LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 10 Januari 1??5 UIT DE RIJNSTREEK. BURG. STAND VAN LEIDEN. UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL ALPHEN. Jeugdavond van Chr. Fabrleks- en Transportarbeiders. Uitgaande van de afd. Alphen a. d. Rijn, van de Chr. fabrieks- en transportarbeiders werd in ..Concordia" een Jeugdavond met lichtbeelden gehouden. Na opening met ge bed en schriftlezing trad als spreker op de hoofdbestuurder de heer H. B. Kunst. In het bijzonder verheugde deze zich over de aanwezigheid van zooveel ouders er op wij zende, dat vooral in dezen ontredderden tijd de Jeugd niet aan zich zelf kan worden overgelaten. Velen toch, in de kracht van hun leven door de werkloosheid gedoemd, worden moedeloos. De ouders hebben dus ten opzichte van de Jeugd een groote ver antwoordelijkheid om hen zooveel mogelijk vooral moreel als anderszins voor algeheele ondergang te behoeden. Spr. wekte de ouders op krachtige wijze op, om voor de belangen der jeugd te waken en hen in de gelederen van de chr. vakbeweging op te nemen. Het verdere van den avond werd afgewisseld met een serie keurige lichtbeel den. De belangstelling van de zijde der Jeugd was alleszins bevredigend. Verkooping. Bij de ten overstaan van den Notaris Jhr. G. J. Stoop gehouden verkooping van de melkfabriek met inventaris van de fa. Dijkema in de Llndehovestraat alhier, wel ke verkooping werd gehouden in hotel „De Rustende Arend" te Zwamerdam, werd het geheel in bod staande op, f. 5885.45 afge mijnd op f.1100 door Notaris Boot te Gouda. Voor de 10e Nationale tentoonstelling van de Postdulvenverg. „De Gevleugelde Vrienden" welke zal worden gehouden in de bovenzaal van hotel „Centraal", bestaat wederom een zeer groote belangstelling. Niet minder dan ruim 350 inschrijvingen zijn ingekomen. Des nachts hebben inbrekers een be zoek gebracht aan het filiaal van de fa. de Gruyter alhier aan de Julianastraat. Door verbreking van een ruit heeft men zich den toegang verschaft. Blijkens een van de brandkast afgenomen of afgeschroefd plaatje heeft men blijkbaar getracht deze te forceeren, wat hen niet is mogen ge lukken. Ook in de kassa's die geledigd wa ren en stonden, werd niets gevonden. Het eenige dat vermist wordt is 40 stuks reepen chocolade. Omtrent de daders is tot nu toe niets bekend. BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag a.s. des v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen; zoo noodlg voortzetting te 2 en 7 uur. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming. 2. Beslissing op het voorstel naar aanlei ding van het verzoek van de N.V. „Flora" om te bevorderen, dat haar een buiten gewone vergunning, ingevolge de Drank wet wordt verleend. 3. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening. regelende de bezoldiging van ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente Boskoop. 4. Vaststelling van de begrooting der ge meente-bedrijven voor den dienst 1935. 6. Vaststelling van de gemeente-begroo ting voor den dienst 1935. 6. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor den dienst 1935. Aanvulling Raadsagenda. De Raadsagenda ls aangevuld met een voorstel tot. wijziging van de verordening, regelende o.m. de bezoldiging van de veld wachters. Overtreding der Drankwet. Alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een tweetal winkeliers, wegens het ten verkoop in voorraad hebben van ster ken drank. HAZERSWOUDE. Brand. Gisteravond brak te ongeveer 6 uur brand uit in het Westeinde in de inrich ting voor herstelling van auto's, in ge bruik door den heer A. K. alhier. De brandspuit uit het Westeinde was spoedig ter plaatse, maar hoewel spoedig in wer king gesteld, was het echter niet mogelijk het gebouwtje te behouden; het ging spoedig in vlammen op. Lezing van dr. van Leersum. In het lokaal achter de Geref. Kerk trad voor de Zendingscommissie op dr. van Leersum van Baarn, om eenige mededee- lingen te doen in betrekking tot den arbeid der Medische Zending op Soemba. Spr. stelde de vele moeilijkheden die zich voor de bevolking voordoen in het licht om zich over te kunnen geven voor be handeling aan de Zending, wees vervol gens op de zeden en gewoonten der bevol king, maar stond ook'stil bij den rijken zegen door God geschonken op den arbeid der Medische Zending. Enkele vragen werden beantwoord, waarna spr. in dankgebed voorging. NIEUWKOOP. De Weldadigheidspostzegels. De opbrengst van den verkoop der wel dadigheidspostzegels ten bate van het kind bedroeg f. 78.18. Onderlinge Biljartwedstrijd. Pastoor Blom had voor de St. Joseph- gezellen in het Parochiehuis een biljart wedstrijd uitgeschreven en daarvoor 12 prijsjes beschikbaar gesteld. 45 leden na men met veel animo deel. Prijswinnaars werden G. Kwakkenbos met 54 punten, G. van der Voorn 48 punten, C. van den Bosch 47 pnt., C. Hogerwerf 46 pnt., C. Boekhorst 46 pnt., G. Pauëlsen Jzn. 44 pnt., W. Verhage 38 pnt., G. Pauël sen Pzn. 38 pnt., G. Pouw 37 pnt., W. van Klaren 37 pnt., P. Zimmerman 38 pnt. en D. van der Weijden 35 pnt. Schurft. BIJ den veehouder A. van Dam aan den Nleuwveenschen weg alhier is onder een koppel van 5 schapen schurft waargeno men. RECLAME- 4512 y »n hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van ^IN OOOZEN O van30 ct. ▼TTmlVTTVTTV RIJNSATERWOUDE. Ds. Smit van Apeldoorn, vroeger Ned. Herv. predikant alhier, hield een lezing in het Nutsgebouw alhier, over zijn indruk ken van zijn reis naar Palestina. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Op duidelijke wijze stelde spreker het oude Joodsche land door middel van lichtbeel den voor oogen In de pauze's werden een paar mooie tableau's uitgevoerd, door de de leden van de meisjesvereeniging alhier. Het één met het ander vormde een ge zellige leerzame avond. Ter bestrijding der orkosten van den avond werd een col lecte gehouden. o TER AAR. Prijsuitreiking B. V. L. Een ledenvergadering van den B.V.L. ls gehouden in café 't Centrum, welke ge opend werd door het lid van de pl. com missie, den heer P. Kroon. De pl. leider, de heer E. de Goede, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar inzonderheid voor zoover betreft de gehouden schietoefeningen. Over 't geheel genomen is er vrij goed geschoten. In de afd. A (4550 punten) kwamen de heeren W. Slootweg, -J. Zwanenburg, H. van Eljk, B. Kroon, J. Vlielander, J. de Leeuw, H. Verhaar, P. Pijper, J. den Haan, W. Balvert, H. v. Emmerik. B. Rietveld, L. van Veen, C. Heemskerk, I. Spek, T. van Eijk, C. Snijders, A. van Dam. A. de Jong, J. van Kints, G. Verhoef en G. Vis. Afd. B: (4045 p.): J. Zevenhoven, A. Otto, J. Versluys, J. Rodenburg, E, J. de BruIJn, J. Rossenberg, W. Goedhart, N. van Eijk, A. Spek, Th. v. Straalen, P. van Rijn, J. Valentijn, C. Keyzer, W. v. d. Hoorn. J. Mank, J. Sanders. A. v. Lammeren, Alb. Vork. C. Rijnsburger. Afd. C. (benedep 40 p.): P. den Kleer, C. Valk, W. v. d. Boogaard, N. A. Hooger- vorst, R. v. d. Meer, J. Kouwenhoven, A. v. d Vlugt, J. Voortman en H. Schreuder. Er werden mooie prijzen, in hoofdzaak huishoudelijke artikelen, uitgereikt. Men trof een andere regeling voor de wedstrijden, in dier voege, dat de deelne mers voortaan vier avonden moeten schieten, waaruit dan het gemiddelde ge nomen wordt. Nadat nog besproken was het program ma voor de landstormavonden op 15 en 29 Jan. in den Kringavond te Alphen op 22 Jan. a.s., sloot de heer Kroon de ver gadering. O ZWAMMERDAM. De autobusdienst GoudaZwammerdamAlphen. Het zal ongetwijfeld zeer vele inwoners dezer gemeente genoegen doen te verne men dat Ged. Staten dezer provincie heb ben besloten de aan den heer H. L. van Bunnlngen alhier verleende vergunning tot het in werking houden van een autobus dienst van Gouda (stat.) over Bodegraven en Zwammerdam naar Alphen a/d. Rijn (Kerkplein) en omgekeerd. Ongewijzigd te handhaven. Zooals reeds eerder werd vermeld, werd door Ged. Staten overwogen dat aan de voorwaarden een bepaling zou worden toe gevoegd waarbij het verboden zou zijn: a. rijdende in de richting Alphen a/d. Rijn (Kerkplein) in het dorp Bodegraven en verder reizigers op te nemen in de auto bussen der onderneming; b. rijdende in de richting Gouda Station) op het Kerkplein te Alphen a/d. Rijn en verder reizigers met bestemming niet verder dan Bodegraven in de bussen toe te laten. Het behoeft niet te worden betoogd, dat een dergelijk vervoerverbod een groot on gerief zou beteekenen voor de aanwonen- den door den autobus bereden weg en wel inzonderheid voor deze gemeente aange zien het station pl.m. 800 M. van den weg verwijderd ligt. Door de besturen der gemeenten Alphen a/d. Rijn, Zwammerdam en Bodegraven is dan ook krachtig tegen dit vervoerverbod geprotesteerd en de Raad van Zwammer dam zond op 21 November J.l. nog een telegram aan Ged. Staten om op het belang van het behoud van den busdienst voor deze gemeente te wijzen. Bedoelde protesten blijken thans van invloed te zijn geweest op de beslissing van Ged. Staten. GEBOREN. Cornells Petrus, z. van J. C. Schoonder- woerd en J. M. v. d. Berg Teunis, z. van J. J. A. Zirkzee en M. Doesburg Lanooij Arie, z. van W. Zuidam en M. Bac Annie Elisabeth, d. van F. W. Uiterwijk Winkel en M. C. v. d. Bergen Jan, z. van W. P. F. C. Ter Reehorst en P. P. Mulder Jannetje Wilhelmina, d. van E. Eikel boom en T. M. v. Dijk Willem, z. van C. Verboom en N. Lam Hans, z. van J. v. Klaveren en J. C. v. Kleef Jannie, d. van G. v. Vermeulen en A. v. d. Heuvel Lenl, d. van J. Veerman en J. M. Bakker Joannes Dlederlk, z. van D. H. Pleron en J. E. Liebe Hendrikus, z. van W. v. d. ReIJden en C. H. Hoogkamer Lucie, d. van H. v. Leeuwen en M. Verstraaten Agnes Wilhelmina Elisabeth, d. van P. SJardiJn en A. W. E. Verver Johannes Maria, z. van G. A. Sassen en J. L. M. de Vrind Martlnus Adrianus, z. van M. J. Verhagen en E. M. Baither. ONDERTROUWD. J. Koet jm. 41 j. en C. Kop jd. 37 J. GEHUWD: C. A. Kamerling jm. en M. M. Tetteroo jd- Th. Kooijman Jm. en C. M. Spieren burg jd. A. J. NIJhuls jm. en E. Petiet Jd. R. J. v. Oosten wedn. en E. Zirkzee weduwe. OVERLEDEN. P G. M. Dijk d. 5 j. W. Ek ongeh. vr. 68 jaar. HAARLEMMERMEER. Een onaangename ontdekking. Gisteren kwam mej. v. V. te Hoofddorp, toen zij aldaar eenige oogenblikken in een gebouw had vertoefd en met haar wa gentje weer wilde vertrekken, tot de on aangename ontdekking, dat daaruit een taschje met ongeveer f. 20 aan zilvergeld was ontvreemd. Ze begaf zich direct naar de politie om van deze vermissing aangifte te aoen. Door de gladheid. Op de brug over de Ringvaart nabij de Cruquius'kwam door de gladheid van het brugdek, een voor een tilbury gespannen paard te vallen, met het gevolg, dat de inzittenden, de landbouwer S., zijn vrouw en een 2-jarig kind er uitvielen. Gelukkig kwamen allen er zonder ernstig letsel af. Alleen de vrouw bekwam eenige lichte kwetsuren aan het hoofd. De wagen werd ernstig beschadigd. Afscheid K. Kistemaker. In de vergadering van kerkvoogden en notabelen der Herv. Gem. Haarlemmer meer werd den heer K. Kistemaker door een tweetal zijner medeleden bij zijn af scheid als president-kerkvoogd, op harte lijke wijze dank gebracht voor de vele be langrijke diensten door hem gedurende meer dan 46 Jaren in het belang van de Ned. Herv. Kerk bewezen. Tal van verbe teringen, w.o. de stichting van nieuwe ge bouwen. kwamen onder zijn voorzitter schap tot stand. Ook als penningmeester van de Evangelisatie-commissie in Haar lemmermeer, welke functie hij ongeveer 33 jaren heeft waargenomen, heeft hij vele goede diensten bewezen. Vastgeloopen. Nabij den Cruquiusdijk alhier raakte 'n Katwijksche logger bij het uitvaren van het Spaarne te dicht aan den wal, waar door het schip vastliep. Na eenige uren getobd te hebben, gelukte het ten slotte het schip weder vlot te krijgen. HILLEGOM. Feestavond der Chr. J. V. De jubileerende Chr. Jongelings Vereen, heeft de herdenking van het zestigjarig bestaan na den kerkdienst op Dinsdag, waarvan wij verslag gaven, voortgezet met een feestavond. Gisteravond kwamen de jongelingen met hun vele gasten tezamen in de Nutszaal. Een zeer gevarieerd en uit gebreid programma is afgewerkt. Afge vaardigden van zustervereenlgingen zijn ontvangen en hebben) hun felicitatie over gebracht. Hedenavond vindt nog een feestavond plaats. Door een bus aangereden. In de Weeresteinstraat bij de Pastoors laan is een wielrijder door een autobus aangereden. Een arm van den wielrijder was verwond. De bestuurder van de auto is doorgereden alsof er niets gebeurd was. Daar het auto-nummer opgenomen en aan de politie meegedeeld is. zal de man er wel meer van hooren. Des nachts is ten nadeele van twee bewoners der Ambachtstraat en Prins Hendrikstraat eenlg waschgoed ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING DER N. S. B. Rede van ds. van Duyl. In het Hotel du Rhin sprak ds. v. Duyl voor de groep Katwijk der N.S B. een rede uit over: „Het Christendom en het Natio- naal-Sociallsme". De groote achterzaal evenals de door middel van luidsprekers verbonden voorzaal waren geheel bezet. De w.n. groepsleider de heer H, de Haan sprak een openingswoord. De N.S.B. zet voorop, aldus ds. v. Duyl, dat wij kinderen zijn van één natie. Dit land is gegroeid naar Hooger wil en Hooger kracht, wij hebben de taak één te zijn. Nationale eer is geen woord, maar werkelijkheid. Wij kunnen slechts als eenheid in de natie leven. Men maakt het volk van Nederland wijs, dat het de demo cratie heeft; ge gaat haar de stembus en het kiesrecht wilt ge niet prijsgeven. Ver war niet de geestelijke vrijheid met de democratie. Als ge ter stembus gaat, stemt ge op een lijst, die opgemaakt wordt door het bestuur eener politieke partij. Is er een beginselpunt van een politieke partij tot zijn recht gekomen? Een partij komt nooit in de meerderheid. Ons land is in handen der politieke partijen, bij wie het party belang spreekt. Wij kijken naar den besten stuurman, den besten gezagvoerder. De ar beid houdt een volk in stand. Door den arbeid vervullen wij een roeping. Als er werkloozen zijn, is dat een schande voor de natie, die door en door ziek is. De roeping van een Chr. natie is om hen aan het werk te stellen. Er ls nog bijna geen en kele poging daartoe aangewend. In het natioriaal-socialisme wordt de wil van dien heiligen God aanvaard, Die telkens ons in de geschiedenis 'n oordeel geeft dat ons nog een kans op redding biedt. Wij hebben het te zien als een Hoogere opdracht, het groote pand, dat door onze vaderen ons ge geven ls. De natlonaal-socialist wordt als een dienaar beschouwd, de democratie wil niet zien dienen, maar wel vèrdienen. Door de natie te dienen, dienen wij onzen mede- mensch. Het natlonaal-sociallsme wil een anders ingerichte staat, een anderen geest brengen dan wantrouwen. Het nat.-soc. is een geest van vertrouwen. In ons land heeft jarenlang gedomineerd wat niet van den hemel is, maar uit den afgrond. Hier geldt de leus ieder voor zich zeiven en God voor ons allen. Onze leus ls: „allen met de natie en allen voor God", pe N.SB. is zon der grond verboden voor ambtenaren: 19 predikanten protesteerden; spr. bracht hun daarvoor hulde. De politieke partijen voe ren partijbelang en geen nationaal belang. In den nieuwen staat zal geen eenvormig heid, maar bonte verscheidenheid zijn. Den menschen wordt wijs gemaakt, dat het met de Kerk gedaan zal zijn en misschien met de geestesvrijheid. Er zijn predikanten die zeggen dat het nat.-soc. heidensch is. Spr. verklaarde nader dat een Christen, een positief belijder, N.S.B.-er kan zijn. De Dageraad kan met Koninklijke goedkeu ring de godsdienst bestrijden en voor de radio spreken, dat is dan de vrijheid der democratie. De democratie zegt: „er is geen God dan ik". Dit is de levende leer der Volkssouvereiniteit. De Nat. soc. staat wordt gebouwd op de erkenning van Gods souvereinltelt, staande op het fundament van Gods heilige ordonnantiën. Die der democratie. Is gebouwd op het drijfzand van menschenmeeningen. Wij willen re- geeren, maar onder Gods zegen. Kerk en Staat moeten gescheiden zijn. maar de Staat moet de Chr. godsdienst beschermen.' Spr. krijgt brieven van Gereformeerden en Hervormden, dat er Zondag op Zondag op den kansel gepredikt wordt tegen het Nat. Soc. In de kerkelijke partijen speelt dg Kerk een rol in den Staat om macht te krijgen. Gij eerbiedigt allen onze Lands- vorstlnne, de Koningin, Haar zal bij ons geen beleedigende woorden worden toege roepen, In Haar zien wij onze eenheid. Boven den leider staat de Vorstin, die hem benoemt en ontslaat; Zij ls het hoofd van den Staat. Na deze rede bood groep 4 uit Scheve- nlngen spr. bloemen aan. Uit de omlig gende gemeenten waren velen aanwezig. Na beantwoording van vele ingekomen vragen, dankte de voorzitter ds. van Duyl voor zijn rede. Geëindigd werd met staande het Wilhelmus te zingen. Lezing over: „Gods woord en de krankzinnigheid", Ds. H. D. Drenth hield bovengenoemde lezing in Irene, uitgaande van de Chr. Ver. voor verzorging van krankzinnigen in Nederland. Na Schritlezing, gebed en zingen van Psalm 72: 6 ving ds. Drenth, die 30 Jaar arbeid onder de krankzinnigen heeft ver richt, zijn lezing aan. De H. Schrift sprak weinig over krankzinnigheid, het O. T. bij Saul. Maar als de booze geest vaardig over hem wordt, komt David met de harp. Krankzinnigen komen vaak onder den indruk van muziek. Krankzinnigheid wordt in onzen tijd meermalen gesimu leerd, evenals toen. In het O. T. worden een drietal zulke gevallen vermeld, b.v. Nebucadnezar. In het N. T. zijn deze meer epileptisch. Krankzinnigheid en bezeterv- held moeten van elkaar gescheiden wor den. Bezetenheid kwam in Jezus tijd voor, thans niet meer. Toch komen bij krank zinnigheid verschijnselen voor, die aan bezetenheid kunnen doen denken, maar dat is toch maar in schijn. In de Psalmen leest men over „dwazen", maar deze mag men niet onder de krankzinnigen rang schikken. Gods woord, zoowel in het O.- als in het N. T. dwingt ons om barm hartig te zijn. Na het zingen van Psalm 103: 3, toont spr. aan van hoe grooten invloed het woord van God ls voor de krankzinnigen, wat hem in zijn 30-jarigen arbeid gebleken is. Het gesproken woord en het gebed ma ken dikwijls diepen indruk. God gee* zegen op dit werk. Denk aan de gelijken!» van den barmhartigen Samaritaan. De Schrift dwingt ons en eischt van ons om barmhartig te zijn. Spr haalde enkele voorbeelden aan uit zijn arbeid. Het lijden van die menschen is verschrikkelijk. God wil dat wij met een hart van brandende liefde ons tot deze armen wenden. De ver zorging naar Gods woord is de eenige red ding voor deze ongelukkigen. Spr. besprak enkele gevallen van patiënten, die tijdens hun geestesziekte Christus hebben gevon den en tot een geheel ander leven kwa men. God zegent kennelijk dit werk. Met het zingen van Psalm 86: 6 en dankgebed werd geëindigd. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst der O.S.P. De O JS.P. hield een openbare vergade ring in het lokaal Jullanaweg, waar mevr. H. de Ruiter-de Zeeuw sprak over „De weg uit de crisis". Zij merkte op, dat de economische toe stand in de wereld steeds hopeloozer wordt en ook in ons land. Niemand durft aan de oorzaak van de crisis te tornen: het kapitalisme, de productie om winst. In de hoogconjunctuur bloeide het ka pitalisme dat winst op winst maakte, waarop de crisis volgde, hetgeen spr. uit voerig uiteenzette. Wij hebben een wereld waarin volgens Amerikaansche economen met den stand van de huidige industrie 'n levenspeil te bereiken is, in geld uitgedrukt van f. 10.000 per jaar, met een werktijd van 16 uren per week. Er kan genoeg ge produceerd worden, zoodat niemand gebrek behoeft te lijden. Een uitweg uit de crisis moet gevonden worden. Loonsverlaging, versobering en aanpassing slechts dan als er te kort is. Uitzichtloos en hopeloos wordt de toe stand. De verarming vreet door. Er wordt gezegd: Mussert heeft geen kans, want Colijn steunt op de volksmassa. De bour geoisie heeft het fascisme noodig ter be stendiging van het kapitalistische stelsel en het nationalisme. Ook hier doen de fascisten een beetje revolutionair, afschaf fing der werkloosheid, controle op de ban ken, met dit bedrog willen zij de massa achter zich krijgen. Wat is hiervan terecht gekomen in Duitschland en Italië? l/olgens spr. niets. Zij noemde het 60 millioenplan fascistisch. De angst der bourgeoisie is grooter dan in 1928. Aan den eenen kant de producen ten, die geen raad meer weten, aan den anderen kant de massa, die niet meer koopen kan. Het productie-apparaat is klaar, doch de bezitters laten zich niet op zij zetten, tenzij het proletariaat sterk ge noeg zal zijn om de macht over te nemen. Het kapitalisme kan niet leven zonder het proletariaat, de bezitter steunt volledig op het proletariaat. Heel het raderwerk staat stil als uw machtige arm het wil. Twee dingen moeten de arbeiders loslaten: de waan van den godsdienst, dat arm en rijk er altijd geweest zijn, dat opstandigheid doodzonde ls en dat de socialisten er ook niets van terecht brengen. Door het refor misme hebben de arbeiders het verleerd op eigen kracht te vertrouwen; de leiding knapt het wel op. Het socialisme ligt dichtbij als wij krij gen een sterke revolutionaire partij, die zich bewust is van haar taak. Na debat sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering, na opgewekt te hebben tot toetreding bij de O.S.P. 't'X" -iT' 17. Het monster Michias stak al zijn armen door de lusse- opening, en dacht, dat hij zoo heel gemak'lijk Thijsje ving; maar hij had niet met Thijs' vernuft gerekend, want de list slaagt nu uit stekend! Met een zeer verwoed gezicht trekt Thijs de lus.... stijf dicht! Al die armen van het monster zaten vastgebonden, terwijl zij ner gens meer een hou-vast vonden. „Zie zoo", denkt Thijs, .„die zit daar goed 'k durf wedden dat hij mij nu niets meer doet!" RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling werden de vol gende prijzen besteed: Roode kool f.4 7.25. gele kool f.38.50. groene kool f. 1.50 3.50 per 100. Aardappelen f. 1.30, uien f. 0.801.25, kleine uien 3050 ct. per baal. Spruiten 8 ct. per K.G. Boerenkool 18 ct., .Andijvie 50—60 ct., Kroten 30-40 ct., /Waschpeen f.0 .801.25 per kist. Vergadering Ned. Chr. Landarbeiders Bond. In het ontspannirigslokaal vergaderde de afdeeling Rijnsburg van bovengenoemden Bond. De voorzitter, de heer G. v. Duin, opende de bijeenkomst met het laten zin gen van ps. 42 1 en ging voor in gebed. In een kort openingswoord bood hij de organisatie de beste wenschen aan voor 1935. De secretaris, de heer W. Passchier. las de notulen-van de vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Van de ingekomen stukken gaf het schrijven van het gemeentebestuur, waar bij afwijzend werd beschikt op het ver zoek der afdeeling tot verstrekking van een kolenbon, aanleiding tot breedvoerige discussies. Voor het bezoeken van de a.s. propaganda-vergadering te Lisse gaf zich een groot aantal leden op. Tot lid van de controle-commissie in de vacature G. v. Egmond. werd gekozen de heerP. Hage naar met ais reserve de heer G v, d. Eykel. Op voorstel van het Bestuur werd 'besloten, dat voortaan eiken Maandag van 89 uur nam. zitting zal worden gehou den om aan leden en nlet-leden inlichtin gen te verschaffen. Tot leden van dit bureau werden aangewezen de heeren G. V. Duin en Tj. Nijenhuls. Ten slotte kwam ter sprake de circulaire van den Minister aan het Hoofdbestuur betreffende de gewijzigde uitkeerlng aan bij hun ouders inwonende leden. Deze wijziging beteekent een vermindering van f. 1.20 per week. Na een geanimeerde rondvraag werd met het zingen van ps. 138 1 en dank gebed door den heer C. v. Delft de ver gadering gesloten. Gevonden: een jongensjasje en twee rijwielbelastingmerken waarvan 1 koste loos. Inlichtingen worden aan het politie bureau verstrekt van 1011 v.m. VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering der S. D. Vrouwenclub. De Soc. Dem. Vrouwenclub hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat het ledental door verhuizing was terug geloopen; de brochureverkoop en de actie voor de proletarische vrouw waren in het afgeloopen jaar goed ge weest. Behalve een groot aantal huishou delijke vergaderingen was een goed ge slaagde vrouwendag gehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7