75,le Jaargang WOENSDAG 9 JANUARI 1935 No. 22944 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau NoordelnSsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTft Voor Leidein en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijtrt per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post 1.2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 1.0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. AFSLUITING OUDE RIJN. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat, Ihet gedeelte van den Ouden Rijn, Noord zijde. gelegen tusschen Donkersteeg en de Hooglandsche Kerksteeg, met ingang van Donderdag 10 Januari a.s. tot nadere aan kondiging voor alle rijverkeer zal zijn af gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUVZEN, Burgemeester. VAN STRYEN Secretaris. Leiden. 9 Januari 1935. 4488 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VAN RIJNLAND. De jaarlijksche verkiezingen. Na de reeds gisteren door ons gepubli- teerde Nieuwjaarsrede van den heer D. ten Cate Brouwer bracht de heer van der Steen namens de Kamer hulde en dank voor hetgeen de voorzitter en het Bureau ook in het afgeloopen jaar weer hebben ge daan in het belang van Rijnland's handel en industrie en wenschte hen voor 193b alles goeds toe (applaus). De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Vervol gens waren de jaarlijksche verkiezingen aan de orde. Als voorzitter en onder-voorzitters wer den de heeren D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr. en H. M. Simonis herkozen. In de commissie voor vervoer, post en telegrafie werden de aftredende leden, de heeren W. van der Laan, C. G. J. Alke made Sr., J. Heringa, J. F. X. Sanders, J. v. d. Steen, P. A. Wernlnk Jr. en H. van Zonneveld herkozen. Tot leden van de commissie voor het handelsregister werden herbenoemd de heeren C. G. J. Alkemade Sr., B. J. Dijk- drent, J. J. M. Meyers, D. Raaphorst Sr., J. van der Steen en P. J. van der Zanden. In de commissie voor Handelsbelangen werden herkozen de heeren J van der Steen, W. M. van Appel, B. J. Dijkdrent, J. J. M. Meyers, D. Raaphorst Sr en P. J. Van der Zanden Als leden voor handels, en nijverheids onderwijs werden herkozen de heeren J. Heringa, J. F. X. Sanders, P. A. Wernink en P. J. van der Zanden. De commissie voor het verslag zal even als het vorige jaar bestaan uit de heeren D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., H. M. Simonis, J. F. X. Sanders en dr. P. G. Knibbe. Alle gekozenen namen hun benoeming aan. In de commissie van financiën tenslotte namen de heeren D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., H. M. Simonis en dr. P. G. Knibbe wederom zitting. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat bij de Kamer aanhangig is gemaakt een plan-Wilking, beoogende de haven te Sassenheim in open verbinding te laten blijven met het groot vaarwater door het graven van een nieuw kanaal benoorden den nieuwen Rijksstraatweg Sassenheim- Amsterdam. Het bureau zal deze aange legenheid in studie nemen en de leden omtrent zijn bevindingen inlichten. Onder de ingekomen stukken bevond zich de ministerieele goedkeuring der be- begrpotingen 1934 en 1935 en de lijst van subsidies voor 1935. Van de Ned. Spoorwegen te Utrecht was bericht ingekomen, dat zij voorloopig geen uitvoering zal geven aan haar voornemen tot opheffing van het station Hazerswoude Koudekerk voor goederenvervoer. Besloten werd aan de Bevrachtings commissie alhier een schrijven te richten betreffende eenige interne finantieele aangelegenheden. Aan den minister van economische za ken zal een adres worden verzonden be treffende de werking van de Wet op de Evenredige Vrachtverdeeling, waaraan 't volgende is ontleend: Allereerst moge worden opgemerkt dat de algemeene opinie is dat het aantal schepen in de vaart door de werking dezer wet nog grooter is geworden dan voorheen en dat er derhalve van een saneerende werking niet alleen niets is te bespeuren, maar dat de toestand in 't binnenscheepvaartbedrijf daardoor nog kritieker is geworden. Voorts komt hierbij dat de Evenredige Vrachtverdeeling er zeer toe heeft mede gewerkt om goederen die voorheen te water werden vervoerd thans per auto te doen vervoeren. De veronderstelling dat de verhooging van kosten voor handel en industrie zeer gering zou zijn, gaat in speciale gevallen niet op, nl. niet voor de bouwmaterialen- industrie in het district der Kamer, in zonderheid de betonindustrie. Ook kunnen thans schepen die turf, aardappelen enz naar deze streken aan voeren, geen retourvrachten bekomen wat een logisch vervoer ten zeerste belem mert en de concurrentie-mogelijkheid van de Rijnlandsche Betonindustrie zeer ern stig schaadt. Voorts heeft de Kamer overwogen dat, hoewel zeer uitdrukkelijk is gezegd dat de beurtvaart en de vaste relaties direct noch indirect onder de werking der Be vrachtingscommissies zouden komen, deze daar ernstige nadeelen van ondervinéen. Wat de beurtvaart betreft, deze is thans niet meer in staat om vrachten, die voorheen werden aangenomen buiten de geregelde beurtvaart om. thans met hun schepen te vervoeren. De beurtvaart is daardoor op haar beurt soms in ernstige mate de dupe van de evenredige vracht verdeeling. Op grond van het bovenstaande ver zoekt de Kamer den minister eerbiedig doch dringend, maatregelen te willen treffen welke aan de geopperde bezwaren recht doen wedervaren en inmiddels aan de Bevrachtingscommissies te berichten, dat een soepele toepassing dient te wor den gevolgd om in speciale gevallen de nadeelen van het bedrijfsleven te onder vangen. Tenslotte werd besloten aan den mi nister van financiën een adres te richten inzake de contingenteering van damast en kunstzijde. Bij de rondvraag vroeg de Itcer van Zonneveld of het bureau wil onderzoeken of het wel juist is, dat op den uitvoer van bloembollen 3°/o winst wordt geheven. Z.i. is het onjuist den toch al moeilijken export te belemmeren. Zijn bezwaren gelden niet alleen voor bloembollen, maar voor alle artikelen, waarop een export heffing rust. De uitvoer behoort vrij te zijn. De voorzitter zegde overweging toe, waarna om halfzes de Kamer over ging in huishoudelijke vergadering. LUSTRUMVIERING VAN HET LEIDSCH STUDENTENCORPS. De versiering van de stad. De Lustrumcommissie van het Leidsch Studentencorps had gisteravond in een der zalen van „Den Burcht" een aantal ver tegenwoordigers van middenstands- en buurtvereenigingen uitgenoodigd teneinde gezamenlijk de plannen te bespreken voor de versiering der stad tijdens de aan staande Lustrumweek. De belangstelling overtrof onze verwachtingen. Nadat de heer Dutilh namens de Lustrumcommissie een overzicht der feestelijkheden had gegeven en de aan wezigen had opgewekt om hun medewer king te verleenen teneinde de stad een zoo fraai en vroolijk mogelijk aanzien te geven, werd overgegaan tot de benoeming van een centrale commissie, waarvan, evenals vijf jaar geleden, de heer W. van der Laan het voorzitterschap en de heer P. A. van der Heide het secretariaat be kleedt. Verder zullen in deze commissie zitting nemen vertegenwoordigers van de drie plaatselijke middenstandsorganisaties en namens de Lustrum-commissie, de heer Dutilh, Laatstgenoemde deelde o.a. nog mede, dat het in de bedoeling ligt de Maskerade op een der avonden tijdens de Lustrumweek te herhalen in den vorm van een fakkeloptocht. Bij de hierop volgende gedachtenwisse- ling werden uit de vergadering vele vra gen gesteld. O.a. werd uit economische overwegingen de coöperatieve inkoop van versieringsmateriaal bepleit en werd sterk aangedrongen op vrijstelling o£ verlaging der tarieven voor de feestverlichting en ontheffing van de straatbelasting. Ook werd gevraagd er bij het gemeentebestuur op aan te dringen dat van gemeentewege de openbare gebouwen zullen worden ver sierd en verlicht. De heer van der Laan beantwoordde de vragenstellers en sloot omstreeks 11 uur de bijeenkomst met een herhaalde opwekking tot daadwerkelijke medewerking. DE 121ste VERJAARDAG VAN HET 4e R. I. Ter gelegenheid van den 121sten ver jaardag van het 4de regiment Infanterie heeft het regiment hedenmorgen, vooraf gegaan door de Koninklijke Militaire Kapel, een marsch door de stad gemaakt, waarbij gedefileerd werd voor den regi ments-commandant, den luitenant-kolonel Koningsfeld. die zich tegenover de socië teit „Amicitia" op de Steenstraat had op gesteld. Vanmiddag werd den officieren, onder officieren en manschappen in de Stads gehoorzaal een cabaretprogramma aange boden, terwijl de onderofficieren en man schappen in de kazerne werden onthaald. Van het kazernegebouw wapperde de vaderlandsche driekleur. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter K mej. M. B. Bok (Den Haag). MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De Jaarvergadering, HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Wijziging: G. J. Bik Doezastraat 4, Leiden, Drogis terij en verfwaren. Wijziging handelsnaam in: G. J. Bik. Drogisterij de Vijzel. Onder praesidium van den voorzitter, den heer A. D. Vijgh hield gisteravond in het nieuwe Toonkunst-Gebouw, Nieuwe Rijn 19, de Maatschappij voor Toonkunst haar jaarlijksche algemeene ledenverga dering. Aan het verslag, loopende over het ge wijzigde Maatschappelijk Jaar van 1 Sept. '3331 Aug. '34, ontleenen wij het vol gende Inplaats van den afgetreden penning meester, den heer A. Driessen, werd als zoodanig benoemd de heer M. H. A. Juca. Den heer Driessen werd bij monde van den voorzitter bijzonderen dank gebracht voor alles, wat deze functionaris èn als Commissaris èn als penningmeester ge durende zóó tal van jaren voor de Maat schappij en de Muziekschool heeft gedaan. Op 31 Augustus '34 was het bestuur samengesteld als volgt: A. D. Vijgh, voor zitter, mr. G. H. E. Nord Thomson, vice- voorzitter, G. W. Groen, secretaris, M. H. A Juta, penningmeester, mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, bibliothecaresse, jhr. ir. A. C. von Weiier, G. R. D. Crom- melin, dr. H W. Borgerhoff Mulder, drs. A. J. Koster Hzn. Het bestuur vergaderde 16 maal. De ingestelde bezuinigings-, concert- réorganisatie- en propaganda-commissie deden goed werk; maatregelen werden ge nomen, om het publiek op de hoogte te brengen van leerkrachten en de vakken, waarin onderwijs wordt gegeven. Door den heer Richard Boer, directeur der Muziekschool werd een causerie ge houden over het clavecimbel en een be spreking van dit instrument, waarvoor veel belangstelling bestond. Een kinderkoor-klasse werd gevormd onder leiding van mej. Emily Kuenen; ook daarvoor bestond veel animo. Overigens onderging het leeraarsper- soneel geen verandering. In combinatie met de Leidsche Afdeeling van de Maatschappij ter Bevordering der Toonkunst werd onder leiding van den heer Richard Boer een concert gegeven, het succes was groot. De wekelijksche piano-muziekavonden tot oefening in het prima-vista-spel onder leiding van den heer Franco Mendes, de samenspel-klasse in het kwartet-spel onder directie van den heer Jac. van den Burg, de orkest-klasse, thans wederom onder leiding van den heer van den Burg, zoomede de twee voordrachtsoefeningen van de leerlingen hadden wederom veel succes, de resultaten waren opnieuw zeer gunstig. Op diens verzoek werd aan den boek houder, den heer J. L. F. Buningh, op de meest eervolle wijze als zoodanig ontslag verleend, met grooten dank voor de wijze, waarop hij zijn taak heeft opgevat en voor alles, wat hij in het belang van de Maat schappij en de Muziekschool in die ruim 16 jaar heeft gedaan. Het bestuur brengt gaarne een woord van dank aan den directeur en dames en heeren leeraren voor de uitnemende wijze, waarop zij zich wederom in het afgeloopen maatschappelijk jaar van hun taak heb ben gekweten. Het ledental der Maatschappij, zoo mede het aantal leerlingen bleef station- nair. Aan de leden konden drie concerten worden aangeboden, waarop veel succes werd geoogst. Opnieuw bleek het nut van de muziek bibliotheek zeer groot te zijn: het aantal uitgeleende werken bedroeg 450. Met zeer belangrijke geschenken in muziek en mu ziekwerken werd de bibliotheek verrijkt. Aan de edele geefsters en gevers: Mevr. C. DriessenCoenen, mevr. S. von Schmid Boreel, mevr. OortFaber, mevr. C. Sie- genbeek van Heukelom, mej. M. van Geer, mej. J. Longepé, mei. Nagel Gitzelman, mej F. Simons, mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, mej. A. de Loos en den heer mr. F. M. baron van Asbeck werd door het bestuur dank betuigd. Ook niet-leden van de Maatschappij voor Toonkunst kunnen van deze muziek bibliotheek gebruik maken. Gememoreerd werden het „Eeuwfeest" van de Maatschappij (12 Mei 183412 Mei 1934) en het slagen met een eigen school gebouw, Nieuwe Rijn 19, nadat 84 jaar achtereen de muziekschool is gevestigd ge weest in het Nutsgebouw aan de Steen- schuur. Grooten dank werd door den voorzitter gebracht aan den heer M. H. A. Juta, die het initiatief nam tot het uitzien naar an dere schoollokalen en daarin uitnemend is geslaagd. Het jaarverslag werd door de vergade ring goedgekeurd en definitief vastgesteld. De verschillende rekeningen, gecontro leerd door een daartoe benoemde commis sie, werden eveneens besproken: de reke ning en verantwoording, over welker re sultaten men, gezien de ongunst der tijden, zijn tevredenheid betuigt, wordt eveneens goedgekeurd. Aan den penningmeester werd voor het gevoerd beheer décharge verleend. De voorzitter sprak een woord van dank uit aan de Commissie tot nazien van de rekening en verantwoording, aan den secretaris, aan den penningmeester den heer Juta. speciaal voor de krachtige wijze, waarop hij heeft weten te bezuinigen en de boekhoud :ing heeft gereorganiseerd: aan de bibliothecaresse voor den arbeid door hen allen in 1933/34 verricht. In de beide vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren dr. H. W. Borgerhoff Mulder en H. P. H. Würtz. Tot den scheidenden heer jhr. ir. A. C. von Weiier, aan de beurt van aftreding, werden woorden van grooten dank gericht voor alles, wat hij van December 1920 af, met l1/: jaar onderbreking, voor de Maat schappij en de School heeft gedaan. Na nog eenige mededeelingen van inter nen aard sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank tot de aanwe zigen voor hun aanwezigheid. VERKIEZINGEN NED. HERV. GEMEENTE. Als leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn gisteravond herkozen de heeren: P. Barendse, J. de Boer, A. van Borselen, G. A. Brand, A. Brouwer, J. G. van Dijk, A. L. L. Gathier, J. Gijsman, A. Halbmeijer, M, Jansen, A. Knetsch, J. W. Kret, J. J. Labree, J. Langeveld, D. Marck, C. Mechelse R. van Meijgaarden, J. F. de Ren, W. Sierat, L. M. Valkenburgh, P. J. Verhoog, A. de Vos, J. van Weizen, Jac. Wilbrink en G. L. N. Wijling, terwijl in de bestaande vaca tures werd voorzien door de verkiezing van de heeren M. Heymans, P. J. van Hoeken, W. Rensink. J. de Roode, J. Siera, P. de Wolf en M. van 't Zelfde. BRAND IN DE AVONDSCHOOL VAN „MATHESIS". Een moeilijke blussching. Gisteravond omstreeks haiftien bemerkte de dochter van den concierge van het schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht no. 13 waarin vroeger de Gemeentelijke H 8.S. was gevestigd en waarin sinds jaren de avondschool van het Genootschap „Mathesis Sciendarum Genitrix" wordt gehouden, dat in een teekenlokaal op de hoogste verdieping brand was uitgebroken. Zij waarschuwde onmiddellijk den direc teur, ir. Verwijs, die op zijn beurt de politie en brandweer alarmeerde. Het bleek dat de brand ontstaan was doordat een kachel vermoedelijk te fel was gestookt, waar door de pijp, welke door de houten zolde ring loopt, gloeiend is geworden en het houtwerk heeft vlam gevat. Eenige leer lingen hebben aanvankelijk getracht met emmers water het vuur te blusschen, maar waar de brand boven hun hoofden woedde had deze poginE weinig resultaat. De politie verscheen met een slangenwagen het eerst ter plaatse en gaf met een slang op de brandkraan spoedig water. Door de hoogte van het gebouw kwam slechts een armzalig straaltje in den vuurhaard te recht, zoodat het wachten op de brand weer was. Deze verscheen ook vrij snel op de bedreigde plaats, maar doordat de motorspuit bij het Rapenburg moest wor den opgesteld en de slangen dus over een grooten afstand moesten worden uitgelegd, duurde het vrij lang eer er water werd gegeven. De moeilijkheid werd nog ver groot door de legging van den vuurhaard, hoog midden in het gebouw, waardoor de vuurhaard lastig te bereiken was. Eerst ruim een half uur na het ontdekken van den brand, toen zoowel van buiten af als binnendoor het vuur werd aangepakt, ver dween de rosse gloed en was het gevaar voor uitbreiding spoedig geweken. Niette min bleef de brandweer onder commando van den heer van Llth tot halfeen bezig met de nablussching. Het plafond en het dak boven een tweetal lokalen zijn weg gebrand. De lager gelegen verdieping be kwam vrij veel waterschade. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de burgemeester, de wet houders Goslinga en Romijn en de com missaris en hoofdinspecteur van politie, de heeren Meijer en Eskens Het is maar goed. dat de brand betrek kelijk vroeg ontdekt is; wanneer dit eerst in de nachtelijke uren geschied zou zijn, had de brand waarschijnlijk een grooteren omvang genomen. LEIDSCHE CHR. BESTURENBOND. Het a.s. 25-jarig bestaan. Den 15den Maart van dit jaar zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Leidsche Chr. Besturenbond opgericht werd. Ter voorbereiding van de herdenking hiervan heeft zich een Comité gevormd o.m. bestaande uit vertegenwoordigers van de oudste afdeelingen, welke bij den Bond zijn aangesloten. Het Comité bestaat uit de navolgende personen: F. Eikerbout, voorzitter; D Hen driks, secretaris, P. v. Booren, J. Dietz, G. Eikerbout, A. v. Rosmalen, Chr. v. Venetiën en J. Verhoeven. De minister van OK. en W. heeft de Chr. en R.K. H.B.S. alhier aangewezen als bevoegd om in 1935 aan haar leerlingen die het onderwijs in de hoogste klasse tot het einde van den cursus hebben gevolgd, ge legenheid te geven op dezelfde voorwaar den en op dezelfde wijze als de leerlingen der openbare hoogere burgerscholen met 5-jarigen cursus, na afgelegd eindexamen het getuigschrift, bedoeld in artikel 55 der M.O.-wet, te verkrijgen. BINNENLAND. Het boterpercentage in de margarine wordt van 25 op 15 teruggebracht. (Bin nenland, 3e Blad). Dreigende staking in het visscherijbe- drijf te IJmuiden. Binnenland, 3e Blad en Laatste Berichten, le Blad). Buitengewone vergadering van de Alg. Synode der Ncd. Herv. Kerk (Kerk en School, 3e Blad). BUITENLAND. Bijzonderheden over het accoord van Rome. (2e Blad). Japan en de Vlootkwestie. (Buitenland, le Blad). VER. „HET NED. NATUUR- EN GENEESKUNDIG CONGRES". 25ste Congres op 23, 24 en 25 April a.s. Naar wij vernemen zal het vljf-en- twintigste Congres van bovengenoemde vereeniging alhier worden gehouden in de Paaschweek van 1935. en wel op Dinsdag, Woensdag en Donderdag 23, 24 en 25 April. In de algemeene vergaderingen op Dinsdagmiddag er. Donderdagmiddag zullen voordrachten gehouden worden door den algemeenen voorzitter en door de leden J. A. Blerens de Haan (Amster dam), A. J. Haagen Smit (Utrecht) en J. Clay (Amsterdam). De afdeelingsvergaderingen worden ge houden op Woensdag- en Donderdagoch tend. De le afdeeling (Wis- en Natuurkundige Wetenschappen) komt in haar geheel bijeen op Woensdagochtend. De onderaf- deelingen voor wiskunde, voor wiskundige natuurkunde, voor natuurkunde en voor scheikunde vergaderen afzonderlijk op Donderdagochtend. De 2e afdeeling (Biologische Weten schappen) vergadert op Woensdag- en Donderdagochtend in haar geheel. Zij is voornemens in de eerste zitting in hoofd zaak het soortsbegrip, in de tweede de hydrobiologie aan de orde te stellen. De 3e afdeeling (Geneeskundige Weten schappen) komt in haar geheel bijeen op Woensdagochtend, en bijna in haar ge heel op Donderdagochtend: de onderaf- deeling voor diergeneeskunde vergadert op Donderdagochtend afzonderlijk. Op Woensdagochtend zal de afdeeling in hoofdzaak endocrine klieren en anorgani sche stofwisseling bespreken, op Donder dagochtend straling. De 4e afdeeling (Geologisch-Geographi- sche Wetenschappen) vergadert in haar geheel op Woensdag- en Donderdagoch tend. In de eene zitting zal hoofdzakelijk gesproken worden over het verband tus schen vulkanisme en tectoniek, in de an dere over het zandtransport langs de Ne- derlandsche kust. De voorzitters der afdeelingen en on- derafdeelingen zijn: le afdeeling, wis- en natuurkundige we tenschappen: prof. dr. W. van der Woude. Onderaf deeling voor wiskunde: prof. dr. W. van der Woude. Onderafdeeiing wiskundige natuurkun de: prof. dr. A. D. Fokker. Onderafdeeiing natuurkunde: prof. dr. W. J. de Haas. Onderafdeeiing voor scheikunde: prof. dr. J. J. Blanksma. 2e afdeeling, biologische wetenschap pen: prof. dr. L. G. M. Baas Becking 3e afdeeling, geneeskundige wetenschap pen: prof. dr. E. Gorter. Onderafdeeiing voor Diergeneeskunde: prof. dr. A. Klarenbeek. 4e afdeeling, geologisch-geographische wetenschappen: prof. dr. B. G. Escher. Op Woensdagmiddag zal er gelegenheid zijn voor verschillende demonstraties, be zoeken aan laboratoria, musea, fabrieken, enz. enz. Dinsdagavond a.s. komt Mevr. Bol- dingh—Goemans in het Leidsche Volkshuis spreken over de boeken van Jeanne Oter- dahl, waarbij zij fragmenten uit enkele werken zal voordragen. Zij stelt zich voor te behandelen: Inger Skram. Het huis met de rozenhaag, De gezegende dag, Eén uit velen, De familie Bruse en Midwinter sproke. Aan belangstelling zal het, zoo verwach ten wij, deze bekende en begaafde spreek ster niet ontbreken. De 23-jarige J. D. de K„ die gistermor gen op den Hooge Rijndijk tegen een auto aanreedis niet zooals gisteren gemeld, naar het Academische Ziekenhuis overge bracht, maar naar zijn woning in de De Ruyterstraat.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1