HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Losse nummers van ons Blad LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 2 Februari 193$ LAND- EN TUINBOUW._ UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. KAMERPLANTEN IN DEN WINTER. Palmen en varen. Zeer gewilde sierplanten zijn de palmen en de varens De meeste soorten hooren thuis in tropische of sub-tropische landen waarin de temperatuur meestal hooger is dan bij ons, maar waar vooral de lucht meestal veel vocht bevat. Gedurende den zomer gedijen bovengenoemde planten meestal vrij goed in onze woningen, vooral wanneer ::e in voldoende daglicht kun nen worden geplaatst, maar in den winter wordt net moeilijk Dan is de droge kachellucht en het stof oorzaak van het dood gaan van de bladpunten. terwijl de dopluis er vaak niet weinig toe bijdraagt, de fleur uit de planten te nemen Het een voudigste zou zijn de planten te geven wat hun toekomt en ze te plaatsen in een ge stookte kas van een bloemist. Maar met eenlge zorg gelukt het toch ook wel sterke palmen jaren lang te kweeken. Sterke, dus aanbevelenswaardige palmen zijn de Kentia en de Phoenix. Vooral wanneer men van de eerste enkele planten bijeen neemt in een flinke pot, krijgt men een sierlijk geheel. We merken even op dat het niet raadzaam is deze palmplanten uit elkaar te halen om ieder deel afzonderlijk voort te kweeken. Het resultaat is dan ge woonlijk. dat alles dood gaat. Gedurende den winter kunnen boven genoemde palmen bij open weer in onge stookte vertrekken staan. Ze vragen dan een zeer matige begieting. Men passé even wel op voor vorst. Indien toch planten bevriezen is het goed de bevroren deelen flink met koud water te begieten. Wan neer het bevriezen niet erg is. herstelt de plant zich niet zelden weer geheel. Bevro ren planten mogen in geen geval in de warmte worden gebracht. Staan palmen in de hulskamer dus gestookt, dan zoo goed mogelijk in 't licht en zoo ver moge lijk van de kachel. Van groot belang is het de bladeren ééns per week met behulp van een spons en met lauw water af te was- schen. terwijl de pot gedurende een half uur in een emmer met water van kamer temperatuur wordt gezet. Vooral de soms groote potten worden vaak geheel droog, wat moet worden voorkomen Overigens is het beste dat de planten gedurende den winter niet veel groeien, dus mesten is niet wenschelijk. Dit doen we weer vanaf Maart, ééns per maand en dan liefst met in water opgeloste kunstmest (bloemen- mest). Deze is tegenwoordig in eiken bloemenwinkel te koop. Wanneer van goede aarde wordt gebruik gemaakt, kan mee lal worden volstaan de palmen om de twee jaar van nieuwe aarde te voor zien Zoo noodig wordt dan tevens een grootere pot gegeven. Bij het wekelijksche onderhoud behoort ook het verwijderen van de bovengenoemde dopluis, welke meestal aan den onderkant van de blade ren en in 't hart van de plant voorkomen. Met een stomppuntig stokje worden de witte dopjes verwijderd en daarna de bla deren afgesponsd met zeep-spiritus Dit laatste maakt men door in 10 liter water 2 ons groene of gele zeep te mengen en hieraan toe te voegen 1 maatje brand spiritus. Vóór het gebruik steeds flink roeren. Vooral de Kentia forsterlana en de Phoenix Canariënsis zijn twee heel be kende varens. Wanneer men in de zomer de stad uitgaat kan men deze planten buiten plaatsen, op een voor wind be schutte plaats, liefst met de pot in den grond gegraven. Bij voorkeur plaatst men ze zóó, dat ze midden op den dag voor felle zonnestralen iets zijn beschut, bijv. onder hooge boomen. Een sierlijk kamerpalmpje kennen we nog als Cocos Weddeliana. Meer gracieus kan het niet! Behandel als boven. Zoo noodig bruine punten iets bij knippen en vooral niet een groote pót geven. Sterke varens voor de huiskamer zijn de zoogen. IJzervaren (Cartomium falca- tum) met donkergroen, glimmend blad. Iets fijner verdeelde bladeren hebben de Pterissoorten, ook sterke planten. Men ziet deze veel gebruikt voor bloemenman den. Zeer teere soorten zijn de zoo gewilde Adrlanthus, vooral in de droge kamer lucht doen deze laatste het in den winter niet best. Over 't algemeen moeten genoemde va rens ook in den winter niet groeien. Ze krijgen dus voldoende water en warmte om in leven te blijven, niet meer. Dus ook geen mest. De in de donkere dagen ge vormde bladeren zijn meestal ook zeer lang en spichtig. Bovendien is het Jonge blad uiterst teer en dus vatbaar voor ziekten en voor luis. Leelijke bladeren wor den afgenomen en zoo wacht men het voorjaar af, dan wordt, zoo noodig, van versche aarde voorzien en een grootere pot gegeven. Ook met kunstmest kan men bij varens veel bereiken. Onnoodig te zeg gen dat de bladeren van deze gewassen stofschoon moeten blijven in den winter. Ook dienen de potten af en toe in het water geplaatst. Men zö er op bedacht dat de atmosfeer bij gebruik van centrale verwarming meestal droog is. Dan dient veel te wor den gelucht. Ook merken we nog op dat gaslicht evenals kookgas bijzonder slecht is voor alle kamerplanten. HENGSTENKEURING HOOFDDORP. De uitslag van de te Hoofddorp op de keuringsbanen van het gemeentelijk sportterrein gehouden Rijksvoorjaarsheng- stenkeurlng is als volgt: Tuigpaarden (jonge hengsten): goedge keurd voor stamboek: „U. Meerman" van wed. C. Bruynis te Nieuwvennep. Tuigpaarden (oudere hengsten) goedge- keur voor stamboek: „Titus" van C. Bulk te Nieuwvennep: „Hadocus" van wed. C. Stoop te WogmeerSpierdijk; „Rit meester" van D. van Wieringen te Abbe- nes: goedgekeurd voor stamboek en Rijk voor de jaren 1935, 1936 en 1937: „Rhein- sohn" van vereeniglng „Ons Belang" al hier; „Rikardo" van Landel. Rijvereenl- ging Texel: goedgekeurd voor stamboek en Rijk: „Gill" van A. Buurman te Heem stede. Trekpaarden (jonge hengsten) goedge keurd voor stamboek: „Mars van Hoek" van C. A. de With te Hoofddorp; „Mon Gros" van dez. Afwijkende rassen (dravers) goedgek. voor 5 jaren: „Patrik Duluth" van Gebr. Koelemey te Midden-Beemster; goedge keurd voor het Rijk: „Quettevillezoon" van J in 't Velt te Wieldrecht Dubbeldam; „Our Uhlan" van J. A. Mooij te Wieringer- waard; ..Madrigal" van S. Breeuwsma, Zuidervaart Schermer; „Quick G van F. Broers te Wognum; „Guy Bingen" van W. H Lieftink te Halfweg; ..Harvest Lee" van H Hofland te Beverwijk. Pony, goedgekeurd voor het Rijk: N. N. yan M. W. v. d. Schans te Bovenkerk. RECLAME. 5569 DE HARINGVISSCHERIJ. Tenslotte schijnt er toch een eind aan de haringvisscherij te komen. De vangsten waren de geheele week nlhiel en verschil lende van de nog vlsschende schepen heb ben de thuisreis aanvaard Te verwachten is. dat tegen het einde van de week ook de laatsten huiswaarts zullen keeren Maandag werden te LTmuiden nog enkele restant vangsten van de vorige week ver kocht. Voor het overgroote deel was het haring van ongeveer een week oud zoodat de kwaliteit wel wat te wenschen liet. Voor deze haring werd van f. 2.50 tot f. 3 betaald; een enkele kist haring van de laatste nachten kon nog f. 4 a f4.50 op brengen. Met den export van versche haring was het niet veel meer gedaan, daar Duitsch- land op het oogenbllk overstroomd wordt door Belgische en Noorsche haring. Hier door zijn de prijzen in Duitse hl and tot een buitengewoon laag peil gevallen. Hier bij vergeleken waren de prijzen, welke te Dmulden betaald werden nog lang niet slecht. De pas afgekondigde contingentee- ring heeft hierop ook gunstig gewerkt, daar hierdoor de invoer van versche Bel gische en Noorsche haring sterk beperkt wordt. Naar ons ter oore kwam was het contingent van België reeds geheel ver bruikt. zoodat uit dat land voorloopig geen versche haring meer mag worden in gevoerd. De afrekening van de posten versche haring, welke reeds door de Ned. Clearing verantwoord waren laat nog steeds op zich wachten. Wat de Nederlandsche Re geering hiermede voor heeft is onbegrijpe lijk. Er is nog niet een post van de in November en December geëxporteerde haring afgerekend. Als de afrekening van deze posten nog lang op zich laat wach ten. kon dit wel eens reden zijn. dat ver schillende firma's hierdoor in ernstige moeilijkheden geraakten. In belangheb bende kringen krijgt men wel eens den indruk, dat de visscherijbelangen. ver bij die van den landbouw worden ten achter gesteld. Wat de export van gezouten haring be treft kunnen wij niet anders zeggen, dan dat alles naar wensch verloopt De voor raden verminderen steeds Bij den handel zit hoegenaamd geen haring meer; heeft men wat noodig. dan is men verplicht zich tot de Ned. Visscherljcentrale te wenden. De juiste voorraad van de Visscherlj centrale is niet bekend, men is hier eenigszins geheimzinnig mede. Naar schat ting zal de voorraad 20.000 a 30.000 kantjes bedragen: zooals gezegd gaat er echter lederen dag af. DE TREILV1SSCHERIJ. De aanvoeren waren belangrijk minder, dan wij den laatsten tijd gewend zijn ge weest. Het slechte weer van de vorige week heeft de visscherij zeer bemoeilijkt, waardoor de vangsten sterk terugliepen. Deze vermindering van vangst had echter weer een prijsstijging ten gevolge, zoodat de besommingen in het algemeen niet slecht te noemen waren, hoewel we het in dezen tijd van het jaar wel eens beter gewend zijn. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J'. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij KIOSK PRINSESSEKADE. DE NARCISSENTEELT. De Bond van Zuid-Hollandsche Kleine Kweekers verzocht den minister van econ. zaken met het oog op de aangekondigde openstelling van de Amerikaansche gren zen eind 1936 voor narcissen, eenlge teelt verruiming te geven, om te gelegener tijd aan de grootere vraag naar dat artikel te kunnen voldoen. Die uitbreiding kome dan vooral ten goede aan die bona-fide kweekers, wier beplante oppervlakte by het inventariseeren in 1933 niet grooter was dan 700 R.R. Adressanten zouden deze uitbreiding alleen willen zien toegeweaen aan hen, wier hoofdmiddel van bestaan de bollen teelt Is en dan nog met deze restrictie, dat in geen geval meer mag worden be plant dan de in 1933 geïnventariseerde oppervlakte. ALPHEN. Jaarvergadering Prof. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. In Concordia hield de afd. Alphen aan den Rijn van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en tramwegpersoneel haar 16e Jaar vergadering. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot. De voorzitter de heer W. v. d. Helm opende. Als spreker trad op het hoofdbestuurslid de heer Nauta. Het ledental is stabiel gebleven; er was een batig saldo Het geheel kenmerkte zich in een geanimeerd samenzijn, waarbij de mando lineclub „Exoelslor" onder leiding van den heer B. Polak voor een prettige afwisse ling zorg droeg. Voorts bestond het pro gramma uit zang van een dameskoortje, de uitvoering van een pantomlne, voordrach ten, gemeenschappelijke zang en als een fllmvertooning van de film getiteld: „Waar het Noorden begint." Jaarvergadering Chr. Middenstands. vereeniging. De Chr. Middenstandsvereeniging voor Alphen a. d. Rijn en Omstreken kwam in het vereenlglngsgebouw bijeen tot het hou den der eerste Jaarvergadering. Geopend werd met gemeenschappelijk zingen, schriftlezing en gebed. De voorzitter, de heer C. A. Bos wekte op tot een krachtige organisatie in zijn openingsrede. De heer van Beek had zich genoodzaakt gezien als bestuurslid te bedanken; de voorzitter memoreerde onder dank zijn werkzaamheden. Uit de hierop volgende jaarve. lagen bleek dat de vereeniglng die werd opge richt met 18 leden thans reeds 71 leden telt. De gehouden winkelweek is voor de 3 samenwerkende vereenigingen een financieel nadeel geworden Aan de pen ningmeester den heer M. Voskuilen werd onder dankzegging decharge verleend. Langdurig werd gedlscusseerd over het aansluiten van de vereeniging bij den Chr. Middenstandsbond. Uitvoerig werden \oor en nadeelen besproken en door den hoofdbestuurder toegelicht. Na gehouden stemming werd besloten tot toetreden. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Kanis, die deze benoeming aannam. Na rondvraag volgde sluiting. Eerste lustrum der C.-H. Jongerengroep. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum werd door de C.-H. Jongerengroep in het Nut een feestelijke propaganda-vergade- rlng gehouden. De belangstelling was bij zonder groot. Als spreker trad op mr. Bee- rinink. Deze gaf in zijn rede „Helpen bouwen" de noodzaak aan. dat ook de jon geren zich vooral in onzen tijd met de politiek vertrouwd maken, n.l. door het zich toeleggen op de beginselstudie, omdat men weet, waarom men zich bij de C.-H. Unie aansluit. Nadat de voorzitter, de heer Pauw, den spr. dank gebracht had voor zijn bezielende rede, wenschte de heer H. v. d. Linde, voorz. v. d. Bond van Jonge Liberalen, de afd, met haar 1ste lustrum geluk, onder overhandiging van 'n fraaien bloemenmand. Het geheel werd verdien stelijk afgewisseld door muziek van een uit muziekliefhebbers gevormd enesmble. Buitengewoon veel bijval trok het zang spel „Het landelijk concert", terwijl het „Arme Rijken" eveneens werd geappreci eerd. Ds J. Schoneveld sprak een kort slotwoord waarbij hij opwekte tot verdie ping der C.-H. beginselen Met gemeen- schappelijken zang werd besloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, D. van D. v. Leeuwen en C. van der Nagel Johanna Cornelia, D. van W. J. van Dijk en J. van Leeuwen Jan, Z. van M. Ketel en C. Zekveld Dirk, Z. van IJ. Vietmeijer en F. Fostma Cornelia Petronella, D. van C. Cocx en C. Kneppers. Gehuwd: Arie van Gemeren 25 J. en Cornelia van Donk 22 j. Overleden; Gerrit van Ofwegen 2 Leendert Kom. 60 jaar. echtg. van Sophia Catharina Bos. Loop der bevolking. Ingekomen: Van Voorburg, Cornelia H. Walraven, kraamverzorgster, Julianastraat 63 Van Rheden, Cornelia J. M. Vink, zonder beroep, Leliestraat 21 Van Lei den, Antonius P. J. M. Geljer, winkelbe diende, Pr. Hendrikstr. 29 Van Koude kerk, Marijtje van der Zwan, dienstbode. Hoorn 150 Van Delft Wletske Moes, off. 1. des Heils, Hooftstraat 235 Van Bos koop, Jan A. van Gemeren en gezin, bloemhandelaar, Zaalbergstraat 10 Van Rotterdam. Karei Munting, zonder be roep, Wilhelminastraat 41. Vertrokken: Naar Leiderdorp 242, Weilcke Qulk, dienstbode Naar Lelden, Voorstraat 7, Paules C. Rosenberg, elec- tricien Naar Ierseke. Wilhelminastraat 51, Anna Ferwerda. off. L. des Hells Naar Voorschoten. Donklaan 11, Hendrik v. d. Wel en gezin schilder Naar Uit hoorn, Zuiderlegmeerpolder 4, Wilhelmus C. Overee, veehouder Naar Haarlem mermeer. Aalsmeerderweg 759, Jenna Roest, dienstbode Naar Sambeek, St. Catharina-gesticht, Allda van der Louw, religieuse. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der N.-H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt ruim f. 138. Gevonden: 1 belastingplaatje in etui; 1 nikkelen armbandhorloge en etui met schrijfbehoeften. - Inlichtingen politie bureau Julianastraat. Ten bate van het R.-K. Crisis-comité zal de R.-K. muziekvereeniglng „Leo XIII" op 19 en 20 Febr. a.s. een uitvoering geven met een zeer gevarieerd programma. Woensdagavond zal de rederijkers kamer „Tot Nut en Genoegen" opvoeren het blijspel in drie bedrijven „In ander mans schoeien". Deze uitvoering wordt gegeven in net Nut terwijl de netto-op brengst zal worden afgedragen aan het pi. Crisis-Comité. Door de Chr. Zangver. „Hosanna" zal op 27 Febr. a.s. worden uitgevoerd het Oratorium van Handel „Judas Macca beus". Mederwerking zal worden verleend door bekende solisten. Het Haagsch toon kunstenaarsorkest is de muzikale bezet ting toevertrouwd, terwijl voor de vleugel wederom den heer P. v. Poelgeest is ge- engageerd. De opbrengst zal geheel worden bestemd voor het pi. Crisiscomité. Gelet op de be kendheid van .Hosanna" en het schoone doel dat zij nastreeft, zullen velen zeker van hun belangstelling doen blijken. Mevr. O. C. A. B. te Overveen schonk aan de Martha-stlchtlng alhier een gift van f.500. BODEGRAVEN. Vergadering der N.S.B. In het Beursgebouw werd een drukbe zochte N.S.B.-vergadering gehouden, waar als spreker optrad de heer Vlekke te Sant poort. Voor de vergadering was een strooi biljet verspreid waarin werd medegedeeld dat op zijn verzoek aan den voorz. der R.K. Raadsfractie gelegenheid was gegeven tot debat. Onmiddellijk daarop antwoordde de R.K. Klesvereen. met een biljet waarin het tegendeel werd beweerd en medegedeeld dat de heer v. d. Poll geen debat had ge vraagd en ook niet aanwezig zou zijn. De vergadering, die geleid werd door den heer L. van Dam, had een ordelijk verloop. Zilveren jubileum van den heer J. Zekveld. De heer T. Zekveld. ambtenaar bij de Posterijen herdacht zijn zilveren jubileum in den Postdienst, 's Morgens ontving de jubilaris te zijnen huize talrijke blijken van belangstelling. 's Middags werd de jubilaris door den directeur en het personeel van het post kantoor gehuldigd. Hij werd met zijn fa milie ontvangen in het groote kantoor lokaal, waar het voltallige personeel ver gaderd was, met collega's uit de bijkan toren. De directeur, de heer Tervooren dankte den Jubilaris namens de administratie voor zijn werk gedurende 25 Jaar en voor de trouwe plichtsbetrachting. Persoonlijk dankte hij voor de prettige samenwerking en getuigde van de groote waardeering, die hij voor den jubilaris koesterde. Hij wenschte hem met zijn gezin geluk en voorspoed. Namens het personeel bood hij een fraaie salonlamp aan. De heer Zekveld dankte den directeur voor de tot hem gerichte waardeerende woorden en zijn collega's voor het mooie cadeau, waarna men nog eenigen tijd ge zellig bijeen bleef. Zilveren jubileum van de Chr. M.U.L.O.-School. Het was 25 Jaar geleden dat de Chr. M.U.L.O.-School, destijds gevestigd in de Groen van Prinstererschool, thans in de Verhoeff-Rollmannschool, werd geopend. De Chr. School bestond hier destijds gl 52 jaar, maar was zóó gegroeid, dat de stich ting van een tweede gebouw moest worden overwogen. Men besloot toen, vooral op aandringen van ds. Elshoven, destijds Geref. predikant en van den heer H. Tur kenburg, tot stichting van den M.U.I.O.- school. In korten tijd was een bedrag van f. 11.000 aan rentelooze voorschotten bij een. Op 31 Januari had de plechtige opening en de installatie van het hoofd plaats, in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten; 1 Februari werden de lessen aangevangen, aanvankelijk met behulp van twee onderwijzeressen. De school groeide snel en verheugt zich thans in een grooten bloei. Later kwam er nog een derde school bij; maar thans bestaat er kans dat onder den druk der bezuiniging besloten zal worden de lagere afdeellng te combineeren met een andere lagere school en alleen d U.L.O. afleeding te behouden. De heer Maaskant, het jublleerend hoofd wenschte den gedenkdag in stilte te doén voorbijgaan. Angstvallig had hij den da tum verzwegen, maar kon tenslotte niet verhinderen dat het bestuur de datum kende en hem complimenteerde en een blijvend aandenken aanbood. De hier nog aanwezige oud-leerlingen brachten den jubilaris een bezoek, waarbij een hunner uitdrukking gaf aan de groote waardeering, die men steeds tegenover den jubilaris had gekoesterd. Naast een bloe menhulde werd hem een leeslamp als blij vend aandenken aangeboden. De Jubilaris was zichtbaar verrast! BOSKOOP. Uitvoering van Hercules. Onder leiding van den heer S. C. de Haan Jr. uit Rotterdam had in hotel Klaassens de jaarlijksche uitvoering plaats van de Chr. Gym- en turnvereenlging •Hercules". Na een inleidend woord van den voorzitter volgde een rijk voorzien programma, dat een genotvollen avond bezorgde. De oefeningen der jongens en meisjes werden correct uitgevoerd. Eenlge leden van de muziekver. ..Concordia" verleende hun medewerking. Vereen. Oud-Leerlingen. De oud-leerlingen, der Chr. Ned. Herv. School vierde het 2e jaarfeest. Na opening door het hoofd, den heer F. van der Mast gaven de oud-leerlingen samenspraken en voordrachten, terwijl de heer Reys uit Amsterdam met zijn schoolbioscoop de leerzame film der Zuiderzeewerken ver toonde. Nog volgden eenige komische films, die zeer Insloegen! Men keerde voldaan huiswaarts. 3 Febr. a.s. zal de Zondagsdienst wor den waargenomen door dr. P. du Buy telef. 40. De Schaakclub „Inter Nos" hield In hotel „Neuf" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. de Ruijter, opende waarna de notulen en de Jaarverslagen onveranderd werden vastgesteld. De aftr. bestuursleden, werden herkozen. Na sluiting volgde een gezellig samenzijn. HEDEN. Schouwburg: Litterls Sacrum „Blauw, baard's achtste vrouw". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jubileum-uitvoering „Brunhllde". 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8>/i uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8Vi uur nam. Morschweg 50: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Schouwburg: Tooneelwedstrijd „Nut en Vermaak". A.D. T. V. met „Mijn en Dijn". 8 1/4 uur. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten tg 10 uur voorm. en 7 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 28: Verg. Ned. Bijbel- genootschap afd. Leiden, 4uur nam. In den Vergulden TQjrk: Openbare les AB.N.F., 8>/4 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam, Rehoboth: Chr. Hlst. Jongerengroep, 8 uur nam. Rehoboth: H.G.6. Spr. de heer Peere- boom, 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. 8 uur mm. Volkshuls: Leekenspel. 8 1/4 uur naiü. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie M 8 uur nam. Stadszaal. S.D.A.P. Spr. Ir. Albarda. 8 uur nam. Woensdag. Valkenburg: Openbare vergadering H.O.S.. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Op hoop van Zegen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Ik was een Spion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nm, „Footlight Parade". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater. Steenstraat 39. 8i/J u. nam, „Sadie Mac Kee". Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 28 Januari tot en met Zondag 3 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doe- zastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen. Hovens Gréve, Lahr, Nleuwzwaag en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, Tel. 3302. HAZERSWOUDE. Op uitnoodlging van de Chr. Jonge). Ver. „Eere zij God" hield ds. van Iterson van 's-Gravenhage in het locaal „Salva- tori" een lezing over „Zekerheid des Ge loof s" en zette uiteen dat dit: gewenscht, gezocht en gepredikt moet worden. De op komst was bevredigend. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Wilhelmus Oomelis OvereJ, 26 jaar en Cornelia Maria Koot. 24 jaar. Overleden: Reinier de Jong, 72 jaar. Een merkwaardige vondst De echtgenoote van den heer T. M., wonende in de Lagewaard, verloor 14 jaar geleden in den tuin een gouden ring. Dezer dagen kwam haar zoontje met dit vermiste sieraad, dat hij gevonden had, aandragen. Vergadering der IJsclub. Op de bestuursvergadering van de alhier onlangs opgerichte ijsvereeniging werden definitief tot bestuursleden gekozen de heer C. van Leeuwen, voorzitter; A, van Driel, 2e voorz.; H. Wille, seer.; W. van Katwijk, le penningmeester; Huisman, 2e penningmeester. Achtereenvolgens werd besproken wat er eventueel gedaan zal worden, als er ijs komt. Voorloopig be schikt de vereeniging over een gedeelte particulier water, het z.g. Torentje, terwijl ook Ingeval de Rijn dichtvriest, daar een baan afgezet kan worden. Zoodra mogelijk zal worden overgegaan tot afzetting en onderhoud van een gedeelte ijsbaan, waar op toegang voor leden en entreeheffing voor niet leden. Vanwege den Ring Alphen en Omstr- van het Ned. Jongel. Verbond, werd in de Koornzaal een goed bezochte Rlngvergade. ring gehouden. Na de opening door den voorzitter, gaf de heer W. van Vegten van de afd. Koudekerk een welverzorgde Bij belinleiding over 1 Kon. 19. Na de pauze hield ds. J. de Bruin uit Alphen aan den Rijn een causerie over Vlaamsch Belgie. die zeer juist gekozen bleek te zijn voor jonge mensohen. Op beide onderwerpen volgde een leerzame bespreking. 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6