JUBILEUM-FEEST. LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 4 Februari 1935 CELERITAS—L. F. 9. 4—1. Ondanks overwicht onzer stadgenooten Goed spel en spanning is er in het Zui dersportpark te Den Haag niet geweest. Voor goed spel waren de omstandigheden een slecht veld en een voortdurende 6triemende regen te ongunstig, maar toch kan en moet er in de Kanaries nog heel wat bijgebracht worden. Zeker drie kwart van den speeltijd waren de L.F C.'ers in de meerderheid, speelden dierhalve dus meer met den bal maar waar bleef het nuttig effect? Met het hardlcopen en idem trappen is men nog geen voetballer. Het grootste gemis bleek dezen middag wel de juiste tactiek, en dit bracht de nederlaag. Men volharde in een ver op dringen waardoor oogensohijnlijk een overwicht werd verkregen, maar juist dit gaf de snelle en goed combineerende Haagsehe voorhoede de kans om voort durend door te breken, en de aanvallers kwamen dan ook meestal geheel vrij voor Pijnacker's heiligdom. Met uitloopen trachtte hij nog al eens redding te bren gen maar in de eerste helft moest hy toch driemaal zwichten. Na het eerste Haagsehe doelpunt maakte Herreur spoedig gelijk De L-F.C 'ers gingen toen nog wat meer op aanval spelen, maar het veel te korte spel van Nagtegeller e.s. was uiterst on productief. De 31 achterstand met de rust was nog zoo erg niet Men ging met geestdrift het modderballet weer aanvangen Ster ker. steeds sterker, kwamen de Kanaries opeet ten, alles toog ten aanval, de Hagenaars boden op krachtige wijze tegenstand. Keeper en backs speelden in de periode heel goed. Het zat de L.F C.'ers ook alles behalve mee. Op vaak wonder baarlijke wijze ontkwam het Haagsehe doel aan ontboring. Op eens weer zoon snelle uitval der gastheeren en Pijnacker kon weer visschen. Wat de kanaries ook probeerden het wilde niet lukken. Het eindsignaal van de goed leidende heer Pieper, was een verlossing voor de spelers, die ontoonbaar van den modder de kleed kamers opzochten. 0 LAAKKWARTIER—ALPHIA 3—2. Twee gelijkwaardige ploegen. Weer zijn de Oranjehemden er niet ln- slaagd een overwinning te behalen al too- nen de cijfers, waarmede verloren werd, weinig krachtverschil tusschen beide elf tallen Dit was inderdaad en zoo zelfs stonden Alphia's papieren er met de rust niet slecht voor. De gastheeren winnen den toss en de gasten moeten het eerst tegen den vrij sterken wind in spelen. Laakkwartier geeft direct blijk dat ze er niet aan denkt Alphla een overwinning cadeau te geven want fanatiek komen de roodzwarten telkens opzetten en Alphia's keeper moet voort durend in actie zijn om z'n doel schoon te houden. Doch ook Alphia zit niet Stil. De halflinie doet haar uiterste best om het 6pel te verplaatsen en wanneer de Oranje voorhoede in de gelegenheid wordt, gesteld 'haar aanvallen op te bouwen blijken deze zeer gevaarlijk te zijn. Het terrein is niet best zelfs zeer zwaar, en Alhpia heeft de meeste moeite om zich hieraan aan te passen, daar de slecht rollende ballen tel kens een handicap blijken voor het. onder nemen van snelle aanvallen. Evenwel moet de keeper der thuisclub ook zijn talenten toonen bij eenige schoten van het binnen- trio. wat hem goed afgaat. Een halfuur is er reeds gespeeld en geen der partijen heeft het nog tot een doelpunt weten te bren gen. Laakkwartier opent dan de score door haar midvoor die handig passeert en den uitloopenden doelman geen kans geeft. Met 10 wordt gedraald. Viel er voor de rust reeds regen, na de rust was de wind belangrijk minder doch regende het harder, waardoor het terrein al slechter en slechter werd. Nu was Alphia aan het woord en toen Sampimon goed voorzette kopte Zwaan den bal zui ver in de beneden hoek 11. Lang werd echter niet met dezen gelijken stand ver der gespeeld want spoedig herneemt Laak kwartier de leiding uit een snellen uitval van rechts. Even later kreeg haar links buiten uit een corner den bal plotseling voor zijn voeten en bracht uit deze kans den stand op 31. Alphia zette er alles op om het verloren terrein te herwinnen. Zwaan brak door. doch wordt gehaakt en de strafschop werd door L. de Jong on houdbaar ingeschoten 32. Er was nog 7 minuten te spelen en Alphia probeerde nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, doch de tijd blijkt te kort en het einde kwam met een 32 overwinning der Ha genaars. L.D.W.S.—DUNO 4—5. LD.W5. heeft 3 invallers waarvan vooral v. d. Weijden gemist wordt. Starre op de midvoorplaats toonde zijn plaats wel waard Duno was volledig. Doordat de L.D.WS.-achterhoede erg zwak optreedt zijn de Duno aanvallen ge vaarlijk en na een kwartier geeft haar midvoor uit een corner (die geheel onnoo- dig veroorzaakt werd) Duno de leiding. L.D.W.S. probeert nu met snelle aanvallen meestal door van Houten geleid de Duno- achterhoede te overrompelen en al gauw maakt Binnendijk uit een voorzet van van Houten gelijk. De partijen zijn nu volko men aan elkaar gewaagd al kan niet ont kend worden dat de Duno aanvallen iets gevaarlijker zijn. Zij is 't dan ook die de leiding neemt. 1—2. Weldra maakt Starre na goed doorzetten gelijk. Na de rust is L.D.W.S. sterker en als er 5 minuten gespeeld is geeft van Houten met een hard schot de leiding aan LU W S. Nog even houdt die meerderheid aan. maar dan komt Duno opzetten. Goed spel is nu onmogelijk, 't terrein is een en al modder, zoodat we nu een algemeene glijpartij te zien krijgen. Na een kwartier maakt Duno gelijk door haar midvoor die zich op dit zware terrein wel buitengewoon handig toonde al ging 't backstel van L.D.W.S. ook nu niet vrij uit. Direct daarop trapt de L.DW.S rechtsback in eigen doel zoo dat Duno een 43 voorsprong heeft. Een minuut later reeds heeft van Houten weder gelijk gemaakt. Met nog een kwartier te spelen zijn de kansen nog volkomen open. Als Duno een aanval opzet komt haar linksbuiten vrij voor 't doel. Bom loopt uit maar wordt netjes door de Duno-man ge passeerd, doch tot verwondering van vriend en vijand schiet hij van dichtbij over 't leege doel. Evenwel maakt hij zijn fout goed door even voor tijd Duno met een kop bal aan de overwinning te helpen. De heer Waitheer leidde uitstekend. BODEGRAVEN I—Z. N. C. I «—1. Reeds 50 met de rust. Op afdoende wijze heeft Bodegraven revanche genomen voor de destijds te Zeist geleden 43 nederlaag. BIJ Bodegra ven stonden linksback en rechtshalf op de ziekenlijst. Gedurende de eerste speelhelft ontplooide het Bodegraventeam een zoo keurig sluitend samenspel, dat de gasten er doorgaans nauwelijks aan te pas kwa men. Na 10 minuten leidde de thuisclub door den midvoor met 10. Vrij spoedig vergrootte zij haar voorsprong wederom door den middenvoor 20 Bodegraven bleef overwegend sterker Goed samenspel van middenvoor, linksbuiten en rechts buiten van Bodegraven stelde laatstge noemde In staat op fraaie wijze nummer 3 te scoren, doch bijna nog mooier was het vierde doelpunt, door den middenvoor van Bodegraven even daarna gemaakt, die uit een corner van rechts het leder inkopte. Nog bleek de voorsprong van Bodegraven niet groot genoeg, althans de linksbinnen nam ook zijn kans waar en bracht den stand op 50. De tweede speelhelft ver toonde een geweldig verschil met de eer ste, hetgeen wel uitsluitend moet worden toegeschreven aan den thans gestaag neer vallenden regen, die niet alleen het veld uiterst glad en moeilijk bespeelbaar maak te doch bovendien den spelers ln hun drijfnatte plunje den lust ontnam, zich tot het uiterste te geven. Waar aanvankelijk de gasten zioh met enthousiasme ln den strijd wierpen, werden de eerste gevaar lijke situaties voor het Bodegravendoel geschapen. Wel redde de roodzwarte kee per enkele malen fraai, doch tenslotte moest hij voor een schot van korten af stand van den middenvoor zwichten en de gasten hadden hun achterstand tot 51 verkleind. Reeds vrij kort daarna kreeg Bodegraven weer het beste van het spel, dooh doelpunten bleven uit. totdat kort voor het einde de linksbuiten van Bodegraven met een harden schuiver het halve dozijn volmaakte. ALPHEN UI—ROUWKOOP I 5—3. Na een gelljkopgaanden strijd, weet de Bruin van Alphen met een hard schot de score te openen, 10. Als uit een corner Vink in samenwerking met de Bruin den stand op 20 gebracht heeft, komt Rouwkoop meer in den aan val en de rechtsbinnen verkleint den achterstand 21. Nog voor de rust pas seert de Witte de geheele Voorschoten verdediging en maakt het derde Alphen- sche doelpunt, 31. Na de rust is het wederom Alphen dat scoort door de Bruin 41. Dan is het Rouwkoop dat den toon aangeeft en uit een scrimmage weten de gasten te scoren 42. Als de Witte uit een voorzet van links de stand op 52 heeft gebracht, ziet Rouwkoop kort voor het einde kans nog eenmaal te scoren. Einde 53. LUGDUNUM UI—D.K.C. I 7—0. De gasten, die een vorige maal reeds verstek hadden laten gaan. verschenen nu slechts met 8 man. 'tWerd dan ook een spel van kat en muis. Reeds spoedig leidde groen-wit met 20 Nog voor de rust hadden de gasten een 70 achterstand. In de rust werd besloten den wedstrijd, in verband met het slechte weer, te staken, terwijl D.K.C., dat blijkbaar een moeilijken tjjd doormaakt, te kennen gaf dezen stand als eindstand te beschouwen. WEDSTRIJD FIDES PACTA IA R C. I Het bestuur van Fides Pacta verzocht ons plaatsing van het volgende: Voor velen is de tocht naar het NB L.O - terrein een vergeefsche geweest. De reden hiervan was dat op Donderdag j.l. het veld reeds door het N.BL.O.-be- stuur, afdeellng Leiden, was afgekeurd. Hierdoor werd zoodoende niet alleen Fides Pacta zwaar gedupeerd maar ook vele anderen, die gaarne dezen wedstrijd hadden bijgewoond en waarvan er al velen uit de omliggende gemeenten waren gekomen. Wij nemen hierbij dan ook de gelegen heid te baat de vele belangstellenden en supporters mede te deelen dat de oorzaak hiervan niet bij de vereeniging Fides Pacta, maar bij 't bestuur van de N.BL.O. lag. 0 TER LEEDE I—S. L. F. I 3—0. De gasten hadden een tegenpuntje wel verdiend. De wedstrijd stond op een zeer laag peil. Na ongeveer 20 minuten weet de thuisclub te doelpunten door haar links buiten 10. Spoedig hierna volgt nummer twee, doch deze wordt niet toegekend, wegens buitenspel. Na de rust komen de gasten geweldig opzetten en is het doel der thuisclub her haaldelijk in gevaar. Tot tweemaal toe brengen staanders en lat redding, maar van lieverlede worden de gasten terugge drongen. Het lijkt er naar dat er niet meer ge doelpunt zal worden, maar ongeveer 10 minuten voor het einde ziet de keeper der gasten zich nog tweemaal gepasseerd, zoo dat het einde komt met 3—0. KATWIJK I—WOUBRUGGE I Katwijk heeft door de slechte weers omstandigheden een kostbaar puntje ver loren. Zeker driekwart van den wedstrijd was zij in de meerderheid, doch zij heeft dit niet ln doelpunten kunnen uitdrukken. Aanvankelijk blijft de strijd in het mid denveld. Enkele malen zien wij de Kat wijk-voorhoede tegen den wind in tomen en juist in deze periode zijn de beste kansen verknoeid. Ook Woubrugge kon het net niet vinden, daar de wind het schieten onmogelijk maakt. Rust 00. Na de rust is katwijk niet meer voor het vijandelijke doel van daan geweest, maar de wind en de met 8 man verdedigende tegenpartij maken het schieten onmoge lijk. zoodat als de heer v Vliet het einde blaast de stand blank gebleven ls. De heer v Vliet leidde goed. Katwijk adsp.—Noordwijk adsp. 60. De jeugd van Katwijk mocht Zaterdag het kampioenschap behalen. Geen enkele nederlaag werd geleden. TROEPENSCHOUW BIJ „BRUNHILDE". Een druk bezochte receptie en een geslaagde uitvoering. Bij den vijf-en-twintlgsten mijlpaal op haar levensweg kwam Brunhilde Zaterdag bijeen, om er het verleden te herdenken en er getuigenis af te leggen van de brui sende energie, waardoor de vereeniging groot geworden ls en waardoor ook ln de toekomst nog menigmaal tot grootsche daden komen zal! Vele honderden belang stellenden zijn bij die herdenking tegen woordig geweest. Zij hebben kunnen con- stateeren hoe Brunhiide nog steeds staat op een der hoogste sporten van den rang- ladder in het Nederlandsche turnleven en daarnaast veelvuldig en op warme wijze hun erkentelijkheid getoond voor alles wat Brunhiide op het gebied der lichamelijke opvoeding in den loop dezer 25 jaren heeft gepresteerd. De inzet der jubileum-herdenking is zoo gewonden tot een gebeurtenis, die op den ganschen Brunhilde-kring een onuitwisch- Ibaren indruk gemaakt moet hebben en voor tallooze leden onvergetelijk blijven zal. Het werd bovendien een monument van dankbaarheid hulde voor mevr. DiebenKonlngs, die 25 jaar den voorzlt- sters-hamer met onmiskenbaar talent en uitzonderlijke werkkracht gehanteerd heeft, en die in meerdere toespraken heeft kunnen beluisteren hoezeer Brunhiide haar arbeid op prijs heeft gesteld! Een receptie in de bovenzalen van café „In den Vergulden Turk" vormde de in leiding tot de eigenlijke feestviering. Zij werd geopend door een toespraakje van mevr. Valkenburg, die namens ongeveer tachtig oud-leden (waaronder zelfs uit Indië) een zestal horden aanbood voor de athletiek-afdeeling en de presidente, mevr. Dieben, na een zeer hartelijke huldiging een paarlen collier overhandigde. De heer Valkenburg volgde om uit naam van dona teurs en oud-donateurs een horde, een kogel, een bal en een stootbalk ten ge schenke te geven, terwijl mevr. Koolbergen het benoodigde achttal horden comple teerde namens de ouders der adspiranten, AR.C. III—NOORDWIJK in 3—3 Voor de rust had Noordwijk het meest baat bij den schuin over het veld staan- aen orkaan. Noordwijk scoorde het eerst en nadat een paar fraaie kansen door onzuiver schieten verloren gegaan waren, kreeg Noordwijk een penalty, die benut werd, 20. Na de thee was AR.C. gesteund door den wind het meest aanvallend, een blunder der Alphensche achterhoede bezorgde de Noordwijkers echter het derde doelpunt, 30. Dat werd de Alphenaars te bar. Eerst scoorde Kruit met een hoog sohot, waarna de AR.C. linksbinnen met een schitterenden kopbal er 3—2 van maakt. Kort voor het einde wist dezelfde speler uit een vrije trap even buiten het straf schopgebied den gelijkmaker te scoren. L.D.W.S. ADSP—SPORTMAN (B) 6—1. Het begin was zeer slap. Sportman werd 't eerste wakker en verkreeg door onoplet tendheid van L.D.W.S. de leiding 01. Van toen af ging 't beter bij L.D.W.S. Even voor rust maakte de Tombe gelijk. Rust 11. Na de thee was L.D.W.S. goed op dreef en hoe goed Sportman ook verdedigde zij kon niet verhinderen dat L.D.W.S. door Arnoldus, v. d. Weyden. v. Gelder en Schreuder den stand op 61 bracht. Scheidsrechter de Boer leidde goed. ALPHEN ADS—ZUIDERKWARTIER ADS. Op het bijterrein van Alphia ontmoette de jeugd van Alphen en Zuiderkwartier elkaar. In den eersten wedstrijd zagen de Jeugdige Alphenaren kans de overwinning te behalen. Met 21 moest Zuiderkwartier Adsp. B. de vlag strijken. De A Adsp. kwamen hierna in het veld en in een pittigen door Van Alphen goed geleiden wedstrijd, wist Zuiderkwartier met 21 te zegevieren. UITSLAGEN UIT HILLEGOM. De uitslagen uit Hillegom zijn: Hillegom II—Damiaten I 37. Hillegom m—R.C.H. TO 4—4. doch er tevens nog twee speren en een discus aan toevoegde! Mej. Kamminga kwam feüciteeren namens de Vereeniging voor Vrouwelijke Studenten, waarna de heer Ant. Metz, voorzitter van den Turn kring Leiden en Omstreken, Brunhiide huldigde voor de schitterende wijze, waarop zij steeds de dames-gymnastiek heeft gepropageerd. Brunhiide, zelde spr., heeft altijd wat nieuws; zelfs vandaag, want zij viert haar Jubileum op vrouwen dag. Dén zijn de vrouwen de baas en van daag ls ook Brunhiide de baas! De heer Metz roemde de groote stuwende kracht van mevr. Dieben, en sprak de hoop uit dat Brunhilde ook in de toekomst zal mogen blijven een parel aan de kroon van de gymnastiek en van den turnkring in het bijzonder. Gelukwenschen werden nu o.m. achter eenvolgens aangeboden door mevr. Kra nenburg (voor de Vereeniging van Slectot- hoorenden), mr. A. van de Sande Bak- huyzen en mr Romijn, namens het Leid- sche gemeentebestuur, en vertegenwoordi gers van de vereenigingen Klimop, Excel sior en Aquaduct. De heer G. Driessen sprak namens een vaandel-comité. Hij wees er op dat het oude vaandel wel rijk behangen is met medailles, doch overigens in den loop der jaren versleten is. Er had zich daarom een comité gevormd, namens hetwelk spr. thans een fraai nieuw vaan del aanbood, dat onder grooten dank door mevr. Dieben werd aanvaard, al verklaarde zij daarbij noode van het oude vaandel te kunnen schelden en gaf zij uiting aan de hoop dat het een zoodanig plaatsje zal kunnen krijgen dat de Brunhilde-leden het nog eens kunnen gaan kijken. De reeks van gelukwenschen-aanbie- dende personen ter receptie zette zich daarop weer voort. Er volgden vertegen woordigers van Hou-Vast (Alphen), N. B. L. O. (afdeeling Leiden), de 3 October- Vereeniging, Hygea iDen Haag), de voor zitter van het K.N.G.V., dr. Reys, die Brun hilde een der beste vertegenwoordigers van het Verbond noemde en mevr. Dieben schetste als de ziel dezer levenskrachtige vereeniging, Strengholt, namens de K. N. A. U„ de dames Lepelaar en Mulder, namens de leden van Brunhilde. bestuurs leden van DOS. (Noordwijk), de commis saris van politie: de heer Meyer, en afge vaardigden van de LP.S.V., den Turnkring Den Haag en Omstreken, benevens van den Leldschen Voetbalbond. De heer Trouw, voorzitter der feest-cammissie, heeft ten slotte namens deze commissie, woorden van waardeering gesproken en verklaard dat de comité-leden maar al te gaarne hadden meegewerkt om ook dit feest van Brunhilde weer naar wensch te doen slagen. 's Avonds ln de groote Stadszaal vond de Jubileum-uitvoering plaats, die geopend werd met een vernuftig samengestelde en met vele vlaggen gedecoreerde opmarsch der volledige Brunhilde-troepen. Mevr. Dieben sprak een inleidend woord, zich daarbij richtende tot den beschermheer mr. A. van de Sande Bakhuyaen, den voor zitter van het gymnastiek-verbond, dr. Reys, tot afgevaardigden der K.N.A.U., den Turnkring Lelden en Omstreken, leden van Technische commissies en verder tot allen, die van heinde en verre gekomen waren om op dezen gedenkwaardigen avond van hun belangstelling blijk te geven. Met vreugde constateerde spr. dat eenige oprichtsters van Brunhilde in de zaal aanwezig waren. Mevr. Dieben herin nerde aan de zeer druk bezochte receptie van dien middag en verklaarde dat het bestuur diep getroffen ls door die over stelpende bewijzen van waardeering. Brunhilde zal op den ingeslagen weg voortgaan om de gymnastiek zoo mogelijk op een nog hooger plan te brengen. Spreekster huldigde mej. Steffelaar voor haar veelomvattenden en uitstekenden arbeid als leidster en bestuurslid, dankte het Brunhilde-strijkje voor z'n medewer king (de heer Valkenburg kreeg een krans), roemde den heer Han Zirkzee als de voor de vereeniging onmisbare pianist en be sloot, na een woord van erkentelijkheid voor de feestcommissie, met de hoop, dat er van dezen avond zooveel propaganda zou uitgaan dat het als het ware nieuwe leden zou stroomen. De heer Trouw, voorzitter der feest commissie, voegde thans een extra nummer aan het programma toe door mevr. DiebenKonings hulde te brengen voor haar werk als presidente gedurende 25 jaren. Hij deed meerdere interessante en dikwijls humoristische grepen uit de his torie en bood mevr. Dieben, onder warm applaus der toehoorders, het eere-lidmaat- schap van Brunhilde aan benevens een eere-plaquette ln goud, zulks uit naam va het bestuur. Als vertegenwoordiger van alle leden en adspiranten heeft de heer Trouw later andermaal het woord gevoerd et mevr. Dieben toen een zilveren vulpen et vulpotlood ten geschenke gegeven. In e't waardeering betrok spreker ook de secre taresse, mej. Briejer, mej. W. Dieben, die na de presidente het oudste lid ls, en den heer Dieben omdat hij op dezen dag zijn zilveren Jubileum vierde als donateur. Een herhaling van de vaandel-over dracht volgde, het clublied werd gezonget de „Yell" dajverde langs de wanden der gehoorzaal en na al die plechtige gebeur tenissen, die nu eenmaal onafscheidelijk met een jubileum als dit gepaard gaat, kon dan de uitvoering een aanvang nemen Het stond bij voorbaat al vast: deze uit-r voering, waarop Brunhilde zich, onder de voortreffelijke leiding van mej. Steffelaar, met zooveel zorg had voorbereid, zou eet succes worden. Welnuzij was een succes. Zij had on- getwijfeld haar zwakke momenten, maar de groote lijnen gaven blijk van een bree- den kijk op de eischen, welke de gym nastiek thans stelt, van groote kwaliteiten der vertolksters en van een prachtig ster ken clubgeest, die in zoo menig opzicht de stuwende kracht tot het succes moet zijn. Sierlijke vlag-oefeningen der dames, in den trant van het roemruchte vendel- zwaaien, openden het gymnastiek-pro- gramma, waarna een kleuterlesje, ais altijd, de harten der talrijke ouders stal Van een fraaie compositie waren de Bel gische bondsoefeningen (voor dames en adspiranten, groep A) voor het toumool in Juli van dit jaar te Brussel. Dazr waren vele moeilijkheden in deze oeiec- sitof, maar Brunhilde overwon ze spelen derwijs (met uitzondering van de achter ste twee rijen der zaalgroep!) en door haar vele belangwekkende groepeeringen vroeg aldus dit nummer de volle aandacht van het met z'n bijval gulle publiek. Uitste kend waren ook de adspiranten in het ■klassikaal brugturnen, dat vlot was en correct en met dikwijls groote lichaams- beheersching ten uitvoer werd gebracht. De knotsoefentngen en de vrije oefeningen, volgens het systeem Niels Bukh, vormden tegader het glanspunt van dezen avond. Voor ons, die de gymnastische waarde daarvan zeer hoog aanslaan, steeg de glorie der Niels Bukh-oefeningen veruit boven al het andere, ook boven die var het overigens magnifieke knots-nummer. Welk een enorme souplesse, welk een vaar digheid, welk een spirit bij de afwerking van dit waarschijnlijk zwaarste nummer van den geheelen avond! Het was misschien logisch dat op zuü een slot van het eerste programma gedeelte een terugslag volgen moest. Maar ook daarmede rekening houdende was bet toestel-turnen der dames aan ringen, brug en paard in menig opzicht een deceptie, Tal van oefeningen mislukten, de rest vas te weinig soepel en miste de minitieu» afwerking, die het kenmerk was der ver dere Brunhilde-prestaties en ook nog het vorige Jaar aller bewondering heeft afge dwongen. Volksdansjes der adspiranten, in vroo- lijke en kleurige costuumpjes, brachten onmiddellijk de goede stemming terug, en de springtafel werd weer een nummer dat Brunhilde volop in staat stelde de belang stelling van den toeschouwer te boeien. De bondsoefeningen '36 bleken van groot sche effecten gespeend te zijn en een oi wat te traag tempo in den aanvang drukte toen het welslagen. Het tweede gedeelte was beweeglijker, pittiger ook, en daardoor aantrekkelijker van vertolking, al bleet o.m. het werk van de meeturnende leid ster een vingerwijzing voor de leden, dat er ook hier nog veel te verbeteren valt. Een vlotte Rhönrad-demonstratie werd tenslotte gevolgd door Schubert's Im promptu, een troepenschouw van alle leden en adspiranten, die aan effect had kunnen winnen indien men de kleintjes niet op het tooneel in het brandpunt ge plaatst had, doch die een waarachtig en toch stellig ook wel heel sterk beeld ge geven heeft van de prestaties van Brun hilde. Er was een weelde van zachte kleu ren. En een dikwijls zeer suggestieve uit beelding, met steeds nieuwe variaties, gaf onder mej. Steffelaar's welver zorgde regie van deze jublleum-uitvoe- ring een slot-indruk, die bij menigeen no„ lang in de herinnering zal blijven voort leven. 9 Met een genoeglijk bal werd deze feest avond besloten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12