KARSOTE NIVEA 75»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 10 Januari 1935 Derde Blad No. 22945 Installatie van Burgemeester J. E. Boddens Hosang. CRISIS-BERICHTEN. ok Uw bander? vrómen om NIVEA RECHTZAKEN. f LUCHTSCHIPVERBINDING MET INDIE. SAMENWERKING TUSSCHEN DE K.L.M. EN DE REEDERIJEN. Het luchtschip L.Z. 129 dezen zomer naar ons land? In een gistermiddag te Den Haag gehou den vergadering van het Kon. Inst, van Ingenieurs heeft de heer Bronsing, direc teur van de stoomvaartmaatschappij Nederland, eenige mededeellngen gedaan over de werkzaamheden van het syndicaat dat zich met de bestudeering van het tot stand brengen van een dergelijke verbin ding bezig houdt. Aan de N. R. Crt. ontleenen wij hierom trent het volgende: De heer Bronsing deelde mede, dat het syndicaat o.a. op grond van het rapport, uitgebracht door den heer van Tijen, tot de conclusie is gekomen, dat een verbin ding per luchtschip voor de toekomst mo gelijk, veilig en voordeellggeacht moet worden en zelfs betrekkelijk goedkoop is. Het vervoer met een met helium gevuld luchtschip zou ongeveer evenveel kosten, als dat in de eerste klasse van een passa giersschip. Voor met waterstof gevulde luchtschepen ligt de vervoerprijs belangrijk daaronder. Hierom meent de heer Bronsing dan ook. dat in de toekomst ernstig reke ning moet worden gehouden met concur rentie door luchtschepen voor het passa giersvervoer over langere afstanden over zee. Wel is het comfort niet hetzelfde aan boord van een luchtschip als aan boord van een zeeschip, maar hiertegenover staat dat de overtocht zooveel korter duurt. Uit den aard van de zaak is ook aandacht gewijd aan het verkeer met vliegtuigen. Voor deze geldt dat zij eigenlijk nog zoo zeer in het beginstadium van hun ontwik keling zijn, dat nog velerlei verbetering mogelijk is, wat men trouwens evenzeer van luchtschepen kan zeggen. Laatstge noemde komen klaarblijkelijk niet in aan merking voor het vervoer van kleine aan tallen passagiers met korte tusschenpoozen en zij zijn minder geschikt om hooge ber gen te passeeren. Daarentegen leenen zij zich wel bijzonder voor het afleggen van groote trajecten zonder tusschenlanding, bijvoorbeeld over oceanen. Vergelijkt men de kosten van het vervoer per luchtschip met dat per vliegtuig, dan blijkt dat het vervoer met het modernste luchtschip per ton-kilometer ca. een derde kost van het vervoer met het modernste vliegtuig. Het is niet gezegd, dat dit op den duur zoo zal blijven en spr. acht het zeer goed mogelijk dat door de verdere ontwikkeling van de techniek de genoemde verhouding nog wij ziging zal ondergaan. De bestuurderen van het syndicaat heb ben van de KL.M. toezegging gekregen dat hun waarschijnlijk binnenkort inzage zal worden verleend van een studie die door de KLM. was ondernomen omtrent de ver moedelijke ontwikkeling van het vliegtuig tot een meer volmaakt type. Deze studie verricht de KL.M. in samenwerking met den rijksstudie-dienst voor de luchtvaart. Spr. vestigde er de aandacht op dat er reeds gerulmen tijd een basis van samen werking bestaat tusschen de K.L.M. en de reederijen, die op Indië varen. De K.L.M. Is als lid toegetreden tot het luchtschip syndicaat en de reederijen zijn voorloopig vertegenwoordigd in den raad van bestuur van de K.L.M. Door dezen vorm van sa menwerking is verkregen dat in ons land degenen die verantwoordelijk zijn voor belangrijke besluiten op welk gebied ook betrekking hebbend op het verkeer tus schen Nederland en Indië, voeling met elkaar hebben en volledig op de hoogte Zijn van het geen op dit gebied omgaat. Er zijn op het oogenblik nog verscheidene leemten aan te vullen met betrekking tot het verkeer per luchtschip naar Indië. Evenwel heeft het syndicaat de tot dusver verkregen uitkomsten van zooveel belang geacht, dat naar het meent de tijd geko men is om het kapitaal voor het tot stand brengen van een zoodanige verbinding te vergaren. Van eenige zijden heeft het syn dicaat reeds toezegging van deelneming ontvangen. Anderen met wie besprekingen gevoerd zijn, hebben nog geen besluit ge nomen. Dit wat de leden van het syndicaat iOg treft. Ook van lichamen buiten het syndicaat staande en in ons eigen land gevestigd, zijn bewijzen van belangstelling ontvangen. Evenzoo van belanghebbenden buiten de grenzen. In overleg met dr. Eckener en de Luft- schifbau Zeppelin wordt ernaar gestreefd de samenwerking (die ook reeders en luchtvaartbelanghebbenden in Engeland en Amerika zou omvatten) op internatio nale basis te stellen, en te komen tot stich ting van een internationaal lichaam voor Exploitatie van het verkeer per luchtschip. Het bureau van dit lichaam is voorloopig te Amsterdam gedacht. Daar het van be lang is, dat men hier te lande nader kennis inaakt met de mogelijkheden van het ver keer per luchtschip is met dr. Eckener af gesproken, dat hij in den a.s. zomer met het luchtschip L. Z 129 een bezoek aan ons land zal brengen en zoo mogelijk een reis naar Ned. Indië en terug zal onderne men. PROEFRITTEN MET DIESELTREINEN. Op het traject Rotterdam-Haarlem. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Gistermiddag werden op het baanvak Rotterdam-Leiden-Ho arlem proefritten ge houden met Diesel-Electrische treinen die met zwaarder motoren uitgerust zijn. Naar wij vernemen hebben de proefrit ten uitstekend voldaan. FOKKER DOET ZIJN LICENTIES OVER. Reuter meldt uit Londen dat de Air speed Ltd. op 't punt staat een overeen komst te treffen met Fokker, waarbij deze tot genoemde maatschappij zal toetreden als luchtvaart-adviseur. De fabriek krijgt de licentie voor het maken van alle Fokkervliegtuigen en van alle types, waarvan Fokker licentie-hou der is, de Douglas Dc 2 ingesloten. UITGESTELD TOT 17 JANUARI. Aangezien burgemeester J. E. Boddens Hosang. uit Woubrugge, als voorzitter van een stembureau In het Saargebled ver toeft, zal zijn installatie als burgemeester van Naarden niet 15, maar 17 Januari plaats hebben des middags om halfdrle. IR. M. C. E. BONGAERTS 60 JAAR. Receptie te zijnen huize in Den Haag. Ir. M. C. E. Bongaerts. Ir. M. C. E. Bongaerts, lid der Tweede Kamer en oud-minister van Waterstaat, heeft gisteren zijn 60sten verjaardag ge vierd. Te zijnen huize in Den Haag werd in den namiddag een receptie gehouden. O.a. versohenen daar de minister van Staat prof. Aalberse, minister v. Schalk, oud-minister S. de Graaff, mr. Berger, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, dr. Verhoeven namens het R.K. bureau voor onderwijs en opvoeding, een depu tatie van het R.K. ziekenhuis, pastoor Postma, generaal Bauduin en Staatsraad Kooien. Er waren schriftelijke gelukwenschen o.a. van mgr. Schioppa, den pauselijken internuntius, mgr. Diepen, mgr. Lemmens, mgr. Aengenent, het bestuur en de direc tie van het economisch-technologisch instituut in Limburg, de veréeniging Ne derland-Polen, de directie der Staats mijnen, het bestuur der Limburgsche Scheepvaartvereeniging, minister Slote- maker de Bruine, minister Steenberghe, minister Deckers, oud-minister Verschuur, mgr. dr. Poels uit Heerlen, het bestuur der vereeniglng De Katholieke Pers, de Kamer van Koophandel te Maastricht, den Noord-Brab. Waterschapsbond te Tilburg, het heemraadschap Rooendaalsche Vliet, watergraaf en griffie van het waterschap Dommel te Boxtel en gen.-maj. baron van Voorst tot Voorst. Talrijke bloemstukken werden ten huize van den 60-jarige bezorgd, zoo van het R.K. ziekenhuis te 's-Gravenhage, de R.K. Handelshoogeschool en de R.K. leergangen te Tilburg, de Commissiebank Holland- Indië, den Middenstandsbond, de Nieuwe Koerier te Roermond, den Zweedschen ge zant te 's-Gravenhage en vele anderen. DE BESPREKINGEN TE BRUSSEL. Zij worden op 25 Jan. te Den Haag hervat. Gisteren zijn de voorloopige besprekin gen te Brussel geëindigd. Het volgende communiqué is uitgegeven: „Zooals voor de besprekingen tusschen de betrokken regeeringen was overeenge komen, werden de op 7 Januari tusschen Nederland en België begonnen onderhan delingen voor de vernieuwing van het contingenteeringsaccoord dat op 1 Febr. a.s. vervalt, gisteren onderbroken. Ze zullen op 25 Januari te den Haag worden hervat. In den loop van de te Brussel gehouden bijeenkomsten hebben de beide delegaties zich na een algemeene gedachtenwisseling, beperkt, tot het aangeven van haar res pectievelijke mogelijkheden en het afba kenen van de vraagstukken, welke nog moeten opgelost worden, om het sluiten van een nieuwe overeenkomst mogelijk te maken. Besloten werd, dat subcommissies zullen Worden samengesteld om intusschen de verschillende npg op een oplossing wachtende vraagstukken te bestudeeren en een definitieve oplossing voor te be reiden. die bestudeerd zal worden gedu rende de voltallige vergaderingen, die op 25 Januari te den Haag zullen hervat worden. Deze subcommissies zijn ten getale van drie; de eerste zal zich bezighouden met de industrieele contingenteeringen; de tweede met de landbouw- en visscherij- contingenteeringen en de derde met het ruilverkeer in steenkolen tusschen de beide landen. Het is tijdens de verschillende bespre kingen gebleken, dat de te regelen kwes ties zekere moeilijkheden opleveren, doch de beide delegaties hebben goede hoop tot een compromis te komen." De Nederlandsche delegatie is, behalve de heer Lamping, die doorreisde naar Parijs, naar ons land teruggekeerd. VERKIEZING PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De heer mr. S. J. Hogerzeil, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, heeft aan de CH Kiesvereeniging te Den Haag medegedeeld, dat hij zich bij de a.s. Sta tenverkiezing niet meer beschikbaar stelt. Naar wij vernamen, hebben ook de hee- ren P. J. Brunt te Woerden en Ant. van Egmond te Koudekerk, aftredende leden van de Prov. Staten van Zuid Holland, zich niet meer als candidaat voor de a.s Statenverkiezing beschikbaar gesteld. .(Nederlander). DE BOUW VAN EEN TWEEDE „STATENDAM". Wilton-Fcyenoord heeft opdracht gekregen om het ontwerp te maken. Hoewel er de laatste weken omtrent den bouw van een tweede „Statendam" voor de HollandAmerika-Lijn geen berichten meer verschenen zijn en men daaruit waarschijnlijk de conclusie zou kunnen trekken, dat de plannen niet zullen door gaan. vernemen wij thans, dat dit niet het geval is en dat de HollandAmerika-Lijn aan Wilton-Feyenoord opdracht gegeven l'.eeft om een ontwerp te maken voor den bouw van een nieuw passagierschip. Men is daar nu druk doende om alles in teeke- ning te brengen, opdat een juiste calcu latie van de bouwkosten etc. mogelijk wordt. Over de vraag of de eventueele bouw van het schip in Nederland zal plaats vinden met behulp van regeerlngs- crediet. dan wel of de order in het bui tenland ondergebracht zal worden, is nog geen beslissing genomen. (Msb.) 120-JARIG BESTAAN REGIMENT KUSTARTTLLERIE. Gisteren werd te Den Helder van het fort Erfprins en van het garnizoensbureau gevlagd ter herdenking van het feit, dat het regiment kustartillerie juist 120 jaar bestond. Gistermiddag verzamelden zich officieren, onderofficieren, manschappen en het burgerpersoneel in de cantine van het fort Erfprins, waar de garnizoens commandant, luit.-kolonel Bentz van den Berg, een toespraak hield. Na afloop speelde de muziek het Wil helmus en werd een driewerf hoera op H M. de Koningin uitgebracht. LEGAAT VAN f. 20.000 VOOR SIMAVI. Naar wij vernemen ontving de vereeni glng Simavi een legaat, groot f. 20.000, vrij van rechten en kosten, dat aan deze voor onze Overzeesche gewesten zoo gewichtige en nuttige vereeniging vermaakt werd door wijlen den heer W. L. N. Smoes, in leven directeur van N.V. Merauke Com pagnie. Het geld moet speciaal voor geneesmid delen besteed worden. VERSPREIDE BERICHTEN. Prof. dr. H. Burger, hoogleeraar aan de universiteit van Amsterdam, is bevor derd tot commandeur in de Orde Van de Poolster van Zweden. Op verzoek is met 1 Februari eervol ontslagen met dank N. X. T. M. Vos de Wael als burgemeester van Oldenzaal. Bij K B. is benoemd tot notaris bin nen 't arrondissement Utrecht, ter stand plaats Abcoude Ph. W, Timmer, thans no taris te Harlingen. Bij K. B. zijn benoemd tot lid der bij K.B van 20 Februari 1897, No. 1, ingestel de Staatscommissie tot voorbereiding van de te nemen maatregelen ter bevordering der codificatie van het Internationaal Pri vaatrecht mr. W. J. Berger, advocaat- generaal bij den Hoogen Raad der Neder landen "n mr. L. A. Nypels, Raadsheer in den I n Raad der Nederlanden. De Nederlandsche handelsbalans sluit over December met een invoersaldo van f 19 millioen; over het geheele jaar 1934 met een invoersaldo van f.326 (v.j. 483) millioen. De gewone audiëntie van den minis ter van Financiën zal op Maandag 14 Ja nuari a.s. niet plaats hebben. RECLAME- HARDNEKKIGE VERKOUDHEID. In enkele dagen verdwenen. ,J)e laatste vier maanden heb ik steeds geleden aan chronische catarrh in het hoofd en keel", schrijft een dankbare Karsote-gebruiker ons. „Ik probeerde allerlei middelen en be handelingen, zonder succes. Ik wist niet meer wat te beginnen tegen mijn voort durend loopende neus en lastige hoest. Een vriend drong aan, dat ik Karsote moest gebruiken en door dit steeds op te snuiven, zijn mijn neus en keel op ver wonderlijke wijze gezuiverd. Ik ben voor deze genezing erg dankbaar en zal Kar sote aan iedereen aanraden. A. H. C. te L. De aangename damp van Karsote heeft een sterk bacterie-doodende kracht. Over dag enkele druppels op Uw zakdoek, 's nachts op Uw hoofdkussen en de meest hardnekkige verkoudheid zal wijken. is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten k f. 0.90 per flacon (zakformaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), incl. omzetbelasting. 4499 CONTINGENTEERING VOOR ONGESMOLTEN DIERLIJK VET. Met ingang van 1 Januari is een nieuwe contingenteering voor ongesmolten dier lijk vet in werking getreden, waarvoor een percentage ad 25% van het jaargemid delde van den invoer gedurende de basis jaren 1929, 1930 en 1931 voor de periode van 1 jaar is vastgesteld. Aanvragen ter verkrijging van een ver gunning voor invoer van ongesmolten dier lijk vet, welke na 31 Januari 1935 bij de Crisis-Zuivel-Centrale worden ingeleverd, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. RECLAME- 4495 AMeen Nives beval euceril, de voor Uw huid ononlbeer- lijlce slof, een na tuurlijke bescher ming tegen schrale lippen, ruwe en ge sprongen handen. Nivea is TVederlanda fabrikaat. In dozen vanaf 20 ets. Ook verkrijgbaar in tuben en pot ten. Nive a-O he in flessenvanaf 75 cents. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: C. J. J. van P., Rijswijk Z.-H., overtre ding motor- en rijwielregl. f. 10.5 d.; J. S„ Hazerswoude, overtreding motor- en rijwielwet f.40, 20 d.; A. v. d. B. Pzn., Noordwijkerhout, overtreding jacht f. 20, 10 d.; C. J S., Amsterdam, overtreding motor- en rijwielwet f. 25, 10 d. met f. 39.70 civil: A. R., zwervende, staat van dron kenschap de openbare orde verstoren f. 8, 4d.; G. P., den Haag, overtreding vis- scherijwet f.2, 1 d.; met verbeurdverkl. vischtuig; T. T„ Haarlem, idem f.2, 1 d.; G. T.. idem, idem idem; F. J. L. V„ over treding verord. Leiden op' den keurings dienst van vee en vleesch f. 5, 3 d.; J. B. Hoogmade, varen zonder vergunning f.10, 5 d.; J, H., zwervende, openbare dronkenschap f.5, 3 d.: W. A. H, overtre ding motor- en rijwielbesch. f. 5, 3 d.; B. v. d. B„ autorijden over een gesloten ver klaarden weg f. 10, 5 d.; G. H„ met een voertuig rijden zonder licht f. 3, 2 d.; D. K., overtreding motor- en rijwielregl. f. 3, 2 d.; W. F. D., idem, f.3, 2 d.; M. H., Nieuwveen, wielrijden zonder licht f. 3, 2 d.; L. O. M. den Haag, idem, idem; Th. v. d. H., wielrijden zonder bel f. 3, 2 d.; L. v, d L, wielrijden zonder reflector f 3 2 d.; H. M. B„ den Haag, te Leiden met een motorrijtuig te snel rijden f.6, 3 d.; J. P. v. d. H, wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2, 1 d.; P. v. d. H., te Leiden op den openbare weg voetballen f.2, 1 d.; J. J. S., idem, idem; A. V., idem, idem; J. W. v. Z., idem, idem: A. C. H. idem, idem; H. B„ te Leiden zonder ver gunning op den openbaren weg muziek maken f. 2, 1 d.; H. H. Z,, den Haag, over treding verord Leiden op het rijden f. 5, 3 d.; A. G„ idem, f.2, 1 d.; W. J„ te Leiden zich na middernacht bevinden in een café f.2, 1 d.; J. v. B., Katwijk, overtre ding crisiszuivelwet f20, 10 d. met ver beurdverkl. olie; C. J. B., Utrecht, over treding motor- en rijwielregl. f. 6, 3 d.; F. M. V., den Haag, overtreding vissche- rijwet f. 5, 3 d.; L K„ Lisse overtreding motor- en rijwielwet f.6, 3 d.; F. A. D„ Noordwijk, wielrijden zonder licht f.3, 2 d.; L. K., idem, overtreding rijverord. van Noordwijk f.2, 1 d.; B. L. zwervende, open bare dronkenschap f.5, 3 d.; H. J. D., overtreding motor- en rijwielwet f. 6, 3 d.; J. L. D„ Noordwijkerhout, overtreding arbeidswet f.3, 2 d; A. B„ Alphen a. d. Rijn, overtreding motor- en rijwielregl. f.6, 3 d. o SLAGER ROELOFSEN VRIJGESPROKEN. Beleediging Tweede Kamer ten laste gelegd. Voor den politierechter te Zutfen is naar de Tel. meldt, behandeld de zaak tegen H. Th. Roelofsen, slager te Rotter dam. Verdachte had zich te verantwoor den voor het feit, dat hij op 22 Aug. 1934 te Colmschate (gem. Diepenveen) in een openbare vergadering, waarin hij als spreker optrad, o.a. gezegd zou hebben, dat de Tweede Kamer een poppenkast was. R. stond thans terecht wegens beleedi ging van de Tweede Kamer. De officier eischte ter zake een veroordeeling tot een maand gevangenisstraf. De politierechter sprak Roelofsen vrij. De zaak, die reeds op 5 December j.l. werd behandeld was uitgesteld wegens het hooren van enkele getuigen. Als ver dediger van verdachte trad op mr. Fro- wein uit Arnhem. Als getuigen werden gehoord de rijksveldwachter Schoemaker en de gemeente-veldwachter Weideman uit Diepenveen, die verklaarden op de bewuste vergadering te zijn geweest en de gebezigd uitdrukkingen van R. te hebben gehoord. Zij hadden daarvan aanteeke- ning gemaakt en in de pauze deze woor den voorgelezen. Verdachte had de door de veldwachters voorgelezen woorden toen bevestigd. Verdachte ontkende de woorden in dit verband te hebben gebezigd. De officier van justitie vermaande ver dachte in de rechtzaal niet op de tafel te slaan. Dat kon hij doen op vergaderingen, die hij leidde. Een tweetal getuigen a décharge, n.l. een reiziger uit Arnhem en een inwoner van Diepenveen, hadden den indruk gekregen, dat verdachte niet de bedoeling had om te beleedigen. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen. Ook al zou ver dachte niet de bedoeling hebben gehad om te beleedigen. waren de woorden gebezigd met 't doel de minachting op te wekken. Hij vroeg één maand gevangenisstraf voor verdachte. Mtr. Frowein betoogde, dat het nieuwe artikel 137 A van het W. v. S. niet toepas selijk is op hetgeen hier ten laste was gelegd. De politierechter zeide bij het bepaler» van zijn vonnis, dat uit de stukken is ge bleken, dat de gewraakte uitdrukkingen in grooter verband zijn gebezigd en er meer noodig was om tot een veroordeeling van verdachte te komen. Hij sprak daarom verdachte dan ook vrij. Voor de zitting be stond nogal belangstelling. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In de verdachtenbank nam plaats mej. M. H. v. d. B„ huisvr. van N. B. uit Leiden aan wie beleediging van haar buurvrouw mej. E. M. B„ huisvr. van W., ten laste was gelegd. Verd. ontkende. De officier van justitie eischte een geld- boete van f. 5, subs. 5 dagen hechtenis. De politierechter, mr. Vrijberghe de Connngh achtte hetgeen verdachte ten laste gelegd was niet bewezen en sprak verdachte vrij. Wegens overtreding der Hondenbelasting der gemeente Wassenaar stond terecht U. H. uit Wassenaar. Verd. bekende. De officier eischte f. 3, subs. 3 dagen hech tenis. Overeenkomstig den elsch werd verd. veroordeeld. De officier eischte tegen J. D. uit Noord wijk aan Zee, die niet verschenen was een geldboete van f. 5, subs. 5 dagen hechtenis wegens beleediging van een zekeren C. S. aldaar. Overeenkomstig dezen elsch werd verdachte veroordeeld. Terzake van mishandeling van zekeren C. v. d. L. uit Woubrugge stond terecht H. W uit Alphen a. d. Rijn. De offi cier eischte een geldboete van f. 15, subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde verdachte dienovereenkom stig. Wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet stond terecht H. H. uit Lei derdorp, die met een motor heeft gere den, terwijl hij in het bezit werd bevon den van een nummerbewijs dat op een anders naam stond. Verd. was te Lelden aangehouden. De officier eischte een geldboete van f. 15, subs. 15 dagen hech tenis en de politierechter ging daarmede accoord. De 23-jarige mej. A. F. uit Leiden had zich te verantwoorden omdat zij in Den Haag met een collectebus had gepoogd, bij enkele ingezetenen gelden in te zame len voor haar in financieele moeilijk heden verkeerende ouders, onder voor geven, dat zij voor Armenzorg in de Prin senstraat kwam. De officier eischte drie maanden gevangenisstraf. De politierech ter veroordeelde haar tot een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. In de verdachtenbank nam plaats een zestal kellners, respectievelijk woonachtig te Rotterdam, Amsterdam en Rijswijk, die gedurende het zomerseizoen werkzaam waren te Noordwijk aan Zee en wel nl. G. K, G. W. U., P. J. v., U. Fr. S„ A. J. H. v. d. R. en F. L. L. P. Zij hadden op 17 Augustus van het vorige jaar toen op het parkeerterrein op den Noord-Boulevard een drietal auto's stond, deze weggeduwd, daarna over den Boulevard gereden, ver volgens tot aan den duinrand gebracht en daarna een der auto's langs de duinen naar beneden laten rijden, waardoor deze op een tweetal aldaar liggende scheeps masten is terecht gekomen. Allen beken den volmondig. Op een vraag, waarom zij dit hadden gedaan, werd geantwoord, dat het geschied was ter gelegenheid van een afscheid van een der verdachten. De officier vond het feit zeer ernstig en eischte tegen ieder der verdachten een geldboete van f. 15, subs. 15 dagen hech tenis. De politierechter veroordeelde ieder der verdachten tot een geldboete van f. 50, subs. 50 dagen hechtenis. HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep stonden terecht A. W. en S E., beiden uit Voorschoten, die door den Politierechter waren veroordeeld ieder tot f. 30 subsidiair 30 dagen hechtenis, we gens het koopen van eenig door misdrijf verkregen rijwielplaatjes. De advocaat-generaal mr. Vermeulen vroeg bevestiging van het vonnis.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9