbreekt niet aan stemmen, die om hervorming roepen. Somigen wilden den Volkenbond met een grootere executieve macht uitrusten. Dit zou evenwel de schepping van een „Ueber"-staat beteeke- nen, een oplossing waarvoor de wereld nog niet rijp is. Aan het slot van zijn rede verklaarde de minister, dat de opvoeding en voorbe reiding der wereld voor een nieuwe orde ning met succes zal worden bekroond en dat de Volkenbond nog een toekomst voor zich heeft. ROEMENIE. Een Nazi-partij gevormd. In een manifest, dat in de Roemeensche en de Duitsche taal is opgesteld, wordt de oprichting aangekondigd van een Roe meensche nationeal-socialistische partij onder leiding van Stephan Tatareacu, broeder van den minister-president. o MEXICO. Weer twee samenzweringen ontdekt. Er zijn wederom twee samenzweringen tegen de regeering ontdekt. Talrijke arrestaties werden verricht. De eene samenzwering, welker deelne mers door de militaire autoriteiten ln Guadelajara 'staat Jalisco) onschadelijk werden gemaakt, wilde de regeering mor gen ten val brengen De andere samenzwering was in Colon (staat Queretaro) op touw gezet. Hier wer den 10 personen gearresteerd. ITALIË. Geen eere-comlté's meer. Naar de Itallaansche bladen melden, heeft de onderstaatssecretaris van blnnen- landsche zaken, Buffarlnl, de volgende circulaire uitgevaardigd: „Ook thans is 7 bij bepaalde plechtig heden nog gebruikelijk om beschermheer schappen, eere-comlté's en dergelijke in te stellen. Dit gebruik moet thans geheel en al ophouden te bestaan. Het door het fascisme op leder gebied van activiteit ontwikkelde rhythme heeft ook aan de openbare manifestaties een bepaalde dlsciplinie gegeven overeenkom stig aan den nieuwen tijd aangepaste nor men. De autoriteiten zullen daarom tijdig, telkenmale dat zij kennis krijgen van een dergelijk initiatief, bij de organisatoren van openbare manifestaties en plechtig heden tusschen belden komen, ten einde te verhinderen, dat voortaan nog eere- comlté's worden gevormd." „II Messagero" geeft op deze circulaire een korte commentaar, waarin 7 blad het besluit van Buffttrlnl een geste noemt die het Itallaansche leven tenslotte bevrijdt van een van de meest eigenaardige Instel lingen van den ouden tijd en van de oude wereld, die zoo schrijft het blad. ruikt naar ouden rommel en schimmel. ZUID-AMERIKA. De opstand te Uruguay neergeslagen. Opstandelingen uit Uruguay met hun gewonden leider, Baslllo Munoz. zijn naar de Brazillaansche grens gevlucht, nu hun revolutlepoglng is mislukt. De regeerlngstroepen hebben verschei dene gevangenen gemaakt. ZUID-AFRIKA. De Rijkspenconferentie. Op de persconferentie te Kaapstad heeft Hofmeyr, de Zuld-Afrikaansche minister van binnenlandsche zaken, gesproken over de tweetaligheid in Zuid-Afrika. Hij schetste de ontwikkeling van het Afri- kaansch sinds de Engelsche bezetting in het begin van de vorige eeuw en ver klaarde. dat deze taal gehandhaafd dient te worden, daar zij noodzakelijk ls voor de schepping van een Zuld-Afrikaansche natie, de uitdrukkingskracht verhoogt en een vasten grondslag heeft in den geest en het gemoed des volks. Voorts nam de conferentie een motie aan voor verlaging van telegramtarieven voor kabels en radio. o UIT HET VERRE OOSTEN. Overeenstemming ln Tsjahar. Tusschen den leider der Japansche militaire missie en den oppercommandant der Chineesche troepen, in Tsjahar vond in Kalgar een bespreking plaats over den poiltleken toestand ln de provincie Tsjahar. Volgens mededeeüngen van den Japan- schen militairen attache in Peking kolonel Takahasji, is men er ln geslaagd, een overeenkomst te sluiten, welke beschouwd kan worden als een aanvulling op de resultaten van de JapanschChineesche conferentie van 2 Februari te Tatan. Vol gens deze laatste overeenkomst zal de opmarsch der Japansche en de terugtocht der Chineesche troepen tot nader order worden gestaakt. Ten einde incidenten en botsingen té voorkomen, zal een speciale commissie worden ingesteld, bestaande uit Japansche en Chineesche vertegenwoordigers. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 8 Februari 1935 Hooge Prilsen 14698 niet met premie van 3000.—. 400— 797 200.— 7706 100— 7306 11616 Prijzen van 70.— 43 71 1236 1751 2641 3491 3681 3814 5969 6885 6911 8322 8517 9428 9575 9912 11543 12635 13044 13486 16182 17029 18279 16370 18634 18980 20511 20824 Nieten 344 402 632 1165 1460 1973 2349 3014 3111 3152 3287 3920 4146 4360 4557 4595 5698 5934 6166 6170 6391 6851 6951 8177 8789 9016 6026 9622 10036 10635 11311 11349 11448 11663 12097 12653 13185 13265 13421 13962 14765 15125 15542 15863 15939 16207 16554 16728 17028 17101 17734 17744 17966 18426 19003 19025 19266 19395 19401 20042 20294 20368 21843 22324 22732 23614 23996 Verbet. 6de klasse, 16de Ulst7680 m. z. 7680. GEBOREN. Johanna, dr. van J. C. Kuisen en J. Kalkhoven Theodora Maria Alida. dr. van A. de Boer en A. Kurpershoek. o ONDERTROUWD. C B. Vreem jm. en C. K Beugelsdljk jd. P. G. Krijnen Jm. 23 Jaar en J. K, v. Welzen jd. 31 jaar. o OVERLEDEN G. P. Mulder m. 53 jaar J. D. de Goede zn. 78 Jaar Th. M Hollen dr. 39 Jaar. Opgeheven wegens gebrek aan actief: H. J. D. Brandes te Wassenaar. Volgens het weekblad „Handelsbelan gen" werden bij de gezamenlijke griffies in Nederland gedurende de maand Januar. gedeponeerd 175 credlteurenlijsten met een totaal passief van f. 5 725.081.63 waarvan preferent f. 578.753.26. CHINA'S ECONOMISCHE ONAFHANKELIJKHEID. SJANGHAI, 8 Febr. (Reuter). In de ver gadering van de commissie uit den wet- gevenden raad bleken de leden eenstem mig van oordeel te zijn dat het beleggen van buitenlandsch kapitaal in China voor de exploitatie van openbare ondernemin gen verboden dient te worden, teneinde de economische onafhankelijkheid van het land te handhaven. De commissie was van meéning, dat tegen een gezamenlijke deelneming van Chineesch en buitenlandsch kapitaal in particuliere ondernemingen geen juridi sche bezwaren kunnen worden gemaakt, maar dat ook hier de uiterste voorzichtig heid en beperking tot een gering aantal geboden is om een directe penetratie van buitenlandsche belangen te voorkomen. o DE STRIJD TEGEN DE „ROODEN" IN CHINA. SJANGHAI, 8 Febr. (Reuter). In het Noorden van de provincie Setsjoean wer den hevige gevechten geleverd door de Chineesche regeerlngstroepen tegen de Communisten, die zich hardnekkig ver zetten. Ten Noorden van de Klalingrivier veroverden de regeerlngstroepen verschei dene steden. Maarschalk Tsjang Kai-tjek betuigde zijn tevredenheid door deze troe pen 35.000 dollar te schenken. o DE STAV1SKY-AFFAIRE. PARIJS, 8 Febr. (Reuter). De parle mentaire commissie van onderzoek naar de zaak StavLsky heeft het onderzoek over den raadselachtigen dood van den Raads heer Prince beëindigd. In zijn eindverslag wijst de rapporteur er op, dat de beschul digingen die in verband met den dood van Prince tegen den oud-Premier Ohautemps en diens zwager, den onlangs overleden afgetreden Procureur der Republiek, Pres- sard waren geuit, moeten worden afge wezen. Practisch is het noch aan de commissie van enquête, noch aan de politie gelukt, eenige opheldering ln dit geval te brengen. o DE WERKVERSCHAFFING IN AMERIKA. WASHINGTON, 8 Febr. (V.D.) De be- groolingscommissie van den Senaat heeft bij de Dehandeling van Roosevelt's groote wetsontwerp tot uitvoering op groote schaal van openbare werken bij wijze van werkverschaffing een amendement aan genomen van den democratischen senator van Nevada. MacCarran, waarbij de com missie uitsprak dat de regeering had zorg te dragen dat de onder de wet bedoelde openbare werken zoudéh wordeq uitge voerd tegen de geldende uurloonén. Het amendement had de volle ondersteuning van de American Federation of Labor, die uitdrukkelijk dezen eisch had gesteld als voorwaarde waarop het vakverbond zijn medewerking zou verleenen. Van regee- rtngszijde verzette men zich met kracht tegen dit amendement, dat niettemin dooi de Commissie werd aanvaard. Ook twee andere amendementen van MacCarren werden goedgekeurd en wel 'n amendement waarin wordt uitgesproken dat alle bouw- en constructiewerken zou den worden gegund aan den laagst in- schrijvenden aannemer, terwijl het tweede amendement Inhield, dat ln alle gevallen waarin daartegen geen practlsche bezwa ren bestaan het volle gebruik zal worden gemaakt van de voordeelen der particu liere ondernemingen. Tegen deze beide laatste amendementen werden van regee- ringszljde geen bezwaren gemaakt, doch vermoedelijk zal de regeering nog wel po gingen ln het werk stellen de uitspraak inzake de loonen te doen wijzigen ln de commissie-vergadering, die heden gehou den wordt. o DE UITSPRAAK IN HET RAKOSI-PROCES. BOEDAPEST, 8 Febr. (Reuter). Heden morgen ls vonnis geveld tegen den voor- maligen communistlschen volkscommissa ris in de Hongaarsche Radenregeerlng, Matthias Rakosi. Wegens hoogverraad, op roer, 27-voudigen moord, medeplichtig heid aan 17-voudlgen moord en herhaalde vervalsching van geld, werd hij veroor deeld tot levenslange tuchthuisstraf. PARIJS, 8 Febr. (V.Dj. De Kamer commissie van Buitenlandsche Zaken heeft zich bezig gehouden met het juist in Hongarije beëindigde proces tegen den voormaligen communistischen leider Ra kosi. Op voorstel van het Kamerlid Longuet werd een resolutie aangenomen, waarin werd uitgesproken, dat het proces tegen het voormalige lid der Oostenrijk- sche Raden-regeering Rakosi een schen ding is van artikel 73 van het Verdrag vam Trianon. Tevens werd den minister van buitenlandsche zaken verzocht de Commissie op de hoogte te willen stellen va»i de stappen, welke de Fransche gezant te Boedapest ln verband hiermede bij de Hongaarsche regeering zal doen. o UITLEVERING GEWEIGERD. NEW-YORK. 8 Febr. (Reuter). Het ver zoek der regeering van Cuba tot uitleve ring van generaal Herrera, den minister van oorlog ln het kabinet van President Machado, is door de Amerikaansche auto riteiten geweigerd. o EEN MINISTERIEELE OORVIJG. MADRID, 8 Febr. (Reuter). In de zit ting van de Cortez van gisternamiddag hield de minister van buitenlandsche za ken Rocha een rede over de buitenland sche politiek, welke zoozeer het misnoegen wekte van den afgevaardigde der „Union Republicana" Pascual Leone, dat deze later in de couloirs den minister uitschold, waarop de minister hem een oorvijg gaf. DOODVONNIS IN SPANJE. MADRID. 8 Febr. (Reuter). De krijjv raad te Ovledo veroordeelde een marxist; schen rebellenleider bij den October-on' stand ln Asturlë ter dood en tot 50 mill lloen pesetas boete. Deze man, lid van hei personeel der universiteit, was schuld!» aan de verwoesting van de Universiteit van de bank van Asturlë en van tal van andere gebouwen. —o DE CHINEESCHE ZEEROOVERS. HONGKONG. 8 Febr. (Reuter). Een van de zeeroovers, die heeft deelgenomen aan de aanval op de „Tungchow" is nabij de Biasbaai door Chineesche troepen gevan gen genomen. De anderen hoopt men bin nenkort gevangen te kunnen nemen. o TREIN EN AUTOBUS. FORT WILLIAM (Ontario), 8 Febr, (Reuter). Een trein is ln botsing gekomen met een autobus met werklieden. 9 per sonen werden gedood, 5 ernstig gewond. o BIJ AUTO-ONGEVAL GEDOOD. BUENOS AIRES, 8 Febr. (V.D.). - De hoofd-commissiarls van politie ls bij een auto-ongeluk in de omgeving van de Ar- gentynsche hoofdstad om het leven ge komen WINTER IN ITALIË. MILAAN, 8 Febr. iReuter). In opper- Italtë is de winter opnieuw Ingezet. Reedi eenige weken geleden had een koudegolf ongewoon lage temperaturen gebracht, maar daarna was de thermometer de laat ste dagen plotseling zoo snel gestegen, dat men zich reeds ln het voorjaar waande. Nadat gisteren in Milaan nog een zachte voorjaarsregen gevallen was, brak des nachts een geweldige storm los, en van morgen ontwaakten de Mlianeezen weer in een besneeuwde stad. In de bergen van Plemont lag de versche sneeuw gisteravond reeds 50 tot 70 c.M. dik. Aangezien het blijft sneeuwen, onder vindt het verkeer eenige stagnatie. De couranten uit TurUn zyn nog niet aan gekomen. o BRAND IN OOSTENRIJK. WEENEN, 8 Febr. (Reuter). Te Neun- klrchen zyn 4 boerderyen door brand, ver woest. Vier brandweerlieden kwamen ta de vlammen om. HOCKEY. BELGIK—NEDERLAND. Thans vastgesteld op 24 Februari De landenwedstrijd BelgiëNederland welke was vastgesteld op Zaterdag II Februari te Brussel, ls uitgesteld tot Zon dag 24 Februari. De reden hiervan is, dat Nederland op eerstgenoemden datum niet volledig zou kunnen uitkomen, omdat eenige school gaande spelers dien dag verhinderd zijn. De Belgen hebben toen den wensch geuit de match uit te stellen, zoodat Nederland thans volledig ln het veld zal verschynen o VOETBAL. KATWIJK—U. V. V. Gisteren speelde Katwyk tegen U.V.V. Rust 42 voor Katwijk. Eindstand 8—1 U.V.V. was met 4 Invallers. Scheidsrechter D. de Mooie leidde uitstekend. STANGER VOLGT FURTWANGLER OF. Hermann Stanger. die operachef van he' Nationale Theater te Sofia is geweest. Is tot Furtwanglers opvolger als dirigent der Berlijnsche Phllharmonie benoemd. IJMUIDEN, 8 Febr. 1935. VISCHPR1JZEN. Tarbot per KG. f. 1—0.90; Griet per kist van 50 KG. f.32—17.50; Tongen per KG. f. 1.400.85; Groote School per kist 50 KG, f. 11.50—11; Middelschol f. 14—13.50; Zetschol f. 19; Kleine Schol f. 20—13.50; Schar f. 163.80; Pieterman en Poontjes f. 14; Groote Schelvisch f.3125; Middel Schelvisch f.31—28; Kleinmiddel Schel visch f.26—22.50; Kleine Schelvisch f —12; Kabeljauw per kist van 125 Kg. f.60 —30; Gullen per kist van 50 KG. f. 7.50; Lengen per stuk f. 2.05; Heilbot per KG. f. 0.75; Wyting per kist van 50 KG f.65; Koolvlsch per stuk f. 0.50—0.15. Aangekomen 1 stoomtrawler; IJM. 183 met f.2199.— en 1 logger; K.W. 39 me' f. 1448.besomming. De navolgende schepen zyn morgen radio-telegrafisch te bereiken vla hei kuststation Schevenlngen Radio: Aldabi, Alchiba, Alwaki, Ohr. Huygent Crijrissen, Dempo, Indrapoera. Johan Witt, Kota Gede, Kota Tjandi, 0™whe Nassau, Foelau Laut, Poelau Roeman Slbajak, Stuyvesant, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zyn de meeste Nederlandsche schepen eveneens via Scheveningenraaw te bereiken BU verzending van een radiotelegram via Scheveningenradio bedragen de tot" kosten 44 cent per woord.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2