LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 4 Januari 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE VERBETERING VAN DE SPOORLIJN LEIDEN -WOERDEN - UTRECHT. Velgende week rullen op het baanvak Bodegraven—Woerden de laatste korte spoerwegralls, door lange rails van 18 M. vervangen worden, xoodat dan het geheele baanvak LeldenWoerden met onbeperkte snelheid kan bereden worden, zonder dat de treinen schokken en de reizigers daar van hinder ondervinden. Nu ook gaande weg het oude 3-asslge materieel door 4- asslg sneltrein-materieel ls vervangen, is deze spoorweglljn belangrijk verbeterd, ook door den uurdlenst op dit baanvak. Ook met den a s. Zomerdienst der Ned. Spoorwegen (IS Mei as.' zal de uurdlenst op de spoorweglljn LeldenWoerden Utrecht en LeldenAlphenBoskoop Gouda door het toenemend vervoer ge handhaafd blijven. Bovendien zullen en kele belangrijke aansluitingen te Utrecht nog verbeterd worden. ALPHEN. Gouden huwelijksfeest. 8 Januari as hopen de echtelieden W. H. Walscheid. Stationsstraat alhier hun gouden huwelijksfeest te herdenken Een 14-jarlge zoon van den heer L. die kwam te vallen, had het ongeval de linker pols te breken. BODEGRAVEN. Vergadering der IJsclub-Werkverschaffing. Onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Giesen vergaderde de IJsclub „Werk verschaffing". De jaarverslagen werden door den secretaris en den penningmees ter uitgebracht. Het ledental bleef op ruim 200 gehandhaafd. Er was een batig saldo van ruim f. 400. In den afgeloopen winter w erd door een bedrag van f. 700. aan ar beidsloon uitgegeven Een groot verlies leed de vereeniging door het bedanken van het bestuurslid, den heer R. Kelfkens. Deze was 11 jaar lang baan-commlssarls der vereeniging en heeft buitengewoon veel voor de vereeniging gedaan. Zijn ge zondheidstoestand laat hem echter verder medewerken niet toe. In zijn plaats werd benoemd de heer M. van Vliet, terwijl in- plaats van het eveneens aftredende be stuurslid de heer F. van Dam werd be noemd de heer Jac. Spaas. Jeugdige «wervers. Aan de politiepost arriveerden Nieuw jaarsdag een drietal uitgehongerde jon gens uit Rotterdam, die op eigen houtje aan het zwerven waren gegaan. Ze werden gevoed en op transport gesteld naar Rot terdam. Onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Straatten slaagde voor het derde deel van het accountants-examen, afgenomen door het Instituut van Accountants. BOSKOOP. Geslaagde feestavond. In het Patronaatsgebouw aan de Rozen- laan hield de afd. Boskoop van de R.K. Volksbond haar jaarlljkschen feestavond. Na een inleidend woord van den voorzitter en den Geestelijken adviseur, werd door óe tooneelvereeniging opgevoerd een tooneelstuk ln 3 bedrijven „De greep van het Geweten", dat zeer goed werd ge speeld en met spanning gevolgd werd. Het hartelijke applaus na elk bedrijf was dan ook ten zeerste verdiend. Afscheid ds. H. J. Mispelblom Beyer. Naar wij vernemen, zal ds. H. J. Mispel blom Beyer in verband met zijn vertrek naar Leiden, op Zondag 3 Februari as., zijn afscheid preeken en wel ln de mor genuren te Waddinxveen en nam. te Boskoop. TER AAR. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. Na geruimen tijd op non-activiteit te hebben verkeerd als gevolg van gerezen meenlngsverschillen vergaderde de R.K. Kiesvereeniging in het Patronaatsgebouw Als gemachtigde van het dagelijksch be stuur van de R.K. Staatspartij trad op de heer M. Roberts, die in aller medewer king verzocht om te komen tot oprichting van een nieuwe kiesvereeniging met een nieuw bestuur in de plaats van de vorige. Nadat de heer Roberts de beslissing van de arbitrage-commissie had voorgelezen, ging men over tot verkiezing van een be stuur. Gekozen werden de heeren H. Vol- gering, C. Kroft Pzn G. Versluys, M. Roberts. P. den Haan. L. Hoogervorst Czn., C. Mank, N. J. Hoogervorst Jzn. en H. Markman. Als voorzitter zag zich de heer Roberts aangewezen. Overgegaan werd tot candldaatstelllng voor de Prov. Staten, waarbij als candidaten naar voren kwa men de heeren jhr. von Fisenne, Deeren- berg, P. de Jong en M. P. v. d. Weijden. Na eenige besprekingen van Internen aard, werd de vergadering door den voorz. beëindigd met den Chr. gToet. WADDINXVEEN. In de week van 711 Januari zal ter postkantoor ouderdomsrente worden uit betaald. o ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Opmerkingen van Ged. Staten De jaarwedden Benoemingen. ue Raad kwam ln openbare zitting bijeen. Voorzitter, burgemeester P. Hoo- genboom. Aanwezig alle leden. De voorz. deelde mede, dat Ged. Staten hebben terug gezonden de ontwerp-be- grooting 1935 met verschillende opmer kingen. Zij achten ter versterking van de inkomsten van een straatbelasting, welke zou kunnen worden bepaald voor de ge bouwde eigendommen op 5 en voor de ongebouwde eigendommen op 2'U van de belastbare huurwaarde noodzakelijk Bovendien willen zij nog zien verhoogd het schoolgeldtarief, de hondenbelasting, de rechten voor het voltrekken van huwe lijken en de heffing van secretarie-leges, terwijl voorts eenige uitgaafposten voor vermindering ln aanmerking komen. Weth. Hoogendijk zegt er niet veel voor t< gevoelen om op alles wat Ged. Staten willen „ja en amen" t« zeggen Een straat belasting werkt zeer onbillijk; het per centage door Oed. Staten voorgesteld ls zeker ve.el te hoog Indien het Rijk ons niet zoo veel belastinginkomsten had af genomen, zouden wij op de gewone wijze kunnen rondkomen en zou er geen tekort op de Begrooting zijn. Door de nieuwe regeeringsmaatregelen worden de ge meenten uitgeknepen ten behoeve van het Rijk, omdat hst Rijk zelf zoo min mogelijk voor de werkloozen behoeft t« doen. Dat ls zeer onbillijk. De voorz. be aamt ook dat wij door de regeeringsmaat regelen in moeilijkheden zijn gekomen, anders zouden geen nieuwe of hoogere belastingheffingen noodig zijn geweest. Na bespreking werd goedgevonden dat B. en W. de noodige voorbereidingen voor de gewenschte begrootingswljzlgingen zullen voorbereiden en bij de behandeling der Begrooting daaromtrent met voor stellen zullen komen. Aangeboden werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1933 met een totaal van f. 6263.69 aan inkomsten en f. 856827',s aan uitgaven, derhalve slui tende met 'n nadeelig saldo van f 2304 58' De Begrooting dier instelling voor 1935, eveneens aangeboden, sluit met een totaal van f. 6600.aan inkomsten en uitgaven. Weth. van Muiswinkel vraagt met het oog op de groote en steeds stijgende uit gaven voor armenzorg, of voordat tot be deeling wordt overgegaan wel eerst het noodige overleg wordt gepleegd met de kerkelijke instellingen voor armenzorg. Het komt spr. voor. dat de Burgemeester te veel zelfstandig afdoet en te weinig regelt met de overige leden van het Bur gerlijk Armbestuur. De voorz. antwoordt dat met de kerke lijke armbesturen wel het noodige overleg wordt gehouden, doch deze besturen heb ben tegenwoordig ook zeer veel uitgaven en kunnen niet op den duur alles bekosti gen. inzonderheid de Ned. Herv. Diaconie en het R.K. Armbestuur. Spr. geeft toe dat te veel zelfstandig door hem wordt afge daan, doch gebrek aan tijd om gedurig te vergaderen, is daarvan oorzaak. Na bespreking werden bedoelde rekening en begroeting ongewijzigd vastgesteld. Volgde verzoek van het R K. Armbestuur om een bijdrage in de verpleegkosten van G. W. de Wit alhier, die op medisch advies voor jaar moet worden opgenomen in het Phychiatrisch Instituut te Heiloo. De verpleegkosten f. 187.50 per drie maan den kan het R.K. Armbestuur niet alleen dragen; een tegemoetkoming voor 1/4 gedeelte wordt gevraagd; voor de ge meente komen den kosten op f. 93.75. Goedgekeurd. Zh.st. wordt besloten, dat de veldwach ters behalve vrije uniformkleeding ook vrij gebruik van schoeisel zullen hebben. Na discussie wordt met 6 tegen 1 st„ die van Weth. van Muiswinkel besloten het verzoek van den Minister af te wijzen, om te bepalen dat gemeentepersoneel, hetwelk lid ls van de B.VX, bij vrijwillige opkomst onder de wapenen, geacht zal worden zijn ambtelijke werkzaamheden op wettelijken grond te verzuimen. Voorstel van Ged Staten om de jaar wedden van de Wethouders te verlagen van f. 190.op f. 160. Na toelichting aldus besloten. Vaststelling presentiegelden voor de leden van den Raad. Teneinde deze gelden nader definitief vast te stellen vTagen Ged. Staten daar omtrent het oordeel van den Raad. De Voorz. zegt dat voor de Begrooting 1935 de presentiegelden weder zijn geraamd op f 135.en ook weder is gerekend op een bijdrage van f. 75.als deel der presen tiegelden voor de T.B.C.-bestrljding De heer Linschoten merkt op dat de Raad zich destijds zelf reeds vrijwillig een ver laging heeft opgelegd door van de pre sentiegelden f. 75.te bestemmen voor de T B.C-bestrijding. Weth. van Muis winkel wil thans de presentiegelden be palen los van de T.B.C.-bestrljding, omdat dit twee aparte zaken zUn. Thans geven de raadsleden een extra-bijdrage voor de T.B.C.-bestrijding hoewel de meesten de Vereeniging toch reeds als lid of donateur steunen. De heer Koning vraagt of het niet mogelijk is de vroegere norm van f. 210.te handhaven en daarvan f. 75. terug te storten voor de T B.C.-bestrijding. De heer. Edelman wil de toelage voor de raadsleden op f. 175.bepalen en daar van niet meer dan f. 135.uitkeeren en de rest bestemmen voor T.B.C.-bestrijding. Weth. Hoogendijk merkt op dat dan toch de presentiegelden weer niet los gemaakt worden van de T.B.C.-bestrijding, wat toch wel de bedoeling ls. Weth. Muiswinkel wil om tot een rond bedrag te komen het presentiegeld bepalen op f. 140.dat is f. 20.per lid. De heer Edelman stelt voor f. 3.— per zitting. De Voorz. acht het voor een kleine ge meente beter de vergoeding op een vast bedrag en niet per zitting te bepalen. Men is niet alleen raadslid als er vergaderd wordt, maar het geheele jaar. Spr. stelt voor de tegenwoordige vergoeding welke onlangs nog door Ged Staten op f. 135. is vastgesteld, op dit bedrag te houden. Dit voorstel wordt met alg. st. aangeno men. Voorstel tot aankoop van den Stations toegangsweg. Het Rijk biedt onder verschillende voor waarden dezen weg te koop aan voor de som van f. 1.plus kosten van overdracht. Met alg. st. wordt tot bedoelden aan koop besloten. Aanbod van de Erven C W. Hoogendijk tot verkoop van 2 woningen aan de Schoolstraat voor de som van f. 2500.— met afwijzend advies van B. en W. De voorz. zegt dat met de Erven Hoo gendijk reeds meermalen is gecorrespon deerd over aankoop van 1 dezer woningen; het gevolg is geweest dat nu beide wonin gen te koop worden aangeboden. De tijdsomstandigheden en bovendien ook de gewijzigde toestand ter plaatse, ontstaan doordat aan het bouwen eener nieuwe O.L. School niet meer valt te denken, maken het bezit van deze woningen voor de ge meente niet van zooveel belang, waarom B. enW. voorstellen van dezen koop af te zien. Aldus besloten. Aanbod Ned. Sierteeltcentrale tot gratis beschikbaarstelling voor beplanting van gemeentelijke terreinen met uit de markt genomen boomen en planten. B. en W. -stellen voor van dit aanbod gebruik te maken om het langs de Bui tendorpstraat en de nieuwe Rijksweg ge legen gemeentelijk terrein in te richten tot plantsoen en voorts om langs de Buiten- dorpstraat en bedoeld terrein een boom beplanting aan te brengen. De kosten daarvan zullen gering zijn daar het plant- materiaal gratis ter beschikking wordt gesteld. De heer Edelman gevoelt er niet zooveel voor. Er komen toch altijd nog eenige kosten op voor verzending en onderhoud. De wijze zooals de Sierteelt- centrale werkt geeft concurrentie met de boomkweekers. De heer Koning wijst op den wanordelijken toestand waarin het bedoelde terrein nu verkeert; dat kan ook niet zoo blijven. De voorz vindt dat waar de Regeering voor dit doel f. 250.000.— beschikbaar heeft gesteld, wij er ook wel van kunnen profi- teeren vooral daar het bedoelde terrein zeer geschikt ls om als plantsoen te wor den ingericht. Met alg. st. besloten aan B. en W. hier voor een blanco crediet toe te staan Bespreking toelating van drie kinderen van J. Verkalk alhier op een school voor achterlijke kinderen te Alphec a. d. Rijn. De totale kosten zouden op ongeveer f. 325— per jaar komen. Na bespreking wordt besloten te trachten met deze kin deren nog een proef te nemen om op de pl. scholen ln het Dorp op elke school 1 leerling te plaatsen. Tijdens den bespreking zag de heer Hoeks zich genoodzaakt door een opko mende ongesteldheid de vergadering te verlaten; de heer van Vliet geleidde hem naar huls. Wijziging Begrooting 1934. Z.h.st. vol gens ontwerp vastgesteld. Benoeming gemeente-geneesheeren. Voor 1935 worden met alg. st. benoemd; voor de wijken A. en B. de heer F. Schreuder; voor wijk C. de heer A. W. van Beek en voor wijk D de heer J. Batelaan, arts te Reeuwljk. Benoeming leden der Oommissie tot wering van schoolverzuim. Herbenoemd de heeren: M. Beunder, W. van den Brink, A. R. "Koster, J. J. Regtvoort en A. van Wijngaarden, allen aftredend, terwijl ln de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer C. A. A. Dullemond, wordt benoemd de heer L. van Bommel. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. De heer W. Domburg, aftr., wordt met alg. st. herkozen. De heer Koning vraagt of niet Iets ge daan kan worden om de opheffing van het station alhier te voorkomen. Weth. van Muiswinkel zegt dat hij van bevoegde zijde heeft vernomen dat het station niet wordt opgeheven. Wel zal het stationsgebouw worden afgebroken omdat de noodige herstelling te veel onkosten medebrengt, doch dan is de bedoeling dat een nieuwe wachtkamer zal worden ge bouwd. Bij het personeel ls niets omtrent opheffing bekend. Pas eog ls er een ge legenheid gekomen dat poststukken nog met een latere trein worden medegeno men. De Voorz. zegteen onderzoek toe, waarna sluiting. Voor de behoeftige gezinnen. De Ned. Herv. Meisjesvereeniglng „Dor cas". heeft gedurende het afgeloopen jaar 166 kleedingstukken vervaardigd, waar mede 53 behoeftige gezinnen zijn verblijd. De Geref. Meisjesvereenlging „Pensis" heeft eveneens haar jaarlijksche uitdee- ling gehouden. In totaal zijn door haar 130 kleedingstukken vervaardigd waarvan 80 zijn verstrekt aan 16 daarvoor ln aan merking komende gezinnen, terwijl de overige 50 stuks zijn bestemd voor de zending. AALSMEER. De eerste Sneeuwballen. De eerste sneeuwballen zijn aan de vei lingen verschenen. Het ls een product, dat de laatste jaren in de geschiedenis der winter- en voorjaarssnljbloemcultures op den achtergrond geraakt is door de min der moeilijkheden en teleurstelling bie dende seringen, rozen en andere zich tot forceeren leenende bloemgewassen. De kweekers hebben de sneeuwballen echter niet geheel losgelaten; volgens de statis tieke gegevens van het veilingwezen in deze gemeente over 1931, 1932 en 1933 (1934 is nog niet bekend) is zelfs aan deze cultuur weer eenige uitbreiding gegeven. Werden er in 1931 aan de Centrale Veiling 94.691 sneeuwballen-takken aangevoerd, in 1932 daalde dit getal tot 78.019, om ln 1933 stijgen tot f. 115.199. De opbrengst was in die jaren resp. 17871,39, f. 5110,55 en f. 4695,70. De afd. van den Bond v. Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf heeft een feestelijke samenkomst voor de leden, hun dames en andere genoodlgden georganiseerd. Het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" van Amsterdam, onder leiding van Ben Groeneveld, bracht ten tooneele: „Wereld Circus", waarin op ko mische wijze verschillende ervaringen en voorvallen, welke zich in onze samen leving kunnen voordoen, werden gede monstreerd. Het was een avond, waarop veel genoten is. Ongeveer 700 personen woonden de uitvoering bij. o HILLEGOM. Het Beursbezoek. Het bezoek aan de bloembollenbeurs was gisteren grooter dan een week geleden. Toen waren er 130 en nu 160 personen, die de presentielijst teekenden. Bijbetalen der Auto-belasting. Houders van motorrijtuigen in de ge meenten Hillegom Lisse en Sassenheim die in het bezit zijn van jaarkaarten die nen voor 1 Februari 1935 de verhoogde motorrijtuigenbelasting ten kantore van den rijksontvanger te Hü'evom te betalen onder overlegging van de wegenkaart waarop aanteckenlng van de bijbetaling dient. Op 1 Februari 1935 verliezen Jaarkaar ten de geldigheid, indien daarop bedoelde aanteekenlng van bijbetaling niet ls ge plaatst. Speciaal de Dinsdagochtenden ln de maand Januari aal men van een spoedige behandeling verzekerd zijn. daar het kan toor Hillegom dan voor directe belastingen gesloten ls. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. 't Is zeer goed weer zeggen sommigen, doch niet alle tuinders en landbouwers spreken zoo. De meesten hebben wel gaarne een beetje winter. Het ls goed voor et land en de wlnterproducten kunnen met vriezend weer beter bewaard blijven. Vooral uien, gele en roode kool elschen thans veel onderhoud. En juist die grovere producten brengen goeden prijs op. De beste roode kool gaat voor f.5.106.00; gele kool van f. 4.104.90 Uien brengen maar van f. 1.80—2.20 per 100 KG. op. Wasch- peen daarentegen blijft goed gevraagd. Wel ls de prijs iets hooger geweest doch over een prijs van f. 5.— tot 8.60 per 100 KG. valt niet te klagen. Andijvie ls dit seizoen een buitengewoon gevraagd pro duct en zelden heeft men daarvan een dergelijke uitkomst kunnen boeken, ze gaan voor f. 0.50—0.75 per kist van 6 KG. LISSE- Wethouder Tromp hersteld. De heer G. Tromp, wethouder dezer ge meente, heeft na wekenlange ziekte thans weer voor het eerst de zitting van het college van B. en W. kunnen bijwonen. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging. In het patronaatsgebouw hield de R.K. Kiesvereeniging een matig bezochte leden vergadering onder leiding van den 2en voorzitter de heer J. Kortekaas. De voor zitter wenschte alleen een gelukkig Nieuw jaar toe De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Nu volgde candldaatstelllng voor de groslijst voor de a.s. verkiezingen van leden der Prov. Staten. Van bestuurszijden werden als candidaten genoemd de hee ren M. Bolslus en H. Bader. Een lijst was ingekomen voor den heer B. N. Loerakker te Hillegom. Deze drie namen zullen aan de Centrale worden doorgezonden. Voor reglementsherzlenlng moest oen commissie worden benoemd. Hiervan zul len deel uitmaken de heeren J. C. de Haan W. de Beus, J. Pljnacker, A. H. Schrama, J. Kortekaas, A. v. Zonneveld en mej. A. van Schooten. In hoofdzaak zal de reglementswijziging slaan op de gemeenteraadsverkiezing mot hetgeen hieraan voorafgaat. De heer A. H. Schrama sprak de wen- schelijkheid uit, dat een spreker zou wor den ultgenoodigd om een uiteenzetting to geven over de bevoegdheid van Ged. Staten ten opzichte van de Gemeente-politiek. Hiervoor zal worden aangezocht mr. Bolsiuz. Bezwaar werd gemaakt tegen te late Inning der contributie. Nieuwe leden kun nen niet meer deelnemen aan de candl daatstelllng voor de a.s. Verkiezingen. De heer Chr. v. d. Eist, voorzitter dei Prop. club, zag gaarne dat wat ouderen zich aansloten bij de Propagandaclub. Met een woord van dank sloot de voor zitter de vergadering. o RIJNSBURG. De groentenhandel. De noteeringen aan de groentenvelllng zijn de volgende; Roode kool f. 48; Gele kool f.2—5; Groene kool f. 1.50—3.50: Knolselderij f. 24.75 per 100; Spruiten 9 ct.; Witlof 7—9 ct. per K.G.; Uien f. 0.60— f.1; Aardappelen f. 1.50 per baal; Peen f. 0 651.25 per kist; Prei f. 1.601.80 per 100 bos; Boerenkool 15 ct. per kist. SASSENHEIM. De Prot. Ver. voor Ziekenverpleging. Aan het Jaarvearslag van de Prot. Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleglng over 1934 ontleenen we het volgende: Het ledental is met 113 teruggekropen en bedraagt thans 1578. verdeeld als volgt Sassenheim 1248, Voorhout 193. De Kaag 115 en Warmond 22. 58 leden hebben een ultkeerlng ontvangen over totaal 1344 dagen terwijl 10 leden de maximum ult- keering van 50 dagen ontvingen. Was het vorig jaar in de rekening een achteruitgang van f. 463.72 te bespeuren, dit jaar een vooruitgang van 1-113.11. Aan contributie ls ontvangen f. 4367.25 en aan rente f. 96.04. De uitgaven ver melden o.a. verpleegkosten f 3296 50 ver voerkosten f. 191.80 en salarissen f. 767.15. Het voordeelig saldo bedraagt thans f. 3035.21 tegen f. 2922.10 in 1933. De Bijz. Vrijwillige Landstorm zal van 9 Januari af tot 27 Febr. a.s. lederen Woensdagavond van 811 uur schiet oefeningen houden in het Hotel „Het Bruine Paard". o VALKENBURG. Wegens bedanken van den heer Sprang is door het Bestuur der Chr. School tot kweekeling met akte benoemd mej. T. den Dikke van Katwijk aan Zee. VOORSCHOTEN. De Ijsbaan gereed. Nadat op de, ln November J.L gehouden vergadering van de IJsvereenlging was be sloten tot aanleg van een eigen Ijsbaan ls het bestuur aan het werk getogen om de plannen ten uitvoer te brengen. Op de, aan den gemeenteraad gerlchtte verzoeken om medewerking, werd tot teleurstelling, afwijzend beschikt. Hierdoor werd de vereeniging op zich zelf aangewe zen en moest het bestuur zien de ontbre kende gelden bijeen te krijgen. Verschil lende leden gaven zich op als lid voor het leven tegen storting van f.25, waarna tot den aanleg werd overgegaan. De werkzaamheden zijn zoover gevorderd dat thans de baan onder water kon worden gezet. Wanneer deze watervlakte in ijs zal zijn veranderd, zal zij een mooie gelegen heid bieden tot het beoefenen van onze nationale schaatsensport. Voor een goede verlichting is zorg gedragen; het wachten is nu maar op een goede vorstperiode! HEDEN, Prediker: Spr. ref, Erlecke, 8'/« uur nm. Sassenheim: „Het Bruine Paard". Verg. „De Vrijheidsbond"; 8 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Nieuwjaarsviering Ver. Gro ningen. 8 uur nam. Zomerlust: Selsklp Frysl&n "Barend en Martsje"; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „In dlplomatleken dienst". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Vrouwenoogen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: ,JEen vrije opvoe ding". Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 u. nm. „De blonde engel". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8>/« u. nam. „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4</i uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2</i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Woensdag 2 tot en met Zondag 6 Januari a.s. nemen waarde apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Drlesum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. VOORHOUT. Vergadering K. J. M. V. Deze vereeniging vergaderde onden voorzitterschap van den heer P. L. J. Prins in de voorzaal van het Parochie huis. De voorzitter wenschte bestuur en leden en namens de vereeniging ook alle dona teurs een gezegend 1935 toe, waarna de heer W. Dijsselbloem, student aan de Leu- vensche Universiteit, een lezing hield over „Arbeid en Leven". Spr. gaf een historisch overzicht van de wijze, waarop men vroeger dacht over „Arbeid". Hij wees op den moed, welke het Christendom ln de Slaventijd noodig heeft gehad om te durven prediken: „Arbeid Adeit". Arbeid werd in die dagen nog als minderwaardig beschouwd. Dan wees hij nog op de Middeleeuwen, toen de men- schen bij hun arbeid, het heerlijke doel: „God" voor oogen hielden en op den bouw van vele Gothtsche bouwwerken uit dien tijd. In den tijd van heden, slaat God los van den arbeid; vooral valt zulks op na de Fransche revolutie, toen liberalisme en socialisme hoogtij vierden. Verder distilleerde de heer Dijsselbloem de noodzaak van den arbeid uit Christus" eigen woorden, uit de natuur en uit het wezen van den mensch zelf. Hij gaf de voordeelen aan, welke heusch niet alleen bestaan in de guldens, welke het werk op leveren. Juist het geimis aan de moreele waarde van den arbeid, maakt het lot van den werklooze zoo beklagenswaardig. Mo gelijk zal dat te verbeteren zijn, wanneer wij minder voor het geld (dus niet voor het geld alléén) en meer voor God gaan werken. Een hartelijk applaus beloonde deze boeiende interessante lezing. Na een dankwoord van den voorzitter aan den spreker, volgde sluiting. Met ingang van 31 Januari a.s. is onze plaatsgenoot de heer M. Venne be noemd tot agent van politie te Rotterdam. o- ZOETERWOUDE. Overname weg LammebrugStompwijk. De overname van den weg, loopende vanaf de Lammebrug tot aan de grens der gemeente Stompwijk door de Provincie is thans een feit geworden. Gisteren is de provincie reeds met het onderhoud be gonnen; iedereen wacht thans in span ning af. welke verdere verbeteringen zullen worden aangebracht. 50-jarig Kostersjubileum. Zaterdag 19 Jan. a.s. zal de heer Abra ham Vonk, koster bij de Ned Herv. ge meente alhier den dag herdenken, waarop hij voor 50 jaren als zoodanig werd aan gesteld. Toen voor 5 Jaren de heer Vonk het 45-jarig jubileum vierde mocht hij, zich in een zeer groote belangstelling ver heugen, terwijl hem bij die gelegenheid: tevens de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau werd toege kend. Bij de te Zegwaart gehouden onder linge aanbesteding voor den bouw van 6 burgerwoonhuizen, werd het werk gegund aan de aannemers Groen en Bregman, alhier, als zijnde de laagste inschrijvers voor de som van f. 21000. Wegens bedanken van mej. J. C. Tim merman, als blbliothekaresse van de Chr, Zangvereeniging werd gekozen mej. W. Buijs en tot leden der Controlecommissie mej. W. v. d. Heijden en de heer C. D. H. Timmerman. Aan deze gemeente is slechts een ge deelte van de voor distributie beschikbaar gestelde kaas toegekend, n.l, 40 K.G welke tegen den kostenden prijs van 20 ct. per K.G. aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen zal worden verkocht. Op Initiatief van de Ver. „Het Wit- Gele Kruis" op het dorp alhier is een commissie gevormd, als onderafdeeling van het Nationaal Koningin-Moeder Herden kingsfonds De burgemeester heeft zich bereid verklaard het eere voorzitterschap te aanvaarden Zooals men weet. ligt het in de bedoeling gelden in te zamelen voor steun aan on- en minvermogende tuber culose leiders 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6