WAAR WAS HET GEBLEVEN? GOEDE OPLOSSING door C. E, DE I.TT.T.E HOGERWAARD. liesje is met Moes aan 't wand'len. Maar.... kijkt telkens achterom. Moeder waarschuwt 't kleine meisje En zegt: Liesje wees niet dom! Vóór je kijken moet Je altijd, Doe je 't niet, dan val je vast! En dan lig je op de steenen, Daarom Liesje, opgepast! Na een tijdje is ons Liesje Weer vergeten, wat Moes zei. Zij kijkt om. - Daar komt 'n tram aan Juicht het kleine meisje blij. (Nadruk verboden) Maar op eens, pardoes! daar ligt ze Op den grond en snikt het uit. Moeder helpt haar op en troost haar, Maar ons Liesje schreit nog luid. Als zij eindelijk bedaard is, Afgeveegd haar traantjes zijn, Zegt Moes: Nu maar vroolijk kijken, Dan gaat heel gauw weg de pijn! Liesje wijst dan op haar knietje (In de kous zit een groot gat!) Moeder, - zegt ze, - help eens zoeken Naar het stukje, dat daar zat! ven hebben, als hij maar rustig bij Hansje gebleven was. 't Was dwaas van hem ge weest, aan die domme ingeving gehoor te geven en weg te loopen. Maarhet berouw kwam wel wat laat! Weer bleef hij een tijdje liggen. Er kwa men meer kinderen voorbij, al was het eigenUjk een heel stil plekje, waar hij lag. Een jongen had hem al een heel eind meegenomen, maar 'm plotseling weer laten vallen, toen er een agent aankwam. Een voorbijganger had gezegd: „Ze moesten hem eigenlijk naar het politiebureau bren gen!" Maar het was bij woorden gebleven Over het politie-burëau hoorde hij geluk kig niet meer praten. Daar had hij ver halen over gehoord van een voetbal, die er drie volle maanden gelogeerd had en toen pas door zijn baas mocht opgehaald worden. Nee, dan was 't nog beter in de open lucht, misschienmisschien zou Ransje hem toch eindelijk wel ontdekken. Want dat zijn baasje hem zocht, was iets. waarvan Rollebol zeker was. Juist wilde de bal zijn uiterste krach ten inspannen om tegen de beenen van een voorbijganger te rollen en hem te be duiden, dat hij 'm „thuis" moest bren gen, toenhij opnieuw opgebeurd en een heel eind gedragen werd. Hij begreep, dat hij meegenomen werd. Maar waar heen? Als het maar naar Hansje was! Wat zou hij gelukkig zijn, weer bij zijn baasje terug te keeren! En Hansje? Een klein beetje blij zou hij toch zeker ook wel zijn, ofzou zijn baasje misschien erg boos zijn?.... Verdiend was het maar Daar gingen ze een huis binnen! Ver schrikt merkte Rollebol, dat het niet het huis van Hansje's Vader was. Maar. waarwaar werd hij dan naar toe ge bracht?, toch.... toch niet naar het po litiebureau?! En hij werd plotseling ijs koud van schrik. Ja, daar had je het al! Een agent sprak met den man, die hem droeg. De agent nam hem aan, legde hem op een soort tafel en Rollebol zag zich plotseling omringd door huissleutels, een beurs, verscheiden handschoenen, een fluitje, een paar boeken en nog veel meer voorwerpen. Zouden die ook allemaal zonder hun baasje of hun vrouwtje op reis hebben willen gaan? En waren die ook eenzaam blijven liggen, opgeraapt en hierheen ge bracht? Lang tijd om hierover na te den ken, had Rollebol niet. De agent vroeg iets aan een ander. Deze keek wat in een boek na en zei: „Dat zou 'm wel kunnen zijn! Bel me vrouw Peters maar even op!" „Mevrouw Peters?" dacht Rollebol. „Zoo heet de Moeder van Hansje! Zouden wij elkaar dan toch nog weerzien?" En iets opgevroolijkt door deze blijde mogelijkheid, hield hij zijn blik onafge broken op de deur gericht, want als ze kwamen om hem te halen, moesten ze daardoor verschijnen. O, wat duurde dat wachten vreeselijk lang! Maar eindelijk, eindelijk, daar kwa men mevrouw Peters en Hansje toch! Rollebol deed bijna een luchtsprongetje van plezier. En Hansje? Die riep blij uit: „Kijk, Moeder, daar is hij!" Het duurde nu niet lang meer, of Hansje liep, met Rollebol in zijn handen, naast Moeder naar huis. Voortaan zou hij wel beter op zijn bal passen! En Rollebol nam zich voor, nooit, nooit meer weg te loopen, want nergens in de heele wereld was het zoo goed als bij Hansje. (Nadruk verboden.). GOEDE OPLOSSINGEN VA PRIJSRAADSELS DER GRO( ONTVANGEN VAN: D< *g E pl< er re] en eel on lat irij D Willemien van Keeken, Geerlo Bijl, Gerard de Geus, Dorus de van der Klauw, Beppie Hermse Ommering, Jan van Ommering, 1 den Anker, Jannie Kooman,, 1 nenburg (iedereen schrijft onder naam, we hebben geen schuilnau nie de Moed, Piet van Hoven, i Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan Jan van Hoven, Francina de Wi Wit, Bep van Niehoff, Lina Gr Jan Uiterdijk, Ria Uiterdijk, B Hennie van der Loo, Koos Nie Oudshoorn, Jan Roman, Ann Anton van der Loo, Dick Lindho van der Plas,, Lies Deumer, Gei pert, Arthur Moraal. Yvonne Mor ny Bodaan, Riekje Beyen, Dit B< Glasbergen, Cisca Knaap, Lill' Leeuw, Cor Bousie, Tini Deegell',' Scheer, Bart Wijland, Tinie If161 Dussoswa (voornaam voluit Jenny van Houten, Jo van Vll Stikkelorum, Marie Brokaar, Nil ning, Hendrika Hermina van Eg de Blauw, Celia Kret, Rietje Mel lem Stikkelorum, Toosje Boutei Jr Braxhoven, Bep Braxhoven, Ha schildt, Pryna Harteveld, Rle J Jo van der Linden, Conny van 1 nelis J. Arbouw, Truus de Gra Kret, Adrie Bavelaar, Bep Niebi de Water, Jannie de Water, Eeni] senaar, Marietje van den Berg, Smit, Piet Gottmer, Truus van i t Adrie van Nood, Henk Bousie, V Teleng, Gerard Teleng, Geertr Barend van den Tuin, Nettle Jopie Wittmer, Marinus Lag: Thors, Adriaan Pison, Johan Cisca van Gijzen, Tieleman van den, Henk Mulder. Annie van Wi Keereweer, Ans Vollenga, Sientje mans, Mattie van der Linden caar, Gerda Spiecker, Jan Bonse man, Aafje van Haarlem, Rietje Annie Boekestein, Nelly de Leem Stikvoort, Piet van Schayk, l'Ecluse, Annie Smittenaar, Piet mond, Jan de Raad. ral GOEDE OPLOSSINGEN VA1 PRIJSRAADSELS DER KLEI! ONTVANGEN VAN: Keesje de Geus. Johnny Lindh Keijzer. Piet Lagas. Maartje Klaas Oudshoorn. Ane Plekkrins Plekkringa, Ton van Weeren, Lier veen. Henk Luttje. Corrie Hollen) v. d. Horst, Pierre Groenewegen. Zwanenburg. Dickie de Wit, Mar Vliet. Leendert Sij brands. Rie Geertruida Blote Tonnie Beyen Straten Roosje van der Kaa] Scheer. Piet Boogaarts. Wilhelm) Adriaan Boender Bert van Vlie' van Kampenhout. Hannie van d Judith de Roode, Triny Blotkair lientje Verbiest. Jaap Kruit. Mar eens, Corry Kret. Beppie Bouter Lefeber. Cootje Hartevelt. Jan Grietje de Graaf. Wies Groenevf Groeneveld. Hendrientje Blotkai Vos, Pieter Vos. Jannie Heetw Smittenaar. Piet Smittenaar. Zus naar, Marietje va nden Akker, J den Akker, Jannie Harteveld Schaap. Jo Wassenaar. Jannie vai Jacobus Nieboer, Jannie Nieboer. mer. Anton Gottmer. Tineke v Piet van der Lucht, Jan van d< Jan Feenstra. Jannie van der Ka garetha Teleng, Gerrit Nagtegaal, Ginkel, Plonie van Ginkel, Leni veld. Antoon de Kier, Wijnand Maurits van Nood, Tini van Dal Bergers. Nellie Mulder Tienie Rietje Vollenga. Abraham Baveli Timmermans. Annie van der Lin brief zonder naam met 5 goede op op een groot vel wit gelijnd ps groote witte enveloppe van wie d Leen de Raad, Annie Sollie, Mei den Berg. Joop Hofstra, Soetje Annie van der Valk. Hendrie Te: veld. Jacques Selier, Chris van d Janny Bon Rika de Graaf. Win Leendert van Haalem. ,(N

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14