LEGKAART. CORRESPONDENTIE. De legkaart stelt voor: Jongen en meisje 2tya aan 't bellen blazen. De hond maakt 'n bel met z'n neus stuk (Nadruk verboden) Alle nieuwelingen zijn weer welkom! allen mogen mij Tante noemen, en mogen gerust meerdere brieven in dezelfde enve loppe doen. In den winter komen er steeds vele nieuwelingen bij, dan heeft men meer tijd als men 's avonds gezellig binnen bij de warme kachel zit. Vanaf 7 jaar mag men meedoen, tot 11 jaar be hoort men tot de kleineren, van 1116 jaar tot de grooteren. Er behoeft heusch niet eerst gevraagd te worden: mag ik meedoen? mag ik u Tante noemen? Iedereen is welkom! Ziezoo nu vele aparte antwoorden, ik kreeg stapels en stapels brieven dus ik kan niet beloven djit ik uitvoerig antwoord, dan nam ik de heele kinderkrant in be slag. Triny en Hendrientje Blotkamp en Ju dith de Roode, natuurlijk mogen jullie bij elkaar insluiten. Nettie en Jopie Witmer, jullie zijn toch zeker zusjes, want het was precies het zelfde adres Nu dan behoeven jullie heusch niet 2 aparte brieven over de post tg zenden,dat kan toch in dezelfde en veloppe. Dikkié Zwaan, wat een alleraardigste plaatjes op je nieuwe postpapier. Verlang jij zoo naar sneeuw, dat begrijp ik best. Ik ga nu niet uit. Willemien van Keeken. ja natuurlijk mag je mij Tante noemen, dat schrijf ik altijd ieder keer aan alle nieuwelingen. Wat aardig wat je mij beschreef over die waterval in de etalaee roed bedacht, het had zeker veel succes hè. Marius van den Anker, neen, ik kan en mag nu niet uit, zeker zou ik o zooveel prettiger vinden als ik zoo gezond en flink was, dat ik iederen dag kon uitgaan en in de buitenlucht komen. Jansje Spa, jij mag gerust gaan mee doen en je zusje Adrie zoodra zij 7 jaar is, nu is zij nog te klein om raadsels op te lossen en nu kan zij immers ook nog niet schrijven. Marietje van den Berg, van die spreek woorden heb ik heusch al genoeg in voor raad. zoek maar eens een ander raadsel. Lies Deumer, niets erg als je het eens vergeet om de raadsels in te sturen. Ik heb o, zooveel briefkaarten, kaartjes enz. ontvangen maar van jou heusch niet, dan zou ik je naam wel hebben vermeld, het is jammer, zeker verloren geraakt met de groot» drukte op de post. Jitske en Marietje van Akker, hoe aar dig voor Jullie dat je mee mocht naar den Haag om dat nieuwe kleine neefje te zien. Toosje en Beppie Bouter, het was Zon dag zeker wel een heerlijke dag met al die familie op visite, Jullie hebt zeker wel genoten. Gerrit Nagtegaal, ik hoop van harte dat je de volgende keer weer vroolijk kunt zijn omdat alle zieken dan weer beter zijn. Bep van Niehoff, los nu maar op, de raadsels die je weet en dan ben ik best tevreden hoor, met gewone raadsels is dat heel iets anders dan met prijsraadsels. Piet van Egmond, hoe is het met de verkoudheid? nog schor en aan het hoesten? Neen ik mag nu niet uitgaan, dus merk niet veel van het slechte weer. Annie van der Valk, ja je kaart had ik gekregen. Dat is best hoor, ga maar trouw meedoen, zoodat je ook tot de getrouwen gaat behooren. Maartje Brugman, wel neen, dat is niets erg als je eens overslaat. Wat heb je al veel genaaid in dat eene jaar, waren het allemaal stukken voor je zelf? Lientje Oostveen, dat is wel aardig als je een jarige gaat feliciteeren, dat je dan zelf wat cadeau krijgt. Dikkie en Bald de Wit, jullie raadsels zal ik eens plaatsen. Hennie de l'Ecluse, een heel aardig versje hoor, dat ik met plezier heb gele zen, lief van je om het heelemaal voor mij op te schrijven. Corrie Holleman, je raadsel zal ik eens plaatsen. Zoo, was je broertje net jarig, toen je aan mij schreef, gaat hij al naar school? Bert van Vliet, houdt je zooveel van die legplaten? ja ik leg er ook wel eens, wel van een paar honderd stukjes, ga je dat later ook doen? Wim en Bep Nieboer, in December heb ben jullie pas prijsraadsels gehad, en toen waren er zóóveel prijzen, dus nu wachten we weer eens een tijd. Chris van den Bom, zoo, is je broertje in Katwijk, en wordt hij al wat beter? ik begrijp dat hij blij was toen inllie kwamen om hem te bezoeken. Annie van Weizen, is dat kleine broer tje dat deze week jarig is, de jongste? hij verheugde zich zeker erg op zijn ver jaardag. Hendrik en Nellie Mulder en Tienie Bakker, ja ik miste jullie al een heelen tijd, maar ik neem het niet kwalijk hoor, wees gerust. Beppie Keereweer, ben je zooveel ziek geweest en geopereerd en daarna nog geelzucht, zoodat Je op een chinees leek ik moest lachen dat je dat zoo schreef. Mientje Stikvoort, verlang Je naar ijs? misschien komt dat nog wel. Nelly de Leeuw, sommige van die raad seis hebben er al ingestaan, Cor en Henk Bousie, de meeste van die raadsels stonden er al eens in. Tini Deegenaars, Ja hoor, dat begrijp ik hoe aardig dat was was die tentoonstel ling van alles wat op de clubjes is gemaakt Jo en Piet Gottmer, dat is gezellig als jullie samen meedoet. Je raadsel zal ik later eens plaatsen. Willem Harteveld, ik moest erg lachen dat je je zelf noemde; het nieuwe oplos sertje. Cisca van Gijzen en Jaantje en Bep Braxhoven, o, staan de namen in volg orde zooals jullie op het kiekje staan, dat is aardig hoor dan weet ik het nu wel. Drietal van der Lucht, zóóveel heeft het hier in den Haag heusch niet gesneeuwd dat er een glijbaan kon gemaakt worden Jannie en Roosje Van der Kaay, ge lukkig dat je zusje gauw weer thuis mag komen. Neen, die straat ken ik niet. Plonie en Jan van Ginkel, hoe akelig van je broertje Corrie, hoe kwam het? en wat naar dat hij zooveel pijn heeft. Margje en Nico Liebert, wat aardig dat jullie nu allebei een konijntje hebt, zorgen jullie er zelf voor? Als het voorjaar wordt kan je er buiten groen voor gaan zoeken Sientje Timmermans dus een prettigen verjaardag gehad en 's avonds vriendin nen op visite, dat was zeker heerlijk. Aafje en Leendert van Haalem, ik schrijf er toch altijd bij, aan de nieuwe lingen dat ze mij Tante mogen noemen heb je dat niet gelezen. Dus jullie zijn ge zellig met veel kinderen thuis. Arthur en Yvonne Moraal, neen op het oogenblik ga ik niet uit, later wel weer Leendert Sybrands, prettig dat je in de vacantie bij je ouders kon gaan logeeren maar natuurlijk jij moet naar school en kunt dus niet altijd bij hen zijn, maar je. bent niet bij vreemden maar bij je groot ouders ln huis. Jenny van Houten, nog wel gefeliciteerd al is het wat laat, maar ik wist het niet eerder. Ja nu behoor je tot de grooteren Arie, Piet en Zus Smittenaar, ik vind het heel leuk postpapier met grappige plaatjes, mag er altijd een voor mij ge bruikt worden? Matthie van der Linden, zoo, nu weet ik goed hoe of je heet. Je anecdote zal ik

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14