LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 5 Februari 1935 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Jaarvergadering Turnkring. Noord-Hollands Zuiderkwartier heelt in ,.De Oude Veiling" de jaarvergadering ge houden. De voorzitter, de heer Kschauzler, opende met een woord van welkom. In het bijlonder tot de heeren Hop en Kuypers. De secretaris, de heer J. Bol. las notulen en Jaarverslag, welke overeenkomstig, met dank van den voorzitter, werden vastge steld. Boeken en bescheiden van den pen ningmeester. den heer G. C. de Boer. wa ren door een commissie nagezien en ln orde bevondefl" De voorzitter dankte den heer De Boer voor zijn accuraat beheer. Jaarverslagen werden uitgebracht van de T C de Spel-, Wandel-, Gymnastiek- en Athletlekcommlssle Vervolgens kwam ln behandeling: Verkiezing voorzitter. De heer Eschauzler wenschte geen her benoeming meer te aanvaarden, gezien de tegenwoordige verhoudingen ln den Kring Ook de secretaris, de heer J. Bol. drukte zijn misnoegen uit over den gang van zaken. Tot voorzitter werd gekozen de heer De Waard, wlen van zijn benoeming ken nis zal worden gegeven. Als bestuursleden van den Turnkring werden gekozen de heeren: J. Bol. J. van Rijn, P. Bart en W. van Oorde. De stemming leden Teohnlsche Commissie had geen resultaat en werd uitgesteld Besloten werd nog met het Bondsvoorstel mede te gaan. nJ., dat ln de toekomst de algevaardigden naar de bondsvergadering weer door de Turnkring- vereadering aangewezen zullen worden. Hierna sluiting. De handel in Snijbloemen. Hoewel nog groot, was gedurende de af- geloopen week toch eenige vermindering merkbaar ln het aanbod van seringen. Voor de beste kwaliteit werd ln het alge meen iets hoogere prijzen betaald, vooral voor de Stepman. Van de twee het meest aangeboden witte varëteiten, de Marie Legraye en Stepman, blijkt de handel de voorkeur te geven aan laatstgenoemde, vooral ook omdat het hout lichter is dan van eerstgenoemde soort, wat bij de ver zending een rol van beteekenis speelt. Wat de rozen betreft, van dit product is het aanbod nu betrekkelijk klein, terwijl voor goede waar flinke prijzen werden besteed. Het aanbod van prunus verminderde, met tot gevolg, dat de geldelijke opbrengst beter werd. Met de lelietjes der dalen loopt het niet mee: ook ln de afgeloopen week waren de prijzen veelal laag, terwijl calla's in goede kwaliteit een bevredigen de opbrengst gaven, evenals de freesia's. Amerikaansche anjelieren noteerden Za terdag van 7—15 cent per stuk, terwijl or chideeën van 2748 ct. opbrachten. De aanvoer van sneeuwballen was van geen groote beteekenis: zij noteerden van 7—12 ct. Het aanbod van bolbloemen werd ln de afgeloopen week grooter en vooral was het hier de handel uit de steden, die hiervan flinke hoeveelheden kocht. Wat de Zuid- bloemen betreft, werden hier hoofdzake lijk mimosa en sneeuwklokjes verhandeld. De collecten voor de diaconie ln de Ned. Herv. Kerken alhier hebben gedu rende Januari gehouden, f. 247.55 opge bracht. Leerlingen en oud-leerlingen der tuinbouwcursussen uit Ter Aar en Lange- raax brachten een bezoek aan deze ge meente Onder leiding van den heer C. J. Augustijn werden de veiling, de proeftuin en bloemisterijen bezocht. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: Cornells H. van Veen, Tuin dersknecht, van Uithoorn. Vertrokken: Gerda W. H. Noordijk, on derwijzeres, naar Schiedam Adrlanus van Drlel, slagerskn., naar 's'-Graverihage Gerrit Renslnk, bakkerskn., naar Zeg- waart. HAARLEMMERMEER. Jaarvergadering Gymnastiekvereeniging. In een lokaal van de O. L. School no. 1 aan den Hoofdweg hoek Spaamwouderweg hield de gymnastlekver. .Lijnden" haar jaarlijksche ledenvergadering, onder lei ding van den voorzitter, den heer P. Bart. Uit de jaarverslagen van den secretaris en penningmeester bleek, dat de vereenl- ging zich in toenemenden bloei mag ver heugen, doordat het ledental weder was toegenomen en over den 'finantieelen toe stand ook niet viel te klagen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den herkozen de heeren P. Bart, J. v. d. Pol, C. van Willigen, K. Lievaart, A. Mienis en mej. C Buis, terwijl tot leden van de elftalcommissie gekozen werden de heeren J. Broertjes, A. Dekker, C. Witriers en P. v. d. Hooft. Voor dit jaar ls weer een uitvoerig werk programma opgemaakt. HILLEGOM. Loop der bevolking. Gevestigd: M P. J. Bakker, Wllhelmlna- laan 38: C. E. M. Ziegler—de Boer, Hoofd straat 108; L. Brouwer met vr„ Meerstr. 58; H. Peters, Prins Hendrikstraat 28; J. J. van de Reep, Beekkade 23; G. W. van der Zon, Havenstraat 24. Vertrokken: A. Maas, naar Amserdam, Buikslotermeerdijk 340; A. Dobben, naar Heemstede, Jac. van Campenstraat 22; J. Hoetmer, naar Aalsmeer, Aalsmeerderweg; C. M. Koppert, naar Voorhout. Boerhave- straat 17; L. M. Appelman, naar Haarlem, Voorzorgstraat 60; C, C. van der Poel, naar Noordwljkerhout, Schoolstraat 23; M. C. van der Meer, naar Haarlem, Mag- dalenastraat 1; M. Straathof, naar Schljn- del, Klooster v. d. Zusters v. d. Liefde; M. W Blonk, naar Amersfoort, Havik 16; M P Langeveld. naar Den Haag, Elboog- straat 100; C. M. van Beijnum, naar Rhe- nen. Heerenstraat AIO. RECLAME- 57 8S BOERENVROUW KON NUT MELKEN. Vingers stijf van rheumatiek. Het middel hielp in een maand. Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand, blijkt uit den volgenden brief: „Ik had rheumatiek ln de gewrichten van mijn vingers. Mijn middelvinger was zoo verschrikkelijk gezwollen en ontstoken, dat ik deze niet kon buigen. Ik help met het melken van 10 of 11 koelen, dus was me dit een vreeselljke last. Op raad van Iemand kocht lk een flacon Kruschen Salts en nam eiken morgen voor het ont bijt een halve theelepel in warm water. Binnen twee weken was de vinger minder stUf en minder gezwollen. Ik ging door met de kuur (ik wreef er ook een zalf op), en na een maand kon lk weer melken. Ik voel me Innerlijk ook veel beter." A. C. P. Kruschen Salts spoort de Inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich moch ten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en ge voelt U weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts ls uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelas ting Inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Middenstands bondsvergadering De Ver. Middenstand heeft een ledenver gadering gehouden, waarin wederom twee nieuw leden zijn geballoteerd. Van ge dachten is gewisseld over saneering van het winkelbedrijf, welk punt bij de Cen trale aanhangig zal worden gemaakt. Het reglement van de propaganda- vereeniglng „Schept Kindervreugd" is vastgesteld. Te gelegener tijd zal gevolg gegeven worden aan het verzoek van het Crisis-Comité om ln een of anderen vorm steun te verleenen. Besloten is in April een feestelijke vergadering met leden en hun dames te houden. De voorzitter sloot met een ernstige ver maning om zich bij de tijdsomstandig heden aan te passen en het hoofd te bie den aan de concurrentie ln de steden. TRAM CONTRA AUTO. Lichtpalen als stootblok. Op het graf van de tot tweemaal toe gesneuvelde lichtpaal bij de tramhalte van Tetsstraat heeft weken lang een ronde paal met een rood vlaggetje gestaan. Nu is daar verandering in gebracht. De tram gaat bezuinigen op dit vlaggetje. De ronde paal met, is vervangen door een vlerkante paal zonder vlaggetje. De roode en witte banden op de paal worden blijk baar voldoende waarschuwing voor de automobilisten geacht, om den vluchtheu vel te mijden. De vluchtheuvels met lichtpalen zijn een voortdurende misère op den weg. De automobilisten noemen het ondingen, doch van de zijde der tram wordt gezegd dat men de lichtpalen opzettelijk stuk rijdt. Hier ln de gemeente staan drie houten palen, waaraan 's 'avonds drie lampen worden opgehangen, welke men 's mor gens moet wegnemen. Zoo houdt men het werk ln de wereld. Zou men niets voelen voor het Ameri kaansche systeem, gummlpalen welke bij aanrijding meebuigen en geen ongelukjes veroorzaken? Vergadering. Holl. Bloembollenkweekers Genootschap. De afd Hillegom van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap heeft een ledenvergadering gehouden, die goed bezcht was. De voorzitter de heer D .E. Nieuwenhuis hied een openingsrede, waar in hij de openstelling van Amerika voor narcissen, de vermoedelijke heffingsver laging op tulpen en misschien wel op an dere bollen, lichtpunten voor 1935 noemde Hij memoreerde het plotseling overlijden van den oud-secretaris den heer W. van der Laan te Voorhout. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f. 35.06. Het jaarverslag van den secretaris legde nadruk op het matig bezoek aan de ver gaderingen en vermindering van het aan tal leden. Vergeleken met 1933 was 1934 over het algemeen financieel bevredigen der voor den kweeker. Crltlek werd uit geoefend op de banken, die bij verschil lende exportbedrijven zich ten koste van den kweeker financieel zeker stelden. Medegedeeld is, dat de regeeringscom- missaris voor den tuinbouw heeft bericht, niet te kunnen Ingaan op het verzoek der afd. om de saneeringskosten door een omslag te heffen. De subsidie aan de HU- legomsche beurs zal, gezien de kas der afd., aan het hoofdbestuur gevraagd wor den. Om dezelfde reden werd de subsidie aan V.V.V. geschrapt De huisbroeitentoonstelling kreeg een kunstvoorwerp. De heer J. van Til Rzn. ls als bestuurslid herkozen. In plaats van den heer P. Goemans Antzn. ls gekozen de heer H. v. d. Vossen. Tot den scheidenden secretaris rijn hartelijke woorden van dank gesproken. Aan de vergadering van het H.B.G. zal per motie voorgesteld wor den de roebelastine op te heffen, zoo mo gelijk ook de surplus-hefflng. Overwogen wordt een openbare vergadering te wijden aan de openstelling van Amerika. Daarna hield de heer T. J. Raatjes van Benne- broek een lezing over kunstbemesting. „Hulp in Nood." Door het ziekenfonds „Hulp ln Nood" ls een buitengewone ledenvergadering ge houden in Flora, welks zaal goed bezet was. De voorzitter, de heer C. Veelenturf zette het doel van de vergadering uiteen; herziening van het reglement en van de tarieven voor contributie en ultkeerlngen in verband met de omstandigheden en om de Jaarlijksche terugkeerende tekorten te voorkomen. Bestuur en commissie van toezicht meenen beide, dat er verandering moet komen. De bedoeling is klassen in te voeren voor niet-loontrekkenden met een premie van 2?/ï ct. per gulden, boven 35 jaar 3 ct. per gulden, en voor loontrekkenden op de basis van ct. per gulden loon plus 2 ct Het boetenstelsel zou komen te ver vallen. Dit voorstel ls breedvoerig bespro ken, o.a. door de heeren Paase. van der List, Warmerdam. Uit de debatten kwa men voorstellen naar voren, zoo b.v. om niets te veranderen, om de werklooozen tegemoet te komen enz. Op voorstel van den heer v. d. List ls ten sltte met alg. st. besloten een commissie van 12 leden t« benoemen, welke commissie met het bestuur de reglementswijzigingen zal voor bereiden, gelet op de geultte wenschen ln de vergadering. De voorstellen van be stuur en commissie zullen later aan een ledenvergadering ter goedkeuring worden voorgelegd. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Margaretha Maria, d. van C. N. van der Eist en A. C. P. Top per Cornelia Catharina Maria. d. van C. A. Heemskerk en J. C. Langeveld Wilhelmus Johannes, z. van W. J. van den Bosch en J. M. C. Pietersen Willem, z. van G. Hollander en A. K. Pors Getrouwd: C. van Marls en L. M. Appel man A. C. Koomen en C. A. Koppert. LISSE. Bijeenkomst der N.S.B. Door de N.S.B. werd alhier een openbare bijeenkomst gehouden. Als spreker trad op de heer A. Korting, van Amsterdam over „Strijd om Nederland". De voorzitter sprak een kort openings woord waarna het woord was aan den heer Korting. Geheel onze actie aldus apr.. ls een strijd om Nederland. Wij worden fel be- critlseerd door partij- en vakvereeniging- leiders en men houdt het publiek voor dat het fascisme synoniem is met moord", „oorlog" en dergelijke uitdrukkingen meer, terwijl deze titels juisrt niet worden ge geven aan die partijeri' (8.D.AP. en Com munisme) die deze met Techt verdienen. Wij zijn, al beweert men dit. geen copy van het fascisme uit Italië of het Nat. Soc.. uit Dultschland. maar zijn een soortgelijke beweging met eigen karakter, op alle las ter gaan wij niet in. Wij kunnen ons er op beroemen dat onze groei snel gaat. Op alle mogelijke manjeren tracht men ons in onze actie te stuiten, maar onze beweging blijft groeien Onze partij belooft niets, zooals de an dere partijen. De ministers Oud en Mar- chant zijn wel ln groote gebreke gebleven nu zij aan de regeering deel nemen. Van al hun beloften ln verkiezingsredevoerin gen komt bitter weinig terecht, zelfs het tegendeel. Wij „belovén" niets, maar vra gen slechts uw medewerking tot den op bouw van een betere maatschappij. De toestanden in ons land zijn zóó, dat er spoedig verandering moet komen. Wij leven op een vulkaan, 's Lands financiën zijn zorgelijk maar dat nu de minst draag- krachtlgen juist de zwaarste offers moeten brengen! Het egoïstisch bewind in onze dagen schijnt er op uit te zijn, om Juist degenen, die een zeer matig Inkomen-heb ben op alle manier te belasten. Die het minst hebben, moeten het meeste missen. Spr. bestreed en veroordeelde vervolgens de beginselen van het Marxisme die hij als verouderd beschouwde. Het herstel van den Staat ls niet te verwachten van één der 54 politieke partijtjes; alleen een be weging. die de handen Ineen slaat en elkaar vertrouwen weet te schenken, kan heilzaam werken. Wij willen trachten alle Nederlanders weer bijeen te brengen. Uit alle standen groepen en kringen roepen wij hen op, om mede te strijden tot het welzijn van ons volk. Crltlek werd gegeven op het huidige parlement en andere regeerlngsvormen. Het partijbelang viert hoogtij ten koste van het gemeenschapsbelang. Ons streven is dit: mannen ln het parlement te doen spreken dit ter zake kundig genoemd mogen worden en die niet door partij- of standsbelang het algemeen belang voorbij schieten. De verkiezingspropaganda der partijen werd onder de loupe genomen en becriti- seerd. Spr. eindigde met een woord tot de middenstanders en wees hen er op dat het hun roeping en plicht ls mede te werken tot verbetering van hun positie. Ten slotte werd opgewekt tot aansluiting bij de N.SH De raad der gemeente vergadert a.s. Donderdagmiddag om 2 uur. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. N. J. Witteman en lam. van Woubrugge Hoogmade, naar Vinken- laan 25 J C. van der Zon, van Wasse naar, naar Wilhelminastraat 48 H, M. de Visser, van Rotterdam, naar Zwarte- weg 20 H. J. Verhoeven, van Lelden, naar Nieuwe Zeeweg 59 B. A. ten Hope, van D enHaag. naar Rembrandtweg 20 M. E. van der Krocht, van Stompwijk, naar Scheveningschestraat 20. Vertrokken: E. Post. naar Schiedam, Puttershoekschestraat 17 C. Vegt. naar Rijnsburg, Buitenweg 35 T. J. Haaks- man, naar Schiedam, Buitenhavenweg 34 B. Qeleynse. naar Overschie, Schiedam- scheweg 46 G. Ibershof, naar Den Haag, van Diemenstraat 121 A, Boersma en fam., naar Velsen-IJmuiden, Lu me ij straat 24 J. Bos. naar Koedijk, No. 26. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Maria. d. van P Barn- hoorn en C. Admiraal Joanna Huber- tlna. d. van A W. B. van Rhijn en A M. A. Aarts Dirk, z. van C. van Beelen en G. de Mooi). Getrouwd: H. van Roon en H. M, Hoek. Overleden: Margaretha van Bohemen, 53 jaar o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, z. v. M. Heemskerk en J. van Dam. Samuel, z. v. W. de Mooy en C. den Haan. Aangegeven een levenloos kind van J. Troost en M. SluiJ. Voor de lichting 1938 zijn alhier 54 personen Ingeschreven. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Alberta, dochter van W. W. Smit en J. C. Hoogenduln Adrlana Johanna Suzanna, dochter van A Wielink en J. M. Rombaut Marga retha Johanna, dochter van Th. P. Hoo- gervorst en M. Hoogervorst Wilhelmus Chrlstlanus Antonlus, zodn van P. J. den Hollander en J. C, van Koert Jacoba Gerina Wendellna, dochter van L. van Leeuwen en J. G. W. Ie Grand Robert, zoon van W. Moolenaar en C. E. van Blrkhoff. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Brauer, van Heemstra straat 9, van Duisburg. (D.) Vertrokken: Z. M. van Dijk, PostwUk- kade 1, naar Hillegom. Gevonden: een tompouce, een koper gewicht, een bruine garbardtne regenjas, een schoolteekening lelectr. techn.), een roeiboot, een sleutel, een reserve autoband, komen aanloopen een witte kip, een be- lastlngmerk Inlichtingen bij de politie. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Langelaan geb. Vis d. en z. Ondertrouwd:.G. Kempen en H. S. van Dijk. P. van Leeuwen en M. Boot. Getrouwd: W. A. v. d. Pijl en J. J. Ver hagen. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. Barends geb. Van Es. Ondertrouwd: J. Schults en M. J. Gallé. Getrouwd: K. Elzinga en W. Hofman. Overleden: M. E. v. d. Meer geb. Fok- kes, vr. 62 j. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ledenvergadering Chr. Nat. Werkmansbond. De pl. afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond hield een goedbezochte leden vergadering, waarbij ook leden van de afd. Voorburg met hun dames aanwezig waren. Nadat de voorzitter had geopend, sprak de eere-voorzitter, ds. Vermet over de zending onder de Groenlanders. Spr. be handelde de menschen, hun gewoonte en handelingen ene. De heer Klarenberg, voorzitter van de afd Voorburg van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. droeg voor „Het Kruis". De notulen werden goedgpljeurd. Met gebed werd de bijeenkomst gesloten. i Voor een stampvolle zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw traden voor de leden van de K.J.M;V. op de Vereenigde Haagsche Spelers. <RK. beroepstooneel onder leiding van Pierre Balledux met de .Groote Kans" blijspel in drie bedrijven. Het spel was af en werd opgeluisterd door „The Funny Boys". In de pauze werden de aanwezigen onthaald, door ouders van leden beschikbaar gesteld. Na afloop volg de een tombola Het was reeds bijna middernacht toen de voorzitter de heer Wm. Bleijs, sloot met dank. De Wintercollecte langs de huizen voor de Ned Herv. Diaconie heeft opge bracht f. 184.96. De uitslag van de in de buurtschap gehouden schietwedstrijden vanwege den B.V.L. is: le pr„ wisselbeker, A. Luijten 49 p.; 2e pr. A. van Vliet, 48 p.; 3e pr, B. van Vliet, 48 p.; 4e pr. H. Beekman 47 p., 5e pr, J. de Groot, 47 p. Jaarvergadering Kon. Wilhelminavereen De Koningin Wllhelmlna-vereeniglng hield in café .Het Wapen van Veur" haai Jaarvergadering. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. De controle-commissie bracht bij monde van den heer Noordijk haar verslag uit. De boeken en de kas verklaarde hij ln uitstekenden staat. De penningmeesteres, mej. de wed. C. P. Luynenburg, werd dé charge verleend en bedankt voor het be heer. Het batig saldo bedraagt f. 146. In de plaats van de twee aftr. leden van de controle-commissie, de heeren M. v. d. Togt en J. Schuyt, welke niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren P. Ver laan en P, van Meizen. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Bij acclamatie werden als bestuursleden herkozen mevr. de wed. C. P. Luynenburg en de heeien J. Meijer, G. Voorsluys en W. Vermeer. Op voorstel van den heer P. Meyer werd besloten aan den Raad een adres te zen den, voorzien van de handteekenlngen van alle leden om financieelen steun voor het a.s. feest. (Ged. Staten hebben dergelijke subsidies geschrapt). Een comité uit de leden zal met het bestuur actie voeren om het geslonken ledental weer op te voeren. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Willem, zoon van Jan Willem Stolk en Krljna Gesina Johanna Bouthoorn Johanna Maria, dochter van Hendrikus Jacobus Lelieveld en Cornelia Margaretha van der Burg Elisabeth Theresla Jacoba, dochter van Martlnus Cornells van der Valk en Maria Helena Mulder Petrus Maria, zoon van Gerar- dus Hendrikus van Giezen en Johanna van Amsterdam. Getrouwd: Johannes Gerrit Bon en Eva Johanna Korswagen Overleden: Lina 8mittenaar, 65 jaar Wicher Johan Pen, 21 Jaar, HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie té 8 uur nam. Stadszaal. S.D.A.P. Spr. Ir. Albarda. 8 uur nam. Wocrisdag. Breestraat 70: Ledenvergadering Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonles in Ne derland, afd. Leiden, 8 uur nam, Jeruël: Maranatha-Conferentle, 3 en 8 uur nam. Schouwburg: Lltteris Sacrum, „Blauw baards achtste vrouw", 8'/t uur nam. Stadszaal: Jubileum-uitvoering „Brun- hilde", 8'/« uur nam. Zomerlust: Kindervoorstelling „Rood kapje en de Wolf". 21/» uur nam. Oegstgeest (Pauluskerk)Spr. ds. Stegenga van Amsterdam, 81/4 uur nam. Valkenburg: Openbare vergadering H.G.S., 8 uur nam, MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/i en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f.025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr, tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oct. van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10—4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan- dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Etlinographisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., V. d. Werf! park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zaten dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarlam, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/t—4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—4 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van B—12 eh l'/f4 Uur Kosteloos Nat. Hist. Mnseom: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en lVi5; Zaterdags 9-12 BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Op hoop van Zegen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. BreestTaat, 8 uur nam. „Ik was een Spion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u run. „Footllght Parade". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater. steenstraat 39. 81/4 u. nam. „Sadie Mac Kee". Zondag nam. 2 uur, 4V» uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp derMenschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. D eavond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12. telef. 594; J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Alida Maria, d. van C. J. Wassenaar en M. E. J. van Eginond; Theodorus Petrus, z. van Q. Onderwater en M. Th. Berg; Theodora Maria, d. van H. C. van Seggelen en J. Venne; Gerar- dus Leonardus Johannes, z. van J J. Sin king en M. E. de Winter; Maria Johanna d. van N. van Schle en G. P. v. d. Poel; Cornelia Johanna, d. van J. M. de Haas en A. A. Tersteeg. Gehuwd: J. M. Bennik, jm. oud 38 jaar en A, H. in den Berken, jd. oud 27 jaar. Overleden: A. W. M. Slingerland, 7 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. P. Marlet, n. 's Graven- hage; W. G. F. Geerlings, n, Texel; E. Bohr, n. Dultschland; A. B C. Haverkort, n. Amsterdam; H. G Keurink, n. 's Gra- venhage; J. W. Vroegrijk, n. Hazerswoude; Cl. vanGorp, n. 's Hertogenbosch; D. M. Stefels. n. Leiden; A. C. v. d. Zwet, n. Lisse. Gevestigd: N. v. d. Krogt, v. Zoeter- woude; A E. Goddljn, v. Leiden; J- A. c- Slingerland, v. Zoeterwoude; C. v. d. Voet. v. Haarlemmermeer; W L. Hoppenbrou wer. v. Haarlemmermeer; J. J. M. Tolda, v. Lisse; P. M. Wagenmakers, v. Oost burg; B. A, v. Winsen, v. Voorhout. Door en W. is aan de Nationale Reclasseeringsvereen. vergunning ve"eJ^ tot het houden van een collecte ten bate dezer instelling en wel op 18 Mei a.s. Door B. en W. is als dag voor de stemming van dé leden van den gemeente raad aangewezen Dinsdag 4 Juni.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6