TOLHEFFING OP DE GROOTE RIVIERBRUGGEN. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 18 Januari 1935 BRUGGEPLAN IN 1941 GEHEEL VOLTOOID. SPORT. LEENING VAN 50 MILUOEN VAN EEN PARTICULIER CONSORTIUM. Ingediend is een wetsontwerp Inzake het geven van vrijheid om een concessie tot tolheffing te ver'.eenen aan een aan te wijzen Naamlooze Vennootschap. In de Memorie van Toelichting zeggen de Ministers van Waterstaat en van Fi nanciën oan.: Tegen de bij Kon. Boodschap van 31 Maart 1933 Ingediende en 4 Januari 1934 Ingetrokken wetsontwerpen inzake conces sie tot tolheffing aan de op te richten N V „Versnelde Bruggenbouw" en inzake deelneming in het aandeelenkapitaal van en verstrekking van rentedragende voor schotten aan deze N V. bestonden, naast bedenkingen tegen de voorgestelde wijze van financiering en werkuitvoering, in hoofdzaak de volgende bezwaren: le door de ontwerpen werd slechts be vorderd de versnelde bouw van de meest westelijk gelegen groep bruggen; 2e. de tolheffing zou alleen het verkeer over deze westelijke groep raken en daar door een onbillijkheid voer het verkeer over de westelijke rivierovergangen tegen over dat over de overige in het leven roepen. Evenals onder het vorige kabinet is de Regeering ook thans overtuigd van het groote landsbelang, dat bevorderd wordt door versnelling van den bruggenbouw. Het programma van den bruggenbouw. De voorbereiding ls nu zoo geregeld, dat als de geldmiddelen steeds te rechter tijd beschikbaar zijn het volgende programma voor de voltooiing van de groote bruggen verwacht mag worden: Vianen zomer 1936: Nijmegen zomer 1936; Hedel najaar 1936; Moerdijk voor jaar 1937; Hendrlk-Ido-Am bocht voorjaar 1937; Doesburg voorjaar 1937; Dordrecht zomer 1937; Rotterdam najaar 1938; Krim pen a. d. IJssel najaar 1939; Deventer najaar 1940; Gorinchem zomer 1941. Om dit programma uitvoerbaar te maken zijn achtereenvolgens in korten tijd zoo vele werken in uitvoering genomen dat mocht de voor voltooiing van het geheele plan van den versnelden brugbouw ver- eischte financiering niet slagen slechts voldoende middelen zullen overblijven om de onderhanden werken te betalen. Dan kunnen derhalve geen nieuwe werken worden begonnen, voordat de in uitvoering lijnde zijn voltooid. Naast de voltooiing van de nieuwe brug gen is ook aanleg van nieuwe daarop aan sluitende wegen geboden, daar men mag verwachten, dat vergemakkelijking van het verkeer over de groote rivieren toeneming daarvan zeer zal bevorderen. De financie ring van den versnelden brugbouw moet dus niet alleen omvatten het beschikbaar stellen van de geldmiddelen voor de nog uit te voeren brugwerken. Nieuwe middelen noodig. Een dergelijk werkprogramma kan slechts verwezenlijkt worden indien aan de gewone middelen, welke jaarlijks voor bruggen- en wegenbouw kunnen worden beschikbaar gesteld, buitengewone worden toegevoegd. 's Lands financiën laten echter niet toe daarvoor leeningen aan te gaan, zon der dat rentebetaling verzekerd ls door nieuwe bronnen van inkomsten, bij voor keur verband houdende met het gebruik, dat van de werken, waarvoor geleend wordt, wordt gemaakt en ln dit geval be- saande in een heffing van het verkeer, dat door de bruggen gebaat wordt. Ten einde den eenen rivierovergang niet ln voordeellger conditie te brengen dan den anderen, zal dergelijke flenanciering zich over alle rivierovergangen moeten uit strekken. Daarom ls uitgaande van de ge dachte dat men moet leenen voor alle overgangen, dus zoowel voor de bestaande als voor de in aanbouw zijnde en de nog aan te vangen Rijksbruggen over de groote rivieren. Het bedrag, dat reeds voor die bruggen ls en nog moet worden uitgegeven beloopt ongeveer 50 mlllioen waarvan tot einde 1933 ongeveer 14 mlllioen en in 1934 on geveer 6 mlllioen. Indien een op zich zelf staande finan ciering der bruggen tot stand komt door 50 mlllioen (die bouwkosten der brug gen) opnieuw te leenen, zal 12 mlllioen worden aangewend voor aflossing van de schuld van het Wegenfonds, waardoor het Verkeersfonds er beter komt voor te staan. Voor de voltooiing van den bruggenbouw en de aansluitende wegen blijft 35.8 mll lioen over, welke in staat stelt deze ln ongeveer zeven jaar af te werken. De tolheffing. De belasting der motorrijtuigen is ge regeld naar de belangrijkheid van de rivierovergangen en wel in dien zin, dat aangenomen is, dat daar de rivierover- bruggmgen duurder zijn naarmate zij breedere rivieren overspannen, voor die duurdere bruggen ho.ger tolgeld behoort te worden gevorderd dan voor de minder kostbare rivierovergangen. Het systeem van heffing moet eenvoedig zijn. Zoo is men gekomen tot een Massifi catie van de 18 bruggen ln drie groepen. Stelt men de goedkoopste groep op 1, dan wordt de tweede groep met 2, de derde met 4 belast. Berekend wordt, dat Ingeval de rente voet der leening 4 °/o is, de bovengenoem de eenheid is f. 0,12'/i, wat zeggen wil, dat moet worden betaald; Te Rotterdam; voor een personenauto f. 0,12'/i; vracht auto f. 0,20; tractor met oplegger of aan hangwagen f. 0.25; aanhangwagen vol gende op de vorige f. 0,20; voor een auto bus f. 0,25; tractor alleen f. 0,12'/i; motor rijwiel f. 0,07"/»; rij- of voertuig met of be stemd voor paardenbespanning f. 0.10. Te Dordrecht: voor een personenauto f. 0,25, enz. Te Moerdijk: voor een personenauto f. 0,50, enz. De tolheffing wordt voor ten hoogste 5 jaren voorgesteld. Uit het bovenstaande volgt, dat het wenschelijk ls de geheele bruggen-finan- ciering als een zelfstandige zaak uit te voeren met een eigen boekhouding. De meest practische wijze om dit te bereiken, is naar het oordeel der Regeering het leenen van de gevorderde 50 millioen van een door een particulier consortium op gerichte naamlooze vennootschap, die de tolheffing onder toezicht van de Regee ring uitvoert, mits de met haar te maken regeling zoodanig is, dat overmatige winst voorkomen wordt, en verzekerd is. dat bij onjuiste uitvoering de Regeering de tol heffing zelf in handen kan nemen en voorts, dat, als betere tijden mochten aanbreken, door aflossing der geleende bedragen de regeling op billijke wijze kan eindigen. Een voorloopige, geheel vrijblijvende be spreking met een groep financiers heeft doen inzien, dat zoodanige regeling in principe mogeiyk ls. DE B. E. M. De regeering stelt zich voor, onmiddel lijk nadat het ingediende ontwerp tot wet zal zijn verheven, het initiatief te nemen tot het doen oprichten van een maat schappij, welke Nederlandsche Bruggen- Exploitatie Mij. N V. (B.E.M.) zal worden genoemd, met welke een overeenkomst wordt gesloten volgens het bij de wet ge voegd model, terwijl aan deze Maatschap pij een concessie tot tolheffing zal worden verleend. Een ontwerp van zoodanige concessie is als bijlage overgelegd. Daarna zal de BJE.M., die volgens de overeenkomst een kapitaal zal hebben van f. 500.000, een obligatleleening uitgeven ter nominale waarde van f 49.500.000. De som van het aandeelenkapitaal en de opbrengst der geldleening wordt vervolgens aan de Regeering uitbetaald. Tegelijk met het sluiten van de overeenkomst met de vennootschap moet een overeenkomst met eiken aandeelhouder worden gesloten, teneinde zekerheid te erlangen, dat. In geval van ernstige nalatigheid van de B.E.M. in de nakoming harer verplichtin gen, de Staat het recht heeft de aandee- len van de aandeelhouders over te nemen. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. le klasse: A.R.C. 1—Noordwijk 1; Quick B 1F. Pacta 1; S.L.F. 1Rijnsb. B. 1, 8chnledewind. 2e kl A: S.C.O. 2—Katwijk 1, v. d. Nat; O. Clubje 1A.R.C. 2, Pardon 2e kl. B: Ter Leede 2Rijnsb B. 2, v. d. Burg; Katwijk 2Quick B 3. De Haas; Sleutels 1S.L.F. 2. Wassenburg. 3e kl. A: Noordwijk 3Koudekerk 2, v. d. Waals; Woubrugge 2Quick B 4, v. d Hoogt; F. Pacta 3Weter. B. 1, v. d. Lucht 3e kl. B.: Weter. B. 2—Quick B. 5, Pijn- ■cker. 4e klasse: L.R.C. 4Weter B. 3. Hons- beek; Koudekerk 3Noordwijk 5, Visser; Katwijk 4Kagia (bijterreini v. Egmond. Juniores: Noordwijk—S.C.O. (bijterreinl Rijnsb B—Ter Leede. v. Deursen; Quick B— F. Pacta (bijterrein) Ladan. Alle wedstrijden vangen aan om 3 uur. Overzicht. Belangrijk vooral in de eerste klasse is deze maal de strijd Quick Boys 1-Fides Pacta 1. Belde elttall i s:;-.an momenteel met de leiders. A.R.C. 1, !u puntental ge lijk en er hangt dus van den uitslag van deze ontmoeting voor beide evenveel af. Quick Boys heeft het voordeel van eigen terrein, doch dat neemt niet weg dat de Pactanen wel zeer bijzonder op dreef zijn en o.l. zeker in staat zijn aan het flinke elftal der Katwijkers weerstand te bieden. A.R.C. 1 krijgt bezoek van Noordwijk 1 tegen wie zij haar leidende positie zal kunnen handhaven. S.L.F. 1 krijgt thuis een kleine kans tegen het bezoekend Rijnsb. Boys 1 om zich wat meer van de onderste plaats te verwijderen. Zaak ls echter om dat kansje te benutten. In 2A trekt Katwijk 1 naar S.C.O. 2. de leiders dus tegen een der zwakste zusjes, waarbij een voorspelling wel overbodig lijkt. Ons Clubje 1—A.R.C. 2 wordt wat meer spannend, waar ln dezen strijd wei nig krachtsverschil zal schuilen. Mogelijk een revanchepartijtje voor A.R.C. 2 op de 54 nederlaag der eerste ontmoeting. 2B brengt de ongeslagen leiders Sleu tels 1 tegen S.LF. 2 in het veld. In de vorige ontmoeting kon Sleutels slechts met 2—1 zegevieren en de mogelijkheid is nu niet uitgesloten, dat de eerste neder laag voor de deur staat. Terleede 2 kan thuis van Rijnsb. Boys 2 winnen, terwijl Katwijk 2—Q Boys 3 op een puntenver- deeling kan uitloopen. In 3A zal Quick Boys 4 uit tegen Wou brugge 2 bijzonder op dreef moeten zijn, wil zij daar geen kostbaar puntje verspe len. Noordwijk 3 zou daar inmiddels wel bij varen en zoodoende het puntje achter stand op de Boys kunnen inloopen, als zij dan zelf van Koudekerk 2 wint! Fides Pacta 3 heeft het lntusschen niet gemak kelijk tegen het bezoekend Weter. Boys 1, dat er allengs beter Inkomt en de puntjes wel eens belde kan meenemen. In 3B heeft Weter. Boys 2 weinig kans tegen Q Boys 5. In de 4e klasse gaat Kagia uit naar Katwijk 4. waar de bezoekers de beste papieren hebben Koudekerk 3Noordwijk 5 is weer een strijd waarop weinig staat gemaakt kan worden en met het oog op den uitslag, vooral voor Noordwijk 5, dat nog ongeslagen ls, ls het van veel belang. L.R.C. 4 kan deze maal mogelijk 2 puntjes boeken tegen Weter. Boys 3 Voor de juniores zullen Q. Boys 3 zoowel als Terleede resp 1 en 2 op de ranglijst hun leidende positie kunnen handhaven. U.V.S.—W.S.C. De blauwwltten zullen in den oefenwed strijd tegen de Zuidelijke 2e klasse W.8C. a s Zondag in de volgende opstelling uit komen vl.n.r Doel Kramp; achter: Graafmans en Burglj: midden: de Lange. Wallaart en v. Es; voor: Onvlee Kantebeen. v. Goor, Platteel en v. Weizen. P. C. en L. n—DE VALKEN 1. Morgenmiddag om 2 uur speelt P. C. en L. II tegen De Valken I (Valkenburg) haar 5en nederlaagwedstrijd op het V.V.S.- terrein. o WEDSTRIJDEN C. EN H. De L. V. V. „v. C. en H." houdt Zondag openingswedstrijden op een der terreinen van het sportpark Zuidwijk, die gelegen zijn aan den Rijksstraatweg bij Wasse naar, Te 12 uur komt C. en H uit tegen Fortuna. Scheidsrechter is de heer W. v. d. Loef. De opstelling is als volgt: Doel: J. Hartevelt; achter: C. v. Sons- beek en H. Disstelvelt; midden: D. v. d. Nieuwendfjk. D Kooreman. aanv. en J. Lefèbre; voor: J. Kriek, M E. Raadgeep, N. Ouwerkerk, F. Offerman en D. Gijzenij. Vervolgens speelt te 2 uur v. C. en H. 2 De Veteraan 1. Scheidsrechter is L D. Kooreman. o SPELREGELAVOND TE ALPHEN. Gisteravond gaf op ultnoodlglng van de vereeniging ..Alphen" de Haagsche scheids rechter, de heer v. d. Spek In de bovenzaal van Hotel „Centraal" een lezing over de voetbalspelregels. Voor deze lezing, die werd toegelicht met voorbeelden en spelmomenten op het witte doek, bestond gTOote belangstelling. Op uiterst boeiende en onderhoudende wijze wist de heer v. d. Spek de aanwezigen de regels van het voetbalspel duidelijk te ma ken. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een zeer groot gebruik werd gemaakt. Tot slot wer den door den heer Soeteman, die de „Film" verzorgde, een aantal komische spelbeelden vertoond die bijzonder In den smaak vie len. Hierna werd met een woord van dank, door den voorzitter öen heer v. d. Kolk de avond gesloten. UIT BOSKOOP. Het programma voor Zondag luidt: nam. half drie: Bosk. Boys IVGroene- weg II; nam. 2 uur, Voorwaarts I—Nleuw- veen I. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Programma voor morgen en Zondag. Zaterdagmiddagcompetitie (adspiranten) Klasse I: Fluks VZuiderkwartier I (aanvang 2.15 uur). Zondagcompetitie (Leden) Klasse I: Oosterkwartier INoorder kwartier I (aanvang 2 uur). Klasse II: Algemeene n—Fluks IV (aan vang 2 uur). Overzicht. 81echts een klein programma is er vast gesteld, doch het zal ons nog meevallen indien dit geheel afgewerkt kan worden. Vele korfbalterreinen in den lande zijn in deze tijd van het jaar bijna voortdurend onbespeelbaar en de velden in Lelden en Omstreken maken hierop weinig uitzonde ring. Hopen we echter dat er van het bo venstaande programma nog iets terecht komt. Voor de le klasse ontvangt Oosterkwar tier Noorderkwartier en om haar kleine kans op de eerste plaats te behouden, dient Oosterkwartier deze wedstrijd te winnen, iets waartoe zij zeer zeker ln staat is. De vastgestelde wedstrijd voor de 2e klasse tusschen Algemeene n en Fluks IV waarborgt een spannend verloop. Evenals ln de eerste ontmoeting kan ook thans een gelijk spel 't eindresultaat wel eens worden waarmede Oosterkwartier n het meest ge baat zou zijn. Voor de le klasse der adspirantencom- petltie prijkt de wedstrijd Fluks V—Zuider kwartier opnieuw op het programma waar bij laatstgenoemde nog steeds de beste winstkansen heeft. MOTORSPORT. TOESTEMMING T. T.-RACES. De Motorclub Assen en Omstreken ont ving één dezer dagen de beschikkng van het Ministerie van Waterstaat waarbij we derom voor de T.T.-Races. die dit jaar zooals men weet op 6 Juli zullen worden verreden, ontheffing wordt verleend van het bepaalde bij artikel 21 van de Motor en Rijwielwet (het gebruik van de open bare wegen voor wedstrijden). Thans kunnen dus de werkzaamheden, die de organisatie van de races met zich meebrengen, officieel beginnen. lntusschen is het reglement reeds goed gekeurd door de K.N.M.V., zoodat het ln druk gegeven kan worden. Binnen afzien- baren tijd zal het den binnen- en bulten- landschen rijders en fabrieken worden toegezonden. (Hbld.) AUTOMOBILISME. DE RALLYE VAN MONTE CARLO. KOU EN VORST IN PLAATS VAN ZON EN WARMTE. Mr Lamberts Hurrelbrinck schrijft ons: Het was bitter koud ln het zonnige Zui den toen wij 's morgens na het ontbijt te Alx ons hotel verlieten om den wagen te gaan halen Het water van een groote fontein hing ln bevroren kristallen naar beneden, een Ijskoude wind blies door de droge straten en de arme zuiderlingen liepen snel met hoog ongeslagen kragen en dikke wollen halsdoeken om den nek. In de garage vroor het en een paarde- deken over den radiateur van onzen wagen gelegd scheer maar een zeer primitieve beschutting voor onzen armen Ford. Toen Oalkoen op den starter drukte sloeg de motor evenwel terstond aan. WIJ hadden zoo gehoopt ln het Zuiden de lente en warmte en zon te vinden, maar de zon was de eenlge die aan onze verwachtingen beantwoordde. Die scheen uit een strakblauwen hemel over een on der rijD versbard landschap, waar een koude wind het droge stof over de wegen deed dwarrelen. Het Esterelgebergite lag zelfs onder de sneeuw, zelfs te Cannes, de liefelijke badplaats aan de Azuren Kust, vonden wij sneeuwvlokken en de mimosa en een dun vlies lis od de sloten. WU dach ten aan Bakker Schut, aan Mutsaerts en Couwenberz. aan KooDman en aan al die andere Rallye rijders die op dat oogenblik door Europa reden op weg naar het hooge Noorden. Wij hadden tenminste de hoop dat het beter zou worden hoe meer wij naar het Zuiden afzakten, al was die hoop dan ook al van Lyon af teleurgesteld. Maar zij? Arme kerels! In Monte Carlo gaven wij onze bagage in het hotel af waar wij deze na afloop der Rallye terug hoopten te vinden. Door al dit oponthoud was het. reeds 4 uur geworden toen wij eindelijk koers zetten naar Italië Het verlies van al die bagage was een ware opluchting. De derde man achter ln den wagen zat. nu niet meer tusschen koffers en valiezen ingemetseld, maar kon zich vrij bewegen, en met een paar dekens en kussens voorzagen wij zelfs de mogelijkheid om gedurende de rit een Slaapgelegenheid daar in dat achter- hok te lmprovlseeren Calkoen ging on middellijk aan het exoerlmenteeren en de proef lukte wonderwel. Een verleidelijk rustbed, met sneeuwkettingen, gereed schappen en stalen sleepkabels als matras bracht ons visioenen van slaap en rust na vermoeiende inspanningsuren voor oogen. De Italiaansche Douane duurde vrij lang maar schonk aan v. d. Krol gelegenheid zijn kennis van het Itallaansc.h te verrij ken met noodzakellike uitdrukkingen op benzine- en motorgebied en toen het reeds donker was reden wij weg langs de overdag zoo verrukkelijk mooie kust. der Italiaansche Rivtera. thans zagen wij niets dan hier en daar wat lichtjes op de bergen en af en toe het witte schuim der golven dat zich afteekende op de donkere glan cing van de zee. Een enkele maal in de verte een feeërieke straling van licht als wij een visschersdorpje of een dier vele badplaatsen langs de Italiaansche kust naderden, maar verder niets dan donkere duisternis rondom den zich voortdurend in tallooze kronkelingen over de rotsen slingerenden weg. „Ik zie de zee niet meer, wij zijn ver keerd!" riep Oalkoen opeens die het rich- tbigsgevoel van een postduif schijnt te hebben, en inderdaad toen wil een aan komende auto aanhielden om den weg te vragen, bleken wij verdwaald te zijn en ons midden in de bergen van het binnen land te bevinden. Wit gingen weer terug, vele kilomeetrs ver naar het dorpje waar wij op den verkeerden weg waren geraakt. Te Sarona namen wij in een sneeuw storm benzine in. en daar merkten wii dat de Italiaansche tijd een uur later dan de Fransche ls. zoodat wij besloten om dien dag niet verder te reizen dan Genua, waar wij 's avonds tegen 10 uur aankwamen. Door al dat oponthoud was het een korte dan van 409 K.M. geworden maar den volgenden dag hoopten wij den verloren tijd in te halen en ln leder geval tot Rome te gaan. De wagen was nu Ingereden, maar Oalkoen. die een uiterst zorgzaam leider ls, wilde de bemanning sparen, op dat wij alle drie over een week geheel en al frisch aan den start zouden kunnen verschijnen. RECLAME- 488» w Supra 25 cl. Blauw Band 20 ct. Groen Band 15 ct. per '/a ons ZWEMMEN. DE OFFICIEELE RECORDLIJST. (Vervolg van gisteren). Behalve de Europeesche records voor dames ls nog de volgende lijst vastgesteld: Europeesche recordlijst heeren. 200 meter vrije slag, Taris, Frankrijk, 2 min. 12,2 sec. 300 meter vrije slag, Taris, Frankrijk, 3 min. 27.6 sec. 400 meter vrije slag, Taris, Frankrijk, 4 min. 47 sec. 500 meter vrije slag, Taris, Frankrijk, 6 min. 1.2 sec. 800 meter vrije slag, Taris, Frankrijk, 10 min. 15.6 sec 1000 meter vrije slag, Taris, Frankrijk, 12 min. 57.6 sec 1500 meter vrije slag, Arne Borg, Zweden, 19 min. 7.2 sec. 100 meter schoolslag, Cortonnet, Frank rijk, 1 min. 12.4 sec. 200 meter schoolslag, Cartonnet, Frank rijk, 2 min. 42.6 sec. 400 meter schoolslag, E. Rademacher, Duitschland. 5 min. 50.2 sec. 500 meter schoolslag, Schwarz, Dultsch- land, 7 min. 33.1 sec. 100 meter rugslag. Kueppers, Duitschland 1 min. 8.8 sec. 200 meter rugslag, Simon, Duitschland, 2 min. 38.3 sec. 400 meter rugslag, Besford, Engeland, 6 min. 41.8 sec. 4 x 200 meter vrije slag, estafette, Hon garije, met Abay Nemes, Meszoiy, Wannie en Szekely, 9 min. 27.7 sec. Wereldrecordlijst dames. 100 yards vrij, Willy den Ouden (Ned.), 59.8 sec. 100 meter vrij, Willy den Ouden (Ned.), 1 min. 4.8 sec. 200 meter vrij, Willy den Ouden (Ned.), 2 min. 28.6 sec. 220 yards vrij, Willy den Ouden (Ned.), 2 min. 27.8 sec. 300 yards vrij, Eleonor Knight, Amerika, 3 min. 38.4 sec. 300 meter vrij, Willy den Ouden (Ned.), 3 min. 58 sec. 400 meter vrij, Willy den Ouden (Ned.l, 5 min. 16 sec. 440 yards vrije slag, Helen Madison, Amerika, 5 min 31 sec. 500 meter vrije slag, Helen Madison, Amerika, 7 min. 12 sec. 800 meter vrije slag, Eleonor Knight, Amerika, 11 min. 44.3 sec. 880 yards vrije slag, Helen Madison, Amerika, 11 min. 41.2 sec. 1000 yards vrije slag. Helen Madison, Amerika, 13 min. 23.6 sec. 1000 meter vrije slag, Helen Madison, Amerika, 14 min. 44.8 sec. 1500 meter vrije slag. Helen Madison, Amerika, 23 min. 17.2 sec. 1609 meter vrije slag, Helen Madison, Amerika, 24 min. 34.6 sec. 4 x 100 meter vrije slag estafette, Neder land. met Jople Selbach. Annle Timmer mans, Rie Mastenbroek en Willy den Ouden, 4 min. 33.3 sec. 100 meter schoolslag. Dennis, Australië, I min. 24.6 sec. 200 yards schoolslag Else Jacobson, De nemarken, 2 min. 49.5 sec. 200 meter schoolslag, Mayehata, Japan, 3 min. 0.4 sec. 300 meter schoolslag, Mayehata, Japan, 6 min. 24.8 sec. 500 meter schoolslag, Mayehata, Japan, 8 min. 3.8 sec. 100 meter rugslag, Rle Mastenbroek (Ned. 1 min. 16 8 sec. 150 yards rugslag. Eleanor Holm, Ame rika, 1 min. 53.4 sec. 200 meter rugslag, Phyllis Harding, En geland, 2 min. 50 4 sec. 400 meter rugslag, Phyllis Harding, En geland, 6 min. 12.4 sec. Wereldrecordlijst heeren. 100 yards vrije slag, Weissmuller, Ame rika, 51 sec. 100 meter vrije slag, Fick, Amerika, 56 8 sec, 200 meter vrije slag, Weissmuller, Ame rika, 2 min. 9 sec, 220 yards vrije slag, Weissmuller, Ame rika, 2 min. 9 sec. 300 yards vrije slag, Gilhula, Amerika, 3 min. 6.8 sec. 300 meter vrije slag, Gilhula. Amerika, 3 min. 24.4 sec. 400 meter vrije slag, Maktno, Japan, 4 min. 46.4 sec. 440 yards vrije slag. Gilhula, Amerika, 4 min. 48.6 sec. 500 yards vrije slag, Medlca, Amerika, 5 min. 26.6 sec. 500 meter vrije slag, Medlca, Amerika, 5 min. 57.8 sec. 800 meter vrije slag, Maklno, Japan, 10 min 1.2 sec. 880 yards vrije slag. Medlca, Amerika, 10 min. 154 sec. 1000 yards vrije slag, Medlca, Amerika, II min. 37.4 sec. 1000 meter vrije slag, Negami, Japan, 12 min. 41.8 sec. 1500 meter vrije slag, Arne Borg. Zweden, 19 min. 7.2 sec. 1609 meter: Arne Borg, Zweden. 21 min. 6.8 sec. 4 x 200 meter vrije slag estafette: Japan, met Miyazakl, Yusa, Toyoda en Yokohama, tijd 8 min. 58 4 sec. 4 x 200 yards vrije slag estafette: Yale University, Amerika, met Hoyt. Corroon, Wilson en Livingstone, 8 min. 38.8 sec. 100 meter schoolslag, Cartonnet, Frank rijk, 1 min. 12 4 sec. 200 yards schoolslag. Cartonnet, Frank rijk. 2 min. 2 min. 25 6 sec. 200 meter schoolslag, Cartonnet, Frank rijk. 2 min. 42.6 sec. 400 meter schoolslag. E. Rademacher, Duitschland, 5 min. 50.2 sec. 500 meter schoolslag, Schwarz, Duitsch land. 7 min. 33.1 sec. 100 meter rugslag, Kojac, Amerika, 1 min 8.2 sec. 150 vards rugslag, Kojac, Amerika, 1 min 37.4 sec. 200 meter rugslag, Kojac, Amerika, 2 min. 32.2 sec, 400 meter rugslag, Kawazoe, Japan, 5 min. 37.6 sec. IJSHOCKEY. NEDERLANDERS WINNEN. Arosa II wordt met 32 geklopt. Het Zwaluwen-team, dat gisteren een match heeft gespeeld tegen de tweede ploeg van Arosa, heeft meer geluk gehad dan den dag tevoren. Hoewel de Neder- landsche spelers een slechten dag hadden, waren zij toch de meerderen van hun te genstanders welke zij met 32 wisten te kloppen. De samenstelling van de Zwalu- wenploeg was dezelfde als die van eergls- ren, op de keeperplaats na, die door Van Marle werd ingenomen. Arosa nam in het eerste kwartier spoe dig de leiding door Essig. Bij een der te genaanvallen lukte het De Jong den ge lijkmaker te scoren Maraezi gaf de zijnen daarna echter opnieuw de leiding. (2—1). In het tweede kwartier maakten de onzer, wederom gelijk, thans door v. d. Mandele, na goed werk van Maas. Hierbij bleef het dan in dit spelgedeelte. Het derde en laatste kwartier bracht de beslissende goal voor de Zwaluwen door j een fraai schot van Dupon (3—2). Het weer was niet al le best met sterke bewolking, doch er viel geen sneeuw.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14