MAGGI' De Nederlandsch-Japansche onderhandelingen. AROMA LEIDSCH DAGCLAD - Derde Blad Donderdag 17 Januari 1935 Een onderhoud met Mr. P. J. A. Idenburg. GEMENGD NIEUWS. y l Wdijn reefvoor- tdeefiger uit LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. RADIOPROGRAMMA. Gistermiddag is mr. P. J. A. Idenburg. secretaris Tar. de Nederlandse he delegatie voor de Nederlandsch-Japansche handels besprekingen te Batavia, met den boot trein van de „Indrapoera" te Den Haag aangekomen. Wy Tonden den heer Idenburg bereid ons eenige Tan zyn indrukken mtrent deze onderhandelingen mede te deelen. Zijn indruk was, dat er van Japansche zijde met ernst naar gestreeld wordt om tot een aceoord met Nederland te komen. Voor zich zelf had de heer Idenburg de overtuiging dat de moeilijkheden, welke nog bestaan, overwonnen kunnen worden, maar daarvoor is noodig, dat de hangende kwesties zoowel hier te lande als in Japan eerst nog eens rustig overwogen en be sproken worden. De schorsing der onder handelingen biedt daartoe een gunstige gelegenheid. Uit de veelheid der concrete punten, welke bij de onderhandelingen naar voren ziin gekomen, zijn er een drietal van groot belang Als men het daaromtrent eens is. komt de rest ook vanzelf in orde De heer Idenburg achtte zich op het oogenblik nog niet bevoegd zich hieromtrent nader te preciseeren Wat de sfeer betreft, waarin de bespre kingen werden gevoerd, de laatste weken was de verhouding tusschen de beide de legaties ondanks de groote zakelijke mee- ningsverschillen bijzonder gunstig Dat versterkte den heer Idenburg ln zijn mee ning. dat de mogelijkheid om tot een ac- coord te komen, bestaat. De contingenteeringen in Indië. Is het juist, vroegen we, dat de ver schillende contingenteeringen in Indië bij de Japansche delegatie den Indruk heb ben gewekt, dat de belangen van Twente boven die van Japan worden gesteld en dat daardoor de onderhandelingen be moeilijkt werden? Dat zou ik categorisch willen tegen spreken. .antwoordde de heer Idenburg Het gaat niet om iets meer of minder Im port; de moeilijkheid om aan verschil lende van onze verlangens toegemoet te komen, ligt hoofdzakelijk ln Japan zelf. Japan zou onze suiker afnemen tegenover textiel uit Japan naar Indië. Maar daar Japan zelf reeds uit Formosa suiker ex porteert, is het moeilijk voor dat land nog suiker uit Indië te betrekken. Op het punt van suiker en scheepvaart zijn de onderhandelingen thans geschorst De heer Idenburg beschouwde het als een belangrijk resultaat van de gevoerde onderhandelingen al ls het dan ook een kwestie van meer algemeenen aard dat van Japansche zijde thans de noodzake lijkheid van onze handels politiek in Indië wordt begTepen en aanvaard. Dat zie ik aldus de heer Idenburg als een groote winst. Terwijl het ook een groot voordeel is, dat wij van onzen kant nu eens precies gezien hebben, welke punten voor Japan zwaar wegen en welke niet. DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Directeur met diens zoon en een commissaris in politiebewaring gehouden. Gisteren heeft te Amsterdam een huls- zoeking plaats gehad in het kantoorge bouw van het Paleis voor Volksvlijt aan het Oostelnde. waarbij verschillende boe ken en bescheiden ln beslag zijn genomen. De directeur van het Paleis voor Volks vlijt, de heer J. M., diens zoon en een der commissarissen, de heer J. PI., zijn naar het hoofdburau geleid en zijn daar den geheelen middag aan een verhoor onder worpen door den rechter-commissaris, mr. M D. K. 8. van Lier. Reeds geruimen tijd is de justitie bezig met het instellen van een onderzoek naar vermeende malversaties, die bij het Paleis zouden zijn gepleegd. Door een der obliga tiehouders ls eenige maanden geleden een klacht ten parkette gedeponeerd, waarin hij schreef, dat z. 1. valsche balansen waren opgemaakt. Van obligatieleeningen. die volgens deze balansen moeten zijn afge- loopen, werden n.l .nog steeds stukken aan geboden en uitbetaald. Dus hier is óf sprake van onjuiste balansen óf de obli gaties zijn dubbel uitbetaald Reeds ln November zijn boeken ln beslag genomen, doch daar ook een gedeelte van de boekhouding bij den brand van het Palels voor Volksvlijt ls verwoest, nam het onderzoek geruimen tijd in beslag. Zoowel de directeur, de heer M.. als diens zoon en de commissaris de heer PI. zijn op het hoofdbureau van Politie in politiebewaring gehouden. Het onderzoek duurt nog voort. o GROENTEKAR AANGEREDEN DOOR AUTO. Toen de heer Ottens gisteravond met zijn vrouw op een groentewagen vanuit Haren naar Groningen reed. werd hij door een uit de richting Groningen komende personenauto aangereden. De vrouw van den heer Ottens viel van den wagen en werd zoodanig gewond dat overbrenging naar het ziekenhuis te Groningen nood zakelijk bleek De bestuurder van de auto. die de aanrijding veroorzaakt had bekom merde zich niets om het geval en reed door Het nummer van de auto kon ech ter nog door Iemand opgenomen worden. De groentenwagen werd beschadigd, de heer O zelf bekwam geen letsel. Van een en ander werd aan de politie te Haren en Groningen kennis gegeven die trachten za' den bestuurder van de auto op te sporen. -O— De scheepvaart-conferentie Wat denkt u van de scheepvaart- conferentie, welke in Japan zal worden gehouden tusschen vertegenwoordigers van Nederlandsche en Japansche scheepvaart maatschappijen, vroegen we Ik ben van overtuiging, dat de moei lijkheden op scheepvaartgebied te over bruggen zijn, antwoordde de heer Iden burg. Hetgeen bereikt moet worden, ligt niet zoo heel ver af van den bestaanden toestand. Met de scheepvaart zijn de moeilijkheden meer van princlpleelen aard; scheepvaartkwesties vormen altijd teere punten. Daarom tracht men het scheepvaartvraagstuk thans op de zuiver private conferentie te Kobe op te lossen Dat neemt natuurlijk niet weg, dat onze Regeering zeer veel gewicht hecht aan de resultaten van deze conferentie Aan de Japansche delegatie is meege deeld, dat. als het scheepvaartvraagstuk niet wordt opgelost, de Nederlandsche Regeering niet verder over een handels verdrag wil spreken Maar nog eens: de oplossing behoeft niet zoo ver van den status quo af te liggen. Was de elsch van Japan om zelf de goederen te vervoeren, welke het uit Indië betrekt, niet wat overdreven? Met het bauxletvervoer gaat het nu half om half. Men moet de zaak ook van Japansch standpunt bezien De Japanners zijn van oordeel, dat. als wij van hen vragen meer naar Java te exporteeren. wij hen ook ln de gelegenheid moeten stellen, dat zoo goedkoop mogelijk te doen Voor dergelijke aangelegenheden kunnen speciale regelingen gemaakt worden. U sprak van den goeden wil van Japan om tot een accoord te komen, maar de Japansche pers scheen het er toch op aan te leggen om de onderhandelingen te doen mislukken. Het resultaat van de onderhandelin gen hangt geheel af van den wil tot slagen en die ls bij Japan aanwezig. Om die reden geloof ik, dat. zij het misschien op een eenlgszlns andere basis dan wij ons had den voorgesteld overeenstemming ls te be reiken Ik sluit dat althans niet uit Wat de pers betreft, men moet de Ja pansche Regeering en de Japansche pers goed uit elkaar houden. De Japansche pers is relatief zeer onafhankelijk van de Re geering. De Regeering maakt wel eens ge bruik van de pers. maar dikwijls gebeurt het dat de pers zich tegen de Regeering keert. In het begin der onderhandelingen heeft de Japansche pers wel wat tegengewerkt, maar in den laatsten tijd niet, nadat de Nederlandsche delegatie er de Japansche op had gewezen De heer Idenburg legde er tenslotte nogmaals den nadruk op, dat de tot nu toe gevoerde besprekingen veel hebben bijgedragen tot een wederzijdsch begrijpen en hij wees voorts op de prettige wijze, waarop de onderhandelingen in den laat sten tijd zijn gevoerd door den Japanschen consul-generaal te Batavia, den heer Koshida. Msb. WAGON VAN EEN RANGEERENDEN TREIN ONTSPOORD. Sneltrein AmsterdamMaastricht had een halfuur vertraging. Tengevolge van een verkeerden wissel stand had gistermiddag omstreeks twaalf uur een ontsporing plaats op het station van het Noord-Limburgsche plaatsje Oirlo- Casteray. Op het baanvak van de lijn Am sterdam-Maastricht, welke daar ter plaatse enkeispoor heeft, geraakte van een ran geerenden trein een met hooi beladen wa gon uit de rails, waardoor het baanvak ge heel versperd werd. Met al het beschikbare personeel, dat onmiddellijk gerequtreerd werd. nam men het opruimingswerk ter hand. Toen om 12 uur 45 de sneltrein uit Amsterdam naar Maastricht moest pas- seeren, was men met de opruimingswerk zaamheden nog niet gereed en moest deze stoppen. Eerst om 13 uur 15, toen men de wagon weer op het spoor had. kon de trein, die dus een halfuur oponthoud had gehad, weer vertrekken met bestemming naar Maastricht. o SMOKKELAAR IN DEN RUG GESCHOTEN. Omdat hij niet wilde stoppen. Toen gistermiddag een uit Dultschland komende vrachtauto ons land wilde bin nenrijden. gaf de bestuurder geen gevolg aan de sommatie van den dlenstdoenden ambtenaar uit Tegelen. De commies sprong achterop de auto en loste eenige waarschuwingsschoten ln de lucht. Daar de bestuurder in volle vaart doorreed, schoot de ambtenaar hem ln den rug. BIJ het tot stilstand komen van de auto, poog de de bestuurder nog te ontvluchten. Hij viel echter neer. Met zware verwondingen werd hy opgenomen en naar het R.-K. ziekenhuis te Tegelen vervoerd. Het bleek te zijn de 28-Jarige Smeets uit Belfeld. De auto ls evenals een partij margarine van 2000 K.G.. ln beslag ge nomen. o DE VERHOOGING VAN DE WEGEN BELASTING. De bodekar ln eere hersteld. Men schrijft uit Winschoten aan het „Vad.": Tengevolge van de verhoogde wegenbe lasting ls de exploitatie van een vracht auto zoo duur geworden, dat verscheiden- boden in Oost-Gronlngen, die op Win schoten rijden en zich de laatste jaren na genoeg allen een vrachtauto hadden aan- cecehaft hun modern vervoermiddel van de hand hebben gedaan om voortaan ,veei met kar en paard hun diensten te ver richten. BRAND IN EEN BRANDSTOFFENHANDEL TE ZAANDAM. Garage en kantoor uitgebrand. Te Zaandam ls gisteravond brand uitge broken in de garage van den brandstof- fenhandelaar Johann Speekman aan de Westzijde 324, tegenover het Blauwe Pad. Men vermoedt, dat het vuur ls ontstaan dttor het ln brand raken van één der belde vrachtauto's, welke om zes uur was terug gekomen uit Wormer. Volgens de gewoonte had men de nog warme auto met kleeden afgedekt, en mede om het afkoelen tegen te gaan. daaronder twee lampen, welke speciaal voor dat doel werden gebruikt, ge plaatst. De heer S. neemt dezen maatregel om de auto's des morgens weer dadelijk te kunnen gebruiken. Toen de brand uit brak. was er niemand in de garage aan wezig. Het vuur had zich zoo snel verbreid, dat aan behoud van de garage niet meer viel te denken. De vlammen sloegen over naar het aangrenzende kantoor, dat mede door het vuur vernield werd. De woning kreeg belangrijke waterschade. De heer 8. was geassureerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET HAUPTMANN-PROCES. In het proces tegen Hauptraann heb ben gisteren nog twee deskundigen ver klaard, dat zy er van overtuigd waren, dat Hauptmann de losgeldbrieven zelf had ge schreven Plncus Flsch. zyn vrouw en Minne Stegnltz, die Isldor Flsch tydens zyn ziekte verpleegd had. zyn gisteren van Brooklyn naar New-Jersey overge bracht. Naar de procureur-generaal ver klaarde, staat het nog niet vast, of deze drie personen ln het proces als getuigen zullen worden gehoord. Het verhoor was gisteren weer geheel gewyd aan de schriftdeskundigen. Het openbaar ministerie meent de sporen van vi-ywel het heele losgeld van 50.000 dollar te kunnen aanwyzen in het volgen van de financleele transacties van Hauptmann. ——o BRAND TE TOULOUSE. In Toulouse geraakte gistermorgen een olieopslagplaats door onbekende oorzaak ln brand. Binnen enkele minuten stonden ver schillende gebouwen, die in totaal 2000 ton van de gevaarlijke vloeistoffen bevatten, ln vlammen. Over de stad hing urenlang een gewel dige rookwolk, waartusschen de rose vlam mengloed fel oplaaide. Verschillende groote levensmiddelenza ken, die de geheele omgeving van Tou louse bedienen, werden mede een prooi der vlammen. De brand wordt door de gezamenlyke brandweer van Toulouse yverlg bestreden. De schade wordt op vele millioenen francs geschat. o EEN PLAATSJE ZONDER GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN. Het dorpje Malsbach, naby Heidelberg, ls een plaatsje zonder geboorten en sterf gevallen. Het telt honderd inwoners. Het vorig jaar ls er niemand gestorven, de laatste begrafenis vond er plaats ln April 1933. Sedert 1931 werd er niemand gedoopt. De eenige vermeldenswaardige gebeurtenis ln 1934 was één huweiyk. DE MISDAAD IN AMERIKA. Vier bandieten hebben gisteren te La Salle in Illinois een overval op een bank gepleegd, waarby zy den kassier en een sheriff gedood hebben en twee andere be ambten ernstig gewond, zy ontkwamen ln een auto, maar de stervende sheriff had nog het sein tot vervolging kunnen geven en na een opwindende jacht door drie districten van Illinois zyn de bandieten overmand. Drie konden worden gear resteerd, de vierde pleegde zelfmoord voor de politie het kon beletten. In Ocklawaha In Florida ls het tus schen een bende misdadigers en 15 agen ten van politie tot een vuurgevecht ge komen, dat verscheidene uren duurde. Het betrof de bende, die verleden Jaar den bankier Edward Bremer uit 8t. Paul had ontvoerd en eerst had losgelaten, nadat een losgeld van 200.000 dollar was betaald. De gangsters hadden zich gebarricadeerd ln een paleisachtig zomerverbiyf. Hier werden zy door de politie belegerd. De agenten slingerden talryke traangasbom- men het huis in, doch konden tengevolge van den dichten kogelregen, die de bele gerden op hen deden neerdalen, niet tot bestorming overgaan. Twee leden van de bende werden by een poging om uit te breken doodgeschoten, evenals de moeder van een der misdadigers, die by den stryd tegen de politie een machinegeweer be diende. Eerst toen het gevecht zes volle uren geduurd had, gaven de leden van de bende zich over. o GEVANGENISOPROER. In het tuchthuis te St. Quentto hebben zes gedetineerden een aantal gevangenis beambten overvallen. Na een kort hand gemeen werd de directeur neergeslagen. Drie leden van het bestuur der gevangenis werden door de oproerlingen overweldigd en met den directeur als gyzelaars meege voerd De vluchtelingen verdwenen ln een auto. dien zy echter spoedig verruilden voor een anderen wagen De uitbrekers werden achtervolgd dooi een sterke afdeeling politie en gevangenis cipiers. Ook vliegtuigen werden gerequl- reerd. Een der gijzelaars sprong uit de auto, maar hy viel en liep een schedel breuk op. Zyn toestand ls hopeloos Intus- schen had een wilde schietparty plaats tusschen de bandieten en de vervolgers. Ook de vluchtelingen maakten gebruik van machinepistolen. Z'j wisten te ontkomen doch eenige uren later was men hun op nieuw op de hielen Na een nieuw hevig vuurgevecht werden zy gearresteerd. RECLAME. 48 1 y/Vk nu we ons ledig 4U/*t Maggi's Atoma ir flescnje opnieuw met laten vullen. NEDERL. VEEHOUDERIJ-CENTRALE. Advies-commissies voor vee- en vleeschzaken ingesteld. De Minister van Economische Zaken heeft een zestal commissies van advies Ingesteld en benoemd: in de commissie van advies voor den toeslag op vleeschwaren: tot lid en voor zitter, J M Hoogstraten, Deventer; tot leden; J. W. G. Huurman, Deventer; J. P. Nye, Rotterdam; H. W. Tleleman Jr., Leiden; I. van Zwanenberg, Nymegen; ln de commissie van advies voor aange legenheden betreffende de gemeenteiyke keuringsdiensten: tot lid en voorzitter: J. P. van der Slooten Utrecht; tot leden: F. van Hootegem, 's Hertogenbosch; M. Kar- semeyer, Nleuwveen; Fellx Quadvlleg, Valkenburg; J G. A. Reeser, Amsterdam; ln de commissie van advies voor aange legenheden betreffende verbetering van de varkenshouderij: tot Ud en voorzitter: G. J. van Poppel, Gllze; tot leden: prof. dr. D. L. Bakker, Wagenlngen; dr. E. Brouwer, Hoorn; prof. dr. G. Grijns, Wageningen; ir, D. S. Huizlnga, 's-Gravenhage; J. van Kampen, Spierdijk; O. M. J. Klrketerp, 's Gravenhage; ir. J H. J. van Laarhoven, Raalte; lr. H G. A. Leignes Bakhoven, Leeuwarden; N. C. Renken, Scheemda; ir. Th. C. J. M. Rljssenbeek, Utrecht; ln de commissie van advies voor aan gelegenheden betreffende saneering en verbetering van den rundveestapel: tot lid en voorz.: lr. W. de Jong, Arnhem; tot le den prof. dr. D. L. Bakker. Wagenlngen, dr. E Brouwer, Hoorn; prof, dr. Gryns, Wage nlngen; P. J. 't Hooft P. J.zn, 's Graven hage; lr. D. S. Huizlnga, 's Gravenhage; ir. H. G. A. Leignes Bakhoven, Leeuwar den; dr. G. M. van der Plank, Utrecht; lr. J. H. Timmermans, Roermond; ir. H. Wibbens, 's Gravenhage; in de commissie van advies voor de vaststelling van de prijzen der varkens, bestemd voor de vleeschwarenfabrieken: tot lid voorzitter: H Meyerlngh, Gieten; tot leden: J. W. G. Huurman, Deventer; H. Ruyter, Arnhem; Fr. Wellink Jr., 's Gra venhage: I. van Zwanenberg, Nymegen; ln de commissie van advies voor de vaststelling van de prijzen der afvallen: tot lid en voorzitter: lr. W. de Jong, Arn hem; tot leden: J. G. van Eeden. Noord- wyk; J. W. G. Huurman, Deventer; G. Saes, Weert; J. Udema, Gieten. JUBILEUM ALBERT VAN DALSUM. Albert van Dalsum zal zyn 25-jarige tooneel-loopbaan als regisseur en tooneel- speler vieren in „Othello" van William Shakespeare, zyn tournée door Nederland zal aanvangen op Zaterdag 16 Maart a s. in den Stadsschouwburg te Amsterdam. Een uitgebreid comité is ln wording, ter- wyi eveneens plaatseiyke comlté's in voor bereiding zyn. o HET JUBILEUM VAN BUZIAU. Vrydagavond 25 Januari om 7.45 uur begint de uitzending van de feestvoor- stelling der Bouwmeester Revue ter ge legenheid van het 40-Jarig tooneel-jubl- leum van J. Buziau, welke uitzending door de K.B.O. wordt verzorgd. Als byzonderheid kan nog vermeld wor den dat Zondagavond 20 Januari om 8.50 uur Buziau voor de KJt.O.-microfoon zal vertellen van zyn leven en zyn tooneel- loopbaan. Dit ls de eerste maal dat Buziau anders dan op het tooneel voor de micro foon komt. OPNIEUW EEN KÖPENICKIADE. Het Beriynsche voorstadje Köpenlck, dat vóór den oorlog reeds eenmaal het ar beidsterrein was van een handigen op lichter, den bekenden „kapitein van Kö penlck" is wederom beetgenomen. Een man, die zich uitgaf voor vlleg- officler en behangen was met tallooze de coraties, wist onder allerlei valsche voor stellingen de leiding van de plaatselyke luchtweer-afdeellng ertoe te bewegen, een bom- en gasvryen kelder te bouwen. Het ryk had, naar hy verklaarde, reeds sub sidie hiervoor toegezegd. Niet voordat de kelder plechtig was ge opend. met vlaggen, kinderkoren, een op tocht en een rede door den burgemees ter, werd het bedrog ontdekt, aldus de „Frankfurter Zeltung." In de voorstad Grlinau poogde de pseu- do-officler denzelfden truc toe te passen, doch hier waren de inwoners niet zoo lichtgeloovig en toen de subsidie niet af kwam, werd de oplichter gearresteerd HIJ ls thans veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en vyf Jaar verlies van de burgerrechten. VOOR VRIJDAG 1» JANUARI. Hilversum, 1875 M. 8.00: VARA. 13 00: AVRO. 4.00: VARA. 8.00: VPRO 11.00: VARA. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwydlng VPRO. 10.15: Voordracht J. V Oogen 10.35: Orgelspel J. Jong 11.16: Voordracht J. v. Oogen 11.35: Gram.pl. 12.00: De Stafmuzlek der Kon. Marine o. 1. v. L. H. F. Lelstlkow 2.00: Zang door H. Bronsgeest (bariton) a. d. vleugel E. Veen I. d. pauze: Gram.pl. 3.00: Plano-recital D. Ruyneman en gram.- platen 4.00: Zenderverz. 4.05: Knlples 4.50: Gramofoonpl. 5.00: Voor de kin deren 5.30: Gram.pl. 6.00: „Orvltro- pia" o. 1. v J v. d. Horst 6.30: B. Blez (hobo) en R. Schoute (plano) 6.40: Or- vltropia (vervolg) 7.00: Kamermuziek. Trio Wlns-Wlggelaar-Amende 7.30: Dr. F. M. Wlbaut: Geordende productie (II) 7.50: Gram.platen 7.57: Herh. 308- Ber. 8.00: Ds. W. J. van Nleuwenhuy- zen: Gemeente en Gezin 8.30: Piano recital H. de Bock 9.00: Dr. J. C. A. Fet ter: De vereering der moeder aarde 9.30; Vervolg pianorecital 10.00: Vryz. Godsd. Persbureau. Vaz Dlas 10.15: Cursus mo derne woninginrichting door O. v. Tussen broek 11.00: Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.30 —12.00: Gram.pl. Huizen, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftle zing en Meditatie 8.15—9.30: Oramo- foonplaten 10.30: Morgendienst o. 1. v. Ds. J I V. Schalck 11.00—12.00: Cello recital H. Seiverllng, m. m. v. Marle Müller 1 plano i en Gramofoonpl. 12.15: Gramo- foonplaten 12 30: Holl. Harpkwartet 2 00: Gramofoonpl. 2.30: Chr. Lectuur 3.00—3 45: Orgelconcert G, Bnyders 4.00: Gramofoonpl. 5.30: Zang E. Glastra van Loon (sopraan) m. m. v, A. v. d. Roslere (piano) en Gramofoonpl 6.30: Lezing A. J. Herwig 7.00: Politieberichten. Ned. Chr Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Literaire voordracht 8.00: Vaz Dias 8 05: PTT-Kwartiertje 8.20: Arnhemsche Orkestvereen. o. 1. v. J, Spaan derman. m. m. v. Kon. Zangvereen. Ny- meegsch Mannenkoor m. m. v. Nan Ger- retsen (sopraan) en J. v. Duuren (bariton) 9.00: Lezing J. H. Islngs 9.30: Vervolg concert. Om 10.00 Vaz Dias 10.2511.301 Gram.pl. Droitwlch. 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20: Orgelspel R. New 11 50: Trocadero Cinema orkest o. 1. v. A. v Dam 12.50: BBC.-Dansorkest o. I. v. Hall 1.35: Het Birmtngham6ch Phllh. Strijkorkest o .1. v. J. Hoek 2.20 Schotsch Studio Orkest 3 05: Oram.pl. 3.50: BBC -Northern Orkest o. 1. v. Morrison 4.35: E Colombo en zyn orkest 5.35: BBC.-Dansorkest o. 1. v. H. Hall 6.20: Berichten 6.60: Muztk. causerie 7.10: Lezing 7.30: Handel-concert 7.50: BBC.-Theater orkest o. 1. v. Robinson 8.35: Lezing 8.50: Scott-Wood's Six Swingers en Mantovanl's Tipica orkest 9.60: Berichten 10.20: Lezing 10.40: BBC-orkest o. 1. v. A. Bliss en E. Clarke, m. m. v. Solomon (piano) 11.6012.20: Harry Roy en zün Band. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl 12.50: Goldy-orkest 8 20: „Les Bacchantes", spel van Puripldes 9.50: „Le procés d'Arnoulette Desfrancs spel van Vercel 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1 20: Con cert o. 1. v. H. Andersen 2.20-^4.20: Con cert uit rest. „Wlvex" 7 30: Moderne Fransche Muziek 7.50: Radiotooneel 9 40: Mandolineconcert en zang 10.20 11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 en 6.35: Gram - pl. 11.20: Omroeporkest uit Leipzig o.l.v. Weber, m.m.v. solist 12.35: Omroep- kwlntet m.m.v. solisten 3.20: Werag- kamerorkest o. 1. v. Hagestedt 5.05: Alt en planoconcert 6.20: Gram.pl. - 735; „die tapferen Welber von Oberscheden", rykszending Hamburg 8.20: R. Schu mann-concert door het Omroeporkest en -koor o. 1 v. Breuer, m.m.v. solisten 9 20: Berichten, Lezing 10.20—11.20: Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.05: „La signorlna del cinematografico", operette v. Weinberger. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20— 2.20: L. Langlols en zyn orkest 5.20: Dansmuziek 6.20: Gram.pl. 6.50: Ka mermuziek 7.35: Gram.pl. 8.20: Man- dolinemuziek 8.50; Hoorspel 9A0: Koorconcert o.l.v. J. v. Hoof 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20; Gra mofoonpl. 12.50: Salonorkest o. 1. van Douliez 1.30: dito 1 50: Zang 2.00 —2.20: Gram.pl. 5.20: Kwartetconcert m. m. v. zangsoliste 6.35: Gram.pl. 6.50: Pianorecital 8.20: Symphoniecon- cetr o. 1. v. J. Kumps, m. m. v. solisten 10.30—11.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.36Zie Keulen 9.20 en 10 05: Berichten 10.20 11.50: Dansmuziek (Gr.pl.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 18 Januari. lste programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.00—12.20: Een der Duitsche »ender= 12.2014.20: Brussel VI - 14.20—14.50: Londen Ree. 14 50— 15,20: Kalundborg 15.2016 05: Keulen 18 05—17.20: Beromünster 17.20 17.50 Brussel Fr. 17 50—19.20: Leipzig 19.20—20 20: Beromünster 20.20 21.20: Brussel Fr 21 2021.36Luxem burg 21.35—22.55: Brussel Fr. 22.55 af 1Weenen. 4e programma: 8.058.50: Parits Radio 10.3511.05 Droitwlch 11 05—11 20: Londen Re» 11 2018 20: Droitwlch 1820—19.10: Keulen olm. 19.10—20.00: Londen Reg 20 00—23 00: Locale uit zending. (20 uuri gramofoonmuziek. (21 uur) Dubb. Mannenkw Sempre Avanti", o 1. v den heer J v. d. Broek (22 uur) „The Melodv Boys" o 1. v. den heer J. v. d. Wijngaard In de pauzen gramofoon muziek 23 00afl.Londen Re». De uitzending der R O. V geldt niet voor het locale Leldsehe programma: ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. M 1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10