IVOROL K.W. Bijenkorf lEfDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 7 Februari 1935 UIT DE OMSTREKEN. katwijk aan zee. tol Krugerstr. 28, Zuidstr. 3. De scheikundige Dr. J. v. d'. S zegt111 THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Rookers ook AALSMEER. Jaarvergadering „Het Witte Kruis". get Witte Kruis" heeft zijn alg. ver siering gehouden onder voorzitterschap ia (jen heer J. K. van ZUverden. Deze pende en kon constateeren. dat het laar 934 uitstekend voor de afdeellng is ge feest in velerlei opzicht. De secretarise de ieer G. Maarsen. bracht diverse versla- en uit. De afdeellng was in 1934 gegroeid jet 60 leden; het ledental is nu 2032, Het adhuls bliikt in een groote behoefte ,te -oorziengemiddeld wonden reeds 180 eden per week genomen. De voorzitter enkte den secretaris waarna de penning- leester, de heer J. Hilverda verslag uit lacht. De rekening 1934 bedroeg f. 7542 becrooting 1935 f7255.77)exploitatie- teling badhuis f. 1466.95 (f.1440); T.B.C. estrijdlng f 6684.64 (f. 3049.75); wllkver- ieging f. 4775.23 (f. 3705.98). Boeken en js werden ln orde bevonden. De voorzit- g dankte den penningmeester voor zijn icuraat beheer. De begrootingén 1935 erden goedgekeurd. De heer J. K. v. Zij erden bracht verslag uit van de alg, ver kering. De voorzitter deed mededeellng m het binnenkomen van een gift van 300. als blidrage meubileering wljkge- aiw. Den mllden gever bracht h!1 harte- •t dank. Na rondvraag volgde sluiting. HILLEGOM. Bijeenkomst Chr. Geheelonthouding. De Nat. Chr. Geheel-Onthouders-Ver. ld HiUegom heeft een openbare vergade- ing gehouden ln het lokaal Patrimonium, 1st eeheel bezet was. De voorzitter de heer L D. Perfors opende. Er was een uitvoe- 1? programma met zang en muziek van j Schakel uit Haarlem, De heer P. P. lartendorf uit Haarlem, sprak over „Gordt i ten strijde" Hij bestreed het alcohol- ebruik en nleitte voor geheelonthouding, la gedachtenwisseling voerde „De Schakel' et tooneelstukje „Wie is de moordenaar?" ,p. Na twee voordrachten als toegift, heeft Ie voorzitter den spr. en de medewerken- bedankt De heer Hartendorf sloot set dankzegging. Aanrijding. Hedenmorgen had bij de Oostelnderbrug mi aanrijding plaats tusschen een auto en en wielrijder, doordat de auto tegen een aaltje was gereden en de chauffeur het tuur was kwijtgeraakt. De auto kwam op iet rijwielpad terecht, waar de wielrijder s aangereden. Deze is verbonden door dr. Muis en de E.H.B.O. Met ernstige lootdwonden en een lichte hersenschud- Sng is de patiënt naar een ziekenhuis te karlem. gebracht. - Ds. J. H. Mulder. Ned. Herv. predikant t Hotterdam-Zuid eerder alhier, heeft hor de afd. van de Ver. „Prot. Nederland" nu spreekbeurt vervuld. Het kerkgebouw «s de Ned. Herv Gemeente was goed test. Ha zang. Schriftlezing en gebed hield K. een toe6praak over „Geloof of discl- KATWIJK AAN DEN RIJN. jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. De AR. Kiesver. „Nederland en Oranje" hield haar 47e jaarvergadering. De voor- ütter de heer G. v. d. Perk, opende en ïrak 'n opwekkend openingswoord, waar- iij speciaal welkom werden geheeten de leden van de Propagandaclub, die mede faren uitgenoodigd. Vervolgens werd her- lacht het overleden lid, de heer W. van Sluis. De 2e secretaris, de heer W. L. Noordijk, ks de notulen die goedgekeurd werden. De le secretaris de heer G. de Bruijne bracht hit jaarverslag uit. Het ledental bedraagt K. In het afgeloopen jaar werden drie leden door den dood weggenomen. Uit het terslag van den penningmeester, den heer E v. d. Jagt, bleek dat er een batig saldo aanwezig is. De bescheiden werden nage- tien door de heeren A, Wassenaar en C. tuyderduyn en in orde bevonden, zoodat den penningmeester decharge werd ver leend. De aftr. bestuursleden, de heeren B. v. d Jagt en J. Slingerland werden met bijna alt. st. herkozen. De heer G. de Bruijne behandelde voor zijn onderwerp; „De NS.B.". Spr. handelde over de oorsprong; net koningschap en de leider; de staats leer van de N.SJB., de N.S.B. en Christen dom en Kerk; de N.S.B. In betrekking tot het zedelijk leven, waarna spr. zijn conclu de trok. Een dankbaar applaus beloonde hem voor zijn van veel studie getuigend referaat. Na gedachtenwisseling dankte de 'oorzltter den inleider voor zijn arbeid. Ten slotte sprak nog de heer D. de Haas tan Katwijk aan Zee, als afgevaardigde tan de Hulp-Centrale Lelden. Na rondvraag volgde sluiting. Taaie Bitterkoekpond 19 ct. Janhagel per pond 50 ct. Reclame Zandsprits per pond 29 ct. Brusselsche Kermis per pond 25 ct. Cocos Banketper pond 29 ct. Winter Toffee per Vs pond 23 ct. Straffe Pepermunt, extra strong, Vs p. 21 ct. S,toPhoestper V* pond 21 ct. per pond 7 ct, Groene Erwten per pond 7 ct. nrine Boonen per pond 8 ct. pdsche Kaas per pond 13 ct. °adsche Kaas (volvet) per pond 25 ct. w reclame ~m ALLEEN vrijdag en zaterdag. II p0ü(1 Bruidsuikers 15 ct. Pondspak prima Koffie v. 18 voor 13 ct. 2726a Ouderavond Chr. Otto Baron van Wassenaer van Catwyck school. Bovengenoemde school hield haar jaar- lljksche ouderavond, 's Middags en des avonds was er gelegenheid het door de leerlingen gemaakte werk te bezichtigen. Beide malen was er buitengewoon veel be langstelling. De school was ln een tentoon stellingsgebouw omgetooverd. Daar het lokaal van de 7e klas te klein gebleken was, om't gemaakte werk te bergen, was een ge deelte der gang aangekleed met Ingelijst pastelwerk en houtzaagwerk als hang- en schemerlampen, couranten-, borstel- en luciferhangers, hier en daar met fraaie kussens nog aanlokkelijker gemaakt. Van zelf echter lokte een groote hoeveelheid jurken, onderjurken, truitjes, boodschap- pentasschen enz., In het lokaal opgehan gen de kijkers verder, en zoo begon vanzelf een rondgang door de smaakvol, eenvoudig versierde school. De avond-samenkomst werd geopend door ds. Warmolts, voorzit ter der Schoolver Deze las een gedeelte uit ps. 78. Hij heette Inzonderheid den heer Van Malssen inspecteur C.V.O., welkom en stond in z'n openingswoord nader stil bij de gelegenheid die het Chr. onderwijs biedt om de kinderen bekend te maken met Gods daden. Spr. wees op den rijken zegen der Chr. School. De heer D. Blansjaar, Hoofd der School sprak over „Beleefdheid". De heer Van Malssen wekte de ouders op zooveel mogelijk de onderwijzers in te lich ten over de gesteldheid van hun kinderen om onaangenaamheden te voorkomen. Hierna brachten eenlge leerlingen uit de hoogste klasse een aantal gedichten ten gehoore; mej. Locher, onderwijzeres der school refereerde over „Een schooldag in de laagste klassen". Ds. Warmolts sloot deze goed geslaagde avond. In het Parochiehuis werd voor de ge heel gevulde zaal gegeven de film „Ria Rago", die op treffende wijze weergaf het geen de missionarissen in de missiegebie den. in dit geval de Floresmissie, onder vinden, alsmede de offers, die zij in hun charitatief werk brengen. RECLAME. 5892 KATWIJK AAN ZEE. OPENBARE VERGADERING VAN DE S. D. A. P. Rede van mr. J. in 't Veld. Deze vergadering vond plaats ln de ge heel bezette Gemeentezaal. waar mr. J. in 't Veld uit Rotterdam sprak over; „Op voor een betere welvaartspolitiek." Na een openingswoord van den voorzitter der afd. de heer W. D. Hulsken, wees de heer ln 't Veld er op, dat de komende verkiezin gen beheerscht worden door de aanpas- ^ngspolitiek der Regeering. Allen hebben de gevolgen ervan ondervonden. Zij wil het welvaartspeil weer naar beneden drukken; de arbeider leeft h. i. op een te hoog le vensniveau. Er is afbraak op groote schaal. De afschaduwing wordt ook gevonden in gemeente- en prov. bestuur. Ged. Sta ten zijn onder de zweep doorgegaan; er zijn ambtenaren, die mpt kleine over gangsbepalingen 300/o moeten missen. Zoo is het ook gegaan met tal van subsidies. Juist in dezen tijd Is er behoefte aan in standhouding en uitbreiding daarvan, o.a. inpake de ondervoeding, het geneeskundig schooltoezicht, het uitzenden van zwakke kinderen naar buiten. De financleele nood zaak is slechts een dekschild voor afbraak van allerlei maatregelen; men ziet de kans schoon om de levensstandaard der arbei ders te brengen op het niveau van voor den oorlog. Waarop steunen de sombere vooruitzichten? Spr. zal deze weerleggen. Het is niet waar, dat de wereld verarmd is, zie b.v. de scheepvaart, hetgeen spr. met cijfers aantoonde. Het is dwaas van ver arming te spreken. Wij leven in een tijd van geweldige opvoering der techniek. Oud-minister de Geer heeft gezegd dat de verarming bestaat in haar rijkdom; er is te veel geproduceerd. De verarmingstheorie Is niet houdbaar. De koopkracht heeft geen gelijken tred gehouden met het productie vermogen. De fabrikant weet geen weg meer met de producten, de prijzen dalen „Het zijn uitsluitend de zich in de koffie bevindende aromatische oliën, welke den smaak en het aroma be palen. Deze oliën ontstaan eerst tij dens het brandingsproces. Door de coffeïne, eeo kleurlooze stof, zonder geur, doch met een onaangenamen bittéren smaak, aan de ruwe booneo te onttrekken, kan de werking dezer aromatische oliën eerst ten volle tot baar recht komen, zooals bij Koffie Hag bet geval is." Koffie Hag is een keurmélange va A de beste koffiesoorten, veredeld volgens de dooi nieuwe octrooien beschermde werkmethode De toepassing van dir verbeterde Hag- procédé laat de aromatische oliën tot volle ontwikkeling komen. Dat is her geheim van het heerlijke aroma en den fijnen, pittigen smaak van Koffie Hag. O Berenttaande kinhaak u authentiekde afbeelding ran den 'perteen dimt echtte (tlleen let illkilralit f» beeft teen nauw geurige gelyitnit en de werkloosheid neemt toe. Het is als een sneeuwbal, wij rollen hoe langer hoe verder naar beneden. Wij moeten de koopkracht versterken, maar de Regeering heeft die aangetast door loonen en steunuitkeeringen te ver lagen. Als de kosten van levensonderhoud in even groote mate daalden, dan zou men er niet veel van bemerken; maar dat is niet zoo. De middenstand, de winkeliers beginnen thans te bemerken, dat zij ver keerd hebben gedaan met de loonsverla ging in te stemmen, pet is als een schroef zonder eind, de weg der aanpassing. De politiek der Regeering is te komen tot een sluitende begroótlng. Ons bezwaar gaat tegen de wijze waarop men dit bereiken wil. Stopzetten van de groote openbare werken is een groot bezwaar. Bij uitvoe ring daarvan aanvaardde men de stelregel, dat daarvoor mag worden geleend. Het meest funeste van deze geweldige afbraak is, dat de inkomsten der burgerij gaan dalen en de vermindering van de op brengst der belastingen. Het is niet te verwonderen, dat deze politiek zoo weinig succes heeft. De Regeering heeft met haar politiek een verarming teweeggebracht en in den economischen toestand geen verbe tering gebracht. Spr. daartegen over het Zweedsche stelsel, waar de SD.A.P. re geert. De statistiek toewijdt, dat de econo mische toestanden_-daar een belangrijke verbetering ondeëgaan. Ëën der belang rijkste oorzaken is daar het uitvoeren van groote werken. Er is hier genoeg opgepot geld in Nederland, waar het volk geen nut van heeft. De arbeider zou het loon gebruiken om den achterstand van eenige jaren werkloosheid in te halen. Het geld zou rollen, de ondernemingen en de mid denstand zouden den omzet zien toene men. Er zou nieuw personeel aangeschaft worden; dus weer een sneeuwbal, maar nu rollend in tegenovergestelde richting, We zouden de welvaart zien toenemen. Van het 60 millioenpian Is 3 millioen verwerkt; er moet echter 100 millioen p. J. beschikbaar gesteld worden. Dat dit kan bewijst, dat er jaarlijks 200 millioen aan improduetieven arbeid en 200 millioen voor steun aar> land- en tuinbouw gegeven, wordt. De S.D.A.P. voert waarlijk geen bankroetlerspolitiek. Wij willen welvaarts politiek in plaats van de sombere afbraak- politiek der Regeering. Het kapitalisme heeft de chaos in de wereld geroepen. Het grootkapitalisme moet aan banden wor den gelegd: het moet komen in het be- 4. Arle Baard, de hond, begon woest heen en weer te loopen, en vertelde dan aan Thijs: „Verleden Jaar kon 'k van mijn geld een schoener kóopen, en daarmee deed 'k meen'ge .reis. Ik verdiende heel wat geld en werd langzaam aan zeer welgesteld maar nu ls 't met dat alles uit". Verdriet stond er te lezen op zijn snuit. „Maar", vroeg Thijsje, „wat geschiedde er dan wel?" „Dat is", sprak Baard, „wat ik je nu vertel. Laatst voer ik langs een eiland heen dat onbewoond was naar het scheen. Wij lieten daar het anker dalen om wat frisch water in te halen,; maar nauw'lljks lag het scheepje vast of ik en led're and're varensgast, ja, ieder lievend dier aan boordviel plots ln slaap 't is ongehoord". heer van de gemeenschap. Spr. wees ten slotte nog op het gevaar van het fascisme en het natlonaal-soclallsme. De voorzitter dankte hem voor zijn rede, waarna sluiting volgde. Voor de A.-R. Klesvereen. „Nederland en Oranje" hield de heer den Ouden in Irene een lezing over „Sluit de gelederen" waarvan reeds vroeger een verslag is uit gebracht. De heer C. van Tongeren opende Een langdurige gedachtenwisseling volgde waarna de heer D. de Haas met danqgebed sloot. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer W. v. d. Akker, als hoofd der Herv. School TV alhier is door den kerkeraad der Herv. Gemeente be noemd de heer C. Bezemer, eerste onder wijzer aan gen. school. De heer Bezemer gaat per 1 April a.s. over naar School III, terwijl 't hoofd dezer school, de heer J. Volbeda, don naar School IV gaat. LISSE. Een motorrijder kwam ter hoogte van het Gemeentehuls tweemaal te slippen door gladheid van de tramrails. Hij sloeg met zijn motorrijwiel tegen den grond en werd gewond. Op het politiebureau werd de eerste hulp verleend. Het motorrijwiel was niet zwaar beschadigd. Door eenige vandalen zijn des nachts verschillende hekken vernield aan de ach terwege. De politie heeft een onderzoek ingesteld. OEGSTGEEST. Een niet werkend stoplicht. Dat de smalle Dorpsstraat een gevaar lijk gedeelte is voor het drukke doorgaand verkeer in onze gemeente, is algemeen be kend. Bij een goed opletten naar de ver- keersteekens kunnen ongelukken worden voorkomen; echter zal dit niet mogelijk zijn als de functioneering daarvan niet in orde is. Wij vernamen aat den laatsten tijd o.a. het roode stoplicht bij de nadering van een tram aldaar niet werkte. Gister morgen waren wij echter zelf getuige van de gevolgen van het niet functioneeren van het stoplicht en daardoor ln de gele genheid te kunnen vaststellen dat deze toestand zeker niet langer kan bestendigd blijven, Omstreeks 9.30 uur reed de garagehou der de heer A. P. v. N. met een personen auto ln de richting Haarlem, voorbij het stoplicht nabij café de Roode Leeuw daar hij, evenals wij, meenden dat de tram baan vrij was. Recht voor den ingang van de Dorpstraat gekomen, ontdekte hij een naderende electr. tram komende uit de richting Haarlem waarnaast een vracht auto, zoodat een links passeeren, in het uiterste geval, niet mogelijk was. Dank zij het zeer betrouwbaar rijden, zag hij kans om de auto plotseling tot stilstand te brengen en nog voor de tram achteruit te rijden. Hiermede was zeker een ernstig on geval voorkomen. Wij willen met de ver melding van dit voorval niet op iemand een blaam werpen, daar bij ieder mecha nisme storing kan optreden. Maar wel met ernst te wijzen op den toestand ter plaatse die, indien niet een afdoende wijziging in welken vorm ook tot stand komt, ernstige ongevallen niet kunnen uitblijven! Vergadering der Geitenfokver. „O.G.V." In de oude Gemeenteschool kwam de Geitenfokvereeniging O.G.V. in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den heer J. Slootweg. Na opening door den voorzitter werden de notulen na voorlezing door den secre taris den heer H. v. d. Hoeven, onveranderd vastgesteld. Uit het door den secretaris samengesteld overzicht sedert de oprich ting. 10 October 1934 van de Neutr. Gei tenfokvereeniging vernamen wij, dat het ledental reeds is gestegen tot 31. Voor dit verslag werd den secretaris dank gebracht. Ingekomen was een schrijven van de afd. Oegstgeest van de Ver. tot bestrijding der T.B.C, met uitnoodiging tot bijwoning eener vergadering en verzoek tot medewer king om te komen tot oprichting van het Nationaal Koningin-Moeder Herdenkings fonds, met begeleidende circulaire van de Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der T.B.C. Bij de bespreking hierna wees de voor zitter op het groote belang dat de geiten fokkerij heeft bij de bestrijding der T.B.C., waarna werd besloten de vereeniging af te vaardigen. Vervolgens werd behandeld een inge komen schrijven van de afd. Leiden hou dende een verzoek tof medewerking om te komen tot het houden van een Kring-keu ring voor geiten. De voorzitter zette het doel van een kring-keuring nader uiteen, daarbij wij zende op het groote nut voor de leden aan deelname verbonden. Besloten werd te ant woorden dat de afd. n beginsel bereid ls tot medewerking, indien dit financieel mo gelijk is. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester de heer A. Maat, gaf aan: Inkomsten f. 81.35, uitgaven f. 49.69. Batig saldo f. 31.66 van welk bedrag nog enkele uitgaven moeten worden gedaan. De bescheiden van den penningmeester werden nagezien door de heeren P. de Jager en W. v. d. Sleet en in volkomen orde bevonden waarvoor den heer Maat hartelijk dank gezegd werd. De heer W. v. d. Sleet bracht een uitge breid verslag uit van de gehouden alg. ver gadering van den Provinciale Bond. De voorzitter sprak namens het bestuur har telijke woorden van dank aan den heer P. v d. Berg voor zijn als bokkenhouder ver leende hulp en bijstand. Inzake een gestelde vraag over het op- kweeken van jonge bokken werd de be perking van het houden van z.g. wilde bokken nader in 't licht gesteld en den leden gewezen op het algemeen belang van stationeering eener door den Prov. Bond goedgekeurde bok Een verzoek aan den Gemeenteraad om een verordening vast te stellen houdende het verbod om z.g. wilde bokken te statio neeren is reeds in behandeling. Het controle systeem van keuring van RECLAME- 5891 Uw landen frisch en blank mei De NederlandscHeTandpasta „WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" jonge bokken uitgeoefend door den keur meester van den Prov. Bond, werd nader uiteengezet. De heer v. d. Hoeven verklaar de zich bereid, om, zoo mogelijk met mede werking van de secretaris van de afd. Lei den den heer v ,d. Molen, pogingen in het werk te stellen om te komen tot oprichting van een afdeeling te Noordwijk. Voor het opkoopen van de lammeren van 1935 was bij inschrijving hoogste bieder de heer L. Hakker voor f. 0.121/. per stuk. Na rondvraag en verloting volgde slui ting. RIJNSBURG. Ds. Altena over „Het 1000-jarig Rijk." Op uitnoodiging van de Jongellngsver. trad in de Ned.-Herv. Kerk ds. A. Altena van Groningen op met het onderwerp „het 1000-jarig Rijk." Voor een groote schare belangstellen den hield spr. over dit onderwerp een pre dikatie naar aanleiding van Openbaring 20 110. Het chiliasme staat thans weer in het teeken der belangstelling, zooals steeds in tijden van druk. Verschillende secten houden er zich mede bezig en ver wachten een daadwerkelijk koninkrijk met Christus als Koning en Jeruzalem als middelpunt. Spr. wees o.a. op Maranatha van Joh. de Heer. Toch wordt door de profeten en evan gelisten nergens het duizend-jarig rijk ge noemd of er op gewezen. Het ware koning schap van Jezus is geboren te Golgotha en Zijn koninkrijk wordt eiken dag opnieuw gevestigd ln het hart van eiken zondaar, die naar het kruis zijn schreden richt. Daartoe wekte spr., een ieder op, die ernst wil maken van zijn leven. De Bloemenhandel. De aanvoer van getrokken tulpen en andere bloelende bolgewassen neemt thans dagelijks toe. De volgende prijzen werden besteed: Tulpen: Prosperity 1013 ct. p. dozijn. Copland 18—24 ct. William Pitt 23—30 ct. Prins v. Oostenrijk 1418 ct. Ibis 1318 ct. Moore 1117 ct. Golden King 1718 ct. El Toreador 1923 ct. Victolre 2430 ct. Murlllo 10—24 ct. La Reine 12—14 ct. Tournesol 14—18 ct. v. d. Hoef 1827 ct. Flamingo 7—13 ct. Gele Prins 19—23 ct. Parma 13 ct. Stockholm 18 ct. Bartigon 29—32 ct. Theeroos 19—20 ct. Schlegel 13 —15 ct. Azalea 20—23 ct. Electra 27 ct. Vuurbaak 27 ct. Narcissen: Sion 713 ct. Golden Spur 513 ct. Ornatus 910 ct. King Alfred 14—19 ct. Costers 7—19 ct. Victolre 11—15 ct. Glory 11—14 ct. Wat- kins 8 ct. Hyacinthen: Bismark f. 3.20— f.5 p. 100. Gertrude f. 3.60—4.70. Llebe f2.10. Derby f. 1.40. Crocussen f. 1.40— f. 2.15 per 100. Druifjes 50—85 ct. Lelietjes f. 2.40—2.70. o SASSENHEIM. Jaarvergadering van den R.K. Vrouwenbond. In toet K.S.A.-gebouw hield de afd. Sas- senheim van den Ned. R.K. Vrouwenbond haar goedbezochte jaarvergadering. De presidente deelde mede, dat de opbrengst j van de fancy-fair zeer meegevallen is. De verslagen werden goedgekeurd. De rekening en verantwoording van de pen- ningmeesteresse sloot met een batig saldo van f. 184.78. Door de kraamverzorgster waren in 1934 96 kraamvrouwen verpleegd met 1993 be zoeken. Aan de moeders der zuigelingen werden 250 stuks kleederen uitgedeeld. Door de naadvereeniging waren 500 stuks kleeding vervaardigd, welke aan 92 gezin nen werden uitgedeeld. De aftr. bestuurs leden, mevr. v. Reisen, mevr. Heemskerk en mej. Stembert werden herkozen. In den a.s. zomer zal wederom een reis worden gemaakt naar Rotterdam. Er be staat gelegenheid hiervoor te sparen. Na een verloting van aardige prijzen hield de Geest. Adviseur een rede over „Voorlich ting van kinderen door de ouders". Hierna sluiting. VALKENBURG. Vergadering der Hervormde Staatspartij. De afd. Valkenburg van de Herv. Staats partij hield een goed bezochte samenkomst Na gem. gezang. Schriftlezing, gebed en een kort inleidend woord van den voor zitter, den heer G. Kerkman. sprak de heer B. G. Peereboom, Oud-lid van de Tweede Kamer over: .De degens gekruist". Spr. noemde de twee tegenstanders: eenerzijds de van God afgekeerde zondige mensch en anderzijds het Goddelijk Evan gelie en gaf als algemeen karakter van, den striid: een hardnekkig volhouden en schrapzetten van het eigen ik of de door braak des Geestes en de overgave des har ten. Die strijd des geloofs moet óók op het staatkundig erf worden gestreden. In een viertal tegenstellingen: le. de liberaal-socialistische. 2e de A.R. en C.H., 3e. de Nat. Soc. en tenslotte de R.K. gees tesrichting. tegenover de Hervormde, gaf spr. een beeld van den stand van zaken in' staatkundig Nederland. Nadat spr de politieke partilen nadeï had gekarakteriseerd, werd de nadruk ge legd op den strijd, die elk mensch in z!1n hart tegen de van God afgekeerde geestes richtingen heeft te strijden hetgeen niet in eigen kracht maar alleen in 's Heeren kracht kan geschieden Het ware Her vormde beginsel, óók op het. politiek ter rein. is niet t» zien op het getal doch aan het. woord heertrhanoij te geven. Na gedachtenwisseling en gezang volgde sluiting met gebed

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7