tEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 21 Januari 1935 KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL I IJSHOCKEY. Nederland verliest te datos. Van Hongarije en Zweden. Zaterdag zijn te Davos de wereldkam pioenschappen Ijshockey aangevangen, die tevens gelden voor het Europeesch kam pioenschap. Onder leiding van de scheidsrechters poplimont (België) en Kumetz (Dultsch- land) kwam Nederland tegen Hongarije in de volgende opstelling uit: Doel: Gerritsen Sr. Achter: v. d. Stok en Van der Vlugt. Eerste voorhoede: v. d. Mandele, Maas en Gerritsen Jr. Tweede voorhoede: De Jong, Reyers en Dupon. In den eersten speeltijd was Hongarije sterk in den aanval en driemaal werd er tegen de Oranjehemden gescoord, nl. door Blaszejovsky, Gergely en Miklós. Ook in het tweede kwartier bleef Hongarije ster ker, maar onze verdediging verdedigde prachtig. Niettemin zag de prachtig spe lende Miklós kans driemaal te scoren, zoodat na twee speeltijden Hongarije met 6—0 de leiding had. In het derde kwartier was onze verde diging met v. d. Stok en Gerritsen aan 't hoofd magnifiek op dreef en zoo waar slaagde men er in alle aanvallen der- Hongaren af te staan. Onze voorhoede was er nu ook beter in en enkele scorings kansen deden zich voor. Maar het zeker verdiende tegenpunt kwam niet, daar zorgde doelman Hirsak wel voor. Met 60 verloren de Nederlanders hun eersten wedstrijd. De overige resultaten luidden: Zwitserland—Zweden 61, (40, 11, 1-0). 1 Dultschland—Italië 20 (10. 10, 0-0). FrankrijkPolen 3—2 (10, 21, 0—1). Canada—Engeland 42 (0—1, 20, 2-1). Hongarije—Nederland 60, (3.030, 00). Tsjecho-SlowakijeOostenrijk 2-1 (0-0, 1-1, 1—0). RoemeniëBelgië 21 (10, 00, 11). Gisteren werden de wedstrijden voort gezet. Nederland speelde thans tegen Zweden en evenals Zaterdag moest het Oranjeteam met 60 het onderspit delven. In het eerste kwartier wisten de Oranje hemden zich goed te handhaven. Tegen het slot van den eersten speeltijd speelden onze landgenooten veel minder. Hun spel was bepaald zwakker dan tegen de Hon garen. Vier maal werd het doel van Ger ritsen gevonden. In het laatste kwartier waren de Nederlanders over hun inzinking heen en konden meermalen tot goed op gezette aanvallen komen. Slechts éénmaal wist Abelstedt Gerritsen te passeeren, zoo- dat de eindstand 60 voor Zweden werd. De gedetailleerde uitslagen luidden: ZwedenNederland 60 (10, 40, 1-0). Tsjecho-SlowakijeRoemenië 42 (2-1, 0-1, 2—0). OostenrijkBelgië 61 (00, 21, 40). Canada—Lethland 14—0 (3—0, 7—0, 4-0) ZwitserlandHongarije 11 (00, 00, 1-Ü, ItaliëFrankrijk 1—1 (00, 00, 1i). Polen—Dultschland 3—1 (1—0, 2—1, 0-0) In groep D is de beslissing reeds geval len. Canada en Engeland gaan naar de tusschenronde over. DAMMEN. COMPETITIE N.D.B. DISTR. DEN HAAG. Gisteren vond de ontmoeting N.D.S. II— L.D.V. plaats. De uitslag was als volgt: L.D.V. N.D.S. 2. J. Klinkenberg—G. Hoogendam 20 S. v. d. WijngaardJ. D. van 't Riet 1—2 J A. Bernsen—C. v. d. Bos 2—0 H. de WaterN. Boon 2—0 I. Teleng—N. v. d .Wel 2—0 M. OptendreesC. Steenks 20 P. MarckJ. C. Valstar 1l E. SladekN. Fliksweest ll J C. den DekkerW. Fliksweest 0—2 T. D. v. d. BoschW. v. d. Maecen 20 15—5 JAARVERGADERING DAMCLUB „T. EN P.". Dezer dagen hield T. en P. haar Jaar vergadering. Na opening door den voor zitter, die de aanwezigen met een kort woord welkom heette, las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Het financieel verslag sluit met een belangrijk batig saldo. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde, door het periodiek aftreden van den secretaris, die met algemeene stemmen werd herkozen. Overgegaan werd tot punt 8 „wedstrijd bespreking", waarbij de a.s. Bodevawed- strijd ter sprake kwam. Tevens zij ver meld, dat de heer M. J. Moerkens twee prijzen beschikbaar stelde, waarvoor hij de voorwaarde stelde, dat zij behaald moesten worden in een door hem ontworpen wed strijd, wat naar het bleek een zeer geluk kige greep is geweest van hen. Wij moeten volstaan met de vermelding dat het een tijdwedstrljd is en waarbij de tijdsduur welke een wedstrijd beslaat, de hoofdrol speelt. Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond te halfocht wordt aan gevangen met den bekerwedstrijd. Er wordt zoo mogelijk met 3 tientallen ge speeld. HULDIGING SCHILDER WENCKEBACH. HENGELSPORT. vischcollege „de ruischvoorn. Het vischcollege „De Ruischvoorn" hield haar 3den vischwedstrijd, die, wat het vischvangen betrof, slecht geslaagd is. Verder is de wedstrijd schitterend ver kopen. De uitslag luidt als volgt: 1. Braxhoven len pr. met wisselbeker, en C. P. Kok medaille en extra-prijs; W. Mul der 2de pr.; M. den Os 3de pr.; G. v. d. linden 4de pr.; C. v. d. Heijden 5de pr. en extra-prijs; Ravensbergen 6de pr.; Den Holder 7de pr.; M. v. d. Linden 8ste pr.; Stëljger 9de pr.; J, van Gijzen 10de pr. en extra-prijs; v. d. Mey 11de pr.; Keljzer 12e pr.; E. J. van Noort 13de pr.; K. Loe 14de pr.; Ph. F. van Gljzen 15de pr. en extra-prijs; D. J. Vijlbrief 16de pr.; G. v. d. Water 17de pr.; C. Groenendijk 18de pr. en extra-prijs; T. van Nimmegen 19de pr. PAARDENSPORT. DE VENNEPER RUITERS. De Landelijke Rijvereeniging „De Ven- neper Ruitens" te Nleuw-Vennep, heeft besloten weder een Ruiteravond te orga- niseeren, waar een beschouwing over „Hjndemisrijden" en andere nummers in hoof dzaak op de ruitersport betrekking Hebbende zal worden gegeven. De datum b bepaald op Donderdag 24 Januari a.s. w „De Gouden Leeuw". muscelton wint den amerikaprhs Hoofdprijs van 200.000 francs. Op het Plateau de Gravelles te Vincen- nes hebben gisteren internationale drave rijen plaats gehad, waarvan het voor naamste nummer ging om den Prijs van Amerika, bedragende 200.000 francs. Voor deze race, welke ging over een afstand van 2600 Meter, waren niet minder dan 27 Paarden ingeschreven, waarvan de meeste tot de beste van Europa behooren. Een-en- twintlg paarden verschenen aan den start. Winnaar werd het snelle Amerikaansche Paard Muscleton, eigenaar A. Riva (Italië), dat onbedreigd als eerste over de eind streep ging. Muscleton, die slechts 4 Jaar oud is, was de jongste deelnemer. Calumet Guy, eig. F. Bassi (It.) werd tweede, ter- aHit Ha2l«*°n (eig. D. Pallazolli) op de derde plaats eindigde. Verder was de uit slag: 4. Nervus Rerum (eig. Lorenz); 5. Amazone B (eig. mevr. Vanlandeghem Een groot aantal paarden is komen te j rïoch het leidend peieton onder vond geen hinder van de valpartijen. GOLF. de derde dixon-beker-wedstrijd h,?6 derde Dixon-bekerwedstrijd te is gewonnen door F, Kool- NrvfJd 2 down- Tweede werd S. C. W. ffi.( 13) 3 down na overkampen met F. Noorduyn (12) 3 down. Bij zijn 75en verjaardag. In een groote kring van kunstenaars en kunstvrienden, die zich daartoe in één der zalen van het Centraal Museum te Utrecht verzameld had, is Zaterdagmiddag de schilder L. W. R. Wenckebach, ter gelegen heid van zijn 75sten verjaardag gehuldigd. Ir. H. de Vries Robbé, voorzitter van het huldigingscomité, sprak een woord van welkom, waarbij hij erop wees, dat Utrecht een harer beste kunstenaren heeft weten te eeren door voor- één 'zijner schilderijen eeh Waardige permanent*: plaats te be stemmen in haar mooie Centraal Museum. Prof. Huib Luns gaf een uitvoerige ken schetsing van het werk van den kunste naar. De burgemeester heeft namens minister Marchant medegedeeld, dat het H.M de Koningin behaagd had den schilder Wenckebach te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het gemeente bestuur van Utrecht verheugde zich den eersten gelukwensch tot den schilder te mo gen richten en hem de versierselen aan de orde verbonden te mogen aanbieden. (On der luid applaus bevestigde de burgemees ter de versierselen in het knoopsgat van den jubilaris). De heer de Vries Robbé durfde na zulk een onderscheiding bijna niet meer te ko men met een eenvoudig boekske, waarin de namen stonden vermeld van hen die aan de huldiging deelnamen. Daarna werd het schilderij dat de gemeente werd aageboden ontdaan van de doek die het tot nu toe bedekte. Tenslotte sprak de heer Wenckebach een dankwoord. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Voortzetting behandeling Gemeente- begrooting. Voor de derde maal kwam de Raad bij een ter behandeling van de begrooting. Men kwam weer niet gereed. De heer Lugtenberg klaagde over de on voldoende beantwoording van den voor zitter, die hij wijt aan het feit dat hij S.D.A.P.'er is en alleen. Hij verdedigde de Marxistische beginselen, die hij alleen in staat acht de maatschappij te redden. Spr. pleitte voor een werkverdeeling in het college. Weth. Huytkar zeide onder den Indruk te zijn gekomen van de mislukking van het werk in contraprestatie en alleen daartoe medegewerkt te hebben omdat de berichten uit Alphen zoo gunstig waren. Hij heeft echter niet alle arbeiders willen beschuldigen. De heer v. d. Poll wees echter uit de artikelen zelf aan dat de wethouder wel degelijk alle arbeiders over een kam ge schoren heeft en keurde dat sterk af. De heer Vreeken was tegen alle verze- keringsposten. De voorzitter merkte op, dat het ge meentebestuur den nlet-valieden arbeider die een loon verdiende van f. 10.— samen met de diaconie f. 8.steun heeft gegeven Ds. Kersten heeft deze zaak ln de Kamer gebracht en verteld, dat de man van 7 gulden moest leven. Als dat zoo is heeft de diaconie (der Geref. Gemeente) haar woord niet gehouden. Bij de behandeling der artikelen stelde weth. Huytkar voor het salaris van den Burgemeester te verlagen met 10%. Hij verwachtte geen succes daarvan bij Ged. Staten, maar beschouwde het als een principieel besluit. Ook Weüi. v. d. Marei sloot zich hierbij aan. Het voorstel werd met 76 stemmen verworpen, Inzake een voorstel va», Ged. St. om de wethouderssalarissen te brengen op f. 400.terwijl deze nu f.330.— bedragen, deelden de weth. mede d?,t deze verhoo ging hen niet welkom is en zij steun zullen geven aan een voorstel ter verla ging. De raad meende echter dat de ver goeding niet te hoog is en accepteerde het voorstel van Ged. Staten. Minder sympathiek stond de Raad te genover een voorstel van Ged. Staten om de salarissen van het secretariepersoneel te verhoogen met 1'/:%, omdat deze bij administratieve maatregel een hoogere pensioenkorting van 1'/!% hebben gekre gen, die niet als salarisverlaging bedoeld is. De heer Beijen steunde dit plan, hoe wel hij over het algemeen voor verlaging is. De heer v. d. Poll verzette zich. Met den heer Beijen stemde alleen de heer Lugtenburg voor. Het salaris van den secretaris wilden Ged. Staten terugbrengen van f. 240.tot f. 80.en dé. vergoedingen voor het slui ten van huwelijken van f. 2.50 tot f.1. Dit voorstel werd mét.8 tegen 5 st. ver worpen. Op advies vair den vootz. stelde de heer v. d. Poll dan voor het salaris te bepalen op f. 120.—, wat wordt aangeno men. De heer Vréeken pleitte voor behoud van de vergoeding van f. 2.50 aan de wet houders. De heer v. d. Pol stelde voor f. 1.25; de heer Beijen f.2.Het laatste voorstel werd met alg. st. aangenomen. De meerderheid van B. en W. (de wet houders) stelden voor het salaris van den chef-veldwachter te brengen van f. 1550.- op f. 1950— en dat van de agenten op f. 13001700. Zulks op advies van den Mi nister. De minderheid stelt voor de oude bedragen voorloopig aan te nemen en dan binnenkort een nadere beslissing te nemen Na discussie werd het voorstel van de wethouders met op 2 na alg. st. aange nomen. De heer v. d. Poll stelde voor op de Emmakade een lantaarn te plaatsen. Aan genomen. B. en W. stelden voor om alle subsidies aan de Burgerwacht te vertogen met 20%. De heer v. d. Poll'stelde na'discussie voor de oude bedragen te verteenen. Hierover staakten de stemmen. Subsidie aan de T.B.C.-vereen, werd met algr~st. gehand- haafd. B. en W. komen methW~Voorstel het salaris van den hulpkeurmeester van het slachthuis te bepalen op f.1700 tot f. 2300 en dat van den knecht op f. 24 tot f. 27 per week. Na discussie aangenomen. De heer Huytkar wil het markttoezicht opdragen aan den directeur, die geen ver laging krijgt en de w.n. directeur ontslaan Tenslotte trokken de voorstellers hun voorstel in tot 1936. Mededeellng wordt gedaan van een be langrijken strop voor het gemeentelijk budget. Van den pensioenraad is bericht ontvangen dat de gemeente moet betalen f. 7812.— ineens en 3 x f. 612.04. Alles is getracht om dit te voorkomen, maar ver geefs. Het betreft hier de inkoopsom van het pensioen van dr. Marsman, die in dertijd in Bodegraven gemeentearts was en slechts f. 500.verdiende. Nu is hij na een- langen particulieren practljk in dienst der gemeente Amsterdam getreden en heeft een hoog salaris. Hij heeft het recht zich in te koopen in het pensioen fonds. en Bodegraven moet daarvoor be talen. Spr. stelde voor, voor dit jaar f. 1000.uit te trekken. De heer v. d. Pol gispte ernstig de moraliteit van den dokter die ook niet bereid is tot eenlge tegemoet koming. De wethouders verklaarden ln dit geval te willen wachten tot men gedwon gen wordt. Het voorstel werd z. h. st. aan genomen. Een voorstel Vreeken om het subsidie aan het zwembad te schrappen werd ver worpen. Aangenomen werd een subsidie van f.200—, d. i. 20% lager. Behouden werdtn de subsidies aan wijkverplegingen Te 12 uur werd geschorst tot morgen avond te 7 uur. BOSKOOP. Aanrijding. Aan de hoek Koninginneweg-Zijdeweg heeft een aanrijding plaats gehad tus- schen twee motorrijtuigen. Na onderzoek door de politie is tegen een der bestuurders proces-verbaal opge maakt, op grond van 't feit, dat deze een linkerbocht afsneed, met het gevolg, dat hij in aanrijding kwam met de personen auto van den heer van K. uit Hazerswoude. De schade was zeer aanzienlijk. Te beginnen met morgen Dinsdag, zal wederom eiken Dinsdag, nam. om half twee in het veilingsgebouw „Beurs" worden gehouden. Door den rijksveldwachter uit deze gemeente, zijn een aantal gewichten in beslag genomen, die niet voldeden aan den gestelden eisch van de „IJkwet". Proces-vjrbaal is opgemaakt. De Chr. Sociale Studieclub vergader de in het gebouw der Geref. Kerk. Nadat de voorz. geopend had, sprak de heer P. van Houwelingen over: „Natuur, arbeid en kapitaal". Hierop volgde een aangename gedachtenwisseling. 26. Thijsje nu dus was op zoek gegaan naar Michias; hij snelde, haast in draf, het kronkelende rotspad af. „Hé", denkt hij, ..wat is dat raar nergens zie Ik zelfs ook maar 't geringste spoortje van dien toovenaar; waar mag man wel zijn gebleven? 't Was stellig angst, die hem zoo snel heelt, voortgedreven. Maar 'k zal eens zien ik pak hem wel misschien." LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woens- dag a.s. des v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. I. Vaststelling notulen. 2 Behandeling Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aangaan eener over eenkomst met de gemeente Aalsmeer tot toelating van leerlingen uit deze gemeente- op de handelsavondschool aldaar. 4. Behandeling schrijven van Ged. Sta ten der prov. Z H inzake nadere regeling bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlitken stand. 5. Behandeling aanvragen Bijz, School besturen om voorschot od de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 der L.O.-wet 1920, voor het dienstjaar 1935. 6. Voorstel van B. en W, tot vetbuur van oerceel no. 340 voor den tijd van drie jaren 7. Voorsrtel van B. en W. tot. het maken van een nieuw wegdek op den Heereniweg, loopend vanaf de grens der gemeente Ritnzaterwoude tot nabij de tol in het doro. 8. Voorstel tot het aangaan eener eeld- leening voor dekking der kosten van het plan eenoemd onder no. 7 9. Voorstel tot invoering eener straat belasting. 10. Voorstel tot verhooging der begrafe nisrechten. II. Voorstel tot verhooging der honden belasting. 12. Voorstel tot het opnieuw vaststellen der verschillende belastingverordeningen. 13. Vaststelling comptabel besluit. Loop der bevolking 1934. De bevolking bedroeg op 31 Dec 1934: 2074, waarvan 1049 mannen en 1025 vrou wen. Er vestigden zich ln deze gemeente mannen en 56 vrouwen, terwijl er 63 mannen en 71 vrouwen vertrokken. Er zijn geboren 30 kinderen van het man nelijk geslacht en 33 kinderen van het vrouwelijk geslacht. Er zijn 8 mannelijke en 8 vrouwelijke personen overleden. De bevolking bedroeg dus op 31 Dec. 1934: 1050 mannen en 1035 vrouwen, tot. 2085. De nieuwe N. H. President-Kerkvoogd. Tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier, werd gekozen de heer M. Witvliet en tot secretaris kerkvoogd de heer J. W. de Ren. Beiden namen hun benoeming aan. Een reislustig jongmensch. Eenlge jaren geleden maakte de toen 16-j. C. Fl. die het ouderlijk huls ont vlucht was, een reisje door het land om ten slotte door de politie te Utrecht naar huis gebracht te worden. De avontuur lijke jongen wilde thans weder een reisje beginnen. Hij nam uit de ouderlijke wo ning een flink bedrag aan geld, zoomede een uitstekend heerenrijwiel mede. Toen de jongen na eenige dagen niet kwam op dagen werd de politie gewaarschuwd. Thans na ruim 10 dagen afwezig te zijn geweest, is hij weer boven water gekomen. Zijn reis heeft zich uitgestrekt tot Ant werpen, door de politie werd hij echter, daar hij niet in het bezit was van geldige papieren over de Nederlandsche grens gezet. Door de Marechaussee ls hij op transport gesteld naar zijn woonplaats. Tijdens zijn reis bleek dat de jeugdige reiziger voor zijn vertrek zich nog schul dig gemaakt had aan diefstal van 'n elec- trlsche lantaarn. Hij is overgebracht naar Den Haag om voor den officier van Jus titie geleid te worden. De heer C, P. van den Broek heeft bedankt voor zijn functie als bestuurslid van de afd. Leimuiden van de Z.-H. Ver. Het Groene Kruis. RECLAME. 497S ff°jLniaV>00I™Uen RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De gemeentebegrooting. Onder leiding van burgemeester Bakhui? zen, die de vergadering na het gebed open de met een overzicht over het afgeloopen jaar en den leden en de gemeente zijn beste wenschen aanbood voor het nieuwe jaar, kwam de Raad in openbare vergade ring bijeen. De heer Disseldorp dankte na mens den Raad den Burgemeester voor zijn beste wenschen, hem wederkeerig een ge lukkig 1935 toewenschend, ook de Raad heeft het verheugd, dat in 1934 de ver standhouding tusschen den Raad en B. en W nog beter ls geworden. De voorzitter deed de mededeellng, dat de bevolking in 1934 met 16 zielen vermeerderde en per 1 Januari 1935 bedroeg 683 zielen. Verschil lende ingekomen stukken werden voor ken nisgeving' aangenomen. Aan een verzoek om steun voor de opname in een long lijderssanatorium werd ten deele tegemoet gekomen. Op voorstel van B. en W. en den heer Disseldorp besloot de Raad in af wijking van het verzoek van Ged. Staten de bezoldiging voor Ambtenaren van den Burgerlijken Stand te bepalen op f. 50 per jaar. Een verordening werd aangenomen, waarbij de verdeeling van het werk van den Burgerlijken Stand geregeld is, werd aangenomen, Overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten werd met algemeene stem men aan het verzoek van dit college om enkele wijzigingen aan te brengen in het ambtenarenreglement voldaan. Overgegaan werd tot de behandeling der gemeentebe grooting. De voorzitter deelde mede, dat ondanks de subsidie van 99% in de werk loosheidsuitgaven B. en W. geen sluitende begrootlhe konden maken zonder een ge raamde Rijksbijdrage van f. 2200. De com missie van onderzoek was de post vaccina tie en lijkschouwing ad f. 60 hoog voorge komen, nu geneeskundig schooltoezicht zal worden ingevoerd zal deze post niet ver laagd worden mits de geneesheer bereid is deze bezigheden gratis uit te voeren. Den heer Jansen speet het, dat de ver goeding van de Commissie van Toezicht od het L. O. ingetrokken is. daar dit bedrag steeds beschikbaar werd gesteld voor schoolreisjes of 'n St. Nicolaasfeestje. Zon der artikelsgewijze behandeling werd de begrooting in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f. 30.127.66. Vastgesteld werd een verordening regelende de hon denbelasting ad f. 5 per jaar en per hond en f. 2.50 per jaar voor waak- of bedrijfs- honden. Eveneens werd vastgesteld een verordening op de heffing van schoolgel den, voor de laagste klasse is per kind en per jaar f. 2.50 verschuldigd en voor de hoogste klasse maximaal f. 52 per kind en per jaar. De verordening op de heffing van begrafenisrechten werd gewijzigd, de in- deeling ls thans ln 3 klassen met aanzien lijk verhoogde tarieven. Het aantal op centen op de gemeente-fondsbelasting werd bepaald op 100. In verband met de belangrijke salarisverlaging krachtens de nieuwe verordening zal den gemeente veldwachter de 5% tijdelijke korting wor den gerestitueerd. In de vergadering van het Dep. Rijn- zaterwoude van de Mij. tot Nut van 't Al gemeen werd de heer H. Schoo te Oude wetering met alg. st. herkozen tot com missaris der Spaarbank voor Oudewete ring terwijl de heer C. van den Berg even eens met alg. st. herkozen werd tot lid van de commissie van toezicht op de Spaar bank. Door den ambtenaar belast met de uitbetaling van de werkloozensteun werd ontdekt dat door den werklooze R. een aantal stempels geplaatst was op diens werkloozenkaart niet geheel overeenko mende met den afdruk van het stempel op de gemeente-secretarie ln gebruik. Uit een politie-verhoor kwam Inderdaad vast te staan dat R. op deze valsche stem pels reeds een week frauduleus steun had getrokken. Proces-verbaal werd opge maakt. WADDINXVEEN. Cursussen voor werkloozen. Door de commissie voor ontspanning van de werkloozen is een cursus in het politoeren ln het leven geroepen. Voor de zen cursus zijn niet minder dan 50 deel nemers. Ook zal een cursus worden gege ven in het lasschen en teekenen. Tegen zekeren De G. is door de poli tie proces-verbaal opgemaakt wegens dief stal van meubelen en onderdeelen van een motor, en tegen V. alhier wegens het plegen van huisvredebreuk. WOUBRUGGE Burgerlijke Stand. Getrouwd: Adrianus Engelbertus Olie hoek 24 j. en Cornelia Catharina van der Ploeg 25 j. Geboren: Margaretha Maria, d. v. J. J. van dPr Geest en P. M. Bisschop. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7