LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 2 Februari 1935 UIT DE OMSTREKEN. Katwijk aan Zee KLEEN's Koffie- en Theehandel. LEIMUIDEN. Vergadering „Het Groene Kruis". De aid. Leimuiden van de Z.H. Vereen. Het Groene Kruis" hield haar algemeene vergadering. De voorzitter de heer J. A. Bakhuizen opende met een hartelijk welkom. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en onder dankzegging onver anderd vastgesteld. De heer van Loon bracht een keurig jaarverslag uit. De vereenlging bestaat uit 300 leden. De heer de Jeu nam in het afgeloopen jaar ontslag als penningmeester. De heer van den Broek nam deze functie tijdelijk vtaar en werd als penningmeester opge volgd door den heer C. A Beuk. De heer van Loon bracht den heer de jeu dank voor het vele voor de vereenl ging gedaan, evenals den heer van den Broek voor het waarnemen der functlei Het jaarverslag stipt nog even aan het (tetterende verloop der cursus van de gH.B.0. en de Moedercursus. Aan belde jrsussen was het aantal deelnemers aorm. De heer D. Stapensea, arts, werd lol ge- ticht voor de wijze waarop hij de cursus tült gegeven. De heer C. A. Beuk gaf rekening en ver- iiiwoording over het afgeloopen jaar. De liomsten bedragen f. 539.26. De uitgaven 530.99. Batig slot f. 8.27. Bovendien is er ien reserve van f. 782.92. De heer B. Zuiderwljk verklaarde alles n volkomen orde. De rekening werd dan «(gesteld. De heeren Chr. v. Tol, Feen- itra en Rietdijk werden benoemd tot le den van de controle-commissie 1935. De agrooting voor 1935 werd in inkomsten en litgaven vastgesteld op f. 483.27. De heer ïeenk bracht verslag uit over het ver- andtlde op de alg. verg. te Rotterdam, awijl de heer G. v. d. Heuvel rapport uit lacht over de toestand van het magazijn. Medegedeeld werd dat voor de T.B.C.- «strijdlng een spaarbankboekje aanwezig i met f. 452.57. De voorzitter bracht den heer van den Soek dank voor zijn werk als bestuurslid. Met leedwezen ziet men hem naar el ders vertrekken. De navolgende alphabetlsche aanbeve- ing voor de vacature van den heer van jo Broek was opgemaakt: 1. G. C. Char- et. 2, P. H. Muller, 3. J. W. de Ren. De heer J. W. de Ren werd met groote eerderheid als zijn opvolger gekozen. Dr. Kranenburg uit Utrecht hield hierop en lezing over „Het gevaar van de elec- rische stroom ln huis en daarbuiten", ver- niidelijkt door lichtbeelden. De voorzitter dankte den spreker voor :]n schitterende uiteenzetting, waarop fjltlng volgde. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Cornelia, D. van I C. de Rijk en M. Wouters. Getrouwd: A. de Beer 25 J. en M. D. fcogeveen 20 j., wonende te Alphen aan kn Rijn. - Het gemeentebestuur heeft aanbe- tsed het maken van een draaibrug ten khoeve van de nieuwe vaart door het M genaamd „de halve roe", achter L. van Leeuwen Azn. Het werk Is aam den laag- i'en inschrijver C. v. d. Helm voor f. 429 gegund. o NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. Th. de Frankrijker naar Amsterdam M. H. Janmaat, naar Am sterdam C. M. v. d. Berg n. Hazers- woude. Burgerlijke Stand. Overleden: P. Kruyswijk, 73 jaar Baas Verkade, 78 jaar. Qeborgen: Maartje, dochter van C. J. Bos en M. J. C. Verboom. - Het café en dubbel woonhuis van Gebr. Bezuyen, dat in bod stond op f2200 k afgemijnd op f. 300.— en bracht dien op 12500.— Eigenaar werd Th. Bezuyen. o OUDE-WETERING. Eindexamen der E.H.B.O. Alhier had de eindles plaats van de cur sus E.H.B.O. Aanwezig 28 cursisten en het Mina voltallig bestuur van het „Groene kruis". Na opening door den voorzitter sprak de leider van den cursus dokter A. van der Bul, alhier. Na te hebben gewezen op het eerst Joodlge bij hulpverleening (kalm optre den eerst denken dan doen) werd over gegaan tot het oplossen van vraagstuk ken, welke door spr. waren opgesteld en san werkelijk plaats gevonden hebbende wgevallen ontleend; er werden drie haagstukken getoetst. Aan alle deel nemers werd een diploma uitgereikt. Nadat dokter van der Bijl door ds. van "ijngaarden hartelijk dank gezegd was 'oor zijn prettig onderwijs volgde sluiting door den voorzitter. o— TER AAR. Ontwikkelingsver. op tuinbouwgebied. Zooals gemeld, is hier opgericht een '"««mging van oud-leerlingen der tuin- Jouwcursussen, zich ten doel stellend de »e verkregen kennis intact te houden en aooveel mogelijk te vermeerderen. Men trachten dit doel te bereiken door le digen van vooraanstaande personen op ™wbouwkundlg gebied te laten houden, alsmede door onderlinge besprekingen, Sales en het nemen van proeven, zoo uoodig in samenwerking met andere or- pwsaties op dit gebied. Naast de oud- .'"'legen die zich grootendeels reeds als o nebben aangesloten, zal men trachten vnü4 urs te werven. De heer v. Loo is oor^tter, de heer Esveld secretaris. o WADDINXVEEN. Loop der Bevolking. A5?'VestlgdB. M. van der Heijden uit ^sterdam S. J. van der Zwalm uit H. Burggraaf uit Woerden. Burgerlijke Stand. GeborenPleter, zn. van A. P. Verhoef en N. van der Beek Adrlana, d. van W. Kruf en J. Geers Jannetje, d. van J. H. van Straaten en A. Ravensbergen. Overleden E. M. P. C. Wulffraat echtgen. van J. K. de Jonge. Gehuwd: H. K. van der Laan en I. de BooiJ. In de week van 4 t/m. 8 Februari zal ten postkantore wederom ouderdomsrente uitbetaald worden. Gevonden: 1 dames- en 1 meisjes handschoen, 1 dames-paraplule, 1 dames schoen. B. en W. maken bekend, dat op Dins dag 12 Februari a s., des nam te 2 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kos- telooze Inenting of herinenting van hen, die zich daartoe ten raadhuize aanmelden. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Wilhelmus Maria, z. van L. C. Lieverse en W. M. van der Ploeg Christina Aagje Maria, d. van J. Bol en P. van der Neut Jacoba Cornelia Johanna, d. van H. Th. Elstgeest en J. W. van Egmond. Overleden: Dirk Gerrltse Uit den Boo gaard, 47 jaar, echtgenoot van I. van den Ban. In afwachting van een definitieve benoeming is door het Gemeentebestuur tot tijdelijke brugwachter bij de brug over de Woudwatering benoemd de heer L. C. Lieverse van Hoogmade, ingaande heden. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd is aan den chef brugwachter H. Schijf met ingang van dien datum eervol ontslag verleend. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Bastiana Maria, d. van Fran- ciscus van Tol en Maria Johanna van der Ben. Overleden: Cella Hage, 88 jaar. wed. van Willem Hoogeveen. De R.K. Begrafenlsvereeniging „St. Lodewljk". hield ln het Patronaatsgebouw alhier haar 10e Jaarvergadering. In dien tijd heeft de Vereenlging door nastreving van haar doel in een behoefte voorzien. ■Besloten werd van het batig saldo ad f. 46 dat het afgeloopen jaar heef topgeleverd, f. 20 af te staan aan het Wit-Gele-Kruis en f. 20 aan de St. Ellsabeths-vereeniging. De St. Josephs-gezellen-vereenlging alhier, gaf in het Parochiehuis een voor- jaarsuitvoermg. De samenkomst stond onder leiding van den vice-president kapelaan van Teijlingen. die mededeelde dat pastoor Luhn verhinderd was. De voor zitter sprak er zijn blijdschap over uit, dat de vereenlging thans weer met eigen krachten optreedt. Onder leiding van den heer H. v. d. Heijden werd opgevoerd „Tooneelsterren" een stuk van v. Cuyk, dat vlot werd gespeeld en veel lof oogstte. Vervolgens werd een concert gegeven door het ensemble ..Muslk musz sein", waarbij mej. C. v. Niekerk de zangsoli en de dames v. Niekerk en Timp de vioolsoli verzorgden. Er was voor deze uitvoering, die goed is geslaagd groote belangstelling. Door de 3 gemeente-geneesheeren alhier zal op een nog nader te bepalen dag gelegenheid worden gegeven tot kos- telooze vaccinatie. Zij die daarvan gebruik willen maken, moeten daarvan vóór 8 Februari a.s. opgaaf doen ter gemeente secretarie. AALSMEER. Gouden Huwelijksfeest. Onder velg blijken van belangstelling heeft het echtpaar G. J. BuijsJ. Buijs Van Herk zijn 50-jarige echtverbintenis herdacht Ook het dag. bestuur der ge meente bracht een bezoek aan het gou den echtpaar. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost is gedurende de maand Januari 1935 ingelegd f. 16.440.34 en te rugbetaald f. 9735.82. Het laatst uitgegeven boekje draagt no. 4442. In hotel „De III Kolommen" heeft de Coöp. Verbruiksvereeniging alhier voor haar leden en modern georganiseerde arbeiders een feest- en propaganda-verga- dering gehouden. Er was flinke belang stelling. Een hoofdbestuurder heeft gesproken, terwijl een tweetal films werden vertoond. In „Irene" is een vergadering gehou den, met het doel te komen tot oprich ting eener afdeeling van den Chr. Mid denstandsbond. Na opening door den heer A. Weerman, behandelde de heer Meima, hoofdbestuurder, de vraag: „Waarom een Christelijke organisatie van den Midden stand? Een afdeeling met pl.m. 20 leden kon opgericht worden Een bestuur werd gevormd, bestaande uit de heerenA. Weerman, voorzitter; P. Speksnijder, se cretaris; G. G. Dekker, penningmeester; A. Ramp en A. v. Noord. In de Centrale Veiling had een ver gadering plaats van bloemisten, met het doel hen te organiseeren in stands-ver- eenigingen. Het initiatief hiertoe was ge nomen door de belde plaatselijke afdee- lingen van den Chr. Land- en Tuinbouw- bond en den Ned. Tuinbouwbond. Er was voor deze vergadering, welke door den heer C Koeman geopend werd, groote be langstelling. Het woord is gevoerd door de heeren van Kampen voor den Ned. Tuin bouwbond en de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer voor den Chr. Land en Tuinbouwbond Velen maakten gebruik van de gelegenheid om zich als lid op te gev^n De voorzitter sloot deze uitstekend geslaagde vergadering. HAARLEMMERMEER. Naar gemeld wordt zullen de S.-D.- leden van den gemeenteraad van Haar lemmermeer, de heeren Jac. Griekspoor te Nieuwvennep en C. v. d. Welle te Zwa nenburg bij Halfweg zich bij de a.s. ge meenteraadsverkiezingen niet herkiesbaar stellen. De heer Griekspoor heeft 16 jaar en de heer v. d. Welle 4 jaar als raadslid zitting gehad. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw, De gang van zaken was deze week niet onbevredigend. Meerdere producten gingen in prijs naar boven. Voor waschpeen kwam steeds meerdere vraag en de goede kwa liteit ging graag weg tegen f. 1.05 tot 1.25 per kist van 20 K.G., hetgeen een goeden prijs genoemd kan worden. Ook voor de beste kwaliteit uien was iets meer animo en wat werkelijk best was kon gemakke lijk van f. 2.60 tot f. 3.— per 100 K G. op brengen. Iets afwijkende soort ging van f.2.05 tot f. 2.20 per 100 KG. Voor roode kool bleef er goede vraag en de prijs va rieerde van f. 7.10 tot f. 8.40 per 100. Ook hiervan is echter te veel 2de soort dit voor een zacht prijsje weg moet. Gele kool bracht van f. 4.90 tot 5.80 ln de 1ste soort op. Wat van de Roode kool gezegd kan worden geldt evenzoo voor de gele, het percentage 1ste soort is veel te klein. Sel- derieknollen bleven in den gewonen prijs van 2.50 tot 3.60 hangen. Groene kool gaat voor 2.10 tot 4.10 per 100. Andijvie gaat ook vlug weg tegen 0.52 tot 0.73 per kist van 6 K.G. Spruiten varleerden van 0.05— 0.11 per K.G. Als candidaten der R.K. Kiesver. voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing zijn op gegeven de heeren H. W. Grimbergen, aftr., G. A. Ouwerling, J. C. Schrama en M. C. v. d. Berg. De stemming voor de volg orde op de definitieve lijst der gemeente raadsverkiezing zal vermoedelijk plaats hebben op 17 en 24 Maart. Het bestuur van het Crisis-Comité A maakt bekend dat allen die tot nu toe in eenigen vorm ondersteuning hebben ge noten en ook verder daarvoor in aanmer king willen komen, een nieuwe aanvraag behooren te doen bij het sub-comité van hun afdeeling op de bekende plaatsen en uren, t.w.: op Maandag 4 Febr. 1935, des avonds tusschen 7 en 8 uur, te Abbenes en te Lisserbroek; op Dinsdag 5 Februari 1935 te Hoofddorp en Zwanenburg, 's av. tusschen 7 en 8 uur; Vijfhuizen, 's av. tusschen 6 en 7 uur en Nieuw-Vennep 's middags tusschen 4 en 5 uur; op Woens dag 6 Februari 1935 te Rijk 's avonds tus schen 7 en 8 uur. De collecte van het plaatselijk crisis comité aan den Aalsmeerderdijk en om geving, die door verschillende omstandig heden tot heden niet kon plaats hebben, zal nu ln de e.k. weken worden gehouden. Het comité doet een beroep op de mild dadigheid. o HILLEGOM. Concert van het Damerkoor. Het Hlllegomsch Dameskoor heeft een concert gegeven in de zaal van den heer Sistermans. De belangstelling was groot. Er is onder leiding van de dirigente mej. Cor Igesz uit Haarlem als naar gewoonte zeer goed gezongen. Welwillende medewerking verleende het trio mevr. M. Daniël-Warnier (piano) de heer Jac. Reinalda (viool) en de heer Onne v. d. Klashorst (cello). Zij mochten een dankbaar applaus oogsten. Bij de koorzang moet vermeld worden de sopraansolo door mej. Kitty Nederkoom de vioolsolo door den heer Jac. Reinalda en de soli door de dames M. H. Menses- Cornells en Rie Tuyl Schuitemaker. Alle koorlieden zijn aan de vleugel begeleid door mej. Annie Jonkheer. Deze. de diri gente en de dames-solisten zijn met bloe men gehuldigd. Dank zij de prestaties van het koor zoowel als van het trio. Is deze avond bijzonder goed geslaagd. Men was zeer voldaan en toonde dit hartelijk. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van J. Verloop en H. C. Haasnoot Jan, Z. van C. van Duijn en L, Kloos Izaak Johannes Wim, Z. van W. Schonenberg en C. J. van Ton geren Gijsbert, Z. van D. Tavenier en R. Haasnoot Gerard, Z. van A. Voojjs en N. Haasnoot Geertje, D. van C. Ros en J. Zwanenburg Lijdia Petronella, D. van J. Haasnoot en P. Ouwehand Antje Cornelia, D. van Kr. v. d. Oever en A. van Beelen Jannetje, D. van D. Meijvogel en A. Haasnoot. Overleden: A. Korpelshoek, echtg. van E. de Bruin 65 J. J. Schippers 89 j., Z. van W. Schippers en B. J. van Rossem J. Kuljt 43 j., echtge. van E. Meijvogel J. Barnhoorn Smaanden, Z. van D. Bam- hoom en W. Hasenoot. OndertrouwdH. Vink en A. v. Leeuwen. Getrouwd: W. de Koning en J. Bloot. ■o- KATWIJK AAN ZEE. De politie in 1934. In 1775 gevallen (v. j. 1551) werd de hulp der politie ingeroepen, dan wel verleend. Behandeld werden 1703 (v. j. 1511) ingeko men en 1167 (v. j. 1103) verzonden stuk ken Tegen 1691 (v. j. 1474) personen werd proces-verbaal opgemaakt, waarvan tegen 83 personen wegens misdrijf en 1608 per sonen wegens overtreding. Wegens open bare dronkenschap werden 21 (v j, 28) personen geverbaliseerd Assistentie werd verleend bij 103 (v j. 90verkeersonge vallen, waarvan 2 met doodelijken afloop en 7 andere ongevallen waarvan 1 met doodelijken afloop Bij 18 branden werd hulp verleend, waarvan er 14 door de iitie den ge- blusrht, terwijl 4 de hran-weer moest worden ges! Aan 211 (v. j. 177) personen werd nacht verblijf verleend, terwijl 412 (v. j. 398) porties voedsel werden verstrekt. Aangifte werd gedaan van 404 verloren en 643 gevonden voorwerpen. In de asphi- xlatie-lnrichting werden 404 (V. J. 377) dieren op pijnlooze wijze afgemaakt. Verder werden de namen van 12.850 (v. J. 12.470) badgasten geregistreerd en 13.850 (v. j. 11 236) duinkaarten afgegeven. Tenslotte werden 355 overtredingen der Leerplichtwet behandeld. Een nieuw mondorgelorkest. Op veelvuldig verzoek is hier een nieuw Chr. mondorgel-orkest opgericht, met aanvankelijk 35 leden, jongelui van 15-30 jaar. Dit mondorgel-orkest wil zich be ijveren om uitsluitend betere muziek te beoefenen. Het dagelijksch bestuur be staat uit de heeren P Varkevisser, voorz.; W Ouwehand, W. Kulk. W. de Boer, M. Ouwehand. D Harteveld. Een commissie van toezicht zal volgende week worden geïnstalleerd. De repetities zullen binnen kort aanvangen onder directie van den heer D. van Wouw. Binnenkort zal dit mondorgel-orkest, in samenwerking met andere orkesten, onder dezelfde directie een tournée maken in de voornaamste plaatsen van het land, zulks op Initiatief van het „Comité tot verbetering van mondorgel-orkestmuziek". Op den hoek VoorstraatBadstraat ontstond een aanrijding tusschen een auto, bestuurd door A M. V., wonende te Leiden, die uit de Badstraat richting Voor straat reed, en den 50-jarigen D. H. uit de E Borgerstraat. die in de Voorstraat uoit de richting Katwijk ad. Rijn reed met een 3-wielige motorbakfiets. De laatste na mde bocht naar links, waar door hij op den linkerkant van den weg kwam te rijden en in verband met de auto nog meer naar links moest uitwijken. Hij vloog tegen het trottoir op, waarbij zijn voertuig ernstig werd beschadigd. Winterlezing Ned. Chr. Vrouwenbond. De 4de winterlezing werd in „Irene" ge houden, waar ds. Berkley-Wolf uit Den Haag, een lezing hield over: C. H. Spur- geon. „de Prins der Predikers". Mej Holtrust sprak een kort openings woord, waarna spreker in gebed voorging. Hij wees er voorts op, dat de wet der po pulariteit heel veel voor Spurgeon betee-. kende; dit was o.a. een der mystieke fac toren van zijn leven. Het publiek dweepte met hem. Diepe vroomheid was reeds een trek geweest van zijn voorvaderen. Zijn grootvader was een ware gebedsvirtuoos. De jeugd van Spurgeon heeft hij zonnig doorgebracht ln de pastorie van zijn grootvader. Bij zijn grootvader heeft hij voor het eerst den Bijbel gelezen. Hij had een lieve, vrome moeder; deze verwaar loosde niet bij de kinderen het geestelijk voedsel, terwijl de vader op tournée was naai- diverse gemeenten. Zijn inspiratie stond onder onmiddel lijke werking van den Heiligen Geest Hij scrak naar de behoeften van het oogen- bllk, zijn preeken waren tijdpreeken. Hij was trouw aan den Bijbel; een ster van de eerste groote was hij, maar dat lag niet aan hemzelf, maar aan God. Als schrijver bezit hij een wereldrepu tatie. Hij was een profeet met de tong en 'een schrijver met de pen. Na een uitvoerige levensbeschrijving eindigde spr. de interessante beschouwing met dankgebed. Katwijksche logger verkocht. De K.W. 10, een van de beste kustvaar tuigen die men hier had, is aan een Sche- veninger verkocht. De eigenaar wilde niet langer het risico wagen van het in- en uitvaren in het Uitwateringskanaal. Uit dit geval blijkt duidelijk, dat een ver betering daar ter plaatse toch zeer nood zakelijk is. Het is geen gijn, maar dit zei Minister Colijn: „Acht millioen Nederlanders moeten schouder aan schouder de crisis over winnen". TROOST U VOORLOOPIG MAAR RIET KLEEN's HEERLIJKE JAVA-KOFFIE. KOFFIE, per pond 35, 40, 45, 55, 65 cent. Bij grootere afname extra korting. 5703 De 5-jarige L. v. d. P. stak onver wachts in de Voorstraat de straat over en kwam terecht onder het rijwiel van mej. J. v. R. uit de Paul Krugerstraat, waarbij het knaapje een ernstige wonde boven het linkeroog bekwam. Het werd door B. v. R. naar het politiebureau over gebracht. waar de wonde werd verbonden, waarna deze door dr. Hueting werd ge hecht. Mej. L. Parlevllet alhier is met in- gapg van 1 Februari benoemd tot kweeke- ling met akte aan de Leidsche Houtschool te Oegstgeést. o LISSE. Jaarvergadering Z.H. Bond van Kleine Kweekers. In café „De Beurs" werd de jaarverga dering gehouden van de afd. Lisse van den Z.H. Bond van Kleine Kweekers. De heer J. Hageman, voorzitter der afd. opende; de secretaris las de notulen, die goedgekeurd werden. De heeren Hageman en Joh. Grimber gen werden resp. als voorzitter en com missaris herkozen. De heer Lemmers bracht het jaarver slag uit. Het afgeloopen jaar was niet best. De nu in zicht zijnde roe-belasting werd onrechtvaardig genoemd. Het resul taat van den arbeid der afdeeling was echter bevredigend. De kas sloot met een batig saldo van f. 5,07. Een kascommissie controleerde de bescheiden welke in orde bevonden werden. Eenige bespreking volgde over den beschrijvingsbrief van de Alg. Vergadering. M< ;'edecling werd gedaan van een door d u Bond van Kleine Kweekers gericht schrijven tot de regeering, waarin ook RECLAME. 381» Ó'MIUIKSCH WEftêflICM?' vooral aangedrongen wordt op beharti ging van de belangen der Kleine Kweekers. Als afgevaardigde naar de Alg. Verga dering werden benoemd de heeren Hage man en Lemmers. Hierop volgde sluiting. Brand in Radio-Centrale. Gistermiddag ontstond brand in te toe- stellenkamer van de radio-centrale „Lisse". Men was bezig met eenige nieuwe leidingen aan te leggen. Waarschijnlijk is de brand ontstaan door een benzinelamp, terwijl men enkele oogenbllkken ln een ander vertrek werkzaam was. De brand greep snel om zich heen. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd. Met kracht werd het vuur aangetast en kon men er in slagen den brand tot de toe- stellenkamer te beperken. De aangerichte brandschade bedraagt vermoedelijk f 600 a f. 700, terwijl er veel waterschade Is, ook in de woning van den heer Gieske, waar de radio-centrale gevestigd ls. Leesgezelschap „De Iris". Het Leesgezelschap „De Iris" hield de jaarvergadering onder leiding van ds. Tichelaar. De secretaris, de heer C. H. Steenwinkel Jr. deed in zijn jaarverslag een opgewek- ten toon hooren Het ledental was nog iets toegenomen ondanks de crisis. Ook de penningmeester, de heer A. Schravendeel, deed mededeeling van den gunstigen stand der financiën. De traditioneele boekverkooping bracht niet zooveel op als andere jaren, aange zien het aantal bezoekers geringer was dan anders. Bij de rondvraag werden eenige nieuwe boeken genoemd en goedgekeurd voor circulatie. Ds. Tichelaar sloot deze gezellige ver gadering. o NOORDWIJKERHOUT. Het Prot. Ondersteuningsfonds. In het „Ontspannlngs-lokaal" vergader de het Prot. Ondersteuningsfonds bij ziekte. De heer D. J. Westrik opende met gebed, waarna de heer Dalebout de notu len las. De penningmeester, de heer J. Bouw meester, deed rekening en verantwoording. Er was een klein batig saldo. Tot Be stuursleden werden herkozen, de heeren D. J. Westrik als voorzitter en L. Marynus als commissaris. In het afgeloopen jaar heeft 't fonds weer veel nood gelenigd. In de „Gemeentewoning" hield de Chr. Jongel. Vereen. „Thimotheus" haar 17e jaarfeest voor donateurs en huisge- nooten der leden. Op 't programma ston den samenspraken, voordrachten en op stellen. Alle nummers hadden veel bijval. o NOORDWIJK AAN ZEE. A.s. afscheid van den heer H. de Boer. Onze plaatsgenoot de heer H. de Boer heeft tegen 1 April a.s. eervol ontslag aan gevraagd als hoofd van de Chr. School al hier wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. De heer de Boer heeft deze functie 30 jaar bekleed. Hij zag zijn school uitgroeien van 3 tot 7 lokalen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer J. E. Kok te Tiel. In een bijeenkomst te houden op 29 Maart a.s. zal de heer de Boer zijn taak neerleggen en van bestuur, personeel en ouders afscheid nemen ter wijl in dezelfde bijeenkomst zijn opvolger zal worden geïnstalleerd. RIJNSBURG. Aan het hujppostkantoor alhier wer den in Januari 76 inlagen gedaan tot f. 5403,91; 34 terugbetalingen tot f. 6494.39 en 704 giro stortingen. De maandelijksche collecte voor de kerkvoogdij heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 63,90 opgebracht. o SASSENHEIM. Jaarvergadering School der Ned. Herv. Gemeente. Bovengenoemde schoolvereenlglng hieldi haar jaarvergadering in het schoolgebouw. De opkomst was bevredigend. De voorzitter, ds. W. G. Krijkamp, opende met gebed en een kort welkomst woord. De notulen en het jaarverslag wer den goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoording van den penningmeester. Hierbij werden de noodige bezuinigings maatregelen besproken. Zuinigheid is in alles dringend aanbevolen, gezien de sterk verminderde vergoeding van de gemeente. De school neemt in bloei toe; er zijn nu 186 leerlingen. Een kweekeling met akte wordt door het bestuur en personeel be taald. Het aftredende bestuurslid de heer J. van Hoorn werd herkozen, terwijl in de vacature K. W. van Breda werd gekozen de heer C. D. van Goeverden, die de be noeming niet aannam. Hierna werd ge kozen de heer J. Nieuwenhuis. De voor zitter sloot met dankzegging. 2 -2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7