Émnnvu f LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 22 Januari 1935 RECHTZAKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN Puzrl. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor het kantongerecht alhier werd gis termorgen allereerst de zaak voortgezet tegen H R schipper te Rietveld, die op 25 Oct, met zijn schip goederen had vervoerd van de firma Bos van Katwijk aan 7ee naar Alphen aan den Rijn zonder vergun ning van de Bevraehtingscomlssie te Lei den. Verdachte had wel een bontgjek ge had, wat hem echter door de politie was afgenomen en nu ter terechtzitting aan wezig was. Voor deze belangrijke zaak was veel belangstelling Mr. Goudsmlt voor verdachte pleitend, reide dat hl) het over de onvolledigheid van de plaatsaanduiding ln de dagvaar ding niet wilde hebben Er staat in de dagvaarding dat verdachte varende was naar Katwijk Nu kon Iemand die zich met zijn schuit in de Roode Zee bevindt en op weg naar Katwijk ls, zich met evenveel recht het vaarrecht naar Katwijk toe- eigenen, zoodat eigenlijk deze zaak voor het Kantongerecht te Alphen had moeten dienen. De schippers zijn door de crisis tot ondergang gedoemd, en terecht heeft de Voorzitter der Kamer van Koophandel te Leiden in zijn nieuwjaarsrede er op gewe zen dat de saneering der vrachten voor de schippers noodlottig ls. Daar beurtschip pers en schippers die konden aantoonen dat zij voor 1932 reeds in vaste relatie stonden, bulten de Bevrachtingswet val len. gaat z. 1. ook zijn cliënt vrij uit, daar hij reeds ruim 10 Jaar voor de firma Bos vaart. In elk geval was het bonboekje tot 31 Dec. 'SI geldig en was het boekje on rechtmatig door de politie afgenomen. Het O.M. was het met pleiter niet eens en gaf als zijn meening, dat de Rijnvaart- acte alleen betrekking heeft op de rivier de Rijn, zooals hij te dien tijde was. onver schillig of het Kromme of Nieuwe Rijn was. Wat de vaste relatie betreft, als ver dachte zeker was, dat hij bulten de be vrachting viel, waarom dan een bonboekje gebruikt? Hij achtte verdachte schuldig en eischte f. 10 boete of 10 dagen hechtenis. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. Daarna stonden weer verschillende per sonen voor ernstige verkeersovertredingen terecht. Het eerste M. S. uit Amsterdam. Verdachte had op 1 Dec. 's avonds 11 uur op zeer roekelooze wijze met 100 km. snel heid de bocht bij het Groene Kerkje te Oegstgeest willen nemen, wat hem echter noodlottig werd, want de auto botste tegen het rood witte hek en kwam vervol gens op het land terecht. De 2 passa giers werden er uitgeslingerd en bleven hevig gewond op het land liggen. De gewonden waren naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht, de auto was geheel vernield. De heer H. G. Vermeer, een der passagiers der verongelukte auto werd nu gehoord. Van het ongeluk kan hij zich niet veel meer herinneren. In zeer ernstigen toestand was hij naar het ziekenhuis over gebracht en daar 3 weken verpleegd ge worden, hij was nog niet geheel in orde. Voor het ongeluk was geregeld 100 km. ge reden tusschen Sassenhelm en Oegstgeest was het zelfs boven de 100 km. geweest. Verdachte was een goed chauffeur en had in het buitenland meerdere wedstrijden in snelrijden gewonnen. Verdachte had wel 4 glazen bier gebruikt, maar was niet dron ken geweest. Het O. M. noemde het schandalig op zulke roekelooze wijze het verkeer in ge vaar te brengen, hij elsche f. 60 boete of 60 dagen hechtenis. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde ver dachte tot 8 dagen principieele hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor zes maanden. Daarna stond me) M. V., kantoorbedien de uit Den Haag terecht, omdat zij op 2 Dec. op den v. d. Valk Boumanweg op een roekelooze wijze had gereden, waardoor de auto van den heer v. d. Goes uit Delft te water was gereden. Het O. M. eischte f. 20 boete of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. H. G. uit Katwijk aan Zee stond terecht dat hij met 2 personen in de Noordwijk- sche duinen met een lichtbak had gej aagd. Het O. M. eischte f. 10 boete of 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van het geweer en lichtbak. Dienovereenkomstig wees de kantonrechter direct vonnis. W. P. uit Eindhoven stond terecht dat hij op 6 Nov. met zijn auto op de Utrecht- sche brug bij de Plantage de veiligheid van het verkeer ln gevaar had gebracht door met 40 km. snelheid aldaar te rijden en te veel naar links was uitgeweken waardoor hij een wielrijder had aan gereden. Elsch f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak f. 20 boete of 10 dagen hech tenis. GEBOREN. Wilhelmina Johanna, d. v. Th. v. d. Veer en M. G. v. Rooijen Johanna Jacoba, d. v. P. J. Sinteur en J. H. Velt- huljzen David Martinus, z. v A. Kui- venhoven en J. Korswagen Willy, d. v. J. Oudshoorn en H. Bodijn Johanna, dr. v. J. C. M. Genzer en E. M. Z. Fran cken Johannes, z. v. S. Slappendel en M. J. Zonneveld Jacobus Antonius Jo hannes, z. v. Th. Zwetsloot en M. E. Je- lierse Adriana Jacomina, d. v. C. v. Barneveld en J. A. de Kievit Rudolf Waldemar, z. v. R. W. Llebert en M. M. Sleijser Beatrix Maria Thérèse, d. v. A. J. Wiljems en J. C. Rijntjes Franclscus Johannes Hermanus, z. v J. v. Gerven en M. J. de Laaf Arnold, z. v. J. v. Ton geren en A. J. Dlstelvelt Hendrik Cor nells, z. v. H. C. Brummelkamp en P. C. Poptie. o GEHUWD: M. H. A. J. v. Noort Jm. en J. A. M. Neu teboom jd. H. Jagerman jm. en N. Mens Jd. OVERLEDEN. C. v. Hoorn, m. 86 j. Ch. H. Deligne, gesch. m. 61 j. A. C. de Best, z. 22 j. H. v. d. RasSchaap, vr 58 j. Chr. de Haan—Jasperse, wede 85 j. o GEVESTIGD J. M. van den Akker Kraaierstr. 5 L. den Bak en fam., reiziger. H de Groot straat 8 A. Bakker en fam teekenaar, Zoeterw.weg 68 H. Th. van den Berg en RECLAME. 5020 Voorkomt en geneest winterhanden en -voeten ruwe en gesprongen huid in.i.Mtl.1 fam.. slager, v. Limb. Sttrumstr. 7 Th. H. van den Berg, slager, v. Limb. Stirum- straat 19 J. Bezuljen. L. Rijndijk 64 A D. DrewesDe Boer. De Meij van Streefkerkstr. 15 K. E. Boersma. mon teur, H Rijndijk 152 A. Boot. bouwk. teekenaar, Korevaarstr. 3 J. A. Bosnians werktuigk H. Rijndijk 34 A. Bremer, kapper. Hoogewoerd 72 J. de Bruijn, dienstbode, Kernstr. 11 A C van Doorn Bloembindster, Zoeterw. Singel 109 A. van Duijvenbode, wlnkelbed Oosthaven straat 5 A M. van Dijk en fam., slager, Mauritsstr. 89 Feng Sun, zeeman, Lok- horststr. 21 A. H. M. Franse, linnen- Juffr., Korevaarstr. 11a G. H. van Gie- zen, banketbakker, Morschweg 13a J. G. Hagedoorn en fam., winkelier, Mare- singel 33 A. GeelsKnuist, De Laat de Kanterstr. 28a J. Landwaart en fam., expediteur, G. Doustr. 75 J. van der Mast en fam., adj. comm. P. en T„ Van Baerlestr. 6 P H. Mooten, Atjehstr. 6 A J J. Naber en fam., sierkunstenaar, Mare 31 A Nlehot, fabr.arb.. Bloemis tenlaan 28 H. A. van Oerle en fam., ing.-architect, v. d Brandelerkade 2 K" J. Pronk. arts. Rtjnsb.weg 10 M. Reiss. arts. Oegstgeesterlaan 13 J. D. de Rijk, onderwijzer. Hoolgr. 75 Wed. W M. C. de VriesSevenstem. De Gene- stetstr. 16 J. Snip, banketbakker, J. de Wlttstr. 35 Wed. E. van Es—Spaa, Aal markt 3 A. G. D. J. M. Speet, verpleeg ster. Breestr. 11 G M. Talens, Van Baerlestr 10 B. J. Th. Umboh, ver pleegster, Rtjnsb.weg 10 Wed. J. C. ChristiaanseVilders, Kernstr. 5 C. M. van der Voort, dienstbode. Rijnzlchtstr. 20 M. N van der Voort, dienstbode, Warmonderweg 39 J. Vorstermans en fam.. slager. Mauritsstr. 79 Wed. J. Chaudron—De Vroede, S. Klinkerstr. 7 H. van den Wijngaard, verpleegster, Rijns- burgerweg 10. VERTROKKEN: C. A van Ark, N. O.-Indlëë B Ban- gert, Oegstgeest. Terweeweg 65 A. van der Bent, Oegstgeest, H. Morschweg 95 H. Beurschgens, A'dam, Van Baerlestr. 142 Wed T Stuurman—Bogtman, Bergen, N.-H., Pension Helena E Bolz, A'dam, Surlnamestr. 3II H. Bijlstra, Bentveld, Slingerweg 6 J, M. MellandErnst, Haarlem, Smedestr. 31 C. van Es, Den Haag, J. Catsstr. 384 A. P. J. M. Geijer, Alphen a. d. R., P. Hendrikstr. 29 A. E. Goddljn, Warmond, Seminarium L Wijbenga—Goldberg, Winsum (Gr.), Pastorie J. G. Grönloh, Den Haag, v. Limb. Sürumstr 11 W. C. den Hartog, Alphen a. d. R., Hoofdstr. 8 W. van der Hettden, Rotterdam, Gaffeldwarsstr. 6a I H. H. Heijnsius van den Berg, A'dam, P. de Hooghstraat 8 J. C. Hoek, Den Haag. J. v. d. Heijdenstr. 40 P. H. van der Hoog, Djeddah J W. Karpes, Den Haag, Noordwal 6 A. J. Kieft, Utrecht, Kruisweg 41 J. Kikkert, Den Haag, Wiekstr. 23 M. H. van der Linde. Utrecht Laan van Soestbergen 13 bis M. J. M. Mijjer, Bloemendaal, Oranje Nassaulaan 75 E. van Nes, Parijs, 18e Rue Belliard 163 bis Wed. M. Aalbersberg—Ouds hoorn, Zoetermeer, A 88 E. Pelinck, Den Haag. Bazarstr. 50 K. Ralmond, Gouda, Krugerlaan 179 W. F. Roëll, Haarlem, Nieuwegr. 7 J. de Roos, A'dam, PI. Park laan 9a C. van Rijn, Oegstgeest, Ende geest H. D Segaar, Den Haag, Staten- laan 149 J. J. Sollie, Leiderdorp, Ko- ningsstr. 73 M. Spoon, Utrecht, Croese- laan 98 bis A. Staal, Hilversum, Ege- lantierstr. 124 J. W. Teunissen. Den Haag, Riouwstr 139 A. C. Turk, Roe lof arendsveen, B 465 A. Turksma, Sneek, Oosterdijk 54—56 M. Verboon, Voor schoten, Rijndijk 172 C. Vreede, Den Haag, Van Hoeylaan 31 W. M. v. Wetten, Hazerswoude, Rijndijk A 45 M. C. M. Wieringa, Oegstgeest, Nassaulaan 43. ALPHEN. Inbraak. Terwijl de heer den H. met zijn echt- genoote naar de kerk was, hebben onge- wenschte bezoekers, die blijkbaar met de situatie goed op de hoogte waren, een be zoek aan de woning van H. gebracht. Van achteren ls men in het Buis gekomen, door eenige planken die voor een raam beves tigd waren, te verbreken. Eenmaal in huls werd ook een deur van den gang gefor ceerd en toog men naar de boven gelegen slaapkamer. Hier haalde men in een lin nenkast alles overhoop en maakte ruim f. 90 buit. Eenig ander aanwezig geld heeft men blijkbaar in de haast niet gezien. Tot heden is omtrent de daders niets bekend. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Ouderavond Chr. School Hooftstraat. In de Chr. School aan de Hooftstraat, werd onder groote belangstelling een ouderavond gehouden. Geopend werd door den voorzitter den heer J P Bos. met het lezen van een schriftgedeelte en gebed. Enkele school kinderen zongen liederen. De heer Vaartjes, onderwijzer der school sprak over „Meeleven". Spr wees op de fout die vele ouders maken, door niet mee te leven met de onderwijzers. Door het meeleven met de ouders kunnen vele moeilijkheden worden opgelost. In de pauze werden de ouders in de ge legenheid gesteld het werk hunner kin deren te bezichtigen Na de pauze werden versnaperingen aangeboden. De heer Verheij sprak over „Gehoor zaamheid" Ook dit duidelijk toegelicht onderwerp ondervond veel belangstelling. Hierna volgde sluiting. Verg Chr Hist. Jongerengroep. In de vergadering van de Chr Hist. Jon gerengroep behandelde thans de heer A. Kroon één der lezingen over het onder werp Kerk en Staat, Behandeld werd het gedeelte vanaf Augustinus tot de Refor matie. In dezen bloeitijd van het Pausdom gaf het Christendom uiting aan zijn groo te macht, wat een voortdurende strijd gaf tusschen Paus en Keizer om de wereld hegemonie. In dit tijdperk heeft nu eens de Paus dan weer de Keizer de overheer- schlng. De lijnen waarmee men Kerk en Staat kan aanduiden, kruisen elkaar voort durend. Op heldere wijze zette spr. den gang van het wereldgebeuren ln dezen verwarden tijd uiteen Figuren als Hen drik IV (Canossa!) geven aan hoe groot de macht van den Paus was. Na de pauze volgde een bespreking. Door de presidente werden mededeellngen gedaan over de a.s, propaganda-vergaderlng. De Chr. Auteurskring vierde haar le lustrum In Concordia. De leiding berustte bij den voorz. der Chr. Letterk. kring afd. Alphen den heer K. Fokkema. Vier letter kundlgen hebben gelezen, 't meest uit eigen werk. De heer P. J. Rlsseeuw gaf een Inleiding tot de Chr. Literatuur van heden. De heer H M v. Randwijk las een schets van hemzelf uit „Het heerlijke am bacht". n.l. „Rationalisatie" en Jan H. de Groot las van zijn humoristische verzen. Na de pauze las de heer W. G. v. d. Hulst „Schooldag van Rozemarljntje". Voor en na de vergadering en in de pauze bestond gelegenheid de tentoongestelde boeken te bezien en te hestellen. De 8-jarige S. die zonder dat de be stuurder het wist, achterop een vracht auto was geklommen om zoodoende mee naar zijn huis te rijden, had de onvoor zichtlgheid toen de auto plots een andere richting uitging, van de ln vollen vaart zijnde auto te springen. De Jongen kwam hierbij te vallen en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij een ernstige hersenschud ding bekwam BH K. B. is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kam tongereohten ln het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats 's-Graven- hage, mr. E. W R. M. van der Kun, thans ambtenaar van,het openbaar ministerie bij het kantongerecht alhier, ter standplaats 's-Gravenhage. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. Morgenochtend te 10 uur komt de Raad ln openbare vergadering bijeen ter bespre king van onderstaande punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van dë jaarwedde van den hulpkeurmeester bi] den vleeschkeurings- dlenst. 3. Vaststelling van de Jaarwedde van den keuringsveearts bij den vleeschkeurlngs- dlenst. 4. Vaststelling van een Instructie voor den hulpkeurmeester bl] den vleeschkeu- rlngsdienst. 5. Benoeming van leden van de commis sie van Toezicht op het lager ohderwUs. 6. Voorstel tot ondershandsche verhuring van den tuingrond nevens de begraaf plaats. 7. Aanvrage om gelden Ingevolge art. 72 der L.O.-wet ten behoeve der Ned. Herv. School. 8. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting, dienst 1934. 9. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1934. Het Crisis-Comité. De collecte, gehouden voor het Crisis- Comité heeft opgebracht f. 106,37, bene vens een bon voor manufacturen a f.1. en een a f. 1.50 en een bon voor kruide nierswaren. Bovendien zijn drie extra giften ingekomen, groot resp. f. 100, f. 20 en f.20. o KOUDEKERK. Jaarlijksche Ouderavond Chr. school. In de Chr. school aan den Rijndijk werd de jaarlijksche flink bezochte ouder avond gehouden. De voorzitter de heer Jac. van LeeuwSft. opende waarna de lei ding overgedragen werd aan het hoofd der school den heer Kerkhoven. Een 2-tal on derwerpen werd behandeld, n.l. „Josef veelvervlge rok floor den heer J. C. Ketel die ons Jacob teekende tegenover zijn kin deren, Jacob tegenover zijn gezin en wat de verhouding van en de opvoeding van hun kinderen ons heeft te zeggen. De heer P. Boer sprak over: „Onder scheid maken ln de Opvoeding". Op belde onderwerpen volgde een korte gedachte wisseling. Recitaties, zang, orgel en viool spel boden een aangename afwisseling. In de pauze werd het werk der kinderen be zichtigd, waarover men algemeen zijn be wondering uitsprak. De heer Kerkhoven sprak een slotwoord, waarin hij allen dank bracht die ln meerdere of mindere mate hadden meegewerkt aan het welslagen; spr. verblijdde zich ln den stevigen band tusschen school en huisgezin. Na gemeen schappelijk gezang eindigde ds. Haspers met dankzegging. RECLAME. 5021 Denk om de TAN DPASTA LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornells, z. van A. Hoogeboom en E. H. van Teljlingen Cornells An- tonie, z. van M. C. Deegenaars en S. Hoo geboom. Ondertrouwd; F. Blom jm. en M. Sta- vleu Jd. Voor den dtestplicht lichting 1936 zijn 25 personen ingeschreven, waarvan 14 eén aanvrage hebben Ingediend om vrij stelling wegens broedersohap. LEIMUIDEN. De Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan alhier de heer A. C. W Berkhout, kapelaan te Noord-Zijpe. NOORDEN. De collecte in de Herv. Kerk voor pred. wed. en weezer. heeft ruim f. 5 op gebracht. OUDE-WETERING. Gecombineerde IJsclubvcrgadering. Alhier vergaderden de gecombineerde IJsclubs van Oude-Wetertng en omstre ken. Doel was de bespreking van de aan gevraagde subsidie door het Groene Kruis voor de Reddingsbrigade. Geopend werd door den voor deze gelegenheid benoem de voorzitter, den heer J. J. de Jong. Spr. heette de ongeveer 40 leden harte lijk welkom, ln het bijzonder dr. A. van der Bijl, die bereid was gevonden op deze avond een woord te spreken ter opwekking van de belangstelling voor het beoogde doel. De voorzitter ging in het kort na de ln December van het vorig Jaar gehou den lezing met lichtbeelden door den heer Meljerlnk over het reddingswezen. Dr. A. van der Bijl, zette uiteen wat ge daan moest worden bij het redden van drenkelingen en wat daar voor noodlg was en hiervoor den steun van de IJsclub vroeg wat neerkwam op f. 35.per club, In een gecombineerde bestuursvergade ring was besloten dat dit bedrag wel wat aan den hoogen kant was; men had ge meend, als maximum niet hooger te gaan dan f. 25.daar het toch een alge meen belang ls en niet de IJsclubs daar alleen aansprakelijk voor te stellen, het geen ook dezen avond naar voren werd gebracht. Betoogd werd dat wel degelijk de gemeente de IJszellvercenlging, de watersportvereniging en andere vereenl- gingen er ook mede te maken hadden, want dat er bij open weer hier ln Oude- Wetering meer menscben verdrinken dan wanneer het ijs ls. Besloten werd, dat elke vereenlglng f. 25.beschikbaar zou stellen aan de Ver. „Het Groene Kruis". Dr. van der Bijl dankte de IJsclubs hartelijk voor den steun. Spr. deed een beroep op de burgers speciaal de schooljeugd van Oude-Wete- ring dat zij de materialen als zU eenmaal geplaatst zouden zijn, ln bescherming zouden nemen. De Voorzitter dankte de leden voor hun medewerking en sprak de hoop uit dat de materialen nooit behoefden te worden ge bruikt, waarna sluiting volgde. TER AAR. A.-R. Kiesvereenlging. Onder leiding van den heer W. Kapteijn vergaderde de A.-R. Kiesvereeniglng in de Chr. Nat. School. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met 't laten zingen van Ps. 97 7, het lezen van Ps. 93 en gebed, memoreerde hij ln een korte toespraak de verliezen van ons Vorsten huis ln 1934 en de herdenking der afschel- ding. De penningmeester rapporteerde een batig saldo van f. 45,63. De secretaris, de heer Koning, las de notulen en een jaarverslag, waarna men als bestuurslid koos den heer J. Vis Azn. Hierop hield de heer J, v. Vliet Wzn. een toespraak over „Gemeentepolitiek", waar bij o.m. de gemeentelijke autonomie en de a.s. straatbelasting de revue passeerden. Er volgde eenige bespreking. Bij de rondvraag besloot men op voor stel van den heer C. v. Vliet Nzn. om aan het Centr. Comité en in de A.R. Pers zijn leedwezen te betuigen over het feit, dat A.-R. burgemeesters als voorzitter van een stembureau in het Saargebied hebben ge fungeerd, terwijl de stemming op Zondag plaats had. Hierna sluiting der vergade ring. Landstormavond. De eerste landstormavond ln dit seizoen ls gehouden ln café 't Centrum alhier, onder leiding van den heer P. Kroon. Deze verwelkomde ln zijn openingswoord Inzonderheid den eere-voorzitter den heer jhr. de Muralt en de landstormofficieren, kapitein Kruis en luitenant Karres, waar na de aanwezigen spontaan het Wilhelmus zongen. Kapt. Kruis memoreerde hoe de B.V.L. ls ontstaan ln 1918, doordat eenige solda ten hiertoe het initiatief hadden geno men. Geleidelijk is deze beweging, welke pal wil staan voor het wettig gezag, uit gegroeid tot de tegenwoordige proporties. Zoo moet men doorgaan, om zonder uiter lijk vertoon trouw te blijven aan het ge stelde doel, aldus besloot spr. zijn rede. Er volgde verder een gezellige avond, waarin ook luitenant Karres gelegenheid vond een propagandawoord te spreken. WADDINXVEEN. Cijfers die spreken. Als regel passeeren jaarlijksch meer dan 60.000 schepen door de Hooge Wafl- dinxveensche brug over de Gouwe. In 1934 bedroeg dit aantal 47.675. Hieruit spreekt de slapte in de binnenvaart wel heel duidelijk! Voor de betrekking van grafmaker- tuinman op de alg. begraafplaats Bebben zich 23 sollicitanten aangemeld. B. en W. bevelen voor deze betrekking aan den tegenwoordigen tuinman Jac. Gerts alhier. De ontiwikkelings- en ontspannings commissie voor de werkloozen stelt pogin gen ln het werk om cursussen op te rich ten ln verschillende vakken, met subsidie van rijk en gemeente. Reeds hebben zich hiervoor meer dan 100 leerlingen aan gemeld. - In de vacature C. Jongenburger is tot voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de Keer H. Hoek, hoofd der school met den Bijbel aan de Oranjelaan. Door de besturen der beide Midden- standsvereeniglngen, werd aan den pen ningmeester der T.B.C. vereenlglng de som van f. 11 afgedragen, de opbrengst van de onafgehaalde prijzen der laatstgehou den winkelweek. HEDEN. Schouwburg: Maatschappij voor Toon kunst: Het Nederlandsch Kamerorkest. 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Tempellerenhuls (Hoogl. Kerkkoorsteeg) Openb. vergadering I.O.G.T., nam. 8 uur. Woensdag, Remonstr. Kerk: Spr. Joh. de Heer. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De tante van Charley". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Nana". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „42ste straat". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u. n.m. „De groote kleine man'". Zondagnam. 4 uur en 8 uur, Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/i u. nam. „Mannen ln 't wit". Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- markt 8, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. Gekozen ls tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. de heer M. Idema. HAARLEMMERMEER. D. van der Wal t. Ten huize van de familie Enthoven aan den Bennebroekerweg alhier ls op 77-Jari- gen leeftijd overleden de heer Douwe van der Wal, die vanaf zijn geboorte ln deze gemeente heeft gewoond en de wordings geschiedenis van den Haarlemmermeer- wolder al200 van den beginne af heeft meegemaakt. Gedurende tal van Jaren ls hij bij bovengenoemde familie ln betrek king en ln ijver en plichtsbetrachting anderen ten voorbeeld geweest. Zijn veel jarige trouwe dienst werd dan ook op hoogen prijs gesteld. Ouderavond Herv. School. De Herv. School te Nieuw Vennep hield haar jaarlijksche Ouderavond. De voorzitter de heer J. W. Bras opende door te laten zingen Ps. 150; 1, waarna hij voorging ln gebed. Ds. Bouman hield een inleiding over Hebr. 13: 17 tot 19. Het hoofd der school de heer Vaber hield een referaat over „Orde", mej. La- mens een over ..Stiefkind". In de pauze konden de ouders het werk van de kinderen bezichtigen. Na de pauze volgde een referaat van meester Koning over „Gelukzoekers", alsmede voordrach ten van de onderwijzers Laan en Hander, en mej. Lamens en Baas van Dorp. Een en ander werd afgewisseld door het zingen van een koortje. Na diverse trac- taties, een dankwoord van den voorzitter en sluiting van ds. Bonman gingen allen voldaan huiswaarts. Brand in het polderhuis. Gisteren ontstond brand in het Polder huls te Hoofddorp. De brandweercom mandant, inspecteur Jelsma, was spoedig ter plaats. Met een slang op de water leiding slaagde men er direct in de vlam men te dooven, zoodat het gevaar voor uitbreiding weldra geweken was. Het vuur dat door een defect aan den schoorsteen in en kast was ontstaan, had zich reeds medegedeeld aan de verschillende paple ren, waarvan een gedeelte verloren ging. Vergadering Kinderuitzending. De afd. Aalsmeerderdijk hield haar jaarlijksche ledenvergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer A. Kroes, die zijn teleurstelling uitsprak over de slechte opkomst. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat ln 1934 door deze afdeellng slechts 5 kinderen werden uit gezonden, niettegenstaande het ledental is toegenomen en gestegen tot bijna 200. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het Jaar 1934 voor de afdeellng een nadeelig saldo van g. 70.90 had opge,- leverd. Tot bestuursleden werden herko zen mevr. OnosKonstapel en de heer C. Borg, terwijl in een tweetal ontstane vacatures werd voorzien door de benoe ming van mevr, v. d. Zwaard—Goulooze en mevr. Grosscurt-v. d. Velde. De voor zitter bracht een woord van hartelijken dank aan mevr. H. J. van VuurenKnoop die wegens haar vertrek moest bedan ken voor al het werk dat zij ln het belang van „het zwakke kind" heeft ge daan. Been gebroken. Op het voetbalveld te Hoofddorp kwam de 22-jarige A. J. Sluis met een zijner medespelers zoodanig in botsing dat hu een been op twee plaatsen brak. De hulp werd Ingeroepen van dr. B„ die een voor- looplg verband legde. j—l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6