LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 2 Januari 1935 LAATSTE BERICHTEN SPORT. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 770. telegrafisch weerbericht V. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 776.4 te La Coruna. Laagste stand 746.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 3 Jan.: Meest zwakke wind uit W. tot N. rich tingen Halt tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk weinig of geen regen. Iets kouder. butenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Er is sinds Maandag wel eenige verbe tering in de algemeene drukverdeeling in getreden. Over de Golf van Blscaye ont wikkelde zich een krachtige hooge druk. terwiil ook over Scandinavië, nadat daar een depressie passeerde. de barometer weer snel stijgende ls. Weliswaar bevindt zich bij IJsland nog een depressietoestand, doch het vochtige drukgebied aldaar ver toont geen neiging, zich naar onze omge ving uit te breiden; het zal waarschijnlijk Noord-Oostwaarts aftrekken. Over de Middellandsche Zee ligt een .vlakke lage druk. Het ls thans vrijwel overal rustig weer, behalve in Zuid- Frankrijk, waar een zware mistral te Per- pignan waalt. In de Rijnvlakte en Mid den Duitschland is het mistig, terwijl het langs de Britsche Oostkust en Noord- Dultschland nog regenachtig is. Behalve over IJsland en plaatselijk ln Zweden, daalde overal de temperatuur. Toch is zij nog vrijwel over het geheele gebied boven haar normale waarde. Er is ten onzent kans op een ruimen van den wind naar Noordelijke richtingen, hetgeen waar schijnlijk met eenige daling van tempera tuur gepaard zal gaan. luchttemperatuur. 9 uur voórm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 7'/» gr. C. (45 gr. F.). 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Donderdag. Voorm. te 1.42 uur; nam. te 2.08 uur. licht op voor fietsers e.a. Woensdag 4.26 n.m. tot 7.41 v.m. GYMNASTIEK. de olympische turnoefeningen. Veranderingen aangebracht. De Technische Commissie van den Inter nationalen Turnbond is dezer dagen te Bazel bijeengekomen in welke bijeenkomst beprekingen zijn gevoerd over wijzigin gen in de verplichte Olympische oefenin gen. De president van den Internationalen Turnbond, de Zwitser Huguenin had ver klaard, dat de eischen, welke men aan de oefeningen stelde, te hoog waren. De oefeningen waren samengesteld door den Duitscher Martin Schneider. De Zwitsersche wereldkampioen Hack. alsmede zijn landgeruDoten Wagner en Hunkener demonstreerden de verschil lende oefeningen. Ook de Duitsche turner Beckert deed de oefeningen voor. Met toestemming van de aanwezige vertegenwoordigers der bonden, Boiti van Italië, Dr. Klingier van Tsjechoslovakye, en Schneider van Duitschland werden verscheidene oefenin gen gewijzigd. Op voorstel van Zwitser land zullen de vrije oefeningen, de brug- oefening en de paard-oefeningen ge turnd worden met het door Schneider aan gegeven slot. De ringenoefening werd gewijzigd en deze is thans samengesteld volgens de voorstellen van de Italiaansche en Zwitsersche vertegenwoordigers. De xekoefening zal in oorspronkelijken vorm worden uitgevoerd. De nieuwe bepalingen zullen binnen kort worden gepubliceerd, zoodat men in alle landen kan voorbereiden voor de a.s. Olympische Spelen 1936. Geslaagd voor het diploma boekhou den van de Vereeniglng van Leeraren ln de Handelswetenschappen onze stadge noot de heer H. Hollander Jr. Hij werd opgeleid door den heer H. P. Benkemper te HlUegom. o het autobus-ongeluk te renswoude. Toestand van een der gewonden hoogst ernstig. Naar wij met betrekking tot het auto- busongeluk te Renswoude nader verne men, is de 33-jarige heer P. van Veen uit Haarlem in hoogst ernstigen toestand in het St. Elisabethszlekenhuis te Amersfoort opgenomen. De chauffeur, die eveneens in dit zie kenhuis is opgenomen, is er niet zoo ern stig aan toe. Naar wij nog verder vernamen maken de gewonden, die in het ziekenhuis de Lig- tenberg te Amersfoort zijn opgenomen het tamelijk goed. Het zijn de heeren Dony uit Amsterdam en Koepi uit Haarlem. Mej. Sternmei, die eveneens te Amsterdam woonachtig is, zal waarschijnlijk zeer spoedig het ziekenhuis kunnen verlaten. De broeder van den heer P. van Veen, de heer G. van Veen, kon inmiddels naar zijn familie te Haarlem terugkeeren. De chauffeur van de auto was de heer K. Riepen, uit Amsterdam. mishandeling. Voor de 4e kamer der Amsterdamsche Arrondissements Rechtbank stond terecht H. v. d. C-, kunstschilder te Laren, ver dacht van mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend. Op 20 October heeft verd. na een woor denwisseling mr. E. Ph. A. h„ advocaat te Laren, een klap op het linkeroog gegeven. Zijn bril brak en het oog werd door glas scherven zóó ernstig gewond, dat hij het heeft moeten missen. De officier van justitie mr. Wasselenberg lequireerde 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Lenz. verzocht schor sing van de zaak om nog eenige getuigen te hooren, o.a dr. Wisseling, die thans niet was verschenen. De behandeling wordt geschorst "tot 36 Januari as. inbraak te alkmaar. Oudejaarsavond is in een woning op het Zeglls te Alkmaar, terwijl de bewoners bij familieleden het Oudejaar vierden, inge broken. Toen de bewoners thuis kwamen, werd een bedrag van circa 1800 gulden, alsmede een gouden horloge vermist. Nog denzelfden nacht heeft de politie een persoon aangehouden, die van de inbraak wordt verdacht. De man werd in het politiebureau opgesloten. door een auto gegrepen. Op den provincialen weg Zuidbroek Sappemeer vond hedennacht een ernstig verkeersongeval plaats. De heer J. D. reed met een personenauto van Oude Pekela naar Groningen. Door onbekende oorzaak reed de bestuurder op het Westeind den 28-jarlgen P. Wieringa uit Noordbroek aan. De aangeredene werd op slag gedood. De auto kwam in het Winschoterdlep terecht. Met behulp van omwonenden, die te hulp waren gesneld, wist de heer J. D. zich uit de auto te bevrijden. auto met sigarettenpapier in beslag genomen. Op de veerboot te Moerdijk werd Oude jaarsavond door den Rijksbelastingambte naar t„ geassisteerd door de marechaussee een auto in beslag genomen, bestuurd door den eigenaar van W. uit Dordrecht. Bij onderzoek bleek dat achter de bekleeding van de auto een groot aantal doozen, be vattende totaal 40.000 boekjes Belgisch sigarettenpapier, was verborgen, welke frauduleus werden ingevoerd. De auto werd in beslag genomen en de verdachte werd voor den brigade-comman dant geleid. o ernstige aanrijding te vaassen. Hedenmorgen tusschen 7 en halfacht is dl heer Wissing, gepensionneerd hoofd der school, toen hij op weg was naar de kerk in de Hoofdstraat te Vaassen door een auto wan de firma van de Wal uit Meppel, oëerreden De heer Wissing heeft een her senschudding en verwondingen aan de knie gekregen. Hij is naar zijn woning vea- voerd; de toestand van den heer Wissing is ernstig. vrouw te water geraakt en verdronken. Op Nieuwjaarsdag werd in een sloot bij de Laagstraat te Gestel het lijk gevonden van de 57-jarige mej. B van Meere, die sinds 31 Dec. uit het Liefdegesticht te Strljp vermist werd. Vermoedelijk is het slachtoffer uitgeput geweest en door de duisternis misleid, te water geraakt. Zij was afkomstig uit Rotterdam, maar werd sinds eenigen tijd te Strijp verpleegd. DE K 18. H. Ms. K. XVIII zal volgens haar reis plan 5 Januari 1935 van Dakar naar Per- nambuco vertrekken. haagsch gerechtshof. Het Hof deed uitspraak in de zaak tegen de 30-jarige D. M. uit Den Haag, die op 19 Dec. j.l. in hooger beroep terecht stond van een vonnis van den Politierech ter waarbij hij was veroordeeld tot 6 maanden gev.straf wegens diefstal van een Heerenrijwiel hetwelk onbeheerd stond voor het Seminarium te Wassenaar op 21 Sept. j.l. te Wassenaar. De adv.-generaal had bevestiging ge vraagd van het vonnis. Het Hof sloot zich hierbij aan. hooge raad. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van A. Braat, oud lid der Tweede Kamer, te Hekelingen, die ln hoo ger beroep door het Gerechtshof te den Haag tot f.50.— boete subs. 10 dagen hechtenis is veroordeeld inzake beleedlging van den veldwachter te Hekelingen. verdacht van inbraak gearresteerd. Aan het eind van de maand November J.l. ls een inbraak gepleegd ln de Akker- straat te Eindhoven. In verband hiermede ls thans te Maastricht aangehouden een Pool, J. r., die in het bezit bleek te zijn van de gestolen goederen. Hij is naar Eindhoven overgebracht en ter beschik king van de Justitie gesteld. inbraak in een station. Heden kwam de chef van het station De Leek van de Drachtster Tram tot de ont dekking, dat er in het station was inge broken. Daar reeds eerder een inbraak was gepleegd had de stationschef voorzorgs maatregelen genomen, en alles van waarde zóó opgeborgen, dat de dieven niets heb ben kunnen vinden. ZIJ zijn vermoedelijk per fiets gekomen en weggegaan toen zij onraad hoorden. Het polltle-onderzoek heeft tot dusver niets opgeleverd. de postvluchten. E>e .Havik" is heden uit Batavia ver trokken en te Singapore aangekomen. De „Pelikaan" (uitreis) is heden uit Calcutta vertrokken en te Bangkok geland DE HEER ZUYDERHOF^jSO JAAR. Naar wij vernemen hoert de heer R. Zuyderhoff, voorzitter van de Algemeene Rekenkamer, die, gelijk geméld, op 24 December jl. 60 jaar ls geworden doch toen met verlof afwezig was, Maandag jl. bU zijn terugkomst, naast stapels tele grammen, brieven en kaartjes ook een schat van bloemen aangetroffen waar onder twee prachtstukken, t. w. één van den voorzitter der Nationale Landstorm- commissie en één van het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond. rede directeur generaal p.t.t. een waterpomp-inrichting in meiendel door de kroon geweigerd. Ged. Staten van Zuid-Holland hadden aan het gemeentebestuur van 's-Graven- hage vergunning verleend tot het oprich ten van een waterpomp-inrichting op een terrein aan den Melendelscheweg onder Wassenaar, Van dit besluit zijn W F. Piek en G. C. Bremer bij de Kroon in beroep gekomen, verschillende bezwaren aanvoerende tegen de voorgenomen oprichting, ontleend aan vrees voor vermeerderde uitdroging van den Bodem. Ged. Staten waren van mee ning geweest, dat krachtens de Hinderwet geen rekening mag worden gehouden met bezwaren van belendende eigenaren ge baseerd op mogelijke uitdroging van den grond, omdat deze bezwaren geen enkel verband houden met den aard van de oppompende werktuigen. De Kroon heeft dit óórdeel onjuist ge acht, daar de bezwaren welke tot weige ring kunnen lelden, niet zijn beperkt tot die, welke rechtstreeks uit den aard der motoren voortspruiten en Ged. Staten mitsdien ten onrechte hebben nagelaten, de bezwaren inzake de wateronttrekking te onderzoeken. Voorts heeft de Kroon beslist, dat aan de hand der ambtsberich ten bezwaarlijk een andere slotsom is ge wettigd, dan dat te verwachten ls, dat door de pompinstallatie schade aan nabij gelegen eigendommen zal worden toege bracht ten gevolge van het onttrekken van water aan den bo'dem, welke schade zoo aanmerkelijk is. dat daarin aanlei ding moet worden gevonden, de gevTaagde vergunning te weigeren. twee jongens uit de kruisberg ontvlucht. Te Enschede één gevluchte gearresteerd. Te Enschede heeft de politie den 16- jarlgen J. aangehouden, die Zaterdag avond jl. met een anderen verpleegde uit het opvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem was ontsnapt, J„ die uit Enschede afkomstig is, was In „de Kruisberg" opgesloten in verband met een inbraak te Boekelo'. 1 De jongen bleek ln het bezit te zijn van een regenjas en een pet, die.„hij had ont vreemd uit een zomerhuisje nabij Enschede, waar hij zich verborgen, had. Uit het politie-onderzoek bleek, dat hij in zijn kleeren een bedrag van ongeveer f. 60 had verborgen, die hij had buitge maakt bij een inbraak in de boterfabriek „Frlsia" te Enschede. De jongen verklaarde met den anderen jongen naar Winterswijk te zijn geloopen, waar zij 2 fietsen ontvreemdden en daar mede hun vlucht voortzetten. ZUID-HOLLANDSCHE GEMEENTEN MET NIET MEER DAN 15.000 INWONERS. Salarisschaal voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Gedeput. Staten van Zuid-Holland heb ben overwogen, dat het wenschelijk is ge bleken, de tijdelijke korting op de jaar wedden der burgemeesters, secretarissen en ontvangers van de gemeenten met 15.000 en minder inwoners in de provincie te vervangen door een herziening van deze wedden en de volgende schaal vastgesteld: klassegrenzen klasse tot en met burgemeester 1 600 inw. 1500—1900 2 601—1000 1700—2100 3 1001—1500 2000—2400 4 1501—2000 2300—2750 5 2001—3000 2600—3100 6 3001—4000 2950—3500 7 40016000 3300—3950 8 6001—8000 37004450 9 8001—11000 41004950 10 11001—13000 4550—5500 11 4750—5700 13001—15000 llal 5000—6000 De gemeenten Gorinchem en Sliedrecht ten Wassenaar en Zwijndrecht in de Over telegrafie en telefonie. Evenals vorige jaren, heeft de directeur- generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, lr. M. H. Damme, ter gelegen heid van de Jaarwisseling voor de ver zamelde ambtenaren en het Hoofdbestuur een rede gehouden, waarin hij er op wees dat de automatiseering van de telefoon de toeloop van nieuwe abonné's sterk heeft vergroot. Dit maakte weer personeel noo- dig, zoodat de automatiseering de perso neelsbehoefte niet zooveel vermindert als men verwachten zou. Spreker keerde zich tegen verkorting van den werktijd. Het verlies op de telegrafie, zoo ging hij ver der, is belangrijk beperkt. Dat de telegra fie binnenkort tot het verleden zal gaan behooren, gelooft spreker niet. De bedrijfs-overschotten worden voor extra afschrijving bestemd. Dat het Departement van financiën dit goedvindt, verheugt spr. Bij de telefonie hebben zich meer per sonen aangesloten dan in 1933. Dit is zeer bevredigend. Mogen de tariefsverlagingen, per 1 October ingevoerd, tot goede resul taten leiden. Deze verlagingen worden grootendeels Juist door automatiseering mogelijk. Door de verlaging zijn wij nu ln een gunstige tariefspositie, vergeleken met andere landen. Wat aangaat de plannen tot naasting der gemeentelijke telefoons, merkte spr. op, dat door de automatiseering hoe langer hoe meer één groot net in ons land ont staat. Dit maakt beheerséénheid noodig. Dit ls beter dan dat er vier organen zijn. De afdeellng Posterijen heeft zeer be langrijke veranderingen ondergaan. Per soneel met hoogere ontwikkeling moet geen werk doen, waarvoor mindere ont wikkeling reeds voldoende is. Spreker wees op de successen der lucht vaart in 1934 en op de diverse luchtpost diensten. Er aan herinnerde dat 't Eugel- sche volk het voornemen heeft voortaan van zijn eigen luchtverblndlngen gebruik te maken. Waarschijnlijk zal Engeland lage tarie ven invoeren voor verbinding met de do minions, waarvan anderen niet kunnen profiteeren. Wij deden datzelfde met onze telefoonverbinding met Indië en kunnen er Engeland dus geen verwijt van maken. Spreker meent dat het voorloopig niet mo gelijk zal zijn evenals Engeland zeer lage mail-tarieven ln te voeren. Wat de toekomst ons zal brengen? Wij moeten zoo goed mogelijk in de oude rich ting voortgaan. Geraamd wordt 61/» mil- lioen overschot voor het gewone Rijksbud get Het gewone overschot van 4 millloen moest voor één keer worden verhoogd De regeering heeft ten sterkste het voorne men geuit om deze verhooging slechts voor één jaar te doen plaats vinden Dit is dan ook heel wenschelijk. Önze behoefte aan tarief-verlagingen en de extra-afschrij ving ls zoodanig dat afstaan van méér dan het Rijksbudget niet ware overeen te bren gen met de eischen van 'n goed bedrijfs beheer. Willen wi.i het gevraagde cüfer be reiken, dan moeten wij ons de grootste inspanning getroosten. UIT NED. OOST-INDIE. NAAR DE SCHEEPVAARTCONFERENTIE TE KOBE. BATAVIA. 2 Jan. (Aneta')De heer Straatemever, directeur in Indië van de K P.M., zal zich 9 Januari a.s. naar Japan begeven teneinde op de scheepvaartconfe rentie te Kobe zijn maatschappij te verte genwoordigen. Voor de Java-China-Japan-lijn zal daar optreden ihr. Quarles van Ufford, die zich reeds in Japan bevindt. o VERGADERING BEGROOTINGS- COMMISSIE. BATAVIA, 2 Jan. (Aneta). In de tweede week van Januari zal de begrootlngscom- missle bijeen komen, ditmaal te Batavia. Wederom zal het salarlsvraagstuk in be schouwing worden genomen, benevens de daarmee samenhangende kwesties zooals overgangsbezoldigingen, eventueele her ziening van de salarisschaal, overbrenging van het regionaal schaalpeil en overbren ging van sommige betrekkingen uit het herziene bezoldigingsbesluit voor burger Hike landsdienaren naar de regeling voor maandgelders of de werklledenregle- menten. AUTOBUS IN RIVIER GEREDEN. MEDAN, 2 Jan. (Aneta). Nabij de tabaksonderneming Seiajang is een auto bus met 14 passagiers van de veerpont in de rivier de Wampoe gereden. Een man, drie vrouwen en twee kinderen zijn ver dronken. De oorzaak ls onvoorzichtigheid van den chauffeur, die in arrest is gesteld. De lijken zijn nog niet gevonden. WET BETREFFENDE PENSIOENS FINANCIERING. BUITENZORG, 2 Jan. (Aneta). Afge kondigd is de wet op de pensioenfinan ciering van 28 December 1934, verschenen ln het Nederlandsch Staatsblad no. 703. BEKEND VORSTENLANDENFIGUUR OVERLEDEN. DJOCJA, 2 Jan. (Aneta). Op Oudejaar is overleden de 77-jarige heer Cherrle Weynschenk. een bekend ingezetene van Djocja Hij behoorde tot een van de be kende Europeesche families ln de Vorsten landen en was oud- landhuurder. secretaris 1350—1700 1500—1900 1800—2200 2050—2500 2350—2850 2650—3200 3050—3700 3450—4200 3700—4550 3950—4900 4150—5100 ontvanger 350—550 450—650 600—800 750—1000 1000—1300 1300—1600 1600—1900 1900—2300 2200—2700 2500—3100 2750—3350 4300—5300 3000—3600 zijn gebracht ln de klasse 11a, de gemeen- klasse 11. VOETBAL. UIT NIEUWVEEN. Gisteren speelde Nic. Boys I tegefl Nieuwveen n. De opbrengst was bestemd voor een ge wonden spelen van Nic Boys. Er was veel belangstelling. Met rust leid den de gasten met 20. Nieuwveen wofl met 42. AMSTERDAM. 2 Januari. De uitlating van dr. Colijn en het mine der vlotte verloop der Fransch-Italiaan- sche onderhandelingen vormden 'n tegen bericht voor de optimistische berichten uit Amerika. De beurs was weinig ver anderd, de handel was uiterst stil, de stemming blijft goed prijshoudend. Hoewel in Rubberfondsen weinig omging was de stemming vast. A'dam Rubbers verbeter den ruim 1 pet. De jaaroverzichten der Rubbermarkt lijn optimistisch en de vooruitzichten worden gunstig veroordeeld. Overigens ging in Cultuurfondsen niets om en de noteeringen waren nagenoeg onveranderd. Suiker- noch Tabaksaandee- len veranderden veel. Industriefondsen hadden een rustig verloop. Unilevers hand. haafden zich rondom de koersen van Za terdag. Aku's noteerden iets hooger. De Philipsaandeelen waren nauwelijks prijs houdend. Scheepvaartfondsen hadden een uiterst stil verloop met goed prijshouden de stemming. Mijnfondsen waren geheel verwaarloosd. Koninklijke konden zich op de Petroleumafdeellng handhaven, terwijl de Amerikanen iets hooger kwamen. De Yankee-afdeeling was rustig, doch ln na volging van Wallstreet vaster. Certificaten Handel MIJ. waren goed prijshoudend evenals de andere Cultuur-banken. Duit sche obligaties trokken aan onder leiding van de Youngleening nie 1 pCt. hooger was. De Ned. en Ned.-Indische belegglngs- markt was kalm, doch de stemming vast, speciaal voor Oude Ned. Staatsschuld. wisselkoersen. Engeland 7,28'/»;" Duitschland 59.39? Frankrijk 9.76 1/8;, België 34.61Zwitser land 47.91; Denemarken 32.571/»; Zweden 37.57'/i; Noorwegen 36.62'/»; New York 1.42V». Prolongatie 1 pet. LEIDEN, Vette varkensmarkt, 31 Dec. Aangevoerd totaal 130 .zwaar 121 licht 9. Prijs per KG. levend gewicht zwaar 33 32 ct.. licht 30 ct. Handel vlug. AMSTERDAM, 2 Januari. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemar ken, 261 vette kalveren: le kwal. 5458 cent per kg. levendgew.; 2e kwal. 44—52 cent per kg. levendgew.; 3e kwal. 3843 ct. per kg. levendgew.; 16 nuchtére kalveren f, 4—7.50 per stuk; 63 varkens: vleesch.- varkens wegende van 90110 kg., 3839 cent per kg. slachtgew.; enkele hooger; zware varkens 3738 ct. per kg. slacht- gewicht; vette varkens 36—37 cent per kg. slachtgewicht. ROTTERDAM, 2 Jan. Veemarkt. Aan gevoerd totaal 2560 stuks. 154 paarden. 2 veulens, 53 vette kalveren. 82 graskalveren 991 nuchtere kalveren. 120 schapen en lammeren. 648 magere runderen 483 vette runderen. 28 bokken of gelten. Prijzen pér KG. Vette koelen 56—58. 48—52, 32—38, vette ossen 48—52. 4042, 36—40, stieren 48—50 44—46, 36—40. vette kalveren 38. 34 30, lammeren 40. 35. 30. Prijzen per stuk. schapen 17. 13. 8, lammeren 12, 10. 7, nuchtere kalveren 7. 6 5. nuchtere fok- kalveren 16, 12. 8, slachtpaarden 150. 110, 70 werkpaarden 215. 170. 90. hitten 85, 65, 55 stieren 250. 200 140. kalfkoeien 220, 180. 120 melkkoeien 215, 180, 120, vaarzen 130 100. 70. oinken 100. 80. 30. WESTLAND. 31 December. Westlandsche Bloemenveiling. Anjers f. 5.60—10.40: rozen f. 6.10—8: Calla f.12—17 per 100; Amarylli-kelken f 18—20; Copland 18—26 ct.; Pierson 31— 34 ct.: Albino 58—75 ct.; Telescoplum 43— 66 ct.: Pr. V. Oostenrijk 2123 ct.; Vic- toire 29—51 ct. per dozijn: Plumosa 3645 ct.; Sprengery 1525 ot.: Freesia 1017 ct.. Germ, tros 11—14 ctSax tros 811 ct.: Pres. de Lange 9—12 ct. per bos; Azalea f. 0.55—1.10; Cyclamen 20—40 ct. per pot. Veilingen v. d. Bond Westland van 31 December. Alicante 2842 ct,; witlof 4—10 ct.; peren 410 ct. per kg andijvie 1130 ot. per bak; boerenkool 12-20 ct.; uien f. 0.50 —1.15: spruiten f. 0.50—1.30 per ldst; peen 1530 ct. per kist; peterselie f. 0.601.50: prei f. 1—2.25; seldery 30—90 ct. per 100 bos- groene kool f. 0.703; roode kool f. 1.50 f. 3; eieren f. 3.30—4.50 per 100. WOERDEN, 2 Januari. Kaasmarkt. Aan voer 130 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. f.1820; met rijksmerk 2e kwal. f. 16—17. Handel traag. ZOETERWOUDE, 2 Jan. Aangevoerd 2600 eieren. Prijzen per 100. Kippeneieren f 3 904.20, Kuikeneieren f 3.103.30. Een deneieren f3. Kaas f 14—22 Pluimvee: Kippen 6090 ct. Hanen 55—100 ct. Ko nijnen 40—200 ct. Duiven 11—17 ct. p. st. Gehuwd: J. PHILIPSON en HENR. SIMONS Thuis: Van der Waalsstr. 34, Leiden, op Zondag 13 Januari, van 14 tot 17 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon PETER FRANS HENDRICUS B. A. VAN PROOSDIJ N. VAN PROOSDIJ— SCHUTTE. Lelden. 31 December 1934. 16 Roodborststraat. 4133 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3