LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 7 Januari 1935 a i ZANDVOORTHILLINEN Gelijk spel voor de Hiilegommers was verdiend. In een tot de laatste minuut toe span- nenden wedstrijd heeft Zandvoort zich de meerdere getoond over Hillinen, welk elf tal beter voetbal speelde dan in de laatste wedstrijden en deze nederlaag met den oneven goal geeft dan ook zooveel moed in het blauw-witte kamp. dat de nog komen de wedstrijden met een zeker optimisme tegemoet kunnen worden gezien. De beste spelers bij blauw-wit waren de doelver- dedlger van der Jagt. aanvoerder van Waveren en van Braam; dit trio heeft zich buitengewoon geweerd, en de ettelijke Zandvoort-aanvallen liepen dan ook mees tentijds op dit trio te pletter. In de voor hoede wilde het niet lukken. Wel werkte deze linie hard: maar het schieten is te zwak om succes te boeken. Het gemis van E. Scholte doet zich goed voelen. Spoedig blijkt dat van Waveren er dezen middag „zin in heeft". Resoluut grijpt hij in en met forsche trappen retourneert hij het leder naar de voorhoede, waar het echter niet vlotten wil Op zeer gelukkige wijze neemt Zandvoort de leiding, doordat de rechtsbuiten den bal die langs het doel zou loopen nog te pakken krijgt. De voorzet wordt door den Zandvoorts linksbinnen in een doelpunt omgezet (1—Oi. Hillinen krijgt nog voor de rust een schitterende kans voor den gelijk maker. maar van Engelen's schot is te zacht om den keeper te passeeren. Wel tracht H. Scholte de fout te herstellen, jnaar de bal gaat over de lat. De tweede helft is Zandvoort iets meer aanvallende geweest; maar toch waren de Hillinen aanvallen uiterst gevaarlijk, goed opgezet: het schot bleef echter zoek, spo radisch kwam dan ook Scheffer er aan te pas en Hillinen had ook werkelijk met pech te kampen, toen de bal tot tweemaal toe tegen den uitgeloopen doelverdediger werd geschoten. Onder groote spanning verliepen de laatste minuten, tot scoren konden beide partijen niet komen, zoodat deze fair en door den heer Henneberke goed gelelde wedstrijd kwam met een 10 zege voor dë thuisclub. m Verdere uitslagen van Hillinen zijn: Hillinen 3H.F.C. 6 25 Hillinen 4Spaarnevogels 3 37 Hillegom Jun.Hillinen Jun37 A. S. C.LEIDSCHE BOTS 3—2 Kat en muis. Op een zeer glad en maar net bespeel baar veld waren de gasten aanvankelijk in de meerderheid en binnen vijf minuten scoorde Batelaan, toen de A.SC.-ver- dediging blijkbaar door de felle zon werd gehinderd (0—1.) Daarna veroorzaakte Polanen als de beste man van de Leidsche Boys, op de centervoorplaats, nog enkele gevaarlijke momenten voor het A.S.C.-doel maar langzamerhand namen de rood zwarten het spel volkomen in handen. Opnieuw kregen wij een andere samen stelling van het A.S.C.-elftal te zien; nu met Alt eerst als linksbuiten, later als linksbinnen en hoewel zijn hernieuwd op treden in de eerste gelederen der rood zwarten niet direct een vlotter combinatie spel ten gevolge had, was hij toch de mo tor in den aanval. Er was nu het doorzet tingsvermogen, bij gemis waarvan de A.S C -voorhoede zoo lang en zoo dikwijls volkomen machteloos is geweest. Na twin tig minuten maakte Alt gelijk (11) en zijn voorbeeld werkte aanstekelijk, want er kwam nu „dash" in de aanvallen van de thuisclub, doorgaans geleid door den goed spelenden rechtsbuiten Keesom, die A.S.C. na een half uur de leiding gaf met een schot, waar Schouten volkomen naast greep (2—1.) Venema verdeelde als cen tervoor het spel niet onverdienstelijk; voor het doel presteerde hij echter niet veel en dat A.S.C. met groote cijfers won was te wijten aan het zeer zwakke tegen spel van Leidsche Boys, waardoor de rest van den A S C -aanval een ongekende pro ductiviteit kon ontwikkelen. Het zeer goede steunende werk van De Jong en Sondag in de middenlinie verdient daar bij vermelding Uit een voorzet van Keesom bracht Brouwer met een mooien kopbal den stand op 31 en na goed doorzetten van Alt werd het nog voor de pauze 4—1. Na de hervatting was het een korte periode uitgezonderd nog veel meer een spel van kat en muis. Het dikwijls toch te korte samenspel van A.S.C. lukte uitste kend en de bal ging bij herhaling door de gelederen der gastheeren, zonder dat een der spelers van Leidsche Boys een kans kreeg het leer aan te tippen. Van der Leeden scoorde met een kopbal na keurig aangeven van Venema (51) en na een hoekschop schoot Mastenbroek hard in (61). Daarna kwam er bij A.SC. een in zinking; in een periode, waarin er aan beide zijden geweldig werd geknoeid. Toen deed alleen Arnoldus, bij Leidsche Boys als rechtsbuiten, goede dingen en hij maakte er 62 van. Tegen het einde kwam er opnieuw een zeer sterke meerderheid van A.S.S Keesom, die nu zijn taak als vleugelspeler verwaarloosde en het te veel alleen probeerde een eu,vel, waaraan meerdere A.S.C.ers mank gingen scoorde langs den uitgeloopen Schouten (72) en Brouwer bracht den eindstand op 82. Leidsche Boys presteerde in dezen wed strijd wel heel weinig. KATWIJK I—FIDES PACTA II 7—1. Fides Pacta speelt met 10 man. Katwijk krijgt direct eenige prachtkansen, doch ze worden hopeloos naast geschoten of ver knoeid. De gasten weten enkele hoek schoppen te forceeren, echter zonder succes. Na 30 min. scoort Katwijk door Parlevliet het eerste doelpunt, terwijl het tweede nog voor de rust volgt door de linksbinnen. Na de rust weet Katwijk de score geleidelijk op te voeren, terwijl F. P. een verdiend tegenpunt maakt, waaraan echter de Katwijk-keeper niet onschuldig was. Einde 71 voor Katwijk. De heer v. d. Burg leidde goed. a KATWIJK IV—NOORDWIJK V 6—3. De Katwijkers hebben een goeden wed strijd gespeeld. Na een 20 achterstand wisten zij door flink aanpakken de beide winstpur.tjes door een 63 overwinning in Katwijk te houden. De heer v. Egmond leidde uitstekend. WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT. DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor as. Zondag zijn o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: 2e klasse: AlphenFortuna. 3e klasse: Hillinen—Alphia; LFCHil legom: BMTUVS; OW—Lugdunum. 4e klasse Leidsche BoysDuno: DSO LDWS; ASC—De Jagers; Moordrecht Waddinxveen: Bosk. BoysDCV. Res. 2e klasse: HW IIAlphen II. Res 3e klasse: UVS II—ASC II; Ter- laak II—LFC H. ONS CLUBJE I—KOUDEKERK I 3—3. Ons Clubje heeft 4 invallers. Koudekerk zet er direct een snel tempo in en neemt de leiding 0—1, hetwelk O C. beantwoordt met een doelpunt 11 Rust komt met 23. Na de rust is O.C. in den aanval maar doelpunten blijven voorloopig uit tot dat de rechtsbuiten onhoudbaar doel punt 33. Aangemoedigd door dit fraaie doelpunt valt Ons Clubje aan, maar niets wil lukken en er komt geen verandering Over den scheidsrechter niets dan lof. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. De jaarlijksche ontmoeting Zwaluwen Roode Duivels zal 23 Januari a.s. op het V.U.C.-terrein te 's-Gravenhage gespeeld worden. Aanvang 8 uur 's avonds. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P. C. EN L. Zaterdagmiddag speelde P.C. en L. II haar 4e nederlaagwedstrijd tegen C. en H. II op het V.V.S.-terrein. Rust 2—1. Eind stand S1. o FORTUNA—FABRIEKSARBEIDERS. Gisteren -speelde Fortuna tegen de Fabrieksarbeiders. Ruststand 11, eind stand 21 voor Fabrieksarbeiders. WEDSTRIJDEN IN ENGELAND. De resultaten van de Zaterdag gespeelde Leaguewedstrijden luidden: BirminghamStoke City 00 Derby CountyAston Villa 11 Leeds United—Blackburn Rovers 51 Leicester CityChelsea 10 LiverpoolArsenal 02 PortsmouthGrimsby Town 10 Preston NorthendEverton 22 Sheffield Wedn.—Manchester City 1—0 HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKEVBOND KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Noord-Holland le kl.: Swift—DTV42 Zuid-Hollandsche le kl.HKV—Deetos 23: Rozenburg—HSV 33. Geldersche le klasse: Onder Ons—ZKC 1—3; Vada—Rapiditas 2—1: EKCA—Hellas iHellas 2 verliespunten w. n. o.) Zuid-Hollandsche 2e klasse B.; ALO Fluk II 22. Zuid-Hollandsche 2e klasse A.; HKV II Regenboog 2—2. Overzicht. De strijd om het kampioenschap is in Zuid-Holland thans zoo goed als beslist. Immers, Deetos wist opnieuw in een moei lijken uitwedstrijd de overwinning te be halen en daar H.S.V. tegen Rozenburg niet meer dan een gelijk spel uit 't vuur kon sleepen. bedraagt de voorsprong der Dord- tenaren op H.S.V. nu twee punten, terwijl Deetos bovendien een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ook is het nog af te wer ken programma der Dordtenaren niet zoo zwaar als dat van H.S.V. (Deetos nog thuis tegen: D.K.C., Fluks, H.K.V.S. Het Zuiden en uit tegen Fluks; H.S.V. thuis: Ons Eibernest en Rozenburg en uit tegen Fluks en Het Zuiden) zoodat we wel aan kunnen nemen dat ook dit seizoen Dor drecht zijn kampioenswedstrijden weer krijgt. In Noord-Holland wordt de toestand voor D.T.V. iedere week critieker. Thans verloor de schoolclub weer met 42 van Swift, dat nog wel met vier reserves was verschenen en wij gelooven dan ook niet dat zij nog aan 't spelen van degradatie wedstrijden zal ontkomen. In Gelderland kwam Helias niet op tegen E.KC.A., wat de Deventernaren voor loopig op twee verliespunten komt de staan. Z.K.C. deed uitstekend werk door met 31 ,van Onder Ons te winnen en gaat nu een woordje meespreken in den Strijd om het kampioenschap van deze af- deeling. De Zutfenaren staan nog twee punten achter op het leidende E.K C.A doch de wedstrijd Z.K.C.EK.CA. moet nog gespeeld worden. Bovendien heeft 't Overschotje uit Lochem ook nog een zeer goed kans om als eerste te eindigen daar zij momenteel drie verliespunten meer heeft dan de Arnhemmers, doch èn bij Z.K C. èn bij EJC.C.A. nog op bezoek komt Een spannende eindspurt om 't kam pioenschap ligt hier dus in 't verschiet. In Overijsel werd alles afgekeurd. In de Zuid-Hollandsche 2e klasse B. wist Fluks II het tegen A.L.O. niet ver der dan tot een gelijk spel te brengen, een resultaat dat ons wel eenigszins tegenvalt. De competitiestanden lulden thans: Noord-Hollandsche le klasse: gsp. gew. gel. vrl. v.-t. pnt. Westerkwartier 12 II i 69-30 22 Blauw Wit Sportief 12 7 1 4 50-36 15 Uitslagen van gisteren. Dames afd.: 3e Klasse A: H.D.M. II Kieviten 7—1. 4e Klasse B: BDJI.C. VI—H BS. Hl 5—0. Heeren afd.: 4e klasse F: H.D.M, VIj Hudito H 2—4. Holkemabeker: S.C.H.C.—H.H.IJ.C. I 36; NijmegenHilversum I 1-4; HH.IJ.C. n—Cadetten 3—0; HD.M.—Victoria 7—1; A'dam I—H'sum II 5—1; TreslingbekerTogo ILeiden 1 51. Jeugd-afd. Dames: Rood-Wit IVLel den IV 5—3. o Overzicht. Daar de Leidsche velden onbespeelbaar waren, zijn de competitie-wedstrijden alle uitgesteld. Slechts de Leidsche Dames- juniores speelden een competitiewedstrijd tegen Rood-Wit IV en kwam met een nederlaag terug. De bekerwedstrijden hadden overal een slot verloop. Bij den Holkemabeker zit Leiden met H.H.IJ.C. I, Hilversum I, Hfl. IJ.C n, HD.M. en A'dam in een der laatste ronden. Een mooi resultaat. Anders ging het in de 2e ronde om den Treslingbeker waar Togo I Leiden een gevoelige nederlaag toebracht. T.O.G.O. I—LEIDEN L Togo wint den toss en laat Leiden tegen de zon inspelen hetgeen een groote han dicap blijkt te zijn. Aanvankelijk gaat het gelijk op met Togo iets gevaarlijker in den aanval. Een misverstand in de ach terhoede kost Leiden een doelpunt, spoe dig gevolgd door een tweede. De Leidsche spelers hebben blijkbaac de vacantie in de beenen. Ze spelen loom en futloos. Als de Togo-linksbuiten doorbreekt scoort hij vanaf den strafcirkel tusschen de beenen van den keeper door. Ook dit vermag in de Leidsche gelederen geen enthousiasme te brengen. In het zelfde landerige tempo spelen ze verder, waarvan Togo dankbaar gebruik maakt door nog drie doelpunten te scoren, waarbij helaas twee zeer dubieuze. Indien Leiden er deze week niet in slaagt zich zelve wakker te schudden dan kon men wel eens voor on aangename verrassingen komen tegen Bloemendaal as. Zondag. AUTOMOBILISME. DE K.N.A.C. VERBIEDT NONSTOP-KIT ROTTERDAM—ROME. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club deelt mede: Naar aanleiding van een bericht inzake een voorgenomen nonstoprlt Rotterdam- Rome door den heer C. Borsten te Rotter dam, zij erop gewezen, dat de K.N.A.U. als de eenige erkende Automobielclub in Ne derland deze rit heeft verboden. Dit verbod geschiedde op grond van het feit, dat niet is voldaan aan de voorschrif ten, vastgelegd in 't Internationale Sport- reglement. Olympia 10 5 1 4 37-34 11 Swift 12 4 3 5 40-40 11 Koog-Zaandijk 9 4 1 4 29-28 9 D.V.D. 11 2 1 8 33-57 5 D.T.V. 11 1 1 9 26-46 3 Zuid-Hollandsche le klasse: Deetos 9 8 1 45-15 17 H8.V. 10 7 2 1 33-22 16 H.K.V. 10 5 1 4 31-21 11 Het Zuiden 9 4 5 25-24 8 Rozenburg 11 3 2 6 31-43 8 Ons Eibernest 11 3 2 6 24-43 8 D.K.C. 8 3 1 4 18-21 7 Fluks 10 3 7 25-43 3 Geldersche le klasse: E.K.C.A. 9 7 2 21-11 14 't Overschotje 10 6 1 3 21-11 13 Z.K.C. 9 5 2 2 23-17 12 Vada 10 4 2 4 17-16 10 Wilskracht 11 4 2 5 23-26 10 Rapiditas 11 4 1 6 24-29 9 Onder Ons 10 2 3 5 15-25 7 Hellas 8 1 1 6 16-25 1* Hellas twee verliespunten w. n.Q. Overijselsche le klasse: D.O.S. 10 8 1 1 42-16 17 Rlgtersbleek 10 8 1 1 27-13 17 Naas 9 4 3 2 22-18 11 Zwart Wit 9 3 3 3 22-23 9 H.K.C. 9 2 4 3 24-24 8 Achilles 10 2 3 5 22-26 7 Wit Blauw 9 1 2 6 11-25 4 A.K.C. 10 1 1 8 14-39 3 Zuid-Hollandsche 2e klasse B: HBS. 10 8 1 1 46-22 17 O.S.C.R. 11 7 2 2 39-26 16 Fluks II 11 6 1 4 28-26 13 Ready 10 5 1 4 27-26 11 Spangen 10 3 2 5 24-36 8 A.L.O. 13 2 3 8 36-49 7 't Zuiden n 8 2 1 5 18-23 5 Vreewijk 9 1 3 5 15-25 5 PROMOTIE- EN DEGRADATIEREGELING L. K. B. De promotie- en degradatiewedstrijden zijn als volgt door het L.K.B.-bestuur gere geld: Eerste klasse Ledencompetitie: De kam pioen van deze klasse gaat zonder promo tiewedstrijden over naar de 3e klasse N.K.B. Tweede klasse LedencompetitieDe kam pioen van deze klasse speelt twee wedstrij den tegen het laagst geplaatste twaalftal der eerste klasse Bij een gelijk aantal wed- strijdpunten volgt er een beslissingswed strijd op onzijdig terrein. Indien deze wed strijd gelijk eindigt, is het doelgemiddelde beslissend. Is ook dit gelijk, dan behoudt het eerste klasse twaalftal haar plaats in de le klasse en blijft de kampioen der 2e klasse in de tweede klasse. Adspirantencompetitle: De kampioen der le klasse adspirantencompetitle kan niet promoveeren. De laagst geplaatste in de le klasse van deze competitie speelt twee wed strijden -tegen no 1 der 2e klasse. Verder geldt hiervoor dezelfde regeling als voor de 2e klasse der Ledencompetitie. SERIEWEDSTRIJDEN L. K. B. Met het oog op de vlotte afwerking der competitiewedstrijden heeft het bestuur van deze Leldschen Korfbalbond ten einde de vereenigingen in staat tc stellen zoolang mogelijk actief te blijven serle- wedstrljden uitgeschreven, welke na afloop der gewone competitie gehouden zullen worden. De inschrijving hiervoor is alléén open gesteld voor aangesloten vereenigingen j Er wordt gespeeld in 2 afdeellngen: Ad- spiranten en Leden. Beide afdeelingen zijn weer gesplitst lil twee klassen. De prijzen worden beschikbaar gesteld: Voor de le klasse der Ledencompetitie en voor de le en 2e klasse der Adspiranten- compeütie elk een medaille. Wij komen op deze seriewedstrijden bin nenkort uitvoeriger terug. „SWIFT" CLUBKAMPIOEN VAN ZUID-HOLLAND. A. L. O.—FLUKS II 2—2. Na een van weerszijden matig gespeelde partij korfbal, werden de punten gedeeld, hetgeen de juiste verhouding weergeeft, want geen van beide partijen verdiende de overwinning. De Fluks-beglnaanval speelde wat lusteloos, terwijl in dien van de thuis club alles van mej. Leeksma moet komen. De wedstrijd is een kwartier oud als deze na een snelle ren A.L.O. de leiding be zorgd (10). Van der Waals brengt echter niet lang daarna op handige wijze de par tijen op gelijken voet (11). Met dezen stand gaat de rust in In de tweede helft is Fluks iets sterker, hetgeen Wassenaar in een doelpunt achter den paal weet uit te drukken (12). Dan is echter weer het woord aan AL.O. en van Schalwijk scoort, hoewel niet geheel vrij, den gelijkmaker (22). De wedstrijd wordt dan wat spannender, met A.L.O iets gevaarlijker voor den korf. In den Fluks- aanval vlot het niet bijster. Weliswaar krijgt men verschillende goede kansen, doch evenals bii A.L.O. gaan die door slecht schieten teloor. De stand is nog steeds 22 als de scheidsrechter het einde aankondigt. o BADMINTON. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Te Rotterdam zijn in de Nutszaal de Internationale Badmintonkampioenschap pen gehouden. Hoewel onze landgenooten nog heel wat ten achter staan bij hun buitenlandsche concurrenten viel er toch vergeleken bij vorig Jaar een verbetering van het spel waar te nemen. De belangrijkste resultaten waren: Heerenenkelspel (Demi-finale): Stroman sl. Sandvad (teruggetrokken); Den Hoed jr. sl. De Haan 154, 1511. Finale: Stroman (Denemarken) sl. Den Hoed jr. 5—15. 15—14, 15—13. Dames-Enkelspel, demi finale: Mej. Olsen sl mevr. Ernst 113, 111; mej. Clause sl. mej. Jansen 1412. 1311. Finale: mej. Olsen sl. mej. Clausen 14 10 14—6. Heeren-Dubbelspel finale: Stroman en Sandvad (Den.) sl. Woltman en Den Hoed 15—8. 15—13 Dames-Dubbelspel demi-finaleMevr. Ernst en mej. Jansen sl. mej. Ernst en mevr. v. d Laan 155, 150; mej. Olsen en mej. Clausen (Den.) sl. mevr. Voor winden en mej. v. d. Assen 157, 151. Finale: Mej. Olsen en mej. Clausen (Den.) sl. mej. Jansen en mevr. Emst 15-8, 15—2. Gemengd Dubbelspel demi-finale: Mej. Clause en Stroman (Den.) sl. mevr. Emst en Woltman 1617, 15—5, 159; mej. Olsen en Sandvad (Den.) sl. mej. Jansen en Den Hoed Jr. 15—8, 17—15. Finale: Mej. Olsen en Sandvad sl. mej. Clausen en Stroman 1512, 17—16. WIELRENNEN. BRASPENNINX—PELLENAARS TE STUTTGART. De 100 K M. koppelwedstrijd te Stuttgart had het volgende resultaat: 1. RauschHurtgen 39 punten. Tijd 2 uur 5 min. 30 sec.; 2. Op 1 ronde: Siegl Goettmann 33 punten; 3. Piomontesi— Merle 23 punten. Op twee ronden: 5. Siegeï Thlerbach 39 punten; 5. Braspenninx Pellenaars 12 punten. nuiTSCHLAND—NEDERLAND 87—61 PUNTEN. Duitschland winnaar in alle nummers. Zaterdagavond werd in de Rijnlandhal te Keulen een landenwedstrijd Duitsch landNederland verreden, welke door Duitschland, dat alle nummers won. met puntenvoorsprong werd gewonnen. De gedetailleerde resultaten waren: Sprint: 1ste rit: 1. Steffes; 2. Oszmella; 2e rit: 1. Richter, 2. Leene; 3e rit: 1. Engel 2. Van Egmond. Eindrit: 1. Richter, 2. Engel, 3. Steffes, 4. Oszmella, 5 Leene. 6. Van Egmond, 7. Jazet, 8. Van der Linden, 9. Van Hoek, 10. Van der Heuvel, 11. Kuster, 12 Zims. Koppelachtervolging: Vluggen—Rensen halen SchornKolvenbach in. Achter tandemgangmaking: twee ritten. Beiden door Krewer gewonnen voor van Hout. Sprintwedstrijd amateurs: Eerste rit: 1. Merkens 10.4 sec., 2. Van Vliet 1 lengte; Tweede rit: 1. Merkens 10.4 sec.; 2. Van Vliet 1 lengte. Koppelachtervolgingswedstrijd: Zims— Kuster halen Jazetvan Hout in. Koppelwedstrijd over 1 ronde: 1. Zims Kuster 16 punten. Afgelegd 44.5 K.M. Met twee ronden achterstand: 2. SteffesKol venbach 18 punten; Met 3 ronden achter stand: 3. Jazetvan Hout 5 punten; Met 4 ronden achterstand: 4. Oszmella Schorn 19 punten. Met 6 ronden achter stand: 5. ArendtEngel 9 punten; Met 8 ronden achterstand: 6 Van den Heuvel Vinders 13 punten; Met 9 ronden achter stand: 7. Vluggenvan der Linden 3 pun ten; 8 Van Egmond—Van Heek 9 punten; Met 11 ronden achterstand: 9. Leene Rense 3 punten; 10. KrewerRichter opgegeven. Eindstand Duitschland 87 punten. Neder land 61 punten. WEDSTRIJDEIN IN DEN HAAG. Gistermorgen ging „Swift" met acht vaiï zijn beste renners naar de Residentie om deel te nemen aan de kampioenschappen van Zuid-Holland, uitgeschreven door de vereeniglng „Hollandia". Nadat de ver eenigingen „Sparta", „de Mol" en „Voor waarts zich met hun deelnemers hadden gemeld, werd alles in gereedheid gebracht, om spoedig te kunnen beginnen. Een aanvang werd gemaakt met het) verrijden van de 2 x 1 km. op twee ver schillende rollen, waarna van elke club de drie snelste tijden bij elkaar werden ge teld voor de eindclasseering. De Swift-kampioen korte afstand scheen het minder op dezen afstand gemunt te hebben maar zooals hij op den langen afstand rolde, hebben we nog nimmer van hem gezien. Van Verschoor wisten we, dat er iets zou gebeuren, want voordat hij begon, zat hij te klagen en dan worden de resultaten Juist goed. maar ook de tijden, van de andere Switfleden waren buiten verwachting zeer goed. De tijden van de 2 x 1 km. van de snelste acht renners waren: 1. Beukers 1 min. 15.2 sec.; 2. Eindhoven 1 min. 16.4 sec.; 3. Verschoor 1 min. 17 sec.: 4. Rietbroek 1 min. 17.2 sec.; 5 Driessen 1 min. 17.4 sec.; 6 Kuljs 1 min. 17.6 sec., 7. Wagener 1 min. 18.4 sec.; 8. v. d. Heyden 1 min. 18.6 sec. De tijden gemaakt door de „Swift" leden luiden: 1. J. Verschoor 1 min. 17 sec.; 2. J. Rietbroek 1 min. 17,2 sec.; 3. A. Collee I min. 20.2 sec.; 4. C. Gros 1 min. 21.6 sec.; 5. C. van Amsterdam 1 min. 22 sec.; 6. R. Riethoven 1 min. 23 sec.; 7. J. Schuller I min. 29.4 sec. Van de deelnemende vereenigingen wer- dc net hun 3 snelste renners geplaatst als no. 1 „Hollandia" met totaal 3 min. 57 7 se 2 „Swift" met totaal 3 min. 55 sec 3. „Sparta" met 3 min. 57.4 sec.; 4. „Voorwaarts" met 3 min. 58.8 sec. en „Dei Mol" 5e met 4 min. 2.8 sec. Hierna werd het lange afstandskam pioenschap over 3 km. verreden, precies zoaals het gegaan was met de 1 km. Hierbij zijn de 8 snelste tijden gemaakt door: 1. J. Verschoor 4 min. 8 4 sec.; 2. Driessen 4 min. 11.2 sec.; 3. J. Rietbroek 4 min. 13 sec.; 4. v. d. Meer 4 min. 13.8 sec.; 5. Wagner 4 min. 14. 4sec.; 6. V. d. Heijden 4 min. 19 8 sec.; 7. Collee 4 min. 21 sec. De tijden, gemaakt door de „Swlft"- leden over deze 2x3 km., lulden: J. Ver schoor 4 min. 9.4 sec.; J. Rietbroek 4 min. 13 sec.; A. Collee 4 min. 21.2 sec.; A. Strijk 4 min. 23.8 sec.; R. Riethoven 4 min, 32.8 sec J. Schuller 4 min. 33.2 sec. J. Verschoor die bij den eersten rit den snelsten tijd had gemaakt van alle ren ners zag dezen tijd bij den aanvang van den tweeden rit door Driessen verbeteren. Dit had tot gevolg, dat het bij de Swift- leden en supporters een tegenslag gaf, maar Verschoor wist bij z'n tweede rit nog korteren tijd te maken en daarmede den kampioenstitel te veroveren. Zooals ook bij de 1 km. werden ook nu de tijden der 3 snelsten van elke club bij elkaar geteld en bracht als uitslag: 1. „Swift" met' 12 min. 43.4 sec.; 2. „Voor waarts" 13 min. 11.2 sec.: 3. „Sparta" 13 min 12.2 sec.; „Hollandia" en „De Mol" hebben in deze ritten niet voldoende kun nen meedingen. Voor de vaststelling van het clubkam pioenschap werden de tijden van de 1 en 3 km. bij elkaar geteld en was het eind resultaat. dat „Swift" den snelsten tijd had gemaakt en daarmede den titel won van clubkampioen van Zuid-Holland; als 2e volgde „Voorwaarts", 3e „Sparta". Nadat de Jury de eindresultaten in han den van den voorzltzter van „Hollandia", den heer Laman had gegeven, kon tot de prijsuitreiking worden overgegaan. Onder applahs werd de kampioensbeker aan Swift's voorzitter, den heer Graaf- mans, overhandigd en werden tot J. Riet- broek en J. Verschoor bij het in ontvangst nemen van de nu gewonnen prijzen felici tatiewoorden gesproken voor het behalen van den titel van kampioen korten en langen afstand van Nederland. Een suc cesvolle dag voor „Swift" was ten einde en opgetogen gingen allen per flets weer huiswaarts. Woensdagavond de 1 km. wedstrijd om de P. T. de Jong prijzen. Na afloop eenige bijzondere mededeelin- gen, zoodat alle leden aanwezig moetert ^Aanvang van den wedstrijd 8.30 uur nam. in het clublokaal van den heer J. van Meizen, N. Beestenmarkt. MOTORSPORT. DE K. N. M. V. VERGADERT. Een nieuw dagelijksch bestuur gekozen. De K.N.M.V. vergaderde gistermiddag onder voorzitterschap van Dr. Staal uit Assen in Hotel de l'Europe, te Utrecht. Verschillende redactiewijzigingen werden ter vergadering vastgelegd. Tot leden van het Dagelijksch Bestuur werden gekozen de heer Mr. J. G. A. van Geldrop Meddens, voorzitter, met 29 stemmen, alsmede de heeren P Nortier en John Moos, resp. voor de afdeelingen. In de Financieele Commissie werden ge kozen de heeren M. Th. Diesbergen. uit Amsterdam, Dr. P. IJ. Sluyter uit Utrecht en E. Gerzee, uit Zwolle. GYMNASTIEK. DRIE-STEDENWEDSTRIJD TE HOORN. Te Hoorn is een drie-stedenwedstrijd ge houden, die door Amsterdam is gewonnen. De eindstand luidde: Amsterdam 650'/i, Den Haag 624V: en Rotterdam 589Vs. Het personeele klassement luidt: Dames 1. W. Wolzak 89'/: (Amsterdam). 2. G. Lasschuyt 841/! (Den Haag). 3. M. Pieters IT/i (Amsterdam). 4. Th. Paezens 76Vi (Amsterdam). 5. A. Fieseler 73 (Amsterdam). 6. R v. Vliet 72'/j (Rotterdam). Heer 1. F. Wedel 103 (Den Haag). 2. P. v. Dam 99 (Den Haag). 3. J. v .Genderen 94 (Rotterdam) 4. H. J. Kok 92'/j (Rotterdam). 5. M. Jacobs 90 .Amsterdam). 6. W. J. Verhoekx 86'/= (Rotterd.);

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12