RADIO EENVOUDIG TEHUIS Maatschappij bied! Heerenkleeding aan PELTENBURG GEEN STOOMPLANKI LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 Februari 1935 UIT DE RIJNSTREEK, UIT DE OMSTREKEN. Costuum oppersen en ontvlekken f. 1.35 Firma JAC. DE NEEF, Rapenburg 110, Telefoon 1339 OPLEIDING PRACTIJK-EXAMENS BOSKOOP. Afscheid van ds. H. J. Mispelblom Beyer. Voor het geheel gevulde kerkgebouw der Rem Ger. gemeente alhier hield ds. H. J. Mispelblom Beyer. In verband met zijn vertrek naar Leiden gisteravond zijn afscheidspredtkatle. Onder de aanwezigen merkten wij op, de burgemeester mr E. P. Verkerk en het bestuur van de afd. Boskoop van de Ver. van Vrijz. Hervormden met ds Thomsen. Nadat de gemeente eenige liederen had gezongen uit den bundel van den Nederl. Prot. bond. en de predikant een gedeelte had voorgelezen uit het 6e Hoofdstuk van den brief aan de Efezen, sprak deze naar aanleiding van een woord uit „Madach's Tragedie van den mensch". „Ik zeg U, mensch, blijft strijden en vertrouwen". In deze tragedie wordt geen zielige ondergang, doch een aangrijpend conflict geteekend Het conflict, dat zich evenzeer kan voordoen tusschen enkelingen en wereldsche grootmachten, als in de menschelijke ziel. Het is de strijd, die de mensch heeft te voeren, voordat hij komt tot de zegepraal over zijn willigheid, een strijd welke nooit volstreden wordt, doch tot een goeden strijd kan worden als hij in eigen gemoed komt tot de kracht zijner innerlijke verzekerdheid. Deze kracht is een kracht tot behoud, en tot vernieuwing; het is het Godsrijk in Ihet hart. Wie in dit rijk kan vertrouwen, zal in zijn levensstrijd worden versterkt en hij zal verstaan, dat deze gave niet slechts in zich sluit de roeping tot den strijd van vrijheid en gerechtigheid, dodh ook de be moediging deel te hebben aan een werk, dat gedragen wordt door Gods kracht. Vervolgens richtte de voorganger zich tot de gemeente en wekte haar op te vol harden en te vertrouwen, zijn innigen dank uitsprekend voor al wat hij in de afgeloopen jaren had mogen ontvangen. Na de gebruikelijke toespraken, waarin o.a. de heer C. J. van Groos. namens het bestuur der Rem. gemeente het woord voerde, werd de dienst besloten met Gezelle's .Kruisbanier". De Boskoopsche Bloemententoonstelling. Behoudens voor buitenlandsche nieuwig heden waarvan de deelname nog blijft opengesteld. Is de deelneming van inzen dingen voor de a.s. bloemententoonstelling die alhier van 10 tot 24 April gehouden zal worden van dien aard. dat geen In zendingen door het tentoonstelllngbestuur meer kunnen worden aangenomen Paard op hol. Doordat aan den Reijerskooperweg, het lemoen van een melkwagen van den han delaar L. brak, waarvan het paard schrok, ging dit op hol. Het paard dat aan den wagen heel wat schade had veroorzaakt, terwijl ook veel melk verloren ging, kon spoedig gegrepen worden. Naar wij vernemen, zal de gemeente secretaris Mr. F. A. Helmstrijd, In verband met zijn benoeming als zoodanig te Alphen op 1 April as. zijn functie alhier neerleggen De heer A. G. de Ruyter alhier,slaagde te 'sGravenhage voor het examen „Vak- leeraar in het boekhouden". In de jaarvergadering van de Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken" in hotel „Neuf" werd als bestuurslid gekozen onze plaatsgenoot H. Redegeld. Op de gehouden Nat. pluimveeten toonstelling te Driebergen, behaalde onze plaatsgenoot, de heer Jan van Bergen Wzn. met zijn Inzending Koekoek, Wyandotte krielen een le, 2e en 3e prijs. LEIDERDORP. Inbraak. 's Avonds Is tijdens afwezigheid der be woners ingebroken In een woning aan de v. d. Valk Boumanweg alhier. Behalve een bedrag van ruim f. 50 wordt een aantal gouden en zilveren voorwerpen vermist. o TER AAR. Uitvoering „Arti". Voor een stampvolle zaal in het RK. Vereenlgingsgebouw gaf „Arti et Religioni" haar jaarlijkse he feestavond. Nadat vlot eenige muzieknummers waren ten gehoore gebracht trad voor het voetlicht de be kende zanger van levensliedjes Willy Derby. Onder leiding van den heer C. Volgering bracht een daartoe gevormd clubje van Artl-leden eenige klassieke muzieknummers ten gehoore. Een ander gedeelte der muzikanten, onder leiding van den heer C. v. Lammeren, gevormd tot „Arti-Boys" bevond zich, toen het scherm opging in een vliegmachine Koekoek" genaamd, welke bijna op normale grootte op het tooneel stand. Ook dit ensemble oogstte veel applaus. De voorzitter dankte tenslotte allen, inzonderheid den directeur, den heer v. Dam. voor het gepresteerde. Chr. Boeren- en Tuindersbond. In „Jonathan" vergaderde, onder voor zitterschap van den heer C. v. Spronsen de pl. afd. van den Chr. B. en TB. in Nederland. De vergadering werd geopend met het zingen van ps. 42 3 en gebed. De secr. de heer J. v. Eijk Dzn. las de notu len en het jaarverslag voor, terwijl de penningmeester het jaaroverzicht gaf. In het bestuur zagen zich opnieuw ge kozen de heeren W. Kapteljn en Joh. v. Eijk, terwijl ln de vacature v. Driel werd benoemd de heer W. v. Woudenberg en als secr. der landbouw-commlssle A de heer J v. EIJk Kzn. Als afgev naar de bonds vergadering te 's-Gravenhage koos men den voorz.. die de vergadering sloot. GEMEENTERAAD. Ingekomen stukken Verbouwing Raad huis Vaststelling rooilijn Aarkanaal Opheffing spoorlijn. De gemeenteraad kwam ln voltallige zitting bijeen, onder voorzitterschap van den Burgemeester. Na opening met gebed, memoreerde de voorz.. onder aanbieding van zijn beste wenschen voor 1935 aan de raadsleden en hun gezinnen, dat 1934 een voor de bedrijven ongunstig jaar ls geweest Spr. gaf hierbij aan de bevolking den lof. dat zij gelaten en hoopvol deze zware jaren draagt Onder de Ingekomen stuk ken waren o.a.: 1. Schrijven der ver. Ge meentebelang verzoekende: a. het plaat sen van een lantaarn bij de hooge brug te Korteraar; b. het verplaatsen van lan taarnpalen langs den Geerdijk, welke hinderlijk zijn voor het verkeer; c. het doortrekken van de straatverlichting langs de O. zijde van het Aarkanaal tot de Machineweg; d. wijziging vastrecht- tarief electricitelt; e. het distribueeren van goedkoope margarine voortaan door de winkeliers te laten geschieden. De voorz. stelde namens B. en W. voor om dit adrs aan te houden tot de volgende vergadering. MededeeUng van Ged. Staten dat wordt afgezien van herclassificatie der gemeente in verband met de bezoldiging van ver- schillnde ambtenaren. MededeeUng van het gemeente-bestuur van Nieuwveen betreffende de vaststel ling van de toelage aan den hulp-keur meester voor het onderhoud van een mo torrijwiel op f. 300.—. Een schrijven van Ged. Staten betref fende verbouwing Raadhuis. Ged. Staten stellen de elsch dat, wanneer verbouwing plaats heeft tevens wordt gezorgd voor een brandvrije kluis. Evenwel brengt dit boven de uitgetrokken f. 2000 een extra uitgave van f. 950.mede. De heer Kroon achtte het optreden van Ged. Staten des potisch en stelde voor om in beroep te gaan bij de Kroon. De heer v. d. Weyden wilde nogmaals in overleg treden met Ged. Staten en dan zoo noodlg in de volgende vergadering besluiten tot beroep op de Kroon. Aldus aangenomen. Tot leden van de stembureaux werden gekozen de heeren: 1. H. Hendrikse, P. Kroon en J. van Apeldoorn; 2. M. Holscher Joh. van Vliet Wzn. en M v. d. Weyden; 3 P. Hoogervorst. C. de Boer en Jac. Valentijn. Als plaatsvervangers werden benoemd de heeren L. Bosland, J. Hogen- boom, H. Volgering, Jac. Kempenaer, J. de Bruin, J. de Regt, W Kapteyn en R. de Regt. Als lid van het hoofdstembureau koos men de heeren: H. Hendrikse. P. Kroon, M. Hölscher en D. v. d. Hoorn. Na eenige verslechtering te hebben aangebracht stelde de raad een reglement vast, houdende de rechtspositie-regeling van den secretaris, den ontvanger en den ambtenaar v. d. Burg. Stand. Hierop werden de voorschotten over 1935 voor de Bijz. Scholen gesteld op: a. R.K. School (474 3/4 leerling) f. 3801.80; Ned. Herv. School (132 1/4 leerl.) f. 1049.05 Chr. Nat. School (89 leerl.) f. 712.71. De Jaarwedde van den Amb. v. d. Burg. Stand verlaagde de raad overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten van f. 175 op f.60.per jaar, waarbij per huwelijk nog f. 1.wordt vergoed. Thans kwam ed rooilijn langs de wegen aan beide zijden van het Aarkanaal ter sprake. B. en W. stelden voor deze voor deze van Kattenbrug tot Wed. Verboom vast te stellen op 16 Meter van het hart van den weg en aan de Z.O.-zijde van W. den Boer tot Papenveer op 8 M. en van Papenveer tot Aardam 6 M. vanaf de Pro vinciale grond. Van de eigenaren der gTonden waren evenmin als van de hypotheekhouders bezwaren Ingekomen. De heer Kroon ech ter opperde verschillende bezwaren. De heer van Vliet steunde, nu van belangheb benden geen bezwaren waren Ingekomen het voorstel van B. en W., waarna de Raad aldus besloot met 83 stemmen. Even kwam de nieuwe alg. politie-ver- ordenlng weer ln den Raad. waarin, vol gens den voorz verschillende wijzigingen van redactioneelen aard moesten worden aangebracht. Aldus opnieuw vastgesteld. Bij de rondvraag bracht de heer v. d. Weyden de vergoedingen aan brandmees ters en spuitgasten ter sprake, terwijl de heer v. Vliet de wegen langs de beide ringslooten ln de Kerkbuurt als rijweg wilde bestemmen. Op een vraag van den heer Koeleman antwoordde de voorz. dat op heffing van de spoorlijn nog onzeker is. Wel kost het lijntje Jaarlijks veel geld aan de Spoor wegen. Evenwel, B. en W. doen wat zij kunnen om het te behouden. Hierop volgde sluiting. Er wordt thans éénmaal per week veiling gehouden, waarvoor de groente door personeel van de velling per vracht auto wordt opgehaald. De politie hield een vreemdeling, vermoedelijk een Pool aan, die zich op verdachte wijze ophield op verschillende erven. Daar deze niet ln het bezit van papieren was, ls hij over de grens geleid. o WOUBRUGGE. Verbetering van de Woudwatering. In verband met de verbetering van de vaart Amsterdam—Rotterdam bestaan bij de Provincie plannen om de Woudwatering voor de te verwachten meerdere schee p- AALSMEER. Ernstige aanrijding. Toen de heer W. de Heer gistermorgen per rijwiel naar de Chr Geref. reed werd hij voor de garage Trommel aangereden door een hem achter op komende auto ujt de richting Haarlem Het gevolg was dat hU van zijn rijwiel werd geslingerd. Direct snelden omwonenden toe en brachten den heer de H. binnen bij de garagehouder, waar dr. B. voorlooplg hulp verleende. Het bleek dat een der beenen van den aan- geredene gedeeltelijk verpletterd was Hij werd per ziekenauto naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag ln. o HAARLEMMERMEER. Afscheid J. v. Servellen. In verband met de overplaatsing van den heer J. van Servellen van de O. L. school no 8 nabij Bennebroek alhier, naar de openbare school no. 11 te Lisserbroek, vernemen wij dat den heer v. Servellen btj zijn afscheid van leerlingen en oud-leer lingen, als blijvende herinnering door de leerlingen een mooi boek werd aangebo den, vergezeld van een bloemstuk. Daarna werd ook door de oud-leerlingen blijk gegeven van hun dank en waardee ring en het scheidende hoofd door mej. T. Enthoven hartelijk toegesproken. 20-jarig bestaan „Eensgezindheid". De IJsclub „Eensgezindheid" te Rijk al hier. hield een feestelijke bijeenkomst ter herdenking van haar 20-jarig bestaan, onder leiding van den voorzitter den heer A.Onkenhout. Woorden van dank werden gericht tot den secretaris, den heer J. van Leeuwen, die deze functie reeds meer dan 20 Jaar heeft waargenomen en den heer J. v. Wil ligen, die de financiën der vereeniglng reeds ongeveer 15 jaar heeft beheerd. Hierop sprak het oudste bestuurslid de heer van Leeuwen den voorzitter hartelijk toe hem prijzende als de man, die de be langen van „Eensgezindheid" steeds op uitnemende wijze heeft behartigd en de reputatie van deze vereeniglng steeds heeft willen hooghouden. De heer C. Wltziers sprak woorden van dank tot het bestuur en overhandigde alle bestuursleden als huldeblijk een ge schenk met inscriptie. o HILLEGOM. Vereen. „Hulp in Nood". Aan de leden der vereen, voor steun bij ziekte „Hulp in Nood" ls door het bestuur medegedeeld, dat het door verschillende omstandigheden noodzakelijk is gebleken over te gaan tot herziening van de statu ten en het huishoudelijk reglement. Deze wijziging omvat ook een geheel nieuwe regeling van de ultkeerlngen en van de contributies Het bestuur heeft een en ander grondig bestudeerd en in den breede besproken. Het is tot volledige overeen stemming gekomen ten opzichte van een nieuwe regeling, die ter goedkeuring aaa de algemeene ledenvergadering wordt voor j gelegd. In de uitgeschreven buitngewon» vergadering zal een duidelijke uiteenzet-) ting worden gegeven, zoodat elk lid geheel! op de hoogte van den toestand en van het te wijzigen reglement zal zijn. Geslaagde uitvoering der Kinderoperette „Hans Drift". Onder leiding van mej. Rie Kruydenberg is gisterenavond in „Flora" door 60 meisjes en jongens de kinderoperette „Hans Drift" opgevoerd. Dit is een moderne operette zonder elfen en kabouters, in drie bedrij ven van Eli Prins met muziek van J. Prins. Droom er. werkelijkheid komen met elkaar in conflict en ten slotte tot elkaar. De operetteclub van mej. Rie Kruyden berg bestaat 10 jaar Van daar, dat aan de uitvoering het karakter van een jubileum was gegeven. Zooals steeds verleende mej. Agaath van der Meij medewerking met pianobegeleiding. „Hans Drift" is een aardige operette met een opvoedkundige strekking en mooie passages, zooals de dansende kinderen, de groep ln pyama, gereed om te gaan slapen, de bloemendans en de molenaarsdans van de jongens. Het lied van den lantaarnop steker was wat lang, de scène van de schoonmaaksters met den stofzuiger ln het paleis daarentegen weer heel leuk. jjvns 3lonk uit door zang en spel. De koren in goed gezongen met mooie soil. Décors en vaart en de grootere schepen meer geschikt te maken door de vaargeul uit te diepen en de brug zoo noodig te verwijden. Deze week werden reeds opmetingen gedaan. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. Onder presidium van den heer H. de Boer kwam de A.R. Kiesvereeniging ln ledenvergadering bijeen. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat deze een batig saldo kon boeken, waarna de periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren A. Kroon, secretaris en J. J. Anker, penningmeester, als zoodanig werden herkozen. Het raadslid Anker diende daarop den heer W. P. Verkade van antwoord op de door dezen gestelde vragen met betrekking tot het door eerstgenoemde standpunt ter zake sluiting van de brug over de Woud watering op den Zondag. Tenslotte bracht de secretaris verslag uit van den onlangs te Oudewetering ge houden VTaagavond, waarvoor hem namens de vergadering bij monde van den voor zitter dank werd gebracht. costuums waren mooi verzorgd. Het geheel oogstte veel succes en applaus. Een schat van bloemen ls aangedragen, vertolkende de hulde aan de leidster voor deze kinder operette en ter gelegenheid van het tien jarig bestaan. Mej. A. van der Mei) dankte mej. Kruydenberg namens de kinderen en de ouders voor hare opvoedkundige lessen en bood een plano-lamp aan. Wederkeerlg overhandigde mej. Kruy denberg een zilveren kan aan de accom- pagnatrlce. Zij dankte alle medewerken den, wat een heele serie was, w.o. ook stille krachten achter de coulissen, alsmede geestelijken voor hun aanwezigheid. Pas toor Krook hield ten slotte een toespraak, waarin hij zijn waardeering voor de goede lessen aan de kinderen uitsprak en de leidster gelukwenschte met het 10-jarlg bestaan der operette-club. Het hartelijk applaus der vele aanwezigen de zaal was geheel bezet kreeg het karakter van een ovatie voor de uitstekend geslaagde uitvoering. Brandje. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken ln een sigarenwinkeltje aan de Haarlemmer straat. van den heer L. De brandweer was spoedig na den oproep aanwezig, het pand brandde beneden en boven geheel uit. De naastliggende woning kreeg schade door geblakerd houtwerk en veel bluschwater. De oorzaak ls niet bekend. Een en ander was verzekerd. Naar wij vernemen, heeft de heer W. Kijne, hoofd der Jullanaschool alhier, tegen 1 Augustus a.s. eervol ontslag aan gevraagd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd op 30 Juli. De heer Kijne ls 46 jaar bij het onderwijs werk zaam waarvan 39 jaar als hoofd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Nieuwe Klok der R.K. Kerk. Sinds den bouw van de nieuwe R.K. Kerk in Mei 1911, heeft de parochie zich tevreden gesteld met de oude klok uit het oude kerkje. Deze klok was voor de kerk van thans wel wat nietig. Doch noodgedwongen bleef de oude klok de kerkgangers ter kerke roepen. Het ls echter al eenlgen tijd be kend dat door zeer bijzondere omstan- dighede'n de oude klok zou worden vervan gen door een nieuwe. Deze klok, geleverd door de „Fabriek van electrlsche klokluldmachines, torenuur werken en bronzen klokken" Th. Hogen te Dulvendrecht bij Amsterdam, ls nu ge arriveerd. De klok ls gestemd op toon C. De doorsnee van onderen gemeten ls 1.55 meter. Het juiste gewicht der klok be draagt 2566 K.G., dat van den klepel 101 K G De samenstelling der klok bestaat uit 78°/o koper en 22% zuivere Bankatin. De klok blijft deze week achter in de kerk staan. De zegening der klok zal plaats hebben op Zondag 10 Februari a.s. vm. te half twaalf door Deken Homulle te Leiden Maandag 11 Februari hoopt men de klok ln den toren te brengen. Dinsdag 26 Februari zal de klok voor het eerst worden geluld om de parochianen op te roepen naar een gezongen H. Mis, die dien dag voor een bijzondere Intentie zal wor den opgedragen. Zaterdagmiddag had de aanbeste ding plaats van een woonhuis voor reke ning van den heer Hub .van Paridon al hier. De uitslag was als volgt: J. Th. Rem merswaal en wed Bakker f. 4580, A. Haas noot f. 4433, C. Aanhane f. 4214.90 en A. C. van Schie f. 3785.65, allen alhier. Het werk ls gegund aan den laagsten Inschrijver A. C. van Schie. Het pand zal worden ge bouwd op het terrein van perceel Voor straat 1. o KATWIJK AAN ZEE. Een fraai model bomschuit. De krasse grijsaard, de heer Jan de Jong, heeft op ruim 85-jarigen leeftijd hij is geboren 31 October 1851 een pracht model van een bomschuit vervaar digd, dat de moeite waard ls om ten zijne huize ln de Hessenstraat 22 te komen be zichtigen. In de bloeiperiode van de bomschuiten heeft hij bij wijlen den heer W. Taat als scheepstimmerman menige bom helpen afbouwen: ook was hij dikwijls werkzaam op de scheepstimmerwerf van wijlen den heer D. Meerburg. Als bekwaam vakman stond hij bij zijn patroons ln hoog aan zien. Daar de bomschuiten bij de jongere generatie slechts bij name bekend zijn, vatte hij het denkbeeld op om een model van een bomschuit te maken on ongeveer 1/20 van de ware grootte. Het model stelt een oudrwertsche bom voor uit den tijd, toen die vaartuigen nog geen nummer hadden. Ieder reeder had op zijn bom een bepaald kenmerk staan. Deze bom ls een ...Wltneus" het merk van den reeder Meer burg toen ter tijd. Alles is tot ln de fijnste bijzonderheden zeer nauwkeurig nage bootst en van eikenhout vervaardigd. De bom met een groot zeil, 3 fokkezellen en een achterzeil; langzij bevinden zich de zwaarden, die onontbeerlijk waren. Op het dek bevindt zich een koekoek, langs een trap komt men ln het logies van de 9 man, waaruit de bemanning bestond. Daar vindt men de kooien en de berging van de kolen. Verschillende luiken zijn op het dek, waardoor men in de plaatsen komt, waar de tonnen en de vleet geborgen wor den. De handspll en de pomp zijn niet vergeten. Het seinvuur staat ln de bak en zelfs de klampen, met behulp waarvan men aan boord klom zijn niet vergeten. Kortom, het ls een prachtig stuk werk, dat de heer de Jong vervaardigde en dat ver leden week gereed gekomen ls. Schoorsteenbrand, Ten huize van J. v. d. P. in de Romfc nenstraat heeft een ernstige schoorsteen, brand plaats gehad, die door de politie met een mlnimax ls gebluscht. Bij onder zoek bleek, dat vervulling van den schoor steen de oorzaak was. De heer A. van Dijk heeft bedankt als voorzitter van het Katwijksch Man nenkoor; ln diens plaats ls gekozen de heer P. Haasnoot. RIJNSBURG. De heer K. v. Delft Dz. wenscht met het oog op zijn gezondheidstoestand niet meer in aanmerking te komen voor eek hernieuwde candjdatuur als gemeente raadslid. o VEUR—LEIDSCHENDAM. 12'/>-jarlg jubileum van zuster Vogelenzang. De kraamverpleegster van het Wit-Gele Kruis, zuster Vogelenzang, herdacht onder vele blijken van belangstelling haar l2'/i jarig jubileum als zoodanig. Naast de geestelijkheid kwamen ook vele moeders de zuster complimenteeren, waarvan ve len bloemen aanboden. De doktoren en de gemeenteverloskundlge boden bloemen aan vergezeld van een enveloppe met in houd. Ook van Prot. zijde werd de zuster gehuldigd; hier was het de echtgenoot! van dr. v. d. Stam, welke namens velen een bloemstuk en een enveloppe met in houd aanbood. Het eerste door haar ver pleegde kind kwam persoonlijk bloemen aanbieden. GEMEENTERAAD. Besprekingen over de Waterleiding en de brug aan de Smitslaan. De raad van Veur kwam onder voor zitterschap van burgemeester Keljzer een. De voorzitter hield de gebruikelijke nieuwjaarsrede, welke door het oudste lid den heer Zandwijk werd beantwoord. Voorstel n. a. v. een adres van ingeze tenen inzake de tarieven Stichting Drink- waterleiding „de Tien Gemeenten". De heer Zuldwljk: ln 't praeadvles wordt gesproken over te hooge tarieven; deze zijn zeker 3 x zoo hoog als elders, 100 M3. water bij de Voorburgsche Waterleiding Mij. kost f.20; hier 60 M3. f.58. De voorzitter: dit ls niet juist. Er ls reeds 10% afgegaan en er gaat dit jaar weer 10% af. De heer Zuldwljk: er moet aan verlaging worden gewerkt; de menschen kunnen hei niet meer betalen. Beter ls de leiding over te nemen en zelf water te koopen. De voorzitter: voorheen zei men: houdt uw dure licht, doch geef goed water. Dit ls bovendien in 't belang van de volksge zondheid. Het bedrijf ls pas opgezet; er dient rente en afschrijving te komen. Met Voorburg waren wij duurder uit geweest, door 't buizennet. De heer Kranenburg kon zich niet met een en ander vereenigen. Doch wij zitten er voor 25 jaan vast en hebben niets te zeg gen. Het ls spr. niet duidelijk, hoe men zoo'n contract heeft kunnen sluiten. De stichting ls zeer duur; de gemeente Pijn- acker elscht ook tariefsverlaging. De voor zitter: Pljnacker is slechts 1/10 van de aangesloten gemeenten; daar zit echte Iets anders achter. De heer Raaphorst: het eene deel van de gemeente heeft goedkoop, het andere deel duur water; laat de gemeente de laat ste tegemoet komen. De heer Schrader achtte 't standpunt van B. en W. juist Laat de voorzitter de zaak bij de Stichting bespreken. De heer Borst was dankbaar dat water er gekomen is. De slechte econo mische toestanden heeft men tegen. Hot bedrijf werkt pas. Doch de opzet ls: als er winst ls, wordt 't water goedkooper. Wel licht ls iets te vinden op de afschrijvingen, die naar men zegt, nogal hoog zijn. De voorzitter deed de toezegging dat hij als afgevaardigde van de gemeente alles zal doen, desnoods met andere gemeenten om den prijs verlaagd te krijgen, waarna 't voorstel z. h. st. werd aangenomen Z. h. st. werd aangenomen op advies van Ged. Staten om de vergoeding om 't slui ten van huwelijken te verlagen van f. 1-50 op f. 1 en de bezoldiging van den ambte naar van den Burgerlijken Stand te verla gen van f. 80 op f. 60 p. j. Volgde behandeling van het voorstel in zake de vernieuwing van de Burg. Smits laan; kosten f. 1663.25. De heer Zuldwijk vroeg zich af, of betonleunlngen niet goed kooper zijn dan gemetselde. Weth. de Ko ning: betonleunlngen zijn leelijk; de brug moet passen ln de omgeving waar zij Hgk De heer Zuldwijk die brug blijft toch kort bestaan; gaat de bebouwing daar door, dan vervalt de brug. De voorzitter betwijfelde dit laatste. Deze grond is zóó duur, dat doortrekking voor looplg wel niet zal plaats hebben en dan blijft de brug er zeer lang. De heer Schrader, kon als deskundige wel zeggen dat metselwerk ln dit geval maar c.a. f. 20 meer kost dan beton. Het voorstel werd hierop z. h. st. aange nomen. Hierna sluiting. o VOORHOUT. De uitvaart van wijlen wethouder v. d. Laan. De plechtige uitvaart van wijlen wet houder W. v. d. Laan. die op zoo tragische wijze om het leven kwam. zal morgen plaatsvinden te 9 uur in de R.K. Kert, gevolgd door de teraardebestelling op h« R.K. Kerkhof alhier. Gevraagd in het Wijkgebouw te Katwijk aan Zee, voor direct een 5740 FLINKE DIENSTBODE v. dag en nacht, niet ben. 20 J„ g. k. koken, v. g. g. v. Aanmelding 's av. t. 7 en 8 u. gevraagd voor schoolg. meisje 17 jaar, van Maand, tot Zaterd. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3283a. naar maat vanaf KI. 5.- per maand. Vraagt eens inzage stalencollectie betere genre. Coupeurs bezoeken II door het gebeele land. Brieven onder .No. 5402 Bureau van dit Blad. RUILT UW OUDE TOESTEL OP PIANO IN VOOR EEN NIEUWE ERRES, L0RENZ, PHILIPS TELEFUNKEN, R. 0. F. Doe het bij de beste firma die U vinden kunt, bij5746 Afd. RADIO BREESTRAAT 109 Handpersinrichting 3290a Steno-typist(e) Nederlandscb, Franscb. Duitscb en Engelsch, Stenografie Ned., systeem „Groote". clubles i. 3.—, mod. talen f. 4.— per maand. Inschrijving 's avonds van 1W tot 9 uur. J. DB J0NGH, Borg de Kempen&erstraat 89, Oegstgeeit, Tel. 2489 5749 Algemeene Ledenvergadering van de afd. Leiden en Omstr. van de Vereeniging voor Chr- Gezondheids- en Vacantie- kolonies in Nederland, »P WOENSDAG 6 FEBRUARI '35 des avonds 8 uur, ten huize van Mevr. M. MULDER—V-°É MOST v. SPIJK, Breestr. 5744 HET BESTUUR-

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8