OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. plaatsen, maar ik verander er iets in, ik houd niet van een pak slaag, daar ben ik erg tegen. Jo Brilman, ja we hebben eenige koude dagen gehad, maar sneeuwen heeft het hier eigenlijk niet gedaan. Carolientje Verbiest, zoo ben je ook op de verjaarpartij geweest van Jenny. Je mag samen insturen of ieder apart, net zooals je wilt. Jannie Heetveld, dat raadsel heeft er al ingestaan, dat is mij al heel dikwijls toegezonden. Geertruida Pelt, dat raadsel is niet jjuist die plaats bestaat uit 10 letters, er moet nog en achter; had Je dat raadsel in dat krantje gevonden. Leni Groeneveld, het heeft hier wel tel kens gehageld, maar gesneeuwd bijna niets, soms 1 of 2 minuten. Je raadsel zal ik later eens plaatsen. Eempien en Jo Wassenaar, Jo nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, veel ple zier gehad? Aardig Eempien, dat je nu weer eens schreef. Jammer, dat het boek te moeilijk is voor Jo, wie heeft het ge haald, men moet altijd maar goed den leeftijd zeggen. Jo van Vliet, van jou heb ik geen raad sels die geschikt zijn om te plaatsen, zoek maar eens wat anders. Prettig dat je nu werk hebt gevonden, hoevele uren moet je er werken? Ja ik ben helaas dikwijls ziek. Betsy Stlkkelorum, dat was akelig dat je grootvader, al 88 jaar, nog moest ge opereerd worden. Is hij nu weer thuis? Van jou heb ik 1 raadsel dat geschikt is, het andere heeft er al ingestaan. Hannle van der Hoek, ben je al weer ziek geweest, vervelend hoor. Verlang je al zoo naar je verjaardag?" Ik geloof niet dat ik raadsels van jou heb, die geschikt zijn om geplaatst te worden, je anecdote was go ed, die heb ik opgezonden. Hendrika van Egmond, Je was gelukkig niet erg ziek, want Je mocht gauw weer naar school. Wies en Trees Groeneveld, jullie raad sels zal ik later voor en na wel eens plaat sen, maar ik heb nog veel in voorraad. Wllhelmina, Gerardus, Greetje Teleng, ik heb zóóvele papieren liggen maar ben geen raadsels van jullie tegengekomen als ik zocht, ik moet vandaag de correspon dentie schrijven, dus heb vandaag geen tijd om er nog meer naar te zoeken, ik kreeg nu zóóveel brieven, had dus zooveel te lezen en daarna te beantwoorden. Meintje van den Berg, kijk eens, ik vind Juist, zoo aardig, als kinderen mij zelf schrijven, zelf wat vertellen, het behoe ven heusch nooit lange brieven te zijn, jij schrijft altijd netjes, dus je bewijst dat je het goed zelf kunt. Annie Smittenaar, ben je nu afgeloopen Zondag in den Haag geweest, of moet het nog gebeuren? ik weet niet wanneer of je schreef, dus welken Zondag of het zou zijn. Jan Feenstra, Je hoeft ze heusch niet allemaal op te lossen. Was de kleine zus blij toen ze jarig was? Van mij is die datum 10 Maart. Harrie Cornelissen, ja. pas maar goed op dat je de raadsels niet weer verliest als je ze al goed hebt opgelost. Klaas en Henk Brand, ik hoop voor de Jeugd dat er sneeuw of ijs komt, maar niet voor mij zelf. Als kind heb ik wel schaatsengereden, later niet meer. Annie Boekestein, je had in lang niet geschreven, maar hebt nu je schade wel ingehaald, vellen vol; ik heb nog niet al die anecdotes kunnen lezen, eerst moet de correspondentie klaar, maar er zal stellig wel veel bij zijn wat ik kan ge bruiken. Allen hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Koningin, koning. 2. Inkt, pot, inktpot. 3. Schoorsteenmantel. 4. Wildervank, wild, eik, van, 5. Een gat. 6. Nog 5 namelijk v, w, X, ij, z. Want u is de 21e letter van het a, b, c. 7. Een tang. 8. Strenge heeren regeeren niet lang. Letty heeft een pop gekregen En die komt hier ver vandaan. Zulke poppen zie je nimmer In een etalage staan. Vader bracht haar van de reis mee Uit het Zuiden, dacht: ik zal Letty hiermee eens verrassen: Een boerin uit Portugal! De boerinnen dragen allen Daar een mooi en kleurig kleed; Bont en fleurig, sierlijk handwerk, Als voor een festijn gereed! Och, wat was het kleine meiske Met die pop verschrikk'lijk blij! Daad'lijk riep ze: O, mijn schatje, Jij slaapt 's nachts heel dicht bij mij! (Nadruk verboden). Popje aan en uit te kleeden Was haar steeds opnieuw een vréugd, t Roode jurkje, 't omslagdoekje, 't Maakte telkens haar verheugd. Hoe zal ik mijn popje noemen? Vroeg zij: Geeft u mij eens raad! 'k Heb een Annie, een Marietje En mijn kleinste heet Agaat! Ja, zei Moeder, wat dunkt Vader? Vader dacht diepzinnig na, Och, ze zeggen in het Zuiden Meestal: Donna Lucia! Tot een dame. 't Was besloten, Letty danste van de pret. Donna Lucia gaat 's avonds In haar armpjes mee naar bed! TINE BRINKGREVE WICKERINK. GOEDE OPLOSSINGEN VAN DE RAADSELS ONTVANGEN VAN: Hennie van der Loo. Nettle Witmer, Jopie Witmer (zie naar je namen in de correspondentie), Elly de Klerk, Anaiie Keijzer. Wim Keijzer, Piet Lagas, Marius van den Anker, Dikkie Zwaan. Jan van Ommering, Jo van Ommering, Dit Begen (waarom jij alleen? is je zusje ziek?), Willemien van Keeken, Geertruida Blóte, Lies Deumer, Marietje van den Berg, Jan Uiterdijk. Ria Uiterdijk, Gerand de Geus. Dorus de Geus, Keesje de Geus, Eempien Wassenaar, Jo Wassenaar. Pina Honcoop, Hannle van der Hoek, Hendrika Hermina van Egmond, Wies Groeneveld, Trees Groeneveld. Meintje van den Berg, Annie Smittenaar, Rika de Graaf, Jaap Kruit, Jan Feenstra, Harrie Cornelissen, Wim Nolles, Jon de Graaf, Greetje de Graaf. Jacob Ruijgrok, Klaas Brand. Henk Brand Carolientje Verbiest. Marie Brokaar, Jan nie Heetveld. Wilhelmina Teleng, Gerar dus Teleng. Greetje Teleng, Geertruida Pelt, Leni Groeneveld, Arie Smittenaar, Zus Smittenaar. Matthie van der Linden. Annie van der Linden, Jo Brilman. Leen- dert Sybrands, Jenny van Houten. Dirkje Munnik, Flonie van Ginkel, Jan van Gin- kel. Rietje Vollenga, Ans Vollenga, Roosje van der Kaay, Annie Solie, Judith de Roode Jannie van der Kaay. Riek Scheer, Go Scheer, Adriaan Pison. Jan van, der Lucht, Piet van der Lucht. Truus van der Lucht, Jaantje Braxhoven. Bep Braxhoven, Cisca van Gijzen, Cornells Smit, Willem Harte- veld, Jan Gottmer, Piet Gottmer, Tinie Deegenaars. Cor Bouste, Henk Bousie Nelly de Leeuw, Mientje Stikvoort. Beppie Kee- reweer, Hendrik Mulder, Nellie Mulder, Tienie Bakker, Adriaan Boender. Truus de Graaf, Paula ten Hooven. Edward ten Hoo- ven. Piet van Schayk. Gerarda Spiecker, Annie van Weizen. Chris van der Born, Nico H. Koning, Bep Nieboer.. Wim Nie-' boer, Bert van Vliet, Jo van Vliet, Betsy Stikkelorum. Henk Luttje, Ccirie Holle-, maai, Conny van Vliet, Annie Bink, Hen nie de lEcluse. Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit. Lientje Oostveen, Tini van Dam, Maartje Brugman. Annie Boe kestein, Piet van Egmond, Annie van der Valk. Bep van Niehoff, Gerrit Nagtegaal, Jo van der Linden. Tieleman van der Linden. Toosje Bouter. Beppie Bouter, Jitske van Akker. Marietje van Akker, Joop Hofstra Adri Bavelaar, Bram Bave- laar. Rie Hartevelt Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt Jacobus Nie boer, Jaainle Nieboer Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Ma rietje van Vliet, Jan van Hoven, Piet van Hoven, Triny Blotkamp, Hendrientje Blot- kamp, Sientje Timmermans, Aafje van Haalem. Leendert van Haalem. Janny Bon, Nico Liebert, Margje Liebert. Koos Nie boer, Oelia Kret. Hans Kret. Corry Kret, Piet Zwart, Rie Oudshoom, Klaas Ouds- hoonn. Jannie de Water. Frans de Water, Lilly van der Leeuw, Arthur Moraal, .Yvonne Moraal, Riet Smittenaar.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15