75ste Jaargang VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 No. 22964 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. MUZIEK. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ots. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenad ver tent les belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets, porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:' Voor Leidein en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden 1.2.35 per week 1.0.18 Franco per post 1.2.35 per 3 maanden portokosten ivoor binnenland 1.0.80 per 3 mod.) Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. AFSCHEID VAN DEN HEER J. VAN DER HETDEN. Als brigadier van politie. Nadat hij tevoren ten bureele van den -mmlssaris van politie afscheid had ge- omen van den Haagschen Centralen reemdelingendlenst, had gistermiddag in e groote wacht van het politiebureau het fscheid plaats van den brigadier der echerche J. v. d. Heyden. die na een on geveer 30-jarige dienstvervulling den olitiedienst met pensioen ging verlaten. Te dien einde hadden zich zijn supe rieuren. collega's en minderen in grooten getale naar deze zaal begeven, waar te klokke kwart voor drie de scheidende brigadier met zijn familie werd binnen geleid. Allereerst werd hij toegesproken door den agent J. Zwart, die erop wees hoe een dergelijk afscheid altoos veel beteekent voor Iemand, die steeds zijn plicht met ijver en ongewektheid heeft verricht. Spr. herinnerde er vervolgens aan. hoe van der Heyden zelf heeft bijgedragen tot de in stelling van een jubileumcommissie, waar door aan plechtigheden als deze eenlg cachet werd gegeven. Dit instituut, aldus spr., heeft stellig veel btjgeddragen tot verbetering van den geest in het korps en tot vergrooting der onderlinge waardeering Namens het geheele korps bood spr. den brigadier, die bij allen zeer in aanzien staat, een prachtige leeslamp aan De heer Veefkind van den Haagschen Vreemdelingendienst overhandigde mej van der Heyden een bloemenhulde. De onmiddellijke chef. de heer Weyêrs. memoreerde hot voortreffelijke geheugen van van der Heyden. die volgens spr. met trots op zijn loopbaan mag terugzien en zijn pensioen in alle opzichten welverdiend heeft. Namens de recherche, het administratief personeel en de dagwacht, bood spr. hem een portefeuille met inhoud aan, daaraan den wensch toevoegend, dat nog vele ge lukkige jaren voor hem mogen zijn weg gelegd. Zijn- opvolger, de heer Vleerbos bood uit dankbaarheid voor de ondervonden pret tige samenwerking een foto In lijst aan. Daarna werden nog waardeerende af scheidswoorden gesproken door den groeps commandant der politietroepen, majoor Goddé. door den heer Bolderdijk. die v. d. Heyden dankte voor de goede uiterlijke verzorging van de muziekbibliotheek, door den heer Crama als scheidsrechter bij tal van voetbalwedstrijden der L.P.S.V., door den brigade-commandant der Rijksveld- wacht majoor Bron en door den heer Frank, voorzitter der LPH.V.. die een wandelstok met zilveren knop en inscriptie aanbood. Ook de andere sprekers boden toepasselijke geschenken aan. terwijl nog bloemen werden overhandigd door den concierge, den heer van Holland en diens vrouw en door de kinderen van het Israëlitisch Weeshuls. Tenslotte memoreerde de heer Stolte, mede namens zijn chef. den heer Par- mentier de prettige samenwerking, welke hij gedurende 15 laar met brigadier van der Heyden heeft mogen ondervinden. Deze laatste dankte daarop allen afzon derlijk voor de hartelijke woorden en ge schenken. Het Leldsche po/J.ekorps was weer een trouw ambtenaar armer geworden. HAAGSCHE TRAMWEG MIJ. Een verzoek aan het Haagsche gemeentebestuur. De besturen der samenwerkende spoor- en tramwegorganisaties hebben zich thans Biet een gemeenschappelijk schrijven tot den Raad van de gemeente Den Haag ge wend waarin zij er de aandacht op ves tigen, dat nu reeds tot viermaal toe een inkomstenverandering ten nadeele van 't personeel is toegepast. De besturen wijzen er verder op, dat de houding, die Burge meester en Wethouders bij de laatste ver- ikging der loonen der H.T.M. tegenover de vakvereenigingen hebben aangenomen van dien aard is geweest, dat een woord van ernstige critiek niet achterwege mag blij ven. In het bijzonder betreuren zij, dat dit college heeft goedgekeurd dat het perso neel der H.T.M. hetwelk toch een semi- overheidsbedrijf is, onder nog lager be zoldiging dan het gemeentepersoneel moet werken wiens inkomen ook reeds aan den lagen kant is. De Raad wordt dan ook ver zocht zijn invloed te willen aanwenden dat de loonen van het tramwegpersoneel meer 'n overeenstemming met die van het ge meentepersoneel zullen worden gebracht, dat door uitbreiding van diensten het pu bliek belang gediend zal worden en tevens daardoor gelegenheid wordt geschapen ontslagen personeel zooveel mogelijk te herplaatsen en ten slotte dat bij ontslag een wachtgeldregeling voor ontslagenen zal worden ingevoerd. a.-r. kiesvereeniging „nederland en oranje." „Praatavond" met den heer C. Smeenk. De Antirevolutionaire Kiesvereenlging „Nederland en Oranje" heeft gisteravond in de bovenzaal van het gebouw „Patri monium" een z.g. „praatavond" gehouden met den heer C. Smeenk, lid van de 2de Kamer der S. G. Deze avond stond onder leiding van den voorzitter der kiesveree nlging, den heer T. S. Gosllnga, die na de opening op de gebruikelijke wijze een kort opningswoord sprak en- daarna dade lijk het woord gaf aan den heer Smeenk. Er was van te voren gelegenheid gegeven tot het indienen van schriftelijke vragen, waarvan door een groot aantal leden der kiesvereenlging was gebruik gemaakt, zoo dat niet minder dan 60 a 70 vragen waren binnengekomen. De heer Smeenk rang schikte deze bij de beantwoording In drie groepen, n.l. le vragen ten opzichte van het economisch beleid der regeering, 2e vragen ten opzichte van het financieel be leid en 3e prlncipieele vragen. Spr. schet- srte uitvoerig de bevoorrechte positie,welke ons land op economisch gebied steeds heeft Ingenomen. Deze bevoorrechte posi tie was een gevolg van: ten eerste de tac tiek van het invoeren van goedkoopere producten en het daartegenover uitvoeren van het kwaliteitsproduct. Het broodkoren werd ingevoerd voor een groot gedeelte en de zuivel en grovere en fijnere tuinbouw producten werden uitgevoerd. Op allerlei wijze werd deze voordeelige tactiek gesti muleerd. Mutatis mutandis werd in de tweede plaats dezelfde tactiek gevoerd door de industrie. Daarbij kwam in de 3de plaats, dat ons land gunstig gelegen Is aan de groote riviermonden en in de vier de plaats de gunstige verbinding, die God In de historie heeft gelegd tusschen Ne derland en Indië. Bij de ontwrichting van het internationaal handelsverkeer heeft deze bevoorrechte positie ons bijzondere moeilijkheden gebracht. Door de crisis is de toestand echter ten opzichte van den landbouw zoo geworden, dat Nederland zich op de wereldwuiveimarkt niet heeft kunnen handhaven. Het ls voor de Hol- landsche boeren onmogelijk te werken te gen prijzen, die op de wereldmarkt wor den besteed. Toch bleef het gewenscht, dat wij trachtten zooveel mogelijk ons exportgebied te handhaven en daarom hebben we den toestand gekregen, dat Nederland b.v. naar Engeland boter uit voert tegen 40 ct. per pond en daartoe door de regeering wordt gesteund. Toch kan onmogelijk, het exportgebied voldoen de worden gehandhaafd en daardoor is het ook noodig, dat de veestapel wordt in gekrompen. Wij moeten nu eenmaal gaan in de richting van de uitbreiding van de broodkoren-productie, omdat we dat pro duct in eigen land kunnen afzetten en 'n Inperking van de zuivelproductie, omdat het afzetgebied in dat opzicht steeds klei ner wordt. Die inperking van den veesta pel gaat begrijpelijkerwijs met vele moei lijkheden gepaard en er worden fouten bij gemaakt. Al het crisswerk ls als een la wine over de regeering gekomen en men kan niet verwachten, dat de getroffen maatregelen iedereen voor 100 procent be vredigen. Ten opzichte van het financieel beleid wees spr. er o.a. op, dat er in ons land menschen zijn, die 50, 60 en zelfs 70 pCt. van hun inkomen aan belasting moeten betalen. Dat kan natuurlijk niet meer worden opgevoerd. Een heffing ineens, waarmee dikwijls geschermd wordt, zou vele bedrijven in moeilijkheden brengen en de werkloosheid uitbreiden. De steun aan werkloozen is ln geen enkel land zoo hoog als in het onze, maar ook hier is er een grens aan ons kunnen. Bij de bespreking van de principieele vragen wees spr. er o.a. op, dat antirevo lutionaire burgemeesters in overwegend linksche gemeenten ten opzichte van de Zondagswet het standpunt hebben in te nemen, dat ons geleerd wordt in de Mo zaïsche wetgeving. Zij moeten rekening houden met de structuur en het peil van hun gemeente. De wetgever treedt regu- leerend op. De aardsche wetten zullen al tijd een heel eind blijven beneden het Ideaal, dat door Christus' kerk wordt na gestreefd. Dat er ln a.-r. kringen sympa thie zou kunnen bestaan voor de N.S.B. kan spr. onmogelijk begrijpen. We moeten wel heel ontaarde zonen van Calvinisti sche vaderen ziln. wanneer we de begin selen van de N.S.B. niet verre van ons wijzen. Na deze rede werden nog verschillende vragen gesteld, waarop de heer Smeenk opnieuw uitvoerig Inging. Door een lang durig applaus toonden de aanwezigen rich zeer dankbaar voor de manier, waarop de SDreker verschillende kwesties had behan deld. Ds. Thomas sloot tenslotte de vergade ring met dankgebed. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leldsche Spaarbank is ln de vorige maand (Januari 19351 ingelegd f. 601.822 46 en terugbetaald f 623.503.03: 192 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 134 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18 542 in'eegers. inclu sief 1.435 -lee'nemers aar den Afhaaldlenst bedropg "inde Januari 1935 f. 8 911 304.11. In 4.710 oosten ls ln deze maand door den Afhaaldlenst f. 13,829.25 ontvangen. Ver. tot bev. der bouwkunst. De jaarvergadering. Aan deze 257ste (jaar(vergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van de straks te verkoopen plaatwerken, jaar gang 1934, De voorzitter, de heer C. Kiljan, opende met een opwekkend woord deze eerste vergadering des Jaars en riep allereerst een welkom toe aan den eere-voorzitter, den heer Jan de Quack van 's-Gravenhage, dit ondanks zijn hoogen leeftijd weer Dereid was om de aanwezigen van zijn veelzijdige gaven te doen genieten. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was het woord aan dezen traditioneelen feestredenaar in de jaarvergaderingen, die tot onderwerp had gekozen: „Een Revue van Historisch Lei den" (Spel van Humor en Weemoed) in berijmde strofen. Het spel speelt in 1873 en ln 1884 en begint met een samenspraak tusschen Historicus en de Stedemaagd, naar aanleiding van de plaats waar even tueel het standbeeld van Van der Werff zal geplaatst worden. Ja waAr? Op de stadhuistrap? het Rapenburg? de Hoog straat? op een Doezapleintje voor het Gymnasium? in het Plantsoen? op het Pieterskerkhof?totdat 13 April 1883 eendrachtig besloten werd tot het Ruïne- veld! Hier releveerde spreker nog eens de grap van de studenten (n.b. de zoons van den burgemeester De Laat de Kanter en van ds. Van Boekeren) die van het beeld, dat zoo nauwkeurig in een hoes voor 't publiek was verborgen, reeds in den nacht vóór de officieele onthulling, het doek verwijderde, zoodat het standbeeld van Van der Werff te vroeg het daglicht aanschouwde. Van die onthulling zelf werd. de ge schiedenis getrouw, een geestige beschrij ving gegeven. Grappig waren ook de straattooneelen, die bij die feesten te aan schouwen waren en die door spreker in keurige dichtmaat, vaak door zang bege leid. aanschouwelijk werden voorgesteld. Meerdere voorvallen uit het Leiden van vroeger werden nog eens opgehaald, tot zelfs het zoeken van een geschikt huis door den toendertijd zoo populairen bur gemeester De Gijselaar. De bij de ouderen nog welbekende Haagsche Saar met haar gietaar en het lang bekend gebleven orgeltje met het refrein: „Arme vrouw en kinderen" kwamen er zelfs bij te pas. Het was één feest van pret en jolijt, wat de heer De Quack op allergeestigste wijze schetste. Dat de oude schutterij, de paardetram en de politie uit die dagen er bij te pas kwamen, spreekt haast vanzelf. Het was in één woord allerkoddigst voorgesteld, terwijl de geheele opzet getuigde van een bijzondere opmerkingsgave. Het zou een lijvig boekdeel kunnen vullen, wat de heer De Quack alzoo memoreerde, doch het zou te vér voeren dit alles weer te geven, aldus schrijft ons de heer Fred. A. Wempe Sr. Dat de vele aanwezigen en vooral de ouderen wederom hebben genoten van den nog sprankelenden geest van dezen 70- jarigen. behoeft geen nader betoog en dit bewees het applaus toen het einde was aangebroken. Het jaarverslag van den secretaris mocht aller goedkeuring wegdragen, even als dat van den penningmeester, den heer T. J. Libot, die in dezen tijd nog kans had gezien, een klein batig saldo te boeken. De heeren C. Ponsen en J. W. Reyneveld brachten bij monde van laatstgenoemde verslag uit over het gehouden beheer, dat zij keurig in orde hadden bevonden. De penningmeester werd dan ook als zoodanig gedécharcheerd. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing werd met groote meer derheid als bestuurslid gekozen de heer C. Ponsen in de plaats van den heer C. Kiljan, die wegens drukke werkzaam heden zijn krachten niet langer voor „Bouwkunst" kon geven. Bij acclamatie werd de heer Ponsen als voorzitter be noemd. De heer Ponsen aanvaardde deze benoeming en bedankte voor het groote vertrouwen in hem gesteld. Hij hoopte „Bouwkunst" een verjon gingskuur te doen ondergaan en riep daartoe aller medewerking in. Die mede werking werd hem ook vooral toegezegd door den eere-voorzitter, die zulks in een gloedvol betoog nader bevestigde Juist in verband met het ontwikkelen van grootere kracht, waren er bereids ge- prciseerde voorstellen ingekomen van de heeren Ponsen en Reyneveld, die ter fine van praeadvies in handen werden gesteld van het bestuur. Nadat de heer P. J. Hartevelt, als een der oudste leden, nog eenige waardeerende woorden had gesproken tot den nieuwen voorzitter en de plaatwerken van 1934 gretig koopers gevonden hadden, sloot de voorzitter deze vergadering, waarin van zelf ook hulde was gebracht aan den scheidenden voorzitter, die gedurende 3 jaren, in moeilijke tijden, dit ambt had vervuld. Het was weer een echt gezellige jaarvergadering geweest. LIEFDADIGHEIDSTOURNEE L.S.T. De netto-opbrengst van de „Fleder- maus"-opvoering van het Leidsch Studen ten Tooneel In samenwerking met de Fritz Hirsch Operette ten bate van het Leidsche Crisis Comité in den Leidschen Schouwburg od 20 November gegeven, heeft ruim f 668 bedragen De totale netto o"brergst van deze geheele tournée heeft ruim f. 6000 oDgebracht voor de verschil lende plaatselijke Crisis-comité's. 40 JAAR BIJ HET ONDERWIJS. Op zijn uitdrukkelijk verzoek is het 40-jarig jubileum bij het christelijk onder wijs van den heer M. P. van Hooidonk niet gepaard gegaan met een grootsche huldi ging. In de eerste plaats had hij zulks niet gewenscht, omdat hij nog slechts be trekkelijk korten tijd geleden zijn zilveren jubileum aan de school Lusthoflaan mocht herdenken en in de tweede plaats, omdat hij binnenkort zijn werkkring zal neer leggen. Bij wijze van verrassing had men even wel zijn lokaal feestelijk met groen en bloemen versierd Vanmiddag hield de jubilaris te zijnen huize een receptie waar vele vrienden, be kenden en deputaties van vereenigingen hem kwamen gelukwenschen. BOND VAN CHR. SCHILDERSPATROONS Gisteravond ls alhier in het gebouw van de Leidsche Muziekschool, na een propa ganda woord van den heer Plomp, voor zitter van den Bond van Chr. Schilders- patroons een afdeeling van dezen bond opgericht. In het voorloopig bestuur heb ben de heeren Bey Jr. Groenewegen en Veerman zitting genomen. Eind dezer maand hoopt men weder te vergaderen. DE ARBEIDSBEURS. Op den 31sten Januari 1935 waren 4572 (v, j. 3638) werkzoekenden ingeschreven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Korevaardrogisterij, Korevaarstraat 24 Leiden. Door uittreding van de ven- noote: A. E. Kramer, d.d. 1 Febr. 1935, is de vennootschap onder firma ontbonden. Johns. Vink, Gouwsluischeweg 110, Alphen a. d. Rijn. Scheepmaker. Uittre dend Eigenaar: J. J. Vink, Alphen a. d. Rijn. Wijziging handelsnaam: in: D. Arl- man, voorh. Joh. Vink. Naamlooze Vennootschap Nederiandsche Krachtvoederfabriek, Muskator, A. 186, Oude Weterig. Fabriceeren van en handel ln veevoeder enz. Uittredend commissaris: S. Grunewald, Düsseldorf, d.d. 23 Oct. '23. BIOSCOOP GESLOTEN. Het Roxy-theater aan de Haarlemmer straat blijft tot nadere aankondiging ge sloten. De bekende manufacturen zaak der firma J. van Cleef. Haarlemmerstraat 172174,heeft aan haar bedden- en tapijtenafdeeling een belangrijke uitbrei ding gegeven door de benedenverdieping van het tegenovergelegen pand, Haar lemmerstraat 179, waarin vroeger de bak kerij van den heer Brummelkamp was gevestigd, geheel als étalageruimte voor deze branche in te richten. De daartoe vereischte verbouwing werd op smaak volle wijze uitgevoerd door den heer M. Groenewegen, die eveneens het aan de andere zijde der Hooglandsche Kerksteeg gelegen pand ln denizelfden stijl verbouw de en metamorphoseerde in een keurigen banketbakkerswinkel, waarin thans de heer Brummelkamp zijn intrek nam. Zoo als gezegd is het nieuwe pand der firma van Cleef enkel bedoeld als étalage ruimte; de verkoop blijft gevestigd aan het be staande adres. Maandagavond a.s. zal in het Leld sche Volkshuis nog eenmaal opgevoerd worden het leekenspel, dat gegeven werd met het 35-jarig bestaan. Dit spel met diepe algemeen menschelijke beteekenis verdient de belangstelling vooral van de vele ernstig strevende Jongeren. Gistermiddag heeft de 31-jarige mej. C. P. aan boord van een woonschuit, lig gende in de Langegracht, een pot met ko kende koffie omgestooten. waardoor zoo wel zij zelf als haar 2-jarig dochtertje niet-ernstige brandwonden bekwam. De Eerste Hulpdienst behandelde moeder en kind ter plaatse. De politie alhier heeft een 20-jarigen jongen P. L, E. uit Doetinchem aange houden, die bij zijn patroon was wegge- loopen. Hij is derwaarts op transport ge steld. In perceel Zonneveldstraat 2 opent morgenmiddag de drukkerij Werner en Co. te Wassenaar een filiaal. Door de oprich ting hiervan hoopt de firma nauwer con tact met haar Leidsche clientèle te ver krijgen iets wat aan de uitvoering der orders zeker ten goede zal komen. De lei ding van de zaak die den naam van „Old Assyrian Huis" zal dragen ls opgedragen aan den heer C. van 't Riet Aan het filiaal is tevens een kantoorboekhandel toegevoegd. Een en ander geeft een goed verzorgden indruk. BINNENLAND. Inkrimping van het bedrijf der Kon. Holl. Lloyd; ongeveer 200 man wordt ont slagen. (Binnenland, 3e Blad). Een onderzoek naar de uitverkoopen. (Binnenland, 3e Blad). Doodelijke ongevallen in de mijnen; de veiligheid in Nederland grooter dan elders. (Binnenland, 3e Blad.) Bij het 25-jarig bestaan van „Brunhilde" (3e Blad). BUITENLAND. De Fransche ministers te Londen. (Buitenland en Tel. le Blad). Goering's jacht in Polen beëindigd. (Buitenland, le Blad). In België zal een nationaal comité voor arbeid worden ingesteld. (Buitenland, le Blad). De economische besprekingen tusschen Amerika en de Sovjets mislukt. (Buiten land, le Blad). Overleden is de vroegere Amerik. gezant te Rome Child. (Buitenland, le Blad). Verkeersvliegtuig op den dienst Konings bergenBerlijn verongelukt. Elf slacht offers. (Tel., le Blad), CONCERT LUTHERSCHE KERK. Orgelspel en Koorzang. Het zal wel een unicum zijn, een koor uit onze omgeving in een der Leidsche kerken te hooren. Die gelegenheid werd ons nu gisteravond geboden. Onze stad genoot Henri Welbooren presenteerde zich nj. ln de Luthersche kerk als dirigent van het Chr. Gem. Zangkoor „Hallelujah" uit Oegstgeest, ingeleid door orgelspel van Hennie Schouten, wiens muzikale be gaafdheid reeds meermalen in onze ko lommen werd besproken. Om eerst bij de prestaties van 't koor te blijven: men had ons daar reeds dik wijls vriendelijk over gesproken. Zélf waren wij. naar wij meenen, nog niet in de gelegenheid, er kennis mee te maken. Wij kunnen 't ons voorstellen, dat een jong dirigent, die dicht onder de rook van zijn woonplaats, een koor leidt, behoefte gevoelt het in ruimeren kring bekendheid te verschaffen. Vooral als men daartoe uitgenoodigd wordt door een organist met gevestigde reputatie als Hennie Schouten. Met zóó iemand te mogen samenwerken geeft moed en vertrouwen. Maar het op treden in een omgeving, waar meestal uit stekende muzikale prestaties gegeven wor den, stelt vanzelf hooge verwachtingen van den toehoorder en een zware verant woordelijkheid tegenover Vrouwe Musica. Wij waren dus wel benieuwd naar de uitvoering van Sigismund Neukomm's vloeiend geschreven werkje „Der Oster- morgen" (Paaschmorgen)ln 't Hol- landsch vertaald met „De Opstanding". Zangvereenigingen, die eens wat hooger willen grijpen, zingen deze dankbare can tate veelvuldig en graag. Zij is melodieus, geenszins diep van Inhoud, maar biedt een uitstekende oefenschool voor event, latere opgaven. Vooral in het fugatlsehe, triumfantelijke slotkoor zijn moeilijke passages. Van Henri Welbooren was 't zeker een durf om met dit kleine koortje, w.o. mooi materiaal is speciaal onder de sopranen te komen. Zijn ernstig streven, om Iets goeds te brengen, waardeeren wij. Binnen de hem opgelegde beperkte grenzen, heeft hij al 'teen en ander bereikt. Daar gaat van zijn directie een weldoende rust uit, men voelt in hem een serieus werker, die zijn bedoelingen zeker beter zou kunnen realiseeren, wanneer hij over meer zang krachten kon beschikken. In de koralen constateerden wij kleurschakeering en juist afgewogen stemmenevenwicht, maar in de cantate schoot men in expressie en soepele nuanceering toch wel te kort. Het zware slotkoor werd evenwel al kranig gezongen. Jammer was 't, dat dikwijls tegen den toon werd aangezongen, hetgeen wij echter voorn, willen toeschrijven aan te weinig contact met 't orgel, dat op de plaats, waar men stond opgesteld, uiterst moeilijk was te hooren. Bevredigde de uitvoering dus zeker niet in alle opzichten, toch willen wij 'n woord van lof niet onthouden voor den wil, waar mee voorzichtig, doch met veel toewijding getracht werd de kunst met groote K te dienen. Voorzichtig is ook de uitdrukking voor de prestaties der jeugdige solisten.' zij deden zeker hun best, zagen hun pogen op meerdere momenten met succes be kroond. Ook hun aandachtige overgave stemde op zichzelf reeds prettig. Allereerst noemen wij Jo Stallinga, wier

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1