LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 8 Januari 1935 RECHTZAKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SPORT. BEURSO VERZICHT. SPREEKCEL. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometers tand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Blldt. Hoogste stand 783.6 te Riga. Laagste stand 744.7 te Isatjord. Verwachting tot den avond van 9 Jan. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuld- Oostelijken wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen sneeuw. Lichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. Storm waarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen te 9 uur 45 aan de posten van Delfzijl tot Hoek v. Holland „Attentiesein neer." BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te. De Blldt. De drukking heeft haar centrum lets Zuidwaarts verplaatst, waardoor ln het hooge Noorden en ln Finland de vorst af nam. BIJ IJsland werd de depressie dieper en zij breidt zich over Ierland en Schot land uit, terwijl de depressie in Frankrijk afnam. Dit behoeft echter de vorstkansen hier te lande voorloopig niet te vermin deren. In Polen bleef de vorst streng, in Midden-Zweden werd zij zeer streng en ln Duitschland werd de vorst streng in het Noord-Oosten matig tot licht bij Ham burg. Door het verzwakken van den wind drong de vorst nog slechts tot het Oosten van ons land door, terwijl zij door snellere opklaring in Frankrijk daar reeds tot het Kanaal doordrong. Ook ln Engeland is thans lichte vorst voorgekomen, om het Kanaal viel zware neerslag. De afnemende dikte van de vochtige onderste luchtlagen en het aan houden van de Oostelijke strooming doen toenemen van de vorst in Duitschland en ons land verwachten, waarbij overdag zonneschijn de temperatuur tot om het vriespunt kan doen stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: —1 gr. C. (30 gr. F.) 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (34 gr. F.) 3 uur nam.: 1 gr. C. (34 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE EATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 6 u. 33 min.; nam. te 6 u. 57 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 4.31 nam. tot 7.37 voorm. DE PREMIELEENING VAN DE NOORD HOLLANDSCHE VEREENIGING „HET WITTE KRUIS". Voor de Eerste Kamer der Amsterdam- sche Rechtbank hadden gisteren de plei dooien plaats omtrent het Incidenteel verzoek tot tusschenkomst van een loten- houder in de procedure tusschen de Ver- eenlglng van Fondsenhouders en de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis". Zooals bekend, heeft de Vereeniging van Fondsenhouders het Witte Kruis gedag vaard om te hooren verklaren voor recht, dat het Witte Kruis ook in zijn prlvé- vermogen aansprakelijk is voor de ver plichtingen van de Premieleenlng en om te worden veroordeeld tot het houden der uitlotingen. In deze procedure ls door een lotenhouder tusschenkomst verzocht, met vordering, dat het Witte Kruis zal worden veroordeeld de uitlotingen op te schorten tot de waarborgfondsen door de rente zoo danig zullen zijn aangegroeid, dat de uit lotingen volledig kunnen worden hervat. Tegen dit verzoek hebben partijen in de hoofdzaak zich verzet omdat h.t. niet tus schenkomst doch voeging tfkd moeten wor den gevraagd en over dit incident werd heden gepleit. Voor den lotenhouder werd gepleit door mr. J. van der Vegt. advocaat te Heem stede. Mr Haitsma Muller uit Utrecht zette vervolgens het standpunt van de Vereeni ging van Fondsenhouders uiteen. Voor de N^rv-i-HoIlandsche Vereeniging Het Witte Kruis werd gepleit door mr. L. G. van Dam advocaat »e Haarlem. De Rechtbank zal oo 5 Februari a.s, op het Incidenteel verzoek beslissen. DE MOORD TE GOUDA. Op 2 October J.l. is de omgeving der Nieuwe Markt te Gouda opgeschrikt door een moordaanslag dien de wagenverhuur der J. R. op den 64-jarigen rentenier Laurier pleegde uit wraak op door dezen genomen maatregelen tot invordering van een bedrag van f. 350 van R. Enkele dagen na den aanslag overleed Laurier Na een uitvoerig getuigenverhoor, waar bij duidelijk kwam vast te staan dat R. geruimen tijd met de moordplannen had rondgeloopen, elschte het O. M. der Rot- terdamsche rechtbank heden tegen R. 8 Jaar gevangenisstraf en daarna ter be schikkingstelling van de regeering. DE NED. INDISCHE PONDENLEENINGEN De overwegingen van het vonnis. Gelijk reeds gemeld heeft de Haagsche Rechtbank vonnis gewezen ln de zaak aanhangig gemaakt door het Comité ter behartiging der belangen van bezitters van Ned. Indische ponden-obligaties tegen lo. de gedaagden van den rechtspersoon Ned. Indlë, 2o. de Ned. Handel MIJ., 3o. de Hambros Bank Ltd. en '4o. Lazard Brothers Co. Alle vorderingen van gedaagden werden daarbij ontzegd: De overwegingen van het vonnis lulden: Overwegende dat de door de 4 gedaagden opgeworpen nietigheid van dagvaarding, althans niet- ontvankelijk verklaring van eischeresse, haar niet kan volgen, nu de klaarblijkelijke bedoeling van eischeresse's conclusie tot vaststelling van het desbe treffende bedrag door den rechter ln goede Justitie ls dat de rechter het bedrag zal bepalen op zooveel minder dan f. 11.73'/» per Pond Sterling als goede Justitie dit verelscht; Overwegende dat waar door elscheres niet hetgeen gedaagden sub 2, 3 en 4. noemen een Feststellungs-Klage ls Inge steld, de daarop steunende grieven van onbevoegdheid en nlet-ontvankelljkheld moeten worden verworpen; Overwegende dat partijen het er over eens zijn dat ten deze de overeenkomst waaruit wordt geageerd als eene van geld- leenlng moet worden beschouwd en de rechtbank partijen op dien weg zal volgen; Overwegende dat de vordering tegen ge daagde Ie Steunt op de verplichting tot betaling ln Ponden Sterling, gelijk deze bestonden ten tijde der storting door den ultleener, waarmede ls bedoeld Ponden Sterling naar kortheidshalve te noe men goudswaarde en niet duidelijk ls hoe door bij repliek te stellen dat het karakter van de leening ls dat van goud- leening met de gevolgen van dien, het onderwerp van den eisch veranderd zou zijn; dat hieraan niet afdoet dat eischeres, ter adstructie van hare stellingen aanvoert dat 8terling beteekent goud en dus pond sterling gouden pond, zoodat een goud clausule daarnaast een pleonasme zou zijn; Overwegende, dat de rechtbank niet be hoeft te treden in een onderzoek, of ten deze de verbintenis van den schuldenaar moet worden beoordeeld naar Neder- landsch, Nederlandsch-Indisch, Engelsch of een ongeschreven materieel Internatio naal recht; dat die verbintenis Immers, voor zoover ter zake van belang, ondubbelzinnig slechts de verplichting schept het ge leende terug te betalen en de vervallen Interest te betalen ln ponden sterling zon der eenlge bepaalde waarde-verhouding tot goud. en mitsdien ln op het oogenblik der betaling bestaande en gangbare pon den sterling, waarbij de rechtbank als on juist verwerpt de bewering van eischeres, dat pond sterling beteekent gouden munt, daar die uitdrukking zich niet verder uit strekt dan tot het aangeven van zuiver heid, van voldoen aan de wettelijke ver- eischten, Overwegende, dat het nakomen van die bovengenoemde duidelijke verplichting geen enkelen geschreven of ongeschreven regel ook ln verband met de goede trouw, billijkheid en verkeerseischen schendt, gezien ook de waardeering, welke het pond sterling op de wereldmarkt te beurt valt, als hetgeen eischeres noemt bultenlandsch betaalmiddel; Overwegende, dat ook hetgeen eischeres heeft aangevoerd ten aanzien van de be doeling van partijen, voor zooverre na het hierboven nog ter zake dienende, haar niet kan baten; dat oan eischeres kan worden toegege ven, dat de uitgifte van één leening in verschillende muntsoorten, wanneer deze in pariteitsverhouding tot goud staan, op dc bedoeling van partijen zou kunnen wij zen de aflossing en rentebetaling op, kort heidshalve te noemen, goudbasis te doen van dat betoog - dat er één leening is ge weest ontbreekt, nu blijkt uit art. 1 sub plaats vinden, maar ten deze ten grondslag 20 en 30 van de Ned. Indische leeningwet 1931, Stbld. 798, gelijk aangevuld door de wet van 1922, Stbld. 607, dat er even veel afzonderlijke leeningen bestaan als uit giften hebben plaats gevonden, terwijl voor zooverre slechts de onderhavige lee ning in ponden sterling recht zijn bedoeld, deze niet in meerdere muntsoorten is uit gegeven, daar de betaling in guldens niet anders is dan een afgeleide ten gerieve der schuldeischers in Nederland; Overwegende dat eischeres nog heeft be toogd dat de waardeaanduiding in ponden sterling bij een internationale leening vanzelfsprekend een goudwaarde-aandui- dlng inhoudt ,o.m. op grond dat het pond sterling was de standaardmunt bij uitne mendheid op goudwaarde gebaseerd, maar daargelaten de juistheid van dit laatste, dit betoog uitgaat, althans moet uitgaan van een leening, Internationaal niet ln den zin van uitgegeven in twee of meer landen, maar van betaalbaar in twee of meer muntsoorten, wat, gelijk hierboven overwogen, net geval ten deze niet is, nu de leening uitsluitend ls pondenleenlng Overwegende tenslotte dat het bepalen van een vasten koers bij het plaatsen van een deel der leening in A'dam, niet ls ter zake dienende, omdat die koers slechts betrekking heeft op de door den ultleener te storten bedragen, gelijk ook weer voor de te betalen Interest een andere koersbe paling ls vastgesteld; Overwegende dat eischeresse's bewljs- aanbod en aanzien van de opvatting in bankkrlngen over de leening en ten aan zien van de aan het publiek verstrekte In lichtingen, tegenover het hierboven over- wogene niet is ter zake dienende en in elk geval als le vaag moet worden voorbij gegaan; Overwegende dat de vorderingen tegen de gedaagden sub 2, 3 en 4 het lot moeten deelen van de vordering tegen gedaagde sub lo; Rechtend": verklaart zich bevoegd van de vorde ringen kennis te nemen; ontzegt alle vor deringen tegen alle gedaagden. -o- GEBOREN. Maria, D. van Th. G. Klaverwijden en E. Hartlngsveld Petrus Hendrik, Z. van Th. W. v. d. Klugt en A. C. M. Huner Gerda, D. van J. v. Heijnlngen en M. Bou- dewljn Cornells, Z. van K. v. Wceten en M. Chaudrón Anna Catharina, D. van W. F. M. v. d. Linden en S. Zandbergen Kulntje, D. van G. v. Vliet en A. Stavleu Jannetje, D. van A. P. Dozij en P. Mooten Maria Margaretha Everdina, D. van R. Vos en E. A. C. Strik Alida, D. van G. Heruer en A. Blansjaar Johannes Leonardus. Z. van B. A A. Hoogendoorn en M. A. v .d. Wereld Hendricus Ge- rardus Willebrordus,, Z. van B. W. Onder water ,en M. H. Kraan Cornells Dirk. Z. van H. W. Llndhout en J. Heuvelman Adrlanus Johannes Annie. Z. van P. A. v. d. Zwet en M v Wijk Taede. Z. van G. v. Manen en J. H. C. Tekolf Jan WUlem Frederik, Z. van A. H. Oosterhof en E Til Franclscus Jacobus, Z. van F. J, Sie- bert en A. J. ODtendrees Cornells Jo hannes, Z. van J. M. Verbruggen en M. E. v. Leeuwen, ONDERTROUWD. J. J Regeer jm. 24 j. en E. J Schouten jd. 25 j. GEHUWD: M. Hermans jm. en M. Verboom jd. J. Vogelenzang Jm. en J. Delfos Jd. OVERLEDEN: A. M BootPuttenaar, Vr. 26 J. J. Konijn, M. 30 j. M. J. Nieboer, Z. 25 J. GEVESTIGD. H. G. Arends, Waardkerksteeg 5 J. A. L. Bom, hoofd-opztehter stadhuisbouw. Dë Mey van Streefkerkstr. 6 E. M. B. Börg- hans. Hoogewoerd 42 H. C. Broekman, timmerman. Rijnsb.weg 119 J. P. van Buuren, glas in loodzetter. Hooigracht 42 K. F. v. Buuren, reiziger. Hooigracht 42 S. Djoened Poesponegro, arts. Schel penkade 38 G. F. v. Dorp, Rijnsb.weg 20 J J. Gaastra. Warmonderstr. 5 W. de Heit. bediende sociëteit, Dulvenbode- straat 2 Wed. C. M. BrakelKnotter, Morschslngel 17 A. H. Ph. Komman, R.- en Schlekade U0a H. Kruljswiik, spoorwegarb., R. Visscherstr. 39 C. W. Luiten, dienstbode. Hooigracht 58 W. Chr. Luiten, dienstbode. Fr. v. Mierlsstr. 27 L. v. d. Maas. tuinman. L. Agnleten- straat 9 A. G Nifhuis, hulp in de huish L. Mare 52 W H. Reiners, H. Morsch- weg 92a H. J Verhoeven, slagerskn., Haarlemmerstr. 268 J. P v. Gaaien Westerhof, Waardstr. I A. v. d Zwet, drogist, L. Rijndijk 46 M. v. Zijl, sta tionsambt., Merelstr. 21. VERTROKKEN: E. Bazar. Den Haag, Prinsenstr. 16 D. ten Cate Brouwer, Grenzhausen, Rhein- str. 23 A. J. M. Clarijs, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 70 A. Öëana, Italië J. J. de Does, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 15 E. E. Fröhllch, Oberhausen, Krefeld, Rhld. Malzstr. 27 J. Gertenaar, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 2 A. Gorlssen, Utrecht, Thomassenstra 12 G. v.'d. Horst—De Graaf, Amsterdam, Deurloostr. 351 L. Herrmann, Oegstgeest. Fr. Hendriklaan 12 Y. v. ManenJeltema, Amsterdam, Halmaheirastr. 22 m H. Kerner, Smal- ltngerland. Vogelzang 44e J. v. Leeuwen N. O.-Indië, D. Mpnfils, Amsterdam, K. Prinsengr. 46 I J. N. Optendrees, Kat wijk, Voorstr. 14a E. Sieoer—Platz, Rot terdam, Nw. Haven 20 f. Ph. de Rooij, Arnhem, Bakkerstr. 47 J. H. v. Rooyen, Haag, Hoefkade 926 D. M. Schets, Haag, C. v. Lijnstr 46 F. Schneider, Haag, Prinsenstr. 16 J. Schouten. Voorschoten, Rijndijk 178 M. Singer, Gelsenkirchen, Rotthausenstr. 78 Mas Soedomo, N. O - Indië Soepranoe, N. O.-Indië A. M. Soet, Haag, Beeklaan 112 Raden Soe- tarto, Weenen J. A. v. Tienhoven, Haag. Jul. v. Stolbergpl. 19 L. C. Tol, Breskens, Langeweg 7 B. Ttjmstra, Arnhem, v. Lawick v. Pabststr. 72 H. J. A. v. Veggel, Amsterdam, BilderdUkstr. 17 III Chr. M. Vervaet, Warmond, Dorpstr. J. M. Vis ser, Oegstgeest, Deutzstr. 16 D. J. Was senaar, Haag, Fr Hendriklaan 129 P. Westerbaan, Haarlem. Tedlng v. Berkhout straat 26 J. Wiethoff. Amsterdam, We teringschans 80 B J. J. J. Wolters, Am sterdam, N. Heerengr. 143 L. Zaalberg, Wassenaar, Victorialaan 1 M. A. Zand vliet, Oegstgeest, Emmalaan 6 M. J. v. Zuilen. Nieuwer-Am,stel, Bosch en Vaart laan 22. IJMUIDEN. 8 Jan. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.90, Griet per kist van 50 K.G. f, 2816. Tongen per K.G. f. 1-451.15. Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 19—17. Middelschol f. 19—17 Zet- schol f. 22.50—22, Kleine Schol f. 20—14, Ro een per 20 stuks f. 28—20. Vleeten per stuk f. 4.161.20. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9—7.50, Kleinmiddel Schelvisch f. 25, Kleine Schelvisch f. 20 16. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.42 —26. Gullen per kist van 50 K.G. f. 13 6.80, Heilbot per K.G. f. 1.10—0.80. Wijting per kist van 50 K.G. f. 106, Koolvisch per stuk f. 0 700.20. Makreel per kist van 50 K.G. f. 10. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: RO 16 met f.2251. IJM 76 met f.2171, DM. 1 met f. 1698, IJM. 384 met f. 4366; de logger: K.W. 158 met f.333. VOETBAL. CHR. WERKLOOZEN (SASSENHEIM) C. G. W. C. G. W. is uitgenoodigd door het Chr. Ontspannings Comité te Sassenheim om aldaar morgenmiddag op het Ter Leede terrein een wedstrijd te spelen tegen de Chr. Werkloozen aldaar. Scheldsrechtes ls de heer J. Crama. AMSTERDAM, 8 Januari. Verdeelde markt. Ollewaarden flauw. Industrieele fondsen gedrukt. Tabakken ongeanimeerd. Rubbers en Suikerwaarden vast. Scheepvaarten en Amerik. fondsen hooger. Goudclausule-obllgaties flauw. Ned. Staatsfondsenmarkt goed prijs houdend. De begrootings-boodschap van Roosevelt aan het Congres heeft slechts weinig ver rassing veroorzaakt. Weliswaar moest de president zijn verleden jaar aangekon digde mededeeling, dat de begrooting 1936 in evenwicht zou worden gebraoht, weer Intrekken en thans blijkt zij zelfs een defl- clet van 4.5 milliard aan te wijzen, doch men was er reeds bij voorbaat van over tuigd, dat de uitgaven de inkomsten zou den overtreffen. Uit de gepubliceerde cijfers blijkt, dat het tekort b(jna geheel wordt veroorzaakt door de zware lasten, die, door de werkverschaffing op de staatsfinanciën worden gelegd en daarom koestert men goede hoop, dat ln de eerst volgende begrooting het deflciet aanzien lijk zal kunnen dalen, vooropgesteld na tuurlijk, dat het herstel, dat zich lang zamerhand in vele takken van bedrijf doet gevoelen, zich in den loop van 1935 verder zal uitbreiden. De staatsschuld zal door het nieuwe deflciet stijgen tot 34.239.000.000, daar het tekort groo- tendeels door het opnemen van credieten op de openmarkt zal worden gedekt. Toch is men niet bevreesd, dat de regee ring daardoor genoodzaakt zal worden den dollar opnieuw van het goud los te koppe len, daar van inflatie geen sprake is en ook niet behoeft te zijn, omdat de dollar op de Internationale wisselmarkt nog steeds te laag wordt gewaardeerd. Het prijspeil in de V. S. is na de deva luatie vair den dollar minder gestegen dan de dollar gedaald, zoodat er vol doende ruimte is voor eenlge prijsstijging, zonder dat daaruit een nieuwe waarde vermindering zal moeten voortspruiten. De dollar lag op de wisselmarkt vandaag dan ook goed prijshoudend. De begrootingsboodschap van Roosevelt maakte in Wallstreet een vrij gunstigen Indruk en ook Amsterdam nam haar goed op. Men neemt aan dat langzamerhand het bedrijfsleven zijn vrijheid hergeven zal worden. Amerik. fondsen hadden een vast ver loop bij opgewekten handel in de toon aangevende fondsen. Op de locale markt was de tendenz minder vast tengevolge van een daling van 3 pet. in Koninklijke en in de Amerikaansche soorten die moest worden toegeschreven aan een uit spraak van 't Amerikaanseh Hoogge rechtshof, waarbij enkele bepalingen in de petroleumcode niet rechtsgeldig zijn. Industrieele fondsen waren in verband met de zwakke houding van Koninklijke ongeanimeerd. Philips daalden 2 pet. Uni levers daalden 1 pet.; Aku's eveneens 1 pet.; Suikerwaarden bleven vast.-H.V.A.'s stegen met 2 pet. Ook Rubbers konden zich hier en daar nog iets verbeteren. De winsten bleven tot fracties beperkt. Ta bakken waren gedrukt en verloren ,tot 2 pet. Scheepvaarten waren aan den vas ten kant. Ned. Scheepv. Unies stegen 1 pet. Dollaroblleatles met betwiste goud-clau sule waren flauw. Antwerpen daalden 2 pet Duitsche obligaties jagen prijshoudend. Ned, en Ned. Ind. staastpapieren prijs houdend. Oude Ned, Schuld was gevraagd, en weer hooger. o WISSELKOERSEN. Engeland 7.241/» (7.23 7/8)Duitschland 59.32'/» (59.33); Frankrijk 9.76 (9.7B)Bel gië 34.62 (34.62); Zwitserland 47.91 (47.92'/»); Denemarken 32.35 (32.32'/») Zweden 37.37'/» (37.35); Noorwegen 36.42'/»' (36.37'/«; New-York 1.47 5/8 (1.47 3/8. Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. WEGVERBETERING TE ZOETERWOUDE. Naar aanleiding van de verhooging en verbreeding van een gedeelte der Zuid- buurt te Zoeterwoude merkt een lezer op, dat aan deze zeer te prijzen verbetering toch een schaduwzijde ls verbonden, n.l. door de vele regenbjiien der laatste dagen wordt de bovenlaag, die uit kiel of diepsel bestaat voor voetgangers zoowel als voor rij- of voertuigen totaal onbegaanbaar Al ligt deze weg nu niet in de bebouwde kom. kan er dan geen flinke laag grind op ge bracht worden, zoo vraagtschr. Voorts vestigt hij er de aandacht op, dat dit werk bij dag niet door borden of vlaggen, bij duisternis niet door lantaarns wordt aangegeven, wat hij voor ter plaatse on bekenden zeer gevaarlijk acht. Hij hoopt, dat een en ander de aandacht der be trokken autoriteiten mag hebben. TOEGANG MARISLAAN. Een lezer vestigt de aandacht op den slechten toestand, waarin zich de toegang naar de nieuw aangelegde Marislaan langs het Schuttersveld bevindt. o BELASTING BETALEN ZONDER GETUIGEN. Een belastingbetaler klaagt erover, dat zich voor het loket van den gemeente-ont vanger aan het Galgewater geen afgeslo ten ruimte bevindt, zooals in het gebouw aan de Langebrug. De wachtenden kunnen zonder veel moeite inzage nemen van de papleren van hun voorgangers, hetgeen hem ln hooge mate ongewenscht voorkomt. o O, DIE OVERWEGEN! Men schrijft ons: Het komt in den laatsten tijd herhaal delijk voor. dat men aan de spoorovergan- gen Haagweg en Morschweg alhier zeer lang moet wachten zoo ook hedenmorgen volgens electr. klok Noordeinde van 5 vóór tot 5 over half negen dus 10 minuten tot eindelijk een losse locomotief uitkomst brengt. Zouden de bevoegde autoriteiten hierin ondanks ..safety first" geen verbetering willen brengen? LEIDEN, 7 Jan. Noeering Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Omstreken". Bloemkool I 9,80; idem n 1,50—2,20; Roode kool 1,10 5.90; Savoye kool 0,80--6,10; Groene kool 0,708,40; Pieterselie 0,301,60; Prei 0,40 2 60; Rac - '70 Selderie 0,30-',00; Knolselderie 0,80—3,60, per 100 stuks; Kroten 1,402,00; id. gek. 2,005,00; Wit loof 2,00—12.00; Boeren kool 2,00—3,00? Tomaten 2,80—13,80; Uien 1,50—2,80; Wor. telen 2,50—7,10; Spruiten I 3,00—8,00; id. II 2,00—4,00; And. 4,00—12,00; Nero 2,50— 3,60. LEIDEN, 8 Jan. Vette Varkensmarkt 222 zware 0,34—0,33; 11 lichte 0,31, per K.G. Handel vlug. BODEGRAVEN, 8 Januari. Kaasmarkt. Aangevoerd 284 partlien Goudsche kaas. alle met rijksmerk, totaal 11248 stuks, wegende 101232 kg. Prijs met R.M. Ie soort f. 19—22.50; 2e soort 1.16—18; handel flauw. BOSKOOP, 7 Januari. Coöp. Ver. ,De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Wilh. Kordes f. 1.401.90; Steward 23—40 ct.; Else Poulsen 19—27 ct„ Butterfly 60—70 ct.; Briarcllff 5090 ct.; Hadley 28—35 ct.; Claudius Pernet f. 1.40— 1.80; August Noack f. 0.80—f.1; Edlth Helen 4070 ct.; Gemengde rozen 1925 cent. Diversen per bos: Prunustakken 53 65 ct.; Seringen 25—37 ct.; Helleborus 59 cent. HAZERSWOUDE, 7 Januari. Aanvoer 3058 stuks. Kippeneieren f. 2.703.95 per 100 stuks; Eendeieren f. 33.25 per 100 stuks; Kippen f. 0.55 pér stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Januari. Groentenveiling. Waschpeen per kist van 20 KG. f. 0.90—1.40; Selderieknollen per 100 f. 2.10—f.3; Roode kool I f. 4.406.10; Gele kool f. 3.104.90; Andijvie per kist van 6 KG. f. 0.52—0.71; Uien per KG. f. 1.90—2.20. ROTTERDAM, 8 Jam. Veemarkt. Aan voer 3796 stuks. 192 paarden. 10 veulens. 971 magere runderen, 818 vette runderen, 372 vette kalveren, 147 graskalveren, 968 nuchtere kalveren. 285 schapen en lam meren. 40 bokken of gelten. Prijzen per K.G. Vette koelen 56—58. 48—52, 32—38, vette ossen 48—52 4446 3840, stieren 4648 4244, 38. vette kalveren 85—90, 70—75, 55—60. schapen 40. 36. 32, lamme ren 42, 37. 32. graskalveren 45. 40, 35, nucht. kalveren 30. 25. slachtpaarden 49, 34. 29. Prijzen per stuk: schapen 18, 14, 9, lammeren 13. 11, 8. nucht. slachtkalveren 7, 6, 5. nucht. fokkalveren 16, 12, 8, slacht paarden 155, 115, 75. werkpaarden 220, 150, 90. hitten 90 70, 55, veulens 240, 190, 140, kalfkoelen 220. 180, 120, melkkoeien 215 180 120, vaarzen 130, 100, 70, pinken 100. 80. 60. Overzicht. Vette koeien en ossen zeer ruime aanvoer, handel kalm. prijzen als gisteren, enkele koeien tot 60 ct.; stieren ruimer aanvoer, handel flauw, prijzen lager; vette kalveren ruimer aanvoer, handel willig, prijzen als gisteren, prima tot 95 k f. 1 schapen en lammeren ruimer aanvoer, handel vlug, prijzen; als gisteren;' nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer als vorige week, hamdel vlug. prijzéri iets stijver; paarden ruimer aanvoer, handel willig, prijzen iets stijver; paarden ruimer aanvoer, handel willig, prijzen hooger; kalf- en melkkoeien ruimer aanvoer, han del traag, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week;, hamdel kalm, prijzen als vorige week; graskalve ren ruimer aanvoer, handel vlug. prijzen hooger. Door CE.C, werden plm. 245 runderen en 25 graskalveren overgenomen. PURMEREJTD, 8 Jan. Gem. kaasmarkt. Verhandeld 19 partijen, wegende 31.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f. 15.50. 4 kleine boerenkaas f 16.50, handel matig. 500 K.G. boter f. 1.60—1.70 per K.G. Wei- boter 1.30-1.40 p. K.G. 410 runderen totaal 230 vette koelen 5462 p. K.G .hand. vlug. 125 geldekoelen 80—130 p. stuk. 30 melk koeien 120—190 p. st. 25 stieren 32—46 p. K.G. 21 paarden 60—120 p. st. 85 vette kalveren 3050 p. K.F. handel stug. 207 nuchtere kalveren: voor de slacht: 39, voor -de fok: 10—20 p. st. 194 vette var kens: voor de slacht: 3134 p. K.G. han del vlug. 36 magere varkens 1218. 104 biggen 7—11 p. st. hand. matig. 1054 scha pen 619 p. st. hand. stug 16 bokken 29 p. st. hand. matig. Kippeneieren 2.503.25 p. 100 sta Eendeneieren 1.90. Piepkuikens 67'/»75 p. K.G. Oude kippen en hanen 2545 p K G. Konijnen 301.70 p. St. Eenden 3060 p. st. Duiven 40 p. paar. 121 eendeneieren A. 1.90 p. 100 3010 kippen eieren A. 2.50—3.00 p. 100. 90 schouw kip peneieren 0.90. ROTTERDAM, 7 Januari. Blnnenland- sche granen Haver 6,60—6.90; Gerst Chevalier 6,006,50; Erwten, kl. groene 9,00—10,40; Schokkers 11.00—12,40; Brui ne Boonen 11,5012,40; Karwijzaad 18,00 19,50; Blauwmaanzaad 14,00—15,00, alles per 100 K.G. netto. ZOETERWOUDE, 7 Jan, Eierenvelling Aangevoerd 2909 eieren. Kippeneieren 2,90 —3,50; Eendeneieren 2,70; Kuikeneieren 2,502,70; Kaas 1230 per pond; Kippen 65; Hanen 5080; Konijnen 0,701,50, alles per stuk. WESTLANDSCH BLOEMENVEILING v. 7 Jan. Anjers f. 5.40—10.20; Rozen f. 5.30; Calla f. 1314; Amaryllikelken f. 21—24 p. 100 stuks; Copland 20—31 ct.; Prins van Oostenrijk 19—22 ct.; Plerson 27—34 ct; Victoire 3742 ct.; Telescoplum 47—52 ct.; Gele Prins 32—33 ct.; Tubergen 42 ct.; Couronne d'or 3234 ct.; Vera 69 ct., alles per dozijn. Plumoza 3242 ct.; Spren- gerl 23—25 ct.; Freesla 12—20 ct.; Germ. 613 ct„ alles per bos. Azalea 451.30; Cyclamen 31—53 ct. per pot. Westland, binnenland. Alicante 30—41 ct. per KG.; Dunsel 7'/»6'/» ct.; Witlof 4-9 ct.; Stoofappelen 18 ct.; Stoofperen 7—12 ct.; Tafelappelen 16 ct.; Tafelperen 15 ct. per KG.; Pepers 35 et.; roode kool 12.70; savoyekool f. 3.10: groene kool f. 1.50—2.40, Eieren f. 3 20—4.30. alles per 100. Peter selie 60—100; Prei f. 1.20—2.50; Selderij 6090 ct.; Andijvie 1439 ct. p. bak; sprultkool 45—90 cb.; Boerekool 12—17 ct. per bak. J-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3