IflDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 6 Februari 1935 weerbericht. LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. uit ned. oost-indie. legervliegtuig in een ravijn gestort en vernield RECHTZAKEN. TELEGRAMMEN. LAND- EN TUINBOUW BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 759. TELEGRAFISCH WEERBERICHT I, h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste Stand 767.6 te Torshavn. Laagste Stand 744.9 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 7 Febr.: Matige, tijdelijk toenemende Noordelijke bt Noord-Oostelijke wind. Betrokken tot (raar-bewolkt. Later opklarend. Aanvan- blljk nog eenige regen of sneeuw. Lichte joist in het Noorden. In het Zuiden tem peratuur om het vriespunt tot lichte vorst. stormwaarschuwingsdienst. Geseind te de Bildt hedenmiddag te 1110 aan alle posten: „Weest op Uw hoede". BUITENLANDSCU WEERBERICHT. Itdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie die gistermorgen ten Noor- Ira van Schotland lag, verplaatste zich par het Zuiden over de Britsche Eilanden i trekt thans naar Frankrijk. In het (oorden en Noordoosten zijn de barome- <rs weer stijgende en vormt zich een rug ran hooge luchtdruk tot over Scandinavië, langs den Zuidkant van deze rug brengen loordoostelljke winden de vorst uit het modegebied om de Oostzee naar onze ingeving en de Noordzee. Blijkens de lilegtuigwaarnemingen in Noord-Dultsch- ind iHamburg) is de temperatuur der achtmassa's die van een arktische koude min 38 graden Celcius op 5400 meter Dogte)Op IJsland bracht een nieuwe inkomende depressie temperatuursstij- ingen van plaatselijk meer dan 15 gra in. Uit de Alpen wordt nog zware neer lag gemeld. Er heerschen allerwege zeer ige temperaturen (Jungfrau Joch min 19 iaden, Zugspitze min 16 graden Celsius). In de Middelgebergten ligt de tempera- har van 0 graden weer beneden omstreeks 9) meter, in het Noordelijke Schwarzwald Dag op 800 meter hoogte. Het is te voorzien iat de wind weer naar het Noordoosten zal taaien en dat de wind uit deze richting t«r tijdelijk eenige vorst zal brengen, anvankelljk nog met betrokken weer i«h later met opklaring. luchttemperatuur. tuur voorm.: l'/i gr. C. (35 gr. F.). Huur 'smidd.: 1 V« gr. C. (35 gr. F.). 3 uur nam.: l'/s gr. C. (35 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Vm. te 6 u. 14 min.; nm. te 6 u. 35 min. licht op voor fietsers e.a. Woensdag: 5.25 nam. tot 7.04 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Febr. op: 8 u. 22; onder: 21 u. 21. tram ontspoord. Hedenmiddag tegen 1 uur is een tram- tieln der N.Z.H.T.M., komende van het ïtatlon ter hoogte van de wissel nabij de Bteenschuur uit de rails geloopen. Het locale en interlocale verkeer kon slechts over enkel spoor ter plaatse passeeren. Het verkeer ln de richting Den Haag on dervond een kwartier vertraging. De tech nische staf van de N.Z.H. bracht den on- «llligen wagen weer in het rechte spoor, toodat tegen tweeën de dienst weer nor- Baal lunctioneerde. o HET aantal chineezen in leiden en rotterdam. In den afgeloopen nacht zijn te Rotter dam, evenals in het geheele land, het aan- «1 aanwezige Chineezen geteld. Op Ka- radrecht, de Rotterdamsche „Chlna- Town" telde men er vannacht 565. In 1925 was de Chineesche kolonie 1400 taan sterk. ®cr ter stede houden zich 22 Chineezen °P' Het vorige jaar bedroeg hun aantal ™»t de helft. o extra-vluchten der k. l. m. naar ghaza. Elke Zondagmorgen om 9 uur doet een kLM.-vliegtuig op de uitreis Ghaza in Palestina aan. De K.L.M. heeft in verband r" de a.s. Purimfeesten en de Makka- vane, zooveel aanvragen om passage van gekregen dat zij het invoeren «n extra-vluchten overweegt. Voor de .''d-vlucht Londen -Palestina heeft o.a. v™ Melchett zich opgegeven, de leider ttet t Zionistische beweging in Engeland ta s n e zoons en He heeren Jacobovitz VtaaÜ Co'len' Berlijn is er aan- «S voor een extravlucht gekomen. SAMENWERKING TUSSCHEN PATROONS- EN BEDIENDENBONDEN. IN HET KAPPERSBEDRIJF. Op Initiatief van de Contact-commissie voor het Kappersbedrijf, waarbij aange sloten zijn de „Nederlandsche Kappers- bond", de „Federatie van Kapperspatroons vereenigingen" en de „R.K. Bond van Kapperspatroons", werd een gecombineer de besturenvergadering gehouden met de personeel-organisaties, n.l. de „Nederland sche Bond van Kapperspersoneel" en de „R.K. Bond van Kappersbedienden." Bij verschillende gelegenheden hadden zoowel de patroons- als de bedlendenbon- dên zich uitgesproken voor een behoorlijk gereglementeerde samenwerking, zoodat tijdens de vergadering over de wensche- lijkheid of noodzakelijkheid van samen werking, de vertegenwoordigers der vak bonden het spoedig met elkander eens waren. In het algemeen plaatste men zich op het standpunt dat, waar de belangen van den patroons en den bediende ln het kap- persbedrljl volkomen parallel loopen, daar ls het ook noodzakelijk dat alle handelin gen van beiderlei organisaties daar een weerspiegeling van zijn. Er werd, na vrij langdurige en geani meerde bespreking, een commissie be noemd van 5 personen, van elke organi satie een vertegenwoordiger, die tot taak heeft een program van actie en een re glement te ontwerpen voor het te stichten Comité van Samenwerking in het kap persbedrijf. DE RAMP VAN D£ „ORANIA". Het vertrek van den gezagvoerder uit Leixoes. In verband met den terugkeer van den gezagvoerder van het ln de Portugeesche haven Leixoes gezonken mailschip „Ora- nla" en diens onder Gemengd Nieuws gedane verhaal, deelt de directie van de Koninklijke Hollandsehe Lloyd ons mede. dat deze terugkeer op haar ver zoek is geschied. Hoewel te Leixoes de mogelijkheid kan zijn besproken, dat men zou trachten den commandant van het gezonken stoomschip aldaar vast te hou den totdat de kwestie van de berging definitief is geregeld, ls van een bedrei ging ln deze geest van de zijde der Portu geesche autoriteiten geen sprake geweest. Ook is de terugroeping van den kapitein en de officieren door de K. H. L. niet om deze reden geschied. De commandant en de officieren van de „Orania", die te Leixoes verblijf hiel den. zijn teruggekomen naar Nederland omdat de besprekingen met de haven autoriteiten en de bergingsmaatschappijen geen nieuwe gezichtspunten meer ople verden. Daar de „Orania" door de Kon. Hollandsehe Lloyd reeds is geabandon neerd, was de tegenwoordigheid van den kapitein te Leixoes niet langer noodzake lijk. Bovendien bood de terugkeer van de „Zeelandia" naar Amsterdam voorlooplg een laatste goede gelegenheid voor een gemakkelij ken overtocht naar Amsterdam, zoodat het gewenscht was den kapitein en de officieren van de „Orania" niet de „Zeelandia" te dóen terugkeeren. Wij vernemen verder, dat ook de ver tegenwoordiger van de Londensche assu radeuren thans naar Engeland is terug- gekeegd, De kwestie van de berging van de „Orania" ls echiter nog niet geregeld. DE POSTVLUCHTEN. De Oehoe (thuisreis) vloog van Cairo naar Athene. De Ijsvogel (thuisreis) vloog van Bata via naar Singapore. o NEDERLAND EN ROEMENIË. Naar ons ter oore komt hebben de on derhandelingen betreffende het goederen en betalingsverkeer tusschen Nederland en Roemenië, welke naar men weet de laatste dagen te Den Haag gevoerd wor den, een niet zoo gunstig verloop als men aanvankelijk had gehoopt. De moeilijkhe den, welke gerezen zijn, betreffen voorna melijk de clearing. Men hoopt echter, dat deze besprekingen binnen niet te langen tijd tot een bevredigende oplossing zullen leiden. o MOTORSCHOENER GESTRAND BIJ TERSCHELLING. Hedenmiddag te l uur is een geladen motorschoener ten Noord-Westen van Ter schelling gestrand. Eenige schepen zijn ter assistentie uitgevaren. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. o DE AMOKPARTIJ TE SEMARANG. SEMARANG, 6 Febr. (Aneta) De posthuiscommandant die bij de vecht partij tusschen grobakvoerders en politie op Maandag j.l. zeer ernstig werd gewond, is thans overleden. Verder is nog een Europeesch hoofd agent, de heer H. E. Engelman, die niet- ernstlge hoofdwonden bekwam, in de Centrale Burgerlijke Ziekeninrlchting op genomen. de reis van jhr. van karnebeek. BATAVIA, 6 Febr. (Aneta). Jhr. van Karnebeek, Commissaris van de Koningin voor Zuid-Holland, zal van Vrijdag tot Woensdag a.s. te Falembang vertoeven. Op 23 Februari zal hij naar Nederland terugkeeren. o de brand aan boord van de „baloeran". BATAVIA, 6 Febr. (Aneta). In ant woord op de vraag door den heer Roep ingediend omtrent de brand aan boord van de „Baloeran" verklaarde de Regee ring dat de veiligheidsmaatregelen aan boord voldoende waren. Een onderzoek naar de oorzaak zal echter worden inge steld. (Aneta-Holland teekent hierbij aan dat deze zaak vorige week door den Raad van Scheepvaart ls behandeld, doch dat de Raad nog geen uitspraak heeft gedaan. Tijdens de beha: deling werd den kapitein lof toegezwaaid voor de genomen maat regelen, waardoor het begin van bramd in een minimum van tijd kon worden bedwongen). OMTRENT HET LOT VAN DEN BESTUURDER NOG NIETS BEKEND. Bestuurder van een ander toestel licht gewond. Te half twaalf gistermorgen is het toe stel, bestuurd door den sergeant-vlieger Wulms, die ln een patrouille van drie jagers onder commando van luitenant Te Roller vloog, in den „zadel" tusschen den Tangkoeban Prahoe en de Boerangrang zoek geraakt. De beide overblijvende vlieg tuigen zochten gedurende urenlang de verdwenen machine, doch zonder resultaat Hierop werd de geheele luchtmacht gemo biliseerd. Bij het zoeken naar het vermiste toestel stortte de Fokker C. 5 in een ravijn, nabij Pangheotan, doordat het toestel door een luchtstroom omlaag werd gezogen en op een boomtop kwam. De bestuurder, luite nant Kuntzel bleef ongedeerd; de waar nemer kapitein van der Eem werd licht gekwetst. Het toestel is totaal vernield. Luitenant Kuntzel moest twee uren te voet afleggen alvorens hij een telefoontoestel kon bereiken, waardoor nieuwe ongerust heid bij de luchtvaartafdeeling werd ge wekt, aangezien hij uiterlijk vier uur ln den namiddag aan de basis werd terug verwacht. Hedenmorgen trokken het 15de bataljon infanterie uit Bandoeng en twee compag nieën infanterie uit Tjlmahi de bergen in om het vermiste toestel te zoeken. Ook de nasporingen vanwege de Luchtvaartaf deeling werden hervat. De militairen wa ren naar de bergen vervoerd ln 18 auto bussen. Het 15de bataljon ving de on derzoekingstocht aan van Lembang uit in de richting van Wates Tjlsaroea. Voorts zocht een brigade in meer Oostelijke rich ting. Het zoeken naar het vliegtuig was zeer moeilijk, daar het terrein met bosch overdekt is. Het toestel, dat een éénpersoons Curtiss- jager is, die ln 1929 werd aangeschaft van een Indische firma, werd eindelijk in een ravijn gezien. Het bleek geheel vernield te zijn. Omtrent het lot van den bestuurder Wulms, die lid is van het hoofdbestuur van de R.K. Onderofficiersvereeniging St. Agnitlus, ls nog niet bekend. Een com missie van onderzoek benevens medische hulp is naar de plaats van het ongeval vertrokken. De plaats waar het toestel ge vonden is bevindt zich bij den krater Do- mas en niet ver van den weg over de Tangkoeban Prahoe. o— BEVORDERING HUISHOUDELIJK ONDERWIJS. BATAVIA, 6 Febr.. (Aneta). Onder lei ding van de echtgenóotë van den Gouver neur-Generaal is gisteravond ten' Paleize een vergadering. gehou<$gn, waarbij is op gericht de Centrale Vefeeniging voor Be vordering van het Huishoudelijk Onder wijs in Ned. In0ië..Van deze vereeniging is mevrouw De Jonge als beschermvrouwe opgetreden. De vergadering werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de drie voor naamste bevolkingsgroepen, alsmede door den Adviseur voor Inlandsche Zaken en door den heer De Hoog. DE VERVALSCHING VAN HANDELS ZEGELS. BATAVIA, 6 Febr. (Aneta tDe Officier van Justitie eischte tegen den beklaagde R. van E. terzake van vervalschlng van handelszegels tot een bedrag van f 200.000 twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. beleediging van den burgemeester van laren. Een maand gevangenisstraf gcëischt. De officier van justitie te Amsterdam requireerde tegen het O.S.P.-raadslid van Laren, wegens beleediging van den burge meester, jhr. Van Nispen van Sevenaer een gevangenisstraf van één maand. o DE VERDUISTERING BIJ HET WATERSCHAP EERNEWOUDE. De rechtbank te Leeuwarden veroor deelde heden den 56-jarigen G B., zaak waarnemer te Bergum (Fr.) tot 1 jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht, wegens verduistering bij 't Waterschap Eernewoude, van f. 34.000 gul den, welke gelden door hem beheerd wer den als secretaris-boekhouder van dit Wa terschap. Verdachte bekleedde deze func tie ook bij een achttal andere water schappen en heeft daarvan in het totaal f. 72.000 verduisterd. De eisch was een jaar en acht maan den gevangenisstraf. o HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 'politierechter, mr. Van Vrijberghe de Coningh, heelt hedenochtend bij schrifte lijk vonnis vrijgesproken den directeur van het Kasteel Oud-Wassenaar, den heer B., die op 30 Januari j.l. heeft terecht gestaan terzake van het feit, dat. hij een foto van zijn kasteel die door het .Panorama Film Fotobureau" was vervaardigd, heeft doen afdrukken in het dagblad .De Maasbode", waardoor volgens de dagvaarding, de auteurswet zou zijn overtreden. De eisch luidde f. 50 boete subs. 50 dagen %-htenis Ook de fotoeraaf J P. S. die in opdracht van den heer B de verkleining van de foto heeft gemaakt is vrijgesproken. Tegen dezen verdachte was f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis geëischt. het accoord van londen. PARIJS. 6 Febr. (Reuter In de con tinentale editie van de ..Daily Mail" wordt de meening uitgesproken, dat de Pruisische minister-president Goering zich naar Lon den zal begeven., om in zijn kwaliteit van minister voor de luchtvaart de plannen voor de luchtconventie te bespreken, inge val de Britsche ministers niet naar Ber lijn zouden komen. o de belgische minister jaspar te rome. ROME, 6 Febr. (V.D.) De Belgische minister van buitenlandsche zaken, Jaspar ls te Rome aangekomen. o parijs herdenkt den 6en februari 1934. PARIJS, 6 Febr. (Havas). In aanslui ting op het besluit van den Ministerraad om het verbod van straatbetoogingen voor 6 Februari te handhaven heeft de Parij sche prefect van politie gisteravond nog eenige aanvullende mededeellngen gedaan. Hij verklaarde, dat de Place de la Con corde heden het gebruikelijke beeld moet toonen. Elke verzameling of oploop van voetgangers was verboden, ook al waren het slechts enkele personen. Voor verte genwoordigers van de pers, persfotografen en filmoperateurs werd ditmaal geen uit zondering gemaakt. Automobielen moch ten niet stoppen. Een sterke ordedienst zou zorg dragen voor de uitvoering van deze maatregel. In den loop van den dag zuilen in vele Parijsche kerken bijzondere diensten ter herdenking van de bloedige straatgevech ten van verleden jaar worden gehouden. Minister-president Flandln en verschil lende andere ministers, alsmede vertegen woordigers van het Parijsche gemeente bestuur zullen persoonlijk den dienst in de Notre Dame bijwonen, die wordt ge houden in tegenwoordigheid van den kardinaal-aartsbisschop van Parijs. Verschillende nationale organisaties zullen vertegenwoordigd zijn door gedele geerden met hun vaandels. PARIJS, 6 Febr. (Reuter). Hedenochtend zijn een achttal standbeelden op de Place de la Concorde met menie besmeurd. Toen de politie verscheen namen de vier personen, die zich hieraan schuldig maak ten de vlucht, een kon gegrepen worden. Op de huizen van een aantal parle mentsleden werden beleedigende opschrif ten gemaakt. De tuin van de Tuilerien, welke aan een zijde aan de Place de la Concorde grenst, is heden voor het publiek gesloten. o- de militaire diensttijd in frankrijk. PARIJS, 6 Febr, (Reuter). De „Echo de Paris" wijst heden nogmaals op de nood zakelijkheid, den tweejarigen diensttijd in Frankrijk in te voeren. Men kan zich moeilijk voorstellen, aldus het blad. dat de regeering werkelijk voor nemens zou zijn, het einde der onlangs aangevangen besprekingen af te wachten, alvorens de maatregelen te treffen, die de veiligheid van Frankrijk eischt. Zij die meenen, dat de Fransche-Engel- sche luchtconventie deze veiligheid zal kunnen bieden, moesten maar eens aan de jongste verklaringen van Flandin in de Kamer denken, toen de minister-president uitdrukkelijk erop wees, dat op het oogen- blik nog niets definitief besloten is. Het is dus noodzakelijk, de diensttijd voor de recruten, die in April opkomen op 18 maanden, en voor de, welke in October opkomen, op 2 jaar te stellen. AARDAPPELTEELTREGELING ONBILLIJK? Ongerustheid onder de boeren. De heer Weitkamp heeft aan den minis ter van Economische Zaken gevraagd of het hem bekend is. dat in de oostelijke provincies van ons land, onder de land bouwers groote ongerustheid heerscht ten opzichte van de teeltregellng der aard appelen, aangezien fabrieksaardappelen van de heffing a f. 30 per ha te betelen grond zijn vrijgesteld, terwijl de grond, beteeld met aardappels om aan het vee te voederen, welke dus feitelijk eveneens fabrieksaardanpelen zijn, wel onder boven bedoelde heffing valt. Is de minister niet van oordeel, zoo vraagt hij verder, dat hier een ongelijke behandeling plaats heeft, en is Z. Exc. bereid een -dergelijke regeling geen voort- gar>" te doen hebben. HAAGSCH GERECHTSHOF. Wegens verduistering van schoon maakartikelen is Th. L. uit Alkemade door de rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, welke straf thans door het hof werd omgezet in één maand voor waardelijk. De ijsventer Wouter de K. uit Leiden, stond in hooger beroep terecht van een vonnis van de rechtbank waarbij hij tot 1 jaar gevangenisstraf wegens verduistering in dienstbetrekking (bij herhallng) is ver oordeeld. Verdachte was het vorig jaar in dienst bij twee ijscofabrikanten te Leiden. Uit baloorigheid omdat zijn verdiensten zoo gering waren en niet toereikend om ln zijn levensonderhoud te voorzien heeft hij tweemaal zijn wagentje in den steek gela ten en rekende hij de ontvangsten niet af. De adv.-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Arrest 20 Februari. Het Hof deed uitspraak in de zaak tegen S. W. R. chauffeur te Leiden, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een von nis van den politierechter, waarbij hij was veroordeeld tot 6 weken gev.straf wegens diefstal van groenten en fruit, ten nadeele van een zekeren O. te Leiden. De advocaat- generaal had bevestiging gevraagd van het vonnis. Het Hof veroordeelde verdachte tot 14 dagen gevangenisstraf. AMSTERDAM, 6 Febr. De geruchten om het goudclausule-pro ces in de Vereenlgde Staten houden aan met het gevolg, dat de onzekerheid steeds grooter wordt. Gisteren werden drie ver schillende tijdstippen genoefnd, waarop de uitspraak zou zijn te verwachten; Zater dagmiddag, Maandag en op een nog te bepalen dag in de verre toekomst, daar het Hooggerechtshof de uitspraak voor onbepaalden tijd zou hebben uitgesteld. Onder dergelijke omstandigheden is het begrijpelijk, dat de bij de beurs geïnteres seerden vooral in de Vereenigde Staten hun posities zoo klein mogelijk wenschen te houden en dus overgaan tot realisatie van hun bezit. Kooplust is er nu niet en zoodoende loopen de koersen al eenige dagen vrij belangrijk terug bij minimale omzetten. Het spreekt wel vanzelf, dat de Amster- damsche beurs zich op den duur niet aan een dergelijke uitgesproken flauwe stem ming kan onttrekken, te minder, daar reeds eenige dagen de Londensche en Pa rijsche beurs een duidelijke neiging tót reactie vertoonen, ondanks de ontwikke ling der buitenlandsche politiek, die over het algemeen zeer gunstig wordt geacht. De financieele moeilijkheden, waarin ver schillende groot-speculanten -in goederen en effecten op de Londensche markt zijn geraakt en waarmede millioenen ponden zijn gemoeid, zijn echter een factor, waar mede men terdege rekening heeft te hou den. Bovendien moet er op worden gewe zen, dat de jaarspeeches van verschillen de presidenten der groote bank niet bijs ter optimistisch waren, hetgeen zijn uit werking niet heeft gemist. Ter beurze meent men dat de Ameri- kaansche regeering in het goudclausule- Droces m 't ongelijk zal worden gesteld. De invloed van deze opinie doet zich ■gelden. Allereerst voor Amerik. fondsen, waarvan de koereen sterk terugliepen. United States en Bethlehemsteels daalden De locale markt was als gevolg hiervan zeer stil. De koersen verkeerden in reactie. Van de Industrieele fondsen daalden Philips pijn. 2 ondanks de berichten omtrent de reis van de verschillende leden der directie naar Amerika. Unilevers boden weerstand; Aku's nau welijks prijshoudend, evenals Calvé Delft. Werkspoor, Wilton, Felyenoord en Nederl, Scheepsbouw waren lui. Van de Oliewaar den daalden Koninklijke aanvankelijk 1 pCt. Een gedeelte van het verlies werd later ingehaald. Ook de Amerik. soorten liepen een fractie terug. Rubbers waren flauw, speciaal A'dam Rubbers die 2 pCt, verloren. Suikerwaarden liepen terug, doch de verhezen bleven beperkt.: H.V.A.'s verlo ren een fractie, Javasche Cultuur echter ruim 1 Cultuurbankwaarden stelden tzlch lager. Tabakken nauwelijks prijs houdend evenals Alg. Exploratie. Scheep vaarten waren veronachtzaamd. Duitsche obligaties lagen wat beter in de markt. Youngleening met verklaring steeg tot boven 40%. Ned. Staatsfondsen markt was stil; de tendenz was eenigszlns zwakker. wisselkoersen. Engeland 7.271/2 (7.241/2). Duitschland 59.35 (59.35). Frankrijk 9.753/4 (9.75 1/2). België 34.51 1/2 (34.51 1/2). Zwitserland 47.87 1/2 (47.86/. Denemarken 32.47 1/2 (37.35). Zweden 37.50 (37.40). Noorwegen 36.55. New York 1.45 5/8. Prolongatie 1 pGt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 6 Febr. Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Dene marken. 274 vette kalveren: le kw. 4856 ct„ 2e kw. 4047, 3e kw. 3238 ct. per KG. levend gewicht. 82 nuchtere kalveren 4.00 7.50 per stuk. 289 varkens. Vleeschvar- kens, wegende van 90110 KG, 0.400.41 per KG. slachtgewicht. Zware varkens 38 39 ct. per KG. slachtgew. Vette varkens 37—38 ct. per KG. slachtgewicht. KOUDEKERK, 5 Febr. Eierenveillng. Aanvoer 2980 stuks. Kipeieren 2.403.00. Eendeieren 2.302.50. Boter 0.650.68; kaas 0.180.24; kippen 0.700.80; hanen 0.80—0.90. Konijnen 0.80—1.00. LISSE, 5 Februari. Verslag gehouden leverbare van de Coop. Veilingsvereenlging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.). Nog steeds veel vraag naar Gladiolen en Bijgoed. Gladiolen Los Angelos 14 op 12-14 0 35, 12 op 10-12 Pr. Astrid 0.14; Ph. Triumph 3.35; Mount Everest 0.40; Perle Brillant 1.25. z. 11 0.35; Trudel Grotz 10 op 1.20; White City 0.50, 0.50, 0 20, 8-10 0.08; Red Emperor 0.20 0.28, 8-10 0.11; Odin 8-100.10; Flam. Sword 0.55, 8-10 0.09; Jac. v. Beieren z 10 0.19. 8-10 0.12; Schwabe'n 0.75 0.80, 8-10 0.15; War 8-10 0.11; Virginia 0.21, 10 op 0.21 0.28; Aliaska 0.30; Prin- cseps 13 op 0.35; Lady Boree! 0.35; 0.16; L'lmmaculee 0.75 0.50; Mar. Foch 0.25; Bremstone 0.70; Non Plus Uitra 0.70 0.20; Bar. v. Wijnbergen 0.50 0.55 0.34; Crimson Glow 0.55, 0.17, 8-10 0.10; Pink. Perfection 0.65 0.45, 8-10 0.08; Mount Uenis 0.50; Nancey Hanks 0.55 0,20 0.25; Souvenir 0.50 0.18. 8-10 0.15; Roi Soleil z 10 0.21, 8-10 0.12, Gen. Petain 0.35: Rosette 0.35; Juno 0.35; Harmony 0.31 0.19. Bijgoed Montbr. Orange 0.08, Croc. Miaflora 6 ct., Rosea 0.55, Meteor 4 cent; Dicl. Spectabbilis 1.3.Lll. Tunifolium 8 op 1.—; Lil. Regale 20 op 3.— 18-20 1.95 2.Randpalm 1.Dubb. Anem. Briged. z 8 1.05, z 7 0.90; Anem. Hollandia z, 8 1. Anem de Caen z 7 0.70, z 6 0.50; Sp. Queen Alexandra 2.Gladstone 2.50, Japonica 2.50; Hyac. Candicans 16 op 0.50 0.60; Arum Cornutun 30 op 5.Ligustrum 1.75. VEUR, 5 Febr, Eierenveiling. Aange voerd 28575 stuks. 27738 kipeleren 2.65 3 20; 289 eendeneieren 2.202.30 per 100 st. 8 Ganzeneieren 11 ct. 217 kippen 40—1.25 9 eenden 6570 ct., 132 konijen 202.00; 23 duiven 1115 ct. per stuks. WESTLAND, 5 Febr. Bloemenveiling Freesla 1719 ct.; Wm Copland 1923 ct; Bartigon 2632 ct.; Wm. Pitt 27—31 ct.; Le Notre 3539 ct.; Mr. v. d. Hoef 21 23 ct.; Murillo 1617 ct.; Azalea 16—19 ct.; Couleur Cardinal 1523 ct.; Pr van Oostenrijk 1718 ct,; Couronne d'Or 22 25 ct.; Rubra Maxima 15 ct. per bos. JjVOERDEN, 6 Febr Kaasmarkt. Aan voer 61 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 1820 gulden per 50 KG. idem 2e kw. 16—17 gulden. Handel matig. 1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3