THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL IUDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 30 Januari 1935 SPORT. h Nederland—Zwitserland te Davos. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Daimpoi VOETBAL. LOTSY UIT DE T.C. op medisch advies zijn functie neergelegd. Naar wij vernemen heeft de heer K. J. j Lotsy op medisch advies zijn functie i'an voorzitter van de Technische Com missie van den Koninklijken Nederland- schen Voetbal Bond neergelegd. De heer Otto de Vries zal waarschijnlijk lijn opvolger worden. o leidsche voetbalbond. Uitslagen der Zaterdagmiddag-competitie le klasse: LRC 1SCO 1 11; Noord- ffijk 1SLF 1 21. 2e klasse A.: Quick Boys 2Fides Pacta j 6—0; Katwijk 1—ARC 2 9—2; Wou- brugge 1SCO 2 4—1 2e klasse B.: SLF 2—Quick B. 3 3—10. 3e klasse A.: Katwijk 3Fides Pacta 3 l_l; Weter. B. 1Koudekerk 2 31. Ie klasse: Noordwijk 5Kagia 2—4; Quick Boys 6LRC 4 21; Sleutels 2 Katwijk 4 33. Wat er gespeeld is. Sleutels I de eerste kampioen. Voor de Zondagcompetitie werden alle wedstrijden door den L.V.B. afgelast, ter wijl voor de Zaterdagcompetitie meerdere wedstrijden wegens terreinafkeuring niet konden doorgaan. L.R.C. I speelde in de eerste klasse met 1_1 tegen S.C.O. 1 gelijk, waardoor S.C.O. j dus nog steeds als hekkesluiter blijft fungeeren. Noord wijk 1 won thuis met 2-1 van S.L.F. 1, een uitslag waardoor de stand geen wijziging ondergaat. In 2 A toonde Katwijk 1 met een 92 lege haar supprematie over A.R.C. 2 Wou- bnigge, dat de tweede plaats bezet, won eveneens onbedreigd met 41 van S.C.O. 2. Fides Pacta 2 ging met 6—0 ten onder tegen Quick Boys 2. 2B bracht eigenlijk nog onverwacht de eerste kampioen In de L.V.B.-competlties. S1.F. 2 n.l. dat alleen het puntenaantal van Sleutels kon bereiken, verloor met niet minder dan 310 van Quick Boys 3. Sleutels 1 werd daardoor, doch waarlijk ook door eigen kracht met 22 punten uit 11 wedstrijden, op bijzonder fraaie wijze kampioen van haar afdeellng. Zoo opende „Sleutels" dus de deur der L.V3.-kam- ploenschappen. Aan de stoere club onze gelukwenschen! 3 A bracht weer eens een verrassing. Een eerste zege nl. voor Katwijk 3 dat na moedig volhouden Fides Pacta 3 een 3—1 nederlaag toebracht. Weter. Boys 1 klopte Koudekerk eveneens met 31. In de 4e klasse bleef Kagia op het pad naar het kampioenschap voort gaan. Uit tegen Noordwijk 5 wist zij met 42 te winnen, waardoor zij nog slechts 3 punten noodig heeft voor de eereplaats. Quick Boys 6 nam met 21 belde puntjes van IRC. 4, terwijl Sleutels 2 de puntjes met Katwijk 4 deelden. spelregelavond l. v. b. Op Vrijdag 1 Febr. a.s. te 8 uur zal de beer A. de Haan, lid van de scheidsrech- ters-commissie en bestuurslid van den K.N.V.B. een spelregellezing houden in een der zalen van Royal hoek Doezastraat. SCHAATSENRIJDEN. NIEUWE WERELDRECORDS VAN LANGEDIJK EN BALLANGRUD OP DE 3000 METER. De weersomstandigheden waren gister- oorgen te Davos, toen de 500 Meter werd gereden voor den wedstrijd Zwitserland Nederland, tamelijk goed. Eerst sneeuwde Bet een beetje, maar daarna klaarde bet op. Op de 500 Meter hebben de oude rijders betrekkelijk goede tijden gemaakt. Koops 'eed den afstand in 46 sec., terwijl zijn beste tijd tot nu toe In Zwitserland 46 7 s. "as geweest. Blaisse bracht zijn tijd terug van 46.9 sec. op 45.8 sec. terwijl Langedijk aijn tijd een flink stuk omlaag bracht, nl. van 47.5 sec. op 45.8 sec. Dijkstra verbeter de zijn tijd van 46.6 sec. op 46 sec. en ook bet rijden van Stelling de Boer was verbe terd, getuige zijn tijd van 48.2 sec. (oude tod 48.5 sec.). Van de rijders, die voor het eerst aan den start kwamen in een buitenlandschen wedstrijd, viel Roos erg mee. Over het al gemeen startten de nieuwere rijders tame lijk onrustig, terwijl ook valpartijen voor kwamen. Over het algemeen kan echter gezegd worden, dat hun rijden meeviel. De Noor Ballangrud was ook van de Partij. Hij had startvergunning gekregen, maar voor den landenwedstrijd reed hij sog bulten mededinging. Toegejuicht mocht worden het rijden van de Zwitsersche mej. Rogger, die een goeden tyd maakte op de 500 Meter. Zij startte om de 24 rijders vol te maken. De Nederlandsché rijder Castelein n.l. was met Over het algemeen zijn vele personen J? Davos lijdend aan griep en enkele Ne- oeriandsche rijders hebben veel last van verkoudheid. De 3000 Meter. Re weersomstandigheden waren des middags minder gunstig. Tijdens de ritten "beeuwde het af en toe. Om 2 uur werd S aanvang gemaakt met de 3000 Meter, j van de oudere rijders viel Langedijk op uoor zijn uitstekend rijden. Hij reed tegen f'w'iangrud en slaagde er in het wereld oord. staande ten name van Michael SS, 'Noorwegen) met een tijd van 4 ™b- 59.1 sec. gevestigd in Februari 1933 „.*}amar te verbeteren en te brengen b? ,min 58.2 sec. Ook Ballangrud bleef Emlj wereldrecord en zelfs nog de«! a '?en van Langedijk. De Noor .ra 4 min. 49.6 sec. noteeren en aan het wscuur van de I.E.V. te Stockholm zal ^nnen venocht wereldrecord te er- Langedljk's beste tijd was tot nu toe ge weest 5 min. 8.8 sec., wel een bewijs, dat hij vooruitgegaan is. Dijkstra bracht zijn tijd van 5 min. 19 sec. tot 5 min 3 6 sec. Koops deed het nog beter en haalde zijn tijd van 5 min. 23.7 sec. met 14Vi sec. naar beneden. Wat de nieuwere rijders betreft, de tijd van Akerboom was uitstekend: 5 min. 11 sec. De anderen reden onzeker, er vonden diverse valpartijtjes plaats, maar allen hebben hun baan uitgereden. In het algemeen klassement bezette Bal langrud de eerste plaats, gevolgd door Langedijk. De gedetailleerde uitslagen luidden: 500 Meter: 1. Ballangrud (Noorwegen) 43,4 sec.; 2. en 3. J. Langedijk en B. Blaisse beiden 45,8 sec.; 4. en 5. R. Koops en L. Dijkstra, beiden 46 sec; 6. S. Heiden 46.8 sec; 7. en 8. J. Roos en Stelling de. Boer beiden 48.2 sec; 9. Van der Ruit 49 sec; 10, 11 en 12. A. Koreman, Henneman en Rog ger (Zwitserland), allen 49,2 sec; 13. K. de Koning 50.6 sec. (gevallen*); 14. en 15. D. van der Duim en Zipperlen (Zwitser land) 51,2 sec; 16. D. Havik 51,4 sec; 17. e. Kootstra 51,6 sec; 18 en 19. B. Scholten en K. Hart belden 52,8 sec; 20. Mej. Rogger (Zwitserland) 54.6 sec; 21. Jan Zeegers 56 sec; 22. J. Akerboom 59.8 sec. (gevallen); 23. W. van der Horst, 1 min. 2,8 sec. (ge vallen); 24. H Jochems 1 min. 6,4 sec. (ge vallen). 3000 Meter: 1. Ballangrud (Noorwegen) 4 min. 49,6 sec. (Nieuw wereldrecord); 2. J. Langedijk 4 min. 58. 2 sec; 3. S. Heiden 5 min. 2,6 sec; 4. L. Dijkstra 5 min. 3,6 sec; 5. R. Koops 5 min. 9,2 sec; 6. J. Akerboom 5 min. 11 sec; 7 Van der Ruit 5 min. 13,8 sec; 8. Stelling de Boer 5 min. 15,2 sec. (gevallen); 9. K. de Koning 5 min. 18,8 sec; 10. B. Blaisse 5 min. 19,2 sec; 11. J. Roos 5 min. 21 sec; 12. Rogger (Zwitser land) 5 min. 28,6 sec; 13. B, Scholten 5 min. 30,6 sec; 14. G. Henneman 5 min. 33,8 sec. (gevallen); 15. en 16. D. van der Duim en W. van der Horst, heiden 5 min. 34,8 sec; 17. Zipperlen (Zwitserland) 5 min. 36 sec; 18. A. Koreman 5 mtn. 51,6 sec; 19. Jan Zeegers 5 min. 51,8 sec; 20. e. Kootstra 5 min. 55,2 sec; 21. en 22. D. Havik en mej. Rogger (Zwitserland) bei den 6 min. 1,8 sec; 23. H. Jochems 6 min. 10,8 sec; 24. K. Hart 6 min. 26 sec. (ge vallen). Klassement: 1. BallangTud (Noorwegen); 2. Langedijk (Nederland); 3. Dijkstra (Nederland); 4. S. Heiden (Nederland); 5. Koops (Nederland); 6. Blaisse (Neder land); 7. Stelling de Boer (Nederland). internationale wedstrijden te davos. Sterke deelneming. Aan de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats, welke Zater dag 2 en Zondag 3 Februari a.s. te Davos Worden gehouden zullen van Nederland- sche zijde deelnemen Langeddjik, Dijkstra, Heiden, Koops, Blaisse, Stelling de Boer, Roos en de Koning. Voorts zal ook Bal langrud starten. Verwacht worden nog rijders van Engeland, Hongarije, Oosten rijk, Duitschland, Italië, Zwitserland en Letland. o ZWEMMEN. vergadering van „poelmeer". In „Het Witte Huis" te Oegstgeest is gisteren de alg. ledenvergadering gehouden van de zwemver. „Poelmeer", onder lei ding van dr. H. W. Borgerhoff Mulder, die mededeelde, dat voor het ln het komende seizoen te houden zwemfeest reeds een voorbereidende commissie ls benoemd. De jaarverslagen werden goedgekeurd. In de kascommissie voor 1935 werden be noemd de heeren E. W. Wichers Rollandet en K. J. C. Beekman. Besloten werd om over te gaan tot in richting van een uitgebreid garderobe- systeem, waarvan de heer De Bruyn na dere toelichting gaf. Bij goed functionee- ren en met medewerking van de leden kan er meer en geregelder gebruik worden ge maakt van de kleedhokjes. In verband met de uitbreiding van het bestuur werd de commissie van controle opgeheven. Het bestuur zal dit werk zelf ter hand nemen volgens opgemaakt schema. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heeren H. A. van Ingen Schenau, penningmeester der exploitatie en A. M. v. Sermondt, commissaris, die beiden wer den herbenoemd. Van de rondvraag werd door eenige leden gebruik gemaakt, waarbij enkele vragen en wenschen werden naar voren gebracht betreffende o.a. het gebruik van de inrichting en het, kaartenstelsel. De burgemeester sprak vervolgens eenige woorden van waardeering over de zwem inrichting en zeide dat Poelmeer een In richting is geworden van algemeen belang voor de ingezetenen van Oegstgeest. Voorts getuigde spr. van de goede verstandhou ding met het gemeentebestuur. Hierna werden eenige door den heer W. Bleuzé gemaakte films van de inrichting vertoond, die met groote belangstelling werden gevolgd. De avond werd besloten met prijsbiljar- ten voor heeren. hillegomsche zwemvereeniging. De Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V. heeft haar jaarlijksche algemeene leden vergadering gehouden. Uit de jaarverslagen bleek, dat de ver- eeniging thans een bloeiperiode door maakt. Zoowel de dames- als de heeren- afdeeling heeft blijk gegeven van goeden vooruitgang. Er werd in het afgeloopen seizoen flink geoefend, terwijl de polo competitie veel belangstelling heeft ge noten. Gezien de aanwinst van 16 nieuwe leden, belooft het a.s. zwemseizoen weder om een succes te worden. Het bestuur werd als volgt samenge steld: de heeren W. v d. Berg Sr., voorz.: l. Kraay, seer.: J. J. Cardol, penningm.: de dames T. Krieger—Kolk, T. Gljselaar en de heeren J. H. Sissing en P. Velthuys. De scheidende voorzitter, de heer L. Burggraaf, die ondanks herhaald aandrin gen vanuit de vergadering, het voorzitter schap niet langer kon vervullen, werd onder bijval benoemd tot lid van ver dienste. Na zeer geanimeerde besprekingen sloo' de voorzitter de vergadering met een krachtige opwekking om toch vooral pro paganda te maken onder de nlet-zwem- mers. AUTOMOBILISME. DE RALLYE MONTE CARLO. Het doel bereikt. Mr. Lamberts Hurrelbrinck schrijft ons: De rit langs de prachtige autostrada Pa duaTriest, 218 K.M. lang, is in den nacht een ware pleizlerrlt geworden. Na een oponthoud van drie kwartier om den goeden weg te vinden reden wij in een feilen storm van Triest naar Yougo-Sla- vlë. Het ontbijt werd genuttigd ln Ljubla- Jana en langs besneeuwde wegen reden wij naar Weenen. Door geheel Yougo- Slavlë wezen politie-agenten en soldaten op leder kruispunt den weg en men moest er eerst aan wennen toen die hulp in Oos tenrijk ontbrak. In Weenen was de helft der route, ruim 2000 K.M., afgelegd. 18 deelnemers waren hier nog bijeen van de groep uit Palermo. Het werd daarna een troostelooze tocht in den nacht langs spiegelgladde wegen bij een vorst van 12 gr. Celsius en somtijds dikke mist. On danks onbekende smalle wegen en scherpe bochten moest niettemin een gemiddelde van 40 K.M. gehaald worden. Niet minder dan 7 wagens schoven in de greppels langs den weg, maar met behulp van ka beltouwen konden zij telkens geholpen worden. Zoo werd Munchen in den vroe gen morgen bereikt. De organisatie in Duitschland was schitterend. Overal mo torrijders en automobilisten, die de rich ting aanwezen. Zeer snel schoten we nu op. Stuttgart werd bereikt, Straatsburg en I.yon. In Straatsburg waren in de Ford garage drie man aanwezig, speciaal uit Amsterdam overgekomen, om de Holland- sche wagens te verzorgen. Op den weg naar Lyon moest helaas de équipe v. d. Heyden-Uyt den Bogaard uitvallen, we gens een defect aan de lichtinstallatie. In Lyon treffen we de uit Amsterdam en Tallinn gestarte wagens, benevens de Ford-autobus. In snel tempo reden wij verder naar het eindpunt, dat zonder eenige stoornis werd bereikt. Vier dagen en vier nachten lang had den wij geleefd als vrije, aan geen maat schappelijke regel of orde gebonden zwer vers. Als wij honger hadden gevoeld, had den wij de hand uitgestrekt naar den etensbak en in den mond gestoken wat wij eruit haalden. Wij hadden geslapen met het bovenlijf schuin gebogen over een onnoemelijke chaos van harde en zachte voorwerpen, een deken over het lichaam geslagen om ons te verwarmen, en een over het hoofd opdat het donker zou we zen. Zoo hadden wij dan geslapen leder op zijn beurt een of twee uur, totdat wij wak ker werden en ons weer frisch en fiks ge voelden voor vele volgende uren. Vier da gen geleden hadden wij des Zaterdags morgens vroeg onze kleeren aangetrok ken, en zij zaten nu, Woensdag, nog om ons lijf. Wij hadden geleefd als vrije, aan geen enkelen maatschappelljken dwang gebonden menschen; straks zouden wij weer ordelijke burgers zijn. En die ge dachte vervulde ons met een immense droefheid. o RECORDPOGING, V£N HERKULEYNS. In dit verband vernemen wij, dat onze landgenoot Herkuleyns zal trachten bij den aanvang van het seizoen de wereldrecords over 1 K.M. staande en vliegende start en die over 1 Mijl staande en vliegende start te verbeteren met zijn 750 c.M. M.G.-race- wagen. Het traject, waarop deze record- pogingen zullen plaats vinden, zal waar schijnlijk dat te Bonheiden bij Mechelen (België) zijn, waar een fraaie 5 K.M. lange kaarsrechte weg ligt. BILJARTEN. EXCELSIOR I—D. O. S. I. De eerste wedstrijd tusschen Excelsior I (Lisse), kampioen van den Haarlemschett Biljartbond en D. O. S. I uit Voorschoten ls geëindigd met een groote overwinning voor de kampioenen. Alle partijen werden door „Excelsior" gewonnen. De volledige uitslag luidt: pnt brt. h.s. gem. P. Duivenvoorden Jr. Ex. 150 29 17 5.15 D. Teske D.O.S. 145 29 24 5.— J. Waasdorp D. Teske J. Duivenvoorden Teske Alf. Duivenvoorden N. N. 150 26 38 5.76 98 26 19 3.76 100 24 18 4.16 74 24 11 3.08 100 14 14 7,14 29 14 10 2.07 P. Duivenvoorden Sr. 100 40 10 2.50 C. Steenhouwer 67 40 9 1.67 Excelsior 600 carb. D.O.S. 413 carb. wedstrijd te sassenheim. Maandagavond 4 Februari zal er te Sas- senheim een wedstrijd worden gespeeld tusschen de Sassenheimsche club „De Oude Post" en Bodega uit Noordwijk aan Zee. Van beide clubs zullen er 7 deelnemers zijn. Dit belooft wederom als vorig jaar, een zeer interessante wedstrijd te worden. Maandagavond 11 Febr. uit spelen ln café Bodega te Noordwijk aan Zee. DAMMEN. wedstrijd te lisse. De uitslag van den wedstrijd te Llsse tusschen Ons Genoegen I en Ontwikkeling I, voor de competitie van den Haarl. R.-K. Dambond 1ste klasse luidt: Ons Genoegen I Ontwikkeling I. J. SchilderJ v. d. Poel 11 C. ZuiderduinA van Dijk2—0 W. v. d. Oetelaar—N. v. d. Poel02 P. C. de HaasP. C. de Jeu2—0 J. Smit—Th. Phillpse 1—1 C. BorstJ. v. d. Oetelaar 11 Th Janssen—M v. Velzen 20 H Oostdam—A Mooyekind 02 C. BakkerA. Leuven 0—2 F v. d BrgA Turk 0—2 Totaal 9-11 »et deze overwinning heeft „Ontwikke ling" de eerste plaats Ingenomen in de lste klasse. SCHAKEN. „de uil" (hillegom—lisse). Op uitnoodiging van het bestuur van „De Uil" zal de bekende schaakmeester Davldsen op Donderdag 31 Januari een simultaanseance geven in café Rutten te HUlegom. o r.k leidsch schaakverband. Gisteravond speelden Utile Dulcl I uit Roelofarendsveen en Dellciae Nostrae I uit Zoeterwoude den laatsten wedstrijd om het kampioenschap eerste groep. Hoewel in vroeger gespeelde wedstrijden Roelof arendsveen tamelijk sterk uitkwam bleek in dezen wedstrijd Zoeterwoude verreweg de meerdere te zijn. De wedstrijd had als steeds een aangenaam verloop. De uit slag is als" volgt: Utile Dulcl I Dellciae Nostrae I. Th. Olljerhoek—W. Demmendaal 01 a. v. PeltW. Demmendaal 01 G. v. RijnF. de Bruljn 10 J. HilllbrandB. J. Wittenberg 0—1 P. v. DoorenH. Staats 01 Joh. OomenH. v. d. Poel 01 H. BakkerW. Hoogzaad 01 P. Selp—W. v. Niekerk 01 D. Hoogenboom—F. Grimbergen 01 1—8 jaarvergadering leisch schaakgenootschap Gisteravond hield het Leidsch Schaak genootschap ln „In den Vergulden Turk" zijn jaarvergadering. Na de opening door den voorzitter, den heer lr. J. J. O. v. Hoek, werden de gewone verslagen uitgebracht. In de kas was ditmaal een mooi batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden met nagenoeg alge meene stemmen herkozen. Als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer W. H. v. d. Nat in de plaats van den heer G. Bosscha, die zich niet wederom herkies baar had gesteld. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Voorz. ir. J. J. O. van Hoek, vice-voorz. D, de Jong, seer. dr. J. F. Sirks, penningm. M. M. Segaar en wed strijdleider, tevens commissaris van ma teriaal, W. H. v. d. Nat. Vervolgens werd aan de orde gesteld de viering van het 40 jarig bestaan van het Genootschap op 23 Maart a.s. Een commissie van 4 per sonen bestaande uit de heeren M. M. Segaar, W. H. v. d. Nat, mr. J. G. van Eybergen en L. J. Rutten zal zich be lasten met het samenstellen van een feestprogramma. Overwogen wordt een brldge-drive te organiseeren ten bate van het Comité-Euwe, voorts 'n gongwedstrijd een simultaanséance en een nationalen wedstrijd, in groepen van vier te houden op den Tweeden Paaschdag a.s. Na de sluiting der vergadering volgde de ge bruikelijke gongwedstrijd. competitie van den haagschen schaakbond. Van den wedstrijd Resid. Schaakclub I Leidsch Schaakgenootschap I bleven twee partijen onbeslist. De uitspraak van den arbiter luidt als volgt: a. a. GordijnG. Bosscha (L) 10 J. Caminadair. J. Westra (L) 01 Zoodat de eindstand niet 63'/«, zoo als wij in den stand hadden aangegeven, is geworden, maar 73. De Leidenaars hebben dus nog een half punt meer dan werd aangegeven. o WIELRENNEN. SWIFT. Gisteravond heeft Swift wederom zijn successen op de hometrainers voortgezet, nu te Gouda. Swift was n.l. door de Goudsche Ren nersclub Excelsior uitgenoodigd deel te ne men aan de wedstrijden op hometrainers tegen een team van bovengenoemde club en de vereeniging De Rijnstreek. Hiervoor ging Swift met de renners J. Rietbroek, J. Riethoven, A. van Amster dam, C. Vink en de reserves C. van Am sterdam en J. Schuller per auto, welwil lend door den heer v. Amsterdam Sr. afge staan, daarheen. Bij aankomst aan het clublokaal te Gouda bleek de wacht te zijn op Swift, zoodat de renners zich moesten haasten met verkleeden. Ondanks dat waren de onderlinge uitslagen goed. PREDIKBEURTEN. voor heden. ter aar. Ned. Herv. Kerk: 7 uur nam. ds. Hoeufft van Velsen. voor donderdag 31 januari. alphen aan den rijn. Chr. Gerf. Kerk: nam. 7 uur, ds. de Jong van Den Haag. benthuizen. Ger. Gem.: nam. 7 uur: ds. Lamarisvan Rotterdam. boskoop. Evangelisatie Chr. Bewaarschool: nam. 7 uur, de heer Ellerbroek van Hilversum. Ned. Herv. Kerk: nam. 7 uur, de heer Groenendijk. lisse. Chr. Ger. Kerk: nam. 7 u. ds. Ponstein. Ger. Gem.: nam. 7 u. ds. Ligtenberg. rijnsaterwoude. Ned. Herv. Kerk: nam. 7 uur ds. H. A. Leemans uit Delft. waddinxveen. Chr. Afg. Gem.: nam. 7 uur ds. Grisnigt. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Moordrecht, M. C. van Wijhe, te Vught. Aangenomen: naar Nieuwe-Pekela P. A. van der Vlugt, cand. te Drunen. RECLAME. 5475 verdrijft alle jverkoud heden door inwrijving IDoos30.Pot50d en inademing „Wat TTlijnAacdt maakt t&yoedi" De wedstrijden gingen over 2x1 KJd. en 1x3 K.M. waarna de gemaakte tijden bij elkaar werden geteld. De series der 1 km., waarin de „Swift"- leden startten brachten den volgenden uit slag: v. Amsterdam 50.2 sec.; Verwaal, Ex celsior 53.8 sec.; Rietbroek 48.2 sec.; Bout hoorn, Rijnstreek 56.4 sec.; v. d. Hoorn, Excelsior 51.2 sec.; Riethoven 55.4 sec.; v. Zeijl, Rijnstreek, 51.2 sec.; Vink 56.2 sec.; v. d. Panne, Rijnstreek 52.2 sec.; v. Amster dam 53 sec.; Cattol, Excelsior, 49 s.; Riet broek 49.4 sec.; Vink 51.4 sec.; Krumpel- man, Rijnstreek 52 sec.; Riethoven 50 sec.; Ramp, Excelsior 55 sec. De tijden gemaakt door de „Swift" ren ners over de 3 km„ zijn geworden: A. van Amsterdam 2 min. 42.4 sec.; J. Rietbroek 2 min. 41.2 sec.; J. Riethoven 2 min. 44.8 sec.; C. Vink 2 min. 49 sec. Nadat alle renners hadden afgereden en de Jury die bestond uit de heeren P. T. de Jong, Swift, G. Vreeswijk, Rijnstreek en D. A. Kist, Excelsior, den stand kon< opgeven bleek „Swift" andermaal als eer ste uit den strijd te zijn gekomen met een totaal tijd van 17 min. 51.2 sec.; als 2 volg de „Excelsior" met 17 min. 58 sec.; 3e de Rijnstreek met 18 min. 10.6 sec. Hiema werden door den heer Closse, voorzitter van „Excelsior" de prijzen aan de vereenigingen uitgereikt en de renners kregen allen van den heer Brokker, eige naar van het clublokaal een souvernir aan dezen avond. Echter alvorens het vertrek naar Leiden plaats had kon er na een onderhoud met den directeur der Goudsche wielerbaan worden medegedeeld, dat „Swift" 17 Maart a.s. met haar renners aldaar zal starten, zoodat allen in genoeglijke stemming huiswaarts keerden. Morgenavond zullen er te Roelofarends veen propagandawedstrijden gereden wor den door de „Swift"-leden A- en B-klasse. Bij voldoende deelname zullen ook de Ju niores rijden. Het vertrek hiervoor is be paald op 6.30 uur vanaf het clublokaal van J. v. Meizen, Nieuwe Beestenmarkt 13 34. Thijs rukt de achterdeur hier open en komt heel hard het huisje in geloopen. „O, o,". roept hij, „wat ls 't een bof dat ik nu juist dit hutje trof!" Toen Alasius zijn vriendje Thijs daar zag, riep hij hem blijde „Goeden dag!" Verheugd zijn beiden over 't weerzien, dat nog zoo onverwacht is bovendien! Thijs heeft eerst vlug verteld hoe hij die Michias heeft neerge veld; dan zegt Alasius, heel wijs; „Die man krUg ik wel tam, hoor Thijs." 33

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11