LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 Januari 1935 INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN. MISTI HOESTWEERI RADIOPROGRAMMA. .©uiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE OVERHEIDSLOONEN. Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik U. in het belang van het algemeen, onderstaande als „Ingezon den" te willen opnemen De Leldsche Ver- eenlging van Industrieelen schrijft in een adres aan den Raad der gemeente Leiden, dat het haar inziens noodzakelijk is de loonen der gemeentewerklieden in over eenstemming te brengen met die in het particulier bedrijf; mi. Is zulks te betreu ren. Wat is hier het geval: een aanslag op de loonen van werklieden, welke nog in het bezit zijn van een weinig koopkracht, hetgeen den belastingbetalenden zaken- menschen weer ten goede komt. Ondergeteekende vraagt zich af, waar moet het heen; loonen. welke ln dezen tijd al reeds te laag zijn, moeten nog meer naar omlaag; dus ook armoede lijden. Im mers voornoemde Vereeniging spreekt wel van loonen in het particuliere bedrijf van f 20 en f 21, maar laat zich niet uit over de armoede, welke zulke arbeiders lijden. Wat ziet men nu gebeuren; salarissen der hoofdambtenaren vanaf f. 5000 tot f. 9250 laat men onbesproken. Integendeel zegt de industrieel de heer Bosman, zulke salarissen dienen nog te worden verhoogd. Zoo wordt dus de een in overheidsdienst ln de gelegenheid gesteld groote bedragen naar de spaarbank te kunnen brengen, en de ander ziet zich genoopt zich te begeven naar de Gemeentelijke Voorschotbank om een leening te kunnen afsluiten, om finan- cieelen achterstand aan te zuiveren. Neen. Heeren Industrieelen, ik had wel verwacht, dat door zou worden gehaald waar overvloedig is en niet waar te kort is. Zulks is geen juist gezicht op een goeden gang van zaken en ook geen gemeen schapsbelang en inmiddels ben ik zoo vrij er Uw aandacht op te vestigen, dat in Uw omschrijving in het adres aan den Ge meenteraad inzake kindertoeslag, een groote onjuistheid voorkomt. Ondergetee kende, ongeveer 28 jaar in vasten dienst der Gemeente en nog 5 kinderen te zijnen laste, zou volgens Uw omschrijving in het genot zijn van kindertoeslag en dat Is niet zoo. En tot slot verzoek ik den Heeren Indus trieelen te Leiden mede te willen werken ter bestrijding der werkloosheid, door te eindigen met het in dienst nemen van ge- pensionneerde politie-ambtenaren .welke in het genot zijn van f. 25 tot f.30 pen sioen per week. De Gemeentelijke Arbeids beurs is ruim voorzien van nette en werk willige werklooze arbeiders. Mijn dank aan de Redactie voor de plaatsing, W. FREEKE, Anna van Saksenstraat 14. Leiden, 21 Januari 1935. Geachte Heer Redacteur. Beleefd vraag ik U een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad. Velen met mij zullen zeker aandacht geschonken hebben aan het adres aan den Gemeenteraad van Lel den van de Leldsche Vereeniging van Industrieelen. Ik en wellicht velen zullen dit adres met vreugde toejuichen om het genomen initiatief. Rijk en gemeente hadden zeker de loonen der werklieden en ambtenaren van hoog tot laag reeds lang moeten verkorten. Het mes moet er diep in, vooral om vrede te houden ook met de burgerij, die voor dergelijke loonen haar zeer groote belastingen moet opbrengen. Waarom moet een arbeider, die bij zijn patroon goed werk presteert met f. 10 en meer minder loon betaald worden dan een gemeentewerkman en dan nog van dat loon hooge lasten heeft op te brengen om de gemeente de hooge loonen te kunnen doen betalen? Terwijl een gemeentewerk man van hoog tot laag toch al zoo veel geniet, b.v. vrije dagen, pensioen, enz. en iemand uit het particuliere bedrijf, indien hij het geluk heeft 65 jaar te worden, f. 3 (zegge drie gulden) ouderdomsrente ge niet. Is het niet schandelijk, dat gemeente werklieden, ook al weer van hoog tot laag, nog oogluikend vele bijbaantjes vervullen alsof er geen werkloozen genoeg zijn! Is er laatst niet in den Leidschen raad gede batteerd over de loonen der wethouders en is er toen niet gezegd, dat het wethouders baantje den geheelen mensch vraagt? Dit geloof ik gaarne, doch wat blijft er dan over van den tijd, dat een wethouder nog in rijksdienst is met een zeer groot sala ris? Of er nu binnenkort al in den Raad gesproken wordt over de werkloosheid door zekere partij, doch hen nooit hoort spre ken over de verlaging der gemeenteloonen! Waar moet dan tenslotte de uitkeering voor de werkloozen vandaan komen, die door de burgerij moet worden opgebracht en ook tevens tot betaling der gemeente loonen? Er moet in alle opzichten bezuinigd worden en ik vraag, waar haalt dit ge meenteraadslid den moed vandaan nog f. 5000.extra te willen voteeren voor den plantsoendienst. Kost deze dienst al geen geld genoeg, of is genoemd raadslid ver geten, dat er vroeger één opzichter was en enkele mannen en kijk nu eens: twee opzichters en als de burgerij niet oppast binnenkort nog een Directeur der ge meenteplantsoenen. De gemeente-loonen de laagte in en voor dat geld wat meer menschen aan het werk. Werkloozen plenty; dan is et waar voor het geld. Of er nu al in den Raad door zekere leden gesproken wordt meer uitkeering werkloozensteun, alsof er niets anders te doen Is; de uitkeering aan de werkloozen in vergelijking met sommige buitenge meenten is nog hoog; er zijn gemeenten waar een gezin van 8 tot 10 personen 1.12.50 steunuitkeering krijgt en soms daar nog 5 dagen voor moet wérken Voor deze menschen is alle reden tot spreken; waar moeten deze menschen van rondkomen, terwijl een ander dubbele baantjes heeft, ja zelfs wordt er geen paal en perk gesteld dat gepensionneerden met goed pensioen nog baantjes aanvaarden, wat door rijk en gemeente verboden moest worden, want dit is niet anders als broodroof. In de hoop dat de gemeente het mes er diep Inzet, opdat er een tevreden burgerij blijft die ontheven wordt van hooge belastingen en goedkooper licht krijgt. Niet den eene alles uit de zakken van anderen, die van alles moeten ontberen, om een ander zijn hooge loon te laten houden. Mijnheer de Redacteur dank voor plaatsing R. VAN DE POL. AALSMEER. De Bloemenhandel. Aan de veilingen wordt nu het aanbod van seringen zeer groot. Was de aanvoer welke ln het laatst van het afgeloopen jaar eveneens zeer belangrijk kon ge noemd worden, gedurende de eerste helft dezer maand wat verminderd, thans snij den de bloemisten weer volop. De handel intusschen was ook ln de afgeloopen week weinig opgewekt, met tot gevolg, dat verschillende bloemsoorten slechts een lage opbrengst gaven. Voor de beste kwa liteit werd nog wel eens een flinke prijs betaald, doch dat beteekent natuurlijk over de massa takken genomen zeer wei nig. Wat voor de seringen geldt, kan ook ln meerdere of mindere mate van de rozen gezegd worden. Ook de prijzen van dit product zijn, vooral den tijd van het jaar en een beperkt aanbod in aanmerking ge nomen, over het algemeen laag. Ondanks de ongunstige vooruitzichten ook voor het rendement der rozen-cultuur, zijn vele kweekers al weer aangevangen met den snoei der struiken en worden om dezen Ujd steeds meerdere vuren in de kassen aangelegd, met het doel over enkele weken den nieuwen rozen-oogst te kunnen aan bieden Gewoonlijk geeft Februari reeds een bijna dubbel zoo groot aanbod te zien als Januari, om in Maart tot het drie dubbele te stijgen. Het aantal aangevoerde rozen alleen ter Oontr Aalsm. Veiling be droeg in de eerste drie maanden "an '33 (van '34 zijn de cijfers nog niet bekend) resp. plm. 280.000 412.000 en 1.150.000. Wat de prunus betreft, van dit product is een flink aanbod, terwijl de kwaliteit beter wordt. Voor een goed product gelden bevredigende prijzen, evenals voor Amerik. Anjers, calla's en snijgroen. Convallarta en getrokken bloembollen ga ven veelal een lage opbrengst, terwijl freesia's ln goede kwaliteit een bevredi genden prijs gold. Propaganda-kunstavond. De Ned. BUndenbond hield "een propa ganda-kunstavond in de Doopsgezinde Kerk. De heer J. Keessen Dz. sprak een inleidend woord, waarbij hij o.m. harte lijke dank bracht aan ..Aalsmeers Koor- vereeniging" welke medewerking verleen de. Het koor bracht verdienstelijk een tweetal nummers ten gehoore, terwijl de heer P. Meyer, uit Amsterdam, een Preludium van J. S. Bach op het orgel vertolkte. Frits linger droeg verzen voor uit eigen merk De heer Joh. v. d. Berg, bonds-propagandist, sprak dan over het onderwerp: „De Blinde mensch". Spr. eindigde zijn betoog met een beroep op de luisteraars, om de blinden ln hun strijd te steunen, zoowel moreel als financiël, met het voor hen uiteindelijk doel: ge lijkwaardigheid ln de gemeenschap; de blinden willen met opgewektheid en opge heven hoofd door het leven gaan Nadat even gepauzeerd was bracht P. Meyer op het orgel Pastorale van Duncan ten ge hoore, terwijl Frits linger voordroeg. .Aalsmeers Koorvereeniging" zong nog een tweetal liederen, terwijl de heer Jb. Alderden Dzn. een slotwoord sprak. Een uitstekend geslaagde avond, mede door dat vele bezoekers gehoor wilden geven aan de uitnoodlging den BUndenbond met een jaarlijksche donatie daadwerkelijk te steunen. Tot commissarissen der Spaarbank .Aalsmeer" zijn gekozen de heeren C. van Zijverden Kz en G. Harting Az. (vaca turen Moleman en wijlen C. Keessen ADz.) Tot bestuursleden der afd. „Aals- meerderdijk" zijn herkozen mevr. Onos- Konstapel en de heer C. Bork, terwijl ge kozen werden mevr. v. d. Zwaard-Goulooze en mevr. Grosscurt-v. d. Velden. De rondgang ten dienste van de tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente alhier heeft over December op gebracht f. 116,50 en de voor hetzelfde doel gehouden collecte in dezelfde maand f 46,41, te zamen f. 162,91. Geslaagd voor het diploma B van het machinisten examen de heer A. Vreeken alhier. o-^ HAARLEMMERMEER. De Gymnastiekvereeniging „Hoofddorp". De gymnastiek- en athletlekver. „Hoofd dorp" hield in hotel „De Landbouw" aldaar haar jaarvergadering, onder leiding van den vice-voorzitter, den heer Vis. De op de graadwedstrijden behaalde diploma's wer den uitgereikt aan de dames R. v. Leeu wen, T. Krabbendam, To Heikens en Wil Sparnaay en de heeren H. Driessen en A. Klomp. Het jaarverslag van den secretaris herin nerde aan de vele blijken van sympathie, ondervonden bij gelegenheid van het 30- jarig bestaan der vereeniging. Verder bleek dat het aantal werkende leden belangrijk ls toegenomen en thans 156 bedraagt. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten bedroegen f. 1747,43 en de uit gaven 1.1761,24, zoodat er een nadeeUg saldo was van f. 13,81. Als bestuursleden werden gekozen mevr. Van Beek en de heeren Van Driel en Vis. Vermist en gevonden! De heer M. te Hoofddorp kwam 's avonds tot de ontdekking dat zijn rijwiel, dat hij onbeheerd voor een winkel had neergezet, was verdwenen. Hij deed hiervan aangifte bij de politie, die een onderzoek Instelde. Den volgenden morgen deed een andere bewoner van Hoofddorp, de heer S., aan gifte dat hij in zijn tuin een heerenrijwiel had gevonden Het bleek dat deze fiets In derdaad aan M, toehoorde. De wegwerkers der Ned. Spoorwegen A. Raaphorst en J. v. Veen te Nieuw- vennep worden met Ingang van 20 Jan. overgeplaatst naar Den Haag en Amster dam. De Katwijksche loggers. Zooals het Prins Hendrikkanaal te zien geeft, hebben een aantai Katwijksche log gers zich uit het actieve bestaan terug getrokken. Een groot deel van den weste lijken oever van het Kanaal wordt thans door een 13-tal motorloggers, die niet aan de trawlvisscherij deelnemen, ingenomen. Aan het uiterlijk dezer forsche vaartuigen, het maakt den Indruk van het rauw en roestig, ls wel te zien, dat zij weer gerul- men tijd op de woelige, zUte golven hebben gedobberd. In den verderen loop van het winter halfjaar zuUen zij dan ook wel opgekalifa- terd worden. Ook de veerman van het Prins Hendrikkanaal, het voorbeeld van de loggers volgend, ls in dezen tijd op non activiteit gegaan. Tot 4 Januari hebben de vroeger reeds genoemde 3 dames mej. Den Duik, mevr. Taat en mej. Ketting regelmatig haar dagelijksch contact met de frlssche Noord zeegolven volgehouden. Toen begon het stormachtige weer te groote hinderpalen in den weg te leggen, en men besloot voor dit winterseizoen tot staken over te gaan. W. J. G. te Noordwijk aan Zee deed bij de politie alhier aangifte, dat van zijn rijwiel, staande op den Sluisweg een elec- trische lantaarn met batterij, is ont vreemd. LISSE. Morgenmiddag 4.30 uur zal ln de Ned. Herv. Kerk alhier een jeugddienst worden gehouden, waarbij ds. C. M. Krijger uit Beverwijk zal spreken over het onderwerp „Bekeering". De heer Hulsbos zal eenige soli ten gehoore brengen terwijl het orgel wordt bespeeld door den heer Doorneveld. Voor de distributie van goedkoop Rundvleesch en gehakt in blik zullen naar berekening dit jaar 14000 bussen noodig zijn. IOORDWITKERHOUT. Op den Zilker-Dulnweg werd de be jaarde kerkganger Th. v. d. Wiel aange reden door een autobus uit Katwijk. De heer v. d. W. kreeg een hoofdwonde en een gescheurde jas. RECLAME- 4974 Om hoest te voor komen en te ver helpen niets beter dan ZE HELPEN GOED VOOR DINSDAG 22 JANUARI. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Ensemble Francis Keth 11.00; Kook- en bakpraatje Merv. R. LotgeringHillebrand 11.30; Vervolg concert 12.30: Om roeporkest olv. N. Treep mmv. de „Two Hodlars" (accordeon) 2.30: Chopln- recital door M. Coronel (plano) 3.00— 4.00: Knlples 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Radio-Kinderkoorzang olv. J. Hamel 5 00: Voor kleine kinderen 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO olv. ds. B. J. Arls 6.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 7.00 Kamermuziek door het Guarnerl-kwartet 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Jan ter Haar: Het Am- sterdamsch gedenkteeken HM de Ko ningin-Moeder 8.15: Gramofoonpl. 8.20: Gevar. programma mmv. Kovacs La jos en zijn orkest, de AVRO-GlrLs, Han Beuker en Wouter Denijs (pianoduetten) en Pierre Palla (orgel) 9.20: „De Leer- aar". blijspel van Duvernols 10.00: Om roeporkest olv N. Treep mmv. F. Koene (viool) 11.00: Vaz Dlas 11.10—12.00: Uit Pschorr, Rotterdam: De Ramblers olv. Theo Uden Masman. Huizen, 301 M. KRO-Programma 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 12.00: Godsd. half uur 12.15: Gramo foonpl. 12.30: Orkestconcert en gramo foonpl. 2.00: Voor de vrouw 3.00: Knlples 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Zangvoordracht en Gramofoonpl. 5.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 6.40— 7.00: Cursus 7.15; Lezing. Gramofoonpl. 8.00: Vaz Dlas. Populair concert en gramofoonpl. 9.15Orkestconcert mmv. solisten 9.50: Radiotooneel 11.00; Vaz Dlas Hierna tot 12.00Gramofoonpl Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50- Mor genwijding 11.20: Orgelspel S. Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gramo foonpl. 12.35: A. Orgelist en zijn orkest 1.20: J. Muscant en zijn orkest 2.25: Voor de scholen 4.20: Causerie 4 40: Solistenconcert (alt, fluit, harp) 5.35: BBC-Dansorkest olv. Hall 6 20: Berich ten 6.50: Handel-concert 7.10: Fran- sche les 7.40: Garmofoonpl. 7.50: Le zing 8.20Orgelspel C H. Trevor 9.00: „Good-bye Mr Chips", hoorspel 9.50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: „The Chariot Hour", gevar. programma 11-4012.20: Lew Stone en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofooapl. 12.20: Populair concert olv. André 8.20: „Pelléas et Mélisande" van Debussy. Mmv. orkest olv. Wolff. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest olv. Andersen 2.354.35: Omroeporkest olv. Mahler 7.20: Ope rettemuziek olv. Reesen 8.20: Gramo foonpl. 8.25: Hoorspel 8.55: Piano recital V. Fischer 9.45: Kamermuziek door Strijkkwartet 10.25—11.50: Dans muziek. Keulen, 456 M, 5.20: Gramofoonpl. 6.35: Silez Gau-Symphonie-orkest olv. Schmidt-Belden 12.35- Omroepkleinor- kest olv. Eysoldt 3.20: Uit Hamburg: Omroeporkest olv. Seeker 7.30: Omroep orkest olv. Buschkötter 8.35: Voor dracht. Rome, 421 M. 8.05: Concert m. m. V. kwintet en zangsolisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.- 1220 Gramofoonpl. 1 30—2.20: Salonorkest olv. Douliez 5.20—6.50 en 7.35: Gram.pl, 8.20: Salonorkest olv. Douliez 9.20: dito 10.3011.20: Gramofoonpl. 484 M..- 12.20: Gramofoonpl. 1.30—2.20: dito 5.20: Salonorkest olv. Douliez 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Symphonleconcert 10.3011.15: Gramofoonpl, Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Operaconcert uit Frankfort olv. Rosbaud 9.20 en 10.05: Berichten 10.2011.20: Dansmuziek o. 1. v. Hgner. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Ger. Kerk sprak op uitnoodlging van den Chr. Besturenbond alhier, ds. Dijk, van Den Haag. De voorzitter, de heer D. v. d. Niet opende met gebed. Ds. Dijk behandelde het onderwerp „Stoffe- t lijke nood en geestelijk leven". 4-2 HILLEGOM. De politie slaat een goede alag. Dezer dagen zijn twee Hlllegommers door de politie aangehouden als verdacht van diefstal van bloembollen en diverse voorwerpen, welke ln den loop van dezen herfst hier en ln de omgeving zijn vermist. De aangehoudenen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Zij hebben bekend verschillende gevallen van diefstal ge pleegd te hebben, zoo bijvoorbeeld 30.000 anemonen, 23 zak tulpen, eenige rijwielen en lantaarns. Op een gedeelte van het gestolene ls be slag gelegd, de verdachte helers der goede ren zijn gehoord. Proces-verbaal ls tegen hen opgemaakt. BIJ de huiszoekjpg zijn twee revolvers gevonden, terzake hiervan ls ook proces verbaal opgemaakt. In de omliggende gemeenten hebben de aangehouden Hlllegommers veel gestolen. De opsporing van de daders en van de helers geeft dus wel een ouluchtlng ln de streek. Het Crisis-comité zoekt geldmiddelen. Naar wij vernemen heeft het plaatselijk Crisis-comité zich per brief gericht tot de vereeniglngen, met de vraag op een of andere wijze te helpen bij het Inzamelen van gelden. Voor zoover ons bekend ls, heeft één vereeniging op een feestavond een collecte voor het C.C. gehouden. Dat was een goed begin met een goed resultaat. Het plan ls, jongedames met busjes te laten collecteeren en op 30 Januari een bridge-wedstrijd te houden ten bate van het crisis-comité. Nu wordt aan de vereenigingen ge vraagd: a. collecten op uitvoeringen, ver gaderingen en andere bijeenkomsten; b. speciaal voor het doel georganiseerde uit voeringen en wedstrijden; c. het heffen van een kleine toeslag op entrée-gelden, contributie en dergelijke. Jongedames, die zich met het collectee ren willen belasten, worden verzocht Hch te melden bij iibtaris D. Lodder. Deelnemers voor den bridge-wedstrijd, waarvoor burgemeester Pont zijn mede werking toezegde moeten zich tot uiterlijk 26 Januari melden bij den secretaris van het C.C., Stationsweg 182. o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Jongelingsver. „Zoar". In het kerkgebouw van de Geref. Gem. in de Remisestraat werd deze bijeenkomst gehouden onder voorzitterschap van den heer J. H. v. Neerbos. Deze liet zingen Ps. 78 3, las Deut. 6 en ging voor in gebed Spr. merkte op, dat in deze droeve tijden de verleidingen voor de jeugd groot en vele zijn. Het jonge ge slacht leest slechte romans en de Bijbel wordt terzijde gelegd. Spr. legde den na druk op de opvoeding door de ouders, van dezen hangt het grootendeels af hoe de levensbeginselen hunner kinderen zullen zijn. Hij brak een lans voor de jongellngs- vereenlglngen, die zulk prijzenswaardig werk willen doen. Weer een Jaar ls van het vereenigingsleven heengesneld; wij zijn weer een jaar voor elkander gespaard. Hier mag nog vrijelijk over het woord van God gesproken worden, wat elders verbo den is. De secretaris, de heer G. Hoek, bracht het jaarverslag uit; het ledental was met 8 toegenomen, 32 maal was er vergaderd, uitgezonderd in de zomermaan den. Voornamelijk werd de Heilige Schrift behandeld, ook werd de Kerkgeschiedenis en de Vaderlandsche geschiedenis bestu deerd. Zeer op prijs werd gesteld het be zoek van leden van den Kerkeraad. Een woord van dank werd gebracht aan voor zitter Van Neerbos, evenals aan den orga nist Rhijnsburger en de meisjes, die op de jaarvergadering hielpen bedienen. De penningmeester N. v. Beelen, bracht zijn verslag uit. tevens dat van den biblio thecaris J. de Vreugd. Er was een batig saldo van f. 22,47. Er moest nog een boe kenkast aangeschaft worden voor de zich steeds uitbreidende bibliotheek, waarvoor dezen avond een collecte werd gehouden. Spr. bracht o.a. dank aan de controle commissie. De voorzitter dankte belde be stuursleden vpor hun verslagen. De heer A. v. Duyvenvoorde hield een referaat over „De lelie der dalen (Hoog lied 2 lb). De heer J. de Vreugd behan delde: „Dagen van Strijd (Kerkgesch. 1818 —1619). De heer P. Hogewoning schetste de verschrikkingen van het „Beleg van Haarlem", terwijl de heer O. Rhijnsburger over: „Wijzer dan Daniël" sprak. Een ka rakterschets van Petrus Dathenus werd geleverd door den heer C. Leeflang. De laatste spreker was de heer G. Hoek met „Onderzoekt de Schriften". De heer Van Neerbos sloot met dank gebed. Visscherij-ex&mens. BIJ de in de Visscherljschool alhier af genomen examens voor het certificaat ln kennis der Internationale bepalingen op zee zijn geslaagd: Jan v. d Oever, Dirk v. d. Oever, Arie v. d. Melj, Jan Souverein, Jan Remmelzwaal, Piet van Duijn, Floris van Duijn, Dirk v. d. Oever. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz. lid van de examencommissie voor stuurlieden. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Me klasse. Me HJit Trekking van Maandag 21 Januari 1935 Hooge Prfjien 5000— 6374 1600— 4358 16653 1000.— 11991 400.— 11024 13136 14203 22639 200 6201 13899 14007 15705 23402 100— 3072 5036 5580 5768 8193 10674 12976 14773 16183 21125 23636 PrUzen van 70. 142 365 433 479 495 578 666 722 841 858 917 1078 1150 1151 1173 1221 1246 1382 1400 1411 1412 1434 1489 1544 1614 1657 1790 1818 1910 1922 2167 2397 2455 2677 2789 2814 2981 3031 3050 3193 3502 3514 3648 3689 3938 4158 4393 4405 4415 4460 4796 4798 4823 4961 5376 5389 5447 5568 5598 5687 5778 5908 6087 6172 6207 6392 6650 6714 6765 6786 6812 6849 6881 7060 7355 7457 7632 7744 7767 7778 7830 8046 8079 8377 8456 8458 8640 8769 8850 8892 9033 9364 9390 9501 9602 9656 9915 9982 10083 10140 10168 10357 10573 10675 10763 10878 11004 11083 11251 11305 11322 11341 11380 11405 11435 11642 11709 11746 11840 11841 11993 12028 12047 12238 12375 12377 12419 12429 12499 12527 12532 12634 12857 12921 12927 12967 13010 13131 13186 13191 13244 13405 13443 13482 13548 13646 13757 13842 13963 14038 14265 14291 14387 14409 14410 14488 14687 14719 14731 14827 14948 15028 15240 15244 15357 15442 15513 15817 15830 15835 15918 15961 15978 16014 16109 16119 16551 16582 16611 16814 16994 17014 17093 17138 17181 17277 17325 17479 17494 17743 17918 17923 18148 18179 18244 18277 18346 18415 18741 19071 19224 19255 19415 19606 19953 20027 20102 20118 20121 20319 20342 20380 20425 20443 20502 20530 20617 20720 20834 20872 20888 21503 21542 21544 21559 21854 21967 21993 21999 22043 22114 22144 22254 22342 22445 22507 22512 22571 22759 22861 22888 22926 23054 23249 23443 33567 23576 23633 23673 23701 23749 23772 23802 Nieten 55 63 86 125 136 228 279 280 295 307 310 361 370 385 454 548 668 707 762 774 796 942 955 960 966 1003 1037 1062 1129 1137 1144 1207 1223 1287 1308 1364 1408 1416 1422 1424 1456 1577 1598 1656 1666 1673 1688 1691 1727 1740 1769 1793 1848 1873 1935 2006 2040 2050 2089 2100 2104 2121 2167 2161 2168 2176 2254 2277 2283 2296 2298 2354 2355 2370 2393 2410 2419 2433 2460 2462 2463 2512 2521 2537 2559 2570 2632 2671 2672 2676 2764 2788 2856 2873 2954 2959 3010 3039 3069 3106 3184 3192 3198 3240 3259 3330 3346 3374 3457 3460 3542 3618 3677 3710 3730 3788 3869 3872 3922 3931 3951 3954 3976 3980 4080 4099 4113 4117 4164 4172 4195 4208 4218 4253 4313 4381 4454 4525 4534 4596 4597 4603 4679 4764 4770 4804 4807 5094 5140 5149 5185 5300 5321 5348 5379 5480 5521 5617 5637 5691 5702 5732 5782 5803 5844 5874 5941 5943 5983 6122 6123 6178 6284 6315 6396 6442 6608 6610 6796 6750 6757 6775 6804 6835 6836 6852 6880 6882 6891 6899 6919 6919 6983 7018 7021 7049 7091 7092 7141 7175 7179 7210 7297 7305 7345 7440 7518 7581 7595 7613 7645 7652 7685 /691 7699 7700 7716 7754 7785 7823 7825 7853 7882 7888 7914 7971 8049 8066 8109 8150 8161 8196 8217 8238 8292 8295 8319 8423 8443 8459 8469 8486 8496 8515 8591 8659 8716 8768 8787 8829 8877 8950 8962 8983 8988 9048 9069 9349 9351 9411 9418 9443 9467 9489 9496 9504 9543 9601 9605 9668 9739 9751 9771 9773 9774 9798 9853 9858 9866 9924 9961 9962 9969 10019 10020 10105 10135 10173 10186 10188 10195 10204 10205 10219 10236 10251 10360 10365 10378 10469 10505 1C561 10646 10651 10660 10854 10877 10903 10928 10969 10982 11056 11104 11157 11222 11226 11266 11274 11292 11355 11366 11377 11378 U427 11611 11646 11562 Ü586 11614 11618 11695 11752 11819 11863 11957 11983 12063 12065 12071 12092 12095 12106 12126 12131 12173 12227 12359 12432 12440 12460 12475 12524 12550 12552 12549 12680 12682 12723 12740 12790 12798 12819 12826 12865 12962 13017 13104 13193 13208 13213 13216 13263 13264 13284 13342 13389 13552 13573 13598 13602 13664 13750 13811 13843 13873 14006 14078 14143 14144 14160 14218 14223 14231 14235 14384 14397 14469 14508 14516 14591 14652 14660 14661 14677 14709 14714 14744 14746 14768 14792 14844 14891 14966 14971 15039 15050 15058 15063 16082 15085 15106 15110 15184 15232 15239 15251 15295 15322 15323 15370 15421 15430 15437 15467 15479 15556 15576 15582 15609 15613 15640 15690 15697 15729 15736 15784 15821 15883 15893 15917 16083 16141 16158 16159 16177 16303 16316 16392 16410 16418 16424 16460 16528 16532 16576 16607 16618 16624 16671 16891 16899 16924 16984 17064 17083 17187 17240 17259 17284 17421 17443 17465 17471 17498 17500 17543 17544 17706 17710 17727 17747 17803 17841 17865 17871 17929 17943 17951 17956 18000 18042 18048 18124 18140 18180 18190 18210 18239 18275 18308 18336 18407 18430 18434 18472 18563 18566 18594 18669 18751 18798 18827 18887 18890 18903 18944 18983 18992 19007 19077 19082 19163 19174 19198 19209 19253 19283 19328 19417 19420 19447 19466 19516 19528 19624 19634 19650 19669 19682 19700 1970B 19725 19728 19781 19787 19883 19968 19982 20009 20018 20088 20114 20142 20222 20240 20391 20418 20521 20535 20549 20596 20621 20703 207U 20739 20745 20775 20803 20827 20895 20908 20944 20965 21003 21007 21109 21112 21115 21116 21120 21121 21139 31167 21163 21201 21218 21317 21355 21382 214U 21475 21487 21488 21495 21510 21528 21637 21655 21664 21740 21789 21865 21894 21906 21958 21977 22003 22025 22028 22038 22042 22050 22107 22164 22171 22210 22223 22278 22280 22285 22291 22416 22471 22502 22563 22633 22635 22660 22669 22765 22767 22824 22937 22952 22980 23034 23048 23122 23156 23174 23200 23201 23266 23284 23302 23309 23328 23378 23382 23388 23486 23552 23635 23704 23723 23746 23781 23797 23806 23826 23842 23905 23993 Verbet. 6e kl. 4e lijst: 18017 m. z. 19017; 18027 m. z. 19027; 18595 m. z. met ƒ70.; 22387 m. l 23387; 22392 m. z. 23392. Voor Dinsdag 22 Januari, lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.00—11.20: Keulen 11-2012.20: Kalundborg 12.2014.20: Brussel VI 14.20—14.35: (diverse i - 14.35—15.20: Kalundborg 15.2016.50: Keulen 16.5017.20: Stuttgart 17.20 19-20: Brussel VI. 19.20—21,40: Bero- munster 21.40afl.: Leipzig of Luxem burg. 4e programma: 8.05—8.50: Parijs Radio 10.3511.05: Droitwich 11 0511.20: Londen Reg. 11.20—11.50: Droitwich 11.50—plm. 12.10: Londen Reg. 12.10 14.20: Droitwich 14.20—17.35: Londen Reg. 17.35—18.20: Droitwich 18.20 19.00Boedapest 19.0019.30: Tuin- praatje door den heer J. Jonker chef afd. Gem. Plantsoenen 19 30—21.35: Londen Reg. 21.35—22.20: Brussel Fr. 22.20- 22.40: Londen Reg. - 22.40afl Droitwich De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leldsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. ZE SMAKEN GOED

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8