LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 Januari 1935 Losse nummers van ons Blad RADIOPROGRAMMA. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH plaatst. De voorgestelde jaarwedden zijn: burgemeester f. 3300—f. 3950. secretaris t. 3050—f 3700; ontvanger f. 1600—1.1900. Deze bedragen zijn f 620 hooger dan op de begrooting 1935 zijn vermeld Zoodra deze begrooting van Ged. Staten is terugontvangen, zal over dit punt nader worden gesproken Volgde vaststelling van de verordening op de vleescnseuring. Reeds eerder kon de raad zich niet met alle artikelen vereeni gen. Na besprekingen met de besturen der aangesloten gemeenten kon geen overeen stemming worden bereikt Zoo b.v. art. 7. waarin wordt bepaald, dat het centrale slachthuis te Katwijk gevestigd moet wor den en dus alle slagers daar moeten slachten. Noordwijk heelt dit artikel als onaanvaardbaar uit de verordening ge licht, B en W. stelden voor conform Noordwijk te handelen Weth. v d. Vijver lichtte een en ander toe. Dit voorstel wordt gedaan ln het belang van de Rijnsb. slagers. Aangenomen z. h. st. Het salaris van den veearts werd be paald (analoog Katwijk) op f 45005000. verminderd met 10 4 korting. Dienstjaren elders tellen niet mee. Voor verplaatsings kosten wordt f. 300 vergoed. Salaris hulp- keurmeester wordt vastgesteld op f. 2000 2400 plus f. 150 verplaatsingskosten. De raad ging hiermede accoord; even zoo met de voorgestelde instructie De be staande heffing der keurloonen blijft ge handhaafd. Vaststelling ambtenaren-reglement. De heer Oudshoorn wenschte het dragen van Insignes niet te verbieden; hij ziet daarfn een aanslag op de persoonlijke vrijheid. De heer van Duyn achtte dergelijke bepalin gen alsook net onderdrukken van bepaalde politieke vereenigingen van weinig waarde De heer Kralt zeide dat iets verbieden nog niet beteekent vrijheidsberoovtng De regeering heeft steeds kunnen verbieden datgene wat het gezag in gevaar brengt. De heer G. v. Delft achtte het regeerings- standpunt volkomen juist. Dr. Jonker, hoewel zich tegen het voorgestelde artikel niet verzettend, zou het insigne van de N.S3 niet verboden willen zien omdat de aanhangers van die partij zeer zeker koningsgezind zijn. Het artikel werd aan genomen met 8 tegen 1 st.. die van den heer Oudshoorn. De heer van Duyn hield zich buiten stemming. Z. h. st. werden aangenomen de artikelen betreffende het verbod voor het uitsteken van politieke vlaggen, het verblijf in militairen dienst en de huwende ambtenares. Ten opzichte van dit laatste werden enkele uitzonderin gen voorgesteld. De heer van Duyn ver klaarde zich tegen elke uitzondering en wilde elke huwende ambtenares ontslaan. De ambtenaar, die revolutionnaire be ginselen aanhangt kan eervol ontslagen worden nadat dr. Jonker had geïnfor meerd. wat er na dat ontslag zal gebeuren. De ambtenaar zal dan wachtgeld genieten Tenslotte werd de geheele verordening z. st. aangenomen Ged. Staten stellen voor de belooning van de ambtenaren van de Burg Stand aldus te regelen: f.1 vergoeding voor het sluiten van een huwelijk en f 60 voor de overige werkzaamheden. B. en W. stellen voor de bestaande vergoeding te hand haven; nj. niets voor het sluiten van huwelijken en f.200 p. j. voor andere werkzaamheden. Aangenomen, nadat dr. Jonker er op had gewezen, dat deze arbeid onder de gewone diensturen wordt ver richt Naar aanleiding van een verzoek van den heer Dijksman e.a. bewoners van den Oegstgeesterweg. om dat weggedeelte te rioleeren hebben B. en W. een begrooting laten opmaken De kosten bedragen plm. f400 Voorgesteld werd tot die rioleering op kosten der gemeente over te gaan. De raad vereenigde zich hiermede, na dat dr. Jonker en de heer van Duyn er op gewezen hadden, dat voortaan bij nieuwbouw het rioleeren tegelijk geregeld zou moeten worden De Inning van het havengeld werd op voorstel van B. en W. gegund aan de hee- ren Driebergen en van Muyen. Door verlenging der loopende annuïtei ten kunnen B. en W. opnieuw een voorstel Indienen tot huurverlaging der gemeente woning. Een bedrag van f. 1848 is vrijge komen voor dat doel; echter moet de woningbouwvereeniging ..Spinoza" in dat voordeeltje opgenomen worden. De ver lagingen zijn aldus, dat voor 29 woningen de huur zal worden f2.90 per week 60 ct. per week minder) en voor 6 grootere woningen f3.35 per week (f. 1.16 per week minder). De huur der Spinoza-woningen werd ge bracht van f.4 op f. 3.35 per week Alge meen betuigde de raad zijn instemming met deze verlaging. De heer Kralt prees de voortvarendheid der regeering; de heer van Duyn dankte B. en W. voor hun voor stel Hij hoopte, dat 't voor de particuliere huiseigenaren een aansporing moge zijn eveneens de huren te verlagen. De Jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie werd gebracht op f. 1350 (hier van wordt 10 gekort) met 4 periodieke verhoogingen van f 50 Goedgekeurd werd het voorstel van B. W om een bestaande leening groot f3800 tegen 4 3/4 te converteeren in een nieuwe leening tegen 4'/« Een verzoek van den heer P v. d. Valk te Oegstgeest om ontheffing van een ge deelte schoolgeld werd afgewezen. Nadat een wijziging der begrooting 1934 tot een bedrag van f 594 is goedgekeurd, werd de openbare vergadering gesloten en ging men in geheime zitting SASSENHEIM. Bond van Overheidspersoneel. Gisteravond had in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering plaats van den Bond van Overheidspersoneel Sassenheim-Voor- bout ,St Paulus". De voorzitter opende met den Chr. groet en memoreerde in korte trekken de werkzaamheden van het afgeloopen jaar waarbij werd opgemerkt, dat de actie van den Bond vla de ge meente-besturen niet het gewenschte resultaat heeft bereikt. De notulen wer den onveranderd vastgesteld Het jaarverslag van den oenningmee-ter sloot met een klein voordeelig saldo. De bescheiden nagezien done de heeren Th. v. d Mel] en M A v d. Meer bleken in de beste orde te ziin. B- de bestuursverklez'ng werd de secretaris-Denningme°ster weer herkozen, etracht zal worden door propa ganda het ledental te vermeerderen. RECLAME. 5483 Voorkomt en genoost winterhanden en -voeten ruwe en gesprongen huid Credo Pugno. De leden van de ontwikkellnksclub Credo Pugno kwamen in Jaarvergadering bijeen ln een der zalen van het K.S.A- gebouw De voorzitter opende met een kort welkomstwoord waarna de secretaris de notulen en het jaarverslag uitbracht. Hieruit bleek dat het ledental steeds voor uit gaat. Het verslag van den penning meester gaf een klein saldo aan De heer J Vugts werd als voorzitter herkozen. Be sloten werd de contributie op het zelfde peil te houden Een woord van dank werd gebracht aan Prof. Cleaophas en den geestelijken adviseur voor hun leiding bij alle actueele onderwerpen terwijl de heer van Delft (Warmond) dank bracht aan het bestuur voor de aangename samen werking met alle leden uit Sassenhelm. GEMEENTERAAD. De gasprijs met 1 cent per M3. verlaagd. Besprekingen inzake de nieuwe Rijksweg Prov.weg. De Raad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen. De notulen der beide laatste vergaderingen werden goed gekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den Minister van Sociale 21aken houdende bericht, dat het aantal tewerkgestelden bij de werkverschaffing bepaald kan worden naar behoefte in overleg met den Inspecteur. Voorts verzocht de heer A. Bergman ontslag als toegevoegd bestuurslid van de Woningbouwver „Vooruitgang". De voor zitter deelde mede dat B. en W. ln deze vacature zullen vooralen. Spr. bracht dank voor hetgeen de heer Bergman in het belang der gemeente gedaan heeft. Weth. Warnaar zeide dat de heer Berg man hem verzocht heeft te willen mede- deelen, dat het wenschelijk is, iemand uit den raad te benoemen, daar dit de goede regeling kan bevorderen. B. en W. zullen hiermede rekening houden Balans-, Verlies- en Winstrekening Woningbouwver. „Vooruitgang". Dit punt heeft meerdere malen op de agenda gestaan doch was aangehouden, mede in afwachting van het rapport der regeering, over de financiën. De heer v. Zonneveld onderschreef het, dat de ad ministratiekosten niet meer dan f. 7.50 per woning mogen bedragen. In 1933 is men begonnen presentiegeld den aan de bestuursleden uit te keeren. Hij is daartegen. Men moet in dezen tijd meer doen voor de gemeenschap zonder betalen. Bij de begrooting komt spr. hier nader op terug De voorz: Deze kosten zijn inbegrepen bij de administratiekosten. De regeering heeft het goedgekeurd. De heer SpeelmanNadat ik uit het be stuur getreden ben. is het presentiegeld gekomen. Ik heb me er altijd tegen verzet en ga mee met den heer v. Zonneveld dat niet alles betaald moet worden. De heer Bisschops merkte op dat wie voor de ge meenschap werkt, door de gemeenschap betaald moet worden. Het presentiegeld van f. 4,is z.l. niet te veel. Weth. Warnaar: Wij kunnen geen be slissing nemen, daar het een Interne ge legenheid is van de vereeniging. Doch waar wij voor een te kort aansprakelijk zijn, is het wenschelijk dat het bestuur weet. dat wij op bezuiniging aandringen. Weth. Bader: De critiek doet niet aan genaam aan. Ik ben 20 Jaar voorzitter van de vereenlging geweest en 18 jaar zonder vergoeding. Het was werkelijk een eere baantje. Wij hadden een huurschuld van even 1 pet., terwijl de wet voorschrijft te rekenen op 2 pet. De groote zorg is ge komen door de werkloosheid en leeg staande hulzen. Spr. gaf een overzicht van de werkzaamheden van het bestuur. Er is een reserve van f. 45.000.de laatste jaren is f. 8 000— p. j. verlaagd. De secr.-penningmeester heeft een be hoorlijk salaris, terwijl hij als voorz. een toelage heeft van f. 200 per jaar. De heer v. Zonneveld had geen be zwaar tegen de toelage doch wel tegen presentiegeld. De rekening werd goedge keurd. Wegenbelasting. Deze werd uitgesteld tot de behandeling der begrooting. Men vreest, dat het percentage toch 5 en 2'/i pet. zal moeten worden. Gastarieven. Hierover werd ln den bree- den gediscusseerd. B en W. zijn met het voorstel gekomen omdat er iets gedaan moet worden, om de vermindering van het verbruik tegen te gaan Algemeen was men van meening. dat Leiden, de leve rancier van het gas, de prijs moest ver lagen, doch het contract loopt eerst in 1936 af. De heer Dannijs kwam met cijfers en zeide aan te kunnen toonen, dat de verbruikers die 5 cent betaalden, altijd een cadeau van de gemeente ontvingen. De voorz. weerlegt dit. De heer van Breda wilde goedkooper lnkoopen en tevens de exploitatie bezui nigen, zoodat met meer dan 1 cent ver laagd kan worden. De heer Schrama merkte op, dat de verbruiker niet meer zooveel voor gas kin besteden; dus is ver laging gewenscht. Hij achtte een jaar met wat verlies niet zoo heel erg en stelde voor tarief 2 (verlaging met 1 cent) aan te nemen. De heer v. Zonneveld wilde alleen de verlaging als Leiden die geeft. De heer Speelman zeide dat de verlaging ons f. 1000 kost en die zijn op de begrooting ge plaatst; daarom wilde spr. de zaak nog nader bezien. Het voorstel tot verlaging met 1 cent werd aangenomen Tegen de heeren Warnaar, Bisschops, v. Zonneveld en Speelman. Plan nieuwe Rijksweg en Prov. weg. De heer Speelman opende de rij der spre kers en merkte op, dat wij slechts te ver zoeken hebben. Hij zou als bemiddelings voorstel naar voren willen brengen, dat de Prov. weg aan de Zuidzijde van de vaart komt te liggen. Dan blijft de moge lijkheid open. de vaart te verleggen; evenwel is hij van meening, dat dit ln ons leven niet zal geschieden. De heer v. Breda deed zich kennen als een tegenstander van het plan. De gegevens en cijfers ln de nota van B. en W zijn z.l. overdreven. Komt er een vaste brug dan ziet hij in de toekomst onze scheepvaart zich verplaat sen naar Llsse en Hillegom. De heer Bisschop: Er wordt gesproken over onze scheepvaartweg en dat is die ..kronkelvaart", waarvan in 1915 reeds ver betering gewenscht werd Thans kan een schip van 90 ton hier komen; komt er een rechte vaart 200 ton en dat is toch een verbetering. Misschien is er wijziging te krijgen ln de plannen, doch spr twij felt er aan. Als wij moeten kiezen tus- schen de bestaande vaart en het nieuwe Rijksplan dan kiest spr. het laatste. De Voorz Als de provincie met een brug over de Haven gaat, vervalt voor deze de noodzakelijkheid van een rechte vaart. De heer v. Zonneveld: Onze begeerte is altijd geweest een rechte vaart en als wij daarbij den weg aan de Zuidzijde kunnen krijgen, is ieder tevreden. De heer v. Breda deed het voorstel bij Rijk en Prov aan te dringen op open vaarwater. Dit werd verworpen; voor waren de heeren Vogelaar, Dannijs en v. Breda. De heer v. Zonneveld stelde voor te trachten de rechte vaart te krijgen met den weg aan de Zuidzijde. Besloten werd, dat B. en W de zaak ter kennis van de betrokken instanties zullen brengen. Hierna sluiting. Het aantal werkloozen bedroeg op 28 Januari 423 tegen 440 ln 1934 en 393 ln 1933. VEUR—LEIDSCHENDAM. Door het ijs gezakt. In een onbewaakt oogenbllk liep het S-jarig dochtertje van v. Z., wonende in de Veenestraat op het ijs van een aan den i Achterweg loopende sloot en zakte er doorheen Een Juist passeerende koopman trok de kleine weer op het droge en bracht het onder moeders hoede. Niet alle verandering is verbetering. Dat alle veranderingen, niet steeds ver beteringen zijn, ondervinden thans de be woners van den Broekweg. Op aandrang van den raad is indertijd toegezegd dat de verlichting daar 's nachts zou blijven branden. Thans, nu men het net onder- grondsch heeft gemaakt en de lantaarns zig-zag plaatste, wordt om 12 uur des avonds ook de stroom uitgeschakeld tot groot ongerief van de bewoners. Voor de tooneelafdeeling van de Kath. Jeugd Club uit de buurtschap Stompwijk werd in café Het Blesse Paard opgevoerd .JEen jongen van karakter", tooneelspel in 4 bedrijven, regie J. Groene- weg. Gedurende de pauze deed de jury uitspraak over de door de jongens ver vaardigde werkstukken, zaag- en snijwerk. Deze luidde: grootwerk le pr. Jac. Cas- pers; 2e pr A. van Manen; 3e pr G. Waaijer. Kleinwerk: le pr. Jac. Caspers; 2e pr. A. Bau; 3e pr. G Waaijer. Na verloting volgde sluiting door den kapelaan. Naar wij vernemen zal op aandrang van Ged. Staten het salaris van den bur- I gemeester en secretaris van Stompwijk en Veur een belangrijke verlaging ondergaan, welke circa f. 1000 per jaar voor lederen functionaris beloopt. Het huidige salaris van elk is ca. f7000. Voor de afd. van de St. Jozefgezellen- vereeniging sprak in het R.K. Vereeni- gingsgebouw de heer Boekraad, onder wijzer aan de R.K. Jongensschool, over „den huldigen wereldnood". Na een overzicht van de economischen toestand ln de verschillende landen en van de maatregelen welke daar tegen zijn en nog wellicht moeten worden genomen, wees spr er op dat reeds in 1927 dr. Colijn deze crisis had aangekondigd. De oplossing zag spr. alleen als men den bestuurder van het Heelal er in betrok, want zonder Gods bestiering zou dat niet mogelijk zijn. Na eenige gedachtenwisse- ling volgde sluiting. der de heer G. Verllnd Door den heer Verllnd werd hierop een korte beschrijving gegeven over de cultuur en eigenaardig heden van het door hem Ingezondene Door den Voorzitter werd vervolgens medegedeeld dat de plannen om te komen tot een opleiding voor het onderzoek eersten en tweeden knecht voor diverse specialiteiten reeds ln een vergevorderd stadium vfrkeeren. Wanneer nog één tulnbouwvereenlglng haar medewerking zal toezeggen zal de cursuscommissie met vast omlijnde plannen gaan werken. Bij de bestuursverkiezing werd tot vlce- voorzltter benoemd de heer G Verllnd, ln diens vacature van secretaris werd ge kozen de heer P. Kelderman, terwijl cle heer C Bentschap Knook diens functie van penningmeester zal overnemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Albert Robert, z. v. A. Klaren - berg en J G. Keemlnk Adrlanus Johan nes Wilhelmus, z. v. T. J. den Hollander en T. M v. d. Berg Johannes Emma nuel en Johanna Hendrlka, z. en d. van C. H. Parlevllel en H. J. van der Sman Johanna Constantina. d. v. C. L. Morien en N. v. d. Glesen Arnolda Johanna, d. v. H J. Arlssen en G. Oudshoorn Han- nellese. d. v. W. N. J. van Ditmar en W. E. von Potobsky. Overleden: Petronella Cornelia Veldhuy- zen van Zanten 69 J., echtge. v. E. C. Hou- bolt. Ondertrouwd: M. J. Hulswit en J. A. Vrouwenvelder J. de Freithas Martins en A. C. F. Kestein. Getrouwd: H. T. Schaepman en V. C. E. Driessen J. G. M. Hoogeveen en J. T. Knijnenburg. WARMOND. Naar wij vernemen is alhier een af- deeling der S.D.A.P. opgericht met aan vankelijk 16 leden. WASSENAAR. Vereeniging van Oud-Leerlingen. In het Wapen van Leiden hield de af- deeling Wassenaar van den Ned. Bond van Vereeniging van Oud-Leerlingen der Tuinbouwcursussen haar maandelijksche ledenvergadering. Door den Voorzitter, den heer H. Schip per, werd met een kort woord deze eerste vergadering van het jaar geopend waarbij hij èn de leden èn de vereeniging het beste toewenschte voor 1935. Hierna werd door den secretaris, den heer G. Verllnd, de notulen voorgelezen, die onveranderd werden vastgesteld. Medegedeeld werd dat het Bestuur heeft besloten het puntenstelsel voor 1935 op de oude wijze te handhaven en een extra prijsvraagavond in den loop van het jaar overweegt. Uitgebracht werd vervolgens het jaar verslag van den secretaris. Ook dit gaf geen aanleiding tot bespreking en werd onder applaus vastgesteld. Door den pen ningmeester, den heer P. Kelderman, werd vervolgens rekening en verantwoording gedaan. De Inkomsten bedroegen f. 102.41, de uitgaven f. 62,50'/! zoodat het jaar 1934 sloot met een batig saldo van f. 19,90'/!. De bescheiden werden door de commissie onderzocht en bleken in perfecte orde te zijn bevonden. De begrooting door denzelfden functio naris uitgebracht is in ontvangst en uit gaaf begroot op f. 107.65'/!. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat dit Jaar een bindcursus zal aanvangen ln drie gedeelten elk van 12 lessen. Tot juryleden om het ingezondene voor het puntenstelsel te keuren werden be noemd de heeren W. C. van Zetten, C. van Vulpen en C. Wunderink. Na de pauze bracht de Jury verslag uit: Toegekend werd aan een clivia Eyr- tanthiflors 10 p.; 1. Epidendrum fregrans 8 p.; 1 Cypripedium Maridise 9 p én 1 Odontoglossum Rorrl Ma jus 10 p., inzen Loop der bevolking- Gevestigd: A. Ahle, dienstb., uit Den Haag, Wcteringlaan 11 G. E. Baudach, dienstb., uit Gelsenkirchen, Kerkstr. 47 P T. M. van Dartel, slager, uit Dor drecht, Schoolstraat 60 M. van Dijkum, uit Den Haag, Schouwweg 72 C. P. de Groot, Commies Stat., uit Den Haag, Buurtweg 32 A. M. de Heij, dienst., uit Alphen aan den Rijn, van Zuylen van Nyeveltstraat 46 M. Kampschulte, dienstb., uit Alkmaar, Duinweg 20 L. Kerscher, dienstb., uit Den Haag, Koning inneweg 5 H. J. Klaassen, uit Den Haag, Weijermanstraat 5 M. A. Klaubauf, uit Valburg, Persijnlaan 10 F. Kleve, wln- kelbed uit Gouda, Joh. de Wlttstraat 1 L. Knopf, dienstb., uit Amsterdam, Ko nijnenlaan 27 L. Bignell, geb. Kutenskl, uit Den Haag, Park O. Wassenaar 1 J. van den Oever, dienstb., uit Alblasserdam, Hoogeweg 7 M. H. van Peppen, dienstb., uit Den Haag, Raaphorstlaan 12 A. C. Redert en vr„ monteur, uit Den Haag, Rijksstraatweg 763 E. Schorghofer, dienstb., uit Den Haag, Duinweg 5 A. M Schulz, dienstb., uit Bemelen, Lange Kerkdam 50 A. Sever, dienstb., uit Voor burg, Duinweg 11. Vertrokken: Wed. C. L. Sevette, geb. Landré, naar Den Haag, Hanenburger- laan 139 C. A. Crommelin, naar Bloe- mendaal. Koepellaan 4 J. Jansen, naar Den Haag, Harteveldstraat 2 G. Dreier, naar den Haag, Emmastraat 30 C. W. Campagne, naar den Haag, 2de Sweelinck- straat 182 F. H. van der Wal, naar Leidschendam, Veursche Achterweg 109 H. A. Vanaman, naar Zoeterwoude, Zuidbuurt C. 32 A. J. de Greef en vr„ naar Den Haag, de la Reyweg 57 M. Hausler, naar den Haag, Doorniksche- straat 37 A. Steinbrugger naar den Haag, Gouverneurlaan 658 J. v. d. Jagt, naar Rotterdam, Soetendaalscheweg 4 J. C. Boon, naar Heemstede, Camplaan 34 Th. Breltenstein, naar Amsterdam, Sarphatiepark 61 J. E. W. Emde, naar Den Haag, Zijdelaan 4 A. Reens en vr„ naar Den Haag, L. de Colignyplein 15 A. M. E. Dominlghaus, naar Den Haag, Balistraat 53a M. A. H. H. Rubens, naar Zomeren-Eind N. Br. D. A. Kerste, naar Den Haag, Prinsestraat 32 H. Roelofsen, naar Haarlem, Jordensstr. 41 rood P. Woldlg, naar Den Haag, van Diepenburgstraat 134 A. Augustlnus, naar Lisse, Veewijk 12 Chr. Slotemaker de Bruine, naar Ned. O. Indië V. Th. M. Risch, naar Salze Dl. M. Prior, naar Den Haag, Fluw. Burgwal 1 F. ZEVENHOVEN. De met de gemeente Nieuwkoop ge sloten regeling tot toelating van kinderen uit onze gemeente op de O. L. S. aldaar (speciaal ten behoeve van de kinderen van W. de Graaf) is door Ged. Staten goed gekeurd. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. H1LLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 1 26 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. V. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij KIOSK PRINSESSEKADE. VOOR DONDERDAG 31 JANUARI. Hilversum, 1875 M. AVRO-Ui'zending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen- wijding 10.15: Gramofoonpl. 1030: Planorecital Bé Gerrls 11.00: Knip!;; Kinderkleedlng 11.30: Fransche chan sons door E. de Haan 12.00: Omroep, orkest olv. N. Treep 2.00: Causerie door mej. S. Neurdenburg 2.30: Kamermu ziek door E. Veen (plano) en E. Veen Jr. (viool) 3.00—3.45: Kniples 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Gra- moioonpl. 4.45: Radlotooneel voor de kinderen 5.30: AVRO-Octet olv. L. Schmidt, m. m v. B. Lensky (viool) 6.30: Sportpraatje H. Hollander 7.00; Gramofoonpl. 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Gramofoon- platen 8.15: Concertgebouw-orkest olv. E. van Beinum, m. m. v. Annie Woud (piano) In de pauze: Pianospel door Bela Bartok 10.30: Kovacs Lajos en zijn orkest. M. v. v. G. Morettl (zang) H.OO: Vaz Dias 11.10: Gramofoonpl. 11.15 12.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 301 M. 8.00: KRO 10.00; NCRV 11.00: KRO 2.00—11.30: NCRV 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 10.15: Morgendienst olv. dr. K. J. v. d. Berg 10.45 en 11.00: Gramofoonpl. 1130- 12.00: Godsd. half uur 12.15: Orkest- concert en Gramofoonpl. 2.00: Cursus Fraaie Handwerken 3.003.45: Orgel spel L. Blaauw 4.00: Bijbellezing Ds. Q, Gerbrandy, m. m. v. bariton en orgel - 5.00: Cursus Handenarbeid v. d. Jeu[ 1 5.30Cellorecital E. Biele, m. m. v. Sua Wintershoven (piano) 6.157.00 en 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Weekoverzicht 8.00: Vaz Dias 8.05: N. H. Mannen koor „Asaf", uit Leerdam olv. G. Akker man en Gramofoonpl. 9.00: Lezing L. W, J. van Hasselt 9.30: Orgelconcert J. Zwart 10.00: Vaz Dias 10.05: Vervolg orgelconcert 10.3011.30: Gramofoon- platen. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.25: Gramofoonpl. 12.10 Rutland Square en New Victoria Orkest olv. N. Austin 1.20: Gramofoonpl. - 2.25: Voor de scholen 3.20Vesper - 4.10: Gramofoonpl. 5.05: Orgelconcert G Mills 5.35: A. Campoli en zijn orkest 6.20: Berichten 6.50: Handel-concert 7.10: Duitsche les 7.40: Gramofoonpl 7.50: Lezing 8.20 „Love needs t waltz", spelt van Dyrenfoth, muziek van K. LeslieSmith. Mm.mv. het Revue-koot en orkesten olv. S. Robinson. Regie: Ch. Brewer 10.20: Korte Kerkdienst 10.3J BBC-Orkest olv. A. Buesst 11.3512.20: Grosvenor House Dance Band olv. S. Lip ton. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.50: Pascal-orkest 5.20: „L'homme a bonnes fortunrs", van Baron 9.05: Nat. Orkest olv. Inghel- brecht 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 2 204.50: Con cert uit Rest. „Rltz" 7.30: Wagner- concert m m. v. orkest eti solisten olv. Busch 10.10—11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Gramofoonpl.- 6.35: Orkestconcert 11.20: Uit München: Omroepkleinorkest olv. Kloss 12,35: Gevar. concert 1.35: „Deutsche Stamme „Deutsche Tanze", causerie met gra mofoonpl. 3.20: Uit Koningsbergen: Omroepkleinorkest olv. Wilcken 5.10: Gramofoonpl. 6.20: Concert 6.50: Gramofoonpl. 7.30: Omroepkleinorkest olv. Eysoldt 8.30: Omroeporkest olv. Buschkotter 9.5011.20: Weragkamer- orkest olv. Hagestedt, mmv. vocaal sextet. Rome, 421 M. 8.20: „Nero", opera van Mascagni. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 1220 Gramofoonpl. 1 302.20: Omroeporkest olv. Gason 5.20: Orgelconcert 8.20: Symphonieconcert 10.3011.20: Gra mofoonpl. 484 M.: 12.20: Gramofoonpl 1.302.20: dito 5.20: Omroeporkest olv. Gason 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest olv. Gason 9.50: Optre den van de „Renaudins" 10.3011.20: Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: „Der Flieger", ballade van P. Hagen, met mu ziek van W. Gronostay 810: Uit New- York: „Tanz von Uebersee" 9.20 en 10.05: Berichten 10.2011.20: Concert uit Kiel olv. Döring. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF O DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 31 JanuarL lste programma: Hilversum van 824u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3de Programma: 8.0011.20: Een der Duitsche zenders 11.2012.20: Kalund borg 12.20—14.20: Luxemburg Ongev. 14.20—15 20: Kalundborg 15.2017.20: Londen Reg. - 17.2017.50: Brussel. Fr. 17.50—18.35: Leipzig 18.35—20.20: Beromünster 20.2023.30: Milaan - 23 30afloop: Milaan. 4de Programma: 8.058.50: Parijs Radio 10.35—11.05: Drottwich 11.0512.40: Londen Reg. 12.4014.20: Droitwich - 14.20—15.20: Londen Reg. 15.2018.20: Droitwich 18.20—19.10: Keulen 19-10 19.30: London Reg. 19.3020.00 Sport praatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00—20.20:: Keulen 20.20—21.50: Droitwich 21.50- 23.20: Keulen 23.20afloop: London Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; de plaats hiervan omvat programma S der R. O. V. den geheelen dag Daventfl Wijzigingen voorbehouden. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gii de werkloosheid 4-3 i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8