Tl). B. KERKHEIDE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 25 Januari 1S35 Als hadden komt, is hebben te laat! Had ik ook maar geprofiteerd van die geweldige koopjes in de Opruiming van KATWIJK AAN ZEE Van nu af groote korting op alle Manufacturen en Heeremmodesartikelen. 5271 J Jnelkdame/ta/je HILLEGOM. r fr. Mussert spreekt voor de N.S.B. De groep Hlllegom van de N. S. B. heeft een vergadering gehouden met ir. Mussert algemeen leider, als spreker. De groote zaal van Flora was stampvol. Onder de aanwezigen merkten wij op Burgemeester en mevrouw Pont, ds Eerhard en anderen Het podium was extra versierd. De strijd van drie Jaar. aldus ir. Mussert was niet vergeefsch; wij groeien en wor den geterrolriseerd, maar gaan voorwaarts omdat het noodzakelijk is. Wat de N.S.B. Ml, is niet anders dan de naam zegt. Het fascisme wil geen oorlog, die in 1914 is uitgebroken toen de democratie heerschte Wat de S.D.A.P. zegt voor te staan, zijn slechts leuzen om stemmen te winnen. BIJ de Vrijz. Democraten is het precies zoo. De rechter partijen zijn schuldig aan de ellende met de „Zeven Provinciën". Ver der werden besproken het sociale gevoel, de welvaarts politiek en de democratie. Offers moeten gebracht worden; het mar xisme is ultgeloopen.op communisme. Or dening moet er komen, inplaats van de liberale chaos. De regeering moest tegen de S.D.A.P. strijden, als verkiezingsleuze, naar zij streed alleen tegen de N.S.B. als (waarlijk voor de staat. Welvaart is slechts te bekomen door jerk. De R.K., A.-R. en C.H. partijen wer- I ien scherp beoordeeld. Zeer scherp uitte spr. zich tegen de waarschuwing van R.K. sjde om deze vergadering niet te be- ïoeken. De toespraak werd besloten met: Hou zee I Na het beantwoorden van vele schrif telijke vragen werd geëindigd met het zln- gen van het Wilhelmus. Voor leden was er nog gelegenheid een bespreking met den algmeenen leider te volgen. Volksonderwijs avond. De vereeniging Volksonderwijs af deeling Hlllegom heeft een volksonderwUs-avond gegeven in de concertzaal Sistermans. De voorzitter, de heer A. Hoogmoed, had de leiding en gaf na de opening het woord san ds. G. Westmijze uit Rotterdam, die een warm betoog hield over de openbare school, het niet-gezochte maar gegeven symbool van nationale eenheid. Het be toog werd onderstreept met typische voor beelden uit de praktijk, ook van het zwaar getroffen platteland op onderwijsgebied, en eenige kritiek op het beleid van Mi nister Marchant. Ds. Westmijze heeft ook proza en poëzie voorgedragen. Hij oogstte een hartelijk applaus en den dank van den voorzitter. Plano en accordeonmuziek is ter afwisseling gegeven. Een verloting bracht ongeveer f.38.op. Een gezellig samenzijn besloot den geslaagden avond. De bloembollenbeurs was door 186 personen bezocht. De handel was matig. - Bij de veiling ten overstaan van No taris D. Lodder van het heerenhuis Mare Zate aan de van den Endelaan, ls perceel III f. 14.— boven het hoogste bod afge mijnd door den heer M. Koek; perceel VI op f.800.door den heer P. J. van Keulen, en de combinatie van II. HI en IV met f.10.— door den heer W. van der Laan te Voorhout. Alles ls voort f. 21.024 toege wezen aan den heer W. v. d. Laan q.q. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Na een kleine daling der prijzen is er weer eenige verbetering Ingetreden en zijn de prijzen iets opgeloopen. Met de uien b.v. ging het vorige week zeer flauw met verlaagde prijzen. Thans is er weer eenige 'raag en gaat dit product voor f2.20 tot 12.60 per 100 K.G. Een enkel extra par tijtje gaat wel ,tot f. 2.90 p. 100 KG. Ook 'oor de waschpeen weer een stijging. Per kist van 20 KG. wordt van f. 0.95 tot f. 1.20 betaald. Grove peen brengt van f. 0.45 M5 p. kist op. Goede kwaliteit kroten gaan Per kist van 20 KG. voor f. 0.30 tot f. 0.40. Voor roode kool is betere vraag gekomen tn de goede kwaliteit kan thans gemakke- jjjk van f. 6.108.20 p. 100 opbrengen. Gele kool ging niet in diezelfde mate in prijs Mar boven, doch was toch ook beter in Wjs, nl. van f. 4.90—5.80 per 100. Selderle- knollen, ongewasschen, brachten van f. 2.90 tot f. 4.10 per 100 op. Ook voor andijvie verd weer iets betere prijs betaald. Per |ht van 6 KG. bracht dit product van 10.43 tot f. 0.72 per kist op. De aanvoer is aanmerkelijk grooter dan men zulks in "tten tijd van het jaar gewoon is. be Bisschop van Haarlem op bezoek. Door den Bisschop van Haarlem ls al- ®ler aan 105 kinderen het H. Vormsel "«gediend. Ouderavond Geref. School. In de zaal der Geref. Kerk werd door JH bestuur der school voor Geref. L. O. jaarlljksche ouderavond belegd. Des namiddags en ook des avonds was er gelegenheid voor ouders én belangstellen- Jen in de school het werk der leerlingen te bezichtigen. Hiervan werd door zeer velen gebruik gemaakt. Met groote belang stelling werd van het werk kennis geno den. Bijzondere aandacht trokken de landwerken en het teekenwerk. De zaal was met bloemen versierd en "eed een gezelligen aanblik. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, ds. H. Meijering, de bijeenkomst, door te laten zingen Ps. 8911. waarna hy voorging in gebed. Naar aanleiding van het voorgelezen Schrift gedeelte uit 2 Joh. sprak hij een kort ope ningswoord, waarbij de wensch werd uit gesproken. dat door dezen avond de band tusschen huis en school versterkt zou Worden. ,®,erna zongen leerlingen van de hoog- jjé klassen onder leiding van'mej, J. A. SJhut, begeleid op de piano door den heer vah Veen, een viertal 'liederen. Dat vdze zang door de ouders werd gewaar- bewees het hartelijk applaus. *i j voorzitter dankte mej. Schut en de «onderen voor het prachtige zingen en noopte dat het niet voor het laatst zou zijn. d eer> korte pauze verkreeg de heer J. Kreek. onderwijzer aan de school het n j 0626 hipld een causerie over; "Underwijs ln onwaarheid" Spreker 'n pPn aantal sDrekende voorbeel- Zoo zult U ook zoggen: den hef aan het dagelijksch leven ontleend, groote gevaar van het onwaar zijn van den opvoeder in spreken en handelen. Bij het aankweeken van waarheidsliefde en het bestrijden van den leugen staat de opvoeder menigmaal zich zelf ln den weg. Met enkele toepasselijke opmerkingen be sloot spr. zijn met aandacht gevolgde in leiding. Na de pauze sprak de heer W. van Veen, hoofd der school, ln verband met het 10- jarig bestaan over: „19241934". 26 Aug. 1924 had de officieele opening plaats van de school voor Geref. L. O. Uit voerig sohetste spr, de voorgeschiedenis. Op 27 Maart 1922 werd opgericht d#Ver- eenlglng voor Geref. Schoolonderwijs. Van dien dag af tot op heden heeft ds. H. Meijering onafgebroken het voorzitterschap bekleed. Van de oud-bestuursleden zijn reeds overleden de heeren Jac. Wassenaar, W. Schoneveld en J. P. Bekker. Spr. wijdde een woord van eerbiedigen dank aan de nagedachtenis van deze overlede nen, voorwat zij voor de school hebben gedaan. Veel moeilijkheden ondervond het be stuur om een schoolgebouw te verkrijgen. Tenslotte werd toegewezen de school aan den Noordwijkerweg. Daarna had de be noeming plaats van het personeel eh op 26 Augustus 1924 kon de school ln gebruik worden genomen. Spr. schetste vervolgens den rijkdom van het Chr. Vakonderwijs. Ongestoord kon ln deze 10 jaren het onderwijs worden ge geven. In al dien tijd had slechts één sterf geval plaats, terwijl ook van de oud-leer lingen slechts één door den dood werd weggenomen. 10 Jaar lang heeft hetzelfde personeel aan de school gewerkt. Geroemd werd de verhouding tusschen personeel en bestuur en het personeel onderling. Dank werd gebracht aan God voor den zegen tot hiertoe geschonken. Met een persoonlijk woord eindigde spr. zijn belangwekkend historisch over zicht. Namens de eudgrs sprak de heer J. Schoneveld een woord van dank tot het onderwijzend personeel. Ds. Meijering bracht dank aan allen, die tot het welslagen van den avond hadden meegewerkt, in het bijzonder aan -den heer C. Zwaan, voor de versiering met bloemen, waarna de heer P. Slingerland, dezen bij zonder geslaagden ouderavond niet dank gebed sloot. o KATWIJK AAN ZEE. Vereen, tot Bevordering der Zendingszaak. De afd. Katwijk aan Zee vergaderde in „Casa Cara"; de heer F. P. de Haan uit Oosterwlerum sprak over de zending in Egypte, toegelicht door lantaarnplaatjes. De voorzitter opende met het laten zingen van Ps. 146 1 en gebed. De heer De Haan las voor Jesaja 19 21 25 waar van Egypte sprake ls. Spr. gaf een overzicht van het zendingswerk op groote terreinen m Oost- en West Indië en in 't bijzonder van Oost-Java, waai de classis Leiden werkt. Nu is de blik geslagen op het land van Cham. Wij zien daar donkere toestanden. Wij hopen den Kopten en den Mohammedanen ook de "hérten te kunnen openen voor het Evan gelie. Jesaja spreekt over Egypteland en God is nu bezig deze profetie tot werke lijkheid te maken. Laten wij hopen, dat de volkeren in Palestina, Assyrië en Egypte ipeUertijd de knieën zullen buigen voor Isnaëls God. De heer De Haan gaf en overzicht van veie plaatsen in den Bijbel, waarin van Egypte sprake is van het Koptische volk met zeden en gewoonten enz. Ds. Pras bedankte namens allen den heer De Haan voor zijn boeiende causerie; na het zingen van Gezang 189 4. ging oud-zendeling Eggink voor In dankgebed. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep. Deze maandelijksche vergadering vond plaats in de Mierenweischool. Nadat voor gelezen was Luc. 12, ging de voorzitter de heer M. Langmuur voor in gebed. De heer Fl. van Duyn behandeld het onderwerp: „Christelijk sociaal". Wat de Christen deed ontwaken, was het groote onrecht den mindere aangedaan, de oneerlijke bevoor rechting der hoogere klasse. Ook heeft de bloei en de opkomst der S.D.A.P. hieraan ongetwijfeld meegewerkt. Het gevolg was een proces van reorganisatie, dat nog niet ls uitgewerkt. Ingeworteld waren misstan den ln de meeste bedrijven. De rooden pro beerden desnoods deze wantoestanden met geweld te keeren. Gelukkig werd dit door de Christenen anders gezien. Zij streden met het scherpste zwaard, n.l. Gods Woord. Spr. schetste uitvoerig het leven van een arbeider van vóór 50 jaar. Gelukkig is veel verbeterd. Steun aan de Regeering is in deze dagen noodzakelijk. Met een opwek kend woord om thans in dagen van tegen spoed ons aan God vast te blijven houden, eindigde zijn referaat. Een uitvoerige ge- dachtenwisseling volgde, waarna de voor zitter met dankgebed sloot. J. v. d. B. uit de Ten Brittenstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn 7-jarig zoontje op de Meerburg kade is aangereden door een driewielige bakfiets, bestuurd door J. K. uit de Hes- senstraat, tengevolge waarvan het knaapje werd verwond. K. reed door, zonder zich over den aangeredene te bekommeren. LISSE. Ouderavond Geref. School. In de Geref. School aan de Schoolstraat werd de jaarlljksche ouderavond gehou den. Eerst was er gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen en met het onderwijzend personeel de belangen dei- kinderen te bespreken. Op den vorlgen dag was er in de kleu terschool gelegenheid om de kleine kleu ters bezig te zien met spel en zang. De heer A. van Loon, onderwijzer aan de Lagere School sprak over „Rapporten". In de school is het kind onttrokken aan de ouders, aldus spr. Daar gebiedt de onder wijzer of onderwijzeres. Vele ouders vra gen: hoe zal het gaan, nu en in de ko mende Jaren? En hierin voorzien nu in vele gevallen de rapporten, die een schakel vormen tusschen school en huls. Er moet voeling met elkaar zijn. en daarom zijn de rapporten zoo belangrijk. Ook de onderwijzer heeft belang bij het rapport. Daardoor is hij genoodzaakt het kind nauwkeurig gade te slaan in zijn vorderingen. Voor hét kind: is het rapport een prikkel tot beter werken, een voorbe hoedmiddel tegen slecht werk, en tevens een waardeering voor het gepresteerde. Een bekend opvoedkundige heeft eens ge zegd: „een cijfertje doet wonderen" en dit moeten wij beamen. Rapporten zijn pracht- vindingen. Niet allen oordeelen zoo; an deren Zeg'geh: rapporten geven is onzin en foutief. Spr. wil niet ontkennen dat er ook nadeelen zijn. De cijfers kunnen de ouders misleiden, omdat niet alles ln cijfers kan worden uitgedrukt. De» nadeelen wegen echter niet op tegen de voordeelen. Mej. de Jonge, het Hoofd der Kleuter school, gaf hierna een interessante uiteen zetting van het karakter der Kleuterschool. Ds. Ligtenberg sprak eèn slotwoord ver zocht te zingen Ps. 119 83, waarna slui ting volgde. NOORDWIJK. GROOTE PROTEfeTVERGADERING TEGEN HET UITBREIDINGSPLAN. Uiteenzetting van den heer Vogelaar. In hotel „Het Hof van Holland" had een groote bijeenkomst plaats van be langhebbende ingezetenen om een alge- meene bespreking te houden over het ont werp uitbreidingsplan met bebouwings voorschriften voor Noordwijk, welke thans ten gëmeentehulze ter visie zijn gelegd, met het doel dat ieder tijdig zijn bezwa ren bij den Raad zal kunnen indienen. Dat deze zaak van zeer groote beteekenis voor Noordwijk is, bleek wel uit- het feit dat aan de groep van de voor deze bijeen komst gevormde commissie een 250-tal ingezetenen gehoor hadden gegeven. De voorzitter,'de heer "W77P. de VTeede, sprak zijn gnoegen uit, dat -zoovelen aan den oproep' gehoor haddel gegeven, om geza menlijk eens onder de'oogen te zien, het geen staat te gebeuren, als het Uitbrei dingsplan, zooals het nu ter visie ligt, wordt aangenomen. Het plan is nu reeds een tientaljaren in voorbereiding, maar spr. voorziet, als het plan wordt aange nomen, zooals het thans is samengesteld, dat dit voor Noordwijk zeer noodlottige gevolgen zal hebben. Als men de vraag zou stellen: ls men nü pas tot die con clusie gekomen, dan moet spr. neen zeg gen, maar daaraan toevoegen, dat de be sprekingen betreffende dit uitbreidings plan over de meesten oppervlakkig zijn heengegaan, Nu binnenkort een beslissing ln den Raad zal worden genomen, vond de commissie het echter zaak eens nader te belichten, waar dit plan Noordwijk in de toekomst zal brengen en aan de hand van de besprekingen de conclusie te trek ken of wat voorgesteld wordt voor Noord wijk goed is of niet. Hij gaf gaarne het woord aan den heer Vogelaar om genoem de plannen nader toe te lichten. De heer Vogelaar wilde voorop stellen, dat de commissie samengesteld is uit per sonen, die allen het gezag van onze plaat selijke overheid hoog houden en eerbie digen en niet gaarne den schijn willen wekken, dat hetgeen hier dezen avond wordt verricht, zou gericht zijn tegen be paalde personen of tegen het algemeene beleid van ons gemeentebestuur. Dit neemt echter niet weg, dat de commissie zich vol komen het recht durft aanmatigen om zeer scherpe critiek uit te oefenen, op een serie verordeningen en plannen, welke definitieve vaststelling, de toch reeds kwijnende volkswelvaart van Noordwijk zeer ernstig in gevaar zullen brengen. Zijn toelichtting zal zich strikt bepalen tot de zuiver zakelijke zijde van het onderwerp. Na ruim 11 maanden wachten ligt nu het ontwerp uitbreidingsplan voor de tweede maal bijna ongewijzigd ten Ge meentehuize voor een leder ter inzage en kan ieder zijn bezwaren tegen dit plan bij den Raad indienen. Ieder, die ook maar eenigszins met de plaatselijke toe standen op de hoogte is en de mogelijk heden te Noordwijk kan afwegen, zal vroeg of laat tot de conclusie moeten ko men, dat dit plan met bebouwlngs-voor- schriften zóó ver van de werkelijkheid afstaat, dat er van de uitwerking niets terecht komt, daar de eigenlijke grond gedachte zoo fantastisch grootsch, zoo onwezenlijk onuitvoerbaar en financieel onverantwoordelijk is, dat, ware'dit plan voor een van de buitenwijken van Den Haag of Hilversum bestemd, wij er nog aan twijfelen zouden, of dit plan of een gedeelte daarvan om verschillende redenen wel ooit zou kunnen worden uitgevoerd. Uit de toelichting van den ontwerper citeerde spr. het volgende: Overeenkomstig de bijzondere betee kenis, die het plantsoen in de moderne stedenbouw heeft, zoowel hygiënisch als aesthetisch, is'door' de geheele uitbreiding rekening gehouden, met het projecteeren van zooveel plantsoen, .dat eiken inwoner van de Gemeente op korten afstand plantsoen vindt. Al déze plantsoenen zijn in verbinding gesteld met de groenzoom welke om de geheele uitbreiding is ge projecteerd als programma-eisch, nl. ter vermijding van elke suggestie van ver dere uitbreiding dan de geprojecteerde en als aesthetische factor, het begrenzen van de gemeente met een strook groen, liggend langs de wegen die eenzijdig bebouwd zijn. Hierdoor zal men, de Gemeente na derend, altijd de voorgevelzijde der be bouwing zien en wordt onaethetisch ge zicht op den z.g. zelfkant van de gemeente de achtergevels der buitenste bebouwing vermeden. Door deze doeleinden, de aesthetische en de hygiënische factor, zijn alle bouw blokken met plantsoenen doorsneden en is de geheele gemeente omkransd met groenzoomen, waarvoor in totaal 64.48.70 H.A, gereserveerd moet worden. In het Raadsverslag van 6 December 1933 staat, dat er door den burgemeester op gewe zen wordt dat wanneer de toestand zóó blijft, de luxe plaats Noordwijk nog wel eens tot de noodlijdende plaatsen zou kunnen gaan behooren. De vaststelling van dit plan zal dit proces met zeer groo- ten spoed verhaasten, terwijl uit dit ge zegde ook voldoende te concludeeren is, dat er van eenig initiatief van de gemeente om zélf eenige gedeelten van het plan ten uitvoer te brengen niets te verwachten ls, zoodat het particulier initiaief in dezen zal moeten voorgaan. In verband hiermede is dus de allervoornaamste vraag, of het in het algemeen belang van Noordwij ks inwoners verantwoord is, een dergelijk on uitvoerbaar plan, waarin méér grond wordt gereserveerd voor algemeene doel einden dan voor bouwgrond de verhou ding is pl.m. 54% en 46% vast te stel len en hierdoor een niet te dragen juk op de schouders der burgerij te leggen. Spr. is het er mee eens, dat Noordwijk om bijzondere aard en ligging in verschil lende bouwklassen ingedeeld moet worden, want onze luxe badplaats heeft geheel andere behoeften, dan Noordwijk-Binnen, doch aan breede verkeerswegen in onze Zuid-duinen, waardoor men race-wegen verkrijgt voor automobielen, heeft men geen gebrek. Aan de laagste drie klassen, de 3e, 4e en 5e klasse kleven volgens spr. wel de meeste bezwaren, waarbij het grootste gedeelte van de bevolking van Noordwijk rechtstreeks geïnteresseerd is. De bouw- verkaveld, gemiddeld 30 tot 35 meter diep, blokken in deze klassen zijn veel te diep meermalen zelfs 50 tot 55 meter diep. Hierdoor worden verschillende stukken grond als binnenterrein geheel waarde loos of wordt de aankoopsprijs van den grond per woning aanmerkelijk verhoogd. De kleine wijziging welke er in de bebou wingsvoorschriften werd aangebracht, noemt spr. „compleet boerenbedrog". Het verplichte aantal vierkante meters grond wordt hierin verlaagd, doch waar men gehouden is aan de voorschriften van gevelbreedte en zijmaten naast de woning heeft. deze verlaging practisch niets te beteekenen. Eén der straten in de toe- komstigë arbeidersbuurt is gemeten van voorgevel tot voorgevel 51 meter breed, t.W. 5 M. voortuin, 8 M. straat, 25 M. plantsoen of groenstrook, 8 M. straat aan de andere zijde en 5 M. voortuin. Geen enkele exploitant zal om flnancieele redenen een dergelijke oprit voor zijn rekening kunnen nemen. Degenen, die nog hoopten dat te Noordwijk nog eens goedkoope arbeiderswoningen zullen ko men, kunnen bij de vaststelling van dit plan wel alle hoop laten- varen. In grove trekken had spr. de. bezwaren tegen het plan naar voren gebracht. Nog is het niet te laat om ter bevoegder plaatse een krachtig protest te laten hooren. Iedere vereëniging of particulier sture zijn be zwaarschrift vóór 31 Januari as. in; hoe meer bezwaarschriften, hoe meer kans, dat dit plan van het tooneel verdwijnt. De voorzitter voelde geen behoefte om aan het betoog van den heer Vogelaar iets toe te voegen, doch waar ons gemeente bestuur zich wel eens spiegelt met voor beelden uit andere gemeenten, die meestal hooger staan dan Noordwijk, wil spr. dit ook eens doen. doch dan wijzen op veel kleinere gemeenten uit onze naaste om geving waar in de laatste jaren veel en veel'meer bedrijvigheid is geweest dan in Noordwijk, waar alles kwijnt of dood is. Alléén met soepeler bouwvoorschriften kan Noordwijk zich uitbreiden en wed ijveren met Wassenaar en Oegstgeest, om meer vaste inwoners te verkrijgen. Op een vraag of de commissie op deze vergadering ook nog met omlijnde plan nen zal komen, deelde dé voorzitter mede, dat eerstens voorzit, dat deze bijeenkomst tot voorlichting moest dienen voor alle belanghebbenden. Tevens is besloten dat Maandag 28 Jan. van 9 uur van. tot 4 uur n.m. de commis sie in het „Hof van Holland" zitting zal houden om zoo noodig persoonlijk voor lichting te geven bij het opstellen van bezwaarschriften. Het ligt in de bedoeling een request bij den Raad in te dienen tegen het plan, met zooveel mogelijk handteekeningen van de ingezetenen. Mr. de Klerk merkte op, dat het zaak is, dat zooveel mogelijk persoonlijke be zwaarschriften worden ingediend, met daarnaast een request aan den Raad. Nadat meerdere sprekers hun meening over het uitbreidingsplan hadden uitge sproken, sprak de vergadering er zich voor uit met bijna alg. st., dat dit uit breidingsplan voor Noordwijk niet ge schikt is en bij den Raad er op aan te dringen dit plan niet te doen aannemen. De heer Tappenbeck deelde alsnog mede, eerst thans te hebben gehoord, dat er een gerucht was rond gstrooid, als zou de Directie van het Huis ter Duin accoord gaan met het voorgestelde uitbreidings plan. Dit is onjuist; en hij stelde er prijs op te verklaren, dat de Directie het met het uitbreidingsplan niet eens is. Nadrukkelijk verzocht de voorz. aan allen om tijdig hun bezwaarschriften in te dienen, opdat Noordwijk gevrijwaard mag blijven van een hoogst noodlottig uitbreidingsplan en bebouwingsvoorschrif ten, waarna hij dank bracht voor de aangenamen dlscussie's en voor de groote opkomst. o Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dins dag 29 Januari, a.s. des n.m. te half drie in openbare vergadering bijeen. 1. Mededeelingen; 2, Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling notulen; 4. Vernieu wing huurovereenkomst met C. Th. v. d. Berg voor perceeltje grond aan Ketting- steeg; 5. Adres D. Noteboom inzake ver laging huur woning Schoolstraat 2b; 6. Yoorstel tot verbetering v. d. Voorstr.; 7. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Schiestraat 19a; 8. Voorstel tot „het verlecnen van tweede hypotheek voor het bouwen van woningen: 9. a. Advies inzake salarisregeling ambtenaren van den burgerlijken stand; b. Regeling verdee ling werkzaamheden dier ambtenaren; 10. Hernieuwe vaststelling verordening tot RECLAME. 5214 is voldoende ruimte vooreen doosie of tube N I VE A tegen ruwe huid. heffing van schoolgeld; 11. Wijziging salaris gemeente-geneesheer;12. Herzie ning gastarieven; 13. Voorstel inzake het drukken der handelingen van den raad; 14. Vaststelling bedrijfs- en gemeente- begrootingen voor 1935. NOORDWIJK AAN ZEE. Bazar Chr. Bewaarschool. De Bazar ten bate der Chr. Bewaarschool die in de school werd gehouden is geopend. Ds. Cupedo, Herv. Pred., sprak een kort openingswoord waarin hij dank bracht aan alle gevers en geefsters van goederen en gelden en voor het medeleven van zoo- velen die hebben meegewerkt om de op brengst der Bazar zoo hoog mogelijk te doen zijn. Versterking der geldmiddelen voor de school was noodig door verschil lende omstandigheden o.a. de verminde ring van de subsidie. Dan kon de ver koop een aanvang nemen. Verschillende stands waren opgericht waar allerlei te koop was, en waar verschillende loten wer den verkocht. In het middelste lokaal zat het strijkje en was ook de theetent terwijl het achterste lokaal geheel bestemd was voor sport en ontspanning. Het geheel maakte een gezelligen indruk, zoodat de opbrengst zeker de verwachtingen zal over treffen. o NOORD WIJKERHOUT. Liefdadigheidsavond. In café „De Zwaan" werd wederom een feestavond gegeven. Het batig saldo komt geheel ten goede aan de R.K. missie in Afrika. Pater dr. Brouwer dankte in het bijzonder Pastoor Quant en de dames van de naaikrans voor den grooten steun aart het missie-werk. Voor het goede doel werd alsnog gecol lecteerd onder een liefdadigheids-predika tie, de opbrengst was f. 277. De heer J. van Schie De heer J. van Schie, oud-lid van den gemeenteraad, die bij het snoeien van een boom van een ladder viel, is gister aan de gevolgen overleden. Hij bereikte den leeftijd van 79 jaren. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jac. Gertenaar, dienstb., Fr. Hendrikl. 2 ,van Leiden F. van Iterson, arts Endegeest, van Den Haag J. Dijk, Pr. Hendrikl. 13, van Koudekerk B. Ban- gert, gezaghebben B.B., Terweeweg 65, van Leiden A. Sternfeld, Leidschestraatweg 8, van Roermond L. Hermann, dienstb., Fred. Hendrikl. 12, van Leiden W. v. d. Wulp, geb. Wijnhof, Rhijngeesterstraatw. 49, van Amsterdam J. J. de Does, arts, Pr. Hendrikl, 15, van Leiden H. K. Mum- sen, Wilhelminapark 34, van Leiden J. Kromhout, dienstb., Wilhelminapark 6, van Rijnsburg W. O. v. d. Horst, 11.-ver pleegster Endegeest, van Utrecht J. Rik- kers, 11. verpleegster Endegeest, van Bloe- mendaal J. C. Sollie, 11. verpleger Ende geest, van Leiden C. van Rijn, 11. ver pleegster Endegeest, van Leiden M. Zandbergen, geb. Van Egmond, Oegstgees- terweg 1, van Rijnsburg Wed. B. Ban- gert, geb. S. J. van Loon, Terweeweg 65, van Batavia. Vertrokken: L. Kampenhout, textiel- arb., naar Leiden, Utr. Veer 7a J. Sladek, fabr.-arb.. naar Leiden. Heerengr. 67 A. E. T. Versl'uijs verpleegster, naar Am sterdam, Valeriuspl. 8 J. M. Diekman, naar R'dam, Westzeedijk 144 S R. J. Onnen, ing.. naar Den Haag, Valkenbosch- kade 396 S. M. L. van der Beek, 1.1. ver pleegster, naar Den Haag, Haverschmidt- straat 45 M. Kramp, verpleegster Ende geest, naar Groningen Acad. ziekenhuis G. Tegelaar, reiziger, naar Hlllegom, Weeresteinstr. 26 K. E. Boersema, mon teur, naar Leiden, H. Rijndijk 152 J. G. Hagendoorn, fil.houder, naar Lelden, Ma- resingel 33. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, Z. van R. van Til en H. G. Bouman. Overleden: Johanna H. ten Holten 57 j. Ondertrouwd; Jan van der Sleet 25 j. en Maria P. den Haag 18 j. WARMOND. De tiende Jachthaven. Nabij het Paviljoen de Leede alhier ls men druk bezig met het graven van een nieuwe jachthaven en het inrichten en bouwen van loodsen tot berging van zeil en motorjachten. De werkzaamheden ver- keeren reeds in een ver gevorderd stadium en het ligt in.de bedoeling deze jachthaven nog vóór het komende seizoen te openen. Dit is thans de tiende jachthaven in deze gemeente. o ZEVENHOVEN. Te water geraakt. De dochter van den heer van L. geraakte in de duisternis te water. Hulpvaardige lieden snelden toe en brachten haar op het droge. Tot secretaris van de Landbouw crisis-Organisatie is in de plaats van den her C. van Baren benoemd de heer H. Markman uit Ter Aar. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7