Groote fabrieksbrand in Den Haag LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 25 Januari 1935 BUITENLAND. Het vuur door den storm aangewakkerd. VISSCHERIJBERICHTEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De amnestie in de Saar. De regeeringscomissie heelt naast de groote amnestieverordening een verorde ning uitgevaardigd over het kwijtschelden en verminderen van straffen in discipli naire zaken. Een derde verordening betreft het kwijtschelden van straffen bij over tredingen van belasting-voorschriften. In 'n vierde verordening worden verschillende artikelen der door de regeeringscommissle uitgevaardigde verordeningen gewijzigd of gestraft. Verder worden een aantal veror deningen buiten, werking gesteld Volgens artikel 10 van de amnestiever ordening moet de executie van vrijheid straffen. die onder deze verordening vallen, onmiddellijk worden geschorst. DUITSCHLAND. Zitting van het kabinet. Tijdens de zitting van het rijkskabinet, welke gisteren .is gehouden, herdacht de „Fuehrer" en rijkskanselier Adolf Hitler op de eerste plaats met diep ontroerde woor den van dankbaarheid en vreugde de overweldigende Duitsche zege bij de Saar- stemming. op welker politieke beteekenis hy in het kort wees. „Het geheele Duitsche volk", aldus ver klaarde Hitier. „is den Duitschers aan de Saar voor hun groote trouw en vasthou dendheid den diepsten dank schuldig". Vervolgens verrichtte de „Fuehrer" de officieele installatie van den nieuwen rijksminister zonder portefeuille ds. Franck Het rijkskabinet keurde hierop de derde wet goed in zake de overdracht van de rechtspraak in het rijk Nadat de leiding van het justitioneele bestel der landen in handen van den rijksminister van justitie is gelegd, neemt het rijk de geheele recht spraak met alle bevoegdheden, rechten en plichten, met alle justitioneele autoritei ten en instanties over Het voornaamste onderwerp van bespre king op de kabinetszitting vormden de door den rijksminister van blnnenlandsche zaken. dr. Frick, ingediende wetsvoorstel len, welke een schrede voorwaarts op den weg der rijkshervorming beteekenen. Het betreft hier de rijksstadhouderswet, vol gens welke de rijksstadhouder ln de toe komst principieel aan het hoofd van de landsregeering zal staan en de positie van den rijksstadhouder wordt aangepast aan die van den Prulslschen opper-president, en voorts de nieuwe regeling der Duitsche gemeentebesturen, welke gebaseerd is op de tegenwoordige grondslagen van het tot nog toe bestaande landsrecht, doch welke tevens voorziet in een vergaande mede werking van de partij ih bet gemeente bestuur Deze wetten, welke na een uitvoerige bespreking door het rijkskabinet werden goedgekeurd, zullen op 30 Januari aanst, bekend worden gemaakt. Tezelfdertijd zul len de eveneens vandaag afgehandelde wetten inzake het voorloopig bestuur van het Saarland en de vertegenwoordiging van het Saarland in den rijksdag gepubli ceerd worden. Tenslotte nam het rijkskabinet een ver laging van den rentevoet aan, welke was voorgesteld door rijksbankpresident dr. Schacht, die belast is met de leiding van het rijksministerie van economische za ken. Krachtens deze wet wordt verlaging van den rentevoet, waarnaar reeds zoo lang gestreefd werd en die zoo lang is voorbereid, thans een feit. De Rijksregeering heeft, naar de Duit sche Handelsdienst meldt, met den Dult- schen Spaarbank- en Girobond en de Duitsche Girocentrale een contract afge sloten betreffende opneming van nominaal 500 millioen R.M. Wt'U Rijksleening te gen den koers van 98 l/4°/o. Op den Jaardag der nationale revolutie zal. naar de Völk Beobachter meldt, door het Winterhilfswerk als feestgave een be drag van 23 millioen R.M. worden ver deeld. Het Rijksgerechtshof heeft het door den vroegeren Rijkscommissaris voor werkver schaffing, dr. Gunther Gerecke, tegen het vonnis van het Berlijnsche gerecht inge diende beroep ongegrond verklaard. Daar mede wordt het vonnis rechtskrachtig en is Gerecke veroordeeld tot 2'/i Jaar ge vangenisstraf. ITALIË. Nieuwe ministers. Naar officeel gemeld wordt, zijn alle departementen, waarvan de Italiaansche regeeringschef Mussolini zelf niet de lei ding heeft, door nieuwe dignitarissen bezet Admiraal Thaon de Revel, senator, wordt minister van financiën in plaats van Jung. De Vecchi, Italië's ambassadeur bij den H. Stoel, wordt minister van onderwijs, in plaats van Ercole. Rossini, tot dusver onderstaatssecretaris van de presidentieele kanselarij wordt minister van landbouw en volgt als zoo danig Acerbo dp. Razza, Kamerafgevaardigde, is 'benoemd tot minister van openbare werken, ter ver vanging van di Crollalanza. Benni, Kamerafgevaardigde en indus trieel. wordt minister van verkeer in plaats van prof. Puppini. Solmi minister van Justitie, volgt als zoodanig de Francisci op. Van al deze ministeries zijn ook de on derstaatssecretarissen door nieuwe man nen vervangen. De duce zelf blijft minister van binnen- landsche zaken, bultenlandsche zaken, oorlog marine luchtvaart, koloniën en van de corporaties De gouverneur van Rome. prins Bon- campagnie ls afgetreden en tot staats minister benoemd. Als gouverneur van Rome is hij vervangen door Bottay, voor malig minister voor de corporaties. De wijziging in de regeering wordt in officieele kringen «envrndig een toepas sing genoemd van het aflossingsstelsel. Men wijst erop dat Ttalië's houding inzake zijn binnenlandsche buitenlandsche en fi- nancieele en sociale politiek dezelfde blijft O a. zou Italië trouw blijven aan den gouden standaard. RECLAME- 8S18 OAOCltmCH WCItlltTCNf OOSTENRIJK. Starhenberg zal nooit vergeten. In een voor het Vaderlandsche Front gehouden rede heeft Prins Starhenberg de kwestie besproken van de verzoening met Dultschland en daarbij uitgeroepen: „Een ernstige fout is het, naar een com promis te streven met onze doodsvijanden. Nooit zal ik den 25en Juli 1934 vergeten (den dag waarop Dollfuss werd vermoordt en geen enkele Oostenrijker, die werkelijk een kerel is zal dit ooit vergeten. Onze wil om voor Oostenrijk te strijden is onwrik baar". o HONGARIJE. Rede van Goemboes. Minister-president Goemboes heeft te Sjolask een rede gehouden, waarin hij een korte uiteenzetting gaf van het ge heele regeerlngsprogram, zoowel wat de binnenlandsche als de buitenlandsche po litiek betreft. Hij verklaarde o.m.: „Onze groote vriend Italië en de groote vriend der kleine en tente, Frankrijk, hebben te Rome beraad slaagd over de mogelijkheid van een reorganisatie in het Karpathenbekken. Wij zullen aan hun streven geen hinder paal in den weg leggen. Wij willen vrede, maar op den grondslag van recht en ge- lijkgerechtigheid. Niemand kan van ons verwachten, dat wij ons, onder den last van een onrecht vaardig vredesverdrag met een serene ziel aan de conferentie-tafel zetten, als een minderwaardig verklaarde mogendheid Het is een vergissing, als men meent, dat wij ons streven naar herziening der vredesverdragen nebben prijsgegeven. Wij handhaven de kwestie van een ter ritoriale revisie op onze dagorde en hopen, dat een rustige ontwikkeling der dingen het gewenschte resultaat met vreedzame middelen zal tot stand brengen. Wij verlangen, dat de successlestaten de Hongaarsche minderheden èn ln cultureel èn in politiek, èn in economisch opzicht als gelijkgerechtigd zullen beschouwen. WIJ verlangen gelijke rechten ook op het gebied van ontwapening en bewapening. Het is onaannemelijk, dat wij ten aan zien van een factor onzer nationale souve- reinlteit niet vrij zouden mogen beschik ken en dat een half millioen kleine entente-soldaten de volkomen open grens van ons land omleggen, terwijl Hongarije slechts de beschikking heeft over het kleine Trianon-leger. Wij hebben recht op gelijk recht in het belang onzer zelfverdediging. Zonder gelijke rechten kunnen wij ons niet zetten aan de conferentie-tafel. W1I men den vrede, dan moet aan den uitzon deringstoestand dien wij 15 jaar lang ge duld hebben, een einde worden gemaakt". Aan deze manifestatie namen talrijke leden van het hoogerhuis en het huls van afgevaardigden deel. De rede van den minister-president werd telkens met stormachtig gejuich onder broken Aan het slot was de geestdrift overweldigend. De verklaringen welke Goemboes afleg de ten aanzien van de binnenlandsche politiek, worden ln politieke kringen opge vat als een bewijs, dat de regeering thans vastbesloten is. ondanks de oppositie uit het legitimistisch en liberale kamp, met alle haar ter beschikking staande midde len de binnenlandsche hervorming met bekwamen spoed door te zetten. FRANKRIJK. Stappen bij Abessynlë - Oud-minister Renoult belast. Volgens de semi-officleele mededeellng ls de Fransche regeering van opvatting, dat het incident aan de grens tusschen Abessynlë en Fransch Somaliland niet als gesloten kan worden beschouwd. De regee ring zal stappen doen bij de Abessijnsche regeering, opdat de grensstreek, waar de koloniale ambtenaar Bernard en zijn be geleiders gevallen zijn, gepacificeerd zal worden Zij staat op het standpunt, dat de Fransche Somallgrens beveiligd moet worden ln den vervolge tegen verdere in vallen van niet onderworpen Abessijnsche stammen. ZIJ zal strenge maatregelen eischen tegen de stammen, die den laat- sten aanval hebben ondernomen. De parlementaire Stavisky-commlssle heeft gisteren een politie-inspecteur ge hoord, die in 1926 opdracht had gekregen Stavisky en zijn vriend Hayotte te ar resteeren. De arrestatie-bevelen werden op instructie van den toenmaligen rechter van instructie Grébault niet uitgevoerd. De inspecteur- van politie beweert, dat Grébault intrekken der arrestatiebevelen er mede had gemotiveerd, dat achter Sta visky en zijn vrienden invloedrijke perso nen stonden en het nogal netelig was hun beschermelingen aan te grijpen. De vroe gere minister René Renoult zou een der voornaamste beschermers van Stavisky zijn geweest. ENGELAND. Het Indische wetsontwerp. Gisteren ls de tekst gepubliceerd van het wetsontwerp inzake de hervorming der Brltsch-Indische grondwet, bestaande uit 451 paragrafen en 15 aanhangsels, in totaal 350 pagina's groot en begeleid door een memorie van toelichting, waarin wordt verklaard, dat het wetsontwerp in wetgevenden vorm de uitdrukking ls van het rapport der gemengde parlementaire commissie. Het wetsontwerp voorziet in de vorming, van een Al-Indische federatie, door elll Brltsch-Indische provincies, waarondetf twee nieuwe, in federaal verband te ver binden met de Indische staten, die uit vrijen wil van hun heerschers bereid zijn tot de federatie toe te treden. De vorming der federatie hangt af van de toetreding van zooveel staten, dat niet minder dan de helft van de totale bevol king van alle staten er deel van uitmaakt en minstens de helft van het aantal voqr de vertegenwoordigers der staten beschik bare zetels in het federale hoogerhuis door hen kan worden ingenomen. Er komt geen wijziging in het Interne regiem der staten, evenmin als In de be trekkingen tusschen hun heerschers en de kroon bulten het federaal verband. Het wetsontwerp geeft den provincies een grooter mate van autonomie dan tot dusver. Een groot aantal aangelegen heden, die tot nog toe door de regeerings- departementen zijn behandeld en betrek king hebben op in het dagelljksch leven ingrijpende zaken zoowel betreffende de handliaving van de orde als belasting kwesties (bijvoorbeeld de grondbelasting) worden provinciale aangelegenheden. De federatie behandelt zaken als het geldwezen, tarieven enz., die Indië als ge heel betreffen. Twee der belangrijkste aangelegen heden, de landsverdediging en de betrek kingen met het buitenland, blijven onder directe verantwoordelijkheid van den gouverneur-generaal. Elke provincie heeft een door directe verkiezingen gekozen wetgevende verga dering en in vijf provincies is er zoowel een hooger- als een lagerhuis. Ook de federatie zelf heeft een hooger. en een lagerhuis, bestaande uit indirect door de provincies gekozen vertegenwoordigers, die benoemd zijn door de staten. Het wets ontwerp bevat speciale bepalingen met het oog op het probleem van 't terrorisme. De algemeene strekking van het wets ontwerp is, dat zoowel in de provincies als met zekere beperkingen ln de centrale regeering een parlementair regeerings- systeem zal worden toegepast, -uitgezon derd, wanneer buitengewone bevoegd heden voor den gouverneur-generaal of de gouverneurs noodig maken De werving van krachten voor den Indlschen open baren en politiedienst ln Engeland, zal worden voortgezet. Zoowel de politie als de rechterlijke macht zullen vrij moeten blijven van politieke invloeden. Indië zal geen fiscale maatregelen kunnen nemen, die de belangen van den Brltschen handel zouden kunnen schaden. Birma blijft gescheiden van Indië en een afzonderlijk wetsontwerp voorziet in een nieuwe constitutie voor Birma op de zelfde basis als die voor Indië. MEXICO. Complot ontdekt - De oliestaking. Het blad „La Prensa" meldt uit Angan- gueo, dat een complot tegen de regeering is ontdekt, waarin talrijke leidende per soonlijkheden uit die stad en de omgeving verwikkeld zijn. Rond 100 personen werden gearresteerd. In verband met de Staking in de Mexi- caansche petroleum-industrle, welke gaat om salariskwesties en waarbij 24.000 ar beiders betrokken zijn, heeft zich een geval voorgedaan van het in brand steken van petroleumbronnen. De brand dreigt over te slaan op andere bronnen. Ook het on derwijzerspersoneel in Mexico heeft ge staakt als protest over de niet-uitbetaling der traktementen. VEREENIGDE STATEN. De toetreding tot het Permanente Hof. De Senaat heeft het voorbehoud van Van den Berg, inzake te toetreding der Ver. Staten tot het Internationaal Gerechtshof van Den Haag, aangenomen. Dit voorbe houd bepaalt, dat de toetreding der Ver. Staten niet beteekent, dat zij hun uitslui tend recht opgeven om zuiver binnenland sche aangelegenheden te behandelen. De aanneming van dit voorbehoud be teekent een nieuwen stap op den weg van Amerika's toetreding tot het Hof. UIT HET VERRE OOSTEN. De strijd gestaakt. Berichten uit Chineesche en Japansche bron melden, dat de gevechten in de pro vincie Tsjahar op het oogenblik zijn ge staakt, daar onderhandelingen zijn aan geknoopt tusschen afgevaardigden van Soeng Tsje Joean, den gouverneur van de provincie Tsjahar en Soeji Hara, den commandant der Japansche troepen. Volgens een semi-officieel rapport is een vijftigtal personen, voor het meerendeel burgers, gedood of gewond bij het Japan sche bombardement ln Tsjahar. Bij Koe Joean zijn inmiddels Japansche verster kingen aangekomen. In een te Peking gepubliceerde officieele verklaring wordt gezegd, dat bij het tref fen tusschen de Japansche en Chineesche troepen Dinsdag j.l. drie Japanners gedood en vijf gewond zijn. Bovendien zou giste ren, volgens een bericht uit Tokio, een I Japanner gedood en vier anderen gewond zijn bij gevechten in de nabijheid van de stad Hang Nie Tan aan den Grooten Muur. Aan de strijdkrachten van generaal Soeng Tsje Joean, den gouverneur van Tsjahar zouden volgens hetzelfde be richt zwaardere verliezen zijn toege bracht. Deze troepen zouden reeds op de vlucht zijn geslagen. Berichten uit geloofwaardige Chineesche en Japansche bron melden, dat de Japan sche troepen thans Koe Joean hebben be zet, een gebied, waarvan de Japanners tot nog toe erkend hebben, dat het buiten de grens van Mandsjoekwo ligt. Te Tokio zijn berichten ontvangen, dat ten Noorden van het Pulrnormeer, aan de grens van Mandsjoekwo en Mongolië, patroulljes van Mandsjoekwo door Mon- goolsche troepen aangevallen zijn. De troepen van Mandsjoekwo waren aanvan kelijk ln de minderheid, doch brachten later den aanvallers zware verliezen toe. Bijna het geheele complex is ingestort. Een brand, zooals in lang niet ln Den Haag heeft gewoed en waarvan de om vang bij het ter perse gaan van ons blad nog niet geheel te overzien is, ls heden ochtend uitgebroken in het fabriekscom plex aan de Leeghwaterstraat, hoek Wal dorpstraat. Toen wij op het terrein van den brand kwamen, enkele oogenbllkken na de alarmeering, bleek reeds dadelijk, dat de braiid zeer snel ln omvang toenam en bij de seconde zich uitbreidde en hevi ger werd. De vlammen sloegen van alle kanten uit het gebouw, dat drie verdie pingen hoog ls, zoowel uit het dak als uit alle ramen en deuren. Het was een fan tastisch schouwspel: men zag de houten balken en deuren binnen enkele oogen bllkken door de geweldige hitte verzengen, terwijl de losse bladen papier (de brand was aanvankelijk ontstaan in de papier fabriek van Van Straaten en Boon) met groote snelheid en hevigheid over de stra ten woelen, daarbij angst en schrik onder het talrijke publiek verspreidende. De toe stand was zeer ernstig. Van alle kanten kwam politie en brandweer aangesneld, doch de groote massa materieel en de groote hoeveelheden water, welke binnen enkele oogenbllkken op het brandende ge bouwencomplex werden geworpen, konden niet verhinderen, dat de vlammenzee on verminderd voortduurde en steeds verder om zich heen greep. Brand ontstaan door kortsluiting. In het brandende complex was geves tigd een papierwarenfabrlek, de Rubber Latex Poeder Company, een staalmaat- schappij, een tricotmaatschappij, een scheermessenfabrlek en nog enkele an dere zaken. Omstreeks half elf heeft een bediende van de papierfabriek, de heer A. J. W„ den brand ontdekt, die ln de bene den étage uitgebroken was. Hij liep dade lijk naar bulten en riep om hulp, waarop enkele personen, die ln de nabijheid wa ren, toeschoten en den brand trachten te blusschen, natuurlijk sonder resultaat. De vlammen schoten omhoog, gretig voedsel vindende in de rubber- en papiervoorra- den, welke opgeslagen waren. Het vermoe den bestaat, gesteund op aanvankelijke aanwijzingen, dat de brand is ontstaan door kortsluiting in de lift, waardoor een liftkoker ln brand geraakte. Deze liftkoker werkte tevens als schoorsteen, waardoor de vlammen met Ijzingwekkende snelheid aangewakkerd werden. Personeel vluohtte door de ramen naar buiten. Het personeel, dat in de fabriek aan wezig was, moest zich hals over kop in veiligheid stellen en vluchtte door de ramen en aan de achterzijde en door de deuren naar buiten. Niemand werd voor zoover bekend, gewond; slechts een meisje viel van de schrik flauw. Een half uur na het begin van den brand stortte het dak van het eene fabriekscomplex reeds ln. De toestand werd ernstiger, omdat naast het brandende fabriekscomplex een benzinedepot en een verffabriek zijn ge vestigd. Gelukkig was de hevige wind naar de andere zijde, zoodat de brandweer zich er op kon concentreeren de aan dien kant staande gebouwen zooveel mogelijk te be schermen. Ook was In de onmiddellijke omgeving een kabelgebouw van het Hoog spanningsnet van het G. E. B., dat even eens aan de brandweer groote zorg baarde Om elf uur kwamen met veel geraas de machines van de 3e étage naar beneden, angst en schrik verspreidende bij allen, die ln de omgeving stonden. De Officier van Justitie, mr. Hoekstra, de wnd. hoofd commissaris en commissaris Kramer wa ren op het terrein van den brand aan wezig, alsmede een groote politiemacht. Alle spuiten waren uitgerukt en bestreden het vuur met het grootst mogelijke aan tal slangen. Een enorme vlammenzee. De brand nam steeds in hevigheid toe. Om kwart over elf sloegen de vlammen ook aan de voorzijde van het fabrieksgebouw aan de Waldorpstraat uit. Ook hier moest de brandweer haar pogingen om althans dezen vleugel te behouden, opgeven. Het was een vlammenzee, waar men zag, en een angstaanjagend geknetter en geloei van het vuur, dat door den storm opge jaagd werd en steeds nieuw voedsel zocht. In wijden omtrek was de brand zicht baar. Op den Parallelweg stond het zwart van de menschen en ook op den spoordijk waren vele honderden niuwsgierigen ge klommen. Tijdens het blusschingswerk werd een- agent van de motorbrigade door twee leden van den Geneeskundigen Dienst op hun armen zittende, uit het brandende per ceel gedragen. Er stroomde eenig bloed langs zijn beenen, waarschijnlijk ten ge volge van vallende glasscherven. Omstreeks halttwaalf liep een houtop slagplaats van een meubelfabrikant aan de Waldorpstraat, gelegen naast het bran dende fabriekencomplex, ernstig gevaar. De vlammen werden door den wind in de richting van die opslagplaats gestuwd en met 5 stralen trachtte de brandweer de muren nat te houden. Gelukkig werd zij daarbij geholpen door een motregen, welke echter spoedig overging ln een flinke stortbui, waardoor evenwel het nadeel ontstond, dat de gebouwen ln een dichte en zware rook werden gehuld, De spoorwegen hadden maatregelen ge nomen om het emplacement en rangeer terrein gedeeltelijk te ontruimen. De wa gons werden bulten de gevaarlijke zone gebracht. Het tramverkeer ondervond ernstige stagnatie. De passagiers van lijn 2 moesten voor het Holl. Spoorstation uitstappen en werden verder per bus vervoerd. Vaten met benzine ontploft. Om 12 uur scheen het drie verdiepingen hooge fabrieksgebouw zoo goed als geheel uitgebrand. Slechts de romp stond nog over eind. Ook het laboratorium had vlam gevat. Daar stonden een groot aantal vaten met benzine, welke kort na elkaar in brand vlogen en met een doffen knal ontploften. Op dat moment stonden de kantoren nog ln lichte laaie. De brandweer stelde alle pogingen ln het werk om de meubelfabriek en houtopslagplaats, welke er naast ge legen ls, te redden. De wind was echter ongunstig en de brandweer had er niet veel hoop op. Vele kostbare instrumenten verbrand Omstreeks 1 uur was de brand aan da achterzijde bedwongen en was daar slechts een rookende en stankverspreidende massa overgebleven. Aan de zijde van de Wal dorpstraat. de voorzijde van het gebou wencomplex, waarvan de oppervlakte op 16 a 1800 vlerk. M, wordt geschat, nam het vuur echter in hevigheid toe. Daar werd dan ook het grootste gedeelte van het aan wezige materiaal geconcentreerd. Nadat het laboratorium en de kantoren uitgebrand waren, vatte de meetkamer van de Rubber Latex Company vlam en brandde geheel uit. De directeur dezer Maatschappij, de heer Stam, deelde ons mede, dat hij midden in zijn werk uit het gebouw had moeten vluchten, alles achter latende zooals het was. In de meetkamer was een groot aantal zeer kostbare instru menten, o.a. zeer kostbare microscopen, op gesteld ln verband met het permanente ruberonderzoek der Maatschappij. Vele jaren had de heer Stam gewerkt om deze collectie bijeen te krijgen, welke thans ge heel vernietigd is. Afgezien van de waarde, welke door verzekering wordt gedekt, geeft het feit, dat van sommige instrumenten slechts zeer enkele exemplaren bestaan, aan het gebeurde bijzondere beteekenis. Ook aan de voorzijde was lntusschen het dak ingestort, terwijl de vloeren van de 2de en 3de étage zich ook reeds begeven hadden en onder een geweldigen vonken regen naar beneden kwamen. Om halftwee geen gevaar meet voor uitbreiding. Aan de voorzijde werd om halfeen de brand weer hooger en zag men de vlammen weer oplaaien. De wind stak ook weer op, doch was in middels iets gedraaid, zoodat de vonken regen gedreven werd naar de achterzijde, waardoor gevaar voor uitbreiding niet meer zoo groot was. Op het laatst was het een hardnekkige strijd tusschen het vuur en zijn bestrijders om enkele vertrekken aan de voorzijde te behouden. Dit is de brandweer mogen ge lukken, zoodat omstreeks halftwee men den brand onder de knie had. De nablus- sching van de smeulende en rookende ruïne zal nog geruimen tijd vorderen. Bijna het geheele gebouw is ingestort. De voorgevel is blijven staan en een klein deel van den linkervleugel. Het overige deel ls ingestort en geheel uitgebrand. Het ge bouw ls in 1920 gebouwd en van een zeer degelijke constructie. De schade is niet te ramen, doch ln ieder geval zeer aanzien lijk. Voor het grootste deel wordt deze echter door verzekering gedekt. Eerst na twee uur kon het tramverkeer hervat worden. In het gebouw werkten ongeveer 200 personen bij de diverse on dernemingen. IJMUIDEN, 25 Januari 1935. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 0.80—0.58; Griet per kist van 50 K.G. f. 22—9; Tongen per K.G. f. 0.950.58; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 10.508; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 11—9; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 13.5013; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 13.504.90; Bot per kist van 50 K.G. f. 42.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 75.50; Roggen per 20 stuks f. 11.50 10.50; Vleeten per stuk f. 1; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 11—8.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 31 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f2522Kleinmlddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.20—15; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 13.50—6.30; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.48—25; Gul len per kist van 50 K.G. f.13—4.40; Len gen per stuk f. 1.40—0.35; Heilbot per K.G, f. 1.100.75;; Wijting per kist van 50 K.G. f 3,801.80; Koolvisch per stuk f. 0.480.08 Aanvoer 598 kisten versche haring: f. 4.60 —2.55 per kist. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 190 met i. 3126; IJM. 72 met f 1254: de Belgi sche kotter A. 1 met f.592 en de logger KW. 123 met f.1388 gedeeltelijk versche haring. 2—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2