CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. WINTER. Ja, hoor, het is gegaan, zooals ik ver leden week al dacht, ik kreeg na 2 Ja nuari nog vele Nieuwjaarskaarten en kaartjes, waarvoor mijn hartelijken dank. Ik wil gaarne nog even de namen vermel den van wie ik die kaarten ontving: Rie en Klaas Oudshoorn, Hennie de l'Ecluse en familie, Dickie Zwaan, Cisca van Gijzen, Eempien Wassenaar, Annie van der Valk, Bep Braxhoven Melntje van den Berg, Lientje Oostveen, Deny Oostveen, Jaantje Braxhoven, Annie Smlttenaar, Jan en Piet en Truus van der Lucht, Truus de Graaf, den heer en mevrouw HarteveltSloot weg, Adrie, Johan, Maurits en Tineke van Nood. Alle nieuwelingen zijn welkom en mo gen mij Tante noemen. Ik ga nu niet af zonderlijk aan alle nieuwelingen ant woorden: het is best hoor, je mag mee doen, het zijn er vandaag zóóvelen en dat vind ik heel aardig. Laten de nieuwe lingen nu maar kijken bij de namen der goede oplossingen of zij er ook bij staan, dan weten ze het en ik vertrouw dat ais ik zeg: alle nieuwelingen zijn mij welkom, dat dat ook voldoende is en men daar mede tevreden is. Jo en Eempien Wassenaar, dat zal Eem pien wel jammer hebben gevonden dat ze nu juist al die feestdagen niet thuis kon zijn, maar ze kon daar nu zeker niet ge mist worden. Jo, heb je je boek al ge lezen? Martha Eveleens je raadsel zal ik plaatsen. Matthie van der Linden is je naam dan een verkorting van Mathllde? Dank voor je goede wensohen. Dick en Johnny Lindhout beiden van harte welkom als raadselneven, dus dat beteekent: je mag mij Tante noemen. Hoe akelig Dick dat Je je been hebt gebroken, lig je al 4 weken? Willemien van Keeken dan doe je maar alleen mee, niemand moet het tegen zijn zin doen. Marietje van den Berg het is best hoor als je mee doet en mij Tante noemt. Annie, Wim Keyzer en Piet Lagas de anecdote zal ik eens plaatsen. Maxius van den Anker dank voor je gelukwenschen die nu nog in je brief waren. Drietal de Geus wat hebben jullie een prettige vacantie gehad, dat zie ik wel uit je brief. En zóó lekker gesmuld van de oliebollen die je moeder had gebakken. Arthur en Yvonne Moraal dank voor de goede wenschen voor mijne gezondheid. Beterschap met de verkoudheid van Yvonne. Jo en Jan van Ommering het raadsel zal ik eens plaatsen. Riekje en Dittie Beyen, jullie mogen mij gerust Tante noemen, dat doet de geheele raadseljeugd. Cisca van Gijzen, Jaantje en Bep Brax hoven, wel bedankt voor het kiekje van jullie drieën. Heel aardig de drie nichtjes zoo bij elkaar, maar nu moeten jullie nog eens schrijven: wie is de staande, wie de middelste en wie het dichtst bij den kerstboom? Meintje van den Berg, was die uitvoe ring op Oudejaar? Neen toch zeker; maar dat lijkt net zoo uit je briefje? Tini Deegenaars, ben je weer een nichtje rijker geworden en heet het net zoo als jij? Vindt je dat zoo aardig? Judith de Roode, je raadsels zal ik wel eens gebruiken. Joop Kruit, het is feest bij je thuis als de kinderkrant komt, want Moeders ver jaardag is een feest, wel gefeliciteerd hoor. Corrie Holleman, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Plonie en Jan van Ginkel, dus voortaan gaan jullie samen mee doen, dat is best hoor. Bep en Pieter Vos, dat vind ik een raadsel dat de jeugd heusch niet zal raden. Jannie van der Kaay, hoe is het met de kleine zus, die in* het ziekenhuis ligt heeft ze veel pijn? Hendrika van Egmond, weineen, je weet toch wel, dat ik het goed vind, als men eens overslaat. Cor en Henk Bousie, ik ben niet tot 12 uur opgebleven op Oudejaar, dat is mij veel te vermoeiend, ik ga altijd veel vroeger naar bed. Ja, nu zijn al die De- cember-feestdagen weer voorbij. Hennie van der Hoek, het was niets erg hoor, want ik ontving die twee post zegels al, vóórdat de kaart zonder post zegel kwam. Annie van Weizen, zijn jullie allemaal eiek geweest en net met de feestdagen? Dat trof heel vervelend hoor. Triny en Hendrientje Blotkamp, dat is akelig, dat Hendrientjes beentje nog niet beter is, maar mag ze er wel op loopen? Jacobus en Jannie Nieboer, het is heel best hoor, ik neem het niets kwalijk, ga rpaar weer meedoen. Bert van Vliet, was je op Nieuwjaar ziek, dat was niet prettig. Kon je toen niemand Nieuwjaar gaan wenschen? Ali de Blauw, wel ja, dat went dadelijk weer als men op school is, vacantie kan niet altijd duren. Carolientje Verbiest, dat gebeurt wel meer hoor, dat iemand zich vergist, als het pas een nieuw jaar is. Als de anec dotes goed zijn zal ik ze plaatsen. Willy, Pauly en Rietje Laman, wel be dankt voor de mooie kaart, die nu nog bij de raadsels was. Hoe is het met het nieuwe hondje, is hij nog jong en hoe ziet hij er uit? Lientje Oostveen, zoo, moet je nu ook een bril dragen? Heeft iedereen thuis nu een bril? Jannie van Kampenhout, als je in Delft was en de kinderkrant niet had, dan kon je natuurlijk de raadsels niet oplossen, dat begrijp ik best. Viertal van Vliet, aardig, dat nu Ma- rietje er een brief bij schreef, om alles te vertellen over haar verjaardag, ze heeft heel wat gekregen. Jullie hebt natuurlijk thuis heerlijke feestdagen met elkaar gehad. Rie en Klaas Oudshoorn, aardig dat jullie er beiden aan hebt gedacht om mi] een Nieuwjaarskaart te sturen, al waren jullie nu niet samen thuis. Janny Bon, ja dat hoop ik zelf ook hoor, dat ik een goed jaar zal hebben. Gerrit Nagtegaal, ja als je de brieven naar het Bureau L.D. brengt, zorg dan dat ze er vóór Maandagsmorgens 9 uur zijn. Dank voor je gelukwenschen. Drietal van der Lucht, je raadsels gaan bij mijn voorraad, die wachten op een beurt om geplaatst te worden. Betsy Stikkelorum, er worden mij altijd o zóóveel raadsels toegezonden, die leg ik dan bij den voorraad raadsels, die ik heb en als ik dan weer nieuwe raadsels ga zoe ken, dan kom ik ze wel tegen en als ze goed zijn, plaats ik ze. Verleden week op Oude jaarsdag wou ik natuurlijk vóór 's avonds klaar zijn, dat heb ik toch immers geschre ven. Beterschap met je moeder, gaat het al wat beter? Jo van Vliet, lees alsjeblieft maar eens wat ik aan je vriendin Betsy St. antwoord de over nieuwe raadsels. Geertruida Pelt, heusch als dat raadsel goed is, zal ik het wel eens plaatsen, ik kan werkelijk niet dadelijk alles tegelijk een beurt geven. Ik ben niet tot 12 uur opge bleven op Oudejaar, ik moet altijd vroeg naar bed. Toosje en Beppie Bouter, hebben jullie een prettigen feestdag gehad toen je vader jarig was. Jammer dat het niet nog in de vacantie viel, dan waren jullie den heelen dag vrij geweest. Leni Groeneveld zoo, gaan jullie nu te genwoordig Zondagsmorgens al samen de brieven wegbrengen, nu dan is het een goede morgenwandeling, en gaan jullie dan 's middags ook nog uit? Henk en Klaas Brand, ik feliciteer Henk nog wel met zijn verjaardag. Schrijf toch gerust Tante boven je brieven. Jullie schrijven op school toch zeker met inkt niet waar, doe het dan ook aan mij, dat is zooveel duidelijker te lezen Marietje en Jitske van Akker, ik vond dat een mooi programma van het kerst feest. Jullie hebt mooie cadeaux gehad. Speel je prettig met de nieuwe pop. Sientje en Maarten Timmermans, als deze kinderkrant komt, is Sientje dus jarig en misschien zóó druk aan het feestvieren dat zij dit niet eens leest. Hartelijk gefelici teerd hoor. Wel wat een tegenspoed op Oudejaar, is het verlorene nog terecht ge komen? Houdt Maarten er zoo van om wat te vertoonen en hebben de zusjes dan zoo'n pret! Nu is het toch weer een reuzenlange correspondentie geworden. Allen hartelijk gegroet en nog dank voor de talrijke Nieuwjaarswenschen. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag,'Van Beuningenstraat 42. -o GOEDE OPLOSSINGEN VAN DE RAADSELS ONTVANGEN VAN: Willemien van Keeken, Dick Lindhout, Johnny Lindhout, Marietje van den Berg1, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Marius van den Anker, Keesje de Geus, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Jo van Ommering, Jan van Ommering, Geer truida Blote, Eempien Wassenaar, Jo Was senaar, Riekje Beyen, Dittie Beyen, Ar thur Moraal, Yvonne Moraal, Joop Hofstra Marietje Voorzaat, Piet van Schayk. Nelly de Leeuw, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Coot je Hartevelt, Jannie Heetveld, Martha Eveleens, Annie van der Linden, Margaretha Teleng, Wilhelmina Teleng, Gerardüs Teleng, Cisca van Gij zen, Meintje van den Berg, Hennie dé l'Ecluse, Tinie Deegenaars, Judith de Roode, Bep Vos, Pieter Vos, Jo Brilman, Joop Kruit, Corrie Holleman, Plonie van Ginkel, Jan van Ginkel, Thijs 't Hart, An nie Smittenaar, Cor Bousie, Henk Bousie, P. Gottmer, Jannie van der Kaay. Roosje van der Kaay, Hannie van der Hoek, Triny Blotkamp, Hendrientje Blotkamp, Truus de Graaf, Mientje Stikvoort, Annie van Weizen, Jacobus Nieboer, Jannie Nieboer, Annie van der Valk, Bert van Vliet, Betsy Stikkelorum, Jo van Vliet, Carolientje Ver biest. Rietje Laman, Willy Laman, Pauly Laman, Marie Brokaar, Wies je Groene veld, Trees Groeneveld, Adriaan Boender, Lientje Oostveen, Rika de Graaf, Gerda Spiecker, Koos Nieboer, Jannie van Kam penhout, Dirkje Munnik, Jan Feenstra, Aafje van Haalem, Leendert van Haalem, Bep Braxhoven, Jaantje Braxhoven, Jan van der Lucht, Truus van der Lucht, Pietj van der Lucht, Nico Koning, Henk Brandt, Geertruida Pelt, Leni Groeneveld, Toosje Bouter, Beppie Bouter. Wim Nolles, Jannie de Moed, Rie de Moed, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Arie Smittenaar, Piet Smittenaar. Rie Smittenaar, Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Ali de Blaauw, Cornells J. Ar- bouw, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Conny van Vliet, Henk Brand, Klaas Brand, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Marietje van Akker, Jitske van Akker, Hendrika Hermina van Egmond. Een brief zonder naam met een raadsel over Goes, does, poes, Sientje Timmer mans, Maarten Timmermans, Jannie de Water, Frans de Water, Tini van Dam, Jan van Hoven, Piet van Hoven, Janny Bon, Corry Lugthart, Wim Lugthart, Klaas Oudsho:rn, Rie Óudsho:rn, Adria.n Pison, Go Scheer, Riete Scheer, Aaltje van Vliet, Marietje van Vliet, Adriaan van Vliet, Boukje van Vliet, Gerrit NagtegaaL Matthie van der Linden. 1. Het is plots volop winter: Eerst sneeuwde het geducht En daarna ging het vriezen. Strak blauw werd toen de lucht. 2. We gaan met onze schaatsen Naar d' ijsbaan. Wat een feest! Want welke flinke jongen Is voor de kou bevreesd? 3. We rijden om het hardst en Elk wint graag d'eersten prijs. O, jongens, 't is zoo heerlijk Op 't spiegelgladde ijs! 4. Laat koudkleum maar in huis, hoor! We lachen hem toch uit. We krijgen roode wangen En plagen, zingen luid: 5. Och, koudkleum, arme stumper! Je bent een ouwe vent. Je moest je eig'lijk schamen, Dat je zoo'n koudkleum bent! 6. Of 't helpen zal? Ik weet 't miet! Wij schaatsen eiken dag, Totdat het weer gaat dooien En 't rijden niet meer mag. ANNIE O. (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13