LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 22 Januari 1935 THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL RECLAME. 5116 Landbouw-Winterschool. De vereenlging van oud-leerlingen van de Ohr. Landbouw-wlnterschool te Hoofd dorp, hield aldaar een vergadering, waarin de heer J. van Woerkom uit Wassenaar Inleidde het onderwerp: „Landbouw bedrijfseconomie" en de heer A, de Ridder uit den Houtrakpolder verslag uitbracht van de aardappelproefvelden, die waren gehouden bij een oud-leerling ln Gronin gen, Zeeland en den Houtrakpolder. Ver der werden proefveld-verslagen uitge bracht door de heeren C. M. Gehrels (haver-rassen) en J. Kofoed te Nieuw- yennep (zomertarwe-rassen). Besproken werd het plan om voor 1935 een demonstratie-veld aan te leggen met aardappelen van verschillende leveran ciers en een wedstrijd te houden onder de leden met aardappelen-selectie. Voorts zal getracht worden met mede werking van splnaziezaadtelers en zaad- handelaren een proefveld aan te leggen met verschillende soorten spinazlezaad. Kerkvoogdij, Ter voorziening in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer K. Klstemaker die ruim 48 Jaren met veel liefde en toewijding en op kalme en ernstige wijze ln het belang van de Ned. Hervormde Kerk is werkzaam geweest werd tot Kerkvoogd der Herv. gemeente Haarlemmermeer benoemd de heer H. L. Knoop, wonende aan den Aalsmeerder- weg te Rijk alhier. ■o HILLEGOM. Bollen op straat. Gistermorgen lag op Weerestein een partij bollen met wortels en scheuten, midden op den weg, zoodat er spoedig onder wielen van auto's waren plat ge drukt. Wat dat te beteekenen had, bleek toen er een vraohtauto kwam en de chauf feur de bollen ln manden verzamelde en oplaadde. Zijn wagen stond vol met man den, waarvan er twee onder het rijden op straat waren gevallen. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Zingt den Heer", ls 6 Januari 1905 op gericht. Het koor bestaat dus 30 jaar, welk feit herdacht zal worden met de uitvoe ring van Athalla, van Mendelssohn Bar- tholdy. Verschillende solisten en musici zullen Woensdagavond ln „Flora" mede werking verleenen. Het 25-Jarig bestaan ls gevierd met een oratorium ln de Herv. Kerk. Toen was de heer N. C. Veldhuis Sr. nog voorzitter en mede-oprichter. Thans ls zijn zoon voorzitter en de heer S. P. Vis ser directeur. KATWIJK AAN ZEE. Verslag Katwljksch Drankweer Comité over 1934. Evenals de vorige jaren, bestond ln 1934 het Katwljksch Drankweer Comité, als Federatie van de in Katwijk gevestigde Drankbestrijdingsvereenlglngen, uit den voorzitter de heer H. v. d. Maaden, Weth. Meerburgstraat, secretaris en afgevaar digde der afd. Katwijk der Nationaal- Chrlsten-Geheelonthouders-vereenlglng en D. van Dorp, secr.-penn.esse van het Drankw.-comité, secretaresse en afgevaar digde van de afd. Katwijk van de N.V. tot Afsch. van Alcoholhoudende dranken. Het werk van het Drankweercomité be stond weer vnl. daaruit, dat op verschil lende wijzen getracht werd, vooroordeelen omtrent de onschadelijkheid van het ge bruik van Alcohol weg te nemen. Door een aantal toegewijde verkoopsters, leden van onze vereenigingen, werden in de Blauwe Week en ook wel op andere tijden, een groot aantal brochures en druk werkjes der beide vereenigingen (naar schatting zeker wel 750) verspreid. Ook gratis werden nog vele geschrift] es aan belangstellenden verstrekt, zoodat men toch wel mag hopen, dat op deze wijze veel goed zaad is gezaaid. Dat dit heel noodig is, juist ln dezen donkeren tijd, behoeft niet gezegd. Veel medewerking mocht men ondervin den van vooraanstaande personen ln de gemeente. Het gemeentebestuur gaf koste loos de beschikking over de gemeentezaal voor de jaarlij ksche demonstratie aan de schoolkinderen van materiaal en film van het Reizend Drankweer Museum; waardoor 436 kinderen uit de hoogste klassen be reikt werden. Alle schoolhoofden en school besturen der Katwij ksche scholen verleen den met groote bereidwilligheid hun medewerking, terwijl vele hoofden en on derwijzers door hun aanwezigheid hun be langstelling toonden. Alle Ned. Hervormde en Gereformeerde predikanten, evenals de R.K. geestelijke in onze gemeente, waren bereid bij huwelijk aan de jonggehuwden toepasselijke bro chures van de Nat. Chr. Geheelonthouders Vereenlging of van „Sobriëtas" uit te reiken. De Katwijksche reeders gaven weer hun zeer gewaardeerde toestemming aan de uitvarende schepen een couvert met drank-, bestrijders-lectuur van beide vereenigingen mee te geven. De heer de Best was we derom zoo vriendelijk voor de uitdeellng zorg te dragen. Aan allen, die met hun invloed en hulp terzijde stonden, betuigt het Bestuur zijn dank. Vergadering der Chr. Dem. Unie, Deze vergadering was uitgeschreven door de afd. Katwijk in de goed bezette Gemeentezaal. De voorzitter de heer P. Guyt ging voor in gebed en las voor Jacobus 2 110. Wij leven ln een nieuwen tijd. aldus spr., waarin de eens verworven positie van den arbeider dreigt verloren te gaan het recht van den arbeid niet te vinden ls; alles wordt afhankelijk gesteld van de liberale economie. De CD.U. heeft de roeping, te protesteeren tegen het sociale onrecht en te waarschuwen voor de dreigende geva ren. Spr. heette welkom den heer J. J. G.eitz uit Den Haag die sprak over: „De nieuwe taak ln den nieuwen tijd". Deze wacht de vorige Kamer-verkiezing in her- rnnering, toen geroepen werd om een re2eering om den sterken man. Er is irï&SDeculeerd on de anzst De C.D U. vnit° voor een sterke regeering. omdat TOilf 2n.va5wland een eenheid ls. Maar wij n dat d'e regeering wortelt in en ge hoorzaamt aan den elsèh van gerechtig heid. Dit ls niet het uitgangspunt van A.R., C.H. en andere partijen. WIJ zijn tegen het kapitalisme, waarbij de sterken de macht hebben en de zwakken worden onderdéukt waarbij aan den eenen kant de brandkas ten vol zitten en aan den anderen kant 400.000 werkloozen en de jeugd, vopr wie de deuren der maatschappij gesloten zijn. Dr, Colijn heeft bij de vorige verkiezin gen de loftrompet gestoken van deze maat schappij. Men wil wel uit den crisis komen maar de rijken moeten gehee] gedekt zijn en dan vallen er wel kruimels voor de armen. Men tracht te redden wat te red den ls, wil terug naar het verleden met zijn niet te hooge loonep en geen steun maatregelen. Men wil dat doen door be zuiniging en sluitend making der begroo ting, Men gaat snoeien inperken. Vóór alles moet de gulden veilig gesteld worden. Verdient de arbeider minder, dan vermin dert dt koopkracht daar onder lijdt de middenstand, tengevolge daarvan het za kenleven. De boeren kunnen geen pacht meer betalen. Er is een crisisheffing in 't leven geroepen, daaraan moeten wij een deel van ons inkomen afstaan. Wij moeten ons aanpassen zegt men. Dan zeker naar de levensstandaard van Japan! De A.R. partij is nu geheel anders dan in de dagen van dr, Kuijper en ds. Talma, toen een christen democraat in die partij nog wat te zeggen had. Zij verstaat de kunst mooi schijnende programma's in el kaar te zetten, maar ten slotte heeft zij er heel wat andeTs mee op het oog dan er in staat. De regeering ls in gebreke gebleven bij de krachtige bestrijding van de werk loosheid. Er moeten vele werken aange pakt worden, woeste gronden ontgonnen, wegen aangelegd en de arbeidsduur moet verkort worden. Br moet staatspensionnee- ring komen niet alleen voor ambtenaren maar voor allen in het vrije bedrijf van f. 12 per week op 60 jarigen leeftijd. Dui zenden werkloozen kunnen dan weer aan het werk. De politiek van deze regeering is een rentenlerspolitiek Er moeten pacht wetten en taxatiecommissies ingevoerd worden. Er is niets gedaan om het oprich ten van groote warenhuizen te voorkomen. Het geld is wel te vinden. De rentevoet van de staatsleeningen moet verlaagd tot 2l/i pet; daardoor worden vele mlllipenen bezuinigd. Uit de inkomstenbelasting kan men nog veel halen. Er moet een industrie- bank komen, die het geld verkrijkt uit de successierechten. Er zouden een paar hon- denrd milüoen meer aan bankbiljetten in omloop gebracht kunnen worden om de werkloosheid te bestrijden Onze staats schuld bedraagt 3>/s milliard. In de mobl- lisatiejaren ls 2 milliard uitgegeven om een denkbeeldigen vijand uit het land te hou den. Nu er werkelijk een vijand, de werke loosheid is, nu het gaat om ons volksgeluk en gezondheid zou men ook wel een Paar duizend millioen kunnen leenen, Spr. be handelde eveneens het vraagstuk van de cumulatie. Tevens kan bezuinigd worden op het militair-apparaat. Wij willen vrijheid en bestrijden het conservatisme, militarisme en liberalisme. Wij willen de doorbraak van de Chr. be ginselen. Wij willen een leger, een vredes- leger uit alle standen der maatschappij; plaatst u, zei spr ln dat leger. De heer Guyt dankte den heer Geitz voor zijn rfede waarna deze met dank gebed sloot. De opbrengst van de busjes voor de Geref. Zending bedroeg over het afgeloo- pen jaar de som van f.980. o LISSE. ZILVEREN JUBILEUM „BID EN WERK". Een gedenkwaardige avond. De afd. Lisse van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond „Bid en Werk" mocht in 't gebouw „Rehoboth" haar 25-jarig jubileum feestelijk herdenken. De druk-bezochte samenkomst werd door den voorzitter der plaatselijke afdee- ling, den heer M. J. de Blieck, geopend. Hij liet zingen de Lofpsalm Ps. 68 10 en las een gedeelte der H. Schrift. De voorzitter ging voor in gebed en sprak een inleidend woord, waarin hij er op wees, dat de nu achter ons liggende 25 jaren zoo spoedig zijn doorleefd. Zien wij echter op den afgelegden weg terug, dan mogen wij dankbaar constateeren, dat het in het leven roepen van onze afdeeling ge leid heeft tot grooten zegen. Er is mede door de actie der afdeeling veel geschied tot verbetering der positie van den werk nemer. Er was in den beginne weinig durf, doch de moed van hen, die het toch heb ben gedurfd om een afdeeling te stichten, is met zegen bekroond. Een hartelijk wel kom werd den aanwezigen toegeroepen, ln het bijzonder den heer Simons, voorzitter van den N.C.LB., vervolgens de heer J. A. Knetsch van Den Haag, die ln de achter ons liggende jaren een krachtige actie heeft gevoerd. Tevens werden de afge vaardigden verwelkomd en sprak de voor zitter de hoop uit, dat deze avond een goed verloop moge.hebben, Hierna gaf hij het woord aan den heer J. A. Knetsch van Den Haag, tot het hou den eener gedachtenisrede. Deze wees in het begin zijner rede op het feit, dat de tijd bijzonder snel voorbij gaat. Dat dit jubileum nu reeds gevierd wordt is daar een bewijs van, Spr. wilde teruggrijpen naar de eerste jaren van de afdeeling en in korte trekken een beeld geven van de toen gevoerde actie. Er moest kracht komen van de ar beiders zelve tot verbetering van de positie van den arbeider. Het was in de eerste Jaren een strijd. Een strijd tusschen den arbeider, die zich wilde organiseeren en den patroon, die niets liever zag dan dat een „vak" maar geheel achterwege bleef. De afdeeling koos den veclzeggenden naam „Bid en Werk!" Hierin zag spr. Gods lei ding, omdat in dezen naam zoo bijzonder goed wordt uitgedrukt hetgeen de taak der Chr. vakvereenlging ls. Wij zijn in ons begin vaak misverstaan! Men zag ln ons werk zelfs ?en goddeloos stuk werk! en men veinsde het niet dit openlijk uit te roepen. Er ls echter voor den Christen- arbeider alle reden geweest om als chris ten-arbeider zich ook in een christelijke organisatie te organiseeren. De beginselen naar Gods Wpord moeten echter ook in deze actie toonaangevend zijn en alles- beheerschend. Verbetering ygrt de positie van den arbeider is alleen geoorloofd als de pogingen daartoe beheerscht worden door de christelijke gedachte. Het feit, dat onze afdeellpg hu reeds 25 jaren mag bestaan, bewijst wel, dat ln de gedachtengang van de stichters'Iets goeds, iets blijvends en kernachtigs lag. In deze 25 jaar is tot uiting gekomen, dat de chr. vakvereenlging een beteekenende rol heeft gespeeld in het maatschappelijk leven. Wij allen moeten naar een lager niveau, maar dit mag nooit aanleiding zijn, dat de arbeiders ln een hoek worden terugge duwd, waar zij niets te zeggen hebben. Wij als arbeiders mogen op grond van Gods Woord strijden voor het rechtsbestaan van ons als arbeiders en mogen niet gedogen, dat óver ons, zónder ons beslist wordt (applaus). Hierna was het woord aan den heer Simons, voorzitter van het hoofdbestuur van den N.C.LB. Deze bracht zijn geluk- wensch over namens het hoofdbestuur en hoopte, dat God ook in de toekomst zijn zegen zal willen schenken op het aange vangen werk. Een woord van hulde bracht spr. aan den heer B. Kulk, die wegens ziekte niet aanwezig^ kan zijn. Dezerheeft ze?r veel ln het belang der vereeniging gedaan, waar voor een woord van dank zeer op zijn plaats is! I Spr. wilde iets zeggen'over het verleden, het heden en de toekomst. Wij kunnen spreken van zegen en zorg. Zorgen zijn ons aller deel in dezen tijd. Eens was de mensch vrij van zorg en moeite, totdat echter de mensch in opstand kwam tegen God. Men viel in zonde en stortte zich daarmede in groote ellende. Het egoïsme en de afgunst deed zich gevoelen. De mensch was een hater van God geworden. Hierin ligt de oorzaak van alle zorgen van ons leven. Ons maatschappelijk leven is verstoord en wij mogen trachten de gevolgen te verzach ten, waarbij wij het devies voor oogen houden: „Bid en Werk". In onzen strijd gaat het, om op te komen voor de eere van God op alle terrein van het leven en om de rechten van ons als arbeiders. Wij mogen niet blijven staren op do zorgen van het leven, maar moeten ook dankbaar zijn voor den zegen, die God ons schenken wil. Veel zegen hebben wij mogen ontvangen ln onze Chr. Vakbewe ging. Wie had vroeger durven denken, dat onze Vakbeweging een zoo grpote plaats zou gaan Innemen? Laten wij 'trachten in onze organisatie onzen invloed te blijven behouden. Laten wij voortschrijden op den ingeslagen weg en steeds verder arbeiden aan ons doel: verbetering van ohzen maat- schappelljken stand en toenadering tus schen werkgever en werknemer. De heer Van der Steen sprak namens do Ver. van Hlllegom en het districtsbe- stuur van den N.C.L.B.; namens de afd. Llsserdljk door den heer Blltterswijk; door B. de Vries namens de Chr. Besturenbond; namens de J.-V. „Obadja" door M. van Delft; namens de J.-V. „Timotheus" door D. Algera Sz. Van de Chr. Geref. J.-V. was een felicitatie Ingekomen. De heer H. v. d. Vlugt sprak namens de R.-K. werklieden vereniging „St. Isidorus". De voorzitter dankte alle sprekers voor de goede wenschen. In de pauze werd een collecte gehouden, welke ruim f,14 opbracht. De avond werd opgeluisterd door den bekenden voordrachtskunstenaar den heer Spaanderman, die veel succes had. De secretaris, de heer C. de Vries, sprak een woord van dank, waarna de verga ring, die zoo uitnemend geslaagd is, werd gesloten. De heer C. de Vries bracht nog den pen ningmeester, den heer B. Kulk, dank voor zijn arbeid. Jeugdige boefjes. Zaterdagmiddag vroegen twee jongens van 11 Jaar bij een sigarenwinkelier al hier om een ledig sigarenkistje. De win kelier zocht een kistje; ondertusschen wist een der jongens een doos sigaretten weg te pakken en onder zijn blouse te stoppen. De winkelier merkte dat een pakje weg genomen was. zoodat zij in den val liepen. De politie werd gewaarschuwd, welke pro cesverbaal opmaakte. Sleutels weggenomen. De heer P. v. T. te Haarlemmermeer deed bij d epolltle aangifte van het feit, dat van zijn dorschwagen, tussohen Za terdagmiddag en Maandag een aantal steekslputels was ontvreemd, terwijl de dorschwagen gestationeerd was aan de Essenlaan alhier. De politie stelt een onderzoek ln. Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist, Jongerengroep hield een vergadering in de Herv. Kleuterschool. Als spreker trad op ds. A. Verwaal van De Kaag. In zijn rede wees ds. Verwaal er op, dat wij tegenover God, Nederland en Oranje verplicht zijn ons ln te werken in het „er ls geschied" en ons te laten grijpen voor het „er ls geschreven" om ons zoo te laten opvoeden en ons zelf op te voeden tot ware Christenen, echte Oranjeklanten en goede vaderlanders. Na aangetoond te hebben wat dit wil zeggen, zei spreker: Ziet jongeren, dit is de weg om in onzen tijd, die een tijd ls van geweldige beroe ring op geestelijk en politiek gebied, niet meegevoerd te worden door allerlei wind van leer, die vooral op de Jongeren komt aanstormen, maar koers houden. Dit is ook de weg, om straks met een diep ge wortelde eigen levensovertuiging en be ginselloosheid als rasechte Chr. Histori- schen de plaats der weggevallenen aan te vullen ln de gelederen der C. H. strijders met God voor Oranje en Vaderland. Een Hengelvcreeniging opgericht. In gebouw „De Vereeniging" werd door den Hengelaarsbond voor Leiden en Om streken een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een afdee ling van genoemden bond. Er was een goede opkomst. De heer Haalebos, voor zitter van den Leldschen Bond, hield een causerie over de hengelsport, waarbij hij uit liet komen, dat door elke nieuwe wets wijziging de beoefening der hengelsport meer en meer bemoeilijkt wordt. Dit is aanleidende oorzaak geweest tot stichting van den Bond. Dezen Bond zal zelf visch- water pachten. Aangezien te Lisse reeds een 20-tal leden van dezen Bond zijn, is het wenschelijk een afdeeling te stichten. Overgaande tot de oprichting werd een bestuursverkiezing gehouden. Als bestuurs leden werden gekozen de heeren J. H. Baak, voorzitter; J. van Gameren, pen ningmeester, J. Leyten, secretaris en de heeren A. Vaneveld en P. Veenman, com missarissen. Een aantal nieuwe leden traden toe, waardoor de afd. Lisse reeds 30 leden telt. Gevonden: groene ceintuur; zwarte kous. Inlichtingen bij de politie. Bij de verkiezing van ambtsdragers voor de Geref. Kerk werden gekozen tot ouderling de heer J. Hut en tot diaken de heer C. Horsman. o NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag, 24 Januari 1935, des nam. te twee uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Behandeling van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie ter zake van de vaststelling van de wedden voor de ambtenaren van den burgerlijken stand. 3. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen van eene verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelas ting. 4. Brief van Ged. Staten betreffende de wijziging der tarieven van de honden belasting. 5. Behandeling der begrooting van het grondbedrijf, dienst 1935. 6. Behandeling der begrooting voor de gemeente, dienst 1935. De R.K. Dames-naaikrans. De groote zaal van café „De Zwaan" was geheel gevuld ter gelegenheid van de bijeenkomst gewijd aan de belangen van de R.K Dames-naaikrans. Hierbij was de R.K. Geestelijkheid ruim vertegenwoordigd Bij de opening sprak pastoor Quant har telijke woorden, „naar aanleiding van de gehouden tentoonstelling van gemaakte kleedingstukken voor de armen der St. Jozef-parochie. Eerst werd een Missie-film vertoond „Onder den Evenaar' opgenomen in de missie/s der Paters van den H. Geest, in de binnenlanden van Afrika. Pater dr. G. Brouwer gaf hierbij toelichting. Verder trad de heer Louis Zitman pp met een uitgebreid programma De opbrengst komt ten bate van de dames-naaikrans. Eene, voor het goede doel te houden verloting, werd door den pastoor warm aanbevolen. Aan den ingenieur van Duuren, al hier. beheerder van het Radio-stationi „Nora" is een studie-verlof verleend van een half jaar tot het brengen van een bezoek aan Ned. Indië De heer v. D. is inmiddels reeds vertrokken. o OEGSTGEEST. Gevonden voorwoorden: Ger. kerk boekje, dameshandschoen lang model, broche, damesbont, jongensjas, eau de co logne, belastingmerk, horloge, damestasch met inhoud, handschoen, gewicht, regen jas, konijn, belastingmerk, autoband, pad- vinderriem, zaklantaarn, zakje met aard appelen, handbeschermer, taalboekje,, re genmantel, flesschenrek, rieten koffer, re genjas, ring met sleutels, bril, alpinomuts, belastingmerk, gewicht, manchester jas en een belastingmerk. De politïe-werkzaamheden in 1934. In verband met het toenemen der bevol king, de uitgebreide parkenaanleg en de moeilijke tijdsomstandigheden in het alge meen, heeft onze politie in 1934 weer han den vol werk gegeven. Niettegenstaande het feit, dat in het laatst van 1933 het corps met twee man werd uitgebreid, was het werk van de politie in 1934 veel om vangrijker dan in 1933. In 1934 werden door de politie opge maakt 1262 processen-verbaal, gespecifi ceerd als volgt: plaatselijke verordening 312; motor- en rijwlelwet 280; Aanrijdin gen (waaronder een doodelijk) 129; rij wielbelastingwet 120; diefstal (waaronder 18 inbraken) 73; processen-verbaal ver hoor uit andere gemeenten 69; verschil lende misdrijven 61; arbeidswet 50; leer plichtwet 32; Wetboek van Strafrecht (overtredingen) 27; overtredingen andere bijzondere wetten 24; winkelsluitingswet 16; schouw woonwagens en woonschepen 14; wegenbelastingwet 12; melkbesluit 8; bdnnenvaartreglement 7; tramwegregle ment 6; dronkenschap 5; verordening Rijnland 5; branden 5; woonwagen en woonschepenwet 3; wapenwet 3; clearing- wet 1. In totaal kwamen voor 4 doodelijke ongevallen, o.a. bij aanrijdingen, verdrin ging enz. Onder bovenvermelde diefstallen bevinden zich een flink aantal rijwielen, belastingmerken, bloemen enz. Door de politie werden ln het Rapportenboek ver meld, 1525 gevallen, deels verbandhou dende met de opgemaakt processen-ver baal, deels waarbij assistentie werd ver leend en deels voor ander onderzoek. 259 brieven zijn door de politie onderzocht en beantwoord. Aan 35 personen werd nacht verblijf verschaft. 9 Personen werden we gens het plegen van een misdrijf voor den Officier van Justitie te 's-Gravenhage ge leld. Een tiental minderjarige personen werd hier zwervende aangetroffen en op transport gesteld naar hun woonplaatsen. Van de 18. inbraken mocht het de politie tot op heden gelukken de daders van 12 inbraken op te sporen. Vele motorrijtuigen werden op de rem men gecontroleerd, waarbij dikwijls bleek dat deze niet goed functioneerden. Boven dien werd dikwijls gebruik gemaakt van een auto bij transport van verdachten en wanneer een inbraak was gepleegd of iets anders werd ontvreemd. Een vlug onder zoek met een dergelijk vervoermiddel, leid de dikwijls tot een gunstig resultaat. Ook verrrichtte de politie surveillancedienst door de gemeente met een auto, toen veel werd ingebroken tijdens de afwezigheid van de bewoners. Dit bleek eveneens goed te werken, aangezien daarmede drie daders werden aangehouden en de Inbraken vanaf dien tijd niet meer voorkwamen. o RIJNSBURG. Vergadering van werkloozen. In het ontspannlgslokaal kwam de Ver. van Werkloozen in druk bezochte ver gadering bijeen. De voorzitter, de heer G. van Duyn, opende. Door het bestuur werden 7 dubbeltallen aangeboden; gekozen werden de heeren: G. v. Duljn, C. Brussee, J. Glasbergen, Jac. Zwaan, Js. Zandbergen, Jac. v. Egmond en P. de Ruiter. Aan de afgetreden en niet herkozen be stuursleden werden hartelijke woorden van dank gericht voor het vele goede, dat zij in het belang der Vereeniging hebben verricht. Besloten werd, daar de geldmiddelen uitgeput zijn, eerstdaags weer een collecte in de gemeente te houden. De verleden jaar opgerichte reciteerclub zal volgende week een uitvoering geven voor de leden en op een nader te bepa len datum voor belangstellenden. Hierop volgde sluiting. 3—2 27. Maar 't zal niet zoo gemak'lijk gaan als Thijs verwacht, want groot ls nog des toovkiaars macht. In het begin was hij wel erg beducht, en daarom nam hij ook zoo overhaast de vlucht; maar toen 't gevaar wat was geweken, heeft hij den toestand beter aangekeken en besloten zich te wreken. O, wat is die man toch slecht! Hij heeft zich in de rotsen op de loer gelegd en ziet met valsche grijnslach aan dat Thijs op speurtocht is gegaan Het ls maar goed, dat Thijs hem niet hoort dreigen; „Jij leelijkerd nu zal ik jou eens krijgen!"

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7