LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 2 Februari 1935 BUITENLAND. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. VISSCHERIJBERiCHTEN. bet Nationaal Socialisme uit een kleine Kroep met den Dropagandist Hitier als aanvoerder werd geboren; hoe deze bewe ging met groote leuzen en schoone belof ten veld won om dan breedvoerig stil te staan bij de ontgoocheling hoe het on danks alle beloften gaat met de katholeke jeugbeweglng de vakorganisaties, de ka tholieke pers de vrijheid het woord in het kort de belijding van het geloof in al zijn vertakkingen Ook ln ons land kwam het fascisme eerst ln groote verdeeldheid van kleine groepen. Thans zal het Nationaal Socialisme ln Nederland onder leiding van den heer Ir. Mussert. aldus spreker, den heilstaat brengen. Groote leuzen en be loften worden geuit ln vergaderingen en geschreven in het lijfblad „Volk en Vader land". ook wel door hen. die zich katho liek noemen om middels het aankweeken van een ontevreden stemming in dezen Wereld Crisistijd den partij te doen groeien. Spr. las vervolgens enkele door een „katholiek" in „Volk en Vaderland" geschreven passages voor. waarin wordt uiteengezet dat een katholiek lid van den NS B mag zijn. Spr. zpu dien katholiek willen vragen, of hij de Vasten mandemen ten van den Aarts-Bisschop en de Bis schoppen van Nederland over 1934 heeft gehoord en gelezen Die mandementen houden een ernstige waarschuwing in tegen die moderne stroomingen en een ernstig woord om trouw te blijven aan de katholieke beginselen. Breedvoerig ging spr. daarop in en be toogde. dat van dezen zg. heilstaat noch voor de katholieken, noch voor het Neder- landsche volk. dat is te verwachten wat met groote leuzen thans wordt voorge spiegeld. In tegenstelling daarmede spoorde spr. met vuur aan mede te blijven strijden opdat de wereld tot inkeer komt en haar heil zoekt in terugkeer tot God. waar het geluk en het hell van die menscheheld alleen gevonden kan worden Van de gelegenheid om vragen te stel len werd door een 5 tal leden gebruik ge maakt. Vóór het sluiten der vergadering werd mededeeling gedaan dit naar aanlei ding van een opmerking van een der vra genstellers dat een N.S.B.-lid geen lid van de R.K Kiesvereeniglng kan zijn of omgekeerd De voorzitter dankte den heer Lombert voor zijn boeiende rede en sloot de ver gadering met een opwekking tot actie voor het komende verkiezingsjaar en den Chr. groet. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen theologie de heer D. J. de Reus Den Haag) en voor het doctoraal examen theologie, mej. J. S. Q. Muys van de Moer .(Lelden). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging; Gebroeders Spadon. Roemer Visscherstr. 45 Leiden. Ital. granietwerkers Wijziging handelsnaam in; Gebroeders Spadon en Co. Nieuwe eigenaars: C. Di Bon en M. Siega, Leiden. t DE BIOSCOPEN. Lido-theater. Joan Crawford Is onge twijfeld één van de meest opmerkelijke figuren van het witte doek, die een heel aparten vorm van uiterlijke schoonheid gehuld heeft om een innerlijke karakter veelzijdigheid, welke in het dramatische lijn grootste hoogte of zoo men wil: diepte bereikt. In „Sadie Mac Kee" is ze de dochter van een kokkin van een aan zienlijke familie, welke een zoon Michael, een advocaat van professie bezit. Van kindsbeen af hadden Sadie en Michael met elkander gespeeld en moeder Mac Kee's vurigste wensch was een uiteindelijk huwelijk tusschen hen. Hoe heel anders zou het in den beginne verloopen! Sadie vatte immers liefde op voor een ander, een arbeider, en met dezen Tommy vluchte ze naar New-York. In die wereld stad bleek de verleiding van haar geliefde ivoor een artiste uit de amusementskringen te groot en Sadie bleef eenzaam en ver laten achter. Weldra zien we haar optre: den als danseres in een cabaret en zóó iwordt ze ontdekt door een millionnair, met iwien ze een huwelijk aangaat. Doch Tommy kan ze niet uit haar gedachten •wegzetten en ten einde raad verklaart ze den millionnair haar vroegere liefde. Edel moedig geeft deze Sadle haar vrijheid Iterug. Maar Tommy is ernstig ziek ge worden en sterft. Met de jaren in ver standelijk inzicht toegenomen, sluit Sadie tenslotte met haar jeugdvriend Michael een rverbond voor het leven en zoo gaat moeder Mac Kee's verlangen toch nog in ver vulling. „Sadie Mac Kee" is een buitengewoon sterke speelfilm, vol verrassende wen dingen en meter na meter met een boeiende handeling. Uit den aard van het •verhaal volgt reeds, dat Joan Crawford de film hoofdzakelijk draagt, waarhij Franchot Tone en Gene Raymond zich keurig aan sluiten. Haar expressieve gelaatsuitdruk king weet ieder trekje, hoe klein ook, scherp te accentueeren. De regie van Clarence Brown Is erin geslaagd een juiste sfeer te s«heppen; vooral de tweede helft is knap gedaan en maakt „Sadie Mac Kee" tot een niet-alledaagsch filmwerk. Een zeldzaam spannende detectivefilm is „Wie is de schuldige?", uitstekend van opzet en uitvoering, raak getypeerd en wat het allervoornaamste is. vrijwel niet op te lossen. Ralph Bellamy Is hierin een sym pathieke detective, die met een verbluf fende schranderheid den dader in een moordzaak opspoort. Een film om van te smullen! Trianon-theater. Naar authentieke gegevens van de staven der Britsche en Belgische legers vervaardigde Victor Sa- ville voor de British Caumont-Maat- schappij het filmwerk „Ik was een spion", dat in velerlei opzicht onze belangstel ling vraagt. In tegenstelling met zoo tal- looze andere film- op hetzelfde gebied hield Saville deze boeiende levensgeschiedenis van Martha Cnockart, de Belgische ver pleegster en spionne, vrij van scherpe ten- denzen, waardoor de film slechts aan kwaliteit en waardeering winn» n kon. Zij is aldus geworden tot een ver ha t van zeer sterk suggestieve kracht en van een ener- veerende spanning, die nei {em terugvalt en onafgebroken den blik van het stil toe kijkende publiek gevangen houdt. Ontroe rend en overtuigend speelt Madeleine Carroll de rol van het Belgische meisje, Martha Cnockart. dat op toevallige wijze ln het kleine plaatsje harer inwoning de taak van verpleegster te aanvaarden krijgt en, na eenig tegenstribbelen, zwicht voor den ..andrang harer landge- nooten om in het hospitaal splonnage- diensten te verrichten ten einde op die manier haar deel bij te dragen tot de ver dediging van het ongelukkige vaderland. Geholpen door een onderofficier (Herbert Marshall', die eveneens Belg en spion blijkt te zijn, doet het meisje haar levens gevaarlijke werk met een opoffering en algeheele overgave, die het symbool zijn van de groote liefde van het Belgische' volk voor zijn overweldigde vaderland! Marshall's spel past volkomen in het kader van deze sterke speelfilm, waarin de derde belangrijke rol vertolkt wordt door Conrad Veidt als de stadscommandant met al zijn fouten maar ook met z'n zuiver menschelljke gevoelens en plichtsopvat tingen. Veidt is ook hier weer de karakter speler, wiens beeldende kracht nauwelijks haar weerga vindt en die er in niet geringe mate toe meewerkt deze film te brengen op een dermate hoog plan. dat geen bioscoopbezoeker deze week verzuln^n mag deze episode uit den vreese-lljken wereld oorlog te gaan zien. In het voorprogramma „Das Tankmadel" een genoeglijk blijspelletje met den komi sche n Fïitz Schulz en Ursula Grahley en mooie opnamen van de festiviteiten der Leldsche meisjes-studenten. Casino-theater. Deze week gaat in dit theater „Footlight-Parade", een der best geslaagde op het gebied van revue-films en met recht de show der shows genoemd. Deze film werpt wederom een blik in het Amerikaansche tooneelleven met al zijn beslommeringen en plotseling opkomende moeilijkheden. Het is James Cagney als de sympathieke, overal tegenwoordige too- neelmeester. die steeds weer genoodzaakt is handelend op te treden, trouw bijge staan door Joan Blondell als zijn lief tallige secretaresse. De film culmineert in de drie grootsch opgezette prologen, waar van vooral de Waterval-scène bijzondere vermelding verdient. Uit deze film zijn o.a. bekend de drie „Schlagers"; „Honey moon Hotel", „Shanghai Lil" en „By a Waterfall". De gevierde stars Ruby Keeler en Dick Powell verzorgen het artistieke gedeelte ln deze film op een wijze, zooals we hen dat reeds meerdere malen zagen doen. Voor de pauze draait als eerste hoofd film Een blik door het sleutelgat", met de bekende filmsterren Kay Francis en George Brent in de hoofdrollen. Deze rol prent geeft de ervaringen weer van een privé-detective, die, hoewel niet naar den wensch van zijn cliënt, toch de zaak tot volle tevredenheid regelt. Luxor-theater. Mevrouw Esther de BoerVan Rijk als Kniertje in het prach tige werk van Herman Heyermans „Op Hoop van Zegen" heeft eich overeenkom stig onze verwachtingen een week op het programma gehandhaafd en wie tot dus verre verzuimde deze werkelijk goede Hol- landsche film te zien, kunnen wij een bezoek alsnog met warmte aanbevelen. De vooravond wordt in beslag genomen door een gevarieerd programma kleingoed, w.o. een kostelijke film van Adèle Sandrock „De rustverstoorster". De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen zekeren L. J. F. van L. wegens het vernielen van eenige ruiten van het gebouw voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Als leden der oudercommissie van de school Langebrug B zijn dezer dagen her kozen mevr. Op den Velde en de heer Marks, terwijl als nieuwe leden werden gekozen mevr. E. van der Reljden en de heeren L. Voogt en C. Brands. Gisteravond is ingebroken ln het kantoor van den houthandel der firma C. H. T. aan den Zoeterwoudsche-weg. De inbrekers verschaften zich toegang door verbreking van een ruit en maakten een bedrag van f. 30 a 40 bult. NIEUWE UITGAVEN. Encyclopedie voor jongeren. In de Encyclopedie voor Jongeren ver scheen het tweede deel van „Wat Is dat?" Deze aflevering loopt van Estafette tot Gallicismen. Bijzonder aardige artikelen over Europa, Faust, Fietsen, Film, Fokker, Ford, Fotografie, Franciscus van Assisi, worden in dit nummer van de Encyclo pedie behandeld, terwijl aardige illustra ties als Etoncollege, Evenwicht, Fauna, Feeën, Fietsen, Film, Fllnck, Florence, Fokker, Ford, Fotografie, Franciscus van Assisi, Gala, doorkijken van dit boek tot een telkens weer terugkeerend genoegen maken. De gekleurde plaat van dit nummer be handelt het onderwerp Fruit. De schilde res, mevrouw van Wanlng-Stevels is er ons inziens, uitstekend ln geslaagd het ge noemde onderwerp weer te geven. Het tweede van de drie deelen, waarin de Encyclopedie tenslotte zal verschijnen, ls hiermede dus begonnen. WEEKBLADEN. De „Haagsche Post" bevat artikelen over „De officiersopleiding bij de Marine", „Van Indische Oudjes en afgevloeiden", „Een dejeuner te Doorn bij Wilhelm II", Gefoto grafeerde reportage". „Het dollarproces tegen de Koninklijke", „Infectieziekte bij zuigelingen", alsmede diverse beschou wingen over de RA.I. Koning Carol van Roemenië schrijft in de Wereldkroniek over „Hoe ik mijn zoon leer om Koning te worden". Voorts be schouwingen over het „zien" van muggen, „De Radio, een instrument in de hand van de wet" en vele plaatjes over het wereldgebeuren. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Fransche ministers te Londen. Te Londen zijn de Fransch-Engelsche besprekingen volijverig voortgezet. De Fransche ministers verlieten Dow- ningstreet gisteravond om kwart voor 7. Corbin. de Fransche ambassadeur, nam aan de namiddagbijeenkomst deel. 's Avonds gaf de Britsche regeering een diner, voorgezeten door Mc. Donald. Het volgende communiqué is gepubli ceerd: „De ministers Baldwin, John Simon en Eden hebben Flandin en Laval op 1 Fe bruari in Downlngstreet 10 ontmoet. Twee samenkomsten werden gewijd aan het algemeen onderzoek van de voor naamste kwesties der Europeesche poli tiek. De ministers zullen het onderzoek dezer verschillende problemen ln de eerstvol gende bijeenkomst voortzetten, die in den namiddag van 2 Februari zal plaats heb ben. opdat eerst prlvé-besprekingen in den morgen zullen kunnen plaats vinden. De ministers konden met voldoening den geest van vriendschappelijk vertrou wen constateeren, waarin de gedachten- wisseling is begonnen en wordt voort gezet". Men verneemt, dat de Engelsch-Fran- sohe privé-bespreklngen hedenmorgen ge splitst zullen zijn ln besprekingen in Dow nlngstreet en op het Foreign Office. Zij zullen gevolgd worden door een lunch op de Fransche ambassade en een slotbijeen komst ln den namiddag Over de besprekingen zelf wordt feitelijk niets essentieels gemeld. De Fransche mi nisters zouden gisteren voornamelijk aan het woord zijn geweest, terwijl heden de Engelschen hun zienswijze zuilen geven. In Fransche officieele kringen werd nogmaals met nadruk erop gewezen, dat er geen sprake zijn kan van een consta teeren van tijdens de Fransch-Engelsche conferentie gemaakte vorderingen. De Fransch-Engelsche bijeenkomst, zoo merkt men op, had epkel en alleen een gedachtenwlsseling tén doel en was niet bijeengeroepen, om eenige bepaalde voor stellen te bestudeeren. Flandin en Laval wenschten zich door persoonlijk contact nauwkeurig op de hoogte te stellen van de meening van Mac Donald, Sir John Simon en andere Brit sche staatslieden omtrent de talrijke Euro peesche vraagstukken. Er bestond voor een aanzienlijk deel overeenstemming wat betreft de algemee- ne beginselen, zoo verklaart men in bo vengenoemde kringen. De Internationale belangstelling voor de conferentie bleek wel, toen de Fransche ministers bij hun terugkeer van Downlng street naar hun hotel belegerd werden door een groep Fransche, Britsche, Duit- sohe. Nederlandsche, Japansche en Oos- tenrijksche journalisten. De Fransche mi nisters weigerden evenwel eenig commen taar te geven. Flandin en Neville Chamberlain zullen dit weekend de gasten zijn van den pers magnaat sir Gomer Berry in diens resi dentie Farmham in Buckinghamshire. Men denkt, dat Flandin van plan ls, de stabilisatie der deviezen ter sprake te brengen. Men gelooft, dat hij dit zou doen in besprekingen van niet-officleel karakter Berlijn ls eindelijk ook ln beweging ge komen. Officieel wordt gemeld, dat de Duitsche regeering van de Fransche na dere Inlichtingen heeft gevraagd over de overeenkomsten, die tusschen Laval en Mussolini te Rome tot stand zijn gekomen betreffende de garantie der onafhanke lijkheid van Oostenrijk. Te Berlijn wenscht men te weten: le. de strekking van het ontwerp-ac- coord en of het ervoor bestemd is in het kader van den Volkenbond te worden ge bracht; 2e. de strekking van het consultatief pact tusschen Frankrijk en Italië. Laval zal deze quaestie, na zijn terug keer uit Londen, bestudeeren en erop antwoorden ln overleg met Rome, waar deze vragen eveneens gesteld zijn door Duitschland. BELGIE. Geen mijnwerkersstaking op 4 Febr. De regeering heeft een. ambtenaren- cumulatie van functies verboden. Gisterep is te Brussel een buitengewoon mijnwerkerscongres gehouden inzake de regeling der mijnwerkerspensioenen. Met bijna algemeene stemmen werd besloten om. gezien de tegemoetkomende houding der regeering. op 4 Februari as. niet over te gaan tot een algemeene staking. TIJDSCHRIFTEN. FRANKRIJK. De staking van staatsbeambten. Op order van de federatie van staats beambten hebben de arbeiders in het mee- rendeel der arsenalen van Frankrijk giste ren den arbeid gedurende een uur gestaakt om te protesteeren tegen vermindering hunner salarissen. Nader wordt uit Toulon gemeld, dat het aantal arbeiders der arsenalen daar ter stede, dat aan de proteststaking deelnam, tusschen de 20 en 66 personen bedroeg. De stakers hielden een vergadering, doch wer den uiteengejaagd, toen zij probeerden een optocht te vormen. Eenige manifestanten werden gekwetst bij een kleine schermutseling met ordebe waarders. Te Cherbourg heeft het arsenaalperso- neel ook slechts gedeeltelijk gestaakt. Te Algiers staakte de helft der arbeiders. Te Brest deed zich een Incident voor toen 1500 stakers de versperringen der politie verbraken. Een vrachtauto met mobiele garden ter versterking ontboden, werd onderstboven geworpen. Een arbeider en een garde werden ge wond en naar het ziekenhuis vervoerd. De rust werd spoedig hersteld. POLEN. De buitenlandsche politiek. De minister van buitenlandsche zaken, Beek, heeft in de commissie van buiten landsche zaken van den landdag de met ongeduld verwachte verklaring over de buitenlandsche politiek van Polen afgelegd Minister Beek wees er op. dat Polen streeft naar internationale toenadering. Polen heeft zich niet verzet tegen toetre ding van Rusland tot den Volkenbond, zooals in zekere buitenlandsche kringen wordt gesuggereerd. Sprekende over het ontworpen Oostelijk pact herhaalde Beek de bezwaren van Polen daartegen. Hij verklaarde, dat dit pact niet voldoende rekening houdt met den toestand ln Oostelijk Europa en een bedreiging vormt voor het paciflcatiewerk dat Polen ln deze gebieden heeft aange pakt. Oostelijk Locarno ls noch Locarno, noch Oostelijk! Een waarborg voor de vastgestelde grens, welke het Locarno-pact bevat ontbreekt ln het Oostelijk pact. Bovendien wekt de benaming Locarno pijnlijke herinneringen bij Polen op. In het vervolg van zijn rede zei minister Beek. dat Polen positief stond tegenover de overeenkomsten van Rome. waartoe Polen is uitgenoodigd. Met betrekking tot zijn verklaring te Genève over de minder heden verklaarde minister Beek. dat Polen blijft bij zijn weigering gevolg te geven aan de mlnderhedenprocedures van den Volkenbond, die ln strijd zijn met de be langen en de waardigheid van Polen. Ten slotte verklaarde Beek dat men aan de grieven van Polen moet tegemoet komen om het in staat te stellen mede te werken aan de Internationale organisatie van den vrede. De vertegenwoordigers van de oppositie (nationaai-democraten en llnksche par tijen i deden een heftigen aanval op Beck's politiek en verweten den minister vooral, dat hij zich steeds meer van Frankrijk vervreemdde en steeds sterker aansluiting zocht bij Duitschland. De nationaal-democraat Stronski gaf als zijn meening te kennen, dat de Pool- sche buitenlandsche politiek den na de natlonaal-sociallstische revolutie gescha pen toestand niet benut heeft. Polen heeft zich van het West-Europeesche blok ver wijderd en voert een Dultsch gezinde po litiek, welke Frankrijk, Rusland en Tsjecho giowakije niet gaarne zien. De geheele oppositie gaf als haar op vatting te kennen, dat Polen tot het Oost pact moet toetreden. Ook de vertegenwoordigers der llnksche partijen keurden de ontbinding van de Poolsch-Fransche alliantie af. De aanhanger van het regeeringsblok, Mledzinckl, verzekerde, dat de aanhan gers van de regeering haar politiek on wrikbaar zullen steunen en verklaarde dat de Poolsche politiek zich niet in alle vraag stukken solidair verklaart met Duitsch land De verhouding tot Frankrijk is op het beginsel van een onveranderlijke alli antie gegrondvest. Hierna sprak de minister van buiten landsche zaken, Beek, wederom over de houding van Polen ten opzichte van het Oost-pact en verklaarde, dat hij hoopte, de loopende onderhandelingen niet te zullen schaden, als hij gewag maakte van een memorandum, dat hij ln September van het vorig jaar te Genève aan Barthou had overhandigd en waarin in preciezen vorm het wezen en het aspect van het Duitsche probleem in verband met het Oostpact beschreven ls. Barthou had toen verklaard, dat hij de meening van de Poolsche regeering deelde. Beek zelde ten slotte er van overtuigd te zijn, dat Laval deze verklaring niet zou desavoueeren. „Meisjesleven." Het Februarinummer van „Meisjes leven", onder redactie van Willy Petillon, uitgave Valkhoff en Co., opent met 't be- bekende lied van de Genestet .Denken en Doen". Voorts bevat het verhalen van Willy Pétlilon, Cissy van Marxveldt, Nap Agnc', Henk Berghout schrijft over „Mo derne muziek; mr. W. Coops behandeld „Handschrift en karakter." HONGARIJE. Staking geëindigd. De nieuwe staking in de mijnen te Fünfkichen ls gistermiddag beëindigd. De stakende arbeiders hebben het werk her vat. De onderhandelingen ter bereiking van een algeheele overeenkomst zijn be gonnen. In 't geheele mingebied heerscht rust. ITALIË. Défilé van iwartbemden voor den Duet, Cultuur-verdrag met Oostenrijk. De twaalfde verjaardag van de fascisti sche militie is gisteren in alle steden en dorpen van Italië gevierd met groott plechtigheden en parades, waaruit weder duidelijk de nauwe geestesverknochtheid tusschen Zwarthemden, leger en bevol king bleek. Bovendien werden dapperheldsmedailles uitgereikt aan officieren en miliciens en kransen en bloemen neergelegd op de monumenten van de leden der militie, die voor de fascistische Idee zijn gestqrven. ln het bijzijn van alle autoriteiten werden de namen der „Caduti" afgeroepen. Op de „Piazza di Siena" te Rome sloeg Mussolini persoonlijk, gezeten op zijn witte paard, de indrukwekkende parade van Zwarthemden gade en inspecteerde hij de legioenen der hoofdstedelijke militie, de overige legerdétachementen en afdeelingen der Fascl Glovanill, ln totaal ongeveer tienduizend man. De Oostenrljksche minister van Onder wijs, dr. Pernter, is gisteren voor een kort bezoek ln Rome aangekomen. Hij zal he den het door Schuschnigg en Mussolini overeengekomen Italiaansch-Oostenrijksch cultuuraccoord onderteekenen. In het accoord worden voorzieningen getroffen betreffende de ontwikkeling van de Ita- ltaansch-Oostenrijksche cultureele betrek kingen o.a. door uitwisseling van studen ten, concertreizen en radio-uitzendingen. VEREENIGDE STATEN. Verzet tegen de automobielcode. Green, de voorzitter der Amerikaansche federatie van den Arbeid, kondigt aan, dai de georganiseerde arbeid de verlenging van de automobielcode niet zal aanvaar den. Green verklaarde tegenover de subcommissie van den Senaat, dat de code volkomen gefaald heeft ln zijn taak om meer werk te verschaffen, omdat de arbeiders verplicht zijn, waar het hun gevraagd wordt, om een bijna onbeperkt aantal uren te werken volgens de vrille- keur der automobielfabrikanten. CHINA. De crisis doet zich voelen. Het einde van het Chineesche jaar vindt het land geplaatst voor een finan- cleele crisis, die erger is dan de laatste tien jaar ls waargenomen. Handelaren kunnen niet leenen en zijn niet ln staat hun vorderigen te innen, daar de binnen- landsche banken groot gebrek hebben aan contanten en sommige reeds gesloten zijn. Evenals de binnenlandsche hebben ook de buitenlandsche banken weinlg contanten. Credieten op termijn worden afgesloten tegen een rente van 10 tot 30 pCt. Op export wachtende goederen kunnen niet worden vervoerd, wegens gebrek aan geld voor finanelerlngsdoeleinden, terwijl om dezelfde reden ook geen Invoer kan plaats hebben. De zaken staan volkomen stil. Winkeliers en handelaren lijden groo te verliezen en dagelijks hoort men van faillissementen. Indien deze bevroren toestand aanhoudt dan zullen, naar men meent, handelaren en binnenlandsche banken niet lang meer in staat zijn de hooge geldkoersen te be talen, tenzij een verlichting wordt ver kregen, doordat Amerika zijn zilveraan- koopprogram niet verder uitvoert of doof het beschikbaar stellen van groote buiten landsche credieten. Men gelooft echter, dat Groot-Brittannië en Amerka doof zijn voor de credlet-aanvraag. Japan zal, ze? meent men, op zijn egen voorwaarden wel crediet willen verleenen doch of de ernstige toestand China zal kunnen be wegen de Japansche voorwaarden te aan vaarden, staat te bezien. IJMUIDEN, 2 Februari 1935' VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo 1.0.850.52, griet p. Itjf' van 50 kilo f.2511.50, tongen per kil» f. 1.300.80, groote schol per kist van 50 kilo f. 12—9. middelschol f. 13—10, zetscho f. 16.50—11.50. kleine schol f. 13—8, bot f. 63.60. schar f. 86. vleeten per stuk f. 1.70, kabeljauw per kist van 125 Wie f.4631, gullen per kist van 50 kilo f.1»- 1.50, wijting f. 5.50—4.70. Aanvoer 136 kisten versche haring. «U5 f. 5.90—5.35 per kist. Aangekomen de stoomtrawler: IJM met f. 1431 en de loggers: KW 35 me» f.638, KW 62 met f.328, KW 43 met f KW 167 met f. 780, KW 51 met f. 1091, KW 40 met f.847 en SHV 297 met f. 785 be somming, benevens de KW 176 met f.3». VL 97 met f 297 en VL 16 met f. 95 voof versche haring. M

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2