WISSEL! Koninklijke onderscheidingen. VERLANGT WAARDE VOOR UW GELD! 75*fo Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 31 December 1934 Derde Blad No. 22937 en verbeter U met Tuxedo; Zie toe, dat U in 1935 voor Uw 15 Cts. meer sigaretten-kwa liteit en waarde krijgt dan uw sigaretten van 1934 U gaven. Laat 1935 een genotvoller en beter jaar voor U zijn met een fijnere sigaret. Kort en aoed: Door H, M. de Koningin zijn o.m. de volgende Koninklijke onderscheidingen verleend BIJ Koninklijk besluit: is benoemd: tot Minister van Staat: mr. P J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, oud-Minister van Ai-beid, Handel en Nijverheid; tot grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau W. L. F. C. ridder van Rappard, gezant te Kopenhagen; tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau: jhr. mr. A, M. Snouck Hurgronje, secre taris-generaal aan het Departement van Buitenlandsche Zaken; C. E. ter Meulen, bankier te Amsterdam; ls bevorderd: tot commandeur ln de Orde van den Nederlandschen Leeuw: jhr, mr. B. C. de Jonge, Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: P. E. Teppema, gezant te Buenos-Aires; J. Burgij, administrateur aan het De partement van Buitenlandsche Zaken; mr. G. A. Servatius, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra- venhage; mr. P Polvliet, president van het ge rechtshof te 's-Gravenhage; mr. G. M. J. Bonhomme, president van de arrondissem.-rechtbank te Maastricht; mr. L. H. Roeters van Lennep, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Haarlem; mgr. dr. J.H.G. Lemmens, bisschop van Roermond te Roermond; mr. Ph. B. Libourel, voorzitter van de Broederschap der Notarissen in Neder land, notaris te Delft; jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te Utrecht; dr. A. M. A. A. Steger, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem; ir. L. J.M. Feber, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, te 's-Graven hage; jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozen burg, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, te Baarn; Th. Heukels, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, te Rotterdam; H. van Boeijen, lid en voorzitter van de Radioraad, wonende te Voorburg; mr. L. A. Kesper, griffier van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage; C. A. van den Briel, Inspecteur der pos terijen, telegrafie en telefonie in algemee- nen dienst, aangewezen als directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam; Ph. Mees, te Rotterdam; dr. J. A. Barrau, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; G. Scheltema, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; ir. N. C. Kist, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft; dr. J. C, H. de Meijere, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam; dr. A. Goslinga, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; mr. E. J. J. van der Heijden, hoogleeraar aan de R. K. universiteit te Nijmegen; mr. R. Mees, voorzitter van het Alge meen Bestuur der Nederlandsche Vereeni- ging voor Hooger Handelsonderwijs te Rotterdam; dr. S. Elzinga, inspecteur van het gym nasiaal en middelbaar onderwijs in de éde inspectie, te Haarlem; dr. A. E. van Giffen, directeur van het Biologisch Archaeologisch Instituut der Rijksuniversiteit te Groningen; H. F. C. Berckenkamp, secretaris van de Algemeene Rekenkamer; H. Postma, administrateur bij het De partement van Financiën; P. van der Brugge, directeur der regi stratie en domeinen te Maastricht; F. X. Eibers, hoofdinspecteur der invoer rechten en accijnzen te Rotterdam; J. Koldenhof, hoofdinspecteur der di recte belastingen te Amsterdam; dr. P. J. A. Adriani, hoofdinspecteur dei- successie en registratie te Amsterdam; de hoofdaalmoezenier voor leger en Vloot J. J. J. Noordman; de schout-bij-nacht M. H. van Dulum; de generaal-majoor H. A. C. Fabius; de gepensionneerde luitenant-generaals: H. A. F. G. van Ermel Scherer; C. J. H. van der Harst; de eervol ontslagen reserve-kolonel van den generalen staf C. C. de Gelder, direc teur van 't Krijgsgeschiedkundig archief; ir. W. F. H. van Rijckevorsel, te Utrecht chef van den dienst van het vervoer bij de Nederlandsche spoorwegen; A. M. van Roosendaal, te 's-Gravenhage gep. kapitein ter zee, voorzitter van de examencommissie voor de stuurliedenter koopvaardij en voor de visscherijexamens; mr. E. W. van Dam van Isselt, adjunct directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; J. Warner, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor noordelijk Overijssel, te Zwolle; prof. dr. H. A. J. M. Beekman, hoog leeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen; H. A. Crommelin, te Wassenaar, lid der firma Ruys en Co., te Rotterdam; dr. C. L. de Jongh, eerste-geneesheer aan het gemeente-ziekenhuis te 's-Gra venhage; prof. dr. H. J. M. Weve, geneesheer-di recteur aan het Nederlandsche Gasthuis voor behoeftige en minvermogende oog lijders te Utrecht; mr. H. Bijleveld, lid van het bestuur der Rijksverzekeringsbank te Amsterdam; professor mr. J. C. Kielstra, Gouverneur van Suriname; mr. H. J. Spit, Voorzitter van den Volks raad; B. J. de Leeuw, directeur van Financiën; C. A. Schnitzler, Gouverneur van West- Java, met buitenlandsch verlof; J. L. M. Swaab, Gouverneur van Cele bes en Onderhoorigheden; B. H F. van Heuven, resident van Su matra's Westkust; H. H. Kan, lid van het college van ge delegeerden van den Volksraad; W. N. J. M. Allard, lid van de Algemeene Rekenkamer ln Nederlandsch-Indië; mr. J. Elshout, raadsheer ln het Hoog gerechtshof van Nederlandsch-Indië; dr. J. Offringa, hoofd van den dienst der Volksgezondheid ln Nederlandsch-Indië; J. Beumer, generaal-majoor der infan terie van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger, commandant der Ilde di visie dr. Tj. J. de Vrieze, generaal-majoor van den militair geneeskundigen dienst ln Ne- derlandsch-Indië, inspecteur van dien dienst; A. J. W. Vorster, voorzitter van het co mité van bestuur der Nederlandsch-Indl- sche Spoorweg-Maatschappij; mons. P. J. F. Verriet, Apostolisch vica ris van Curacao; D. Bolderhey, waarnemend voorzitter der Nederlandsche delegatie ln de Inter nationale Rubber-Regelingscommissie, di recteur der N.V. Handelsvereeniglng Am sterdam, te Amsterdam; Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. W. van Gelderen, hoofdcommies aan het Departement van Buitenlandsche Zaken; G. M. Byvank, consul te Shanghai; A. Methöfer, consul, tijdelijk zaakgelas tigde te Bogota; dr. H. C. Holtz, consul te Turijn; S. A. Blitz, consul te Bilbao; J. Vreede, vice-consul te Boedapest; A. J. Binnendijk, consul te Straatsburg; A. van der Spek, vice-consul, met den persoonlijken titel van consul, te Seattle; J. H. Reurs, oud-consul te Boston; T. Bremer, vice-consul te Manilla; J. W. E. de Lange, consul te Talca- huano; J. da Costa Gomez, consul te Mara- caibo; C. van de Pol, commissaris van politie te Rotterdam G. F. Brinkman, commissaris van politie te Eindhoven; I. J. Hulsenboom, oud-commissaris van politie te Amsterdam; mr. dr. P. J. Witteman, voorzitter van de Vereeniging Liefdewerk voor Kinder bescherming te Amsterdam; F. C. van Lith, burgemeester der ge meente Veghel; A. C. de Vries Broekman, burgemeester der gemeente Oud-Beijerland; G. van der Valk Bouman, burgemeester der gemeenten Linschoten en Snelrewaard; J. L. van Voorthuysen, burgemeester der gemeente Domburg; J. Bleeker, burgemeester der gemeente Opsterland S. J. Praamsma, burgemeester der ge meente Bolsward; A. de Haan Azn., secretaris van den Nederl. Cricketbond, te Bussum; J. M. J. Korpershoek, voorzitter van de Vereeniging van Leeraren ep Onderwijzers bij de Lichamelijke Opvoeding te Rotter dam; M. S. Sluizer, hoofd der school voor doofstommen te Amsterdam; A. H. D. Wepster, hoofd der school voor zwakzinnigen te Dordrecht; O. C. van Hemessen, ambtenaar bij het gemeentelijk archief te Wou brugge; Herm. Schwab, tooneelspeler, te 's-Gra venhage; J. H. Speenhoff, dichter-zanger, te 's-Gravenhage; dr. G. van Dijk, te de Bilt, directeur van het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut; dr. H. G. Cannegieter, te de Bilt, adjunct directeur van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut; F. A. M. J. Smits van Waesberghe, direc teur der N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoef ijzers", te Breda; Ph. de Kanter, onderdirecteur der N.V. Maatchappij tot Exploitatie der Olie- fabrieken Calvé-Delft, te Delft; W. Engelberts, oudste directeur van de firma G. A. van de Wall en Co., te Arn hem; G. Scholten, directeur der N.V. Hoorn- sche Metaalwarenfabriek, te Hoorn; A. Kreymborg, te Baarn, oprichter der firma Kreymborg; J. G. Bessem. directeur van de Coöpe ratieve Aankoopvereeniging Centraal Bu reau uit het Nederlandsch Landbouw- Comité A. G te Rotterdam; H. Aaldrink. te Groningen, ondervoorzit ter van de Hoofdafdeeling Zoetwatervis- scherij der Nederlandsche Heidemaat schappij H. G. D. Coppens, wonende te Amstel veen, gemeente Nieuwer-Amstel, hoofd van het Coppens' Adviesbureau te Amsterdam; J. Veldkamp, te Groningen, penning meester van de vereeniging ter bevordering van Gereformeerde Ziekenvepleging in Nederland; H. J. Terwey, te Utrecht, lid van het al gemeen bestuur van het Christelijk Natio naal Vakverbond en voorzitter van den Nederlandschen Christelijken Bouwarbei- dersbond E. Schaaper, wonende te Krommenie, voorzitter van den Nederlandschen R. K. Metaalbewerkersbond Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein der mariniers M. R. de Bruijne; de officier van administratie der 1ste klasse L. P. van Boven; H. M. van Bemmelen, luitenant ter zee der 1ste klasse, gewezen adjudant van den Gouverneur-Generaal Benoemd tot officier ln de Orde van Oranje-Nassau: P. A. van Buttingha Wichers, zaakgelas tigde te Teheran; M. S. Wiersum, consul te Yokohama; A. F. E. Mahler, consul te Bordeaux; W. F. Browne, consul te Le Havre; G. van Duiken, consul te Malaga; D. den Breems, emeritus-predikant, se cretaris der Algemeene Synode van de Nederlandsche Hervormde Kerk, te 'sGra- venhage; J. H. Grottendieck, predikant te Dor drecht. secretaris van de Synode van de Evangelisch Luthersche Kerk; dr. J. de Jong, kanunnik, president van het seminarie te Driebergen; L. A. A. M. Westerwoudt, kanunnik en plebaan te Haarlem; mr. dr. N. Muller, algemeen secretaris van het Nederlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, te Amsterdam; mr. J. R. M. van Angeren, referendaris RECLAME. 3961 bij het Departement van Justitie, te 's Gra- venhage; mr. J. S. Kortweg, inspecteur van het ge vangeniswezen in algemeenen dienst te 's Gravenhage; jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, oud griffier der Provinciale Staten van Utrecht thans burgemeester van Apeldoorn; mr. A. Slob, burgemeester der gemeente Haarlemmermeer; M. Fernhout, burgemeester der gemeente Middelburg; M. W. J. Coenders, burgemeester der ge meente Sittard; ir. J. Rutten, directeur van het gemeen telijk gasbedrijf te 's Gravenhage; J. van de Kamp, hoofdingenieur der ge meentetelefoon te Amsterdam; G. J. Burger, directeur der Hoogere Han delsschool te Nijmegen; wfc L. J. Corbeau, directeur eéner gemeen telijke hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Rotterdam; H. C. Derksen, directéhr der Rijkshoogere burgerschool te Coevor'öen; dr. H. H. Knippenberg, dtfêSeür der R.K. hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Helmond; 3001 dr J. Niemeijer, rector van het gemeen telijk gymnasium te Breda; W. Reindersma, rector van het Neder landsch Lyceum te 's Gravenhage dr. W. van Schothorst, directeur der 2de gemeentelijke hoogere burgerschool te 's Gravenhage Th. Boekholt, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Groningen, te Groningen; Ir. H. de Groot, directeur der middelbaar technische school te Dordrecht; W. A. Frans Bastiaanse, letterkundige, te Hilversum; mr. A. Meerkamp van Embden, Rijks archivaris te Middelburg J. J. P. Oud, architect, te Rotterdam; Willem Pijper, directeur van het Rotter- damsch Conservatorium te Rotterdam; dr. J. F. Sirks, adviseur-verificateur van de Rijkszee-instrumenten; H. Ch. E. van Ede van der Pais, te 's Gra venhage, inspecteur bij den luchtvaart dienst: ir. jhr. A. G. Beelaerts van Blokland, te 's Gravenhage. hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; E. H. Minjon, te Utrecht, chef der hoofd boekhouding, met den rang van afdee- lingschef 1ste klasse, bij de Nederlandsche spoorwegen; H. Nijgh, directeur van de Nieuwe Rot- terdamsche Courant, te Rotterdam; C. P. H. J. Backx, directeur der N.V. Thomson's Havenbedrijf, te Rotterdam; H. J. Harkema, lid der firma G. Harkema en Zonen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Groningen; H. A. Stheeman, te Meppel, directeur der N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrie ken voorheen Brocades en Stheeman en Pharmacia; W. M. Ebbink, referendaris bij de Directie van den Landbouw, voorzitter van de Nederlandsche Meelcentrale, te 's Graven hage; dr. A. A. Overbeek, inspecteur van den Veeartsenljkundigen Dienst, tevens inspec teur voor de Volksgezondheid, te Rotter dam; C. N. J. Moltzer, te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, directeur-president der N.V. Amsterdamsche Likeurstokerij ,,'t Lootsje" der Erven Lucas Bols te Amsterdam; mr. A. N. Molenaar, te Wassenaar, alge meen secretaris van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers; Jhr. J. C. C. Sandberg, te 's-Graven hage, lid van den raad van beheer van de Stichting Landverhuizing Nederland; ir. W. Veenhoven, hoofdingenieur voor het stoomwezen,, te Groningen; J. A. Monod de Froideville, lid van het college van gedelegeerden van den Volks raad; dr. H. D. J. Apituley, lid van den Volks raad; A. C. Uljée, gewezen secretaris van den Volksraad; E. Sigmond, hoofd van den kadastralen dienst in Nederlandsche-Indië; mr. C. Star Nauta Carsten, griffier bij het Hooggerechtshof van Nederlandsch- Indië; A. A. J. Augustijn, gewezen hoofd van den Pandhulsdienst in Nederl.-Indië; ir. W. J. Burck, directeur van de Opium- fabriek in Nederl.-Indië; Raden Ngabehi Sosrohadikoesoemo, lid van den Volksraad en van het college van gedeputeerden van den Provincialen Raad van Midden-Java; C. O. Matray, resident van Pekalongan; C. H. H. Snell, resident van Besoeki; Maulana Sultan Mohamad Djalaloedin, bestuurder van Boelongan; J. M. Kiveron, eerste-secretaris van het Gouvernement van Nederl.-Indië; C. H. ter Laag, assistent-resident van Makassar mr. W. A. H. Fuchter, adviseur voor de decentralisatie, met buitenlandsch verlof; ir. J. E .A. von Wolzogen Kühr, gewezen burgemeester van Bandoeng; Raden Adipati Ario Harsono, regent van Bangil; pater A. Th. van Hoof, provicaris van het Apostolisch Vicaraat van Batavia; ds. D. F. Bartlema, gewezen vlootpredi- kant in Nederl.-Indië; J. J. Geurts, gewezen inspecteur van het Inlandsch onderwijs In algemeenen dienst; R. Bos. gewezen inspecteur van het Westersch lager, m.u.l.o.- en kweekschool- onderwijs; dr. J. Kok, hoofd van den Burgerlijken Veeartsenijkundigen Dienst in Nederl.- Indië; A. C. Koorenhof,, hoofd van den Provin cialen Landbouwvoorlichtingsdienst van West-Java; M. van Loon, onderdirecteur van het De partement van Verkeer en Waterstaat; ir. E. Fels, hoofdingenieur, hoofd der afdeeling Bruggen en Wegen van het De partement van Verkeer en Waterstaat; ir. A. P. J. Jagtman, gewezen hoofd van het bedrijf der Staatsspoorwegen op Java; dr. ir. J. G. E. G. Voute, directeur van de „Bosscha-sterrenwacht" te Lembang; H. E. Kies, hoofdagent van de Konlnkl. Nederl. Stootboot Maatschappij, lid der Kamer van Koophandel en Nijverheid op Curacao; jhr. H. W Roëll, commissaris der Deli- Maatschappij, te Amsterdam; mej. dr. C. van Ebbenhorst Tengbergen, hoofd van de wiskundige afdeeling dei- Pensioenfondsen voor de koloniale lands dienaren en locale ambtenaren, te 's-Gra venhage; J. P. Klaassen, gedelegeerd directeur v. Nederland der N. V. Levensverzekering- Maatschappij Nillmij te 's-Gravenhage; mr. H. van Santwijk, waarnemend secre taris van den Raad van Nederl.-Indië met buitenlandsch verlof; J. P. Jurriëns, kantoorhoofd bij de Al gemeene Rekenkamer in Nederl.-Indië; B. de Rave, directeur van de opvoedings gestichten te Tangerang; C. J. B. Blom, directeur van het gevan geniswezen in Nederl.-Indië; mr. J. B. Akkerman, referendaris bij het kantoor van den Dienst der Volksge zondheid, gewezen secretaris, thans lid van het Centraal Comité tot steun aan werk- loozen in Nederl.-Indië; C. W. Zeeman, voorzitter van de afdee ling der Indische Maatschappij voor In- dividueele Werkverschaffing te Soerabaja; W. I. Tjassens Keiser, eerelid en oud voorzitter van de Vereeniging tot verbete ring van het lot der blinden in Nederl.- Indië; mevrouw C. H. Razoux Schultz, geboren Matzes, presidente van de vrouwen-orga nisatie van het Indo-Europeesch Verbond: F. J. A. van Es, beheerder van het Hotel des Indes, te Batavia; N. van Beek, commissaris van politie te Suriname; dr. ir. A. Sevenster, Rijkslandbouwcon- sulent te Parijs, en ir. F. A. Brandt, te Utrecht, voorzitter der Vereeniging van Geheelonthouders onder Nederlandsch Spoor- en Tramweg personeel. Bevorderd tot Officier ln de Orde van Oranje-Nassau: J. J. F. Hoogendoorn, secretaris van den Pensioenraad te 's-Gravenhage; J. A. R. Bosma. burgemeester der gemeente Win terswijk; U. Kooistra, secretaris van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Fries land, te Leeuwarden; Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee bij de Ko ninklijke marine-reserve J. J. Moret; de hoofdofficier van administratie der lste klasse W. H. Heeris; de dirigeerend officier van gezondheid der eerste klasse dr. D. J. A. van Reekum; de kolonel J. de Iongh, commandant van het korps luchtdoelartillerie; de luitenant-kolonels; L. H. A. Crommelin, commandant vari het lste regiment huzaren; W. M. F. E. P. de Jager, commandant van het regiment grenadiers; de majoor jhr. A. D. Laman Trip, van het wapen der Koninklijke mareohaussee; A. Odewald, gepensionneerd kolonel den infanterie van het Koninklijk Nederl.-In- disch leger; H. van Doornum, gepensionneerd kolo- nel der artillerie van het Koninklijk Ne derlandsch-Indisch leger; P. C. J. Scheffelaar, luitenant-kolonel der infanterie van het Koninklijk Neder- landsch-Indisch leger, hoofd der lste af deeling van het Departement van Oorlog? A. van der Zijl, gepensionneerd dirigee rend officier van gezondheid lste klasse van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch lgger, lid van den Geneeskundigen Raad van het Departement van Koloniën; A. Klontje, gewezen reserve-kolonel der Koninklijke landmacht, voorzitter van het Permanent Comité ten dienste van den oud-Indischen militair, te 's Gravenhage; N. J. Gerharz, kapitein der genie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, commandant van de radio-compagnie van het technisch bataljon; C. N. Winkel, kapitein-commandant van het vrijwilligers-korps „Curagao"; Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: de kapiteins der zee: J. T. Furstner; H. Jolles; Bij Kon. Besluit is toegekend de eere medaille, verbonden aan de Orde vanl Oranje-Nassau: in zilver aan: C. N. van Eijk, brigadier- majoor der rijksveldwacht te Alphen aan den Rijn; G. Benckhuijsen, 2e commandant der Boskoopsche burgerwacht te Boskoop; mej. J. J. Slierendrecht, wonende te 's Gravenhage, voorh. kamenier bij mevr, douairière gravin van Lyndenvan Lim burg Stirum, te Lisse; in brons aan: C. Clement, arbeider op de boerderij van den heer Ch, v. d. Heuvel, te Nieuw-Ven- nep, gemeente Haarlemmermeer; mej. P. Walraven, dienstbode bij den heer mr. C. van der Lee, te Aarlander- veen, gem. Alphen aan den Rijn; Bij Koninklijk besluit zijn o.m. de vol gende titulaire rangsverhoogingen ver leend: de titulaire rang van vice-admiraal aan den gepensionneerden schout-bij-nacht C. Aroristein; de titulaire rang van schout-by-nacht aan de gepensionneerde kapiteins ter zee S. P. l'Honoré Naber en H. J. Albarda; de titulaire rang van luitenant-gene raal aan den gepensionneerden generaal- majoor der intendance A. M. Vorstman en aan den gepensionneerden generaal-ma joor der infanterie B. E. Stöver; de titulaire rang van generaal-majoor aan den gepensionneerden kolonel der cavalerie A. M. van Wijk; aan den ge pensionneerden reserve-kolonel van den generalen staf D. Merens en aan den eer vol ontslagen reserve-kolonel der artille rie W. H. C. A. Seyn; de titulaire rang van kolonel aan den gepensionneerden reserve-luitenant-kolo nel der infanterie A. Meinster; aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der militaire administratie B. J. Verbrugh en aan den gepensionneerden kapitein der infanterie, met den titulairen rang van luitenant-kolonel, L. W. C. G. van der Garden de titulaire rang van generaal-majoor aan de kolonels bij de infanterie in Ned.- Indië J. F. Schilham en H. Helb en aan den kolonel-titulair bij de infanterie in Nederlandsch-Indië T. J. Veltman. Steuntbij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9